Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Alkottam neki topikot. Még elég üres, de majd lehet frissítgetni. :B

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1702) TSL16b


TSL16b
csendes tag

Emberek, forradalom! Újult erővel készül a magyarítás, reményeink szerint még az idén meglehet.

(#1703) FoxiestFox válasza TSL16b (#1702) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát hajrá... nekem is van ismerősöm, aki azért nem meri elkezdeni, mert nem tanult angolt.
Pedig én is többek között az első Deus Exből tanultam meg. :D

(#1704) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e a játékban olyan tároló, ahova eltudom rakni a "felesleges" cuccokat? Mert a Sarif központban a saját irodámban nem találtam semmit, de nekem úgy tűnt, hogy a lakásomon sincsen ilyesmi. Csak azért kérdezem, mert hiába van már a játék elejétől kihúzva az inventory, ha nem fér benne el sok minden. Nem szívesen dobnék ki bármit is, hiszen nem tudom, hogy mikor fog jól jönni. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1705) DeFranco válasza Coccolino_O (#1704) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ahol leteszed ott marad. Legalább is határozottan így emlékszem.

Én pl. az irodámba szoktam lepakolni, meg egy-két konténerbe, ahova visz amúgy is a sztori.

Tároló láda nincs.

(#1706) genndy válasza Coccolino_O (#1704) üzenetére


genndy
addikt

De van. Nem láda, hanem szekrény, a lakásodban. Ez a hivatalos. Asszem az ablakkal szemközti falon, de kicsit olyan rejtekajtós. Ez tuti biztonságos, de sajnos nem mindig hozzáférhető, csak ha visszamész Detroitba. Viszont kb. minden második küldetés máshová visz, és nem tudod előre mi kell. Lehet hogy jobb eladni ami nem kell, attól függ milyen stílusban játszol.
De egyébként ja, kb. bárhová pakolhatsz nem viszi el senki, csak ne hagyd ott mert ritkán mész vissza egy helyre többször.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#1707) Coccolino_O válasza genndy (#1706) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Mivel kell a Pacifist achi, így csak a boss fight esetében ölök. Mivel van nálam egy shoti, egy rocket launcher, egy rifle, és egy revolver, persze, hogy nem férek el. Lehet, hogy szelektálni kellene pár dolgot. :D

(#1708) FoxiestFox válasza Coccolino_O (#1707) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyikre sem lesz szükséged a bossoknál sem, ha DC-vel játszol.
Elég furcsa elképzelés amúgy non-lethalban ennyi szarral futkározni. :DDD

(#1709) Zolás


Zolás
addikt

Hátha feléled egy kicsit a topik :D
Nekem a régi kiadás van meg a dlcvel együtt, nem a directors cut verzió. Ahogy olvasom a steames hozzászólásokat mindenki szidja az újabbik kiadást, és a régit preferálja. Ez még mindig így van? Most szereztem egy directors cut kulcsot, de nem akarom aktiválni, ha tényleg rosszabb mint a régi változat.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1710) Reno7 válasza Zolás (#1709) üzenetére


Reno7
senior tag

Én jobban szeretem a directors cut kiadást, nem tudom miért szidnák.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1711) Zolás válasza Reno7 (#1710) üzenetére


Zolás
addikt

Valami olyasmit írnak, hogy egy régebbi kiadást csináltak meg directors cutnak, és egy csomó bug bennemaradt. Meg hogy a missing link dlc bele lett építve, és nem lehet kihagyni újrajátszásnál.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1712) Bad Pritt válasza Zolás (#1711) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Minden DLC bennevan, egyáltalán nem bugosabb az alapjátéknál, viszont kicsivel szebb, jobbak a bossharcok és szerintem még jobban is fut, mint az alapjáték. Inkább azzal érdemes játszani.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1713) FoxiestFox válasza Zolás (#1711) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez mind hülyeség.
A DC lényegében az az állapot, ahogy ki kellett volna adni a játékot.
A Missing Link pedig nagyon jó helyen van benne, hisz az alapjátékból lett kivágva, miért akarnád kihagyni? :U

(#1714) Bad Pritt válasza FoxiestFox (#1713) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egyetlen baj szerintem a Missing Linkkel, hogy így integrálva nagyon fel tudod tápolni Jensent és a végére szinte maxon lesz minden aug. Kicsit finomíthattak volna az xp szerzésén, de amúgy tényleg bele kellett rakni, így kerek a sztori.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1715) Zolás válasza FoxiestFox (#1713) üzenetére


Zolás
addikt

Értem. Még eddig nem játszottam a játékkal, az akkori gépemen nem ment rendesen, most meg nem szeretném megszívatni magamat. Akkor beaktiválom a dc kódot, és játszom vele rendesen.
Mindenkinek köszönöm a választ :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1716) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Gondolom hasonló kérdés merült már fel a topicban, de nem kerestem vissza, nézzétek el nekem.
A DEHR élvezeti értékéből mennyit "von le", ha valaki abszolúte nem játszott eddig DE játékkal? Gondolok itt magamra, például. :) Tudom, hogy kronológiailag ez egy előzményjáték, de ettől még lehetnek a későbbi eseményekre utalások, vagy amolyan "aham, akkor *ebből* lesz később *ez*, tyűű" nagy relevációk. A kérdésem lényegében az, hogy ezekből milyen sok van és mennyire jelentősek ezek, ha vannak. Csak mert nézem itt a timeline-t, és nem telt el olyan sok idő a játékok között, ha jól látom....

A másik: Itt figyel a polcomon már ősidők óta a Fumax kiadó által kiadott Ikarosz hatás regény(?). Ezt mennyire érdemes olvasni a játék előtt? Mennyi köze van a Human Revolution eseményeihez, mennyire teszi a játékot átláthatóbbá, érdekesebbé, vagy egy teljesen önálló sztori aminek zéró köze van a játékhoz, max feltűnik benne egy-egy ismert név és slussz-passz?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1717) Bad Pritt válasza [Prolixus] (#1716) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szia!

Vannak amolyan easter eggek, amik mosolyt csalnak az ember arcára, de létfontosságú kapocs nincs a játékok között.
Az Ikarosz hatásnak a The Fall c. játékhoz van közvetlenül köze, de sok karakter ismerős lesz a Human Revolutionból is, vagy épp fordítva, ha a könyvet olvasod előbb, mivel amolyan előzmény a játékhoz. Érdemes elolvasni, nagyon jó könyv, a The Fall pedig egy korrekt játék, más főhőssel. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1718) [Prolixus] válasza Bad Pritt (#1717) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Köszi az infót!

Mindenképpen el fogom olvasni, a kérdés alapja az volt, hogy nem tudtam eldönteni, hogy a játék előtt olvassam-e el, vagy inkább utána, de akkor inkább előtte fogom, játszani mindig van mivel. :)

"The Fall pedig egy korrekt játék, más főhőssel. :)"

Na ez érdekes vélemény, a Fall kapcsán csak olyan véleményeket olvastam eddig, amelyek a *bitang pusztulatosan fostos - szimplán csak szar* spektrumon mozogtak, ilyen "jól" kevesen nyilatkoznak róla, hogy korrekt. :DDD Lehet meg kellett volna venni amikor ilyen másfél euróért vesztegették?

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1719) Bad Pritt válasza [Prolixus] (#1718) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Droidos táblán játszottam, ott azért van egy nem rossz 4 egészes átlaga. A PC változat valóban kula lehet, abba csak belenéztem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1720) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#1718) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A Fall nem egy teljes értékű játék, ezért háborogtak sokan PC-n.. kezdetben én is.
Aztán egy leértékelésen beszereztem (Deus Ex, nehogy már ne legyen meg), és elvoltam vele igazából.
Tabletekre szánt játék, nagyon butított játékmnettel/inventoryval, kevésbé minőségi szinkronszínészekkel, de valamennyi hangulat átjön belőle.. mivel nincs tabletem, örülök hogy kiadták PC-re, így legalább egy újabb szegletet láttam a játékból.
És azért vannak pillanatai, tabletjátékhoz képest pedig helyenként nem is olyan ronda.

(#1721) [Prolixus] válasza FoxiestFox (#1720) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ahum. Magyarul mindent a helyén kell kezelni. :) Hát, ha a Fall nem volt teljes érétkű játék PC, remélem a Mankind divided duplán az lesz. :)

Köszönöm a válaszokat. :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1722) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#1721) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amúgy a The Fall-nak folytatása is volt betervezve, úgy tudom. Nem tudom, tervezik-e még... szerintem a sok lehúzó kritika elvette a kedvüket, és amúgy is inkább az MK-ra koncentrálnak.

(#1723) Executioner


Executioner
tag

Elkészült a magyarítás!

"Közzétéve 2015. aug. 22.
Szerző: ·f·i· csoport

Bár vicces lett volna, ha azt mondhatjuk, hogy tűzijátékkal ünnepeljük a megjelenést, de még volt néhány elintézendő apróság, amit nem akartunk elsietni. Mostanra viszont elkészült, és az alternatív letöltési helyen már elérhető a Deus Ex: Human Revolution és a The Missing Link DLC magyarítása.

A Director’s Cut szövegén van még némi munka, majd a tesztelés következik, ami esetlegesen, a megosztott szövegkészletek miatt akár a HR és az ML kisebb javítását is maga után vonhatja. Tekintve, hogy a HR + ML tesztelése több, mint 70 órát vett igénybe, és még így sem sikerült mindent megnézni (egyes alternatív eseményeket többszöri visszatöltéssel és kísérletezéssel sem sikerült előidézni; talán majd teljesen más stílussal játszva a DC során), a DC legkorábban valamikor szeptember második felében lesz várható."

[ Szerkesztve ]

Exec

(#1724) [Prolixus] válasza Executioner (#1723) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Cool köszi az infót! :R

Akkor már egy kérdés: Az eredeti játékban mennyire nehezek a bossharcok, ha alapvetően lopakodásra gyúr az ember?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1725) Bad Pritt válasza [Prolixus] (#1724) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egyáltalán nem. Az első kettőnél csomó fegyvert lehet szétszórva találni, a harmadik bugos, azbutolsónál csak ügyesen kell manőverezni.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1726) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#1724) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A simában én typhoonnal oldottam meg, nem volt sok kedvem lövöldözni és robbantgatni őket, a DC már ad lehetőséget némi taktikázásra, ott érdemesebb sunnyogni.

(#1727) [Prolixus] válasza Bad Pritt (#1725) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Köszi a válaszokat!

Milyen bugra kell amúgy gondolni a 3. bossnál? Ha lehet válaszolni spoiler mentesen, persze... :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1728) Bad Pritt válasza [Prolixus] (#1727) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Le lehet csapni egy ütéssel. :D Spoilermentesen kb ennyi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1729) [Prolixus] válasza Bad Pritt (#1728) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Asszép. :D

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1730) #65675776 válasza Bad Pritt (#1728) üzenetére


#65675776
törölt tag

Biztos, hogy ez bug? Az eredeti DX-ben is kb mindegyik "boss"nak elég volt egy jól elhelyezett Riot Prod támadás. A Dragon's Tooth is, de az más kategória, nagyon nem less lethal.

(#1731) Bad Pritt válasza #65675776 (#1730) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem tudom, hogy elismerték-e, de az beszédes, hogy a DC-ben már nem lehet megcsinálni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1732) #65675776 válasza Bad Pritt (#1731) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennyi erővel az is bug volt, hogy nem lehetett elkerülni a boss-okat, mert a DC-ben meg megteheted.

(#1733) Bad Pritt válasza #65675776 (#1732) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elkerülni? Hogyan?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1734) #65675776 válasza Bad Pritt (#1733) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rossz fogalmazás. A közvetlen konfrontációt lehet elkerülni, rábízni másra. Mondjuk még így is gyengébb megoldás, mint ami az eredeti DX-ben volt. Ott kb semmi sem kényszerített rá, hogy megküzdj a boss-okkal.

(#1735) Pala válasza #65675776 (#1734) üzenetére


Pala
veterán

Igen, de ha belegondolunk, valahol pont az az ertelme egy bossnak, hogy az tkp. egy "checkpoint" a jatek kozben, egy eroproba, amelyen mindenkeppen at kell(ene) haladni. Mondjuk a Deus Ex kicsit mas ebbol a szempontbol, nade ertitek... :)

(#1736) #65675776 válasza Pala (#1735) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a Dx-ekben a boss, mint olyan egy eleve nem létező dolog volt a HR előtt. Maximum a leges-legvégén a végkifejletnél szembesültél ilyesmivel, de soha nem voltál rákényszerítve igazából a brute force megoldásra. Talán csak az IW-ben az Omar befejezés (kill everybody) volt ilyesmi.

(#1737) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Nektek hány óra volt aqz első végigjátszás? Már vagy 4 órát játszottam, de még csak az első "igazi" küldetésen vagyok túl, megvan Typhoon prototípus. Lopakodva játszani, szétnézni mindnehol, feltörni minden gépet... :)

Más: Az eredeti DEHR nekem azt csinálja, hogy amikor kilépek, vagy 3-4 másodpercig nem csinál semmit a program. Szal rámegyek hogy kilépés->ok, utána hatásszünet (3-4-5 sec), majd kilép a játék. Nem azonnal. Ilyet még soha nem tapasztaltam egy játéknál sem, pedig párral játszottam már. Másnak is volt ilyen?

Nem nagy dolog de azért kicsit zavaró.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1738) Bad Pritt válasza [Prolixus] (#1737) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

17+4 a The Missing Link.
Plusz ehhez jött 2 óra olvasgatás a végén. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1739) [Prolixus] válasza Bad Pritt (#1738) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hmmph, az az első tapasztalatok alapján nem is tűnik soknak...

Amúgy elég sok skill elég értelmetlennke tűnt így a játék elején, úgyhogy elkezdtem skill guide-ok után kutatni, amik hát nagyjából meg is erősítettek a hipotézisemet. Szerintetek melyek azok a skillek, amelyekre tényleg nem érdemes praxist költeni (stealth orientált játéksítlus esetén)?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1740) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#1739) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha kifüleled az embereket, elolvasol mindent (és amit nem értesz, szótárazol, mint én), non-lethal stealth stílust tolsz, igyekszel mindent felfedezni, 20-22 óra, a DC.
A sima HR az nálam is 14-20 között ment végigjátszástól függően, ha jól emlékszem.
127 órám van a simában, DC-ben 68, szóval azért el lehet vele lenni több ideig/többször is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1741) [Prolixus] válasza FoxiestFox (#1740) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jó, ilyen alapon akkor végtelen ideig lehet lenni vele. :) Második végigjátszásom nekem is biztosan lesz, a DC (de az már lehet angolul, azért vannak félrefordítások a magyarításban meg eléggé...hát magyarul furán hangzó, nyers szövegek...mondjuk ha nem hagyok sok időt a két walktrough között lehet nem is kellene sokat szótárazni).

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1742) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#1741) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs bonyolult nyelvezete, úgyhogy azért nem vész a szótárazás mennyisége.
Az első rész annak idején eléggé felturbózta az angoltudásom (abból tanultam meg szinte).

(#1743) Bad Pritt válasza [Prolixus] (#1739) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A láthatatlanság mindenképp kell. Ami szerintem még alap, az a maximumra húzott energiaszint (aka: legyen meg az összes elem :D), meg szerintem az inventory is jó, ha maxon van.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1744) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#1743) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+halk futás, halk ugrás, falon átlátás, falak átütése, nehéz tárgyak emelése, icarus landing, lélegeztető, ami kiszűri a mérges gázokat.. most így ennyi jut eszembe.
Meg ugye a hacking kimaxolása szükségszerű.

[ Szerkesztve ]

(#1745) [Prolixus] válasza FoxiestFox (#1744) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Guide-okban azt írják, hogy a falon átlátás felesleges, mert arra ott van a map, az is bőven elég, mérges gázos veszély meg alig van a játékban :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1746) FoxiestFox válasza [Prolixus] (#1745) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kérdeztél, válaszoltam.. én ezeket találtam hasznosnak. Sosem játszottam semmit guide-ok alapján, szerintem tőled is elveszi az élményt, de te tudod.

(#1747) #65675776 válasza FoxiestFox (#1746) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezzel egyetértek. Ki kell alakítania mindenkinek a saját stílusát. Nekem pl nem volt szükségem a falak átütésére, és a nehéz dolgok emelésére sem.

Mondjuk az is igaz, hogy minden apró sarokba benéztem, szóval nekem 50 óra körül volt a végigjátszás.

(#1748) DeFranco


DeFranco
nagyúr

most hogy aktív lett a topic, nekem is megjött a kedvem a játék folytatásához :D

most kerültem át az ázsiai negyedbe tartósabban, és eléggé zavar, hogy a mostani konfigomat már nagyon megfogja így a játék, rendesen szaggat időnként.

am3 alapon a jelenlegi konfigot figyelembe véve kb. mire kellene váltanom a processzort és a videokártyát, hogy szépen fusson a játék 1280x1024-ben valami korrekt grafikai beállítás mellett?

a jelenlegi konfig az adatlapomon, a proci egy ahtlon II x2 250 a videokártya egy 5670 512 rammal.

(#1749) FoxiestFox válasza #65675776 (#1747) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor te még nálam is aprólékosabb voltál. :D
Vannak helyek, amiket csak úgy tudtam elérni, hogy arrébb pakoltam 1-2 konténert, italautomatát, illetve sok átüthető fal mögött van hasznos cucc (azt hiszem, egy csatornában praxis kit is).
Ja, és a magasra ugrás is nagyon hasznos, nincs mindenhol felpakolható doboz. :D

(#1750) #65675776 válasza DeFranco (#1748) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha ez segít: amikor a játékal játszottam először, akkor egy X4 620 volt a gépemben egy HD 6870 társaságában. Nem szaggatott 1600x1200-ban sem.

dying_star: IW-ben és az eredeti DX-ben ugye választani kellet: vagy magasra ugrasz, vagy csendesen jársz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.