Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28251) Dell XPS válasza szaporv (#28249) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akku, HDD, ki és úgyis nézd meg légy szíves. Valószínűleg az alaplappal lesz a problémád...

Üdv, Dell XPS

(#28252) szaporv válasza Dell XPS (#28251) üzenetére


szaporv
tag

Köszi a gyors választ! :) Próbáltam, de változatlan.

hp Elitebook 8540p

(#28253) Dell XPS válasza pckownz (#28250) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy rossz definíció még nem végez a géppel, mivel nem játszol multin, ultra játékokat, így nem lesz gond, főleg, hogy rendszeresen karbantartod. A végére csak összehoztuk a képletet... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#28254) Dell XPS válasza szaporv (#28252) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mit szeretnél, javítást?

Üdv, Dell XPS

(#28255) szaporv válasza Dell XPS (#28254) üzenetére


szaporv
tag

Javítani, ha lehetne jó lenne csak kérdés, hogy mennyiért :) Persze így látatlanba senki sem tudja... Amit tudok, hogy egy működő alaplap 10ezer ft-ból meglenne.
Azalatt a kb 10másodperc alatt melegszik a északi, déli híd + a proci is, az nemlehet, hogy csak a vga adta meg magát?

[ Szerkesztve ]

hp Elitebook 8540p

(#28256) Dell XPS válasza szaporv (#28255) üzenetére


Dell XPS
veterán

Direkt nem írtam, mert nehéz távolból megítélni, hogy chipset, vagy VGA a probléma. Nem számoltál be felpörgő ventilátorokról (nem az önellenőrzésre gondolok), HDD-ről, de nem kizárt az általad felvetet hiba..A 10k nagyon jó ár, és egyből lehet összerakni...

Üdv, Dell XPS

(#28257) szaporv válasza Dell XPS (#28256) üzenetére


szaporv
tag

Bekapcsolásnál kicsi pattanás hallatszik a hangszóróból, ventilátorok nem indulnak el, ODD-n a LED villog!
HDD-hez sajnos nincs meg az "adapterem" .

hp Elitebook 8540p

(#28258) Dell XPS válasza szaporv (#28257) üzenetére


Dell XPS
veterán

Te ezt most szereled, rakod össze? Mit cserélsz, ha a VGA-val van a gond?

Üdv, Dell XPS

(#28259) szaporv válasza Dell XPS (#28258) üzenetére


szaporv
tag

Össze van rakva, csak leírtam amiről tudtam. Ha vga-val van gond az kb 4ezer ft lenne, ezért nem tudom, hogy mitévő legyek :)

hp Elitebook 8540p

(#28260) Dell XPS válasza szaporv (#28259) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor megkérdezzük holnap SzaboZE-t, hogy mi a véleménye, ill. lehet, hogy a 10 felvillanás egyfajta hibakód, amire Ő biztosan választ tud adni.

Üdv, Dell XPS

(#28261) szaporv válasza Dell XPS (#28260) üzenetére


szaporv
tag

Oké rendben, köszönöm a segítséged! Arra én is gondoltam, hogy az LED egy "hibakódot villog el", csak nem találtam semmiféle leírást amiből megtudhatnám..

hp Elitebook 8540p

(#28262) szaporv válasza Dell XPS (#28260) üzenetére


szaporv
tag

Valamit mégis találtam :)
http://tommycanavan.co.uk/?page_id=30

hp Elitebook 8540p

(#28263) SzaboZE válasza szaporv (#28249) üzenetére


SzaboZE
addikt

Memóriahibát jelez a gép. Mivel próbáltad másik rammal is, ezért a memóriavezérléssel lehet gond -> gyanítom alaplap hibád van. Mind a két slotban próbáltál másik ramot? A ramok biztosan belevalóak?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28264) szaporv válasza SzaboZE (#28263) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Igen, próbáltam! De meglett a hibaforrás.. Mind a két foglalatba kivannak tágulva az érintkezők... a RAM felső felét enyhén lefelé nyomva megy a gép, mind a 2 foglalatnál bejött :) Valószínű valaki "megszerelte" :W :W
Foglalatot kellene rajta cserélni, de SMD forrasztáshoz sajnos nincsen szerszámom... :(

hp Elitebook 8540p

(#28265) tkulin


tkulin
csendes tag

Sziasztok,

Dell Vostro 2520-ról van valamennyi tapasztalatotok? Hogyha már ilyne irányban ment itt a beszélgetés, akkor megkérdezném, hogy szerintetek ez a laptop bírná 4-5 évig?:D

Köszi

(#28266) brady912


brady912
csendes tag

Sziasztok.

Kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni.Otthoni használatra /net,film nézés stb/ néztem ki egy notebookot és erről szeretném kérni véleményeteket illetve további ajánlatokat.Előre is köszönet.

Gép: Dell Inspiron M5110 A6R LX
Processzor, Mhz: AMD A6-3420M (1500)
Memória, Mb: 8192 (DDR3) MB
HDD, Gb:640 GB
Kijelző:15,6" HD LED TL (1366x768)
Optikai meghajtó:DVDRW SM
LAN:10/100
USB:3 db USB 3.0
Wireless LAN:b/g/n 300mbps
Bluetooth: van
Videokártya:AMD Radeon HD 6520G
Billentyűzet:magyar
Egyéb portok:VGA
Poz. eszköz:Touch pad
Kártyaolvasó:4 in 1
Akkumulátor:6 cellás
Jótállás:3 év
ár: 129.990

[ Szerkesztve ]

(#28267) kiskaktusz válasza brady912 (#28266) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha nem is akarod cipelni, s cska otthon használnád, akkor inkább PC...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28268) #01682176


#01682176
törölt tag

Ma délelőtt hibernálásból "keltettem fel a gépem". A dell logó (amikor betöltődik a kék sáv) után a windows indítása előtt teljesen zöld lett a képernyő, bal felső sarokban némi fekete négyzetrácsozottság.
Mi lehet ez?
Megint a videokártya adja meg magát??
Dell Inspiron M5010.

(#28269) Dell XPS válasza #01682176 (#28268) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Külső monitoron is ugyanaz?

Üdv, Dell XPS

(#28270) e_david


e_david
tag

Sziasztok!

Kb két hete vettem egy Dell Inspiron 7520-at. Tetszik, szép is és jó is, csak az az egy kis problémám van vele, hogy a bal felső sarokban lévő gombokat nyomkodva nyikorog a billentyűzet.
Szerintem csak a billentyűzetet tartó egyik lefogatófül nem tart rendesen.
Meg lehet ezt oldani valahogy egyszerűen, vagy vigyem szervízbe?

(#28271) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Egy 3D LED TV és egy Dell 7520-as közé megfelelne ez a hdmi kábel? [link]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28272) #01682176 válasza Dell XPS (#28269) üzenetére


#01682176
törölt tag

Egyszer csinálta, most nem. Külső monitoron nem próbáltam.

(#28273) SzaboZE válasza #01682176 (#28268) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Beszakadt" a video driver a hibernálásba, van ilyen. Az M5010-zel nem szoktak videokártya gondok lenni, remélhetőleg ez egyszeri dolog marad.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28274) Dell XPS válasza #01682176 (#28272) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben eddig csak egyszer csinálta, akkor valami OS gond volt (illesztő), ha újra jelentkezik szóljál.... :)

Szerk: sokáig billentyűztem, bocsi...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#28275) kiskaktusz válasza SzaboZE (#28273) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az M5010-zel nem szoktak videokártya gondok lenni...

Ezzel nagyon megnyugtattál.. :)) Bár ki tudja, mit hoz a jövő..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28276) SzaboZE válasza kiskaktusz (#28275) üzenetére


SzaboZE
addikt

M5010-zel cpu kezelési gondok szoktak lenni, ami 7 csippanásban nyilvánul meg :) Alaplapcsere ilyenkor :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28277) kiskaktusz válasza SzaboZE (#28276) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ejj-ejj. Ez milyen gyakori gond mondjuk nálatok? Hetente, havonta találkoztok ilyen problémával megáldott géppel, vagy sűrűbben?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28278) #01682176


#01682176
törölt tag

Nekem már volt alaplap és videokártya is cserélve..
De a melegedéssel az ami zavar, persze nem kapcsol ki, csak hogy állandóan megy a venti, engednek a meleg miatt a forrasztások..Aztán ha lejár a 3 év gari, akkor jön a krakk..:S

(#28279) ZÁEL


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Arról érdeklődnék, hogy Dell Inspiron n5010-es laptophoz milyen hűtőpadot tudtok ajánlani?
Szeretnék venni egyet, mert az aksi folyton túlmelegszik és már nagyon elegem van!
Nagyon köszi előre is!

(#28280) choco01 válasza ZÁEL (#28279) üzenetére


choco01
addikt

coolermaster notepal e1 (5000 ft)

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28281) SzaboZE válasza #01682176 (#28278) üzenetére


SzaboZE
addikt

A videokártya alaplapon van, így az is alaplap csere volt. A túlmelegedésre sem hajlamosak az M5010-ek, az i7-es N5010/N5110-nél szokott ilyen gond lenni. Az M5010-ben amd proci van egy fingilingi hűtővel, abban még nem nagyon kellett hűtőt cserélnünk.

De látom kezdjük összemosni a két vonalat. Az M széria AMD-s és teljesen (gyökeresen) más felépítésű mint az N ami intel/nvidia tartalmú.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28282) SzaboZE válasza #01682176 (#28278) üzenetére


SzaboZE
addikt

Magánvélemény: A forrasztások kb 180-300 fokon engednek el (tipustól függően), a forrasztóón olvadáspontján. Ilyen hőmérséklet önmagában is tönkretenné a gépet. A gond inkább a hőingadozás lehet, ami megrepeszti a kötőanyagot.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28283) #01682176 válasza SzaboZE (#28282) üzenetére


#01682176
törölt tag

Tudom. hogy AMD-s proci van és azt is, hogy az N-es széria hajlamos a túlmelegedéses kikapcsolásra.
Én csak annyit írtam, hogy ingázik a hőmérséklet felmegy 65-66ra majd 55-re és ezt így 5 percenként..
Tudom, alsó árkategóriától ne várjon sokat az ember.

Szerk.: Erősebb hűtő nem tehető bele?

[ Szerkesztve ]

(#28284) brady912


brady912
csendes tag

És miért nem ajánlott ez a gép?Miért inkább a pc? Természetesen hordozásról is van szó azt elfelejtettem. Mit ajánlanátok akkor?
Dell Inspiron M5110 A6R LX

(#28285) Dell XPS válasza brady912 (#28284) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Fordítsuk meg a kérdést: mennyi a max keret? Nyilván "csak" újat szeretnél, a garis használt felejtős (gondolom), és ragaszkodsz a típushoz, jól gondolom? És milyen játékokat szeretnél játszani rajta?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#28286) brady912


brady912
csendes tag

Nem ragaszkodom a márkához elsőre ez jött be,nem nagyon tudom hogy notebookban melyik a jó és melyik a nem.Gondolom itt is megvan a kinek ez kinek az jön be jobban.Természetesen újat szeretnék 130 - 140amit rászánok.
Nem is a játék lenne annyira fontos inkább egykét program /pl videoszerkesztő/

[ Szerkesztve ]

(#28287) SzaboZE válasza #01682176 (#28283) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hidd el az a az 50-60-70 fok teljesen jó. A hűtés ezt tudja.Nincs nagyobb hűtő bele, hiszen a hely mérete adott :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28288) Tüzi válasza SzaboZE (#28282) üzenetére

környezetvédelmi marhaság. nincs ólom a forrasztásban, így a hő-ciklusok miatt mikrorepedések keletkeznek.
kérdés, hogy mi a kisebb környezeti ártalom... félévente/évente új videókártyát venni, vagy egyet használni ólmos forrasztással 4-5-6 évig.
persze a bukszának/negyedéves tőzsdei jelentéseknek az utóbbi nem tesz jót...

amúgy köszi a véleményt m1730 ügyeb, és még egyszer bocs a késői zavarásért.
bár vagy az eladó hülye, vagy én nem tudom jól, mindenesetre kíváncsi vagyok milyen gtx-et vettem...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28289) air


air
nagyúr

Visszakaptam a szervizből a 1564-es Inspiront. Nem cseréltek benne alaplapot, mert utánanéztek a neten, és azt találták hogy ez a készülék 1 vga adapterrel rendelkezik. Mondtam nekik, hogy ez nem igaz, mert ott van a prociban a másik, de le van tiltva. Szerintük, ha az eszközkezelőben nem látszik látszik, akkor az nincs is. Hiába minden leírás a neten - ami igazolja, hogy a Core i5 M430-as processzorban van grafikus vezérlő - és az Aida által mutatott letiltott vezérlő, ez ilyen. A kollégájuknak is ilyen a Toshiba-ja. Valódi magyarázatot nem tudtak adni, csak össze-vissza hadováltak. Arra sem tudtak magyarázatot adni, hogy a Dell képes-e letiltani egy Intel processzorban lévő hardver elemet kívülről.
Sajnos nincs más választásom, el kell fogadnom, hogy ez ilyen.
(Jöhetnek az "Ugye, én megmondtam előre..." hozzászólások!)
Viszont a hűtőmet kipucolták. A vga hőmérséklete csökkent, a venti fordulatszáma is lejjebb ment. Most már ki is kapcsol időnként. :D
(Egyébként a gép eladó. Nem a fenti, hanem egyéb okból.)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28290) SzaboZE válasza air (#28289) üzenetére


SzaboZE
addikt

El sem hinnéd, hogy a processzorod se olyan órajelű valójában, mint aminek vetted, csak az intel lekorlátozta egy olyan órajelre, ami gazdaságilag/műszakilag megfelel neki. Most akkor az intelt is zaklassuk, hogy valójában ez egy magasabb órajelű cpu? Hidd el nem lettél átvágva, mivel senki nem mondta, hogy ez a gép tudja azt amit kifogásolsz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28291) air válasza SzaboZE (#28290) üzenetére


air
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok, hogy mindig az adott CPU példánytól függ, hogy éppen milyen szorzót kap, és ettől lesz olyan frekvenciájú amilyen. De ott nem másik cég piszkál bele, hanem az Intel állítja be a saját terméke tulajdonságait. (Ahhoz tudnám ezt hasonlítani mintha egy Skodába rakott VW motoron a Skoda letiltaná az egyik hengert. :P)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28292) Dell XPS válasza Tüzi (#28288) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez a " top" VGA a gépben.... :)

Üdv, Dell XPS

(#28293) Dell XPS válasza air (#28291) üzenetére


Dell XPS
veterán

Látszik, hogy értesz hozzá, tájékozott is vagy, hogy nem vagy képes ezt lereagálni...

Üdv, Dell XPS

(#28294) air válasza Dell XPS (#28293) üzenetére


air
nagyúr

Ezt hogy érted?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28295) Dell XPS válasza air (#28294) üzenetére


Dell XPS
veterán

Te is elbizonytalanodtál, és ebben rejlik a lényeg.......

Üdv, Dell XPS

(#28296) air válasza Dell XPS (#28295) üzenetére


air
nagyúr

Nem bizonytalanodtam el, csak elfogadom azt, amin nem tudok változtatni, még ha nem is értek vele egyet. És itt ez a lényeg.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28297) SzaboZE válasza air (#28291) üzenetére


SzaboZE
addikt

A lényegre tapintottál, így volt a skodában 75 lovas a 90 lovas vw motor! ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28298) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Dell Latitude notebookban lehet valamilyen módon cserélni az alap kijelzőt IPS panelra?

(#28299) premete válasza Vasinger! (#28298) üzenetére


premete
veterán

Lehet.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28300) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Igaz hogy az Inspironok hűtése rosszabb?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.