Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27801) marsu válasza premete (#27800) üzenetére


marsu
addikt

Felőlem cserélhetnek benne egyből is alaplapot ...

... de remélhetőleg a kicserélt alaplappal már nem lesz gond majd két év múlva?

Press any key to continue ...

(#27802) Ben T.


Ben T.
csendes tag

XPS M1530-on (win7 alatt 64bit) az istenért nem tudom beállítani, hogy mind a kettő hangkimeneten szóljon a hang. Vagy az egyiken szól vagy a másikon, de nekem mind a 2-re szükségem lenne egyszerre.

köszi a segítséget :)

(#27803) Meldiberard


Meldiberard
csendes tag

Sziasztok,

Mi a véleményetek erről a laptopról?

http://ipon.hu/webshop/product/dell_inspiron_7520_se_di7520a_3612_6gh75d6al/265830

Van hasonló árkategóriában szerintetek dedikált videókártyával megáldott laptop? Vagy szerintetek mennyire probléma, hogy integrált? Lehet hozzácsapni még 2 gigát, hogy 8 legyen? (after effects, premiere pro és photoshop egyidejű futtatása akadásmentesnek kellene lennie, ezért aggódom a kártya miatt)

Köszi!

(#27804) Meldiberard válasza Meldiberard (#27803) üzenetére


Meldiberard
csendes tag

Találtam egy oldalon egy ilyet is (ugyanaz a márka)
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/dell/inspiron-7520-146189-p116803290/termek-leiras.html

Amit nem értek, hogy azt írják, hogy itt dedikált a videokártya. Mégis ugyanaz a kártya neve, mint az iponosnál...

Nem értem, hogy most akkor dedikált vagy integrált a kártya. Segítene valaki?

[ Szerkesztve ]

(#27805) premete válasza Meldiberard (#27804) üzenetére


premete
veterán

A dedikáltnak nem az integrált az ellentétpárja, hanem a shared.
A legtöbb esetben mindkettő integrált, csak a dedikált az alaplapra, a shared pedig benne van a cpu-ban.
Lassan eltűnik a különbség is a két megoldás között, a HD3000 és 4000 már tudja azt, amit az alap dedikált amd és nvidiák, a következő, a Haswell cpu esetén pedig a duplája lesz a teljesítménye, és akkor végképp nem lesz szükség dedikált vga-ra. Bár egy HD3000/4000 mellett ma sem, ha a laptop rendeltetésszerűen van használva (ebbe a csúcs játékok nem tartoznak bele). Egyébként a dedikált vga= nagyobb fogyasztás>rövidebb akkuidő>magasabb hőmérséklet>magasabb ventillátor sebesség>nagyobb zaj>rövidebb életű alaplap dióhéjban.
Vannak a kimondottan játékra készült notebookok, mint pl. az Alienware, de azok nem ebben az árfekvésben helyezkednek el, úgyhogy olcsón megúszni a játékszenvedélyt asztali gép a megoldás, mellé pedig egy kicsi laptop, ha hordozva is lenne.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27806) LaptopSystem

sziasztok lenne itt nálam egy Dell precision M4600 as laptop Nvidia Qvadro 1000M Vga-val az istenért nem tudok felrakni rá a drivert a dell oldaláról mindig kidob telepítéskor hogy kompatibilitási hiba? :W

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#27807) tragiQss válasza premete (#27805) üzenetére


tragiQss
tag

Ezt részben meg tudom erősíteni: repülőszimulátor vidáman elfut egy i5-2540-es proci HD3000-es VGA-ján.
(talán még a FS2000 is, ami a négy-öt éves nvidiának már komoly gondot okozott)

(#27808) SzaboZE válasza LaptopSystem (#27806) üzenetére


SzaboZE
addikt

Na, már van is vevő? :) Melyik driver, melyik oprendszer.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27809) SzaboZE válasza Meldiberard (#27803) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az after effects és a premiere pro szerintem nem használ olyan mértékben videokártyát, hiszen a cpu rendereli a previewt. De javitsatok ki, ha nem így van. A 6GB gondolom úgy van benne, hogy 4+2, tehát ha 8-ra akarod bővíteni, akkor egy 2GB-os modul kiesik. Lehet, hogy érdemes lenne már vásárláskor esetleg így kérni a cégtől.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27810) Meldiberard válasza premete (#27805) üzenetére


Meldiberard
csendes tag

Köszi! (Sajnos nem vagyok annyira kiokosodva ilyen dolgokból.) De gyakorlatiasabban: lehet, hogy a DELL Inspiron 7520 SE DI7520A-3612-6GH75D6AL esetében az ATi Mobil RadeOn HD7730 mindegy, hogy dedikált, integrált, shared vagy akármi (legalábbis hogy mit írnak rá), ugyanis a teljesítmény ugyanaz lesz, mert ez csak valamiféle marketing fogás? Lehet egyáltalán ilyen árkategóriában jobb megoldás ennél a laptopnál (legalábbis kártya tekintetében)?

(#27811) Meldiberard válasza SzaboZE (#27809) üzenetére


Meldiberard
csendes tag

Értem, köszi! És esetleg véleményed van vagy tapasztalatod ezzel a típussal kapcsolatban? Valamint tőled is kérdezném, hogy vajon ebben az árkategóriában található -e jobb laptop (hasonló dolgok vannak benne,de esetleg jobb videókártya)?

(#27812) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy 7520 Inspironnál:
Ha Catalyst Centerbe beállítok egy játékhoz Teljesítménycentrikust, akkor a 7730-as karit használja ugye?
Mert GTA IV -nél ha lefuttatom a Benchmarkot, a HD4000-et írja GPU-nak hardverre.
Elvileg jó az illesztőprogram is hozzá, de passz hogy mikor melyiket használja...
Ötlet, tanács?

(#27813) LaptopSystem válasza SzaboZE (#27808) üzenetére

már sikerült köszi szépen :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#27814) sdombi válasza M3xx (#27812) üzenetére


sdombi
tag

az AMD kártya csak a számítást végzi a háttérben, a kép megjelenítését továbbra is az Intel kártya végzi, valószínűleg ezért hiszi a GTA benchmark, hogy az a hardver van csak. (már ha jól tudom, ha tévednék úgyis helyesbítenek a kollégák). De igazából akad a játék vagy valami gond van vele? Mert ha jól megy akkor igazából teljesen mindegy mit mond a benchmark sztem :)

(#27815) M3xx válasza sdombi (#27814) üzenetére


M3xx
tag

Hát közben én is olvastam olyat, hogy sok program a HD4000-et látja, de dolgozik az AMD és így is van, mert felraktam egy monitor progit és játék közben dolgozik a 7730. Viszont közepes beállításon is csak 25-30fps-t hoz, maxra véve pedig nagyon laggol, ehhez képest láttam youtube-on egy videót ahol 7730-as karival teljesen simán fut, elvileg maxon. Na végülis mind1, a GTA elég problémás játék, a többi új játék fut szépen... :)

(#27816) BigBlackDog válasza M3xx (#27815) üzenetére


BigBlackDog
veterán

EFLC talán jobban lett optimalizálva, nálam magasabb fps-t hozott. Bár lehet, hogy friss patchekkel javítottak GTA4-en is.

(#27817) soldi3r


soldi3r
veterán

az e6330-ban mennyi pci-e slot van? belemegy a wwan + wlan + ssd kombó?

E30 (oo=[][]=oo)

(#27818) M3xx válasza BigBlackDog (#27816) üzenetére


M3xx
tag

Ja bocsi, igazából az én tesztem is az EFLC-re vonatkozott. :) Hát nem tudom, végül is Közepesre felvéve is játszható egy játék.... :+) aztán majd kiderül, az V hogy fog futni... :)

(#27819) fogtunder válasza soldi3r (#27817) üzenetére


fogtunder
nagyúr

msata ssd-re gondolsz? mert annak másfajta kiépítés kell, mint a wwan kártyának, csak a csatlakozó ugyanaz. hdd cserével persze megoldható.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27820) akyyy


akyyy
senior tag

miért van az hogy játszok egy játékkal, és néha kattog a gép egyett? mintha egy nagy fali óra lene amin megmozdult a mutató :D

(#27821) SzaboZE válasza akyyy (#27820) üzenetére


SzaboZE
addikt

HDD adhat ki ilyen hangot. Vagy parkolja a fejet valamiért vagy gond van vele.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27822) somasz


somasz
Topikgazda

Üdv!

Barátom E6500-a Win7 64bit alatt, általában youtube-ot böngészve, de elmegy a képe, visszajön, ilyenkor ezt írja ki.
Legfrissebb Dell oldaláról fölrakott vga driverrel. Mit nézzünk még át?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27823) SzaboZE válasza somasz (#27822) üzenetére


SzaboZE
addikt

Döglődik a videokártya :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27824) SzaboZE válasza somasz (#27822) üzenetére


SzaboZE
addikt

Esetleg a hűtőt tisztítsátok ki.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27825) somasz válasza SzaboZE (#27824) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kész szerencse, hogy garis. ;)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27826) SzaboZE válasza somasz (#27825) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mikor hozod? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27827) soldi3r válasza fogtunder (#27819) üzenetére


soldi3r
veterán

jah igen, elfelejtettem, hogy msata-ra
nagy különbség nincs a bedrótozásban sem, sőt gyanítom, hogy az msata slot működik mini pci-e ként is, csak fordítva nem
tehát akkor hány slot is van benne? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#27828) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok, ezen a modellen rágódok épp holnap rendelném,esetleg valami .....nagyon negatív? :U

430 pozitív , 0 negatív....

(#27829) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sziasztok,
Kis segítséget szeretnék kérni.

E4200, W7 Enterprise alatt szeretném beüzemelni az ujjlenyomat olvasót.
Az eszközkezelőben látszik, a drivere a legfrissebb, de a Vezérlőpult/biometrikus eszközök alatt nincs
Bootolás után a CVDiag elindul, de nem látja az eszközt:

A Dell ControlPoint Security Manager Application ( Version: A18-00; R276445.exe ) telepítése megakad az NTRU-CTSS telepítésénél:

Mi lehet a gond?
Köszi

" Babra munka, de megéri! "

(#27830) BigBlackDog válasza TROG AIR (#27828) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Negatívot nem hallottam róluk, nem rossz gép.
Itt vagy itt olcsóbban kapod meg egy kicsivel, bár utóbbival nincs személyes tapasztalat.
Mire használnád? Csak játékra felesleges lenne szvsz az i5, így olcsóbban is megúszhatnád, esetleg kicsit jobb kiépítésben is megkaphatnád.

[ Szerkesztve ]

(#27831) TROG AIR válasza BigBlackDog (#27830) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Köszi, poker stars-ra meg pár kliens stabil futtatására kell majd,ennyit szánok rá kb,megnéztem már kb 50 modellt,ez maradt. Méret,meg parák -ezek voltak tervezve,remélem nem lesz gond vele.

430 pozitív , 0 negatív....

(#27832) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Egy másik topikban a kollégák le akarnak beszélni a Dellről, többek között erről a Dell noteszgépről.

Vajon miért?

Köszönöm a hozzászólásokat előre is!

Aquila non captat muscas.

(#27833) BigBlackDog válasza Hegyirabló (#27832) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ennyi pénzért elég alacsony teljesítményt produkál és minőségben is elég silány. Az 50xx és a 5110 szériák kerülendőek, nem minőségi gépek.

(#27834) SzaboZE válasza kutyuska (#27829) üzenetére


SzaboZE
addikt

A control point security drivert fel kell tenni, abban van az ujjlenyomat olvasó drivere (az application csak utána kell).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27835) SzaboZE válasza Hegyirabló (#27832) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez egy nagyon belépő kategória, arra jellemző minőséggel. Ha mégis ezt veszed, akkor mindenképpen legalább 2 év garanciával vedd meg (de inkább 3).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27836) Hegyirabló válasza BigBlackDog (#27833) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, de akkor mit vegyek max. 120K-ig???

Aquila non captat muscas.

(#27837) premete válasza Hegyirabló (#27836) üzenetére


premete
veterán

Vegyél egy használt latitude e6400-ast garanciával és ssd-vel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27838) eos30d


eos30d
aktív tag

én is ezt tettem ,mondjuk ez E4300... De az angol billentyűzetet leszámítva, hibátlan kis cucc. :K

(#27839) premete válasza eos30d (#27838) üzenetére


premete
veterán

Asse rossz, ha valaki akarja hordozni is, akkor még jobb is. 100K-ért lehet kapni, ssd, világító magyar bill, stb.-vel.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27840) Chaser


Chaser
titán

Az E6400 6410 6500 6510 stb gépek optikájában jól tudom, hogy valami spéci kiadószerkezet van? Legalábbis képek meg leírások alapján úgy tűnt. Mégis látom sokan kommersz 9.5-est árulnak ezekbe a gépekbe. Hol a hiba? Át lehet tenni az optikáról a mechanizmust a caddyre?

szerk: Hegyirabló: Az a gép speciel a dell egyik szégyene :U Viszont mostanában kezdenek magukhoz térni inspiron vonalon is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27841) eos30d válasza premete (#27839) üzenetére


eos30d
aktív tag

(P9600,128G SSD,3GB RAM) Hordozás is benne van, meg az ölbevétel otthon is jóval kényelmesebb. Majd ki szeretnem cserélni emberi áron ezt a billentyűt magyarra bar sokat nem értek hozzá.

(#27842) Chaser válasza eos30d (#27841) üzenetére


Chaser
titán

Ezeknek is mennyit esett az áruk. Nem is olyan rég még valami 120k körül vettem ilyet, csak 64GB ssd-vel meg magyar backlit billel. Gar az volt rajta még 2 év. Összességében tetszett volna, ha...de ott volt pár ha:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27843) BigBlackDog válasza Hegyirabló (#27836) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Lenovo G580 szerényebb kiszerelésben? Vagy csak Dell játszik?

(#27844) sagit válasza eos30d (#27841) üzenetére


sagit
addikt

3 csavar fogja a billt, nem nehéz cserélni (még nem próbáltam, de a videón nem tűnik bonyolultnak)

Magyar világítós billt pedig 10-12k-ért láttam neten újan, annyit simán megér szerintem.

Chaser: szerintem korrekt gép, nem melegszik, szuper a bill, a kijelző is egész jó. Ami zavar az a recsegő akku, a vacak touchpad és a lazább zsanérok.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27845) premete válasza sagit (#27844) üzenetére


premete
veterán

Attól, hogy vettél egy leharcolt vacakot, a többinek még nincs zsanér, akku és touchpad problémája. :)
Legalábbis a nálam járt 20-30 közül egynek sem volt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27846) eos30d válasza sagit (#27844) üzenetére


eos30d
aktív tag

Én is nézegettem. De koszi a linket, növeli az önbizalmam. :) itt az aprón is valaki árul,ha Pesten járok valószínű felveszem vele a kapcsolatot.

(#27847) sagit válasza premete (#27845) üzenetére


sagit
addikt

A zsanérja hibátlan, csak a 2510p-hez képest jóval lazább, szokni kell.
Az akku recsegés valószínűleg egyéni hiba de akkor is gáz.
A touchpad pedig használható lett miután a szoftverét sikerült felrakni, előtte borzalmasan érzéketlen volt. Nem csak nekem tűnt fel. Egy 2 újjas görgetést is el tudnék viselni rajta, nem találtam megoldást rá, tudja egyáltalán?

Egyébként egyáltalán nincs leharcolva a gép, se kopás, se kifényesedés nincs se a belsején se az alján se a sarkokon, a fedlap karcos ugye ( még következő hétig) de az is csak 1 helyen, szerintem valami kulcs vagy toll kerülhetett mellé a táskában véletlenül.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27848) premete válasza sagit (#27847) üzenetére


premete
veterán

Nézted a zsanér csavarjait, meg vannak húzva rendesen?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27849) tragiQss válasza sagit (#27847) üzenetére


tragiQss
tag

Tapipadra lehet, hogy sok volt a reklamáció? A 6x20-as sorozaté meg olyan, hogy hozzá sem kell érni, ha nincs telepítve a driver. :DD

(#27850) Chaser válasza sagit (#27844) üzenetére


Chaser
titán

Persze jó gép lenne, ha nem használtam volna előtte ThinkPadot, de használtam. Azóta is azt használok. Pad + trackpoint TP-hez képest használhatatlan. Az én példányaimban levő kijelző valami förtelem volt - na jó, sok TP-ben is olyan -. Nem melegszik dologról azután nyilatkozz hogy kipróbálsz egy T400-at vagy egy x200-at:) / csak vigyázz, mert utána kihajítod a 4300-mast, egyebek mellett a leghalkabb TP gépek / Bill is elég gyenge az említett gépekhez képest. Zsanérok speciel nálam jók voltak, de nem is régi gépeim voltak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.