Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28651) attosz1120


attosz1120
tag

Sziasztok!

Manuálisan,hogy tudok kiválasztani,hogy ne az integrált hd graphics 3000 hanem a ati hd radeon 7670m kártyát használjam játék közben?

koszonom a segitseget!

(#28652) EstiloL2 válasza attosz1120 (#28651) üzenetére


EstiloL2
tag

Az ATI Catalyst Control Centerben. Ott van egy olyan lehetőség, hogy váltható grafikus rendszer vagy ilyesmi. De nekem akkor is előjön, ha az asztalra kattintok jobb gombbal, és ott lesz ez a váltható cucc.

(#28653) soldi3r válasza sagit (#28649) üzenetére


soldi3r
veterán

kicsit hosszabb távon sem lehet rosszat mondani róla, talán még egy csavar elfért volna az alján az optikai meghajtó rögzítésére és az alsó burkolat merevítésére

E30 (oo=[][]=oo)

(#28654) Vasinger! válasza sagit (#28649) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én pont fordítva látom.

Sokkal de sokkal jobb, hogy nem rideg fém van a csuklótámasznál, hanem gumizott-műanyag féle borítás ami rendkívül kényelmes hosszútávon. Nincs az, hogy ha az utcán odafagy a kezed a hidegben, mert fém az egész, vagy ugyanez a melegben. Ha fém lenne az is, átvenné a gép melegét aztán csak izzadna a kezed.

Szép-szép ez az Apple vakítás, hogy fém Unibody, de azért nem árt néha utánagondolni.

[ Szerkesztve ]

(#28655) attosz1120 válasza EstiloL2 (#28652) üzenetére


attosz1120
tag

Találtam olyat,hogy energiatakarékos CPU vagy nagy teljesítmény.Ez lenne az?

(#28656) Firpo


Firpo
tag

Üdv! Van egy Inspiron 5521-em, Intel HD Graphics 4000 és AMD Radeon 7670M vga-val. A kérdésem az, hogy hogyan tudnám ellenőrizni, hogy átvált a rendszer a Radeonra és azt használja? Megteszi ezt automatikusan a rendszer vagy nem?

Az Aida csak az Intel HD 4000-et mutatja, az eszközkezelőben benne van mindkét vga. Az AMD oldaláról letöltött driver nem akart elindulni, mert nem talált megfelelő eszközt. :F Ezért a Driver Pack Solution-el raktam fel a Radeonhoz drivert.

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#28657) fogtunder válasza soldi3r (#28653) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, csak akkor a multibay bukó, ha csavarozgatni kell.

(#28649) sagit: szerintem hosszú távon jobb ez a selymes érzésű műanyag, mint a fém...

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28658) premete válasza fogtunder (#28657) üzenetére


premete
veterán

Így van, ezért adják a csavart külön minden új géphez: aki akarja, beleteszi, aki cserélgetni akar, annak meg éppen jó, ahogy van. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28659) sdombi válasza ocsi19 (#28623) üzenetére


sdombi
tag

a Dellnél nincs ilyen amd-s sőt, semmilyen amd-s procis gép, az utóbbi időben. A hp-nak az a szériája nagyjából a vostro széria, a dellnél, de sajna a dell azt sem adja olyan olcsón. Dell-ben nagyjából ez a noti felel meg, csak hát ez jóval drágább (cserébe jóval erősebb proci és 3 év NBD helyszíni garancia). A te árkategóriádnak, nagyjából ez felel meg, viszont műanyag a cumó (de pozitívak a tapasztalatok)

(#28660) ocsi19 válasza sdombi (#28659) üzenetére


ocsi19
senior tag

ok, köszi.

Tehát egy 7670M-el azért néhány mai játék "eldöcög" low beállításon?

(#28661) csubi72 válasza Fishor (#28650) üzenetére


csubi72
csendes tag

Szia!

sajnos még mindíg nem műkszik

(#28662) sdombi válasza ocsi19 (#28660) üzenetére


sdombi
tag

medium-on szinte biztos, hogy megy minden, adott esetben high-on is :)

(#28663) sdombi válasza Firpo (#28656) üzenetére


sdombi
tag

12.8-as verziót kéne levadászni, a legfrissebbel többeknek gondja akadt.

(#28664) csubi72 válasza Dell XPS (#28647) üzenetére


csubi72
csendes tag

Szia!

ezek mé mindíg hiányoznak

3D-videovezérlő
Hálózativezérlő
smsbuszvezérlő
univerzál seriál bus (usb) vezérlő
usb2.0-crw

(#28665) Dell XPS válasza csubi72 (#28664) üzenetére


Dell XPS
veterán

CHIPSET!!!!!

Üdv, Dell XPS

(#28666) csubi72


csubi72
csendes tag

Sziasztok!

dell 5720-ról hiányoznak ezek a dolgok
ehhez kellene egy kiss segítség

(#28667) mghltm válasza sdombi (#28663) üzenetére


mghltm
addikt

AMD-ATi Catalyst 12.8 Windows7-8 ( 32 bit )

AMD-ATi Catalyst 12.8 Windows7-8 ( 64 bit )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28668) Dell XPS válasza csubi72 (#28666) üzenetére


Dell XPS
veterán

Most megsértődtél, azonnal írtam, hogy ezzel kezdjél....mi volt ebben sértő???

Üdv, Dell XPS

(#28669) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a holnapról leszedett elvileg wifi drivert is de mégsem érzékeli a vezeték nélküli wifi hálózatot. Mit tudok tenni? Ez így nagyon aggasztó, mert gyakorlatilag netezésere lett ez a gép véve, és pont ez a rész nem működik. Mit rakjak fel hogy jó legyen?

Üdv: Fishor

(#28670) premete válasza Fishor (#28669) üzenetére


premete
veterán

Be van kapcsolva a wlan a biosban/fn-gombbal/fizikai gombbal?
Még az is letilthatja a wlant, ha dokkolón van/bele van dugva a lan kábel

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28671) Fishor válasza premete (#28670) üzenetére


Fishor
senior tag

Hát már azt is próbáltam nyomkodni de semmi változás, azt írja nincs telepítve a driver, vagyis valami ilyesmit. Pedig már 3 ilyen vez nélkulis drivert is felraktam, atherost is meg valmai blutootost egyet meg nem enged felrakni valami bc set.

(#28672) Fishor válasza Fishor (#28671) üzenetére


Fishor
senior tag

Hohóóó. SIkerült, msot vére az újraindítás után lett wifi remélem mostmár menni fog örökké.

(#28673) fogtunder válasza premete (#28658) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én pont a dokkoló és multibay funkciókat imádom a legjobban a gépben. haverom egy e6420-at vett alfától dokkolóval anno, ott van az asztalon és a dokkoló is, de összekötve nincsenek. egyszerűen nem tudom felfogni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28674) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Most vettem egy dell e5530-at, de sehol sem találom, hol kell beállítani az ujjlenyomat olvasót.

Valaki tudna ebben segíteni? Vagy ez alapból nincsen fent, le kell szedni a dell oldaláról?

Ispy

Ja és W7 64 bit az oprendszer...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28675) premete válasza fogtunder (#28673) üzenetére


premete
veterán

Jók is azok, nekem is a dokkolóra van kötve a külső esata HDD is (multibay csak külső van, e62x0-esekhez).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28676) Fishor válasza csubi72 (#28661) üzenetére


Fishor
senior tag

Csubi én ezeket raktam fel a network részből és most elvileg működik a wifi. Ezenkívül még sok mást is felraktam, ha adsz emailcímet akkor tovább küldöm a linkjeit a drivereknek amiket felraktam.

(L:http://www.dell.com/support/drivers/hu/hu/hudhs1/DriverDetails/Product/inspiron-17r-5720?driverId=7PM7V&osCode=W764&fileId=3080250205)[link](/L)

(#28677) soldi3r válasza fogtunder (#28657) üzenetére


soldi3r
veterán

az e6400-ban emlékeim szerint volt 1 odd rögzítő csavar, használni nem volt kötelező, ott nem is volt szükséges, ez kicsit kisebb, vékonyabb, szerintem igényelné, de nincs rá lehetőség

E30 (oo=[][]=oo)

(#28678) fogtunder válasza premete (#28675) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem mondjuk van második hdd belül, de így is olyan, mintha két külön gépem lenne. soha többet nem veszek laptopot dokkoló nélkül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28679) EstiloL2 válasza attosz1120 (#28655) üzenetére


EstiloL2
tag

Azaz.

(#28680) sdombi válasza Ispy (#28674) üzenetére


sdombi
tag

itt kiválasztod a win7 64-bitet majd a security résznél ott lesz a program.

(#28681) Ispy válasza sdombi (#28680) üzenetére


Ispy
veterán

Ok, köszi, megtaláltam.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28682) premete válasza fogtunder (#28678) üzenetére


premete
veterán

Én a dokkolón kívül még a háttérvilágításos billentyűzettel és a belső mobilinternet+agps-modemmel is így vagyok.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28683) fogtunder válasza premete (#28682) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a mobilnet annyira nem cicám, melóhoz nem kell ugye, egyébként meg azon ritka alkalmakkor, mikor nincs wifi a közelben, megosztom a telóról. de ez meg a billentyűzet könnyen cserélhető, dokk csatlakozót viszont nem lehet rá forrasztani...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28684) premete válasza fogtunder (#28683) üzenetére


premete
veterán

WWAN se egyszerű, ha nincs minipcie csatlakozó+antennák a fedélben, illetve ha az adott típushoz nem létezik háttérvilágításos billentyűzet, az se egyszerű utólag. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28685) fogtunder válasza premete (#28684) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kevés dokkolható gép jön ki manapság, aminek nincs legalább opcionálisan világítós billje (dellből konkrétan egyet se tudok az aktuális modellek közül), a wwan kártyát nem tudom, az enyémben nincs benne, de az antennák be vannak húzva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28686) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Annak mi lehet az oka, hogy 40 megás netre csatlakozom, írja is a kapcsolatoknál hogy 39mbps, viszont sebességmérésnél meg csak 22megát mér. Másik gépen ismán jön a 40M itt meg csak 22, ennek van valami oka? Nem szabályoz le a gép vagy valami?

Üdv: Fishor

(#28687) Fishor válasza Fishor (#28686) üzenetére


Fishor
senior tag

Valami szerintem visszafogja a gépet, de mi lehet? Elvileg pedig bgn es drivert raktam fel, de olyan mintha csak 22M-át tudna fogadni a gép. Mert speedtestnél is ezt stabilan tartja de nem megy felé, mintha fékezne valami.

(#28688) Bsony


Bsony
tag

Sziasztok,

Lenne egy kerdesem, az m6700-as Precisionba levo a-gps es global 3g modem hasznalhato Mo-s carriereknel? (Szolgaltatok)

1 Mobile Broadband Global Internal Dell Wireless 5630 (EVDO-HSPA) MiniCard SIM not included

Errol lenne szo :) tul sok infot nem talalok a dell oldalan se, nektek tuti van tapasztalatok ezzel kapcsolatban.

Igazabol azert lenne fontos mert pl. A-GPS el meg haromszogelessel megtalalhato a noti ha ellopjak, van valakninek ezzel kapcsolatban tapasztalat?
Szerk.: miert olyan bombajo a dokkolo? Egyszeruen nem ertem, latok benne nemi fantaziat, de nem fogom fel. Valaki felhomalyositana?

Kohi! :)

[ Szerkesztve ]

(#28689) premete válasza Bsony (#28688) üzenetére


premete
veterán

Működik, bár kissé bonyolultabb a kezelőszoftvere, mint az Ericssonoknak. Gyárilag független mindegyik. Lopásgátlás részét passzolom, azt nem üzemeltem be.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28690) fogtunder válasza Bsony (#28688) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem azért jó, mert van egy könnyű 13"-os gépem, amit tudok a fotelban ülve kényelmesen használni, nem kell hozzá óriási táska. viszont a felbontásából adódóan munkára nem alkalmas saját magában, ezért van egy íróasztalom, rajta a dokkolóval, amire rá van kötve egy billentyűzet+egér, egy 22"-os monitor, egy lan kábel, meg igazából akármi, csak beledobom a gépet, és máris asztali környezetben vagyok, ha kell a több monitoros működés, az is megoldható.

nekem sokkal kényelmesebb asztali környezetben matatni a gépen, a laptopot hiába rakod asztalra, görnyedni fogsz fölötte, akármilyen billentyűzet és touchpad van rajta, a saját logitech szettem mindig hatékonyabb, pontosabb lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28691) premete válasza fogtunder (#28690) üzenetére


premete
veterán

Nekem dettó, 12.5"-ossal
+nem kell a töltőt és az egeret otthon elővenni, rádugdosni mindent, egy gombnyomással leválasztódik/csatlakozik minden cucc.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28692) Bsony válasza fogtunder (#28690) üzenetére


Bsony
tag

Nem tunik rossz megoldasnak, na de a 6700as precisiont pont azert rendeltem, hogy kivaltsam az asztali minden tekinteteben.

Koszi a valaszokat :)
A-GPS-e van valakinek, info rola?

(#28693) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Van egy csodás E6400-es notim.
Tényleg elégedett vagyok vele, nagyon halk és iszonyat okáig bírja az akksi... Viszont van két dolog vele kapcsolatban, ami nem tiszta:
- Akksin a ledek miért nem világítanak? Nem szoktam nézegetni, csak múltkor feltűnt.
- Néha, amikor kikapcsolom, vagy csak kikapcsolnám, gondol egyet és úgy csinál, mintha aludna. Elnémul, bekapcs gomb világít, illetve az egyik fenti led világít, amin egy 9-es és lakat van. Nos, ez gondolom a power management miatt van, de miért csak random és hogy lehet kilőni, anélkül, hogy a winwows-ban változna valami? Win7 van rajta...

Köszi

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28694) mghltm válasza vikcsi (#28693) üzenetére


mghltm
addikt

- az akksin akkor vilagitanak a led-ek a toltottsegi allapotnak megfeleloen, ha lenyomod a tesztgombot

- ebben sajnos nem tudok segiteni

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28695) Fishor


Fishor
senior tag

Wifi leszabályozásának feloldására nincs valami ötlet?

Üdv: Fishor

(#28696) Stard72


Stard72
tag

Sziasztok!

Van egy Latitude 6430s notim, és az a gondom vele,hogy a HDMI nem működik. Intel HD4000-es kártya van benne. Hogy lehet ezt beüzemelni?

Előre is köszönöm

(#28697) kacsa0902


kacsa0902
csendes tag

DELL inspiron 5520 i7 8GB Radeon HD7670 1GB Win7 64 Enterprise. A video driver a többi driverrel együtt gond nélkül felment. Az eszközkezelőben nincs felkiáltójeles eszköz. Az dxdiag azt írja, hogy directx 11 van a gépen, de az eszköznél csak az alap Intel HD Graphics 4000 van jelölve. Ha megnézem a "teljesítmény adatok és eszközök"-nél, ott meg csak directix 10-et ír. A játékra szolgáló videokártyára 6,5-öt ad. Szerintem valamiért nem kezeli a 7670M-es kártyát. Arra gondoltam, hogy a BIOS-ban esetleg meg lehet adni, hogy melyik legyen az elsődleges video eszköz, de ilyent nem találtam. A játékok sem futnak úgy, ahogy ez elvárható lennel. A Catalyst Controll Centerben látszólag be van állítva a játék is és a 3DMark is. A 3DMark11 ismeretlen hibával leáll, gondolom nem találja a dx11-et.

Miért van csak directx 10, és miért nem látja/használja az erősebb kártyát? Hol szúrhattam el?

Segítséget előre is köszönöm.

(#28698) choco01 válasza kacsa0902 (#28697) üzenetére


choco01
addikt

Mondanám hogy a Kapcsolható videokártya beállításokat nézd...de ez nem minden esetben jön be nálam.:S

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28699) sagit válasza Vasinger! (#28654) üzenetére


sagit
addikt

ez persze csak szvsz, korrekt gép, rendben volt teljesen

(i7,8gb) egy ssd-t el bírt volna azért viselni, de mivel nagybácsim céges laptopja ezért nem törődik vele

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28700) deenee20


deenee20
csendes tag

Segítség SOS !!!!!!!!!!!!!

DELL LATITUDE | D610 típusú laptop vagy notebook hoz
sűrgősen keresek komplett tőltőt kélek titeket nagyonszépen
segítsetek várom ajánlatotokat....

További szép Karácsonyi estét...

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.