Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28401) sagit


sagit
addikt

Olyan adapter/átalakító nem létezik amivel tudnék használni az E4300-hoz egy HP 2530p töltőt?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28402) sagit válasza sagit (#28401) üzenetére


sagit
addikt

Mindkettő töltőn egyforma a csatlakozó ( 7.4*5.0 mm )

Csak a laptopok felismerik hogy nem gyári a töltő.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28403) mghltm válasza sagit (#28402) üzenetére


mghltm
addikt

en a helyedben nem kiserleteznek, mas a feszultseg, mas az aramerosseg:

hp 19V 4.74A

dell 19.5V 4.62A

nem nagy az elteres ( 2,5% ), de lehet hosszu tavon karosodik vagy a tolto vagy az aksi. lehet csak en vagyok ekkora tisztelettel az elektromossag fele, pedig csak egyenaramrol van szo...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28404) sagit válasza mghltm (#28403) üzenetére


sagit
addikt

A Dell-hez és a Hp-hoz is 65W-os töltő van ( 19,5 V 3,34 A vs 18,5 V 3,5 A )

Csak gondoltam hátha van valami olcsóbb megoldás mint hogy vegyek még 2 töltőt.A HP töltője nálam van itthon, a Dellé pedig barátnőmnél. Cipeljük a notikat de a töltőket nem igazán akarjuk vinni magunkkal. ( Tudom az lenne a legolcsóbb ha cipelném a töltőket, de ezt a lehetőséget szeretném elkerülni)

Jó lenne ha lenne valami adapter :))

Vagy csak a Dellhez veszek töltőt, a HP-val simán kihúzok 2 napot konnektor nélkül :)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28405) premete válasza mghltm (#28403) üzenetére


premete
veterán

Nem is az a kis különbség voltban a probléma, hanem a Dell tápoknál van egy külön vezeték.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28406) SzaboZE válasza sagit (#28401) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem. A gép felismeri hogy nem dell töltő. Tudod vele használni, de valószínüleg tölteni sem fogja az akkut és lehet, hogy a teljesítményt is visszaveszi (nem érdemes).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28407) sagit válasza SzaboZE (#28406) üzenetére


sagit
addikt

jaja, sajnos nem tölti
akkor marad a töltő vásárlás :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28408) SzaboZE válasza mghltm (#28403) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az áramerősség lényegtelen ebből a szempontból. A feszültség kisebb, így nem okoz kárt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28409) premete válasza SzaboZE (#28408) üzenetére


premete
veterán

Nincs véletlenül egy half mini pcie dvb-t kártyád kölcsönbe, kipróbáláshoz?
G390T a Dell kódja.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28410) Tüzi

kicsit off:
ilyen menüsort mint a jobb oldali miként lehet? tudom láma kérdés, de nem baj :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28411) air válasza Tüzi (#28410) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez a Windows SideBar, amire gadget-eket lehet kipakolni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28412) SzaboZE válasza premete (#28409) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ilyen Mo-ra nem nagyon jött :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28413) sagit


sagit
addikt

Van olyan Dell szoftver E4300-hoz mint a HP Simple Pass? ( Ujjlenyomat olvasóval lehet beloggolni mindenhová a böngészőben. )

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28414) premete válasza SzaboZE (#28412) üzenetére


premete
veterán

Köszi, akkor meggondolom, hogy adjak-e érte 40 dollárt. Mondjuk, ami az EC-ben most benne van, az a duplája volt, invisible és videobemenete is van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28415) EstiloL2


EstiloL2
tag

Sziasztok!

Megvan az új gépem, egy Dell Inspiron 7520. Első benyomásra nagyon jó, nagyon jól össze van rakva, kényelmes rajta gépelni. A hangszórói iszonyat jók, a hűtése is halk. A töltője viszont elég gagyi kínainak tűnik az N5110-éhez képest, amibe bele volt nyomva, hogy DELL, és gumis "öv" volt hozzá, ezen meg egy tépőzár. :((( 3 óra használat után ennyit tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#28416) Vasinger! válasza EstiloL2 (#28415) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az üzleti szériában sem csinálnak "szebbeket": katt

Szerintem nincs kapcsolat a külső és belső tartalom között. Tehát lehet nem annyira csicsás, de ettől nem rosszabb. Amúgy meg ki az aki a töltőjét nézi, hogy szép e vagy sem? Én még ilyenről nem hallottam.

Igazából az Inspironoknak a kék ledje a csatlakozójuk végén is design miatt lett úgy megcsinálva, nem azért mert attól jobb.

[ Szerkesztve ]

(#28417) EstiloL2


EstiloL2
tag

Csak egy megjegyzés volt, mert ha már a gép jól néz ki, akkor miért adnak hozzá egy kínai töltőt? :D

(#28418) SzaboZE válasza EstiloL2 (#28417) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mindegyikhez kínai töltő van, a régi is az volt ;) De nem csak a dellnél ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28419) EstiloL2


EstiloL2
tag

Jó, jó, nem úgy értettem a kínait, hanem olyan ronda :DDD

(#28420) szaszandras válasza SzaboZE (#28406) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Tapasztalat, hogy az E6410 is működik HP-s töltővel, de - pont ahogy írtad - nem tölt és ráadásul a teljesítményt is visszaveszi.
Amúgy nem kevés bosszúságot okozott ez a jelenség, mire rájöttem, hogy a kölcsönkapott HP-s töltő miatt olyan látványosan lassabb a gépem ügyfélnél történő tesztelés/bemutatózás során... Azért az órajel csökkentése ilyen esetben elég alattomos húzás, szerintem. De mindegy, csak számolni kell vele!

(#28421) McLaca válasza Vasinger! (#28416) üzenetére


McLaca
őstag

Az E6410-esemnek is ilyen "szép" töltője van világító nyakú csatival, ami félig dizájnelem, félig meg azt a szerepet látja el, amit a töltőkre tett LED, ami itt nincs, de van a csatin. Tudod, hogy áram alatt van, ennyi.

Korábbi RAM mizéria megoldódott. Ma hónom alatt a géppel mentem egy boltba, kipróbáltam a RAM-okat, a Samsung moduljai beváltak. Egyből egy ponttal emelkedett is az élményindexem RAM tekintetében a win7-ben, bár szerintem ez csak a mennyisége miatt, mert sebességben szinte dettó ugyanaz, mint a régi 2×2GB.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#28422) Tüzi válasza SzaboZE (#28418) üzenetére

A kínai, meg, hogy ott szerelik össze azért két külön dolog :)
bocs, don't feed the troll :))
1730-é is made in csájná, de amúgy delta táp ha jól emlékszem.

(#28411) air
meglesem köszi!

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28423) fogtunder válasza McLaca (#28421) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem dolgozol nagy állományokkal, napi használatban nem sok különbség van a 4 és a 8 giga között.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28424) Vasinger! válasza McLaca (#28421) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért nem hinném, hogy csak a mennyiség miatt dobta föl az indexet.

Eddig szerintem single channel-ben voltak a ramjaid és most dual chanelbe, tehát a sebessége is nagyobb lett.

(#28425) pckownz


pckownz
senior tag

Ma fura dolgot tapasztaltam egy N5110-en.
Wifi hotspotra csatlakoztam, és bejelentkezés után kb 4. percben teljesen megfagyott a gép. Ráfeküdtem a kikapcs gombra, mivel nem reagált semmire, újraindítottam, megint csatlakoztam a hotspotra és megint teljesen lefagyott.
Servicetag alapján kidobott driverek közül az Aida szerint megfelelőt töltöttem le, illetve itt van ez az Intel MyWifi program is, de ki van kapcsolva, és tiltva vannak a virtuális adapterei.
Itthon, normális wifivel jól működik.
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#28426) fogtunder válasza pckownz (#28425) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gondolom az nem tartozik az ötlet kategóriába, hogy ne használd az adott hotspotot.

jó lenne tudni az access point típusát legalább, amire csatlakozni akarsz. más eszközökkel van-e hasonló gondja? ha van logja, abba is bele lehet nézni, mi történik csatlakozási kísérletnél. ez így nagyon kevés infó.

ha 10 acces pointból 1-nél jön elő a hiba, akkor valszeg nem a te adaptereddel van a gond.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28427) pckownz válasza fogtunder (#28426) üzenetére


pckownz
senior tag

Az egész informatika kar ezeket az access pointokat használja, de senki nem panaszkodott még ilyenre, ezért gyanítom hogy nálam van a hiba.

(#28428) fogtunder válasza pckownz (#28427) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ok, csak ez nem igazán volt tiszta a leírásból. innentől viszont driver újratelepítgetés marad első körben, intel segédprogrammal, anélkül. esetleg az intel gyári driverét lehet még bepróbálni, vagy ha a win7 tölt le hozzá alapból, akkor azt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28429) pckownz válasza fogtunder (#28428) üzenetére


pckownz
senior tag

Hát, erre csak vizsgaidőszak után kerül idő, de köszönöm :R

(#28430) choco01


choco01
addikt

Hello.
A múlthéten meg érkezett az új Dell Inspiron 7520-as gépem(i7es fajta),ma pedig a hűtője.
Tesztelgettem,egyáltalán nem igaz szerintem hogy gagyibb lenne a hűtése plusz hűtés nélkül simán asztalon fél egy óra játék után se megy 70-75°C fölé,a hűtőjével venti nélkül 65-70 körül, hűtő+venti olyan 58-62 fok körül marad néha kiugrok 65 környékére.
Alapjáraton böngészésnél olyan 40-47 fok.
Eddig egyetlen "hibát" vettem észre ami nem feltétlenül a gép hibája, a catalyst control center nem megy.
COD MW2-COD MW3 egyaránt elmegy 60 néha 100 fps körül,dirt 3 40-60 fps, és ez mint ultra vagy extra grafikán.:)
Lényegében inkább képeket vágtam vele videót mg nem nagyon de képeknél teljesen jól teljesít, a 12gb ramjával egy jó ideig elég lesz.
A proci telepítgetés, böngészés közben is 20% alatt tartja nagyrészt magát,winrar benchmark teszten 6600 pont körül teljesített.
Megérte! :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28431) BigBlackDog válasza choco01 (#28430) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezek így teljesen korrekt hőmérsékletek szvsz. Remélhetőleg a paszta sem fog fél év után kővé válni. Ha megszárad, tud ám szigetelni, de ne legyen igazam.

(#28432) choco01 válasza BigBlackDog (#28431) üzenetére


choco01
addikt

Én is remélem, maximum akkor megpróbálom szervizzel újra pasztáztatni,meg kifújatni.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28433) EstiloL2 válasza choco01 (#28432) üzenetére


EstiloL2
tag

Én is most próbáltam ki a GTA IV-et 1.0.4.0-ás patch-csel High-Very High beállításon, nagyon szépen fut, halk és hűvös. A max hőmérséklet 74 fok volt. A Most Wanted alatt High beállításokon 30-50 FPS, ott a maximum 68 fok. Nagyon jó gép ez! :)

(#28434) choco01 válasza EstiloL2 (#28433) üzenetére


choco01
addikt

Most Wanted nekem is karölük volt.:)
Azaz.:D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28435) EstiloL2 válasza choco01 (#28434) üzenetére


EstiloL2
tag

Mi az a "karölük"? :)

(#28436) choco01 válasza EstiloL2 (#28435) üzenetére


choco01
addikt

Bocsi csak siettem, akörül-t szerettem volna..:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28437) Dell XPS válasza choco01 (#28430) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

GRAT a géphez, egészen jól összeállt a végére, és a beszámolót is összehoztad, ügyes vagy!

Üdv, Dell XPS

(#28438) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Van egy Dell e6400-am és úgy döntött, hogy ma nem akar elindulni...
Bekapcsolom, ekkor felpörög minden, a kijelző fekete és a "lakat A" világít..leáll...megint felpörög és leáll...
egyszer pedig bekapcsolódott a kijelző is és színenként változott a kijelző...hol piros...hol kék...stb..

Mi lehet ez?

(#28439) fogtunder válasza ocsi19 (#28438) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, a barátnőm d630-a akkor csinált hasonlót, mikor alaplaphibás lett (a grafikus chip halt be).

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28440) ocsi19 válasza fogtunder (#28439) üzenetére


ocsi19
senior tag

íjjj remélem nem lesz ilyen komoly gond az enyémmel.

(#28441) fogtunder válasza ocsi19 (#28440) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gondolom kiszedett akkuval már próbáltad, csak tápról. ha nem, akkor az megér egy kört, legalább azt ki lehet zárni. aztán, ha eljutsz odáig, akkor a gyári dell pc diagnosticsot kellene lefuttatni, ha ezt nem bírod megtenni, akkor valszeg zsebbenyúlós lesz (gondolom már nem garis, mert akkor a dellt hívtad volna).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28442) choco01 válasza Dell XPS (#28437) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm,próbáltam összehozni.:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28443) mghltm válasza ocsi19 (#28440) üzenetére


mghltm
addikt

nvidia quadro van benne?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28444) ocsi19 válasza mghltm (#28443) üzenetére


ocsi19
senior tag

Meglett a hiba, az egyik RAM modullal van gond. (szerencsére)

:U

(#28445) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Mit javasoltok, így nemsokára karácsony előtt, egy olyan DELL típusra, ami DirecX11-es és a elboldogul 1-2 lájtosabb játékkal (Pl. FableIII, stb. =ok, tudom hogy a Fable nem DX11-es)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#28446) EstiloL2 válasza VGYke (#28445) üzenetére


EstiloL2
tag

Én a Dell Inspiron 7520-at ajánlom. Vasárnap vettem meg az N5110 helyett, iszonyat jó gép! Ha kérdeznél, írj privátban, válaszolok ott is :)
De olcsóbban van 5520 is, az sem rossz. Az 160k körül kezdődik asszem.

[ Szerkesztve ]

(#28447) VGYke válasza EstiloL2 (#28446) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Ha jól látom, a DELL részéről ez "csak hardver" (az itthoni árakban) nincs benne az (akármilyen win.) op. rendszer :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#28448) choco01 válasza VGYke (#28447) üzenetére


choco01
addikt

Én is csak ajánlani tudom a 7520-at!:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28449) McLaca válasza fogtunder (#28423) üzenetére


McLaca
őstag

Az tény, és ezzel tisztában is vagyok. De ha SSD meghajtód van kikapcsolt lapozófájllal, 64 bites Win7-esen, akkor biz' a 4GB el tud fogyni, és el is fogyott, úgyhogy szükségszerű volt a csere, így legalább tudok egy 1GB-os RAMdrive-ot is csinálni temp file-oknak, hogy az se az SSD-re menjen, és végre a virtuális XP-met is tudom megfelelő mennyiségű RAM-mal futtatni (korábban ha virtuális XP-t akartam indítani, gyakorlatilag minden mást be kellett zárnom, hogy ne fussak ki a RAM-ból.

Vasinger!: 2×2GB volt benne eddig, ugyanúgy dualban ment, mint most a 2×4GB. Késleltetésben pár ns-mal rosszabb is az új, mint a régi volt, másolásban gyorsabb, írás-olvasásnál fej-fej mellett vannak.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#28450) fogtunder válasza McLaca (#28449) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, virtuális géphez kell, az tiszta sor, én ilyeneket nem játszok :)

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.