Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28701) Dell XPS válasza deenee20 (#28700) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Neki biztosan van: [link]

Üdv, Dell XPS

(#28702) kacsa0902 válasza choco01 (#28698) üzenetére


kacsa0902
csendes tag

ilyet hol találok?

(#28703) Bsony


Bsony
tag

Sziasztok,

Valaki meg tudja mondani, hogy lehet e hosszabitani garanciat azutan miutan megvettem a notit?
Mas kerdes, a notit garanciaja mikrtol fog elni? Miutan en (vegfelhasznalo megvettem) vagy a nagykerhez bekerul? Gondoltam lehetne trukkozni, a termek beregisztralasaval :P

M6700 Precision

(#28704) kutyuska válasza Bsony (#28703) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Kérj ajánlatot valamelyik hivatalos magyarországi forgalmazótól a garanciahosszabbításra.
Szabad szemmel is jól látható árat kapsz. :)
A garancia időtartamát a service tag alapján meg tudod nézni.
A Dell support szerint magyarországi vásárlás esetén kapsz + 3 hónapot.

" Babra munka, de megéri! "

(#28705) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy G88YJL1 service tages Dell Vostro 1015-ös gép.
Most XP-t futtat, de elég lassú akadozik, és minden kínja van. A tulajdonosa szeretne rá W7-et tetetni.
Most 2 Gb memória van benne. Kérdés, hogy ezen a gépen elketyegne-e a W7 jelen konfiggal? Vagy tegyek bele neki egy 4 gigás modult?
A ST. alapján a dell oldalon felhozta a drivereket, de csak W7 32 bitest, 64-eset nem. A 32-es is kezelné a 2 magos processzort?

Javítana a gép felhasználhatóságán a W7?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#28706) mghltm válasza Ákinard (#28705) üzenetére


mghltm
addikt

Most 2 Gb memória van benne. Kérdés, hogy ezen a gépen elketyegne-e a W7 jelen konfiggal?

- igen, mukodne, bar +2gb jot tenne neki

Vagy tegyek bele neki egy 4 gigás modult?

- ugy latom ddr2 sodimm kell bele, abbol a 4gb-os legalabb 10k. maradj inkabb a 2 x 2gb-nal

A ST. alapján a dell oldalon felhozta a drivereket, de csak W7 32 bitest, 64-eset nem. A 32-es is kezelné a 2 magos processzort?

- igen, kezeli

Javítana a gép felhasználhatóságán a W7?

- nagyon szerettem az xp-t, sokaig hasznaltam. a vista szinte teljesen kimaradt az eletembol, ellenben evek ota win7-et hasznalok. stabil es gyors rendszer, en csak ajanlani tudom

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28707) vikcsi válasza mghltm (#28694) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Köszi :R Nyomogattam pedig, de valahogy mégsem jól :B

Erre valakinek ötlete van-e?:
Dell E6400:
- Néha, amikor kikapcsolom, vagy csak kikapcsolnám, gondol egyet és úgy csinál, mintha aludna. Elnémul, bekapcs gomb világít, illetve az egyik fenti led világít, amin egy 9-es és lakat van. Nos, ez gondolom a power management miatt van, de miért csak random és hogy lehet kilőni, anélkül, hogy a winwows-ban változna valami? Win7 van rajta...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28708) Ákinard válasza mghltm (#28706) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Köszönöm. Közben ráakadtam én is a DDR2-es 4 Gb-os modulok horror árára, így marad a +2 ha akarja. (Remélem 2 slot van benne :D )

A w7-et én is megszoktam, engem is egy Inspiron 5110 kényszeríttt rá, de nem bántam meg :))

Amúgy nem azért kell a 64 bit hogy a 2 magot használja? Nekem mindig 32 bites volt az 5110-re 64-es ment fel, de eddig azt hittem a 2 mag miatt :) Miben jobb a 64-es?

(#28709) attila199207


attila199207
tag

sziasztok barátnőm kapott karácsonyra egy Dell 3460 Vostro-t csak integrált HD4000-rel 4GB ram i5
Vettünk hozzá Windows 8 at mert alapból Linux volt rajta feltettem a drivereket, valamit Windows update tette fel. Működik minden ma HDMI-n kikötöttük tv-re ki is adja egyből a képet ám amikor beakarok lépni az Intel gma vezérlőjébe egyből kék halásos lesz 4 szer próbáltam egymás után Kérdésem, hogy mi lehet a hiba? hardveres? Windows 8?
és ha a Windows 8 akkor mit csinálhatok a megvásárolt licensszel? tudok telepíteni vele windows 7 et?

(#28710) csabiks válasza attila199207 (#28709) üzenetére


csabiks
senior tag

windows 8-as intel drivert telepítettél fel? próbáld ki win7-el (legálisan 90napos trial letölthető), ha ott jó akkor driver hiba.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#28711) attila199207 válasza csabiks (#28710) üzenetére


attila199207
tag

Persze windows 8 as drivert és a legfrissebbet. És ha felteszem a windows 7 -et akkor legálisan vissza tudom tenni a Windows 8 at?

(#28712) megema


megema
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a WiFi cseréje garanciavesztéssel jár-e? Mint kiderült, a netes körökben "nagyra becsült" Dell 1704-es fostalicska van a gépemben. Hálózati másolásnál venni észre igazán, hogy gondol egyet és a korábbi 2-4 MB/s helyett visszaesik 3-500 KB/s-re. A teljes WiFi sebesség esik vissza ilyenkor 65 Mbit/s-ről 5 körülire. Újracsatlakozás után megint jó egy ideig. Próbáltam a diverzitást külsőre állítani (ahogy a Dell fórumon írják), de nem javult semmit. Érdemes lehet legyalulni a drivert, és a Windows által ajánlottat felhúzni helyette, vagy semmi értelme? Vagy Win 7 drivert felrakni Win 8 helyett? Mondjuk azt se igazán értem, hogy miért csak 65 Mbit/s a max... A router 2.4 Ghz-es, 300 Mbit/s-es.

[ Szerkesztve ]

(#28713) attila199207 válasza megema (#28712) üzenetére


attila199207
tag

Az hogy a router 300Mbit-es, az nem azt jelenti, hogy 300Mbit átfog menni talán még laboratóriumi körülmények között sem, én 2 antennás 300Mbit es wifim 1 falon keresztül kb 40-50mbit jön át ami jónak számít.
Wifi csere, akkor nem számít garancia vesztéssel, ha a levehető hátlap alatt van, szóval ha úgy tudod cserélni, hogy nem kell szétszedni.
Interneten rengeteg mini pci wifi van :)

(#28714) megema válasza attila199207 (#28713) üzenetére


megema
őstag

Értem, köszi. Azt tudom, hogy nem kéne 300 Mbit-tel mennie, de sokféle n-es router van. Ha 150-es lenne csak, akkor nagyjából érthető lenne a noti sebessége. Amúgy 3 antennás a router és kb. 2 méterre van tőle a gép... A másik szobában levő gépben Intel 4965 chip van, az 108 Mbit alá nem szokott bemenni, pedig távolabb van és inkább az 5 Ghz-es tartományra találták ki tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#28715) wmati


wmati
addikt

Sziasztok!

Melyik az Dell laptop aminek világít a billentyűzete ?

Dell d630 al valakinek van tapasztalata? Megéri ?

(#28716) Vasinger! válasza wmati (#28715) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Üzleti kategóriában szokott világítani. Tehát Latitude, esetleg XPS. Inspironnál nem láttam még ilyet.

(#28717) wmati válasza Vasinger! (#28716) üzenetére


wmati
addikt

Köszi, gondolom azzal nem segítek ha elmondom fekete volt egész gép és valami core 2 procija volt

(#28718) choco01 válasza wmati (#28715) üzenetére


choco01
addikt

Inspiron 7520 Special Editiont is lehet valahogy elvileg úgy is beszerezni:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#28719) wmati válasza choco01 (#28718) üzenetére


wmati
addikt

Ő sem az köszi azért :R

[ Szerkesztve ]

(#28720) EstiloL2 válasza choco01 (#28718) üzenetére


EstiloL2
tag

Az újabbakban már lesz az is, a Laptopszalonban az i5-ös verziót már backlites billentyűzettel adják. Majd ha elkopik a mostani billentyűzete, veszek bele egy backliteset, de az még sokára lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#28721) Tiboy86


Tiboy86
tag

Sziasztok!
Óriási problémám van, remélem valaki tud segíteni.
A helyzet a következő: Dell 7720ashoz installáltam drivereket a Dell oldaláról. Miután minddel végeztem, észrevettem, hogy eltűnt az nvidia az eszközkezelőből, csak az intel hd4000 van ott. Próbáltam installálni nvidia drivert, de azt írja, hogy nincs ilyen kártya a gépben. Csináltam rendszervisszaállítást, a helyzet ugyanaz, a dell backup and recovery programmal visszaállítotam a gyári lemezképet, de még mindig semmi.
Mit tegyek? :(

(#28722) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Amikor SSD-t tettem a Dell NBD garis notebookomba, akkor láttam, hogy minden csavar egyik fele kékre van festve (menet) vagy valami kék cucc van rajta. Ez mi lenne? Ugye nem a garit bukja be az ember, ha ez lekopik? Vagy ez miért van rajta?

(#28723) Zotykoresz válasza rayoliviero (#28722) üzenetére


Zotykoresz
csendes tag

Nem :)
Úgy hívják hogy csavar rögzítő. Megakadályozza a csavar kilazulását.
[link]

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#28724) rayoliviero válasza Zotykoresz (#28723) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, most már ezt is tudom legalább. :R

(#28725) Micha3l válasza Zotykoresz (#28723) üzenetére


Micha3l
tag

Ez a normalis megoldas, talalkoztam olyan Dell laptoppal, ahol a tulajdonos pillanatragasztoval helyettesitette a csavarrogzitot. Az osszes csavar fejet le kellett furni. :W :Y :C :C
BUEK

(#28726) spyduck válasza Firpo (#28656) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia!

Beszéltem a Dell-el. Elmondásuk alapján a Dell Inspiron 5521-es Radeon HD7670M driveréhez ez jó: [link]

Ha sikerült vagy nem, akkor jelezz vissza nekem privátban. Ha nem sikerült akkor kitalálunk vmit megoldást, ha sikerült akkor pedig módosítani kell a driver listát a Dell honalpján.

(#28727) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Rossz topik. :(((

[ Szerkesztve ]

(#28728) spyduck válasza spyduck (#28726) üzenetére


spyduck
nagyúr

Fontos!
Először az Intel driverével (Hd graphics) és csak utána próbálkozz a dedikált kártyával.

(#28729) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Ez nyugalmi állapotban nem magas egy kicsit? Semmi hardverigényes szoftver nem volt futtatva, neteztem rajta, és állt 20 percet, visszajöttem, megmértem....

Dell L502x, i7, gt540.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28730) #01682176 válasza _adaml21_ (#28729) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nekem a Dell M5010-em ilyne kb. Netezés, nyugalmi állapot után CPU: 65C, HDD 46, de volt már 50 is..
Megemelve használom..
Ha hűtő van alatta, akkor is felkúszik 65ig, a HDD "csak" 42ig..

(#28731) attila199207 válasza wmati (#28715) üzenetére


attila199207
tag

szia a Dell 3460 Vostronak világítós a billentyűzete

(#28732) vikcsi válasza wmati (#28715) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Az E6400-em bill-je is lehet világítós, 10k bele egy új bill :)
Gondolkozom rajta, hogy vegye-e bele, mert eladom és hátha úgy jobban vinnék :F

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28733) BigBlackDog válasza vikcsi (#28732) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szvsz annyit nem fog dobni rajta. Ha esetleg bontásból tudnál szerezni egy megkímélt állapotút, akkor már gazdaságosabb lehet.

(#28734) _adaml21_ válasza vikcsi (#28732) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hát 10ezerrel többért biztos nem fogod tudni eladni.
Ha neked javítja a komfortérzetedet, vegyél bele, bár ezt ugye nehéz pénzben kifejezni, de egy ideig neked is jó lesz, illetve eladáskor is könnyebb dolgod lesz egy kicsivel.

(#28735) becsitibi


becsitibi
senior tag

Hali!

Az inspiron 5110 r15-ről letöröltem a bluetooth szoftvert,tudnátok tanácsolni valamit hogy melyik verziót kellene letöltenem,mert a service tag 8 lehetőséget ajánl fel,nincs erre külön driver?

(#28736) becsitibi válasza becsitibi (#28735) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nem megy :( ,letöltöttem a honlapjukról a legújabb drivert,de egyszerűen nem tudom elindítani,a feladatkezelőben fut,de nincs ikon,se az asztalon,se a start menüben :W ,tuti user error,de hol

(#28737) sityuka80


sityuka80
tag

hello.
tehetek inspiron m5010-be SSD-t?
illetve mekkorát ha igen?
üdv.

(#28738) vikcsi válasza BigBlackDog (#28733) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Na igen, lehet tényleg nem hozza vissza az árát, ahogy nézegetem az árakat...
Majd inkább következő dell-t olyannal veszem :)) - Bontásban nem találtam ilyet

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28739) odrif válasza sityuka80 (#28737) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha jól tudom tehető bele.
Méret 2.5"

20 éve a Prohardveren

(#28740) mghltm válasza sityuka80 (#28737) üzenetére


mghltm
addikt

termeszetesen tehetsz, de nem 1 perces melo, inkabb szakemberrel vegeztesd el a munkat. a kapacitast tekintve akar 512gb-os is lehet ha a penztarcad megengedi.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28741) pckownz válasza becsitibi (#28736) üzenetére


pckownz
senior tag

Aida-val nézd meg a pontos típusát, nekem egybe volt a wifi+bt driver.

(#28742) becsitibi válasza pckownz (#28741) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szia!

Tegnap feltelepítettem ezt a verziót:[link],ez a legújabb,és a feladatkezelőben látom hogy aktív,de semmilyen ikont nem generált magának,se a start menüben,se az asztalra,se gyorsindítási ikont,ezáltal így használhatatlan.

Amit mondtál hogy együtt van a wifi-vel,ezt hogy értsem?Hogy csak akkor lesz aktív,ha a wifi is aktív?

Az Aida-ba nem találom hogy lenne-e ilyen,még csak nem látom:

(#28743) pckownz válasza becsitibi (#28742) üzenetére


pckownz
senior tag

Intel Centrino Wireless-N 1030 BGN 1x2 HMC WiFi/Bluetooth Adapter (Dell)
Nekem egy ilyen van a gépben, és a wifi driver telepítése után megjelent a Win7-es BT kezelőnek az ikonja. Használni mondjuk nem használom, de ha bekapcsolom a wifit, akkor van :D
Aida-ban az Alaplap/Lapkészlet/Déli híd alatt sem látod?

(#28744) premete válasza becsitibi (#28742) üzenetére


premete
veterán

Komolyan nem értelek, beteszed képen, hogy Dell Wireless 1701 kártyád van, és akkor a driverek közül nem azt töltöd le, amelyik alá ez van írva:
Applies to:
Wireless 1701 802.11 b/g/n | Wireless 1701 Bluetooth v3.0+HS
hanem az Intel 6230-as driverét telepíted. :) :W

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28745) becsitibi válasza pckownz (#28743) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ha a wifit kikapcsoltam,azt hol tudom visszakapcsolni?

Egyébként lehet az megoldaná a problémám:

(#28746) premete válasza becsitibi (#28745) üzenetére


premete
veterán

Ott tudod visszakapcsolni, ahol kikapcsoltad. A problémádat pedig kizárt, hogy megoldja, ha nem annak az eszköznek a driverét teszed fel, ami a gépben van.
Ha ezt nem érted meg, akkor vidd be egy szervizbe. és megoldják (jó pénzért). :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28747) becsitibi válasza premete (#28746) üzenetére


becsitibi
senior tag

Aha,értem,tehát akkor se fog működni a dolog ha a dell oldalán a saját service tag szám szerinti drivert töltöm le ami a legfrisebb,akkor megpróbálom egy régebbivel,hátha azzal megy.

(#28748) fogtunder válasza becsitibi (#28747) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a dell oldaláról a gépednek, a wirless adpaternek, és az oprendszerednek megfelelő drivert töltsd le, és akkor jó lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28749) premete válasza becsitibi (#28747) üzenetére


premete
veterán

Dehogy érted (persze, olyan sincs, hogy 1 service tag-hez 8 bluetooth-driver legyen). :)
Megpróbálom egyszerűbben leírni, tegyük fel, hogy a wlan-kártyák babák, a driverek sapkák:
Van 1 babád a babaházban, a neve Barbie.
A szomszéd babaházban is van egy baba, annak neve Ken, de az háromszorakkora.
Karácsonyra hozott a Jézuska Kennek sapkát, bele is van hímezve, hogy "KEN"; Barbie most nem kapott, mert neki Mikulás hozott olyant, amibe bele van hímezve, hogy "BARBIE".
Mivel kint akarod Barbie-t sétáltatni ebben a hidegben, melyik sapka passzol rá? Természetesen az, amire Barbie van írva, hiába újabb Kené, ha az fiúsapka, és háromszorakkora. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28750) Bsony válasza premete (#28749) üzenetére


Bsony
tag

:D :DD :C

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.