Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27301) SzaboZE válasza B-L-A-C-K (#27299) üzenetére


SzaboZE
addikt

Neki M-es van, tehát AMD cpu-val szerelt és teljesen más konstrukicó, azok nem szoktak túlmelegedni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27302) SzaboZE válasza weiss (#27297) üzenetére


SzaboZE
addikt

Attól függ, mihez képest? Lehet hogy más szériával kevered?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27303) SzaboZE válasza #01682176 (#27298) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én a helyedben beruháznék egy 2GB modulra, nem olyan vészes az ára, 32 bites oprendszernek sem árt. Nem hinném amúgy, hogy több memóriát foglalna a 64 bites verzió.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27304) #01682176 válasza B-L-A-C-K (#27299) üzenetére


#01682176
törölt tag

2GB van a gépben

(#27305) B-L-A-C-K válasza SzaboZE (#27301) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt nem figyeltem....Igen azok tényleg nem melegednek annyira, bár az anyaghasználat, és a hullámzó bill ugyan úgy megvan...:D

gegszee: Lökj még bele 2Gb-ot nem egy nagy összeg (1500-2000 Ft)...

[ Szerkesztve ]

(#27306) fogtunder válasza Dell XPS (#27277) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kétszer próbáltam msdna iso-ból, egyszer se aktiválta be a gép licensz kódja. a gyári dell lemezzel semmi baj nem volt, csak a gép ugye 4 giga rammal és 32 bites oprendszerrel érkezett, ellenben barátnőm vostrójával, ahol a 2 giga ramhoz adtak 64 bites windowst...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27307) Liudvikas


Liudvikas
tag

sziasztok

ez miért van?

játék közben simán 100 fps, néhány másodpercre pedig visszaugrik 10-15re.

n5110, i5-2450M, win8

(#27308) vilmaboy válasza Liudvikas (#27307) üzenetére


vilmaboy
őstag

hány képkártya van abban a gépben?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#27309) Dell XPS válasza vilmaboy (#27308) üzenetére


Dell XPS
veterán

IGP: HD 3000+ Nvidia Geforce GT525.....

Üdv, Dell XPS

(#27310) vilmaboy válasza Dell XPS (#27309) üzenetére


vilmaboy
őstag

én is így emlékeztem. nem lehet, hogy amiatt csinálja az fps esést, mert néha átvált a hd3000-re?

Liudvikas: Állítsd át, hogy a játék csak a GT-t használja.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#27311) weiss válasza SzaboZE (#27302) üzenetére


weiss
addikt

Nem, nem. Itt csücsül mellettem egy e6410 :D

(#27300) premete: Thinkpadem volt. Fix 1500-on forgott a CPU hűtő, szinte hangtalan volt. A Dellem meg gondol egyet hajtja 3000-en, aztán gondol mégegyet és teljesen kikapcsolja. Csinálja ezt sima netezés közben is, rohadtul idegesítő. Egyszerűen el van tolva, mások is panaszkodtak rá.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27312) SzaboZE válasza weiss (#27311) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez egy elég botcsinálta összehasonlítás, gyanítom a két gép között jelentős különbség van felépítésben :) Ha meleg van, akkor felpörög a venti, az a dolga. Nekem M4500-asom van (gyk E6510 tuning kiadásban), ezen a hűtési házirendet is lehet állítgatni a dell control centerben. Ha akarom csendes, de meleg a gép, ha akarom, akkor hűvös de zajosabb.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27313) #01682176


#01682176
törölt tag

Az normális, hogy több memóriát eszik a 64 bites win?
Néztem a feladatkezelőt, és 3 svchost igen eszi a memóriát, az egyik 78000K, 71000K...
Jelenleg 1.06 GB van használatban..

(#27314) weiss válasza SzaboZE (#27312) üzenetére


weiss
addikt

Nem, nincs. Sőt a Core i5 kevesebbet eszik, mint a Core2Duo. Az e6410-ben nem lehet ilyet állítani sajnos.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27315) SzaboZE válasza #01682176 (#27313) üzenetére


SzaboZE
addikt

Már elmondtuk mit lenne érdemes tenned. Véleményem szerint tök mindegy hogy 500 vagy 700MB, a mai memóriaáraknál ez egy mellékes dolog. Az svchost bármi lehet, a 70MB valóban kicsit sok. De sokminden mehet a memóriába (fetch stb), nem mérvadó az alap. Nekem most Pl 1.7GB, de menet közben nem növekszik. (8GB RAM van a gépben).

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27316) Tüzi

Van valakinek tapasztalata pcmcia express hot swap-al?
Vettem egy x-fi-t az xps-be. Ebben van egy pcmcia slot, amibe beletolom a kártyát. Ez eddig oké.
Van arra valami megoldás, hogy amikor kihúzom a kártyát, akkor a beépített hangszórók szóljanak, amikor visszatolom, akkor pedig a hangkártya működjön? Valami program esetleg?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27317) #01682176 válasza SzaboZE (#27315) üzenetére


#01682176
törölt tag

Értem én, csak most nincs rá pénzem, hogy memóriát vegyek.

Szerk.: Dell M5010be milyen memóriát érdemes pakolni (márka szempontjából)? (Ha esetleg mégis meggondolnám magam)

[ Szerkesztve ]

(#27318) kiskaktusz válasza #01682176 (#27317) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Hynix, Kingmax, Kingston. Igazából "szaréhugyé" lehet venni RAMot, nem kell sem tuningolható, se ősrégi DDR technológiájú ramot venned. Egy 2GB-os db elég olcsóért meg van. Cserébe a 64 bites rendszer és a +2gb ram fürgébbé teszi a gépet.

A laptopbővítős topicban arra figyelmeztetnek az 1. hsz.-ban, hogy a márka, az órajel és a kapacitás lehetőleg egyezzen, mert a bios lehet gondban lesz. Én márkában nem, de kapacitásban és órajelben maradtam a gyári megoldásnál és nincs vele semmi problémám.

Ha úgy döntesz és veszel ramot, lehet kell majd biost frissítened.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27319) vilmaboy válasza #01682176 (#27317) üzenetére


vilmaboy
őstag

menyi szabad memód marad? Menyi memó van összesen a gépben? Csak amiatt kérdem, mert nekem a vostroban 4gb van, amiből még játék stb alatt sem tudok megetetni 3-nál többet. mindig van szabad memóm, így nem is látom indoltnak fejleszteni.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#27320) azreon


azreon
tag

Sziasztok

Van egy Dell E4200-as notebookom, amiben micro SATA 1.8"-os SSD van. A problémám, hogy egyrészt lassú, másrészt nem támogatja a TRIM-et. A gépben található egy mSATA foglalat, ahova pl egy OCZ nocti mSATA kártyát be lehetne tenni. A kérdés, hogy lehet-e róla bootolni? Mert akkor kiszerelném a meglévő SSD-t egy ilyen kártyára. Az SSDből venni egy újabbat/gyorsabbat kb 30000Ft viszont az OCZ mSATA kártya a fele lenne.
Van valakinek ilyennel tapasztalata? Használ valaki mSATA kártyát bootolásra? Esetleg egy próba erejéig lenne valakinek egy ilyen kártyája letesztelni a koncepciót?

Előre is köszi a válaszokat.

"The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

(#27321) vilmaboy válasza azreon (#27320) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát még nem jutott eszembe ilyen perverzio, de miért nem ghostolod rá egy mobilwinyóra az ssd-t és vissza a másikra... :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#27322) mghltm válasza azreon (#27320) üzenetére


mghltm
addikt

e4300-am van, gyarilag 64gb-os samsung ssd-vel szereltek. kesobb jott ki hozza olyan firmware, amivel mar tud trim-et. en a helyedben eloszor egy frissitest probalnek meg ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27323) kiskaktusz válasza vilmaboy (#27319) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Már többször is írta, hogy 2GB van a gépében. Azért tanácsolja neki mindenki, hogy az olcsóért kapható memóriákból addig vegyen, amíg tényleg olcsó és élvezze az életet :D

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27324) vilmaboy válasza kiskaktusz (#27323) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1 :K nem olvastam vissza eléggé, vagy elment felette a szemem... Így az én álláspontom is az, hogy bővíteni kell legalább 4GB-ra.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#27325) kiskaktusz válasza vilmaboy (#27324) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A probléma az volt, mint nálam régen, hogy 2GB volt alapból a gépen, így 32 bites rendszert tettem fel, ahogy ő is, de a support.dell.com-on csak 64bites rendszerhez vannak driverek. A ram olcsó most, bővítettem, igen többet esznek a 64 bites cuccok, de legalább gyorsabban működnek, vettem bele +2-t, nincs vele gond :)
btw a gépe is olyan, int az enyém (Inspiron M5010)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27326) kutyuska válasza mghltm (#27322) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Milyen típusszámú a 4300-ban az SSD?
Az E4200-asban ilyen van. A TRIM nem támogatott, de engedélyezve van. :F
Akkor most mi az igazság? Egyébként nem tűnik lassúnak.

" Babra munka, de megéri! "

(#27327) kutyuska válasza azreon (#27320) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Szerintem ilyen SSD van az E4200-ban:

Az OCZ mSATA, ez pedig microSATA. Nem egyforma a csatlakozójuk szerintem.
Itt egy link, hogy a Samsungon kívül még mit lehet betenni az E4200-ba, kompromisszumokkal persze.
[link]

Itt pedig a Win7 költöztetéséről:
[link]

Olvasnivalók az SSD-ről:
[link]
[link]

" Babra munka, de megéri! "

(#27328) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

használ itt valaki a mindennapokra Dell D420/430as gépeket?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27329) SzaboZE válasza cellpeti (#27328) üzenetére


SzaboZE
addikt

Vannak olyan türelmes emberek :) Milyen infóra lenne szükség?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27330) cellpeti válasza SzaboZE (#27329) üzenetére


cellpeti
veterán

"Vannak olyan türelmes emberek"

Ezt hogy érted? LAssú a mindennapokra? Pl.: mennyire olvasható, nem kicsi-e netezni, vagy filmezni rajta. Ilyesmire lennék kiváncsi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27331) mghltm válasza kutyuska (#27326) üzenetére


mghltm
addikt

meloban vagyok, delutan/este megirom pontosan ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27332) mghltm válasza kutyuska (#27326) üzenetére


mghltm
addikt

kozben talaltam egy kepet fw frissites utanrol, ugyanaz az ssd tipusa mint a tiednek :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27333) SzaboZE válasza cellpeti (#27330) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az ULV-s proci és a 4200rpm-es HDD miatt max netezésre, officeozásra ajánlom. Szerintem a filmekből a HD tartalom felejtős.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27334) cellpeti válasza SzaboZE (#27333) üzenetére


cellpeti
veterán

aha-aha. Értelek. Amiket én olvastam, ott igen csak dicsérték mondjuk ezt a gépet :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27335) SzaboZE válasza cellpeti (#27334) üzenetére


SzaboZE
addikt

Lehet, hogy ők erre hasznáják ;) Nekem volt egy ideig, de visszatértünk a D410-re. Hihetetlen, de fürgébb, tettem bele SSD-t, azóta netre, office-ra azt használjuk.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27336) cellpeti válasza SzaboZE (#27335) üzenetére


cellpeti
veterán

a winyó nem lényeg, mert SSD-t raknék bele

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27337) azreon válasza kutyuska (#27327) üzenetére


azreon
tag

Köszi a segítséget.
Igazából a probléma nem az, hogy hogyan kell átköltöztetni a windowst hanem, hogy milyen olcsóbb alternatíva lenne. Az OCZ Noct-t azért hoztam fel példának, mert jóval olcsóbb lenne. Egy rendes 1,8-as SSD 30K Ft felett van, míg a nocti kb 15K Ft. A csatlakozó részt tudom, hogy különböző. De mivel üres az mSATA hely a gépben ezért jó alternatíva lenne. Hogyha működne...

"The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

(#27338) azreon válasza mghltm (#27322) üzenetére


azreon
tag

Néztem hozzá frissítést, de nekem úgy tűnik, hogy pont ezt az SSD-t nem támogatja az update ami a Dell oldalán van. De lehet, hogy akkor futok még egy kört a típusszámokkal és hátha. Csak tönkrevágni sem akarom, mert elég drága ezeknek az SSD-knek a cseréje.

"The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

(#27339) Tüzi válasza Tüzi (#27316) üzenetére

erre valaki? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27340) SzaboZE válasza cellpeti (#27336) üzenetére


SzaboZE
addikt

A D420/D430-as 1.8-as merevlemezt használ, a csatlakozója nem sima sata/pata, erre számíts.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27341) SzaboZE válasza Tüzi (#27339) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez egy dell fórum, itt nemigen kapsz rá választ szerintem. Amit kérsz leginkább a hangkártyához kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27342) kutyuska válasza mghltm (#27332) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Köszi!
Csak gugli nem talált erről a verzióról semmit.
Meg megkérdezem a Dell supportot.

" Babra munka, de megéri! "

(#27343) cellpeti válasza SzaboZE (#27340) üzenetére


cellpeti
veterán

2,5" bele se fér? Biztos van rá valami átalakító, ha belefér a 2,5"

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27344) SzaboZE válasza cellpeti (#27343) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sehogy nem megy bele 2.5-ös, egyszerűen akkora a hdd számára kialakított hely. Ráadásul az akku is körbeveszi.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27345) cellpeti válasza SzaboZE (#27344) üzenetére


cellpeti
veterán

majd meglátjuk lesz-e belőle valami. Ha nagyon alul akarják megvenni az enyémet, akkor nem lesz semmi belőle.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27346) mghltm válasza kutyuska (#27342) üzenetére


mghltm
addikt

en ezt raktam fel anno: Samsung PM800 64GB THN SATA2 SSD VBM1AD1Q

service tag alapjan talaltam meg a drivers and downloads/sata alatt ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27347) kutyuska válasza mghltm (#27346) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az általad küldött linken lévő fájlt elindítva PM800 2.5 SATA2 drive-ra hivatkozik.

Nekem pedig ezt adja az E4200 service tag alapján:

SAMSUNG_MULTI-DEVICE_A00_R276534.exe

Az előtte lévő oldalon ezt írja:
Applies to:
PM800 256GB THM SATA2 SSD | PM800 128GB THM SATA2 SSD | PM800 64GB THM SATA2 SSD
Elindítva pedig azt írja, hogy ez a 128GB-os SSD firmware.

A leírásában csak az szerepel, hogy indítsuk el az .exe fájlt ás kövessük az utasításokat.
A telepítési utasításban pedig bootolható USB drive készítésről, SATA vezérlő ACHI módba állításáról, stb. beszél.
Leírnád az upgrade menetét?
Köszi

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#27348) mghltm válasza kutyuska (#27347) üzenetére


mghltm
addikt

a verzio mindkettonel ugyanaz: VBM25D1Q/VBM1AD1Q, A00

a telepites soran az Installation Instructions leirast kovettem lepesrol lepesre es minden rendben ment :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27349) Gaka571


Gaka571
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy óriási problémám, amiben ha tud valaki, kérem segtsen! Egy hete vettem meg az új Inspiron R17 SE 7720 laptopomat, telepítettem a gépre egy Windows 7 Home Premium 64bit-es rendszert. A Dell honlapján elérhető kimondottan ehhez a géphez való (megadtam a Service Tag-et - 9YYD1W1) driverek közül mindet hiba nélkül tudtam telepíteni. Valamennyi driver rendesen funkcionál is, kivéve a wifit. Az adaptert ugyan felismerte, de semmilyen hálózatot nem érzékel, még közvetlenül a router mellett sem. Kipróbáltam még néhány más drivert is, amit szinten a Dell honlapjáról értem el, de mindig ugyanaz az eredmény. Egyszerüen nem tudok internetet varázsolni a gépre. Mondjuk az is egy rettenet okos megoldás a Delltől, hogy internetről szedjem le hozzá a a wifi, de még a lan drivet is.
Hatalmasat csalódtam a gépben, teljesen biztos vagyok benne, hogy ez volt az első és egyben útolsó Dell cucc, amit vettem.
Nagyon kérem, ha valaki találkozott már ezzel a problémával, vagy tud rá megoldást, akkor segitsen pls!
Előre is köszönöm!

Üdv.: Gábor

(#27350) hokkkenek


hokkkenek
csendes tag

Sziasztok!

Már egy pár napja ecseteltem a problémámat. Ha lecsukom a képernyőt, és a Windows alvó állapotba kerül magától, mikor kinyitom, egyszerűen nem kapcsol be a képernyő.

Itt is írta valaki, hogy ez előszokott fordulni vele, és a szervizben is csak annyit mondtak, hogy nem hardveres probléma, egyszerűen a Win7 és a Dell kombinációja ezt eredményezheti. Nálam nagyobb tudású és tapasztalatú emberektől kérdezem, hogy törődjek bele, vagy verjem tovább a hisztit, netán cseréltessem ki?
A barátnőm új Inspiron N5110-e még sosem csinálta ezt, pedig neki "buherált" windowsa van.

Egyébként Latitude E6530-ról beszélünk, előtelepített Win7-el, i5-ös processzorral.

Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.