Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27901) air válasza Chaser (#27900) üzenetére


air
nagyúr

Sajnos egyik tipp sem jó.
BIOS-ban nincs ilyen opció, Windows alatt nem is látszik. :W
Inspiron 1564.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27902) fogtunder válasza Attix82 (#27887) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és játékban? a benchmark egy szép dolog, de nekem pl. a dual graphics lenovomból az összes csak az integrált gput látta, viszont érezhető volt, hogy játékok alatt megy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27903) Chaser válasza air (#27901) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem tévedek nagyot, a váltáshoz fel kell rakni egy segédprogramot. Nálam a T500-ban biosban is lehetett állítani, hogy only intel, only ati, vagy OS select. Switchable graphic néven futott hozzá a cucc, intel meg ati is benne volt, powermanagerben lehetett állítani. Ha annyit kipróbálsz, hogy energiakímélő módra rakod a win sémát, lehet le is kapcsolja az atit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27904) Dell XPS válasza fogtunder (#27902) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A CCC-ben hozzá kell rendelni egy alkalmazást, és már aktív is a DGPU.......nem jelzett vissza Felétek.

Üdv, Dell XPS

(#27905) air válasza Chaser (#27903) üzenetére


air
nagyúr

BIOS-ban nincs semmi opció, energiagazdálkodási séma nem módosít. C34HXL1 a szerviz tag-je. A Dell honlapján a driver-ek között én nem találtam olyan alkalmazást, ami ilyen funkcióval rendelkezne. Szerintem már nem az a kérdés, hogy miként lehet átváltani a 2 vga közt, hanem az Intel miért van letiltva. Az a gyanúm, hogy gyárilag.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27906) SzaboZE válasza air (#27905) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az Aida egy dolog mit jelez, indíts el egy benchmarkot vagy játékot és kiderül, hogy megy-e a videokártya. De mivel van kép a kijelzőn, gyanítom megy ;) Ez meg tényleg hülye kérdés volt a cserével kapcsolatosan, nem tudom honnan veszed, hogy nincs hozzá alkatrész. :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27907) air válasza SzaboZE (#27906) üzenetére


air
nagyúr

3DMark-ot és FluidMark-ot futtattam. Csak az Ati kártyát látják.

"De mivel van kép a kijelzőn, gyanítom megy."
Igen, megy. De nem az Intel, hanem az Ati.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27908) premete válasza air (#27907) üzenetére


premete
veterán

Gyárilag nem volt feltelepítve a laptop?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27909) air válasza premete (#27908) üzenetére


air
nagyúr

Nem. FreeDOS-szal adták el.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27918) SzaboZE válasza air (#27914) üzenetére


SzaboZE
addikt

Baromi egyszerű a dolog. ATi kártyás gépet vettél. Az van benne. A CPU-ba integrált meg le van tiltva. Olcsó kategóriában ez elő szokott fordulni. Nem bajlódtak az átkapcsolás kérdésével. Ez nem csak dell gépeknél fordul elő. A gyári specifikáció sem hoz intel kártyát, csak Ati-t VAGY integrált intelt. Az integrált verzió azonban egy másik alaplappal valósul meg. A specifikációban nem szerepel egyszerre mindkettő, így ez Te nézted be vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27919) air válasza SzaboZE (#27918) üzenetére


air
nagyúr

Ez érdekes. Én ezt látom a 3. oldalon:
Video

Discrete video type - integrated on system board

Discrete video controller and memory - ATI M92-LP 512 MB DDR3, ATI Park 1 GB DDR3

UMA video type - integrated on system board

UMA video controller - Intel HD Graphics

Nem beszéltem Intel kártyáról, hanem a processzorba integrált vga vezérlőről. Ezt miért és főleg hogyan tiltaná le a Dell??
És egy 200 ezres gépre nem mondanám, hogy olcsó kategória.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27920) SzaboZE válasza air (#27919) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Discrete video type"

"UMA video type "

Ez nekem elég egyértelmű, neked az előbbi van.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27921) fogtunder válasza Dell XPS (#27904) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha a control centerben nincs high performance-re állítva, akkor nem is csoda, hogy a dedikáltat használja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27922) somasz válasza air (#27919) üzenetére


somasz
Topikgazda

HP 8460p-nél is így van, vagy intel hd3000 (asszem), VAGY ati 6470.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27923) air válasza somasz (#27922) üzenetére


air
nagyúr

Igen? És? Nálam nincs vagy vagy. Csak az Ati-t hajlandó használni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27924) somasz válasza air (#27923) üzenetére


somasz
Topikgazda

Úgy értem, vagy ezzel, vagy azzal szerelik a gépet, nem te váltogatsz... :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27925) air válasza somasz (#27924) üzenetére


air
nagyúr

Értem. De ezzel most megint ott tartunk, hogy a vásárláskor erről nem szolgáltak kellő felvilágosítással. Tartok tőle, ők sem tudták, sőt - mivel tegnap bent voltam és beszéltem velük, a szavaikból azt vettem ki - most sem tudják.
Sebaj. Ma délután beviszem nekik rugózzanak rajta egy kicsit.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27926) BigBlackDog válasza air (#27925) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sajnos nem vagyok otthon a fogyasztóvédelmi kérdésekben, de van egy gyanúm, hogy meg lehetett volna fogni őket egy ilyen panasszal -félretájékoztatás címén- a hatályos törvények alapján. De ennyi idő elteltével azért más kicsit furcsább a helyzet. Ha a bolt nem szimpatikus, lehet van esélyed ellenük, de szerintem nem éri meg a herce-hurca ennyiért (az meg megint egy más kérdés, hogy mennyire "etikus", bár sok bolt megérdemelné, az tény).

(#27927) Dell XPS válasza air (#27925) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Egyébként nem találsz sehol egy konfigot, ahol ez említve lenne, nem beszélve a Switchable Graphics-ról. Gondolom, ez nem dob fel, csak megemlítettem........(nem mind ha SzaboZE -t meg kellene erősíteni..)

Üdv, Dell XPS

(#27928) somasz válasza air (#27925) üzenetére


somasz
Topikgazda

Semmilyen félretájékoztatás nem történt, nem volt szó switchable graphicsról, legalábbis az én esetemben. Az a frissebb-erősebb gépek privilégiuma. Egyébként miért is kéne az intel kártya? Kevesebbet fogyasszon a géped?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27931) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Egy E6420-ról

14,1" HD+ LED MATT 1600*900
Intel Core i5 2540m 2,6GHz (3,3 Turbo)
nVidia NVS 4200m (512MB) Optimus (intel VGA is van benne)
250GB SATA-II HDD 7200rpm (SATA-III kompatibilis)
4GB (2*2GB) 1333MHz DDR3 RAM

Ha váltanék E6430-ra az milyen előnyökkel jár?

Belsőben ami nagy különbség Sandy vs. Ivy Bridge. Abból én mint átlag felhasználó mit érzékelek?

Van bármi lényeges különbség?

Megéri?

Illetve most nézem, jön a Latitude 6430u Ultrabook, nem tudjátok mikortól kapható nálunk? Nem nagyon találtam, egy ilyenre viszont beneveznék, Philo mester hátha hoz majd belőle ;]

üdv

(#27932) lamazonia válasza werszomjas (#27931) üzenetére


lamazonia
tag

Nem akarom Alfa156 mester bizniszét rontani, mert velem nagyon korrekt volt :))
De én nem nagyon váltanék i5-2520ról i5-3360ra.
Teljesítményben szerintem nincs olyan szignifikáns különbség, hogy megérje rá áldozni.
Kivéve ha kell az intel 4000 vga, az esetleg döntő ok lehet, bár nem tudom mire kellene...

Én i7-620m ről(thinkpad t410) váltottam i7-3720qm re(e6430), ott picit éreztem, de amíg nem ssdt használ az emberfia, addig ezek a proci különbségek szinte észrevehetetlenek.

Egyetlen döntő ok, ha akarsz egy új gépet, ami 3 év nbd garis.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#27933) somasz válasza air (#27930) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor tessék ventit cserélni, ha kopás miatt zajos, vagy újrapasztázni, ha csak melegedés miatt. :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27934) air válasza somasz (#27933) üzenetére


air
nagyúr

Már cserélték. Nem segített. Nem kopás miatt zajos.
De szerintem az sem normális, hogy csak 1 böngészővel 70 fok a GPU, 55-60 fok a processzor, és 4300-as fordulaton pörög a venti.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27935) Muerte válasza air (#27934) üzenetére


Muerte
addikt

Hát az nagyon nem normális hőfok az biztos :(

(#27936) Dell XPS válasza air (#27934) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben ki volt takarítva, újra volt pasztázva (és ez korrekt), és ráadásul hasít a ventilátor, akkor ott komolyabb gond van...

Üdv, Dell XPS

(#27937) air válasza Dell XPS (#27936) üzenetére


air
nagyúr

No. Éspedig? Mire gondolsz? Elképzelhető, hogy ha rendesen működik akkor az Ati kártyával sem kellene ilyen melegnek és zajosnak lennie? Egy-egy komolyabb terhelés esetén - most éppen biztonsági mentést csinálok vele és eközben - több mint 5000-es fordulattal is szokott pörögni a venti. Kb. 1-2 perc alatt visszamegy 4300-ra, de az is zajos például éjszaka, egy teljesen csendes szobában.
Kezdettől fogva ilyen jelenségeket produkált. A ventit már fél éves kora előtt cseréltettem. Viszont mint mondtam, most vált akuttá a zaj kérdésének megoldása.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27938) Dell XPS válasza air (#27937) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kötekedem, segíteni szeretnék, ha tudok!

Elképzelhető, hogy ha rendesen működik akkor az Ati kártyával sem kellene ilyen melegnek és zajosnak lennie?

Igen, ahogy a kolléga is megfogalmazta: igen nem normális hőmérsékleti faktor ez, és még nem is tudjuk mit mérsz teljes terhelésen. Az gondolom, hogy ez nyilván szoros összefüggésben van a nem megfelelő hűtéssel kezdetek óta. Hogy ez heatpipe, vagy alaplap, nem mennék bele találgatásokba, inkább azt javaslom, hogy garanciális időben nézesd meg. Vannak nagyon alultervezett hűtésű laptopok (nem mondom a szériát), de nem lett volna ez annyira visszhangos, ha általános alkalmazásokat használtak volna rajta, és nem azt, amire nem való.....szóval, minden rossz hűtésű géppel nyugodtan lehet, böngészni, filmezni, úgyhogy nem ég szét a gép, és nem szárnyal a ventilátor.... :)

Üdv, Dell XPS

(#27940) air válasza Dell XPS (#27938) üzenetére


air
nagyúr

Világos. Nem vettem kötekedésnek. Köszi, hogy TE próbálsz segíteni. Mindenképpen elviszem a szervizbe.

(#27939) premete:
(OFF)[előzmény törölve](/OFF)

[ Módosította: Barthezz2 ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27941) BigBlackDog válasza air (#27937) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor dell szerviz, nem pedig a vásárlás helye. Kíváncsi leszek, hogy végül is mi lesz belőle a végén (csere, javítás, ...).

A személyeskedést meg szerintem kicsit visszább kéne fogni lehet, senkinek nem tesz jót a sok idegeskedés. :) Bár ez csak privát vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#27942) air válasza BigBlackDog (#27941) üzenetére


air
nagyúr

Sajnos a lakhelyemen a szerviz megegyezik a vásárlás helyével.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27943) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok!
Használ valaki közületek Vostro 3360-as gépet? Tudnátok róla írni hogy hogyan szolgál, mennyire jött be?
Köszönöm: HB

(#27944) EstiloL2


EstiloL2
tag

Valaki nem tudja, hogy miért nem működik nekem az Intel My WiFi Technológia az N5110-en? Azt írja, hogy nem található adapter, pedig nyáron működött, most meg az adapterek között sem találom, pont amikor tényleg kéne :F A Bluetooth meg megvétel óta nem működik, de ez mellékes.

[ Szerkesztve ]

(#27945) BigBlackDog válasza EstiloL2 (#27944) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Driverek fent vannak? Intel wifi driverét érdemes az intel oldaláról tölteni.

(#27946) EstiloL2 válasza BigBlackDog (#27945) üzenetére


EstiloL2
tag

Mindent frissítettem, driverek fent vannak, most 1,5 éves a gép, nyáron használtam a My WiFi-t utoljára, akkor még működött tökéletesen... :(

[ Szerkesztve ]

(#27947) SzaboZE válasza air (#27925) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Értem. De ezzel most megint ott tartunk, hogy a vásárláskor erről nem szolgáltak kellő felvilágosítással. "

Ez nagyon nem igaz, ugyanis olyan extrát kérsz számon rajtuk, amit senki nem reklámozott! De végülis nem mondták azt sem, hogy ez a gép nem vizálló és nem viszi le a kutyát sem sétálni...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27948) SzaboZE válasza air (#27934) üzenetére


SzaboZE
addikt

És biztos vagy benne, hogy csak egy alkalmazás fut? (kártevők is bemászhatnak a taskok közé, amelyek elrejtik magukat a task managerben). Mellesleg a CPU 100 fok körüll mozgósítja a hardveres védelmet, attól elég távol vagyunk. Terheld meg a gépet egy benchmarkkal vagy delldiaggal teszteld végig. Ha azalatt nem kapcsol ki a gép, akkor nem melegszik túl. Az inspiron 1564 amúgy sem a halk hűtésről híres gép. Ha inkább az a gondod, hogy ugyan alacsony a cpu hőmérséklete, de állandóan maxon megy a venti, akkor az lehet, hogy a hőérzékeléssel van gond. Egy bios upgrade-et meg lehet próbálni (szokták a hűtési házirendet módosítani).

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27949) air válasza SzaboZE (#27948) üzenetére


air
nagyúr


Szerintem ez a kép sok mindent elmond. 5%-os CPU terheltség mellett 21% a GPU. 55 fokos a proci, 69 fok a GPU, 4312rpm a ventilátor.
Tesztet most fogok futtatni, közben monitorozom a fenti adatokat.
Sajna a BIOS frissítés nem jön szóba, mert a legfrissebb van fent.
Egyébként 2010 februárjában amikor a 1564 kijött a 1525-ös és a 1545-ös modellek leváltásaként, akkor ez volt az Inspiron termékcsalád csúcsmodellje. Az én konfigom - az egyik notebookokat forgalmazó cég kínálatában - az elérhető legmagasabb kiépítésű volt: Core i5 M430 (2,27GHz), 4GB RAM, 500GB HDD, Ati Mobility HD 5470 1GB vga. Egyik változathoz sem adott a Dell Windows-t, és így volt 210e bruttó. Egy ilyen géptől szerintem nem volt túlzott elvárás a váltható vga. És a Dell support sem cáfolta ezt.
Végül még egy kép, amit gépelés közben lőttem:

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27950) tragiQss válasza air (#27949) üzenetére


tragiQss
tag

Nincs nyitva böngészőablak, amiben mondjuk sok apró, animált gif, esetleg flash-es reklám látható?
Nálam, ha nyitva marad egy ablakban az itteni "hozzászolás írása" oldal hosszú időn át, akkor elég rendesen fel tud melegedni a gépem attól a pár izgő-mozgó ikontól...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.