Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27751) BigBlackDog válasza lamazonia (#27747) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam is hasonló a jelenség a touchpad-stickpoint-bill kombóval. Szvsz ez ilyen, bármelyiket használod blokkolja a kommunikációs csatornát (usb?), a másik kettő nem tud forgalmazni adatot. Tudom, én sem ezt várnám el egy ilyen kategóriás géptől. De külső egérrel nincs gond szerencsére.

(#27752) Satrafuckar válasza BigBlackDog (#27751) üzenetére


Satrafuckar
tag

szerintem ez lehet feature, abból kiindulva, hogy én (D630, régebbi gép) miközben gépelek, néha véletlen hozzáérek a touchpad-hez / trackpoint-hoz, ezzel elkattintva tökmáshova, és utána ugyebár oda folytatva a gépelést. ez néha zavaró, így elképzelhetőnek tartom, hogy ezt elkerülendő lett ilyen a viselkedés, amit irtok.
hogy ez kapcsolható-e, és ha igen akkor hogyan, az persze megint kérdéses.

(#27753) sdombi válasza audi100td (#27749) üzenetére


sdombi
tag

olvass vissza nemrég volt róla szó...

(#27754) egon111 válasza SzaboZE (#27731) üzenetére


egon111
csendes tag

Megoldás ki kell venni a dvd olvasót és egyből ment usb telepítés is. Köszi a segítséget.

(#27755) audi100td válasza sdombi (#27753) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, akkor ezek szerint felejtős az mSATA. :(

(#27756) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Dell Vostro 3560-ról mi a véleményetek?
Amint korábban olvastam odrif kolléga esetében, hogy a hűtéssel gondja támadt, pedig nem túl régen vásárolta a gépet, bár az másik típus.

Gyakori tapasztalat a Vostroknál a hűtés hangossága, meghibásodása?

(#27757) eos30d


eos30d
aktív tag

Beálltam én is a sorba... E4300... :R

(#27758) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, van ebben a modellben háttérvilágításos billentyűzet? Vagy esetleg ugyanilyen paraméterekkel rendelkező Vostrot tudtok ajánlani, amiben van?
Egy másik kérdésem is lenne. Ugye rá lehet venni a BIOS-t arra, hogy az mSATA SSD-re kerüljön a rendszer és arról bootoljon? Vennék bele egy 128GB-osat.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#27759) BigBlackDog válasza r4z (#27758) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A háttérvilágításról szvsz még az ipon sem tudna biztosat nyilatkozni, bár egy mailt megérhet. Sajnos náluk ugye kibontani sem lehet fizetést előtt, hogy megnézd...
Ha a gép támogatja az msata ssd-ket, akkor persze.

[ Szerkesztve ]

(#27760) sdombi válasza r4z (#27758) üzenetére


sdombi
tag

elvileg világítós a bill: ugyanez a típus másik boltnál

(#27761) sdombi válasza audi100td (#27755) üzenetére


sdombi
tag

sajnos....

(#27762) r4z válasza sdombi (#27760) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem nyert, ez 768p modell, nekem fHD kell. Jajj, félek, hogy be fogok fürödni vele.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#27763) tragiQss válasza BigBlackDog (#27759) üzenetére


tragiQss
tag

Azért ez durva... Nem tudja megmondani, hogy milyen billentyűzete van a gépnek, de amíg nem fizetsz, nem is nézheted meg?
Hát elég sok negatív kritikát olvastam már róluk, de most végleg elment tőlük a kedvem. :U

(#27764) sdombi válasza r4z (#27762) üzenetére


sdombi
tag

dede, ipon-ka ezt biza elírta... egyszer, kétszer, háromszor. Előfordul náluk hiba... ha a típust nézzük szigorúan (3560-6) akkor az csak alap felbontású. Mivel kb minden új gépet ők importálnak a típus alapján érdemes körbenézni hrp-nál.

(#27765) sdombi válasza tragiQss (#27763) üzenetére


sdombi
tag

pedig jó webshop nagyon, csak azért x ezer terméknél 1%-os hibaarány is sok lehet mint ebben az esetben is látszik. Azért kíváncsi lennék, hogy valaki megrendeli majd látja, hogy nem Fullhd-s a kijelző, aztán visszaviszi aztán mi történik? :D

(#27766) Dhampir válasza sdombi (#27765) üzenetére


Dhampir
félisten

Már nem érhető el az a típus.

(#27767) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok, szerintetek az mitől lehet, hogy egy Dell cXPS 1330 fogja magát, és az éjszaka közepén magától bekapcsol?

(#27768) BigBlackDog válasza rankesz (#27767) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Valami felébreszti :) . Ami jellemzően szokott ilyet csinálni, az a hálózatról érkező "magic" csomagok, esetleg usb-s eszköz. Eszközkezelőben a hálókártya (wifi és lan) és néhány usbs eszköz tulajdonság lapján van egy olyan fül, hogy energiagazdálkodás. Itt szedd ki a pipát "az eszköz felébresztheti a számítógépet" jelölőnégyzetből. Létezik még az energiagazdálkodási beállításoknál is olyan, hogy felébresztési időzítők engedélyezése, célszerű ezt is kikapcsolni. Ezen kívül BIOSban sem árt megnézni, hogy nincs-e valami ébresztés bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#27769) rankesz válasza BigBlackDog (#27768) üzenetére


rankesz
veterán

magic packet, WoL kizárva, úgy is csinálja hogy ha a hardveres wifi kapcsolót off-ra teszem. Meg az a fura, hogy nem csak sleep-ből ébred fel, hanem full kikapcsolt állapotból is...
Ma úgy is tüzetesebben át fogom nézni, mert halódik benne a winyó, Érdekes jelenségeket produkál egyébként, van hogy nem lehet bekapcsolni, hanem akkor kapcsol be magától ha kivett aksival rátolom a 230-as kábelt, és ilyenkor diagnosztikai módban indul, és sípákol mint a nyavaja, remélem csak a 38%-os HDD miatt csinál ilyeneket, és ha cserélem megszelidül..., és nem kezd alaplapos lenni valójában.

(#27770) molnarpeter válasza rankesz (#27769) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

BIOS-ban is lehet beállítani, hogy automatikusan elinduljon (nálam legalábbis).

mp

(#27771) bob011


bob011
tag

Üdv!

Szeretnék szervízgarról helyszínire váltani, egy 7520-as gépnél. Melyik céget ajánljátok?

(#27772) SzaboZE válasza bob011 (#27771) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezt hogy érted, hogy melyik cég? Ha gond van az megy ki, amelyiket a dell jelöl ki. Gari hosszabítást/változtatást meg bármelyik dell partner intéz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27773) bob011 válasza SzaboZE (#27772) üzenetére


bob011
tag

A garancia váltásra gondoltam.

(#27774) nyuszinger válasza Gaka571 (#27349) üzenetére


nyuszinger
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy 5720 van és mi is szívtunk a wi-fi - vel . Emlékeim szerint a 11.-ik driver lett jó hozzá. Azóta tökéletesen működik.

(#27775) marsu


marsu
addikt

Üdv!

DELL 5010 i3 laptoppal kapcsolatban lenne némi problémám ...

... kb két éves a szerkezet, 3 év garis, de mostanában olyan hibajelenséget produkál, hogy iszonyatosan lelassul, egy bekapcsolás és rendszer betöltés is 10 (!) percig tart.

Van, hogy fekete háttérrel, csak a kurzor villog és nem tölt semmit be.

Volt már rendszer újra telepítés is. Volt hogy a rendszer is órák alatt ment csak fel, de van hogy minden gond nélkül működik, gyorsan.

Volt már valakinek ilyen tapasztalata?

Mit tudok tenni?

Előre is köszi az infókat!

:R

Press any key to continue ...

(#27776) rankesz válasza marsu (#27775) üzenetére


rankesz
veterán

HDSentinellel, ellenőrizd lke a winchestert, az ingyenes verzió elég lesz, az megmondja ha baj van a merevlemezzel

(#27777) Micha3l válasza marsu (#27775) üzenetére


Micha3l
tag

Bekapcsolas utan, a boot elejen a DELL logonal F12, majd diagnosztika.
"Ha minden jol megy" ki fog dobni egy 2000-0142 v 2000-0146 hibakodot.
Merevlemez hiba. Goto service SzaboZE, ha miskolci vagy akkor szivesen segitek.

[ Szerkesztve ]

(#27778) marsu válasza Micha3l (#27777) üzenetére


marsu
addikt

Köszi.

Megpróbálom.

Nem vagyok miskolci.

Dorogon lakom, esztergomi a gép ...

... egy kedves ismerősömé.

Press any key to continue ...

(#27779) marsu válasza rankesz (#27776) üzenetére


marsu
addikt

Jelen pillanatban nem jut el odáig, hogy betöltse a Windows-t ...

Sajnos így a HDD Sentinelt sem tudom elindítani.

:( :(((

Press any key to continue ...

(#27780) rankesz válasza marsu (#27779) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor HDD kivesz, usb- sata konverteres átalakítóra rátesz, és másik gépen meg tudod nézni

HA nincs ilyen eszközöd, akkor egy közeli laptopboltban szerintem egy túrórudiért megnézik , ha jó fejek.

(#27781) Micha3l


Micha3l
tag

Ahhoz meg kell bontani a notit, azert arra ne sarkalljuk a kedves ugyfelet, hogy szetbontsa.
F12 diagnosztika, nem tudom egyszerubben elmagyarazni.

(#27782) mghltm válasza rankesz (#27780) üzenetére


mghltm
addikt

5010-esbol hdd-t kiszerelni nem konnyu sajnos...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27783) marsu válasza rankesz (#27780) üzenetére


marsu
addikt

Mivel a noti még egy évig garis, így nem igazán szeretném szétszedni, ha nem muszáj ...

... a bolt ahol vették adott egy 06-40-es telefonszámot, de Budapest a legközelebbi hely, ahova el kellene juttatni.

Igazából az adatok miatt lenne fontos hogy életre keljen, legalább addig amíg pár pótolhatatlan dolgot leszedek róla, mert mint tudjuk a szervizek az adatokért nem vállal felelősséget, igaz?

Press any key to continue ...

(#27784) marsu válasza mghltm (#27782) üzenetére


marsu
addikt

Klassz kis videó, ezek után pláne nem ugranék neki kiszerelni belőle a HDD-t ...

... van amiból sokkal könnyebb, bár az nem feltétlenül DELL.

Press any key to continue ...

(#27785) sagit válasza mghltm (#27782) üzenetére


sagit
addikt

Hát, nem tudom kinek sikerült úgy megtervezni ezt a notit hogy az egész palmrest-et le kelljen kapni egy nyamvadt vinyó csere miatt de elmehet a francba :W

2530p-n is 2 csavar, E4300-on is...

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27786) kiskaktusz válasza sagit (#27785) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ezt nehéz leszedni? Nézz meg egy 5110-es szerelést a youtubeon :D

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27787) sagit válasza kiskaktusz (#27786) üzenetére


sagit
addikt

OMG :Y

Mondjuk a HP-nál se normálisak, 2510p-t és 2530p-t csak úgy tudtam újrapasztázni hogy teljesen szét kellet bombázni a gépet, konkrétan ki kellett szedni az alaplapot is a házból ahhoz hogy meg tudjam csinálni. :O

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27788) mghltm válasza sagit (#27787) üzenetére


mghltm
addikt

az e4300-at is szet kell bombazni ujrapasztazashoz ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27789) sagit válasza mghltm (#27788) üzenetére


sagit
addikt

annak még nem álltam neki, pedig tervben van, nem csak a billt kell leszedni?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27790) swatti


swatti
tag

Sziasztok,
nekem egy Dell XPS L502x i7 procival szerelve m540 nvidiaval. Nos a gondom az, hogy játékra nem lehet használni hosszabb időre, mert lefagy. Nos ezzel már sokat foglalkoztam, de nagy sikerre nem jutottam. Cpu ventit és hdd már cseréltek. Hútőpadot vettem, de az kb semmit nem ér inkább 3-4 fokot levisz, de az szinte értelmetlen. Bios is volt már frissítve és os is volt reinstallálva. Valkinek esetleg valami tapsztalata vagy javaslata lenne azt szívesen megfogadnám.

Köszönöm

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#27791) mghltm válasza sagit (#27789) üzenetére


mghltm
addikt

:N

szet kell szedni az egeszet, teljesen darabokra. utana fersz hozza a hutoegyseghez.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27792) bob011


bob011
tag

Van a Dell 7520-as gépem és állítottak a kijelző bal oldalán, hogy vízszintes legyen a kép.
De még mindig nem teljesen az. Lehet állítani a jobb oldalon is vajon? Mert a debreceni szerviz szerint a jobb oldalon ennél a sorozatnál nem lehet állítani. Pedig jó lenne mert így meg teljesen fel van tolva a kijelző a felső kávához amennyire lehet. Vagy megcsinálják garanciában, de az meg 3-4 hét, ha felküldi szervizeltetni.

Esetleg valakinek infó erről, mert akkor nem kellene megint bevinnem potyára, ha nem is állítható a jobb oldal.

(#27793) mghltm válasza swatti (#27790) üzenetére


mghltm
addikt

velemenyem szerint erdemes system board ( "alaplap" ) cseret kerni, valoszinuleg az nvidia labacskai feladtak a harcot, ez okozhatja a fagyasokat. az i7 proci es az nvidia egyutt kellemes hot tud termelni.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27794) swatti válasza mghltm (#27793) üzenetére


swatti
tag

Jah ami alaplap hibára tényleg utalhat, hogy Hard disk sentinellel ezt kapom ugye még hdd csere után is.
"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban elõfordultak problémák 46110 alkalommal"
Így hát Én is alaplapra tippelek.

Köszi

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#27795) Avicularia válasza marsu (#27775) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem pont ilyen hibám volt n5010-el.Összefosta magát,nem indultak a programok,wint nem lehetett feltelepíteni. Alaplapot és memóriát cseréltek benne,bár a memóriának nem volt semmi baja,nem is azzal használtam a gépet,csak a visszaküldés idejére raktam bele azt a 2 gigás modult.

[ Szerkesztve ]

(#27796) marsu válasza Avicularia (#27795) üzenetére


marsu
addikt

Nem hangzik túl jól.

:( :(((

És mindezt mennyi idő alatt sikerült lebonyolítani?

Press any key to continue ...

(#27797) sagit válasza mghltm (#27791) üzenetére


sagit
addikt

Király, akkor tévedtem. :C
Na mind1, a Dell garancia lejártáig nem szedem azért ennyire szét szerintem.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27798) Avicularia válasza marsu (#27796) üzenetére


Avicularia
veterán

Lényegtelen a te szempontodból,mert Svédországban történt a javítás. De nem kapkodták el,és kb 2 hét múlva megint alaplapot cseréltek benne,mert akkor meg a videokártya halt meg benne.

(#27799) marsu válasza Avicularia (#27798) üzenetére


marsu
addikt

Az nem lenne gond, ha két hétig nélkülözni kellene a laptopot, de annak kifejezetten nem örülnék ha utána még alaplapcsere miatt újra gariztatni kellene ...

Press any key to continue ...

(#27800) premete válasza marsu (#27799) üzenetére


premete
veterán

Pedig gyakran előfordul annál a tipusnál. Hiába cserélnek alaplapot kéthetente, nem bírja a strapát, nem játékra vannak ezek kitalálva. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.