Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27551) goodluck


goodluck
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a következő típusba (Dell Inspirion N5110) elférne-e HDD mellé még egy SSD is?

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#27552) BigBlackDog válasza goodluck (#27551) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy emlékszem, hogy csak az optika helyére férne be.

(#27553) Źşë' válasza Dell XPS (#27544) üzenetére


Źşë'
addikt

én is ezt mondtam neki, meg azt is hogy sokkal olcsóbban is lehet már jó gépeket kapni! de nem akartam győzködni, mert erre van igénye meg pénze.. én személy szerint nem is adnék ki ennyi pénzt notira

(#27543) sdombi
méretügyileg 15-16" kijelző körül, a burkolata -azt nem tudom milyen lenne az előnyös, fém vagy műanyag... hdd 750GB/1TB; ram - 8gb sztem nem kérdés, mert nagyon olcsók lettek a ramok; ssd, 64 vagy 128gb; vga - passz (valami ami viszonylatban jónak számít, nem egy crysis lesz rajta futtatva, meg ugye nem is ez a cél)
a fiának szeretné, mert egyetemhez kellene neki, hordozva szerintem azért lenne rendesen, és akksi miatt is valami hosszabb üzem idejű lenne jó, wifi meg bluetooth talán meg már alap felszereltségnek tekinthetők

előre is köszönöm mindenkinek!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#27554) goodluck válasza BigBlackDog (#27552) üzenetére


goodluck
tag

Ez elég rossz hír..... :U Írok a dell supportnak esetleg még, egy kérdést ott is megér. Azért köszönöm! :)

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#27555) sdombi válasza Źşë' (#27553) üzenetére


sdombi
tag

Ha már lúd legyen kövér alapon ezt ajánlom:
[link]
A ram és ssd bővítésre pedig pont marad még elég, hogy 350-re jöjjön ki a vége.
De ha az túl nehéz lenne akkor talán ezeket kéne megfontolni:
[link]
[link]
e6530 lenne a legideálisabb, súly, akksiidő, teljesítmény, minőség szempontjából, de az sajnos ssd-vel már nem jönne össze... [link] (és ez nem is fullhd-s)

(#27556) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#27518) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

UP :)

(#27557) SzaboZE válasza goodluck (#27551) üzenetére


SzaboZE
addikt

Csak az optika helyére vagy a hdd helyére.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27558) odrif


odrif
MODERÁTOR

Dell Vostro laptopom mostanában 3 rövid sípolással jelez?
Ez a gond esetleges túlmelegedésre utalhat?

20 éve a Prohardveren

(#27559) BigBlackDog válasza odrif (#27558) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pontosan hol sípol? BIOS betöltésénél? Ebben az esetben nem hinném, hogy melegedéssel van problémája.

(#27560) odrif válasza BigBlackDog (#27559) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem WIndows alatt normál működés közben.

20 éve a Prohardveren

(#27561) Pepin Moody


Pepin Moody
csendes tag

Hali!

Lenne egy olyan problemám, hogy merevlemezt próbáltam a USB 3.0-ás csatlakozón keresztül használni. Két különböző házzal is kisérleteztem, de nem igazán sikerrel. Az egyik állandóan újraindul, tehát folyamatosan dobálja a bevezető üzeneteket, azaz állandóan elveszíti a kapcsolatatot a géppel, de amíg működik addig marha gyorsan másol. USB 2.0 csatiba átdugva működik hivatásszerűen, csak lassabban persze.
A másik (egy DeLock) ház pedig egyszerűen 2.0 ismeri fel az aljzatot és annak megfelelő sebességgel is működik.
Valószínű, hogy a házak nem tökéletesek, de hátha találkoztatok már ezzel a problémával és van ötletetek a megoldásra, ha van megoldás persze.
Egyébként egy 6430-as Latitude-ról van szó.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#27562) Dell XPS válasza odrif (#27560) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Egyszer sípol hármat, vagy időnként megismétli?

BigBlackDog: közben megválaszoltam a másik kérdésedet is.....(el kellett mennem)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#27563) Dell XPS válasza Pepin Moody (#27561) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, ahogy mondtad a külső házakkal lesz a probléma, nem károsultak még a HDD ék?

Üdv, Dell XPS

(#27564) Pepin Moody válasza Dell XPS (#27563) üzenetére


Pepin Moody
csendes tag

Hali!

Nem hiszem, hogy károsodtak, mert, ha 2.0-ás csatiba csatlakoztatom, akkor működik rendesen. Ráadásul két merevlemezem van és mindkettőt csereberélem a házakban és ugyanaz a tünet mindig, viszont lassúbb csatlakozóval tökéletesen teszi a dolgát.

Csá

(#27565) Dell XPS válasza Pepin Moody (#27564) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azért kérdeztem, mert nekem egyszer egy ilyen jellegű kapcsolatnál (másolás közben), csináltam egy 100/100 -as HDD -ből, 100/40 -est. Azért mert 3.0 -ás USB - én használod, ugyanúgy kellene működni -e, csak legfeljebb alacsonyabb sebességen 2.0 -án.. :)

Csá

Üdv, Dell XPS

(#27566) Pepin Moody válasza Dell XPS (#27565) üzenetére


Pepin Moody
csendes tag

Hali!

HD Sentinel szerint nem romlott az állapotuk. Attól tartottam inkább, hogy a gép USB 3.0-ás csatijai a hibásak, mert még semmilyen más ilyen gyorsabb sebességű eszközt nem próbáltam, csak ezt a két olcsó HDD házat, ezek pedig ugye nem funkcionálnak valami kitűnően. Persze nyilván az olcsó hús mondás erre is igaz lehet. Mármint a házakra :)

(#27567) Dell XPS válasza Pepin Moody (#27566) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor örülök, mert nekem ez azóta is fájó emlék. Nem valószínű, hogy a gépeddel lenne probléma, hanem ahogy említed, a házban lévő "gagyi" elektronika a gond... :)

Üdv, Dell XPS

(#27568) odrif válasza Dell XPS (#27562) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kiszámíthatatlan időnként sípol 3-mat

20 éve a Prohardveren

(#27569) Tanya- válasza SzaboZE (#27539) üzenetére


Tanya-
tag

Na kicseréltem az elemet, nem gyógyult meg. Amikor kikapcsolom a gépet onnan folytatja az időt bekacsoláskor. Van valakinek valami ötlete, mit lehet még vele kezdeni?
Net idő szinkront próbáltam ki / be kapcsolva. Bios-t frissítettem, downgrade-eltem, semmi.

(#27570) humax válasza Dicker (#27545) üzenetére


humax
senior tag

a 2012.10.17 hó metropol, ujssag szerint.
0% vám a unión kiívol érkező , laptop,telefon, fényképezőgép, utan.

mas áru:
cégtől rendelet aru:
22 EU IG NO VÁM NO AFA
22-150 IG csak 27% afa NO VAM
150 EU tol, 27% afa plusz vam trarifa.
........................................................

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#27571) Dr.Ádám


Dr.Ádám
tag

Sziasztok!

Dell L. e4310 fel van készítve msata ssd használatára?

Dokumentációban nem találtam rá utalást.

(#27572) SzaboZE válasza Tanya- (#27569) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha elhozod, akkor még egy cmos resetet kipróbálhatunk, több ötletem nincs. :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27573) soldi3r válasza Dr.Ádám (#27571) üzenetére


soldi3r
veterán

sajnos még nem, tudtommal csak a következő széria

E30 (oo=[][]=oo)

(#27574) SzaboZE válasza humax (#27570) üzenetére


SzaboZE
addikt

"22-150 IG csak 27% afa NO VAM"

Ebben az esetben viszont akkor vissza lehet igényelni a feladó országtól az ÁFÁ-t? Vagy lehet hivatkozni arra, hogy már fizettem rá áfát? (amikor ugyanis az árut kifizetted, áfás árat fizettél, az aktuális ország áfáját)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27575) RunTimeError


RunTimeError
tag

Üdv!
Az lenne a problémám, hogy a képen látható "értesítési felület" nem akar eltűnni, minden más program felett van, nem csak az asztalon, ezért elég zavaró. Amikor nem hálózatról üzemel a gép, akkor ugye átvált erre a bővített akkumulátor élettartam módra, és ez így marad. Valami ötlet arra hogyan tudnám kikapcsolni az értesítést, esetleg hogy ne maradjon itt állandóan?

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#27576) sdombi válasza SzaboZE (#27574) üzenetére


sdombi
tag

tudtommal nem lehet, mivel a feladó országban csak akkor tudnak neked áfa nélkül küldeni valamit ha cég vagy, viszont ha jól tudom csak eu-n belül lehet ilyen áfa nélkül küldeni az árut (eu-n belül ugye meg no áfa, no vám), sőt általában csak nagytételes rendelésnél szokták azt megcsinálni a külföldiek, hogy áfa nélkül küldik (magyarul a viszonteladójuk leszel vagy mi... :D )

(#27577) somasz válasza SzaboZE (#27574) üzenetére


somasz
Topikgazda

Elvileg vissza lehet, de csak hónapokkal később és macerás. Pontos módját nem tudom. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27578) SzaboZE válasza sdombi (#27576) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor viszont nem értem milyen alapon kell 27% áfát fizetni, kétszer nem fizettethetik ki.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27579) humax válasza SzaboZE (#27574) üzenetére


humax
senior tag

az nem tudum, de mivel EU kivol erkezik, itt kell az afa.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#27580) humax válasza SzaboZE (#27578) üzenetére


humax
senior tag

de kint sokkal olcson lehet szerezni tobb termeket mint itt.
pl en rendeltem egy muszaki dolgot, ami kint 60 ezzer, itt 110.
a 60 ezer plusz magyar orszagi afa.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#27581) Tanya- válasza SzaboZE (#27572) üzenetére


Tanya-
tag

Köszönöm, írok privit.

(#27582) dell


dell
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék!
Van egy régebbi Dell Inspirion 1545-ös gépem. Olyan hibája van mostanság, hogyha írok vele vmi hosszabb lélegzetű szöveget és nem figyelek, akkor visszaugrik randomszerűen vhova és ott folytatja.....
Milyen jellegű hiba lehet ez?
Előre is köszi!

Üdv: Tom

(#27583) SzaboZE válasza humax (#27580) üzenetére


SzaboZE
addikt

Persze hogy olcsóbb külföldről és ez az EU lényege, hogy közös piac van, így nem zárhatunk ki senkit abból, hogy másol vásároljon. Ha viszont kétszer fizettetik ki az áfát, az pontosan a piaci verseny szabályozását jelentené. Az áfát egyszer szabad megfizettetni egy áru után és az vagy ott történik ahol veszed vagy ott ahol élsz.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27584) SzaboZE válasza dell (#27582) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hozzáérsz a toucpadhoz. Tiltsd le a "tap to click"-et és lám :) Persze ehhez fent kell legyen a touchpad drivere.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27585) soldi3r válasza SzaboZE (#27583) üzenetére


soldi3r
veterán

elvileg az áfát ott kell fizetned, ahol élsz
az más kérdés, hogy nem valószínű, hogy meg tudsz egyezni az eladóval
egyszer vittünk egy autót szlovákiába, mo-on elég volt a netto árat kifizetni

E30 (oo=[][]=oo)

(#27586) somasz válasza SzaboZE (#27583) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezt találtam a témában.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27587) KSparrow


KSparrow
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan dologban kérném a segítségeteket, hogy véleményezni kéne egy gépet.
Egyetemre járok, és gépbe jegyzetelek (egyszerűbb megosztani, ha nagyon unalmas az óra akkor van Wifi, de a legjobb, hogy olvasható az, amit leírok a kézírásomat inkább hagyjuk :DDD ) . Jelen pillanatban egy Fujitsu Siemens Amilo PI2515-öst nyúzok, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve - azaz majdnem. Stabilan megy, amire kell, arra elég, de fölösleges az optikai meghajtó és(részben emiatt) nagyon nehéz is a gép. Meg már kezd szétesni, a csavarok fele nincs meg, a burkolat recseg-ropog, a szalagkábel nemrég javítva lett, de most megint vibrál néha a háttérvilágítás. Szóval bár még bírja, lehet ideje lenne lecserélni.

Teljesítményben nem kell jobb, leginkább Word, Google Chrome, Adobe reader kell hogy menjen, illetve néha max. egy VLC. Olyan sokat nem játszom, azt is régi játékkal, de arra amúgy is itthon van a rendes PC, szóval videokártya se olyan fontos.

Kinéztem egy Dell gépet, mégpedig az Inspiron Duo 1090-t, nem olyan nehéz, pont azt tudja, ami nekem kell.
A tablet rész nem is olyan fontos, persze ha van, csak jobb, legalább van mivel szórakozni. (simán tabletet nem szeretnék, mert nem rajongok az érintőképernyőért, meg fölöslegesnek is tartom az egészet. Azt viszont mindenképp szeretném, ha lenne fizikai billentyűzet, és az is fontos, hogy kényelmes legyen használni.)

A kérdésem pedig az lenne, megéri-e az árát. Mennyire használható napi szinten, dokumentomok olvasására és írására, jegyzetelésre, néha 1-1 sorozat megnézésére. fontos, hogy ne legyen túl nehéz, hiszen minden nap magammal cipelem, de használható legyen.
Nem túl kicsi? Leginkább ettől félek.
Olvastam róla itt neten 1-2 tesztet, a DVI hiánya kicsit fura, de egyáltalán nem létfontosságú, hiszen félévente 1-2 alkalommal kell, de megtartom a mostani gépet is, így ha netán kellene, el tudom vinni azt.
Ha esetleg volna valakinek Budapesten hogy megtapizzam, kipróbáljam, azért is nagyon háls lennék.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#27588) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Barátnőmnek keresünk gépet de még nem tudjuk mi lesz a végeredmény.

Dell E4300-ről mik a vélemények/ tapasztalatok? Kapható volt sima és világítós billentyűzettel is?
Proci cserélhető benne?

Előre is köszi :R

Szerk: látom a proci bga, valami pdf-et nem tudtok linkelni amiben benne van az összes elérhető modell?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27589) mghltm válasza sagit (#27588) üzenetére


mghltm
addikt

tobb mint 1 eve vettem egyet, szerintem szuper gep. 3 cellas akkuval kb masfel kilo es 2-3 orat bir vele terhelestol fuggoen. kaphato sima es vilagitos billentyuzettel, erosen javaslom a vilagitosat. a proci nem cserelheto benne. 3 fajta cpu-val kaphato, ezek azok. az enyemben a legerosebb van, de nincs kihasznalva a tudasa. a ram olcso bele, 8gb ddr3 kingstont kaptam 6000-ert. az ec34 slot-ba kapni usb3 kartyat es van e-sata is. a videokimenet sajnos csak d-sub, ha lenne hdmi vagy dp, orokre megtartanam.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27590) sagit válasza mghltm (#27589) üzenetére


sagit
addikt

Az Elitebookomba is vettem usb3 kártyát, ő is kapna ha sikerül szerezni.

Dobtam is fel hirdetést: Keresek! Dell E4300 magyar világítós billentyűzettel.

Ha van valakinek írjon rám.
Az előd egy HP 2510p volt csak rém karcsú lett az Intel U7600 ( 2*1,2 Ghz)
Barátnőm fotózgat, meg videót vagdos. Kellene azért egy combosabb cpu. De az SP9300 is bőven előre lépés lenne.

Mi is mindenképpen világítós billt szeretnénk, az előző Dell XPS notimból az hiányzik a legeslegjobban.

A kijelző betekintési szögei milyenek? Nem lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27591) mghltm válasza sagit (#27590) üzenetére


mghltm
addikt

tudomasom szerint csak egyfele kijelzovel gyartottak oket: tn panel, 1280 x 800-as felbontas, brutal fenyero. a pontos betekintesi szogeket nem tudom, de nem a legjobb. az integralt vga megbirkozik full hd-s anyagokkal is.

mivel holgynek lesz, kaphato belole kek es piros szinu, bar ritkabbak mint a hagyomanyos fekete kivitel.

pm-ben dobok egy aida riportot az enyemrol ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27592) SzaboZE válasza KSparrow (#27587) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem van egy Duom és amit írsz arra pont megfelel. Javaslomn a Win8-at rá, a win7 még nem túl használható érintővel, gyanítom ezért nem vagy oda érte. Ha felteszed a 8-at szerintem megbarátkozol az érintővel is. Gyakorlatilag azóta összecsukva netezek rajta, minden funkció szépen elérhető. Teljes mértékben ki tud váltani egy notit, csak a képernyő mérettel kell megbarátkoznod. SSD beszerelése javasolt, a legtöbb várakozás a HDD miatt van. A win8 kb 10 másodperc alatt felbootol nekem (SSD, 1.6Ghz). Sajnos WWAN-nal szerelt példányt itthon nem kapni, így wifi hotspotot érdemes vagy androidos szoftver formájában a telefonon vagy hardveres formában a zsebben tartani hozzá. Az akku belső, így annak cseréje nem lehetséges, 2-3 óránál többet nem megy vele (nekem van autós töltőm hozzá, így innentől ez is elég). Szóval ezeket a kompromisszumokat kell elfogadni, ha emellett döntesz. Én utazáskor ezt használom és maximálisan elég mindenre. Filmezni is lehet a hardveres HD dekódernek köszönhetően. 1080p röccenésmentes. Esetleg érdemes a dokkolót beszerezni hozzá, mert van benne egy jó minőségű hangrendszer, ethernet port.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27593) kickboxko


kickboxko
tag

Sziasztok !

Szeretnék kérdezni pár kérdést az itteni "szakemberektől"

Egy Dell Inspiron 5520 (15R) P28397 szeretnék vásárolni , és a kérdésem az lenne hogy használhatnám e HDMI -n keresztül az otthoni Dell U2312HM monitoron Full HD ban böngészésre ill. filmezésre

a gép adatai :
- Core i5 3210M 2.5GHz - 3.1 GHz
- 4 GB memória
- VGA Radeon HD 7670M, 1GB

"Life is simple"

(#27594) mghltm válasza kickboxko (#27593) üzenetére


mghltm
addikt

sajnos nem, mert a monitoron nincs hdmi bemenet

a laptop amugy megfelelo lenne: eros proci es vga, van hdmi kimenete

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27595) BigBlackDog válasza mghltm (#27594) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Átalakítóval működik a dolog azért.

(#27596) SzaboZE válasza kickboxko (#27593) üzenetére


SzaboZE
addikt

Úgy tudod, hogy egy HDMI-DVI átalakítót vagy kábelt használsz a két eszköz összekötésére.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27597) kickboxko válasza SzaboZE (#27596) üzenetére


kickboxko
tag

Ez esetben nem okozna képi minőségromlást az átalakítókábel használat ? (vagy ez szabad szemmel nem észrevehető dolog , és csak "pletyka")

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :))

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#27598) BigBlackDog válasza kickboxko (#27597) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, semmit nem romlana, mivel mindkettő digitális. Annyi a változás, hogy a HDMI hangot is tud átvinni kép mellett, a DVI csak képet továbbít emlékeim szerint.

(#27599) akyyy


akyyy
senior tag

Dell tulaj lettem, azt a k++++, gyönyörűen néz ki :C

Meddig várjak, ha nagyon hideg a noti?:)

(#27600) SzaboZE válasza kickboxko (#27597) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem, a HDMI kábel gyakorlatilag egy olyan kábel, ami közösen viszi a DVI jelet és az SPDIF hangot. Nincs jelátalakítás, annyi az értelme, hogy egy kábelt megspórolsz a kép és hang átvitelnél.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.