Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27701) SzaboZE válasza sagit (#27698) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mégse jó a piros? :) Remélem a cikkszámot jól nézted ki, mert van vagy 4 féle hátlap! Ha elküldöd a géped gyáriszámát privátban, akkor megnézem milyen kell bele és megnézem az árát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27702) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Van 1 Dell Inspiron 1520-as laptopom, és nem kapcsol be.
Vagyis a pontos hiba: Rádugom töltőre, és a bekapcsológomb megnyomása után 1 mp-re felvillannak a ledek és ennyi. Szerintetek alaplap hiba, vagyis csere lesz?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#27703) odrif válasza Sziszifeca (#27702) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sztem igen.

20 éve a Prohardveren

(#27704) Dell XPS válasza Sziszifeca (#27702) üzenetére


Dell XPS
veterán

+1 Főleg, ha jó a töltő......beszélj vele: [link]

Üdv, Dell XPS

(#27705) sagit válasza mghltm (#27699) üzenetére


sagit
addikt

Is-Is

A gép maga szuper, csak eleve fekete szálcsiszolt verziót kerestünk. Az Elitebookomon megtetszett neki és olyat szeretne. Erre a pirosra rábeszéltem mert hardverileg tökéletes. Nem kell rá valószínűleg semmit költeni. Max ramot veszünk ha nem elég a 4 gb.

Illetve azért van rajta karc, megpróbálom lefotózni.

Am a gépről az első benyomások:

Pozitívumok:
A kijelző színei szebbek mint 2530p-n, a fényerő is elég brutál.
Sebességgel sincs gond, hála a hw-nek.
Win8 tökéletes rajta.
Remek a billentyűzet gombjainak a nyomáspontja, és jó a mérete is.
Hűtés is jó, bár már elkezdtem alulfeszelni, de még csak 1,86 Ghz-ig van kitesztelve.

Negatívum:
Az akku csak 77%-os, bár így is elmegy 4 óra körül.
Az akku illesztései elég bénák, lötyög a gépben és kicsit recseg is. Zavaró, majd barkácsolok vele valamit.
A zsanérok tartanak ugyan de sokkal gyengébbek mint az előző gépén volt vagy mint ami az enyémben van.

Összességében viszont nem bántuk meg a vásárlást. :))

(#27701) SzaboZE : szerintem jól néztem ki, 3G + Webcam modellről beszélünk. De megy priviben a Service Tag.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27706) BigBlackDog válasza sagit (#27705) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Dell szervizből nem lehet igényelni ilyet. Vagy néhány csillag árát kéne lehozni nekik ezért?

(#27707) sagit válasza BigBlackDog (#27706) üzenetére


sagit
addikt

szia

gondolom jó drága lenne, ebben nem is gondolkodom :DDD

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27708) BigBlackDog válasza sagit (#27707) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy próbát azért megérhet, email vagy telefon formájában. Hátha...

(#27709) KillHates válasza Sziszifeca (#27702) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Valami periféria, vagy belső tápegység hiba lehet. Intel VGA-s, vagy van benne diszkrét GPU?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27710) Sziszifeca válasza KillHates (#27709) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Szia :)

Hűha, a pontos típusa: 1520 és modell: PP22L :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#27711) KillHates válasza Sziszifeca (#27710) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ment privát :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27712) sdombi válasza EstiloL2 (#27700) üzenetére


sdombi
tag

Szia!

Én egyik ismerősömmel vetettem egy ilyen gépet, korszerűsítés végett. Annyi, hogy az a gép i5-ös, meg 4 gb ram van benne. Egyébként nagyon masszív a cucc, kb majdnem hozza az én Latitude gépem szintjét, viszont a masszívság ára a súly. Nem túl könnyű szerkezet az tény. Tényleg minőségi érzete van az embernek amikor megfogja. Gyorsaságában nincs gond vele, win7-es driverekkel sem volt semmi gond. Az akksi idő wifivel bekapcsolva olyan 4 óra körül, pontosan nem tudom, de ha jól ügyeskedik az ember az 5öt is ki lehet szerintem belőle hozni. Melegedési problémája nem volt vele, de azért nem is egy jeges gép az biztos. Szóval nyáron még lehet vele gond, most átlagos használat mellett szerintem kibírhatóan meleg/langyos az alja, a teteje egyáltalán nem melegszik viszont (pontos hőmérsékleteket nem tudok). A képernyője egész jó, a színek kicsit sárgásak voltak, de ezt azért lehetett kalibrálni. A hangszórója viszont baromi jól szól ahhoz képest, hogy notebook. Egyelőre ennyi jutott eszembe.
Ha bármi kérdésed van csak kérdezz.

u.i.: 4 magos i7-est viszont nem ajánlom... sokat fogyaszt és túl nagy a hőtermelése is.

[ Szerkesztve ]

(#27713) kutyuska válasza Satrafuckar (#27690) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Hát akkor az az aksi hamarosan "recycling" :(

" Babra munka, de megéri! "

(#27714) sagit


sagit
addikt

DELL
Latitude E4200. E4300, E5400, E6400
Latitude E6400 ATG, E6400 XFR, E6500
Latitude D420 D430
Latitude XT XT2
Latitude ATG D620, ATG D630
Latitude D620 D630 D631 D630c D820 D830
Dell Precision M65
Dell PrecisionM2300 M2400 M4400 M4300 M6400
Vostro 1400 1500 1700

tulajok: Qualcomm Gobi 1000 WWAN kártyát használ valaki? GPS-t kellene beéleszteni rajta. Itt egy leírás, de nekem nem akar működni. :/ Pedig mennie kellene.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27715) premete válasza sagit (#27714) üzenetére


premete
veterán

Ezeknek a nagyrészébe már tettem wwan+gps kártyát, de mindegyikbe ericsson kellett.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27716) Sziszifeca válasza kutyuska (#27713) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ez azt jelenti, hogy ha megjavítják, akkor utána még kell akksi csere is? :F

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#27717) sagit válasza premete (#27715) üzenetére


sagit
addikt

Elviekben ezekbe is jó ez a Qualcomm. A mi E4300 gépünkben is ericsson van, de az elitebookomban ez a gobi van.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27718) premete válasza sagit (#27717) üzenetére


premete
veterán

Mióta gyártja a dell az Elitebookot? :)
Nem kompatibilesek a különböző gyártók brandelt kártyái.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27719) SzaboZE válasza Satrafuckar (#27682) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azért az utángyártottal óvatosan, volt már olyan ami alaplaphibát generált. Ha garis amúgy még a gép, csak az akku ment ki a gariból akkor főleg.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27720) attosz1120


attosz1120
tag

Sziasztok!

Dell netebookot keresek 150e ft értékben.Ami fontos, játék és internetezés.
Melyik típust ajánlanátok?

Köszönöm a segítségeteket.

(#27721) egon111


egon111
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Dell610 gép megrogyott a rendszer és írja tegyem be a cd és nyomjak j betűt, ezt megteszem és nem történik semmi. Hiába állítom a boot sorrendet bárhova (dvd, usb) nem reagál semmire csak írja a j betűt. Nem tudom leformázni se a winyót se, a lemezek jók.

(#27722) LaptopSystem válasza sagit (#27653) üzenetére

Ezek szerint tetszik a gép :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#27723) SzaboZE válasza attosz1120 (#27720) üzenetére


SzaboZE
addikt

[link]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27724) SzaboZE válasza egon111 (#27721) üzenetére


SzaboZE
addikt

Valamiért javításért könyörög az oprendszer, de nem sikerül. A leírás alapján én ezt hámoztam ki. Újra kell telepítened a gépet. De van ám C610 és D610 is, így a géptipus se pontos.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27725) egon111


egon111
csendes tag

Köszi a javítást, D610 a tipus és nem tudom újrarakni a rendszert mert nem bootol be semmiről mint írtam is.
Erre kéne megoldás. próbáltam több cd-dvd-usb-külsőd dvd meghajtó, és csak j betűt kapok válaszban, a boot sorrendet pedig meg tudom változtatni.

(#27726) SzaboZE válasza egon111 (#27725) üzenetére


SzaboZE
addikt

Próbáld meg kivenni a HDD-t (kapsz egy internal HDD errort induláskor) és úgy bootolni USB-ről vagy CD-ről. Írd meg úgy elindul-e.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27727) LaptopSystem válasza Dell XPS (#27704) üzenetére

De jo Avatárod lett :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#27728) sdombi válasza attosz1120 (#27720) üzenetére


sdombi
tag

Ha újat akarsz akkor mondjuk ezt, ha használtat, akkor meg nézz körül hardveraprón.

(#27729) egon111


egon111
csendes tag

internal hdd error
strike the f1 key continue, f2 to run the setup utility
ezt írja ki de nem akar mást usb-ről

(#27730) egon111 válasza SzaboZE (#27726) üzenetére


egon111
csendes tag

bocsi rosszul írtam, nem volt bedugva az usb
a mostani kiírás:no bootable devices--strike F1 to retry boot, F2 for setup utility

(#27731) SzaboZE válasza egon111 (#27730) üzenetére


SzaboZE
addikt

És az usb-s kulcs tuti bootol más gépben?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27732) Ironhand válasza SF.Drake (#27046) üzenetére


Ironhand
tag

Dell jobb választás lenne, elég sok pozitivum szól mellette.

PM! az gyorsabb!

(#27733) sagit válasza LaptopSystem (#27722) üzenetére


sagit
addikt

Jaja, gondolkodom hogy a 2530p-t lecserélem rá.
Csak túl sokat ér a jelenlegi konfigom, nem hiszem hogy jó árban el tudnám adni.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27734) LaptopSystem válasza sagit (#27733) üzenetére

lesz HP2530P-m is nemsokára :K

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#27735) sagit válasza LaptopSystem (#27734) üzenetére


sagit
addikt

E4300-ad nem lesz hp 2530p beszámítással? :D

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27736) emfoto


emfoto
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom megengedett-e, ha valaki keresne RN873-as akkut Inspiron 1525, 1526,... vagy Vostro 500hoz:

Akku

(#27737) LaptopSystem válasza sagit (#27735) üzenetére

ment üzenet :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#27738) akyyy


akyyy
senior tag

Nagyon porosodik a laptop. igy kérdésem, hogy mivel érdemes törölni? gondolom a monitorján kivül mind1, laza lidl-s szemüvegtörlő megteszi, de a monitorját? mivel, hol lehet venni olyat?:D

a másik meg gondolom belül is gyülnek a porcicák, azt olvastam hogy fél évig van rá valami átvizsgálós garancia laptopszalonnál, ahol kitisztitják stb. majd fél év mulva ezt igénybe lehet venni sztetek?

(#27739) sagit válasza akyyy (#27738) üzenetére


sagit
addikt

Billentyűzetet én ezzel takarítom, nagyon frankó.

Kijelzőt pedig sima ablakpucoló ( ésszel adagolva :D ) +szilvia kombóval, a keretnél pedig fülpucolóval.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#27740) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nos felhívtam a Dell a túlforrósodás, és kikapcsolás miatt.
Mondta az ügyintéző, hogy a következő képpen járjak el:
Tartsam lenyomva az FN billentyűt, és kapcsoljam be a gépet.
Ez egy teszt futtatását eredményezte.
Amennyiben bármilyen rendellenesség fordul elő a teszt során hívjam vissza.
Mondanom sem kell hogy a teszt rendesen lefutott.

A melegedési probléma továbbra is fenáll.
Ebben az esetben mi a teendő? :F

20 éve a Prohardveren

(#27741) SzaboZE válasza odrif (#27740) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hívd fel a dellt, hogy elindítottad a tesztet és futás közben kikapcsolt (túlmelegedés miatt) :) Másik útvonal (nem tudom mennyire vagy messze BP-től), bejelented nekünk a hibát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27742) odrif válasza SzaboZE (#27741) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Rendben akkor felhívom őket, mert Budapesten nem nagyon járok mostanában.

20 éve a Prohardveren

(#27743) kiskaktusz válasza odrif (#27740) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Eddig nem volt gond a vostroddal, csak mikor beírtad, hogy kicsit játszottál vele.. Mennyire melegszik, illetve sima netezés közben is túlforrósodik?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27744) odrif válasza kiskaktusz (#27743) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát az utóbbi napokban sima netezés mellett is elérte a 70-75 fokot.

20 éve a Prohardveren

(#27745) kiskaktusz válasza odrif (#27744) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az én M5010-esem is ilyen értékeket mutat, de az nem meglepő :(

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27746) odrif válasza kiskaktusz (#27745) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mondjuk a dell-t telefonon utolérni sem egyszerű.
4 perc 30 másodpercnél még nem veszik fel és egyszer csak "a kapcsolat bontva" megszakad a hívás.
De kedvesek mert közben 2X megköszönik a türelmet.

20 éve a Prohardveren

(#27747) lamazonia


lamazonia
tag

nagyon régen volt utoljára dellem, (2005-2007 között, előtte-utána csakis thinkpad) de most van egy e6430asom.
tetszik , bár melegszik nagyon nagyon(mondjuk hajtom nagyon nagyon-i7-3720qm)

első és legfurcsább problémám: nem megy egyszerre a trackpoint és a billentyűzet.
gondolom valami beállítás. ha abbahagyom a gépelést akkor bekapcsol trackpoint/touchpad, ha gépelek akkor nem.
ilyenkor mit lehet tenni?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#27748) akyyy válasza sagit (#27739) üzenetére


akyyy
senior tag

meg is rendeltem ezt a tisztitót valami noname pesti cégtől, személyes átvétellel 900 ft-ért :D kiváncsi vagyok tényleg annyi, vagy otthagyom-e :D

(#27749) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

E5430-as Latitude vajon bővíthető mSATA SSD-vel? Lekaptam az alsó takarólemezt, de csak egy WWAN feliratot találtam a szabad teljes mini PCIe foglalat fölött. Ebből kiindulva nem igen reménykedek, de gondoltam azért rákérdezek. :)

(#27750) Satrafuckar válasza SzaboZE (#27673) üzenetére


Satrafuckar
tag

hali

értem, köszi!
alaplap miben más? ATG ezek szerint csak inteles létezik?
egy dologra tudok még gondolni, a szalagkábelre ami az alaplapbol megy fel a kijelzőbe (inverter + lcd). képek alapján az LCD csati különbözik, az inverter csatijánál nem tudom megállapitani.
gondolom nem emlékszel, hogy anno melyik kábelt rendelted (kijelzőhöz, vagy alaplaphoz igazodva), MY399 (atg) vagy YN941 (sima D630).
szerinted érdemes lehet még egy szalagkábelt is rendelni?
a kijelzőfelbontástól vajon függ a szalagkábel? a tiéd milyen felbontású volt? ATG-ben is létezik mindkét felbontás? az enyém wxga+, tehát a nagyobb, 1440x900.

vagy van esetleg valakinek D630 ATG laptopja?
sörrel / csokival honorálnám, ha vethetnék rá egy pillantást közelebbről, esetleg a kijelző belsejébe is

[Előzmények: 1 2 3]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.