Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#901) icecave válasza ufonauta (#900) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is, kettő is van, gondolom valami porszem alatga. Nem zavar, szóval nem szedtem le.

(#902) Tonyo válasza ufonauta (#900) üzenetére


Tonyo
őstag

Sajnos nem, mivel színes háttereknél eltűnik teljesen.

(#903) -=Szabi=- válasza Tonyo (#899) üzenetére


-=Szabi=-
tag

ez sajnos benne van :-/

kollégámnak proci hibás volt az első gépe (ha win elkezdte komolyabban terhelni akkor kékhalál, droidba stabil), azóta rendelt még két másikat, azok mind jók voltak, a hibás helyett meg kapott egy másikat, de még a hibása is megvan :D

(#904) Tonyo válasza -=Szabi=- (#903) üzenetére


Tonyo
őstag

Ezek szerint gördülékeny a garanciáztatás? Küldenek egy újat a hibás helyett?:D

Szerk: gearbest. Kiderül:)

[ Szerkesztve ]

(#905) -=Szabi=- válasza Tonyo (#904) üzenetére


-=Szabi=-
tag

nem tudom, hogy honnan rendelted, de elméletileg igen, annyi a gáz, hogy hétvégén nagy válaszra ne számíts :D

(#906) janek69 válasza ufonauta (#900) üzenetére


janek69
senior tag

Ja én is meglepődtem mikor megvettem és kibontottam,hogy van rajta védőfólia gyárilag.Örültem mint állat. :DD

(#907) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Noh macriumos mentésből újratelepítettem a gyári win 8.1-et és androidot. A tuti miatt a BIOS-t is újratettem. Most megvan mind a 18 partíció. De így is E meghajtón keresi az img-t.

(#908) Janaboy válasza ufonauta (#907) üzenetére


Janaboy
veterán

Az nem e meghajto :U

Janaboy

(#909) ufonauta válasza Janaboy (#908) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nem értek a linuxhoz se a droidhoz. Mi a gondja akkor?

(#910) Elektrosokk válasza kirkri (#893) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jah, erre gondolhattam volna :D

Ha valkit érdekel egy Vi10 csere Hi8 akkor szóljón, a Vi10 2 napos, csak kicsit megtapiva volt. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#911) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Frissítette a Win 10 magát 1511-re, dupladrájverrel visszaállítottam a lementett drivereket. De azóta nincs WiFi, pedig már próbáltam letiltani, feloldani, de az óra melletti kis ikon X-es és nem érhető el. Már a hajamat tépem, kérlek segítsetek. :B

(#912) regener válasza M0Dair (#911) üzenetére


regener
veterán

Indítsd újra teljesen a tabot és elviekben helyreáll, több példa volt rá pár hsz-al visszább.

(#913) M0Dair
Vagy esetleg valaki akinek jól megy minden driver lementhetné azokat például a Glary Utilities 5 Driverkezelő segédprogramjával vagy a Double Driver-el, majd ZIP/RAR-be/ba vágni és feltenni valami megosztó oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#913) M0Dair válasza regener (#912) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Már párszor megvolt, androidra átlépés is, cold boot. Egyébként az eszközkezelőben a hardverlistánál a feliratok kicsit pixelesebbek mint a fejlécben stb? Mint egy jpgn a feliratok kb. Nem figyeltem meg, csak most tűnt fel. Mindenütt éles, csak felugró ablakokban meg ott nem. Érdekes. :))

(#914) M0Dair válasza regener (#912) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Lementettem én is előtte az összeset és restore is volt. Minden driver tökéletes mégsem megy. Na mindegy, egyébként is fel akartam tenni frissen teljes lepucolás után a rendesen magyar 1511-est, lehet, hogy majd azon jó lesz driver restore után. Az a "Welcome" felirat meg pár angol szó idegesít hiába magyar a többi. ;]

(#915) scr006


scr006
tag

Az elforgatás nálam nem megy valamiért, letöröltem az intel drivert újraraktam, akkor sem, később hagytam a gépnek h frissítse és úgy sem. Maga a gyorsmenüben az ikonja is ki van szürkítve. Rögzítettem fekvőben, szóval nem igazán zavaró, de gondolom ez is szerencse kérdése mint a wifi, mert az meg nálam hibátlan másnál nem...gondolom csak majd új driver javítja, vagy esetleg valaki talált rá valami megoldást?

(#916) cikasz válasza hardline (#891) üzenetére


cikasz
őstag

google play játékok van csak azzal megcsináltam , de ugyanúgy nem kompatibilis!
(#889) adabra igen arra gondolok.

Amúgy sajna kapásból lehúztam a gyári fóliát a szövegessel együtt! :D De már rendeltem másik fóliát.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#917) M0Dair válasza scr006 (#915) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Nálad az elforgatás nálam a wifi. :) Lassan újrarakom az egész Win-t, kíváncsi leszek akkor mit nem fog látni. Egyébként ez egy mezei Home, tehát ha felrakom a magyar Win 10 Home-ot driver restore-al akkor végülis ezt kapom meg, vagy valami speckó Chuwis cucc és érdemes még vmit átmenteni?

(#918) scr006 válasza cikasz (#916) üzenetére


scr006
tag

Kell ott lenni áruháznak is, ha a játék telepítéséig eljutottál, esetleg más fülön ( futó, letöltött stb). Ott lesz az. Ott adatok törlése és megy.

(#919) scr006 válasza M0Dair (#917) üzenetére


scr006
tag

Szerintem ez mezei. De elég vicces, hogy egy fall update-hez nem jó a sima win10-es driver ami eddig hibátlan volt...Főleg, hogy valakinek ez valakinek az a rossz. Ha pedig régi drivert rakok fel úgyis ráfrissít a rosszra megint, bár ezen a build-en a régivel sem akar menni, pedig mikor felment hibátlan volt, 2 restartig :)

(#920) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

látom sokan írtatok... nyomtam win10-en belül egy teljes resto-rt a kicsire hogy átadjam barátnőmnek, erre most bebootolt a tab, TPM törlésre kérdez rá, és nem tudok tovább lépni. ilyenkor mi a fuk ? :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#921) M0Dair válasza scr006 (#919) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Jaja, tiszta hajtépés. Azon agyalok, hogy gyaluljam le és indítsam a telepítést biosból bootolva úgy, hogy csak usb-s bill van, pendriveon van a win és nincs hubom tehát adott egy usb csati. Majd gyorsan bill kiránt a boot menüre rányomva és gyorsan pendrive be, kíváncsi vagyok. ;]

(#922) M0Dair válasza Elektrosokk (#920) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Ilyenkor csatlakozol a fuk klubunkhoz és vakarod a fejed velünk együtt. :DD

(#923) scr006 válasza M0Dair (#921) üzenetére


scr006
tag

Gud lák :D Én nem bántom, mert igazából nekem nem zavaró, áthidaltam a problémát, remélem lassan csak kijön 1 normális intel driver :D Újrarakás után is megvan a sansz, h bugos lesz valami, előző tabommal is az volt, ami addig ment utána nem és fordítva :D Szerintem ez a build a legnagyobb gond. Vagy csak majd idővel jönnek a driverek és minden oké remélhetőleg.

Amúgy simán media toolal amit leszedett azt felraktam rá, és ment is, bár HUB nélkül azért mókásabb lesz, gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#924) Janaboy válasza ufonauta (#909) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem tudja mountolni (felcsatolni) az sda1-et, ami akár lehet a memóriakártya, vagy az emmc (belső memória) 1 partíciója..kicsit lemaradtam..honnan és hogy akarod és mit telepíteni?

Janaboy

(#925) janek69 válasza Savageboy (#847) üzenetére


janek69
senior tag

Bakker a light sensor letiltásra tényleg azonnal elindult a kijelző forgatás, a fényerőre egyébként sem reagált így nem sajnálom tiltani.

(#926) M0Dair válasza scr006 (#923) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Danke, csak nem lesz bugos, meglátjuk :D Már rakom is, majd megosztom a tapasztalatokat a Tisztelt forumtársakkal. ;)

(#927) ufonauta válasza Janaboy (#924) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Intel flashtool-al telepíteném a remix OS-t. Csak valamiért nem megy. A telepítendő ROM a laptopom D meghajtóján van egy mappában.

(#928) regener válasza ufonauta (#927) üzenetére


regener
veterán

Hálózaton át akarod telepíteni? Vagy hogy kapcsolódik a Laptopod a tabhoz?

(#929) ufonauta válasza regener (#928) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Hát USB-n. 25%-ig el is jut a flashtool. Utána ír failedet a flashtool és a tab is.

(#930) martin555 válasza ufonauta (#929) üzenetére


martin555
aktív tag

...regisztrálok én is a csuwi nó wifi after windows update klubba.. mára már belefáradtam a guglizásba, remélem lesz rá vmi megoldás.. üdv..

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#931) M0Dair válasza martin555 (#930) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Ha rájövök megírom, én még pár órát szopok vele.

(#932) Janaboy válasza ufonauta (#927) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudnál adni linket a fájlokhoz?

Janaboy

(#933) cikasz válasza scr006 (#918) üzenetére


cikasz
őstag

Királyság, működik köszönöm! :R
Már települ is. :C

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#934) scr006 válasza janek69 (#925) üzenetére


scr006
tag

Nálam a light sensor sem vált be sajnos

(#935) ufonauta válasza Janaboy (#932) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi, hogy próbálsz segíteni! :)

janek69 leírása alapján próbálom.
A leírás szerintem jó, mert többeknek működik. Nekem is eljut 25 %-ig oszt ott megáll.
[link]

(#936) Janaboy


Janaboy
veterán

Remix OS telepítése az alábbi link alapján:
http://techtablets.com/forum/topic/guide-install-remix-os-or-stock-and-root-for-dummies/

Itt találjátok meg a fájlokat is, amiket le kell tölteni!
KÉREK MINDENKIT, HOGY AZ ALÁBBI LÉPÉSEKET CSAK ÉS KIZÁRÓLAG SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE CSINÁLJA! HA VALAMI BALUL ÜT KI, ENGEM NE HIBÁZTASSATOK! :)

Szükséges ezközök (csak akkor kellenek ha törlöd a Windowst):
Egy OTG kábel, 4gb pendrive, usb hub (usb elosztó), usb egér és billentyűzet

1. lépés: Alapok telepítése (driverek stb)
Töltsd le innen az Intel MFG Toolt és telepítsd fel.
(Köszönd meg annak, aki ezt megcsinálta.)
Miután feltelepítetted indíts újra a géped.
Mehet a 2. lépés.

2. lépés: Remix OS flashelése (ha nem akarod telepíteni a Remix OS-t, akkor egyszerűen telepítsd a gyári romot anélkül hogy módosítanád a system.img-t. FONTOS, HOGY HA MEG AKAROD TARTANI A WINDOWST, AKKOR JÓL OLVASD EL A LÉPÉSEKET!!!
Töltsd le a stock romot innen és tömörítsd ki.
Töltsd le a Remix OS-t és a Gapps-t innen és tömörítsd ki. (Van néhány hiba a Remix OS-ben, szóval én a gyári romot ajánlom. Persze a Remix OS is nagyszerű rom. Te döntésed! A post közepén látod a hibák listáját.)
A Remix OS könyvtáron belül találsz egy zip fájlt, amiben a system.img van, tömörítsd ki.
Cseréld ki a gyári romban található system.img-t a Remix OS-ben találhatóval. (Még egyszer, ha nem akarod a Remix OS-t, akkor hagyd a system.img-et a gyári rom könyvtárában!)
***Fontos*** HA MEG AKAROD TARTANI A WINDOWST, AKKOR A "flash.xml" FÁJLT MINDENKÉPP FELÜL KELL ÍRNOD A REMIX OS-BEN TALÁLHATÓVAL (TEHÁT GYÁRI ROM KÖNYVTÁRÁBAN MÁR FELÜLÍRTUK A SYSTEM.IMG FÁJLT, MOST A FLASH.XML FÁJLT IS FELÜL KELL ÍRNI A REMIX OS FÁJLAIBÓL!! HA NEM TESZED MEG, AKKOR ELCSESZI A WINDOWST!! PERSZE HA NEM AKAROD MEGTARTANI A WINDOWST, AKKOR NE BÁNTSD A FLASH.XML FÁJLT!!)
Ha kész a fájlcsere, akkor indíthatod az Intel Manufacturing Flash Tool progit.
A bal felső sarokban katt az "open" gombra és navigálj a gyári rom könyvtárához (amiben ugye előzetesen módosítottuk a fájljukat) és válasszuk ki a "flash.xml" fájlt.
Kapcsold ki az eszközöd.
Most kapcsold be úgy, hogy a hang fel+bekapcs gomb egy időben, ameddig azt nem látod a kijelzőn, hogy "Entering Dnx mode".
Utána mehet az USB kábel és mehet a flashelés.
Ha kész, navigálj a menüben a hang le-fel gombokkal és a bekapcsoló gombbal válaszd a reboot-ot.
Gratulálok! Telepítve van a Remix OS/Gyári rom a készülékeden!
Menj át a beállításokon.
Most már mehet a 3 lépést (hagyd ki és mehetsz a 4. lépésre ha meg akarod tartani a Windowst, hagyd ki a 4. lépést ha a gyári romot telepítetted a Remix OS helyett).

3. lépés: A Windows törlése több helyért (nem kötelező):
Töltsd le a gparted-t.
Töltsd le az unetbootin-t.
Készíts egy "live" pendrive-t.
Kapcsold ki az eszközöd.
Csatlakoztass mindent, amit korábban írtunk (usb hub, egér, billentyűzet, live pendrive).
Kapcsold be az eszközt és nyomd meg az ESC-et..feljön egy menü.
Ott válaszd a "boot managert" és választ ki a pendrived.
Ha feljön a gparted menu, válaszd a 4. menüpontot (Safe graphic settings).
Egy kék képernyő és egy szürke menü jelenik meg, csak menj el a "Don't touch keymap" felett és nyomj egy entert.
A képernyő alján kéri a nyelv számát, a legegyszerűbb az angol (33) és nyomj entert.
Másik lehetőség, ami eljön "which mode do you prefer?", csak írj be egy 0-t és enter.
Gpart elindul és elkezdi a partíciók vizsgálatát..várd meg, amíg befejezi.
Ha kész, fogsz látni két nagy partíciót, egy a Windows-é (ez a legnagyobb), és egy az android-é (ez kb 7gb).
***SEMMI MÁST NE VÁLTOZTASS MEG!!!!!***
Ha a Windows partíció kijelölted, akkor töröld le és "unallocated" lesz.
Jobb klikk az android partícióján (7 gb) és katt az "extend/re-size" menüre.
Nyújtsd szét a partíciót a teljes méretre.
Katt az "Apply" gombra, majd "Apply"-ra ismét.
Ez eltart egy darabig, tehát dölj hátra és várj (igyál egy sört vagy hasonló). Biztos legyél benne, hogy a tablet nem fog bealudni..töltőn legyen stb.
Ha kész mehetsz az "Exit" ikonra és kapcsold ki a géped és maradjon is kikapcsolva. (Ha rányomtál a leállításra, akkor kézzel is kell kapcsolni teljesen, úgy hogy lenyomva tartod a bekapcsoló gombot).
Utána bekapcsolhatod..és ha bemész az android tárhely beállításaiba akkor látnod kell, hogy 26GB szabad hely van.
A folyamat bonyolultnak látszik, de amúgy eléggé egyszerű..
Mehetsz a 4. lépésre.

4. lépés: Gapps telepítése (google alkalmazások)
Kapcsold be a fejlesztési eszközökben az USB Debugging opciót.
A Remix OS zip-jében van a Gapps.zip, ezt flashelnünk kell egy ideiglenes recoveryvel.
Innen letudod tölteni.
Most másold a gapps.zip-et egy sd kártyára vagy a tablet belső memóriájára.
Dugd be az USB kábel és legyél benne biztos, hogy a tablet már be volt kapcsolva.
Indítsd el a gépen a "ClockworkMod Recovery Chuwi Vi8.bat” fájlt.
Francia lesz, de ezzel ne foglalkozz. Egyszerűen írd be, hogy "OK" és nyomd meg az entert..és mégegyszer "OK" és enter.
CWM recovery szépen elindul (ha minden jó) és most már bezárhatod a cmd ablakot.
A CWM-ben a hang le-fel gombbal tudsz mozogni és bekapcsoló gombbal OK-zni..
Válaszd ki az "install zip" menüt majd "choose zip from sdcard" vagy ha sd kártyára tetted akkor "choose zip from external sdcard".
Válaszd ki a gapps.zip-et és flashelheted..
HA kész keresd meg a "Wipe you cache partition and dalvik cache" lehetőségeket és futtasd le.
Most mehet az újraindítás (reboot now), kérni fog a root fixálásához, nyomj az Igenre.
Ha a gép elindult, akkor mehetsz az 5. lépésre.

5. lépés, Tablet rootolása.
Töltsd le innen a root tool-t.
Tömöríts ki.
Tablet legyen bekapcsolva.
Az USB Debugging legyen bekapcsolva.
USB kábellel dughatod össze.
Futtatsd le a "3 Root-tablette-chinoise.net.bat” fájlt és csak nyomj egy entert, amikor ezt kérdezi “press any key to continue” (kétszer teszi meg).
Most már rootolt és kész is vagy!

Gratulálok! Ennyi volt! :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#937) Janaboy válasza Janaboy (#936) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha benne maradt valami helyesírási hiba, sorry!

Janaboy

(#938) ufonauta válasza Janaboy (#936) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Tökéletes leírás.

Nálam az a baj, hogy az 1. és 2. pontot betűre pontosan megcsináltam, csak sajnos a flashtool leáll 25%-nál és a tab a belinkelt képen lévő hibaüzit adja. Ami a képen nem látszik ilyenkor a tabon fentebb van egy menü 4 opcióval:
reboot droidboot
reboot
recovery
shutdown

Valamiért nekem ez nem akar összejönni. :(

A gyári ROM-ot simán vissza tudom rakni, mert van macriumos mentés az egész Dual OS-ról. Így egy macriumos újratelepítés után gyári win és android van a tabon.

(#939) Janaboy válasza ufonauta (#938) üzenetére


Janaboy
veterán

Az a 4 menus cucc a droidboot (itt fogadja a fastboot parancsokat..).

Harom dolgot javaslok:
Masik USB port.
Driver ujratelepites (nezd meg h az osszes rendben van-e).
Masik gep.

Btw a flash.xmlt tuti kicserelted?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#940) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Fú srácok, segítséget kérnék.
Legyalultam clean all-al spec rendszerindításban cmdből mindent a Hi8-ról. Egyetlen hard device a 29Gb egybe.

Most bejön az EFI Shell. Látja a Win 10 pendrive-ot ill. egy MicroSD-n is fent van azt is bedugtam.
De BIOSban nem látja, nem lehet a bootmenüben választani, csak az EFI-s cucc listázza.
Mit tudok csinálni, hogy elinduljon az install? Egyáltalán innen kell elindítani? :F BIOSban miért nem látja, sima rufussal tettem fel.
írtam már blk4: \EFI\BOOT\BOOIA32.EFI stb., de láma vagyok ehhez. Kérem aki tud segítsen, hogy végre felrakhassam a Win-t. :R :R :R

(#941) ufonauta válasza Janaboy (#939) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Igen kicseréltem.
Mára pihenőre térek, de nem adom fel. :)
Itt a kép a flashtoolról is:

(#942) adabra


adabra
senior tag

Valaki írja le legyen szíves, hogy mit kell vagy mit nem kell tennem, hogy az itt olvasható szopáshalmazt elkerüljem? :U

(#943) Janaboy válasza ufonauta (#941) üzenetére


Janaboy
veterán

Meg kellene probalnod win7 alatt egy masik geppel..ha jol latom win10ed van most..

Janaboy

(#944) M0Dair válasza M0Dair (#940) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Csak Media Creation Tool-al látta bios, Rufus volt a ludas. Ha valaki telepít használjon MCT-t!

(#945) M0Dair válasza M0Dair (#944) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Egyébként érdekes, hogy a friss Win 10 a Chuwin 4 partíciót csinál. Egyet ugye a winnek, van egy 450 megás helyreállítási, egy MSR partíció meg még egy másikat. Rendes notin, gépen nincs ilyen. :F Vagy legalábbis nekem mindig egy 500 körülit szokott és a rendszert slussz.

[ Szerkesztve ]

(#946) martin555 válasza M0Dair (#945) üzenetére


martin555
aktív tag

... ha ez "rendes windows" akkor driver eltávolítása, driver törlésével, HW változások keresése, pendrive-ról megfelelő driver rámutatása, kész? ez még mindig kísért, hogy driver vadászat a windowshoz? ne már...van valakinek működő drivere hozzá?

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#947) Elektrosokk válasza M0Dair (#945) üzenetére


Elektrosokk
addikt

működik a wifi? Én felélesztettem a Hi8-at, minden működik, kivéve a wifi-t :O ;] :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#948) joiner007 válasza Elektrosokk (#947) üzenetére


joiner007
aktív tag

Wifi probléma megoldása: nem tudom melyik megoldás segített. A lényeg, hogy napok óta stabilan működik.

Techtablets oldalról letöltöttem a hi8 drivereket, doubledriverrel visszaállítottam őket.

Utána vezérlőpult->eszközkezelő-> hálózati kártyák->Broadcom 802.11n wireless SDIO Adapter-> tulajdonságok->illesztőprogram->visszaállítás-> újraindítás

A drivereket, és a doubledrivert androidra váltva töltöttem le sd-re.

Remélem tudtam segíteni

(#949) Elektrosokk válasza joiner007 (#948) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi. A második lépést nem csináltam meg. Most megyek vidékre kiskutyát venni, de este nézem. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#950) kirkri válasza ufonauta (#941) üzenetére


kirkri
addikt

Nem lehet, hogy a másik topikban említett 64bites rendszer hiányzik nálad? [link]

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.