Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#1701) kirkri válasza marci30 (#1700) üzenetére


kirkri
addikt

Ha EU raktárból veszed akkor Vám/ÁFA mentes, ha Kínából, akkor nem sok esélye van, hogy átcsúszik a vámon.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1702) bwin88 válasza marci30 (#1700) üzenetére


bwin88
csendes tag

Figyelj arra ha paypallal fizetsz,mert nekem ott bukott be hogy nem volt elég pénz a számlámon mivel ő átváltotta ugy hogy 1000 ft-al többe került az egész,utána sikerült persze 1-2 nap mire feldolgozza a rendszer utána már postázták is.Nekem angliából jön meg a royal mail hozza ide utána a gls futár hozza be pestról.Amúgy olyan 5 max 8 nap az egész ha euból jön :)

(#1703) bwin88


bwin88
csendes tag

Nekem

kb itt tart :D

[ Szerkesztve ]

(#1704) kirkri válasza bwin88 (#1702) üzenetére


kirkri
addikt

Tegyük hozzá, hogy ez az olcsóbb szállítási mód.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1705) bwin88 válasza kirkri (#1704) üzenetére


bwin88
csendes tag

Igy van.

(#1706) Bári


Bári
tag

Sziasztok!

Hol lehet ilyen tabletet kapni most EU-s raktárról? Csak a gearbest-et találtam. Tudna valaki belinkelni valami kipróbált oldalt?

Köszönöm.

(#1707) bwin88 válasza Bári (#1706) üzenetére


bwin88
csendes tag

Tessék itt van egy:
http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Intel-Z3736F-Quad-Core-8-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-980536.html?admitad_uid=a0c6b32998a084067ff74762aa2c1aa5

(#1708) kirkri válasza bwin88 (#1707) üzenetére


kirkri
addikt

EU raktárból szeretné a fórumtárs.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1709) beller válasza bwin88 (#1707) üzenetére


beller
aktív tag

Azt honnan látni, hogy ez EU raktárból jön?

(#1710) beller válasza beller (#1709) üzenetére


beller
aktív tag

elkéstem:)

[ Szerkesztve ]

(#1711) TomiJordi


TomiJordi
tag

sziasztok szeretnék veni egy windowsos tabletot a lenyeg,hogy csak windows-os legyen nem kel dual boot.
ezeket talaltam
onda v820w ch
chuwi vi8 plus
chuwi hi8 pro
ezek közül melyik a legjob,a felbontás is fontos és gyors legyen az internetezes,youtub...
és menyire vagytok megeléged ve chuwi tabletokal?
előre is köszönöm a válaszokat

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#1712) sztrapi válasza TomiJordi (#1711) üzenetére


sztrapi
csendes tag

Én a Chuwí hi8 pro-val meg vagyok elégedve. Gyors a kép tűéles.

(#1713) 8472race válasza TomiJordi (#1711) üzenetére


8472race
tag

Nekem CHUWI Vi8 Plus van, és elégedett vagyok vele. Ami egy 100$-os, Windows 10-es géptől elvárható, azt tudja.

[ Szerkesztve ]

Egy nyomtalanul elmúló életet, élni sem érdemes.

(#1714) TomiJordi


TomiJordi
tag

es ezekrol mi a velemenyetek
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#1715) Zolee_70 válasza TomiJordi (#1714) üzenetére


Zolee_70
senior tag

A Teclast csak androidos (habár fel lehet mókolni rá a Win-t is).

Szerintem ha mindenképp Wind tabletra vágysz, 4GB-s változatot válassz.

Amit az Onda-ról halottam, hogy a Wifi driverrel (win alatt) volt gond. Igazából szerintem ezek nem winre vannak kihegyezve, hanem a droidra.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1716) bwin88 válasza TomiJordi (#1714) üzenetére


bwin88
csendes tag

Én a vi8 plussal nagyon meg vagyok elégedve csinalja azt amire kell :)

(#1717) luminer88


luminer88
csendes tag

Sziasztok! Kettő napja használok egy Chuwi Hi8 pro win10-es tabletet és lenne nagyon idegesítő problémám. 2 teljes töltés után az aksit 74%-ig tölti csak fel. A második töltés előtt teljesen lemerítettem, valahol azt írták, hogy az segithet, de nem valtozott. Létezik valami megoldás erre? Akku formázás vagy kalibrálás, vagy bármi? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segiteni.

(#1718) szabochris válasza luminer88 (#1717) üzenetére


szabochris
aktív tag

Hogy bírja az akksija a hi8-aknak?

(#1719) adabra válasza szabochris (#1718) üzenetére


adabra
senior tag

Röviden: nagyon sz@rul.

A gyerekeim nyüstölnek egyet, de azt látom, hogy folyton töltőn van (saccra azt mondom, 2 - 2,5 órát bír).

(#1720) cikasz válasza szabochris (#1718) üzenetére


cikasz
őstag

Igen sajnos az akksija a gyenge pontja. Azon kívül teljesen rendben van!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1721) Pferi válasza szabochris (#1718) üzenetére


Pferi
senior tag

Én nagyon ritkán használom, de kikapcsolt állapotban minimális a fogyasztása, ez nekem pozitívum.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1722) Nincs név


Nincs név
tag

Sziasztok, Android/Win-t hogy lehet újrarakni a gépen? Nem tudom még eldönteni, hogy bízok-e abbna hogy semmi keylogger meg hasonló nem fut a rendszeren.

Egyébként korrekt tablet, egyelőre semmi hiba nem jött elő, kivéve hogy a Facebook néha leállt Androidon.

(#1723) hardline válasza Pferi (#1721) üzenetére


hardline
senior tag

Az autónak meg a garázsban állva nulla a fogyasztása, de szerintem ez irreleváns...

(#1724) Pferi válasza hardline (#1723) üzenetére


Pferi
senior tag

És a kocsi akkujának a töltöttsége sem változik garázsban állva? :)
Mindegy, NEKEM nagyon jó, hogyha 1 héten 1-2 alkalommal bekapcsolom 15-20 percre, utána 1 hét múlva ugyanúgy bekapcsolhatom és nincs csontra lemerülve, max néhány %-ot esik vissza a töltöttség.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1725) nimfas válasza cikasz (#1720) üzenetére


nimfas
addikt

Én is a gyereknek vettem... Az akksija tényleg elég kuka, de 90-100 usd-ert ne várjunk csodát. Bár a Xiaomi MiPad 2 pl. 200 usd és az mindenben veri, bár az nem dual os. De. Létezik belőle dualos de nyilván drágább.

Nekem egy MiPad (1) van, már fogásra is más. Valamit valamiért. :)

(#1726) faczang válasza nimfas (#1725) üzenetére


faczang
csendes tag

Sziasztok!
Chuwi hi8 torrentezésnél Windows alatt 2.4 Mb/s-ról pár perc alatt leesik tizedére vagy még lejjebb a sebesség.
Újraindítás után ugyan ez a jelenség.
Android alatt ezt nem tapasztaltam.
Mi a megoldás Windows alatt?

[ Szerkesztve ]

(#1727) bwin88 válasza faczang (#1726) üzenetére


bwin88
csendes tag

szia
Gondolom mert kikapcsolod a tabot torrent közben.Nekem is szokta ezt csinálni de nekem 0 éra esik le :D
chuwi vi8 plus

(#1728) wamo


wamo
újonc

Sziasztok,

Ma gondoltam újrarakom a WIN10-et a Chuwi Hi8 Pro-mon. Fel is telepítette, majd ez fogadott:

Viszont nem tudok innen tovább lépni, nem reagál semmilyen érintésre, hiába nyomkodom a Next-et, nem csinál semmit.

Mi tévő legyek szerintetek? :)

(#1729) quailstorm válasza wamo (#1728) üzenetére


quailstorm
nagyúr

USB-OTG és egér.

(#1730) wamo válasza quailstorm (#1729) üzenetére


wamo
újonc

Az a baj, hogy ezen USB C van, ahhoz meg OTG-t nem találtam eddig itthon. Akkor lehet rendelek külföldről.

(#1731) sicc33 válasza wamo (#1730) üzenetére


sicc33
aktív tag

USB-C micro USB átalakító? Mert máskor is jól jöhet :) .

(#1732) taip


taip
senior tag

Sziasztok!

Ti próbáltátok Win10 alatt a rendszerfrissítéseket? Fel akart rakni vmi új verziót (azt hiszem 1511-es build), de hibával leállt, viszont nem árult el, mi a baja. Többedik próbálkozás után kaptam egy olyan hibaüzit, hogy 10 GB hely kell a frissítéshez, adjak neki egy ekkora meghajtót. Még nem próbáltam, hogy rádugok egy pendrive-ot, az fel tudja-e használni a letöltéshez. Remélem csak ideiglenesen kell neki a hely a telepítéshez.

Amúgy nektek mekkora a windows-os partíció és mennyi a szabad hely? Nekem 19 GB a teljes, abból 3 GB szabad, mivel a Windows könyvtár önmagában vagy 12 GB-t elfoglal. Ez normális? Plusz van egy ideiglenesnek tűnő könyvtár a gyökérben közel 3GB anyaggal, nekem Win telepítőnek tűnik.Ezek után persze hogy nem marad sok hely...

Az androidos rész alatt továbbra is az a gondom, hogy nagyon feledékeny. Ha kikapcsolom a Wifi-t, majd újra be, elfelejti a jelszó, írhatom be újra. És ez akkor is igaz, ha váltok egyik wifi-ről a másikra, vagy ha stick-et használok mobilnethez, majd vissza.
Újabban már a mobilnet profilt is elfelejti, mindig visszaáll gyári defaultra, minden alkalommal vissza kell írni az APN-t. Nem valami kényelmes állapot...

Meg ugye játék alatt melegszik mint állat, néha felbukkan egy ablak, hogy "Thermal throttling", de működik tovább ugyanúgy.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#1733) taip


taip
senior tag

Egyébként úgy látom, most éppen van a Gearbest EU raktárában és kosárba is lehet tenni, nem "Out of stock".

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#1734) gilfoyle válasza taip (#1733) üzenetére


gilfoyle
őstag

Innen rendeltem vasárnap, délelőtt kaptam kézhez.
Gyors benyomás: tetszik.
Egy bajom van, hogy droid alatt a duplakoppos nagyítás nem működik sem a gyári böngészőben, sem a Chrome-ban. Win alatt az Edge-ben megy. Furcsa.
Mást nem vettem még észre.

(#1735) gilfoyle válasza gilfoyle (#1734) üzenetére


gilfoyle
őstag

Csak fekvő helyzetben nem műxik, állóban igen.

Más... A kijelző alján van egy sárga folt. Tipikusan ragasztó folt, ez meg általában el szokott múlni. Volt másnak is ilyen?

(#1736) bwin88 válasza gilfoyle (#1735) üzenetére


bwin88
csendes tag

olyan z enyémen is van, ha lessz képem megmutatom.

(#1737) faczang válasza wamo (#1728) üzenetére


faczang
csendes tag

csatlakoztass USB-n billentyűt

(#1738) janek69


janek69
senior tag

Sziasztok!

Ígértem,hogy ha újabb dolgokat tudok meg a töltésről,akkor azt megírom. Sokat méregettem és próbálgattam töltőket.
Egy kirívó eset,amikor egy 2A-es tápegységen volt,ami úgy viselkedik,hogy terheletlen állapotávan 4.78V-ot ad és ha kap egy kicsit komolyabb terhelést,akkor áll be 5V környékére.
Na erre feldugva 70mA volt a töltőáram és innen el nem mozdult. Hát 70mA-el feltölteni jó pár nap lenne.
Amit továbbra is tapasztalok,hogy 5V feletti feszültség kell neki,hogy valami normálisabb árammal töltődjön.
Az eredeti töltője 5.34V-ot ad alapból. Úgy tűnik ezen múlik,hogy mennyi idő alatt tölti fel.Ezért van,hogy más 2A-es táppal nem megy. Sok tápnál tapasztalom,hogy ha kicsi a terhelés,akkor 4,5-4,7V-nál nem nagyon mennek feljebb,csak ha terhelve vannak. A Chuwi meg nem tölt nagy árammal,ha a feszültség nincs meg.
Tehát itt a kígyó a farkába harap.

(#1739) atala válasza janek69 (#1738) üzenetére


atala
addikt

Én már kipróbáltam legalább 4 fajta töltőt, és vagy 5-6 kábelt, de egyikkel sem sikerült még 1,35A-nél többet kicsikarni. Pedig a töltőket lemértem egy terhelő ellenállással, és mindegyik leadja legalább az 1,9A-t.

(#1740) kulup válasza atala (#1739) üzenetére


kulup
tag

Ezzel a Blitzwolf töltővel és a saját kábelével kb. 3 és fél óra alatt feltölti.
[link]

(#1741) faczang válasza ufonauta (#1061) üzenetére


faczang
csendes tag

Hogy érem el a macriumos mentést?

(#1742) janek69 válasza atala (#1739) üzenetére


janek69
senior tag

Igen én is azt láttam,hogy általában 1.2A körül tölt,annál nemigen megy feljebb és sajnos ez így tényleg 3,5 vagy afeletti töltési időt jelent a legjobb esetben is.

(#1743) ufonauta válasza faczang (#1741) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Válaszoltam a privát üzenetedre. :)

(#1744) lacko6 válasza kulup (#1740) üzenetére


lacko6
senior tag

qc ben vagy a 2,4 es ben?

(#1745) kulup válasza lacko6 (#1744) üzenetére


kulup
tag

Nem mértem stopperrel, de nagyjából mindegy.

(#1746) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen tabletet, szerintem egy jó kis gép, az árát bőven megéri, összességében elégedett vagyok vele. :) Azonban van egy olyan problémám, hogy sajnos nem tudom használni kint a teraszon/kertben, mert a külső AP-m csak 5ghz-es wifi-t tud, ez pedig csak 2.4ghz-eset. Így nem tudok ezzel csatlakozni a wifi hálózatra.
Létezik esetleg megoldás erre?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1747) sanca72 válasza milapsy (#9) üzenetére


sanca72
csendes tag

Szia

Én is így jártam, telepítés után nem pontos az érintés és a tengely megcserélődött. neked sikerült orvosolni a problémát?

(#1748) marci30


marci30
tag

Szia! Képernyő beállításokat meg nézted? Esetleg egy hardver infóval kellene megnézni hogy milyen drivert szeret. Lehet hogy nem lett feltelepítve egy driver.

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#1749) sanca72


sanca72
csendes tag

Sziasztok

Sikerült pendriveról telepíteni a win10-et, de csak egérrel tudom használni, mert a tapizást rossz helyen érzékeli. Beállításoknál nincs lehetőség a kalibrálásra. Van valami ötlet?

(#1750) marci30


marci30
tag

Hali! A drivereit kel feltelepíteni és jó lesz, esetleg ha még meg van a recorvery partició onnan talán ki tudod szedni a drivereket, de lehet hogy összekeverem valami mással. Az enyémnek volt ilyenje.

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.