Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#751) Dyde válasza icecave (#750) üzenetére


Dyde
aktív tag

Szia, Én lehet beszállnék, igaz vi10-hez lenne a tok de az mindegy :D Jó lenne összejönni 3-4en, akkor a DHL se lenne sok

(#752) Janaboy válasza icecave (#750) üzenetére


Janaboy
veterán

Én óvatosan rendelnék ilyen közösbe, hanem EU raktárról jön, mert ha Kínából jön, akkor lehet számítani áfára stb..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#753) icecave válasza Janaboy (#752) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem tudom, mennyi a határ az értéknél, aminél még nincs áfa, 80 eur? Bár mindegy, a dobozra nincs ráírva, szóval gondolom akkor szépen igazolni kell, hogy mennyi érték van benne, ami csak plusz idő. Lehet meg kellene várni, amíg lesz Gearbeseten EU raktárban?

Janaboy: ha lenne raktáron. Persze, Geek-en meg 2500 ft, 'registered' posta meg 603 ft, de ott 15-60 nap, amíg megjöhet. Ennyiért mondjuk már Geekről is megjönne DHL-el.

[ Szerkesztve ]

(#754) Janaboy válasza icecave (#753) üzenetére


Janaboy
veterán

22 euro szállítással együtt..

Janaboy

(#755) regener válasza icecave (#753) üzenetére


regener
veterán

Univerzális BT-os billentyűzetes tok nem játszik? Mert azok idehaza is vannak olcsóbban.

(#756) adabra válasza regener (#755) üzenetére


adabra
senior tag

Vannak olyan BT billentyűzetek, amelyeket nem kell minden OS váltásnál párosítani? Erre a problémára gondolok: [link]

(#757) Elektrosokk válasza adabra (#756) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ha találsz olyat ami egyszerre 2 gépet is Tud kezelni ... nem Tudom létezik e ilyen. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#758) peter9228 válasza adabra (#756) üzenetére


peter9228
aktív tag

Ezt bármelyik Bluetooth billentyűzettel meg lehet oldani, ha megjön a tabletem és lesz rá időm megpróbálok írni hozzá egy programot.

(#759) Janaboy válasza adabra (#756) üzenetére


Janaboy
veterán

Itt talán van vmi megoldás, érdemes elolvasni:
[link]

Janaboy

(#760) Janaboy válasza sicc33 (#739) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem tudom, hogy ez jelent-e valamit, de a gearbesten ezt írták:
"OTG Function: Can connect with keyboard, mouse, projector and so on."

Hogy a projector mit akar jelenteni?

Janaboy

(#761) leeds11 válasza qantum (#749) üzenetére


leeds11
csendes tag

A beállításoknál (az ikon ugyanaz) megkeresed a bevitel ikonját (billentyűben A betű) majd a legfelső sorra kattintva már a beállítható nyelvek jönnek fel ahol már átállítható magyarra.

(#762) atala


atala
addikt

Ma nekem is megjött a tablet. Igazán gyors volt.
Nektek is küldtek hozzá átalakító adaptert a UK töltőhöz? Nekem küldtek, de sok mindenre nem jó, mert csak a lapos elosztóba megy bele.

A windows nektek is angol? Bekapcsoláskor kérdezte milyen nyelvet akarok, és be is állítottam a magyart, de ettől függetlenül angol lett. Ha van benne magyar nyelv, hol lehet átállítani?

(#763) Threant válasza atala (#762) üzenetére


Threant
tag

Gépház, nyelvi csomag hozzáadása/magyar. Letölti, telepíti. Célszerű egy @outlook.hu e-mail címet regisztrálni hozzá és azt megadni fiókként, így lesz teljesen magyar és még kapsz is 15Gb (vagy 30) tárhelyet ingyen hozzá a Onedrive-on.

(#764) Elthan


Elthan
csendes tag

Sziasztok! Fél órája jött meg a chuwi hi8 hozzánk, de indításkor mindig az android indul el. Windows-t hogyan lehet rajta behozni? A windows logót is nyomtam, de úgyse jött még be. Valaki segítene?

(#765) Threant válasza Elthan (#764) üzenetére


Threant
tag

Szia, jobb felső sarok lehúz, OS váltás megérint. A tablet mindíg azzal az op. rendszerrel indul, ahol utoljára hagytad.

(#766) icecave válasza Elthan (#764) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha egyszerre nyomod a power és hangerő-le gombokat, tudsz választani. Beadja a menüt, majd amelyik villog, arra nyomod az újabb power gombot és akkor az bootol be. Váltogatni a hangerő gombbal tudsz.

(#767) atala válasza Threant (#763) üzenetére


atala
addikt

Köszi!

(#768) Elthan válasza Threant (#765) üzenetére


Elthan
csendes tag

köszönöm sikerült

(#769) Elthan válasza icecave (#766) üzenetére


Elthan
csendes tag

Neked is köszönöm, majd ezt is kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#770) icecave


icecave
nagyúr

Egy kis akkuinfó: Tegnap este vettem le a töltőről. Ma igyekeztem nyomkodni, csak neteztem vele, chrome-ot használva, mert firefox úgy vettem észre, jobban meríti. 10%-on tettem töltőre. Itt az eloszlás: [link], valamint hogy a képernyő mennyit volt aktív: [link] A fényerő minimumra állítva, de automatán,ha kellett, feljebb vette magától. Ezek alapján sima mezei netezéssel kb. 3,5 órát bír egy töltéssel. Ez annyira nem frankó szerintem, de lehet tévedek. Persze nem vártam iPad szintű üzemidőt, de na. Lehet, valami másik böngészőt kellene kipróbálnom, nem tudom.

(#771) raziel01 válasza icecave (#770) üzenetére


raziel01
veterán

Karcsú az tény. De ára miatt nem mérgelődök. 24-ért viszonylag erős hardver, 2 giga RAM meg FullHD azért nem rossz.
Jó lenne egy 5 órás üzemidő de ez van.

(#772) icecave válasza raziel01 (#771) üzenetére


icecave
nagyúr

Én sem vagyok mérges, csak megírtam, mint infót. Inkább az zavar, hogy a power bankomról vajon miért tölt harmadolyan sebességgel, mint hálózatról, mikor mindkét esetben 5V/2A-t kap (hozzáteszem, más eszközt úgy tölt, ahogy kell, így nem a powerbankban van a hiba).

(#773) atala válasza icecave (#772) üzenetére


atala
addikt

Full töltést nézzél meg powerbak-al, mert a pillanatnyi értékek csalókák lehetnek. A töltés elején kisebb árammal töltenek, a középső részben teljes kraftal, majd a végén megint vissza vesznek.
Ja, és az usb kábel sem mindegy. Én már párat eltettem, mert kiderült a méréskor, hogy csak 0,5 A-t ad csak át.

(#774) icecave válasza atala (#773) üzenetére


icecave
nagyúr

USB kábeleket váltogattam, de ugye eleve, ha ugyanazzal a kábellel hálózatról rendesen tölti, akkor powerbankkal is kellene. Minden mást egyenletesen tölt, nem értem, ezt miért nem. Na, mindegy. :)

Igazából sokmindenre nem lesz használva. Utazáskor film, mobilról megosztva mobilról netezés, meg nyomkolászás akkor, mikor az asszony ráül az iPadra, de én is az ágyon fekve szeretnék böngészgetni, nem pedig itt rohadni a gép előtt, mikor egész nap a munkám miatt amúgy is itt kell. Kicsit felesleges luxus kategóriába esik most ez a cucc, de mivel nem került sokba, nem ejtek miatta könnyet.

(#775) raziel01 válasza icecave (#774) üzenetére


raziel01
veterán

Mondjuk kicsit nekem hiányzik hogy nem 4:3-as. Olvasáshoz az jobb.

(#776) atala válasza icecave (#774) üzenetére


atala
addikt

Általában minden telefonra, és tabletre igaz amit írtam, hogy változó áram erősséggel tölti fel.

(#777) azbest válasza icecave (#774) üzenetére


azbest
félisten

Saját fehér us töltőjével win alatt 1.8A.
Xiaomi 10000mAh powerbankról 1.15A.
Zte 2A telefontöltőmmel 1.15A
Egy 2A tápegységgel (nem töltő) 0.45A

Szóval attól függ, hogy a töltő és a készülék megtalálja-e a közös hangot. Ez lehet szimplán annyi, hogy milyen ellenállást lehet mérni az adatlábak közt. Van többféle trükk, amivel jelzi a töltő a készülékeknek / a készülék a töltőnek, hogy mennyire terhelhető.

[ Szerkesztve ]

(#778) korpicschess válasza icecave (#770) üzenetére


korpicschess
veterán

Windows-zal talán jobb az eredmény. Nem?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#779) icecave válasza korpicschess (#778) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem tudom, 99%-ban droiddal használom, az simább, mint a win. Plusz nekem olyan szokatlan az egész cucc, valamiért a billentyűzet sem ugrik fel, ha tablet módban futtatom a windows-t.

(#780) azbest válasza korpicschess (#778) üzenetére


azbest
félisten

Nekem androiddal tűnt jobbnak. Simán csak kikapcsolt kijelzővel otthagyva is hamar merül winnel.

(#781) Elektrosokk válasza azbest (#780) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A V10-el kapcsolatban sok helyen olvastam hogy ott jobb az üzemidő win alatt mint androiddal. Én nem nagyon használom a droid részét.

(#779) icecave : adj neki pár napot, szerintem megszokod. :) nálam felugrik a bill ahogy kell, de a magyar nyelvű bill-nél a # karaktert pl nem üti le... érdekes :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#782) raziel01


raziel01
veterán

Windows-nál cserélhető a billentyűzet?

(#783) Elektrosokk válasza raziel01 (#782) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hát nekem 2 opció van, angol meg magyar, de biztosan be lehet állítani mást is. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#784) icecave válasza Elektrosokk (#781) üzenetére


icecave
nagyúr

Adok, gondolom, akkor tablet módban használva várjam ugyanazt a felhasználói élményt, mint droidon, ugye? Még rá kell jönnöm erre a billentyűzet megjelenés dologra, mert csak úgy tudok valahova gépelni,ha a szöveghelyre nyomok, majd váltok sima módra, akkor alul ki tudom választani (jobb lent a tálcán), hogy felugorjon a billentyűzet.

(#785) Elektrosokk válasza icecave (#784) üzenetére


Elektrosokk
addikt

felesleges összehasonlítani a 2 rendszert, bár Én androidot csak a hőskorában használtam, számomra nem tűnt egy idő után felhasználóbarátnak a felület. Ennek ellenére holnap felteszem a remix os-t a tabra, mert kíváncsi vagyok, de a WINben biztosan több lehetőség van. Ha csak így működik a billentyűd szerintem nyomj egy retsore-t.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#786) regener


regener
veterán

Játékokkal mennyi ideig bírja az akksija kb.? :D

(#787) Tonyo válasza icecave (#784) üzenetére


Tonyo
őstag

Nekem is ilyen a bill.

(#788) icecave válasza Elektrosokk (#785) üzenetére


icecave
nagyúr

Az nullázza a droidot is, vagy csak a win-t?

Majd leírod, hogy tetted fel? Engem is érdekel. Kísérletezni is jólesz ez a tablet :)

Tonyo: Nemá :D

[ Szerkesztve ]

(#789) Janaboy válasza icecave (#784) üzenetére


Janaboy
veterán

Gépház -> Eszközök -> Gépelés -> az utolsó lehetőség asszem!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#790) ufonauta válasza Elektrosokk (#785) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ha felteszed a Remix OS-t, és van 5 perced, beírhatnád ide a menetét és egy linket a letölthetőségéhez.
Szerintem többen megköszönnénk. :)

(#791) Elektrosokk válasza icecave (#788) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A gyári android helyére megy, a win marad mellette. :)

Ufonauta : Vacsorázom és küldök linket. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#792) Janaboy


Janaboy
veterán

iRico: azt tudom, hogy van a vi10-re (olvasom azt a topicot is), de a videón, amit linkeltem azt írják a remixre, hogy experimental..

Janaboy

(#793) ufonauta válasza Elektrosokk (#791) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Akkor hétvégén ROMolgatok egy kicsinyt. Úgyis a telefonomra is fel kéne már tenni az 5.1-es droidot. Rájuk szánok egy kis időt.

(#794) Elektrosokk válasza ufonauta (#793) üzenetére


Elektrosokk
addikt

itt a link, felelőséget nem vállalok. :DD

(#792) Janaboy : engem ez nem rettent el... :D néztem a remix os honlapját, kicsit osx-re hajaz, úgyhogy pláne szimpatikus... :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#795) ufonauta válasza Elektrosokk (#794) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Jön lefele. :)

(#796) Tonyo válasza Elektrosokk (#794) üzenetére


Tonyo
őstag

Kérdés az, hogy visszaállítani hogy lehet majd?

[ Szerkesztve ]

(#797) Elektrosokk válasza Tonyo (#796) üzenetére


Elektrosokk
addikt

valahogy biztosan, ha szükség lesz rá meg fogjuk találni a módját. :D

(#795) ufonauta : ;)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#798) ufonauta válasza Tonyo (#796) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ezzel [link] a gyári WIN 8.1 és Android visszaállítható. Macriumos mentés nekem működött. Hogy csinált e ilyet valaki WIN 10-el is az nagy kérdés. :eek:

Jelenleg elakadtam az Intel flashtool-al. 5%-nál bemondja az unalmast. Így nem ment fel a Remix.
Node holnap is van nap. Nem adjuk fel. :D

[ Szerkesztve ]

(#799) lacko6 válasza ufonauta (#798) üzenetére


lacko6
senior tag

Hi.

Ezkozkezelonen nezd meg, a driver miatt van be kell tallozni.Nekem 73 nal megallt csak a vietnami img masolos modszerrel ment.De gaz egyebkent.

(#800) Tonyo


Tonyo
őstag

Van, aki még vár a második tabletre? Én egy nap rendeltem és nem jött még meg a második.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.