Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#2301) Trailblazer válasza nsban (#2300) üzenetére


Trailblazer
addikt

No igen, elég véleményes, de én specifikusan ilyet akartam, kíváncsi voltam rá. Az előző tulaj pont fordítva járt el: ő az Androidot gyakta le, mert kevésnek érezte a helyet. (Ahogy az is.) Igaz az, hogy max. Lollipop elérhető amúgy is rá?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2302) Ironing válasza gahen (#2298) üzenetére


Ironing
tag

Akkor dobjam ki? Erre tényleg nincs megoldás? :(

(#2303) Edy92


Edy92
tag

Sziasztok!

Van egy Chuwi hi8pro-m már egy éve hogy meghalhatott az akksija!
Vállalná valaki megszerelését?
Természetesen nem ingyen!:)

(#2304) gahen válasza Ironing (#2302) üzenetére


gahen
tag

Nem mondom, h dobd ki, de nekünk kellett a tablet, ezért vettünk másikat.

..,

(#2305) azbest


azbest
félisten

még mindig armos chrome verziót telepít a play store az x86 helyett, megint kézzel kellett letöltenem és ráinstallálnom a frisset apk mirror-ról [link]
335912610
April 25, 2018 x86 Android 4.1+ nodpi

Minden esetre pár sorban leírtam nekik a problémát, hogy armos 335912600 települ az x86-os 335912610 helyett, hátha valaki utánanéz a play store beállításoknak, valamt talán félrekonfiguráltak véletlen a régi android verzióknál.

(#2306) martin555 válasza azbest (#50) üzenetére


martin555
aktív tag

üdv,

keresnék olyan leírást, hogy hogyan lehet HI8 tabletről a windows-t letörölni, a teljes tárhelyet az androidnak adni, és újratelepíteni az androidot.

a windows-t sosem használtam, többször frissitette magát amikor beléptem rá, és most tök behalt.

üdv, köszi

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#2307) cikasz válasza martin555 (#2306) üzenetére


cikasz
őstag

[link]

Én csak a win törlést csináltam meg a leírásból.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#2308) dinin


dinin
tag

Ha van akit érdekelne egy szép állapotú Hi8, androiddal (töröltem a windowst mert soha nem használtam), írjom privet.

(#2309) Edy92 válasza dinin (#2308) üzenetére


Edy92
tag

Hello!
Írtam privátot.

(#2310) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok,

Valaki megtudna dobni egy működő facebook messenger verzióval? Google play-ből amit felrak az nem jó, mert nem indul el, nem az eszközhöz megfelelő azt írja.
Neten meg csak ősrégi van x86-ra és android 4.4-re.

(#2311) azbest válasza raziel01 (#2310) üzenetére


azbest
félisten

a lite verzió 2.3-ig visszamenőleg megy [link]

(#2312) raziel01 válasza azbest (#2311) üzenetére


raziel01
veterán

Nem kompatibilis azt irja a playben. Nem is engedi telepíteni. Nem tudom mi a fene lett vele.

(#2313) azbest válasza raziel01 (#2312) üzenetére


azbest
félisten

á, bocs. Most látom, hogy telefonokra engedi csak a play. Kézzel esetleg megpróbálhatod apk-ként feltenni, valamelyik apk letöltő oldalról szedve.

(#2314) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Tudja alakítani, hogy hogyan lehet letörölni az Android-ot, és egyesíteni a tárhelyet a Windows-nak? Csinált ilyet bárki? Chuwi hi8 pro

(#2315) raziel01 válasza azbest (#2313) üzenetére


raziel01
veterán

APK oldalakon csak a 133-as verzió van és nyavalyog hogy elavult, frissítsem a store-ból.
Nincs senki aki kitudna menteni egy újabb verziót ami működik a tableten?

(#2316) azbest válasza raziel01 (#2315) üzenetére


azbest
félisten

google első találatra ezt dobta ki nekem [link]

(#2317) raziel01 válasza azbest (#2316) üzenetére


raziel01
veterán

Bocs, nem jól írtam. A normál messengerből kéne valami új verzió.
Lite verzió nem jön be, videochat sincs benne. Kénytelen leszek írni a facebook-on de tuti le fognak tojni.
De nem is értem egyáltalán hogy telepíthet fel play-ből olyan verziót ami 5.0+-hoz készült.

[ Szerkesztve ]

(#2318) azbest válasza raziel01 (#2317) üzenetére


azbest
félisten

úgy látom armosból 4.0-ától támogatott a friss, x86-ból viszont csak 5-tól. [link]

viszont úgy látom, hogy ő 113613113 version code-osat tesz fel, ami valami olyan válatozat, ami nincs a listán apkmirroron. Ez is armos lehet. Nekem az kressel, nem pedig azt mondja, hogy nem megfelelő változat. Egyre több alkalmazással történik ez. Az armos verziót futtató emulátor kressel el, mert vagy vacak vagy régi, hiszen sosem kapott frissítést. A sima chrome is így dől össze, ha nem kézzel telepítek x86-ost. Ebből meg nincs régebbire x86 [link]

El kell fogadni, hogy elavult már nagyon. Alternatív oprendszerrel meg nincs touch és wifi se kamera, szóval kapufa bármi frissítés. A mai win10 is valószínűleg sok lenne neki.

[ Szerkesztve ]

(#2319) NGA


NGA
addikt

Sziasztok.Kisfiam eltörte a chuwi hi-8 kijelzőjét. Kinából megjött az új, összeraktam, de olyan felemásan érzékel. Van egy terület, ami érzéketlen. Erről akkor ennyit?

(#2320) azbest válasza NGA (#2319) üzenetére


azbest
félisten

android vagy win? Egyébként azt hiszem leglább két változat létezget a tabletből és lehet nem egyforma a touch rajtuk. Win alatt lehet drivert kell telepíteni / cserélni. Android alatt érdekesebb, ha ott sem megy, bár lehet másik android rendszer való az újabb változatra. A chuwi fórumon volt topic ahol linkelték a gyári rendszereket.[link] De persze ez csak tipp, lehet az is, hogy tényleg baja van.

[ Szerkesztve ]

(#2321) woodandstone


woodandstone
újonc

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni( Chuwi hi8). Látom, hogy másnál is akad telepítés /futtatási probléma facebook, messenger, chrome applikációk esetében.
Nálam májusig tökéletesen működtek, de azóta kínlódás az egész.
Gyári adatok visszaállítása után pedig, böngészők se indulnak el.
A Google play beállítás menüpont alatt, a névjegy alatt azt írja, hogy a készülék nem rendelkezik eszköz tanúsítvánnyal.
Lehetséges, hogy ez okozza a problémát?

(#2322) mimey válasza woodandstone (#2321) üzenetére


mimey
tag

Sziasztok!
Szintén ugyanez a hiba áll fent, az apósoméknak vásárolt HI8-cal május óta. A Facebook-os játékok elindulnak, de se Chrome, se Firefox. De például a YouTube elindul. Amint elindítok rajta mondjuk egy chrome-ot, a hibaüzenet csak annyi, hogy "sajnos a Chrome leállt". Találkoztatok ilyen hibával? Gearbest-ről rendelt dual boot-os tablet, out of the Box androiddal.

(#2323) Botka_db válasza mimey (#2322) üzenetére


Botka_db
csendes tag

Szia
már az előbb leírták apk mirror chrome x86 verzió telepítsd. Úgy menni fog.

(#2324) yodee_


yodee_
őstag

Nálunk is van a családban Hi8. Az elejétől fogva csak Windows van rajta és semmi hiba nincs vele. A 4.1es android már őskövület... Nem nagyon van értelme foglalkozni vele

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#2325) Edy92


Edy92
tag

sziasztok!

van egy hi8 pro tabom de már szerintem egy éve hogy nem kapcsol be egyik napról a másikra adta meg magát szerintem az akksi szállhatott el...van közületek aki foglalkozna egy kicsit vele esetleg és meg tudná nézni mi baja esetleg ha úgy van akksit is cserélni?

Vagy ha valaki meggyőz akkor viheti a tabot fóliás meg minden alig volt használva...de nem reagál már semmire.

(#2326) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok!
Sajnos a kislányom leejtette a Hi8 tabletet, és a képernyő meghibásodott. repedés nem látszik rajta, érintésre a hibás részeken is reagál, elindulnak az oda kirakott ikonokkal a programok.
Van esetleg valami ötlet hogy mit kell cserélni, mennyibe kerülhet a javítás?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#2327) martin555


martin555
aktív tag

üdv,

talált valaki egyszerűbb linket, hogy lehetne CHUWI hi8 (nem pro) újratelepíteni, letörölni a windowst és azt is az androidnak adni?

az még a bajom android résszel, hogy 1 app frissítése v telepítése után megáll a google play, nem tölt le tovább, ha force close kilövöm, a következő appot megcsinálja és megint leáll.

próbáltam user törlését, google play csomag frissítését CDA ról (rootoltam az jól működik rajta) stb..

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#2328) mandriva11


mandriva11
tag

Végre sikerült , a HI8 -ról a régi Windows-t és androidot eltüntetni, és mivel nekem csak Windows kellett , így most a legfrissebb 1903-as van fent, tökéletesen működik mindene :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :) :) !

(#2329) mandriva11 válasza mandriva11 (#2328) üzenetére


mandriva11
tag

Ja és a teljes 32GB -on lakik :) :) :)

(#2330) Lazy76


Lazy76
csendes tag

Fel tudok rakini rá ubuntu linux-ot, ha igen minden működne rajta?
Esetleg aki jártas benne, írhatna néhány szót róla, hogyan is kéne meg oldani.

(#2331) azbest válasza Lazy76 (#2330) üzenetére


azbest
félisten

ubuntu 19.04 -et tettem fel nemrég, azért azt, mert 5 -ös kernelt használ és minél újabb, annál esélyesebb, hogy működnek a perifériák. Régebbi ubuntu mintha nem látta volna mindegyik particiót rendesen, ezért nem bíztam azokban még, hogy sikerül telepíteni.

Kell hozzá egy olyan usb hub, amibe egeret és billentyűzetet is be tudsz dugni, ha van usb-lan adapter, akkor az is gyorsíthat pár dolgon. Ha nincs, akkor pendrivere kell felmásolni a szükséges dolgokat. Ja meg microusb-otg kábel, hogy be lehessen dugni a hubba.
Az ubuntu is pendrivere készített telepítő, a rufus-os jobb, mint az ubuntu saját boot lemez készítője, mert az ubuntus iso formában teszi rá, ami nem módosítható, így mellé másolni dolgokat nem lehetne.

Az általános ubuntu telepítés kb ez, a teljes lemez használatát választottam [link]

Utána már bebootol, a gpu-t kezeli alapból régóta. A touch nem jól működik, bár ez az ubuntu már érzékeli, de nem lehet bekalibrálni a beépített driverrel. Külön drivert kell telepíteni. Itt van a firmware fájl a külön telepítendő driverhez [link] Itt pedig a driver forrása [link]
Ezeket rendbetéve kb jól megy a touch.

A wifinek kell egy txt fájl hogy a driver jól kezelje. Itt írja kommentben hogy brcmfmac43430a0-sdio.txt néven kell menteni a brcmfmac43430-sdio.txt.ap6210 tartalmát.
Bluetooth alapból megy, úgy emlékszem.

Hang is van, de a jack-et nem érzékeli. Azt nem néztem meg hogy lehetne feléleszteni.

a igen, a forgatáshoz rosszul gondolja az irányt, fejjel lefelé van a szenzor. Azt át kell paraméterezni. Létre kell hozni pl ilyen néven egy fájlt, hogy jó irányban legyen

/etc/udev/hwdb.d/61-sensor-local.hwdb
sensor:modalias:acpi:BMA250E*:dmi:bvnINSYDECorp.:bvrH1D_S806*:svnInsyde:pnBayTrail:*
ACCEL_MOUNT_MATRIX=1, 0, 0; 0, -1, 0; 0, 0, 1

Viszont, még bekapcsolt memóriatömörítéssel sem túl jó az élmény. Tetű lassú.
A rendes ubuntu felülettel kb nomrálisan lehet touch-csal kezelni, de apró minden a felbontás maitt. A waylandes is kb működik, ott kb 1280-as méretre átskálázódik a felület.
Próbáltam LxQT-vel is, ott pörgősebb, de nem kezeli a touch-ot az ablakkezelő, így nem nagyon lehet azzal kezelni.

Szóval, ez néhány ritka kivételtől eltekintve nem túl használható így. Youtube videó chrome és firefix alól is meglehetősen döcögős fullhd-ban, bár lehet próbálni vp9-et tiltani és h264-et használni... de nem az igazi az sem.

Viszont úgy olvastam, hogy az android x86 projekt 8.1-es verziója 4.19-es kernellel, beépített újabb fajta touch driverrel készült. Talán az is működésre bírható rajta. Gapps is van hozzá tán. 32bites rendszerrel, a libhoudini telepítésével arm emulációval működhet, ha wifi és touch ott is kb megy.

[ Szerkesztve ]

(#2332) faczang


faczang
csendes tag

Sziasztok! Megoldható, hogy csak android legyen rajta és lássa a teljes tárhelyet?

(#2333) Minstrel


Minstrel
senior tag

Hali!

Hi8 SE tulaj van itt? Érdekelne, hogy a Roblox játék fut-e rajta jól játszhatóan.

(#2334) cikasz válasza faczang (#2332) üzenetére


cikasz
őstag

[link]
3.-ik lépés...

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#2335) Flinter válasza cikasz (#2334) üzenetére


Flinter
tag

Hello, bocs a láma kérdésért, de
"Töltsd le a gparted-t." --> Melyiket pontosan?
"Töltsd le az unetbootin-t." --> Melyiket pontosan?

(#2336) cikasz válasza Flinter (#2335) üzenetére


cikasz
őstag

Google :U
[link]
[link]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#2337) Flinter válasza cikasz (#2336) üzenetére


Flinter
tag

Kösz, a Google nekem is barátom... :)
Csak az a gondom, hogy az ott leírtakkal sokra nem megyek:

Kapcsold be az eszközt és nyomd meg az ESC-et..feljön egy menü. BIOS szerű valami, feljön.
Ott válaszd a "boot managert" és választ ki a pendrived. Valami BOOT menü feljön, de hiába állítok bármit ott...
Ha feljön a gparted menu, válaszd a 4. menüpontot (Safe graphic settings). GPARTED MENÜ MÁR NEM JÖN FÖL

Ebből 2 dologra lehet következtetni szerintem.
. Vagy a BOOT USB-m nem OK (mondjuk pl. valami másik verziót próbálok használni - van vagy 3...)
- Vagy a BIOS beállításoknál kell mást (is) beállítani.

Cetero ceterum: Nem megy :(

(#2338) cikasz válasza Flinter (#2337) üzenetére


cikasz
őstag

Nem tudom sajnos. Az ott leirtakkal ment nekem elsőre, de már igen rég volt :(

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#2339) konzi válasza cikasz (#2245) üzenetére


konzi
aktív tag

Hogy lehet egyszeruen letorolni a wint hogy az androidnak tobb hely jusson ?
koszonom.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#2340) Arasorn12


Arasorn12
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam megpróbálkozom egy ubuntu telepítéssel Hi8 tableten, de amikor bebootol, rögtön le is áll. Próbáltam safe graphics módban is, ugyanezt csinálja. Találkozott valaki hasonlóval? 18.04-től felfelé próbáltam az összes verziót, 32 és 64 bitest is, mindegyiknél ez a jelenség. :(

[ Szerkesztve ]

(#2341) patesz


patesz
csendes tag

Sziasztok,

Hi8-hoz digitizer nincs véletlenül valakinek eladó?
Ebayen természetesen találtam de most a szállítási határidők nem valami kedvezőek.

Előre is köszi.

(#2342) azbest válasza Arasorn12 (#2340) üzenetére


azbest
félisten

pár kommenttel ezelőtt írtam a legutolsó tapasztalatomat. 19.04-gyel már egészen használható, de marha lassú és a ui nem az igazi touch mellett. Az android x86 projektől ha lesz 5-ös kernelre épülő, akkor azzal valsz megpróbálom mégegyszer.

Ha nem sima hi8 hanem pro, vagy más alváltozat, akkor az lehet máshogy viselkedik.

[ Szerkesztve ]

(#2343) Lala79


Lala79
csendes tag

Sziasztok!

Van egy alig használt Chuwi Hi 8 Pro-m, Nagyon sokáig nem kapcsoltam be, talán egy jó évig is. Szerintetek megadhatta magát az aksi benne, mert most nem is tölt, de be sem akar kapcsolni?

(#2344) sicc33 válasza Lala79 (#2343) üzenetére


sicc33
aktív tag

Nagyon valószínű ...

(#2345) cikasz válasza Lala79 (#2343) üzenetére


cikasz
őstag

Hagyd rajta a töltőt 1-2 napig. Van , hogy feléled...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#2346) istvangaal válasza Janaboy (#937) üzenetére


istvangaal
újonc

Szia Janaboy! Tudom,hogy nagyon régi ez a bejegyzés, de hátha... Szeretném megkérdezni, hogy ha elküldöm neked a chuwi hi8+ készülékemet, megcsinálod nekem azt, hogy ne legyen rajta windows és a teljes tárhely az android rendelkezésére álljon?
Nagyon köszönöm a válaszod előre is!
Természetesen nem kívánom ingyen, csak sem én, sem azok a szervizek, akiknél jártam a problémával, nem boldogulnak vele.

(#2347) azbest


azbest
félisten

Érdekességképpen, a chromeos működik a chuwi hi8-on. Nem pro-n próbáltam és esetleg más verzióval más lehet a tapasztalat.
Valamint a touch és az automatikus elforgatás nem megy. A hang, kép, fényerő, wifi és bt megy. Viszont vezérelni külső eszközzel lehet. Otg -be dugott egér, billentyű vagy bt-ve kapcsolt eszközökkel iránytható.

Az utóbbi hónapokban sok videó megjelent youtube-on, ami arról szól, hogy igazi chroomebook helyreállító képet fel lehet tenni más eszközökre is.
Az egyik útmutató videó [link]

usb hub és rákötött egér, pendrive, billentyűzet, meg usb-lan adapter is kell. Az usb lan adapter azért kell, mert a linux mint, ami alól telepíítettem, az nem látja a wifit. A chromeos-hez már nem kell. Más live linux alól lehet másképp van.

A tabletről minden mást letöröl. Indításkor a billentyűzeten esc-et nyomva előjön a menü, ott a boot módnál a pendrivet választva elindul a live linux és onnan már a linkelt videót lehet követni.

Annyi nyűgje van még, hogy nem a rammus rendszer, hanem a samus rendszer kell, mert nem elég új a proci a rammushoz. Ja meg a linkelt letöltő oldal épp nem elérhető, ellenben webarchiven megvannak a linkek, ha épp nem elérhető. [link]
Én a 83as verziót próbáltam, de látom van már 84es.
Az install.sh -ban pedig /dev/mmcblk1 útvonalat kell megadni, hogy a háttértárra telepítse.

A chrome os alatt tabletes android appok is futtathatók a play storeból. És debian linux béta is aktiválható benne. A képen egy egér dongle lóg az otg kábelen.

Azért így nem az igazi, mert indításkor a jelszót is be kéne tudni gépelni. Nem tudom, hogy valamelyik másik chromeos kép támogathatja e ezt a touch-ot. Valamiért a play frissítés nem akar most sikerülni rajta, tegnap egy thinkpad t430-on próbáltam ugyanazt a samus rendszert és ott működött.

[ Szerkesztve ]

(#2348) martin555


martin555
aktív tag

van egy chuwi hi8 tabletem, még pót akksit is rendeltem hozzá, kb karc mentes minimálisan viseltes a tablet, de sajnos elrontottam a bios-át, nem indul. alkatrésznek vagy megjavításra kell valakinek?

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#2349) Lazy76 válasza martin555 (#2348) üzenetére


Lazy76
csendes tag

Szai mi az ára?

(#2350) martin555 válasza Lazy76 (#2349) üzenetére


martin555
aktív tag

nem tudom, megegyezünk, pár ezer ft vagy csere valami apróságra

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#2351) Pferi válasza martin555 (#2350) üzenetére


Pferi
senior tag

Hát, egy 1 évvel ezelőtti hsz-re válaszoltál, de lehet hogy aktuális még :D

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#2352) mandriva11 válasza martin555 (#2350) üzenetére


mandriva11
tag

Engem érdekelne viszont , ha meg van még ezekszerint :C :C

(#2353) martin555 válasza mandriva11 (#2352) üzenetére


martin555
aktív tag

megvan, előszedem, dobj pü t.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#2354) Simba86


Simba86
senior tag

Ha már van rá kereslet, nekem működőképes win10/android kombóval és eladó, ha érdekel valakit egy bézs színű tokkal :)
Privátban küldök képet, akit érdekel ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2355) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv.

Nem tudtok Budapesten szervìzt ahol foglalkoznak chuwi tablettel?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.