Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#1) festina10


festina10
tag

Ide várom az összes Chuwi HI8-as tulajokat és nem tulajokat, akiket érdekel ez a jó kis kínai tablet :-)

(#2) azbest


azbest
félisten

Mint leendő tulaj javaslom más érdeklődők figyelmébe is a techtabletes srác videóit, ahol kicsomagolástól a korábbi modellel való összehasonlításig mindenféle érdekes dolog látható, mint például a törött érintő üveges példány szétszedése:

Ezen kívül a letöltéseknél is lehet találni hasznod dolokat, mint bios, android és win 8.1 / 10 rom [link]

[ Szerkesztve ]

(#3) krystman


krystman
őstag

Nekem is ez van! Nekem nagyon tetszik, nagyon megérte az árát! :-)

Android alatt van egy olyan fura eset, hogy ha huzamosabb ideig játszok, akkor egy idő után kiír valami Thermo nevezetű üzenetet, és a fényerőt visszább veszi.

Próbálta ezt már valaki?

(#4) azbest válasza krystman (#3) üzenetére


azbest
félisten

Ha legközelebb látod csinálj screenshotot vagy jegyezd meg :D

A neten hőmérséklettel összefüggésben a túl alacsony vagy túl magas akku hőfokot láttam android eszközöknél. Ha be van dugva játék közben a töltő, akkor lehet, hogy azért vesz le vényerőt, mert leállítja a töltést, nehogy károsodjon az akku.

(#5) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

A héten megérkezett a megrendelt HI8-as tabletem. Sikerült úgy rendelnem, hogy holland raktárról küldték ezért nem volt se vám és áfa. 29ezret nagyon megért így.

Most még csak ismerkedem vele....de nagyon tetszik. Nagyon bejön ez, hogy két op.rendszeres. Viszont az nem értem, hogy 32gigás rom van benne, de WIN alatt 14gigám van, Droid alatt meg kb.6,9. Mi van a többivel?
Nektek is ilyen?
Droidot nem lehet 5-re cserélni? Azt írja ki, hogy rootolt, ez mit jelent? elég hülye vok a droidhoz :) WIN-en nőttem fel:-D

Ettől függetlenül úgy érzem ez egy jó döntés volt, erre a tabletre beruházni.

(#6) festina10 válasza azbest (#2) üzenetére


festina10
tag

Nagyon jók ezek a videók, köszi!

A letöltések mire jók, a droidos cuccok?

(#7) krystman válasza festina10 (#6) üzenetére


krystman
őstag

Nekem is nagyon tetszik, szerintem ezzel a 5 droiddal érdemes még várni, tudni kellene mik a tapasztalatok vele! Én még nem tettem fel, de még a Win10 et sem. Elég friss mind két rendszer, meg elég szépen megy mind a két rendszer ami van is rajta!

Amiket látsz azon az oldalon, az egyik a Win8 image fájl, és a win10 es. A droidot nem tudom melyik, de szerintem az 5 ös.

(#8) azbest válasza festina10 (#5) üzenetére


azbest
félisten

Nagyon egyszerű a megoldás. Több partició van. A windows nem látja az androidosat és az androidosba sincsen felcsatolva a window-os.

Ha arra gondolsz, hogy 14+7 az <32, annak több oka is lehet. A win és android rendszernek is van olyan rendszer particiója, amelybe közvetlenül nem lehet nyúlkálni. A win-nek külön helyreállító particiója is van. Ha win alatt a vezérlőpult - felügyeleti eszközök részen a számítógépkezelésen belül a lemezkezelés. Na hogy ez win10 alatt hogy van eldugva, azt nem tudom. De ott látni a listán minden particiót.

Másrészt a 32 lehet, hogy 29 valójában, mert régóta nem kettő hatvánnyal számolnak és úgy más jön ki (a különbség pedig például lehet, hogy tartalék tárhely, amire becserélheti az esetleges meghibásodó területeket)

A droid rootolás azt jelenti, hogy olyasmihez is van jogod, amihez nem kellene, hogy legyen :) Szóval bele tudsz nyúlni olyan beállításokba, amit alapesetben a gyártó beállít és utána az úgy is marad. Ezen kívül a programok is bele tudnak nyúlni ilyen dolgokba. Valamint a programok egymástól való szeparálása sem működik, mert mindennek mindenhez joga van. Aki szereti mókolgatni a rendszert, annak jó. Aki rosszindulató programokat is feltelepít, az megszívja.

[ Szerkesztve ]

(#9) milapsy


milapsy
aktív tag

udv az uraknak valaki frissitett mar win 10-re? én megtettem de van egy kis gondom vele:D forditva erzekel az érintő felcserelte a tengelyeket:(

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#10) krystman válasza milapsy (#9) üzenetére


krystman
őstag

Szerintem csinálj egy teljes visszaálítást, nekem egyszer ez teljesen megoldotta a problémát!

(#11) krystman


krystman
őstag

Na ezt írja ki, játék közben, kb 5 perc után. Közbe visszaveszi a fényerőt, sebességben nem vettem észre semmit, csak a fényerőben. Mit ír ki tudja valaki? :-)

(#12) azbest válasza krystman (#11) üzenetére


azbest
félisten

Csökkenti a fényerőt hőmérséklettel kapcsolatos esemény miatt.

Valószínűleg a hőfok elért egy szintet, ami már kritikus a rendszer szerint. A Vi8 biosában 80 fok körüli a felső határ, gondolom ezt elérve throtlingol, visszavesz a sebességéből. A Hi8 leghamarabb jövő héten ér ide, addig nem tudok belenézni a beállításokba.

Vagy a másik lehetőség, hogy türelmetlen a takarító brigád, amelyik rendet rakna az általad összedzsuvázott pályán ;]

(#13) milapsy válasza krystman (#10) üzenetére


milapsy
aktív tag

hat aza célom de nem tudok navigalni sehogy, mert nemcsak forditva hanem ossze vissza erzekel, recoveryt hogy tudom behozni?

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#14) Potzee


Potzee
addikt

Sziasztok!

Legyetek szívesek, javasoljatok beszerzési forrásokat erre a jó kis cuccra.
Én eddig a Gearbest EU raktár
91$ + 9$ a szállítás = 100$
:R
P.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#15) milapsy válasza milapsy (#13) üzenetére


milapsy
aktív tag

helyre allitas megtortent ugyanugy hibazik a touchscreen, probaltam kalabralni de nem tortenik semmi. win8-al tokeletes volt:/ hasznalja valaki win10-el?

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#16) festina10 válasza Potzee (#14) üzenetére


festina10
tag

Szia!

Én tőlük rendeltem aug.03.-án és 12.-én adta át a futár.
DPD futárszolgáltatónál tudod csekkolni, hogy merre jár majd a cuccod.
Nem lesz vám és áfa, mert Hollandiából küldik.
Amikor én rendeltem mindennel együtt 106$ volt. Simán megérte :DD

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

(#17) festina10 válasza krystman (#11) üzenetére


festina10
tag

krystman: ez melyik játék, mert akkor én is kipróbálom. droid vagy win-en futtatod?

(#18) azbest válasza festina10 (#16) üzenetére


azbest
félisten

Áh, nem is tudod most ezzel mennyire megnyugtattál :)

A rendeléskor úgy tűnt, hogy simán csak egy számot adtak, nem írtak nyomkövetést. Most rápróbálva tényleg dpd-vel követhető a csomag. :R

Némileg féltem, hogy nyomkövetés nélkül vajon eljut -e hozzám. Főleg, hogy most nem munkahelyre rendeltem. De ez így nagyon korrekt.

(#11) krystman
közben feltűnt, hogy a techtabletes videók egyikében is mondja a srác az elején, hogy android alatt futó citadel tesznél kiírta, hogy throthlingol (0:30).

[ Szerkesztve ]

(#19) krystman válasza festina10 (#17) üzenetére


krystman
őstag

Ez a Neon Shadow androidon van! Nekem kb 10p után írta ki, egyből észre lehet venni, mert a fényt visszaveszi.

(#20) krystman válasza azbest (#18) üzenetére


krystman
őstag

Aha tényleg neki is azt csinálja, akkor nem csak nálam van ez a dolog! Elég fura, hogy a Hi8 ezt csinálja, miközben a Vi8 nem.

Van egy nagyon érdekes jelenség, nem tudom itt próbáltae valaki, ha Androidon a Jack dugoba teszek pl egy fülest, vagy hangfalt teszek rá, (Pc) és közben a töltőt rádugom, egyszerre van bedugva mind a kettő, akkor nekem össze vissza zavarodik a rendszer. Pl Youtube on, nem is tudok semmit nézni, mert elindítja, megállítja magától a filmet, és 1mp én csinálja. Próbáljátok már ki ti is! Nem tudom mi okozza ezt.

(#21) krystman


krystman
őstag

[link] Azt hiszem, ez egy piszok jó ajánlat! Hát ha tudtam volna lehet erre neveztem volna be. :Y Ebbe minden benne van.

(#22) Potzee


Potzee
addikt

Jöjjön egy kis negatívum... :(((
[link]
Hát, nem egy gorilla glass...

(#21) krystman
Itt van az utódja! Nagyobb akkuval és EU raktárból 148$-ért szállítással együtt.
Chuwi Vi10

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#23) krystman válasza Potzee (#22) üzenetére


krystman
őstag

Hát nem tudni, hogy haszálta! De szépen megrepedt!

Ez sem rossz, csak amit én linkeltem, abba 1920x1200 a felbontása! HD változata!

(#24) Potzee válasza krystman (#23) üzenetére


Potzee
addikt

10,1"-on biztosan jól kijön a HD felbontás... :B

6800mAh vs 8000mAh
Intel Z3735F vs Intel Z3736F
illetve az Ali-n nincs PayPal fizetési lehetőség viszont fizethetsz az ottan vásárlás után 27% ÁFÁ-t...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#25) festina10 válasza krystman (#19) üzenetére


festina10
tag

krystman:

Kipróbáltam a játékot kb. 1órát nyomogattam, de nem csinált olyat mit Neked. Érezhetően melegedett a hátulja, de full fényerőn high felbontással játszottam.

A másiknál, bedugtam a töltött és a fülest, elindítottam a youtubot.....nem volt semmi gond....nekem is csinálja, de úgy 1percenként megáll.

[ Szerkesztve ]

(#26) festina10 válasza azbest (#18) üzenetére


festina10
tag

azbest:

igazán nincs mit, én egy fórumon olvastam :)
előtte nem is hallottam még a DPD cégről sem.....szal mikor megtudtam, hogy náluk kell csekkolni megnyugodtam és fél naponta néztem a csomag merre jár :DD

(#27) azbest válasza Potzee (#24) üzenetére


azbest
félisten

Hát, én vacilláltam a vi8 és a hi8 közt, aztán arra jutottam, hogy inkább a nagyobb felbontás fontosabb nekem, mint a hdmi kimenet, mivel főleg tabletként használnám. A sima vi10 esetén is vicces, hogy még kisebb a felbontása, mint a 8-asnak. Ha hozzá csapjuk a billentyűzetes tokot, akkor kapunk egy gyenge laptopot.

Persze, jól el lehet lenni kisebb felbontású készülékekkel is. Telefonból is használok 800x480-ast is meg 960x540-es felbontásút. A régi tabletem meg 7 colon 1280x800. Szóval használok több féle eszközt és bár elviselem a szőrös betűket és a kis felbontást is, de miért vennék gyengébben, ha jobbat is kapni :)
Win10 desktopon lehet, hogy pár program rosszul fogja viselni a skálázódást, de androidon és win10 csempéken nem kellene, hogy problémát jelentsen a kijelző felbontása.

Aki feleslegesnek mondja a nagy felbontású kijelzőket, az vagy nem használt még olyat és nem tudja, mi az igazán jó, vagy olyan szemproblémája van, ami miatt nem látja a különbséget. (merthogy normális esetben nagyobb felbontás nem azt jelenti, hogy apróbbak a dolgok, hanem hogy részletesebbek.)

Én egyébként szemüveges vagyok, a távolra látáshoz kell korrigálás. Így viszont közelre nagyon élesen látok szemüveg nélkül. Például olvasni is anélkül szoktam és 8 colon fhd filmeket is fogok nézni elalvás előtt.

Aki androidon játszik, annak lehet hátránya, hogy nem állítható általában a játék felbontása, így ott a részletesebb kijelzőn kisebb fps jön ki. Win-en normál játékoknál valószínűleg 1280x800 módban ugyanolyan használható lesz minden játék, mint a natív felbontásún, nem lesz észrevehetően homályosabb.

Tényleg, win alatt a tabletek képernyőjének felbontása állítható, vagy fix natívon?

(#26) festina10
egyébként dpd-nél látszik a logban olyan infó, hogy mikor akarják kézbesíteni? Tehát nem utólag, hanem előre jelzett időpont. Valamelyiknél (talán belföldi gls-nél) nagy előny volt, hogy reggel már ott volt a várható kézbesítés ideje intevallum, így tudtam mikor várjam :)

(#20) krystman
olyanról olvastam techtablets fórumon, hogy a mikrofonos, headsetes vagy vezérlőgombos fülesek közül van amelyiktől megkergül, lehet valami telepített app okozza. Ha jól értem például a Google voice app ugrik erre valamiért.

Esetleg az is okozhat gebaszt, hogy az ilyen bezérlős, mikrofonos megoldásokból többféle kiosztás is van és talán más fajta kell a hi8-hoz, mint amit a problémás fülesek használnak.

[ Szerkesztve ]

(#28) Potzee válasza azbest (#27) üzenetére


Potzee
addikt

Én csak arra próbáltam utalni, hogy egy 1366 x 768-os felbontáson is elég jól el lehet lenni, nem muszáj a Full HD...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#29) milapsy


milapsy
aktív tag

az androidon hogyan tudok hard resetet nyomni ha boot loop lett?

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#30) Beantech


Beantech
tag

hello,

Sziasztok, nem rég vettem én is egy HI8 tabot, de van egy kis gondom vele. Ami sajnos az én kiváncsiskodásomnak az eredménye, mókoltam a WIndows-al ezért nem tölt be jelenleg, és kéne recovery media usb hozzá amit csináltam is nincs vele gond, otg-n rádugtam, ami müködött is de az USB hub-om vacakolt mint később kiderült, de előtte még nézegettem a bios-t és hát sikeresen kikapcsoltam az OTG-t és át is állitottam, és mivel nincs OTG sehogy sem tudom visszakapcsolni, OTG nélkül, hogy tudnám resetelni a bios-t? Kerestem panelon van-e valami reset pont amit rövidre lehet zárni, de nem nagyon találtam, akksi leszedése egy ideig nem segitett a problémán. Egyébként Android-on müködik az OTG meg be is tölt. Ha van valakinek ötlete azt köszi. Egyébként szimpatikus a tab rosszabbra számitottam ennyi pénzért.

(#31) krystman válasza Beantech (#30) üzenetére


krystman
őstag

Bios-ba sem tudsz belépni? Csak mert írtad, hogy droidon van billentyű.

(#32) azbest válasza Beantech (#30) üzenetére


azbest
félisten

Win gomb + hangerő fel bekapcsoláskor? Van valami kombináció, amivel egér és bill nélkül is el lehet jutni a bios-ig. Más kérdés, hogy utána vajon a hangerő és win gombokkal lehet-e lépkedni és változtatni bármin is. Nem tudom kipróbálni, mert még nem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#33) Beantech válasza krystman (#31) üzenetére


Beantech
tag

Droidon van bill valóban, de Droidból nem tudom, hogyan tudnék átlépni a win biosába.

azbest: Valóban a bekapcs+hangerő felre bejön egy 3x2-es menü de ott csak fel-le tudok lépkedni a hangerőgombokkal, oldalra már nem sajnos.

(#34) krystman válasza Beantech (#33) üzenetére


krystman
őstag

Olyan nincs, hogy Win BIOS! És azzal a OTG kábellal sem működik ott a billentyűzet amit adtak eredetileg a tablethez? Pedig ennél a menünél kell, hogy működjön a billentyűzet szerintem ezt nem lehet itt letiltani!

(#35) azbest


azbest
félisten

Nocsak, nézegetem a bios-t és "ASIX AX88179" usb3 gigabit lan csatolót ír a boot opciók között. Ami elég fura, hiszen nincs lan csatlakozó. Rajta lenne a vezérlő chip csak kivezetés nélkül?

Egyébként az OTG módot nézve, ha auto-ra van állítva, akkor tényleg azt írja a bios, hogy azzal az OTG csak android alatt működik. Talán win alatt valami beállítással is aktiválható [link]
Csináltam pár bénán sikerült fotót is róla, de épp ürítem a nagyobbik sd kártyámat, hogy legyen mire lebackupolni a rendszert.

A gps pedig le van tiltva (vagy éppen nincsen és így jelzi a bios). Ezt csak azért írtam, mert a Vi8 kapcsán mintha lett volna olyan gondolat, hogy benne van csak nem aktív talán.

[ Szerkesztve ]

(#36) milapsy válasza azbest (#35) üzenetére


milapsy
aktív tag

egy kérdés az urakhoz megnyomjatok a tab hatuljat, nektek is megfolyik picit a kijelzo? amugy most en is kinlodok kinyirtam a windowst is meg a droidot is. a windowst okéc, hogy pendriverol vissza tolom, de az androidot hogyan? semmi recovery menut nem talalok :C

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#37) azbest válasza milapsy (#36) üzenetére


azbest
félisten

Hát.. ha csak nem akarod kettétörni a tabletet, akkor nem színeződik el a képernyő. Nem tudom te mennyi erővel nyomogattad vagy feszegetted. Az viszont előfordulhat, hogy az érintés érzékelő rátapad az lcd-re, ha erős nyomás éri.

A GeekBuying oldalán elvileg a teljes rom letölthető flash tollal együtt. [link] (Mediafire szervereken hostolják). Még nem ért le az egész, de ha jól értem, akkor azzal teljesen vissza lehet rakni a gyári állapotot.

A TechTablets oldalán is vannak letölthető képek [link], de ott külön van a win és az android.

Próbáltam pendrive-ről elindítani egy ubuntut, 64 bites pendrive-ra rakott 32 bites uefi boot-tal elsötétedik a képernyő, amikor oda érnénk. Talán csak rossz felbontást akarna használni, de lehet valami beállítás még nem jó. Nem vagyok benne biztos, hogy a secure boot hogy áll, de azt hiszem alapból ki volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#38) milapsy válasza azbest (#37) üzenetére


milapsy
aktív tag

eppen hogy csak picit megnyomom a hatuljat es mintha megfolyna a kijelzo, ha bevan kapcsolva meg kifenyesedik egy csikba elengedem es helyre all. Ahhh koszi mar toltom is lefelé. :R

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#39) azbest


azbest
félisten

Sikerült elindítanom egy Ubuntut a tableten.

Nem kapuzok, tényleg rajta fut :)

Hogyan:
A biosban a secure boot eleve le van tiltva, szóval ezzel nem volt gond. A fast bootot tiltottam még le, mert állítólag az ajánlott.

Ezután kell egy pendrive, amire feltesszük az egyik 64 bites ubuntut az universal usb installerrel [link] vagy a rufus [link] progival.

Viszont az uefi a készüléken 32 bites, a linux meg 64 bites változatban támogat csak uefit, ezért kell egy kis trükk. Rá kell másolni a 32 bites bootia32.efi -et a pendrive EFI/BOOT mappájába.

Ekkor már be tudja bootolni, ha egy aktív hub-ra van kötve a pendrive, egy egér és egy billentyűzet. De a splash környékétől kezdve üres képernyőt mutat alapból.

Induláskor esc gombbal előhozzuk a bios menüt, ott a boot devices-ben az usd device-t választjuk. Amikor indul, akkor a "Try Ubuntu without installing" kell nekünk, de nem nyomjuk meg, hanem előbb az E gombbal szerkesztjük a parancsot mögötte.

Valami ehhez hasonlót látunk

set gfxpayload=keep
linux /casper/vmlinuz.efi file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper nomodeset ---
initrd /casper/initrd.lz

A vastagított kell, hogy legyen kép indulás után.

F10 gombbal elindul és szép lassan betölt. De túl sok jóra ne számítsunk. Nem lehet használni egyik perifériát sem, kamerát sem. Hang talán van, nem néztem, de kitette az ikonját. Hálózat nincsen. A hiányzó cumókhoz kellene i2c driver, mert azok át vannak bekötve. A grafikus felület is döcög, mert nem használja ki a 3d-t. De arra pont jó volt, hogy a betett 32GB-os sd kártyára tömörítve lementsem a teljes belső tárhely tartalmát.

sudo dd if=/dev/mmcblk0 bs=4MB | gzip --fast -c | split -b 2000m - /media/ubuntu/valami/fájlnén.hi8.img.gz.

Így 2GB-os darabokban lementi a háttértárat. A tömörítés inkább csak azért kell, hogy az üresen lévő területet összenyomja picire.

Az ötleteket ezekről a linkekről merítettem: [link], [link], [link], [link] többek között.

[ Szerkesztve ]

(#40) Beantech válasza krystman (#34) üzenetére


Beantech
tag

A saját OTG kábelével próbáltam, sajnos ezek szerint mégis le lehet tiltani,mert nekem nem működik. Az OTG kábel tuti jó, telefonommal tökéletesen működik.

milapsy: Nekem nem változik a kijelző akármennyire nyomkodom (értelmes keretek közt persze).

(#41) azbest válasza milapsy (#9) üzenetére


azbest
félisten

Az érintős dolog nekem is kijött 10re frissítés után.

Úgy láttam, hogy van egy driver, amit lehet külön kell feltenni utána.
De lehet csak összezavarodott, mert végül a vezérlőpult - táblagép beállításai részen a toll és érintőképernyő beállítása gomb és utána egy kopp a kijelzőre, ami végül megoldotta.

(#42) milapsy válasza azbest (#41) üzenetére


milapsy
aktív tag

igen azt már megoldottam én is! azóta kinyirtam a windowst teljesen:D meg a droidot is, most sikerült mindent helyre állítanom! ha valakit érdekel a droid recovery menüjét úgy lehet előhívni hogy hanggerő le+power itt bejön ugye a boot választó menü, droidot kiválasztjuk és egy usb billen az esc gombot nyomkodjuk. tök véletlen jöttem rá:D

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#43) milapsy


milapsy
aktív tag

amúgy win10 csináltam egy tiszta telepítést, előtte megszabadultam a recovery particitol most 19gb helyem lett. pendrivera felmásoltam a techtablets-ról lehúzott win10 csomagot +winpe-re átneveztem a pendrájvot usb boot elindul a telepítő végig megy és tökéletesen működik az érintő elsőre :R

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#44) azbest válasza milapsy (#43) üzenetére


azbest
félisten

a techtabletes kapcsán mintha azt írták volna, hogy valójában egy developer kulccsal van csak aktiválva, ami mindig lejár. Persze, ha tiszta telepítést csináltál, akkor lehet jó lett. De ahhoz egyszer kellett egy update is, hogy az ms eltárolja a jogosultságot. Nekem pendrive-ról rakott win10 ms-től töltve, azzal frissítve aktív lett. DE majd tiszta telepítés is kell, hogy hely is szabaduljon fel, mert most csak 6GB van így. Elvileg akkor már automatikusan be is aktiválódik.

Gyárilag a 18 partició elég beteg. Gondolom egy része az efi, más része az android, csak jó lenne tudni mi melyikhez tartozik. Talán kiderül a geekbuyingos telepítőpakk lépéseiből.

[ Szerkesztve ]

(#45) milapsy válasza azbest (#44) üzenetére


milapsy
aktív tag

hát majd kiderül hogyan van aktiválva, volt updatem 8.1-ről 10-re mediacreation tool-al ott nem működött az érintő, utána csináltam a tiszta telepítést. amúgy igen inkább én sem nyúltam a particiokhoz:D csak a recoverit töröltem. most viszont a magyar nyelvi csomag kellene nekem a win10-hez, azt honnan tudnám leszedni?

szerk: megvan a nyelvi csomag :R

[ Szerkesztve ]

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#46) azbest válasza milapsy (#45) üzenetére


azbest
félisten

szerencsére már minden simán az ms-től lejön, nem szívóznak, mint win7 esetén, hogy csak a nagy verziókra lehetne nyelvet rakni hivatalosan utólag.

(#47) azbest válasza azbest (#39) üzenetére


azbest
félisten

Úgy tűnik, hogy a grub nem látja alapból a külső sd kártyát, így az ubuntu boot részének (kernel initrd) is a belső tárhelyen kell lennie. Ha a kernel kezeli, akkor onnan már látja a külső kártyán lévő root fájlrendszert.

Valószínűleg úgy lesz ubuntum, hogy az uefi esp particióra teszem a grubot a boot-ba, egy másik könyvtárba beteszem a grubot betöltő bootia32.efi fájlt és a grub efijét. A belső tárhely végéről meg lecsípek fél gigát a linux boot particiónak. A fő fájlrendszer meg külső sdkártyán lesz. Bár azt még nem tudom, hogy van-e linux driver az i2c buszhoz és az eszközökhöz, amin minden eszköz lóg (kamera, hang, wifi, touch...), de csak kell lennie, mert az android is linux kernel alapú és ott persze megy.

Abban sem vagyok biztos, hogy induláskor ki lehet -e választani majd egér/bill nélkül és hogy az ubuntut tudom -e használni érintővel.

[ Szerkesztve ]

(#48) azbest


azbest
félisten

Így néz ki a Hi8 egy korábban 7" android tablethez vett usb billes tokban. Megvan rajta minden ékezet, csak jobb oldalt elég fura sorrendbe rakták a gombokat.

[ Szerkesztve ]

(#49) festina10 válasza azbest (#48) üzenetére


festina10
tag

Nagyon királyul nézz ki :-)

Szted milyen bill.tokot érdemes venni hozzá?

Az megoldható, hogy ha csak win-t szeretnék a tableten?

(#50) azbest válasza festina10 (#49) üzenetére


azbest
félisten

Hát még ckas a 10eshez láttam gyári billes tokot. Valószínűleg az androidos tabletekhez valók is működnek.

Gyanítom leszedhető az android. Bár nyomokban lehet megmarad, például a hangerő le gombos menüben. De a helye szerintem felszabadítható. Érdemes esetleg előtte egy full mentést csináltni aháttértárról ahogyan korábban írtam ubuntuval. Viszont a helyreállítást nem próbáltam. Külső sd kártyára visszaírva úgy tűnt rajta lett minden, de sd kártyáról nem tud bootolni valamiért a tablet. (de amikor usb olvasóba teszem akkor igen, bár a gyári mentéssel ilyet nem próbáltam ki)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.