Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#301) ufonauta válasza coolabácsi (#300) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Valóban nincs most EU-ban, de szerintem ez csak pillanatnyi. Jön a karácsony. Ezt a ziccert nem hagyják ki. Szerintem pár napon belül lesz megint az EU-ban. Az enyémet én CN plug-al rendeltem, mert akkor csak azzal volt elérhető. Ezért rendeltem hozzá az extrémdigitálról egy 2 Amperes töltőfejet. Egyébként simán USB-ről töltheted, de a legtöbb telefontöltő 1 Amperes, vagy az alatti és azokkal sokáig tartana a töltés. A lényeg, hogy megjött a HI8 és a legnagyobb meglepetésemre csomagoltak hozzá egy átalakítót, amivel az EU dugóba tudod dugni. Így most van két 2 Amperes töltőm. :)

(#302) IpiBcsi válasza coolabácsi (#300) üzenetére


IpiBcsi
tag

Itt a spanyol raktárban úgy látom, van:
Chuwi Hi8

(#303) coolabácsi


coolabácsi
tag

Köszi !

Várok inkább 1 picit , a spanyol drága :) annyi pénzért megúszom tokkal vonóval.

(#304) ccs2929 válasza coolabácsi (#300) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia, sziasztok!

Mától csatlakozok a kis közösségetekhez, mert megérkezett nekem is a gép. :DD
Van Eu raktáron, én a TinyDeal-tól rendeltem vasárnap este, ma hozta is a postás! Eu-s töltő van hozzá, pontosabban angol, de van hozzá átalakító fej is.

Üdv.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#305) lacko6 válasza ufonauta (#299) üzenetére


lacko6
senior tag

Köszi. Siker :R

Nem akarok hülyeséget írni de szerintem ez az img (HI8 Windows image.part1.és 2.) Rendbe rakja a rendszert.Töröltem a recoveryt,és ez a 2 pendrive-os modszer vissza állította a kb 17 particiot és az 5gb-os recoveryt is.8.1 bing tisztán 4gb+4Gb a frissítés és a magyar nyelv.Nekem a 8.1 jóbban bejön :U

Találtam leírást igaz francia és a Vi8-hoz van de van benne valami [link]

Nekem az android résznél, a géphez kötésnél lévő szöveget írta ki.

de az image rendbe tette.

[ Szerkesztve ]

(#306) ufonauta válasza lacko6 (#305) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Olvasgatom a francia leírást google fordítóval. De nem teljesen világos.
Azt hámozom ki, hogy előbb telepítsem a BIOS-t (minek?), aztán az Androidot. Utána mehet fel a W8,1, de az előtt is ír BIOS telepítést. Most akkor kétszer frissítsem ugyanazt a BIOS-t?

(#307) lacko6 válasza ufonauta (#306) üzenetére


lacko6
senior tag

Hi ha egyszerre nyomod a + - power gombokat amit linkeltem kepet latod vagy az optendszer valasztot?

8.1 volt gyarilag?

Egyebkent van egy lementett 8.1 plusz 4.4. full restore
Csak 2 adattarolo kell hozza meg egy 4 es usb hub.

(#308) ufonauta válasza lacko6 (#307) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Majd este otthon megnézem, mert most melóhelyen vagyok. De mélyebben beleolvasva, azt hámozom ki, hogy csak akkor kell a BIOS frissítés, ha nem dualbootos a BIOS. Az enyémben a BIOS az megmaradt a dualbootos szerintem, mert a BIOS-ban lehet választani, hogy elsődleges oprendszer az android, vagy a win legyen. Csak már ugye android nincs a gépen. Megpróbálom majd a leírás alapján a BIOS update kihagyásával előszőr az androidot, majd a win-t feltenni.
8.1 volt gyárilag, csak ráengedtem a w10 frissítést és miután aktiválta magát gondoltam csinálok egy tiszta win telepítést. Noh utána lett csak windowsos a tabletem. :)
Az se teljesen világos, hogy a francia leírásban a rufusban MBR-es telepítőt látok UEFI-s gépre. Nem GPT-re kell telepíteni a wint?

[ Szerkesztve ]

(#309) lacko6 válasza ufonauta (#308) üzenetére


lacko6
senior tag

Szerintem eloszor probald meg a techtabletes 2 pendrive os modszert,az alap win8 as image.Ez megcsinalja a particiokat recoveryt, szerintem az androidot is.

Ha esetleg nem tenne fel az androidot a particiokat megcsinalja es akkor onnan kell csak csinalni hogy android telepites.

[ Szerkesztve ]

(#310) ufonauta válasza lacko6 (#309) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Azt már próbáltam, de elkezdett valamit csinálni és utána leállt. Valami fájlt hiányolt. Noh megpróbálom majd újból. De én úgy látom, hogy a francia leírás szerint is megcsinálja a partíciókat az android felrakásakor.

(#311) lacko6 válasza ufonauta (#310) üzenetére


lacko6
senior tag

Igen rosszul van irva

2 pendrive az egyik fat32 re a masik ntfs re van formazva
Minketto neve WINPE ,es csak siman ramasolni (oket usb1 ,usb2,)a pendrive ra. Marmint a tartalmat mappastol.

Ha nem menne irj privit.

(#312) ufonauta válasza lacko6 (#311) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Lehet, hogy élek vele.

(#313) lacko6 válasza ufonauta (#312) üzenetére


lacko6
senior tag

macrium restore 8.1[link]

(#314) ufonauta válasza lacko6 (#313) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Töltöm lefele.
A két USB kulcsos megoldás nem igazán jön be.
Most ilyet ír már vagy 50 perce, már félek, hogy lemerül:

(#315) nimfas


nimfas
addikt

Windows alatt csak nekem ilyen halk a készülék?
100-on van, de alig hallani...
Windows 10 alatt esetleg? Hogy lehet előhozni a frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#316) lacko6 válasza ufonauta (#314) üzenetére


lacko6
senior tag

Nem gaz telepiti,csak lassu a pendrive.En 2 usb 3.0 as pennel csinaltam.

Ezer irjak hogy jobb a hdd az image nek.De ha van gyorsabb pened akkor azzal kell,mind a 2 modszernel.

[ Szerkesztve ]

(#317) ufonauta válasza lacko6 (#316) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh végül megcsináltam a Macrium-os linked alapján. Úgyhogy nagyon kösz! Megint dualbootos a tablet. Igaz most töltöm a win 10-et media creation tool-al. Van esély, hogy megint szétcsesszem. :D

(#318) HPAA


HPAA
őstag

hol most a legolcsóbb,ahol van is ?

************* censored

(#319) IpiBcsi


IpiBcsi
tag

Sziasztok! Múlt szombaton rendeltem meg a Gearbest-ről EU áruházból és tegnap délben hozta a DHL futár. Nekem is csomagoltak mellé EU átalakítót. Egy Wayteq xTAB 79qci-ről váltottam, ég és föld a különbség a Hi8 javára. Az ismerkedésen és a belakáson kívül a Windows 8.1-nél csináltam egy teljes rendszer visszaállítást, mert a kici kínaiak létrehoztak egy "qq" nevű felhasználói fiókot, amit csak így lehetett eltüntetni. Szívesen váltanék Windows 10-re, de amíg nincs egy gombnyomásos atombiztos módja, addig várok.

(#320) nimfas


nimfas
addikt

Win 10 firrsítést hogy lehet megcsinálni?

A legelején mikor bekapcsoltam akkor felajánlotta, azóta a frissítések közt sem találom....

(#321) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Létezik valami olyan kábel, amivel megoldható, hogy usb otg mellett lehessen tölteni is a készüléket!?

Köszi

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#322) nimfas válasza ccs2929 (#321) üzenetére


nimfas
addikt

Egy aktív USB hub?
Nem tudom csak tippelek!

(#323) lacko6 válasza ccs2929 (#321) üzenetére


lacko6
senior tag

(#324) ufonauta


ufonauta
aktív tag

A probléma még mindig fennál.
Vagyis visszatettem a dual OS-t és Win alatt nem látja az SD kártyát. Ha letiltom, vagy törlöm az eszközt, akkor utána néha (nem mindig hatásos) megjelenik, de egy újraindítás után megint eltűnik. Visszaraktam gyárira a tabot és azóta jelentkezik újból. Amikor legyalulva az összes partíciót, csak a Win 10 volt gpt-re feltelepítve, tökéletesen látta a kártyát. Noh kitolok én veled gondoltam és rátelepítettem a dual OS-ra a Win 8.1-re a Win 10-et úgy, hogy ne tartson meg semmi régi dolgot, majd beadtam neki a doubledriveres win 10-es illesztőcsomagot és ugyanezt csinálja. Már a hajamat tépem. Ha csak a Win 10 van fenn ugyanezzel a drivercsomaggal műxik, ha dualban rajta van az Android is elkezdi a hepajt. Próbáltam több kártyával is. Gondoltam azt is, hogy biztos az Android jelöli meg magának valahogy a kártyát (mert az android persze látja), így átformáztam NTFS-re. Na mondom most pofázz bele a Win-es dolgokba! Így is ugyanez a helyzet. Ha nem találok rá megoldást, akkor gyalulhatom le a dualboot-ot és rakom vissza egyedül a Win-t. Az legalább műxik. Még este ha hazaértem ráküldök egy BIOS frissítést (bár nem hinném, hogy köze van hozzá), oszt ha így is baxaxik, akkor gyalulom le az androidot. Sajnálnám, de ez új kora óta probléma nála.
Bármi tanácsot szívesen fogadnék, mert már az a kevés hajam is kihullik.

(#325) lacko6 válasza ufonauta (#324) üzenetére


lacko6
senior tag

Sd lehet hc vagy xc lehet masik markaval kellene kiprobalni......

(#326) ufonauta válasza lacko6 (#325) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Próbáltam már minden fajtával. Ráadásul, ha magában van fent a win 10 tökéletesen látja a kártyát.
Rákérdeztem a vi8 topicban, mert az jobban pörög és ott is többeknél jelentkezik a probléma. twi452 fórumtárs ezt írta:
Ha jól emlékszem akkor androidról windowsra váltásnál van ez, ekkor sajnos teljes kikapcs kell csak akkor fogja a win látni az sd-t, winről droidra elvileg lehet váltani a progival is.
Nah majd, ha hazaérek este kipróbálom.

(#327) Vagany


Vagany
őstag

Tokból milyet érdemes venni? Kinek milyen van/milyet ajánl? Alapvetően ezt a két fajtát találtam:
első
második

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#328) azbest válasza Vagany (#327) üzenetére


azbest
félisten

a fekete súlya a tabletéval vetekszik, csak akkor teszem bele, ha viszem valahová magammal. A kamera felőli saroknál nem a legpontosabb az illeszkedés. A kiszedéshez nemárt segédeszköz. Rugalmas műanyag keret van beül, az fogja a tabletet. Erősebb nyomódástól nem védik meg a kijelzőt.

vannak képek róluk alul.

[ Szerkesztve ]

(#329) ccs2929 válasza lacko6 (#323) üzenetére


ccs2929
senior tag

& nimfas
Köszi, a linkelt jónak tűnik.

más: Valaki rootolta már az androidot rajta, anélkül, hogy behalt volna valami!?

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#330) Vagany válasza azbest (#328) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi :R !

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#331) ufonauta válasza Vagany (#327) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Az elsőt, a feketét rendeltem meg én is még 1-én.

(#332) lacko6 válasza ufonauta (#324) üzenetére


lacko6
senior tag

Na kíváncsi voltam az sd mizériára.Beletettem 1 32gb-os sd-t,a win 8.1 leformázta( Fat32). Üres volt. Váltottam androidra ami feltett rá pár könyvtárat.Működik mindkét rendszereb.

Viszont az android nem hajlandó kezelni a 64gb-os pendrivomat :((( .Előszór exfat ra majd ntfs re formáztam de semmi,kiírja hogy benne van de nem használható.Először exfatnál írta hogy üres vagy nem támogatott formátum.Akkor leformáztam ment,de fat 32-re,az meg gáz.

Milyen programot ajánlotok exfat,ntfs kezelésre?

Ja és nem találom a frissítés menüpontot az androidba,lehet kell neki valami mert az exfatota a telefonom is támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#333) sicc33


sicc33
aktív tag

Üdv mindenkinek! Ma megérkezett a tab. Nagyon tetszik. Win 8,1 van rajta. Hogyan lehetne rávenni a magyar nyelvre? Le van töltve a nyelvi csomag, be is van állítva elsődlegesre, de csak a billenytúzet magyar. Ötlet javaslat? Köszi

(#334) ufonauta válasza lacko6 (#332) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh újból felraktam a marciumos mentést. Eddig kétszer váltottam androidról winre úgy, hogy kikapcsoltam. Egyenlőre még látja a kártyát.Most épp a magyar nyelvet telepítem a w8,1-re, de ha újraindítom, akkor megnézem, hogy a droid látja e.

(#335) ufonauta válasza sicc33 (#333) üzenetére


ufonauta
aktív tag

control panel/language ott a magyar mellet az opcióra kattintasz és kiírja, hogy keresi a frissítést. Majd jó hosszú idő után felkínálja a letöltését.

(#336) sicc33 válasza ufonauta (#335) üzenetére


sicc33
aktív tag

Köszi! Este kipróbálom!

(#337) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Nos eddig úgy néz ki, hogy műxik a kártya, csak valóban nem szabad használni a programot az OS váltásra. Ki kell kapcsolni a tabot és hangerő le gomb nyomásával kiválasztani az indítandó OS-t. :) Nagyon picit macerásabb, de meg lehet szokni és látni fogja a kártyát Android->Win váltás után is.

[ Szerkesztve ]

(#338) sicc33 válasza ufonauta (#337) üzenetére


sicc33
aktív tag

Ez az OS váltás hogyan történik? Mert próbáltam a hangerőgombos váltást de nekem nem jött elő semmi menü.Hang le + power?

(#339) ufonauta válasza sicc33 (#338) üzenetére


ufonauta
aktív tag

A hangerő le gombot nyomod és úgy indítod a tabot. Mindaddig nyomod a hangerő le gombot, amíg elő nem jön két kis négyzet. 1 windows és 1 android szimbólum. Aztán a hangerő gombbal kiválasztod, hogy melyiket akarod elindítani, majd megint megnyomod a bekapcsoló gombot.

(#340) krystman válasza lacko6 (#332) üzenetére


krystman
őstag

Persze. Mert nem ismeri a NTFS meg az exFAT ot az Android. Csak a FAT32 őt. Csoda lett volna, ha ment volna!

(#341) sicc33 válasza ufonauta (#339) üzenetére


sicc33
aktív tag

Viszont a hang fel + bekapcsnál előjött hat ikon. Ez milyen menü lehet?

(#342) ufonauta válasza sicc33 (#341) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Az a win BIOS beállítás, de csak billentyűzetről működik. Inkább ne mókolj benne, de ha nagyon akarod akkor köss rá egy USB billentyűt és bekapcsoláskor nyomd az Esc-t. Akkor tudsz is lépkedni a hat opcióban.

(#343) sicc33 válasza ufonauta (#342) üzenetére


sicc33
aktív tag

Kipróbáltam amit írtál, nekem nem indult el az android, viszont valami recovery jellegű felület betöltődött. Úgy döntöttem nem babrálom :D . Volt egy power off pont azt használtam :DD .

(#344) ufonauta válasza sicc33 (#343) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Az az android recovery. Tehát előbb az OS választóban (bekapcs és hangerő le) kiválasztod a win-t és miközben indítod, nyomod az Esc-t, így a BIOS jön be. Ha az androidot választod ki az OS választáskor és úgy indítod és nyomod az Esc-t, akkor az android recovery jön be.

(#345) lacko6 válasza ufonauta (#342) üzenetére


lacko6
senior tag

Bill nelkul +,power egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#346) ufonauta válasza lacko6 (#345) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Belépni be tudsz úgy is, de lépkedni nem tudsz benne.

(#347) lacko6 válasza krystman (#340) üzenetére


lacko6
senior tag

Lg g3 ismeri az exfatot alapba meg az 5 os rendszer is szerintem.Vicc is lenne a 4gb os hatar.

(#348) azbest válasza lacko6 (#347) üzenetére


azbest
félisten

Ha az android alatt lévő linux kenel nem tartalmazza, akkor nem kezeli az exfatot. Van olyan készülék amelyiken van támogatás, de ez egyáltalán nem általános, hanem gyártó és készülék függő.

(#349) -=Szabi=-


-=Szabi=-
tag

omgwtf, mai win10 frissítéshez kell legalább 4,2 giga szabad hely telepítésnél.. :D

(#350) sicc33


sicc33
aktív tag

Találtam egy hibát a tabnál. Nagyon zajos a fülhallgató kimenet :((

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.