Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#151) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!
Az alábbi tabletet venném én is EU stock-ból (Hi8), viszont az érdekelne hogy az alábbi fuunkciókat tudja -e vajon?

Kérdésem az hogy a gépen használatos bármely programot fel tudom telepíteni a tabletre?
Pontosabban egy Frizt 14 vagy 15 nevő sakkprogramom van amit iso-ből kellene feltennem a tabletre, és azon futtatni. Erőforrás igényesnek nem nevezném a sakkprogramot, szerintem menni fog rajta, csak kérdés fel lehet -e tenni.

Másik kérdésem az hogy projektrohoz szeretném csaktlakoztatni, és ahhoz ha jól néztem HDMI nincs viszont van bármi olyan csatlakozója amire átalakító csatlakoztatható?

Ha jól tudom legvégső esetben van USB toHDMI átalakító amivel meg tudom oldani a szituációt.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#152) azbest válasza stigma (#151) üzenetére


azbest
félisten

Mivel rendes windows van rajta és intel procin fut, így elvileg minden program fut, ami pécén is.
Persze a 2GB ram és a háttértár mérete ad némi limitációt.

Hdmi nincs rajta, az usb sem MHL-es, tehát nem lehet közvetlenül rákötni semmit.
Esetleg wifi directtel lehet megosztani a képet, például egy ilyen eszköz segítségével [link], ha nem zavar, hogy picit késik.

(#153) stigma válasza azbest (#152) üzenetére


stigma
addikt

Köszi szépen a gyors utbaigazítást. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#154) -=Szabi=-


-=Szabi=-
tag

Sziasztok!

Tegnapelőtt rendeltem GearBest-ről én is egy Hi8-ast fóliával meg tokkal, elméletileg már úton van (28940 Ft gyorspostával).

UK DHL-el jön, és azt írják, hogy tegnap este elindult London-Heathrow-ról.. remélem UK-ból nincs vám.... :D

(#155) ufonauta válasza -=Szabi=- (#154) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Érdekes ez a rendelés, mert én a normál postával rendeltem meg a cuccot. Viszont így is a GLS hozta. Sőt A GLS oldalán követni is tudtam. Egyébként EU-n belül nincs ÁFA és Vám.

(#156) azbest válasza ufonauta (#155) üzenetére


azbest
félisten

A GLS a Royal Mail tulajdona. Gondolom jobban megéri nekik a regisztrált royal mail levelet a GLS futárral kézbesíteni, mint a Magyar Postával üzletelni. Nekem csak az nem tetszett, hogy a regisztált nyomkövetésben csak addig láttam, amíg át nem váltott gls-re, de valószínűleg az volt a baj, hogy a posta oldalán kerestem rá. Ja royal mail keresőben látom végig [link]

[ Szerkesztve ]

(#157) -=Szabi=-


-=Szabi=-
tag

Ezt rendeltem, a lenti hármas csomagba, a Flat Rate Shipping és az Expedited Shipping is ingyenes volt, viszont a gyorsított jobban hangzik. :D

A szállítási infóknál ott van, hogy DHL-el vannak szerződve. Aztán hogy most ténylegesen ki hozza, nekem ugyan mindegy, csak érjen ide minél hamarabb. :)

(#158) ufonauta válasza azbest (#156) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh akkor azért hozta a GLS. Viszont így 4 munkanap alatt ideért. :)
Más.
Nekem a Win 8.1 tegnap jelzett (ezzel jött a HI 8), hogy frissíthetem a Win 10-re. De nem tudom, hogy megtegyem e. A laptopomon frissítettem és teljesen meg vagyok vele elégedve, de ott tiszta telepítést csináltam. (miután frissítettem és aktiválta magát leformáztam az SSD-t és feltelepítettem az MS-től letölthető Media Creation Tool-al készített pendriveról tisztán) Itt viszont nem vágom, hogy hogyan tudnám utána pendriveról telepíteni, mert a BIOS-ban nem tudok sehogy sem lépkedni. Nem tudom, hogy miként lehetne majd rávenni, hogy az OTG kábelen keresztül ráakasztott pendriveról bootoljon. Láttam az első oldalon lévő TechTabletes leírást, de angolul éppúgy tudok, mint kínaiul, így az rajtam nem segít.

(#159) ufonauta válasza -=Szabi=- (#157) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Én ezt a fóliát rendeltem: [link]
Nem volt olcsó, de egy nappal korábban (pénteken) megjött, mint a tablet. :)
Viszont még nem tettem fel, mert a tableten a lehúzós fólia alatt van egy másik, ami egész jól rajta van, így megvárom amíg lerohad róla és aztán rakom fel.

(#160) -=Szabi=- válasza ufonauta (#159) üzenetére


-=Szabi=-
tag

én is csak azért vettem, mert most az az egy dolcsi már mindegy, ha nagyon kellene majd fólia akkor meg már van egy tartalékom :D

viszont ha megjön a ketyere, elkezdem tanulmányozni, hogy megoldható-e fóliázni.. illetve, hogy mennyire melegszik.. nem rossz így fehérbe, de feketébe még jobb lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#161) nimfas válasza ufonauta (#159) üzenetére


nimfas
addikt

Egy tempered glass nem lett volna jobb? Ahogy néztem 3000 körül van Ebay-en. Nekem a MiPad-on és P70-en az van. Soha többet fólia. :D

(#162) DougButabi válasza nimfas (#161) üzenetére


DougButabi
tag

Engem meggyőztél. Csak a szállítástól tartok. Neked jól becsomagolták, azért elég könnyen törik, amíg nincs felrakva nem?

(#163) nimfas válasza DougButabi (#162) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem bubis zacskóban jött. Van dobozos verzió is. Az még plusz bubis zacskóban az igazi. Mostanában szeretnék rendelni ilyen tabletet a gyereknek a kocsiba rajzfilmet nézni. Kérdés hogy a rögzítését hogy oldjam meg? ☺

(#164) DougButabi válasza nimfas (#163) üzenetére


DougButabi
tag

(#165) ufonauta válasza nimfas (#161) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Tempered glasst telefonon használok. Tableten idegenkedek tőle.

(#166) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Nah basszus, csak lefrissítettem Win 10-re. Bár ne tettem volna. Össze-vissza érzékeli az érintőképernyőt. Így használhatatlan. Valaki már megoldotta ezt a témát? Gondolom az érintő driver kavar be valamit. Egyelőre Win alatt, csak egérrel és billentyűvel használható. Hiába próbálom kalibrálni az érintőt, oda se bagózik neki.

(#167) hardline válasza ufonauta (#166) üzenetére


hardline
senior tag

Chuwi oldalán Win 10 driverek.
vagy
Techtablets.com oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#168) ufonauta válasza hardline (#167) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

A techtabletest leszedtem, de nem segít. Most töltöm a komplett ISO-t a techtabletről. Megpróbálok rufus-al egy UEFI-s telepítőt csinálni és felnyomom rá. Hátha abban már frankón műxik a dolog.

(#169) Sogron válasza ufonauta (#168) üzenetére


Sogron
tag

Hali! Nekem teljesen jól működik, igaz én lerottyantottam az összes partíciót és csak win 10 van fent. Annyit ajánlanék, hogy a microsoft saját iso készítőjét (media creation tool) használd, én kb 10-szer próbáltam rufus-val, de egyszer sem sikerült a telepítés rendesen!

(#170) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Sziasztok!

Az akkuja mennyit bír a tab-nak? Folyamatos filmnézéssel alacsony fényerőn kb hány órát bír?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#171) azbest válasza gyurkikrisz (#170) üzenetére


azbest
félisten

Attól függ, hogy milyen film és milyen programmal.
Amikor vlc-vel néztem tévét, az leette kb 3 óra alatt a teljes akkut, mert a hardveres gyorsítást nem túl jól kezelte, ezért kompatibilisebbre állítottam. Amikor meg dice playerrel próbáltam hasonlóan, akkor ennyi idő alatt az akku fele még megvolt.

(#172) regener válasza azbest (#171) üzenetére


regener
veterán

VLC nekem gépen is zabálja a procit, esetleg Media Player Classic-al is kipróbálnád ha lesz időd? (Windows alól értve)

Haverom és énis tűnődünk egy ilyenen, de még a gondolkodás megy hogy kell-e egyáltalán :D

[ Szerkesztve ]

(#173) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Noh leszedtem a TechTabletről az öt fájlt és kicsomagoltam. Oszt volt benne egy rahedli fájl még véletlen sem ISO formában. Noh mondom ezt így nem eszi a Rufus. Gondoltam csinálok belőle ISO-t és azt etetem meg a Rufussal. Viszont azt is gondoltam, hogy a TechTableten a srácok nem hülyék. Ha Így tették fel, akkor ez így jó. Szóval kicsit olvasgattam és arra jutottam, hogy egy FAT32-re formázott pendrivera kell rakni a cuccot úgy ahogy van és a pendrivot átnevezni WINPE-re és így bebootolni róla. És láss csodát tökéletesen működött. Bár azt hittem, hogy valami gebasz van, mert jó sokáig eltökölt, de most frankón műxik.

[ Szerkesztve ]

(#174) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok. Ma erkezett meg a tablet, minden szep es jo, kiveve hogy a tarhelynel Osszes hely 6,78 gb, ebbol elerheto 6,24 gb, ez normalis?

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#175) nimfas válasza Snoop27 (#174) üzenetére


nimfas
addikt

Windows vagy android alatt?

(#176) Snoop27 válasza nimfas (#175) üzenetére


Snoop27
őstag

Android alatt.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#177) ufonauta válasza Snoop27 (#174) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Megvan az hidd el. Ha jól megnézed az Androidnak közel 7 Giga, a Win-nek közel 20 Giga van lefoglalva. Plusz bő 2 Giga a csomó partíciónak. Ami az isten tudja miért ilyen sok. A win alatti 3 partíció UEFI módban természetes de, hogy mi az isten az a sok partíció a droid alatt, számomra talány. Minden esetre én most újrahúztam a wint és kikapcsoltam a hibernálást, kitöröltem a softwredistribution/download mappa tartalmát és a temp mappa tartalmát és így win alatt is van 11 Giga szabad hely.

(#178) nimfas válasza ufonauta (#177) üzenetére


nimfas
addikt

Azért egy 32GB-os SD-t bele lehet dobni, nem?
Mondjuk az kérdéses hogy Android alatt lehet-e arra telepíteni.... Win alatt talán.

(#179) Snoop27 válasza ufonauta (#177) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszi. Meglepodtem rendesen, mikor csak kozel 7 gb szabad helyet irt, de volt egy olyan erzesem, hogy a ket rendszer foglal ilyen sokat. Mivel ugyis az asszonynak vettem neki boven eleg az is.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#180) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Nekem most olyan gondom van, hogy hol látja az SD kártyát, hol nem.
Két vadiúj kártyával is próbálom. Egy 16 és egy 32 Gigással. A kártyák más eszközökben műxenek. Amikor eltűnik a sajátgépből a kártya, akkor az eszközkezelőben az egyik SD meghajtó (nem tudom pontosan mit ír, mert melóhelyen vagyok) I/O hibára hivatkozva azt írja, hogy az eszköz nem indítható el. Van amikor órákig jó, van amikor induláskor már nem is látszik és van amikor rövid idő után tűnik el. Nekem bőven elég lenne a programoknak a belső tárhely, de képeket, videókat és zenéket játszanék a kártyáról, de így ez a része használhatatlan.

(#181) -=Szabi=- válasza nimfas (#178) üzenetére


-=Szabi=-
tag

elméletileg a 128-ast is kéne kezelje :)

(#182) ufonauta válasza -=Szabi=- (#181) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ehe... nem a mérettel van baj. Szerintem egy 4 Gigással is ugyanezt csinálná.
Íme:

Hátha tud valaki valami okosságot. Illesztőprogramot már próbáltam frissíteni, de a Windows szerint már a legújabb van.

(#183) regener válasza regener (#172) üzenetére


regener
veterán

Elszomorító a jelenlegi EU-s ár...

(#184) nimfas válasza regener (#183) üzenetére


nimfas
addikt

Konkrétan egy vicc :)

Egyszerű... Innen kell venni EU-ból... 29,942 Ft :)

Szerk: sőt... 42-ért itthon is megkapod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#185) -=Szabi=- válasza regener (#183) üzenetére


-=Szabi=-
tag

a 65ezres kamu ár vagy a valós 24ezres ? :D

elméletileg ma megjön a masinám, azt rendeltem amit linkeltél :DD

(#186) regener válasza -=Szabi=- (#185) üzenetére


regener
veterán

Jaaa erre gondoltál, hát elég erősen felvitték az árát 180$-ra miután lassan elfogy mind...

(#187) Snoop27


Snoop27
őstag

Nekem eddig nagy csalodas ez a kutyu. Tegnap delutan toltottem fullra, s ma reggel be sem tudtam kapcsolni, nem ertem mi lehet vele, minden hatterben futo progit lezartam, amit nem hasznalok pedig letiltottam. 10 perce probalom bekapcsolni, de nem megy, remelem ha meg toltodik kicsit elindul.
Nem akarok elhamarkodott kijelenteseket tenni, lehet az en hibam, meg adok neki par napot.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#188) korpicschess válasza regener (#183) üzenetére


korpicschess
veterán

Mi a baj 90$ + postával? Inkább az a kérdés, hogy mikor jönnek EU-s raktárakba Cherry Trailes cuccok.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#189) regener válasza korpicschess (#188) üzenetére


regener
veterán

A posztoláskor 183$ volt :DDD

(#190) ufonauta válasza regener (#189) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh reggel jól elkurmináltam a tabot. Gondoltam körbenézek a BIOS-ban, de a végén már azt sem tudtam, miket állítottam. Így nyomtam egy load default-ot. Noh azóta csak egy EFI Shell jön be. Nem tudom mit kéne beírnom, hogy elinduljon. Azt néztem, hogyha rádugom a pendrivot, akkor a boot menüben látja. De nem indítottam el, mert jönnöm kellett melózni. Este megpróbálom bebootolni pendriveról a Techtabletről letöltött Win 10-et. Remélem sikerül feltelepítenem. Viszont az android sem indul. Úgyhogy lehet, hogy más megoldáshoz kell folyamodnom. :(

(#191) -=Szabi=- válasza regener (#189) üzenetére


-=Szabi=-
tag

passz, ránéztem tegnap is, ma reggel is, és kb. ugyanaz az ár volt ott, posta díj amikor rendeltem nem volt, bár akkor még 4 dolcsival drágább volt :)

csütörtökön délután rendeltem és ma 9körül megjött a csomag, már csak haza kéne érni megtapogatni.. aztán rendelni hozzá 64-es vagy 128-as kártyát :D

(#192) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Megijedtem, hogy letégláztam a tabot, de félig sikerült helyretennem. Az androidot nem tudtam visszarakni, viszont a win helyre jött. Méghozzá úgy, hogy helyreraktam a partíciókat.
Íme:

A szabad hely úgy lett ennyi, hogy kikapcsoltam a hibernálást és kitöröltem a frissítések letöltése után a softwaredistribution/download és a temp mappából a szemetet.

[ Szerkesztve ]

(#193) Sogron válasza ufonauta (#192) üzenetére


Sogron
tag

Nem vesztettél semmit, használhatatlan minden linux alapú distro (android is!) bay-trailen.

(#194) azbest válasza Sogron (#193) üzenetére


azbest
félisten

Az android köszöni szépen, jól elvan rajta. Főleg azzal használom :)

(#195) janek69


janek69
senior tag

Ez mindenkinél így van win10 alat??? A CPU folyamatosan 27% körül megy és ebből a rendszermegszakítások esznek meg vagy 20%-ot, a CPU 1,9 GHz-en jár, valamint a készülég hátulja a kamera körül (gondolom ott a proci) kb. 30-35°C körül lehet ami nem sok, ellenben tegnap volt egy jó félórája a win-nek és 2-3% CPU használat volt üresjáratban,valamint a CPU freki is 0,7GHz körül mozgott. Melyik service lehet az ami ezt csinálja,mert user alkalmazás nem fut ilyenkor..

(#196) danih


danih
addikt

95 dodóért (gearbest) elég jó vételnek tűnik a Cherry Trail-es új Hi8 Pro, rákérdeztem mikor lesz EU raktáron, ez volt a válasz (copy paste):
"The item will not available in EU warehouse.If the item back in eu warehouse,we will change the status in our website."
Nem akarok visszakérdezni :)

[ Szerkesztve ]

(#197) regener válasza danih (#196) üzenetére


regener
veterán

Jobb első kamera, jobb proci viszont csak egy rendszer van rajta és 5 (=sima Hi8) helyett "csak" 3 órát ír a videólejátszásra.

Ja és berakom ide is, csak off-ban:
EU warehouse promo

(#198) ufonauta válasza regener (#197) üzenetére


ufonauta
aktív tag

A processzor valóban jobb, de azonkívül nem sok különbség van. Kamera ugyanaz. És szintén dualboot.
[link]

(#199) danih válasza ufonauta (#198) üzenetére


danih
addikt

Pont a proci lenne a lényeg (más nem is nagyon fog változni ebben a kategóriában), ill. nem rossz hogy van rajta HDMI is.

(#200) danih válasza regener (#197) üzenetére


danih
addikt

Amúgy délelőtt még Win10 + Andro 5.1 dual-lal volt kitéve, illetve simán volt kirakva nem pre-sale-ként.
Érdekes.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.