Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#801) adabra válasza Tonyo (#800) üzenetére


adabra
senior tag

Én még az elsőre várok. Nov 24-i rendelés, Royal Mail - GLS. :((

(#802) NGA válasza adabra (#801) üzenetére


NGA
addikt

Akkor az a 2 dollár mégsem volt sok.

(#803) kirkri válasza NGA (#802) üzenetére


kirkri
addikt

Csak 1.5 dollár volt.

Gondolom nem volt sürgős a fórumtársnak, ezért nem fizette ki a drágább szállítást, nem hiszem, hogy azt a 400 forintot sajnálta volna.

21 éve a Prohardveren! ™

(#804) adabra válasza kirkri (#803) üzenetére


adabra
senior tag

Jól látod. kb 2 nap volt a különbség az ígért szállítási időben. Az más kérdés, hogy a valóságban több.
A lányaimnak lesz karácsonyra, remélhetőleg addig ideér Németországból. :)

2015-11-30 19:32 Pre-advice Received
2015-11-30 20:42 HEATHROW WORLDWIDE DC, ARRIVED (MDN) AT
2015-12-01 00:00 HUNGARY, ON ITS WAY TOGLS HUNGARY
2015.12.02 09:30 Beérkezés a HUB-ba Németország

A GLS utaztatja teherautón Németországból.

(#805) kirkri válasza adabra (#804) üzenetére


kirkri
addikt

A GLS honlapján még nem jelent meg?

21 éve a Prohardveren! ™

(#806) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

nekem most jött meg a V10, hát akijelző tényleg más világ, de valahogy a Win8 sokkal inkább "kézreáll" nekem. (asztali gépem mac)

ezt egyébként barátnőmnek vettem ajándékba, de most nem tom mi legyen :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#807) adabra válasza kirkri (#805) üzenetére


adabra
senior tag

Az utolsó sor már az ő nyomkövetőjükről van

(#808) qantum válasza kirkri (#803) üzenetére


qantum
senior tag

Nekem se lett volna sürgős, de most, hogy már nektek megjött bánom már én is, hogy nem DHL lett. :)
adabráéval jön a miénk is
(én is a lányomnak vettem karira)

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#809) kirkri válasza qantum (#808) üzenetére


kirkri
addikt

Én a nejemnek vettem, most rejtegetem karácsonyig.
Szerencsére van egy olyan szerszámos szekrényem, ahova csak erőszak hatására nyúlna be.

21 éve a Prohardveren! ™

(#810) Threant


Threant
tag

Nejeknek facebookhoz, böngészéshez szerintem a Win10 tökéletes:)

(#811) Skeptic


Skeptic
újonc

Sziasztok,

Én is rendeltem egy "Chuwi Hi8 Android 4.4 + Win10 Tablet PC" tabletet. Szeretnémmegkérdezni- mivel nem egyértelmű számomra- hogy 32GB vagy 64GB memoria kártyát tud kezelni max? Valamint gondolom az mindegy hogy milyen fajta microSD, azaz pl. a microSDHC is jó,nem?

Köszi a válaszokat előre is.

(#813) CoolBoy323 válasza Elektrosokk (#806) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Win10 lesz az :P

(#814) icecave


icecave
nagyúr

Esetleg ha valaki majd tölti power bankkal, kérem írja meg, hogy mennyire megy jól vele hálózatihoz képest. Enyémet sajnos nem szereti, mint írtam (ilyenem van). A 2.1A-s ága alig akarja tölteni, az 1A-s tölti, de ugye fele olyan hévvel, mint a konnektoros 2.0A-es.

Vennék esetleg egy Xiaomi powerbankot, annak is ~2A a kimenő ága, de ha nem tölt vele ugyanúgy rendesen, akkor nem sok értelme.

(#815) Elektrosokk válasza PeACeY26 (#812) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jaja, hát a gyári nem hozott lázba. :D sajna nem volt rá időm, mert videót vágok még most is... csak közben lesem a ph-t, de mindenképpen fel fogom tenni. :)

(#813) CoolBoy323 : hogy ?:) a HI8 win10-el jött, de az Vi10 win8-al. Bár lehet azért tűník kényelmesebbnek mert azt már használtam. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#816) icecave


icecave
nagyúr

Ha innen rendelek tokot, akár DHL-el, megfogják a vámon: Geekbuying? Nem találom,hol van ez a webshop, mármint helyileg.

szerk.: Ja, megvan: Baihua No.1 Road, Futian District, Shenzhen, Guangdong, China

Akkor ha nem tudják ugye, mi van a csomagban, simán kinyithatják a vámon nem?

[ Szerkesztve ]

(#817) kirkri válasza icecave (#816) üzenetére


kirkri
addikt

Egy darabot nem fognak meg.

21 éve a Prohardveren! ™

(#818) CoolBoy323 válasza Elektrosokk (#815) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ja, h nem is errol a cuccrol van szo a topikjaban :))

De amugy frissitheto ingyen 10re

(#819) Elektrosokk válasza CoolBoy323 (#818) üzenetére


Elektrosokk
addikt

csak összehasonlítás végett írtam. lehet hogy az lesz, bár most nézem eleve nem is aktivált rajta a win mint a kistesón. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#820) atala válasza icecave (#814) üzenetére


atala
addikt

Ma próbálgattam a töltést, és érdekes eredményre jutottam.
- Gyári töltővel, és kábellel 1A-t adott le.
- Gyári töltő másik kábellel 0,8A.
- Ugyan az a kábel, csak a saját 2A-es (Alcor) töltőjével, 1,2A
- Alcor töltő saját chuwi kábellel 0,6A
- 2A-es Powerbank, gyári kábellel 0,9A
- 2A-es Powerbank, alcor kábellel 0,7A

Tehát az sem mindegy, hogy melyik kábel, melyik töltővel.
Az furcsa volt, hogy egyik sem adta le a 2A-t. A mérő jó, mert a telefonomnál amikor mértem, jól mérte a 2200mA-es akkunál amit bele töltött. (2150mA)
Igaz, nem teljesen töltöttem, hanem kb 52%-ról 75%-ig.
Nekem 2 powerbank-om is van. Az egyik noname, a másik xiaomi. A xioami 2A-t ad le, a másikon van egy 1A-es, és egy 2,1A-es kimenet.

Ha majd jobban használatban lesz a tablet, akkor megnézem full töltésnél is.

[ Szerkesztve ]

(#821) kirkri válasza icecave (#814) üzenetére


kirkri
addikt

1:40 perc alatt töltötte fel a Xiaomi power bank 60%-ról 100%-ra.

21 éve a Prohardveren! ™

(#822) qantum válasza kirkri (#817) üzenetére


qantum
senior tag

Némi szerencsèvel. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#823) icecave válasza kirkri (#821) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, az már alakul. :)

atala: Most én is méregettem, iPad töltő, power bank, több kábel,stb.

A legjobb eredményem külön tépos USB hubon 1,1A. A többi átlag 7-800 mAh, és van egy vicces is: iPad hálózati töltő eredeti chuwi kábel: 180 mAh :D :D (Ugye 2100 mAh-s a töltő).

Közben berendeltem a tokot innen: [link] 3148 ft-ot vont le a tokra és a regisztrált nyomkövetéses postára. 15-30 nap, majd kiderül. Vidékre rendeltem, ha nem lesz otthon édesanyám, majd a postás bedobja a szomszédba. Plusz én is ott leszek a címen dec. 18-tól jan 5-ig.

[ Szerkesztve ]

(#824) kirkri válasza qantum (#822) üzenetére


kirkri
addikt

Ne ijesztgesd, szerencse nélkül is átmegy, még DHL-el sem több 21 dollártól, azzal pedig nem foglalkoznak. :N

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#825) icecave válasza kirkri (#824) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem akartam végül a DHL-t, így tuti hogy a postás (mivel falu, ismeri a népet) valahova beadja. DHL meg elmenne, ha nem találna a címen és nem hívna fel,hogy mondjam,hogy a szomszédba dobja be.

Közben szenvedek ezzel a töltéssel. Azal van a gond, hogy van egy időtartam, amíg "elindul". Raktam fel monitorozó programot. Kikapcsolom a képernyőt, majd vissza, azt mutatja a progi,hogy 0,1A-el tölt... ráfrissítek, akkor felmegy 1.1A-re. Érdekes. Most kikapcsoltam, úgy töltöm, aztán majd megpróbálom W10 alatt is. Ha a töltőn hagyom huzamosabb ideig, beindul a töltés, de az elején egyszerűen csak egy helyben áll jóideig.

(#826) kirkri válasza icecave (#825) üzenetére


kirkri
addikt

Én meg Win10 alatt a wifivel szívtam egy kicsit. Valami driver gondja volt, nem látott semmilyen hálózatot. Belépve az eszközkezelőben láttam a wifi adapternél, hogy egy felkiáltójel van. Letiltottam, majd újra engedélyeztem, aztán már jó volt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#827) icecave válasza kirkri (#826) üzenetére


icecave
nagyúr

Hm... itt valami nagyobb baj lesz. Droid alatt leszedtem egy programot, ami nézi ugye. De félrenéztem... van egy opció, hogy "mAh flow", vagyis hogy épp mennyit fogyaszt. Mikor fut a program, olyan 1300 mAh-t fogyaszt (ami meg is felel annak,hogy bekapcsolt képenyővel kb. 3 óra alatt lemerülne). Namost bárhogy dugom rá az előbb felsoroltakat, mindig minusz értéket mutat, csak kevesebbet. Vagyis hiába dugom power bankra, hálózatra, akkor sem lesz pluszban, hogy töltsön... azért az durva. Egyetlen esetben, iPad hálózati töltő, valamint gyári kábel, akkor 128 mAh-val hajlandó pluszba menni. Fenébe :(

Tehát hiába rakom hálózatra tölteni, akkor is a legjobb esetben alig tölt,ha használom a táblagépet. Ha ki van kapcsolva a képernyő, akkor van esély rá, hogy feltöltse viszonylag normális idő alatt, de az sem biztos. Tesztelem tovább.

[ Szerkesztve ]

(#828) icecave válasza icecave (#827) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor válaszolva a saját hülyeségemre, nem mindig vettem figyelembe, hogy bekapcsolt képernyővel ugye a mérések szerint ~1200 mAh-t merül óránként. Tehát bűrmivel töltöttem, az nem érte el ezt a szintet, vagyis hiába van power bankon, ami lead neki 5-600 mAh-t, attól még merül, ha használom közben. Csak akkor tudja tölteni ugye, ha nem megy a képernyő. Egyetlen esetben van pluszban a mérleg bekapcsolt kijelzőnél: iPad tölté gyári kábellel, mert akkor az olyan 1300 mAh-val tölti. Hát jó, ez van.

Egy érdekes kérdés: Van a lockscreenen kint az óra. Jobb lent mutatja,hogy C6, de ez másodpercenként számol itt. Ez micsoda? Nem a napnak kellene ottlenni? Ehelyett egy állandóan, másodpercenként változó szám van ott: [link]

(#829) iCeAgE válasza adabra (#804) üzenetére


iCeAgE
tag

"A lányaimnak lesz karácsonyra, remélhetőleg addig ideér Németországból."

Ilyet. :)

Szintén zenész.
(+ qantum)

Akkor összesen hány lánynak hozza ez a teherautó a karácsonyi meglepetését?

gondolkozz.com

(#830) Janaboy válasza iCeAgE (#829) üzenetére


Janaboy
veterán

Mi a két keresztlányunknak :) (tesók ezért lett 2)

Janaboy

(#831) scr006


scr006
tag

Üdv!

Nekem gyári HTC One M8 1.5-es töltője kicsivel több mint 3 óra alatt töltötte fel, 14%-ról 100%-ra.

üdv!

(#832) icecave válasza scr006 (#831) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, akkor az nemcsak leadja az 1500 mAh-t, hanem a tab fel is veszi tőle :)

Épp akartam kicsit kisérletezni a Remix OS-el, de a backup cucc error-os, nem lehet leszedni (itt linkelte valaki valamelyik nap) Így meg nem teszem fel, mert nem tudom majd visszarakni a gyári eredeti dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#833) adabra válasza iCeAgE (#829) üzenetére


adabra
senior tag

Ikrek. És most ketten kapnak 1 kütyüt. Majd ha nagyobbak lesznek, lesz külön telefonjuk. Kockulni ez is elég (sok).

(#834) janek69


janek69
senior tag

Itt van egy leírás RemixOS telepítésről.

(#835) ufonauta válasza janek69 (#834) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh ez elég bonyolultnak tűnik így googleval lefordítva. Ezért nem akar nekem települni csak úgy simán. Marad a droid. :D

(#836) icecave válasza ufonauta (#835) üzenetére


icecave
nagyúr

Én még nem adtam fel... bekavarhat,hogy az elején írja,hogy töltsd le a stock droidot, meg aztán a remixet is. Gondolom, mert a stock-ot (ami ugye alapból is rajta van) ugyanúgy kell rátenni a remixre, ha vissza akarod csinálni a dolgot, mint ahogy a stockra teszed fel a remixet. Na, ez szép mondat lett :D

(#837) qantum válasza iCeAgE (#829) üzenetére


qantum
senior tag

Az egy csajos járat,nem pink az a kamion? (A fiamnak komolyabb cucc kell 12 èvesen gamer pc-t rakat össze velem) :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#838) ufonauta válasza icecave (#836) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Azt hittem, hogy egyszerűen betallózom a flash.xml-t az Intel Flashtoolba és felteszi. de tegnap 5°%, ma driver feltelepítése után 15%-nál adja be a kulcsot. A linkelt útmutató szerint nem ilyen egyszerű. Az a baj, hogy vén fejjel nem tudok angolul. A google fordító meg egy kalap k@ka.
A macriumos mentést lacko6 linkelte még régebben és pár napja én linkeltem be. Az gáz, ha nem műxik mert nekem ugyan meg van, de nem tudom hova tegyem fel, hogy meg is maradjon. A drive-omon nincs már ennyi szabad hely. Több mint 7 Giga kéne.

(#839) janek69 válasza ufonauta (#838) üzenetére


janek69
senior tag

Ma már kicsit fáradt vagyok hozzá,de segítek ha lesz egy kis időm. Nem tűnik bonyolultnak keveri össze-vissza a leírás a dolgokat,Az a baj,hogy egy mindenre jó leírást akart csinálni és az egész abból áll,hogy ha a gyári romot akarod,akkor így,ha meg a remix-et akkor úgy csináld.Szóval agyon bonyolította.

(#840) ufonauta válasza janek69 (#839) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Megköszönjük, ha írsz némi útbaigazítást hozzá. Persze majd, ha kipihented magad. Nem égetően sűrgős, mert jelenleg működik a tab rendesen. Csak szívesen kipróbálnám ezt a remixet. :)

(#841) janek69 válasza ufonauta (#838) üzenetére


janek69
senior tag

Na nézzük gyorsan hátha mégis sikerül.
1. lépés
szedd le a drivert a innen és telepítsd,újra indítja gépet.
2.lépés
Szedd le a bolti romot innen
Szedd le a RemixOs-t és a Gapps-ot innen.
A RemixOS könyvtárban van egy zip csomagold ki,ebben van a system.img.
A bolti rom-ban cseréld ki a system.img-t erre a kicsomagoltra.
Fontos! Ha nem akarod a windows-t nyakon verni,akkor cseréld ki a bolti rom-ban levő “flash.xml”-t is a RemixOS zippelt állományában levőre.
Ha ezzel megvagy,akkor nyisd meg az Intel Manufacturing Flash Tool-t.
A bal felső sarokban open és válaszd ki az általad módosított állományból a “flash.xml”-t
Kapcsold ki a tabletet.
Nyomd be a bekapcsoló és a hangerő fel gombot egyszerre,amíg ki nem írja ezt: “Entering DnX mode”
Dugd rá a gépre és elkezdi a flash-elést.
Ha kész a hangerő gombokkal navigálj a rebootra és a bekapcsoló gombbal újraindul.
Ennyi

[ Szerkesztve ]

(#842) joiner007


joiner007
aktív tag

Sziasztok! Megjött a tab, egyből van egy kis gondom vele Windows alatt. Szóval bekapcsolás után frissített a Windows a legújabb buildre. Indulás után se wifi, se elforgatás, más hibát még nem vettem észre. A techtablets oldalról visszaállítottam doubledriverrel a drivereket, de nem lett jó. Valami ötlet esetleg, hogy mit csinálhatnék vele?

(#843) icecave válasza ufonauta (#838) üzenetére


icecave
nagyúr

Meglesz ez, a leírás alapján csináltam. Ott lehet elcsúszni, hogy amikor telepíteni kell az intel_mfg_tools cuccokat, nekem hiába az admin jog, az iniket manuál kellett beraknom.

Azért haladok, jönnek a gapps-ek: [link] :D

(#844) ufonauta válasza janek69 (#841) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Próbálkozom, de már csak holnap este. :)

(#845) scr006


scr006
tag

Udv!

Frissites utan nalam is elszallt a wifi es a forgatas...valakinek valami otlet v megoldas esetleg?

(#846) janek69 válasza scr006 (#845) üzenetére


janek69
senior tag

Nekem a wifi többször is elszállt már,olyankor androiddal bootolok wifizek egyet,majd reboot. Az elforgatás úgy jött rendbe,hogy töröltem a display drivert,aztán kis para,mert nincs kép egy darabig,azthiszem hosszan tartott kikapcsolóval tudtam megállítani,utána összeszedte magát. Most olyan,hogy bootololás után sokszor nem forgatja,majd használom kicsit és egyszercsak elindul. Általában problémamentesen megy.

(#847) Savageboy


Savageboy
aktív tag

(#842) joiner007, (#845) scr006: tiltsátok le eszközkezelőben a fényérzékelőt

(#848) kirkri válasza Savageboy (#847) üzenetére


kirkri
addikt

Az a wifin, vagy az elforgatáson segít?
Ahogy írtam a wifi nekem is vacakolt tegnap.

21 éve a Prohardveren! ™

(#849) ufonauta válasza icecave (#843) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Azért csak próbálkoztam még az éjjel, de most 25%-nál áll meg.
Azt írja a tabon, hogy az E meghajtón invalid image vagy valami hasonló. (nem tudom pontosan, mert melóhelyen vagyok) Noh most ez az E meghajtó honnan jön neki? A tab a laptopomat a sok ezer partíció közül E meghajtóként kezelné? Amikor a win 8.1-re tisztán telepítettem a Win 10-et a 18 partícióból csak 17 lett. Eddig ez nem okozott gondot. Nem lehet, hogy ez a baj? A macriumos mentéssel vissza tudom állítani gyárira a tabot (úgysincs még sok minden feltelepítve) és akkor meglesz a 18 partíció. Úgy talán jó lesz?

(#850) ufonauta válasza kirkri (#848) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Pár oldallal előrébb belinkeltem a Win 10-es double driveres mentésemet. Az helyre rakja a drivereket.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.