Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Miért van az a furcsaság, hogy a motion boom custom eq-ját használva azt írja, hogy nem kapcsolhatom be a az extra bass funkciót, ehhez képest, ha a készüléken nyomom meg, akkor bekapcsol, ugyanez, ha a preseteknél bekapcsolom, és visszalépek a customre, akkor is úgy marad. :DDD

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16702) <Adamsky> válasza Seraph 16 (#16701) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tapasztalatom szerint ez egy apró szoftveres bug. A BassUp-nak igazából csak a preset-ek esetén van értelme. Ott az "alsó régió" kiemelését tudod be-, ill. kikapcsolni vele. Custom módban nulla a jelentősége (annak ellenére, hogy gyakorlatilag ott is képes világítani vagy épp nem világítani a gomb attól függően, hogy előtte preset módban bekapcsoltad-e).

[ Szerkesztve ]

(#16703) Seraph 16 válasza <Adamsky> (#16702) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nem csak világít a gomb, de ki is emeli a basszust. Lehet, hogy tisztán eq-val is be lehet ugyanezt a hatást állítani, idáig még nem jutottam el. Valószínűleg - hogy mondod - ott emiatt nincs ennek jelentősége.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16704) <Adamsky> válasza Seraph 16 (#16703) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... de ki is emeli a basszust ..."
Igen, ezt írtam én is. ;)
... de csak a preset-ek (előre beállított hangképek) esetén.

(#16705) Janusz001


Janusz001
őstag

Megrendeltem a motion boom pluszt, most 120 juró ért be lehetett húzni, kíváncsi vagyok mit tud a sima boom -hoz képest.

(#16706) Seraph 16 válasza <Adamsky> (#16704) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ez az, hogy nálam a hangra is hatással van customnél is, nem csak a presetnél.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16707) <Adamsky> válasza Seraph 16 (#16706) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nálam a hangra is hatással van customnél is, nem csak a presetnél."
A "sima" Motion Boom-ról beszélünk, és nem a Boom 2-ről ugye? :F

(#16708) Seraph 16 válasza <Adamsky> (#16707) üzenetére


Seraph 16
őstag

Így van.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16709) <Adamsky> válasza Seraph 16 (#16708) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, erre kíváncsi leszek, mit mond más Motion Boom tulaj ...
... szerintem custom eq. esetén semmi hatása nincs a BassUp gombnak.

(#16710) Cyborg válasza Seraph 16 (#16706) üzenetére


Cyborg
őstag

Nagyon régen próbáltam, azóta nem szarakodtam vele, de emlékeim szerint semmi hatása a bass gombnak, mármint úgy van hatása, hogy az is olyan , mint egy előre beállított eq.
Ha megnyomod , akkor arra vált, mint egy gyors elérésű előre programozott mód. Annyiban változik a hang csak, hogy ha előtte neked fel volt tolva magas, akkor azt visszaveszi arra a beállított értékre, ami bass gomb nyomásra előjön. De több mélyet nem ad hozzá, ha már maxon van a basszus a custom eq-ban.

(#16711) hcol7 válasza Janusz001 (#16705) üzenetére


hcol7
senior tag

hangosabb. de amint megemeltem anno, picit letdown volt, amennyivel a boomnal kevesbe robusztusnak erzodott - sulyra(tomegre) is, es in general. de nemrossz cucc.

(#16712) Peaceliker válasza Cyborg (#16710) üzenetére


Peaceliker
őstag

Most megnéztem kíváncsiságból. Mb+ nál semmit nem csinál custom eq nál, még akkor sem ha full flat. De persze ez egy másik hangszóró, lehet azért viselkedik máshogy :)

"Oh my Goa'uld!"

(#16713) Cyborg válasza Peaceliker (#16712) üzenetére


Cyborg
őstag

Megnéztem én is, semmit nem csinál custom eq-nál, csak csökken az üzemidő a plusz LED miatt🙂
...hibás Seraph boomja , vagy a világító LED plusz érzelmi töltetet ad Seraphnak, és azt hiszi, hogy jobban szól 😂

...no offence, csak vicceltem :R

(#16714) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Tessék. Alan Ross féle custom eq beállítás mellett, fogtam egy szám refrénjét, és lejátszás közben benyomtam a bass up gombot. A spectogramon látszik, hogy a 100 hz környéki, illetve alatti hangok felerősödtek (a fekete csíknál van a váltás, ott egy pillanatra megakad a zene). További érdekesség, ha nem mobillal játszom le a zenét, hanem pl. laptophoz kötöm, akkor a bass up gombot, ha megnyomom semmit nem csinál, még csak nem is kezd el világítani.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16715) Cyborg válasza Seraph 16 (#16714) üzenetére


Cyborg
őstag

Hát ez érdekes.

Tök jó, hogy műszerrel ki lehet mutatni, és Te kihallod ezt ezek szerint, de az én (és több más ember) fülem semmi változást nem vesz észre. Ellenben presetnél tisztán hallható a különbség.

...de tulajdonképpen mindegy is. Custom eq-nál használom, és sose nyúlok hozzá, és boldog vagyok :D

(#16716) <Adamsky> válasza Seraph 16 (#16714) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"További érdekesség, ha nem mobillal játszom le ... " :Y

" ... a motion boom custom eq-ját használva azt írja, hogy nem kapcsolhatom be a az extra bass funkciót ... "
Nekem már kicsit itt is felszaladt a szemöldököm, mert ezt sehogy sem tudtam reprodukálni, de aztán elengedtem.

Szóval maradjunk annyiban, hogy a te hangszóród tényleg tele van érdekességekkel. :)

Szerk.: kicsit nehezen jövök ki ezen a spectogramon, de itt most akkor a sárga lenne a BassUp off és a piros az on?
... és akkor 10 Hz alatt ~40 dB a difi? :F
Ezt milyen mikrofonnal csináltad? Nyugtass meg, hogy nem a mobilod beépítettjével!

[ Szerkesztve ]

(#16717) Seraph 16 válasza <Adamsky> (#16716) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nem bocs, az megtévesztő, a felsőt ne nézzétek, ott a piros a max, a sárga az aktuális. Ha a két beállítással megnézem, ott is látszik, hogy a mélyek max. értéke magasabb bass uppal.
Így néz ki a program élőben: [link]
Az alsó képen a basszusnál a világosság erősödése jelzi a hangerő növekedését.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16718) hcol7


hcol7
senior tag

motion+ kene cimbora borbelyshopjaba sztereoba, van most vmi erosebb akcio/kupon ankernel, nemtudja valaki?
koszi!

(#16719) hcol7 válasza hcol7 (#16718) üzenetére


hcol7
senior tag

illetve: osszekapcsolva 2db m+-t az sztereo lesz, vagy csak ugyanazt jatsszak le ketoldalt ?
utobbi esetben lehet jobb valasztas 1db motion boom.
mb+ meret miatt nem illik a megoldasba.

(#16720) Atish19 válasza hcol7 (#16718) üzenetére


Atish19
őstag

Küldtem 10%os kupont privátban. Jelenleg nem tudok másról.

(#16721) <Adamsky> válasza hcol7 (#16718) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... cimbora borbelyshopjaba ... "
Én ilyen helyre nem vennék akkumulátoros hangszórót. Inkább egy Edifier MP230 vagy EDIFIER D12-t ... vagy valami hasonlót.

(#16722) Seraph 16 válasza hcol7 (#16718) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ha stabilan egy helyen használja, akkor én elgondolkodnék egy vezetékes megoldásban is. Egyre több ilyen eszközben van bluetooth is, ha ez szempont, és lehet, hogy olcsóbban vagy jobb hangminőséget el tud érni vele, mint két M+ -szal. Pl. itt érdemes szét nézni/kérdezni [link]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16723) ®abstract® válasza hcol7 (#16719) üzenetére


®abstract®
őstag

ez se rossz darab :) [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#16724) hcol7


hcol7
senior tag

koszi mindenkinek, en sem aksisban gondolkodtam szamara elsosorban, de ugytunik szabadidejeben elvinne magaval.
mindenesetre ujratargyaljuk, koszi a javaslatokat!
udv

(#16725) hcol7


hcol7
senior tag

all: motion boom-om jobb oldala nem szol... nincs ujabb fw, ezert ugygondolom szetkell kapnom megnezni mivan belul, es ha olyan, elviszem yaltonaudio.hu hoz(zsenialis srac) javitasra.
de mivel nem az van, hogy szarul szol, hanem olyan, mintha nemszolna, sanszos, hogy nem hangszoro javitas temakor, hanem elektronikus gond.
szetkapom szivesen, csakhat akkor bukom a vizallosagot. ezert gondoltam, hogy mielott nekiallok, rakerdezek itt, hatha valalinek van jobb tippje a szetszedesnel. egyaltalan: hogykell szetszedni ezt?

(#16726) Cyborg válasza hcol7 (#16725) üzenetére


Cyborg
őstag

Honnan vetted? Nincs már rá garancia?

(#16727) hcol7 válasza Cyborg (#16726) üzenetére


hcol7
senior tag

amazon.de asszem, kb 3 eve, tuti nem garis mar

(#16728) Cyborg válasza hcol7 (#16727) üzenetére


Cyborg
őstag

Akkor nincs, mert 2 év garit adnak rá

(#16729) <Adamsky> válasza hcol7 (#16725) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hááát ... ha nincs a közeledben olyan ember, akinek van benne gyakorlata, akkor – miden mindegy alapon – te is nekieshetsz pár YT-os teardown videó megnézése után. Én legalábbis ezt tenném.
Szétszedni egyébként egy dolog, de után a hibát megtalálni, na ahhoz már tényleg nem árt egy hozzáértő szaki (YaltonAudio?).
Esetleg írnék a soundcore-nak (ingyen van), hogy mi a helyzet a garancián túli javítással?

(#16730) Cyborg válasza <Adamsky> (#16729) üzenetére


Cyborg
őstag

Na én ezt azért nem is javasoltam, mert a soundcore volt az első, aki lepattintott, amikor elment a magas a motion+-omban :)
Aztán meg írtam az amazonnak, azok meg kérdés nélkül visszaadták a pénzt, és a vissza posta költségét is :)

...persze egy próbát megér, nem veszít az ember, legalább kiderül, hogy változott-e valamit a customer service azóta, vagy ugyanolyan csapnivaló, mint volt.

[ Szerkesztve ]

(#16731) <Adamsky> válasza Cyborg (#16730) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A soundcore.eu persze, hogy lepattint, ha nem ott vetted (saját tapasztalat). De én nem is azt javasoltam, hogy ingyenes javíttatásért / cseréért kuncsorogjon náluk, hanem, hogy kérdezzen rá, tudnak-e gari időn túli javíttatásban segíteni? Van-e erre valamilyen "protokol" (vagy nagy ívben elhajítandó a cucc)?

" ... vagy ugyanolyan csapnivaló, mint volt."
Nekem nagyon pozitív tapasztalatom van velük. Próbáld meg ugyanezt mondjuk a Sony-nál vagy a Technics-nél vagy bármelyik nagy(obb) márkánál.
Persze ehhez az kell, hogy tőlük vedd a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#16732) szab120


szab120
tag

Nagy dilemma: KEF LSX 2 vagy Vifa Stockholm 2.0 otthoni mindenesnek? Szerintetek? :)

(#16733) hcol7 válasza szab120 (#16732) üzenetére


hcol7
senior tag

KEF re szavaznek, sztereo szempontbol jobban elhelyezheto.
+eleve a KEF a maniam, de ez sajat szocproblema :)

(#16734) cidalain válasza Cyborg (#16730) üzenetére


cidalain
veterán

Én totál elégedett vagyok a soundcore customer servicével, bár leginkább azért mert az ügyemmel fogalmatlanok foglalkoztak, és anyagilag éppen pont jól jártam. Persze kérdezhettem volna, hogy bocsi ti milyen számológéppel számoltok, de úgy voltam vele, hogy hát mégis az ő dolguk a saját cégüket képviselni, biztos jobban tudják, mint én...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#16735) Cyborg válasza cidalain (#16734) üzenetére


Cyborg
őstag

Akkor örülök, hogy nem annyira esélytelen a soundcore support :)
Első körben javíttatni akartam a motion+-t, azért kerestem őket, hátha tudnak segíteni, de végül jól jártam, mert nagyon pici ráfizetéssel lett Motion Boom a Motion+-ból, utána meg emlékeim szerint olcsóbb is lett a Boom, mint a +

(#16736) cidalain válasza Cyborg (#16735) üzenetére


cidalain
veterán

Én is jól jártam, vettem speakert x kuponkedvezménnyel. 30 nap árgaranciájuk van, és időn belül y kedvezmény is érvényes lett, ahol y nagyobb volt mint az x. Mondom azért van az árgari, hogy használjuk. Megírtam hogy ilyen rendelésszámmal vettem, 30 napon belül vettem, most olcsóbb, mi a módja az árgarancia érvényesítésének. Azt gondoltam hogy kapok y-x értékű kupont, vagy visszatérítést, erre kaptam y refundot. Így a cucc végül teljes ár-x-y euroba került. Mivel leírtam a konkrét rendelésazonosítómat, így nyilván utánanéztek hogy mennyiért is vettem, és hogy mennyit kéne visszaadni árgaranciában, és náluk így jött ki a matek. Nem veszekedtem velük.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#16737) Janusz001


Janusz001
őstag

Ez a ups mo. mekkora egy szerencsétlen cég, csodálkozom, hogy még életképesek.
Direkt úgy rendeltem meg a soundcore -tól a hangszórót, hogy még véletlenül se múlt hét pénteken hozzák ki, keddi, azaz mához képest holnapi napot irtak, mondom ez igy rendben. Csütörtökön kapom az értesítést, hogy pénteken hozzák, ups üf. et felhivom, hogy ne hozzák, nem tudom átvenni, nyugodjak meg, kihozzák, majd a sikertelen kézbesítés után lehet változtatni. Oké, pénteken kapom is a sikertelen kézbesitésről az emailt, megint telefon, persze ilyen 10 perces várakozás, leegyeztetem akkor a hétfői, mai napot, teló szám sem stimmelt, azt is egyeztettem. Ma délelőtt siri csend, megint üf. , majd hozzák a csomagot, ha az általam kezdeményezett változások jóváhagyásra kerülnek, majd értesítenek., addig nincs kézbesítés...faxa. Futár szerencsére hagyott cetlit, azt is szombaton találtuk meg az ajtóra ragasztva utcafronton, mert minek is a postaládába dobni, szóval felhívtam, mondta nála a csomag, ma hozza, mondom hívjon, mert nincs csengő, megint mondott egy általam ismeretlen számot, még szerencse, hogy üf -el már ezt lezongoráztam, pontosítottunk, aztán végre ideért a csomag.
Legközelebb valami biciklis postást bíznék meg a szállítással, mint az ups -t.
Hangfal egy motion boom+ 119 juróért cakli pakli, majd hétvégén bejáratom.

(#16738) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, 130 ezerig ki milyen hangszórót venne?
Nálam árban ez a határ a HK Play 3 miatt, minőségben van ennél jobb ennyiért?
Főleg BT-tal lenne használva.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#16739) szab120 válasza Kloden (#16738) üzenetére


szab120
tag

Attól függ, mi a felhasználási terület. Ha "csak" leteszed egy polcra, és évekig nem mozdítod, akkor jó, viszont ha kültérre is vinnéd, akkor eléggé kényes az alja miatt. Ebből az árból most kijön 2 darab onyx 7-es, amit sztereóba is tudsz tenni, szerintem úgy az jobb vétel, és még marad is egy 10-esed. :)

(#16740) ribarszki válasza Janusz001 (#16737) üzenetére


ribarszki
őstag

Sajnos ez igaz. Szerintem a Soundcore adja meg rosszul az adatokat. Nálam sem azbutca, se a telefonszám nem stimmelt. Én is az ups ügyfélsz-tal egyeztettem, ott nagyon kedvesek voltak. Szóval rendelés után érdemes hívni a ups-t egyeztetés miatt.

(#16741) Kloden válasza szab120 (#16739) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszönöm, elsősorban benti használat lenne, alkalmakkor kint se jöjjön zavarba. Két egységet nem szívesen vennék, az nekem macera.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#16742) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Van róla valakinek infója, hogy a Tronsmart T2 Mini gombjai érintősek vagy hagyományos fizikai gombok? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16743) francz'70 válasza tylerddd (#16742) üzenetére


francz'70
aktív tag

Fizikai, gumibevonatos nyomógombos. Akárcsak a T2 plus és a hasonló fizimiskájú Force-ok is.

(#16744) jobbab válasza francz'70 (#16743) üzenetére


jobbab
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#16745) jobbab


jobbab
tag

Sziasztok,

TRIBIT MaxSound Plus-ról szeretnék nagyobbra váltani. A Tribit megmaradna udvari "zenedoboznak", de a nappaliba (40m2), szeretnék egy erősebb, minőségibb hangszórót. 30e Ft a max keretem. Mit ajánlanátok az említettek figyelembevételével!?

Köszönöm! :R

(#16746) tylerddd válasza francz'70 (#16743) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! Element Mega-m van, azon talán egyedül ez az érintős felület nem jön be. A videókban, amit néztem a T2 Miniről meg csak véletlenül sem mondták volna, hogy milyen, látszani pedig így nem látszott.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16747) francz'70 válasza tylerddd (#16746) üzenetére


francz'70
aktív tag

Arra azért figyelj, hogy két féle van belőle. Van az első kiadás, és van az újabb 2023-as! A régebbi IPX7, BT 5.0, nincs TF kártyaolvasó és más a gombok dizájnja. A 2023-as IPX5 ös, BT 5.3 és van kártyaolvasó. Én az újabb verzióról írtam mivel azt láttam személyesen, de szerintem a régebbi is ugyanazon az elven működik, csak más a dizájn ;)

(#16748) <Adamsky> válasza jobbab (#16745) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Edifier D12? Kicsit túllóg a kereten, de hátha ...

(#16749) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

15ezer ft-ig van jobb vétel a Tronsmart T7-től kültérre sütögetéshez?

Köszi előre is! :R

(#16750) tibbike01 válasza tibbike01 (#16749) üzenetére


tibbike01
őstag

Habár minél több tesztet nézek, annál inkább nem tetszik a hangja...ez tényleg ennyire gyér lenne? A JBL Flip 4 játszva lepipálja.

(#16751) tylerddd válasza francz'70 (#16747) üzenetére


tylerddd
veterán

OK, köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16752) jobbab válasza <Adamsky> (#16748) üzenetére


jobbab
tag

Köszönöm a válaszod. Nagyon tetszik az Edifier D12. Mi lenne az akksis megfelelője? Pl a Boom 2, hozza ezt a teljesítményt?

(#16753) Bizsu1st válasza tibbike01 (#16749) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Szia!
Szerintem nincs, de én elég jól elvagyok a tronsmart cuccokkal(persze belefutottam már én is ratyiba, pl T6plus/T6plus upgraded edition). Árulok is rendszeresen T7-et, van itthon Mega, Force, Bang és persze T7 is!

(#16754) Bizsu1st válasza tibbike01 (#16750) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Azért pipálja le, mert a Flip csak előre sugároz hangot, a T7 pedig "körkörösen"(2.1), ezért a videókon ratyinak hangzik! A Flip 4 újkori ára amúgy kb kétszerese a T7-nek, szóval az árat tekintve nem releváns az összehasonlítás :)
Írj rám privátban, tudok segíteni/meg tudom mutatni a T7 igazi hangját!

(#16755) cidalain


cidalain
veterán

Csak, hogy meglegyen: Motion+ra most 30 euros kupon van.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#16756) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

A Wonderboom 3-ról van tapasztalata valakinek?

Valahogy megtetszett, gondoltam a Tribit Stormbox micro-t lecserélem rá rohangálós kategóriának :)

(#16757) lorcsi válasza cidalain (#16755) üzenetére


lorcsi
veterán

itt is akciós
de vajon honnan éri meg jobban ?

[ Szerkesztve ]

(#16758) cidalain válasza lorcsi (#16757) üzenetére


cidalain
veterán

Soundcore 100-30+5 posta =75 euro, azaz kicsit drágább (de ez is 30 alatt van Ft-ban)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.