Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) bajaki válasza Prien (#10000) üzenetére


bajaki
őstag

Gondolom adnak egy ~30k-s árajánlatot. :D
Nem hiszem, hogy az Ali-s akksikról velük kellene értekezni.

(#10002) <Adamsky> válasza bajaki (#10001) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Prien arra gondolt, hogy érdemes lenne rákérdezni, hogy mennyi lenne az annyi. Biztos drágább lenne, mint az Ali-s, de lehet, hogy minőségben jobb is lenne. Sok a hibás / kamu akkumulátor az Ali-n...
Ha már tudod, hogy a szerviz mennyiért csinálná, tudod a használt Xtreme árát, ill. tudod, hogy mennyi lenne az Ali-ról, akkor lehet elkezdeni matekozni.

(#10003) bajaki válasza <Adamsky> (#10002) üzenetére


bajaki
őstag

Ja értem, jogos. :B :R

(#10004) vicces válasza bajaki (#9999) üzenetére


vicces
addikt

ő csinál ilyen munkákat:
[link]

nem megijedni, picit csúnyán beszél a videókban, de én már javíttattam nála hangszórót és megvan a képessége hozzá. :K

:)

(#10005) mjani1172 válasza vicces (#10004) üzenetére


mjani1172
addikt

És a kedve is: :))

(#10006) <Adamsky> válasza vicces (#10004) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... picit csúnyán beszél ... "
Végig lehetett volna sípolni a videót. :DDD
Ezek után én tuti nem mernék vinni semmilyen JBL hangszórót vinni hozzá. :D

(#10007) tokyo2


tokyo2
tag

Sziasztok, megérkezett a héten a Tribit Strombox Micro és vele párhuzamosan az Earfün Go.
Mindkettőt nagy várakozással próbáltam ki. Azt kell, hogy mondjam az eddigi tapasztalatok alapján hangzásban sokkal teltebb és masszívabb eszköznek tűnik, nálam szinte minden paraméterében szimpatikusabb eszköznek tűnik a Tribit Stormbox Micro. Ajánlott plecsni jár neki! :) Ha kérdés van, szívesen válaszolok.

(#10008) <Adamsky> válasza tokyo2 (#10007) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... hangzásban sokkal teltebb és masszívabb eszköznek tűnik (...) a Tribit Stormbox Micro ... "
Az Earfün Go-nál? :Y

(#10009) tokyo2 válasza <Adamsky> (#10008) üzenetére


tokyo2
tag

Látom bedobtam a kavicsot a vízbe :) és igen. Határozottan. Számomra is meglepetés volt, nem erre számítottam. De csak az vesse rám a követ aki hallotta már mindkettőt. és persze ez privát, szubjektív, mérések nélküli vélemény. :))

(#10010) <Adamsky> válasza tokyo2 (#10009) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... bedobtam a kavicsot a vízbe ... "
Jaja. :K Én Youtube-on hallottak / látottak alapján a két Go (Tribit és Earfün) alá lőttem be picivel.

(#10011) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok erről mit gondoltok ?

Tronsmart Element FORCE

Egy Wirezoll WS-1 tipus mellé keresek egy másik hasonlót hangzásban

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10012) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata Marshall action és vagy woburn hangsugárzókkal kapcsolatban? 2 közt vacilálok. Egy 14 nm es szobában hallgatnám hanglemezről. Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10013) Lami66 válasza RoryBreaker (#10012) üzenetére


Lami66
őstag

Marshallokkal nincs tapasztalatom, de tanácsot tudok adni. Bár 14 négyzetméterre a kisebbik Action is bőven elég, én mégis a nagyobbat ajánlom. Viszont ha csak a szobában fogod hallgatni, azaz nem hordozod ide-oda, akkor neked elég lenne aktív hangfal is. Felesleges olyan eszközt venni ami akkuról szól, ha a hálózati áram könnyen elérhető.

(#10014) RoryBreaker válasza Lami66 (#10013) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Persze hogy felesleges. Ez nem is akkus készülék. :)
Elég sokan használják úgymond "minőségi" zenehallgatásra vinylről/tidalról, cd játszóról esetleg. Ezért gondolkozom ebben én is. De ahogy most nézegetem a Marshall kínálatát, a középső Stanmore 2 nevezetű talán jó lenne nekem. Bár nem tudom, miután elég komoly hifi cuccaim voltak régebben, lehet hogy csalódni fogok, de próbálom a helyén kezelni ezt is. Max bármilyen csúnya dolog, visszaküldöm 14 napon belül, ha annyira szörnyű a hangja...

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10015) Lami66 válasza RoryBreaker (#10014) üzenetére


Lami66
őstag

Ja, kicsit korán volt még, hogy kapcsoljak: ezek a Marshall akku nélküli hangszórói.
Komoly hifihez képest biztos visszalépés, de nem hinném, hogy csalódást keltő hangja lenne.
A Techradar tesztjében nem írnak semmi olyat ami ellene szólna....a brutális hangerőn kívül, de van rajta hangerőpotméter ;)

[ Szerkesztve ]

(#10016) vicces


vicces
addikt

Csak egy kis szössztenetet írnék a Anker motion+ -al kapcsolatban:

Nagyon de nagyon túllőttem vele a célon! Igazából podcastekre használnám valamint nagyon ritkán vinném magammal a munkába, ha olyan teherautót kapok amiben nem tudom a telefonom csatlakoztatni a rádióhoz.
A korábbi hangszóróim, már akksi téren a végüket járják. Gondoltam 5 év után beujítok.

Na de ezzel a hangszóróval egy kisebb házibulit vagy grillpartyt le lehet rendezni. A hangminőség szinte tökéletes és még az akkuidő is rohadt sok. :Y
Ajánlom mindenkinek, föleg ha épp akciós áron kapható.
Egyedül az a puha bevonat nem tetszik a készulékházon, mert az idővel undorítóra fog kopni. Bár ezt meg olajos popsitörlővel le lehet masszírozni, csináltam már ilyet, na de akkor is kár volt rátenni.

:)

(#10017) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Kollegának keresek 10-12e HUF körül (max) jó ár-érték arányú bluetooth hangszórót!
Aki tud, kérem segítsen!

(#10018) Cyborg válasza zolikaDB (#10017) üzenetére


Cyborg
őstag

Külföldi beszerzés mennyire játszik?
Onnan ár\érték arányban sokkal jobbat lehetne venni.

(#10019) Zοltta válasza Cyborg (#10018) üzenetére


Zοltta
senior tag

pl?

Nekem nem gond a külföldi beszerzés, csak bírjon sokat az akksi, ne torzítson zenék alatt, meg legyen azért basszus is benne és persze ,hogy hangos is legyen :D melóba kell.

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10020) zolikaDB válasza Cyborg (#10018) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jöhet külföldről, persze, azért kérdezek itt!

[ Szerkesztve ]

(#10021) Cyborg válasza Zοltta (#10019) üzenetére


Cyborg
őstag

Persze...

...esetleg egy mélytorkos natúr franciát nem kérsz mellé?😂

ZolikaDB

Nem mindenki akar külföldi rendeléssel bajlódni, aki itt kérdez.

[link]

(#10022) Zοltta válasza Cyborg (#10021) üzenetére


Zοltta
senior tag

Te írtad ,hogy külföld :D :D :D

Ezt már láttam valakinél o.O Esetleg van vele tapasztalatod ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10023) Zοltta válasza Zοltta (#10022) üzenetére


Zοltta
senior tag

T6 mintha jobb mélyet adna vissza.

[link]

Ez a frissített meg mintha több wattos lenne jobb méllyel

[link] :U

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10024) LeadR válasza zolikaDB (#10017) üzenetére


LeadR
csendes tag

Itt körül szerintem jó vétel a Tronsmart Element Mega és a T6. Előbbi picit hangosabb és stereo, utóbbiban picit több a bass.

(#10025) Cyborg válasza Zοltta (#10022) üzenetére


Cyborg
őstag

A külföldi rész ZolikaDB-nek szólt.

A tronsmart hangosabb, több a mély, de torzít, és nem szól szépen.
A tribit meg szépen, tisztán, és kiegyensúlyozottan szól, nem torzít max hangerőn se, de csak 12w. Ennyiért az egyik legjobb vétel.

A nagytesója volt Nekem, a maxsound plus, imádtam. Jobban szólt, mint a 3x annyiba kerülő bose soundlink mini 2.

Leadr
A sztereó hangzás azért elég vicces ~20cm-en🙂

[ Szerkesztve ]

(#10026) <Adamsky> válasza Cyborg (#10025) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Az XSound Go-nak ár/teljesítmény viszonyban szerintem sincs párja (picit drágábban ott van még az Earfün Go, és a Tribit MaxSound Plus). Nekem volt XSound Go-m, és van MaxSound Plus-om ...
Ami még szerintem jó vétel, az az Anker Soundcore 2 (Ali-n, lengyel raktárból, 36$). Bár a mélye kicsit kevesebb, mint az XSound Go-nak, de így is egy kiegyensúlyozott, szép hangzású hangszóró. Ja, hogy tovább bonyolítsam a dolgot, mind az XSound Go-ból, mind pedig a Soundcore 2-ből van upgraded (BT 5.0, párba köthetőség, Type-C) verzió.

... én Tronsmart-ot nem vennék. Elég csak Oluv-nak belehallgatni mondjuk ebbe a tesztjébe.

(#10023) Zοltta
Ó, ez a csávó az AnonimInc. csatornán (nem tudom, mi a rendes neve) tuti botfülű. Arról pedig szerintem ne is nyissunk vitát, hogy attól nem lesz egy hangszóróban több a "basszus", hogy rázza az asztalt (és így rezonál minden, mint a nyavalyatörés)

[ Szerkesztve ]

(#10027) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Koszonom :R

(#10028) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok.
Egy BT hangsugárzót szeretnék, egy nagyjából 50nm-es műhelyt kell kiszolgálnia.
Nincs bent számottevő zaj, max egy állványos fúrót kell lepipálnia, a többi gép gyakorlatilag zajmentes. Mivel egyedül dolgozom, ezért nem baj ha van mély, magas, közép. Nagyjából 60k környékére lőném be árban.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#10029) B1T3 válasza capulet75 (#10028) üzenetére


B1T3
Topikgazda

Szerintem ebben a kategóriában ilyesféle beltéri használatra a Harman Kardon Onyx Studio 5 vagy 6 a legjobb, esetleg ha vinnéd máshová is, nézz még rá a Sony SRS-XB43-ra vagy a Marshall Stockwell II-re.

[ Szerkesztve ]

(#10030) Cyborg válasza capulet75 (#10028) üzenetére


Cyborg
őstag

Egy partybox esetleg?

(#10031) capulet75 válasza B1T3 (#10029) üzenetére


capulet75
addikt

Köszönöm a tippeket.

Cyborg: Dániában élek, mindenképp helyben vásárolható egységet szeretnék, a szállítás költsége, plusz a garancia körülményessége miatt ezt elvetném.

Amiket néztem ( van amit marketen, de ezek részben újak, és beleférnek a keretbe ):
Sonos 1
NAD Viso 1 ( ez nem új )
Argon audio octave 5A
Harman Kardon citation one
Harman Kardon studio 4 és 5 ( a 4 nem új )
Bang & Olufsen BeoPlay S3 ( ez sem új )
JBL Extreme
Sony SRS-XB43

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#10032) zolikaDB válasza capulet75 (#10031) üzenetére


zolikaDB
veterán

CNC-zel? :)
Blitzwolf AS-2 van ilyen műhelyben nekem.

(#10033) capulet75 válasza zolikaDB (#10032) üzenetére


capulet75
addikt

Geotermikus fűtésrendszerekhez állítok elő részegységeket.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#10034) Zοltta válasza <Adamsky> (#10026) üzenetére


Zοltta
senior tag

Tudom én is ,hogy nem egy vájt fülű a srác, de nem is az ő véleménye alapján fogok vásárolni.

Most nagyon megfogott ez. Soundcore Motion+

Egy hasznos linknek nagyon örülnék ahol könnyen beszerezhető, megfizethető áron :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10035) tlala válasza Zοltta (#10034) üzenetére


tlala
addikt

Most volt akciós az aliexpress lengyel raktárából, vettünk is egy páran - de már csak a 2 USD-s kupon van, és 7 db.
Amúgy meg német amazon, -20 EUR-os kuponnal.

[ Szerkesztve ]

(#10036) Prien válasza capulet75 (#10031) üzenetére


Prien
addikt

Ha egy műhelybe veszed , miért nem gondolkozol hálózati cuccban?

Én egy picit bánom, hogy akkus hangszórót vettem, kb.10-15 óránként tölteni kell, miközben pont egy hálózati konnektor mellett van egész nap. 2 év múlva meg vehetek másikat, ha az akku nem bírja. 🤷‍♂️

A kevés is több a semminél.

(#10037) vicces válasza Zοltta (#10034) üzenetére


vicces
addikt

a te linked nekem bead egy kupont. és 79,99 euró a végső ár. gondolom függ a lokációtól.
ennyiét nagyon megéri. :K

:)

(#10038) fabri07 válasza zolikaDB (#10017) üzenetére


fabri07
aktív tag

Még ott van a tronsmart element t2 plus, szerintem elég jó az árához képest :R

(#10039) Zοltta válasza tlala (#10035) üzenetére


Zοltta
senior tag

Eddig mi a véleményed róla? az egész cucc , hang, akkumulátor, a gép külsö burokalat, mintha azt olvastam volna ,hogy gumis :F és hogy ez nem jó vagy mi mert ragad vagy ilyesmi :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10040) Zοltta válasza tlala (#10035) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nekem ezt irja :D

Store Coupons-US $2.00
AliExpress Coupon-US $3.00

Total US $86.53

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10041) Zοltta válasza Zοltta (#10040) üzenetére


Zοltta
senior tag

Egy frissítés után ez eltűnt :Y

AliExpress Coupon-US $3.00

marad 89.53$

még igy is olcsóbb mint a német amazon 10 ezerrel .

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10042) tlala válasza Zοltta (#10039) üzenetére


tlala
addikt

Méretéhez képest jó hangja van, és menő az app-ból állítható equalizer.
A gumis teteje hihetetlenül ujjlenyomat fogó, még nem is láttam ilyen anyagot, ami ennyire gyorsan és látványosan zsírosodni kezd a gombok körül, és nem is könnyű letisztítani. Fiamnak vettem ajándékba, és épp csak kipróbáltam, már úgy nézett ki, hogy ciki volt átadni a szülinapján.
Ha lesz időm, majd összevetjük a Dockin D Fine+-szal.

[ Szerkesztve ]

(#10043) Zοltta válasza tlala (#10042) üzenetére


Zοltta
senior tag

zsírosodni kezd a gombok körül, és nem is könnyű letisztítani.

Nah pont ilyesmit halottam teszt videók közt :/
Bár ha cserében teszi a dolgát a kis ápolás nem fáradtság :D

Csak van rá valami megoldás erre :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10044) B1T3 válasza Zοltta (#10043) üzenetére


B1T3
Topikgazda

Mivel vízálló, így szerintem nem kell félni, ha alkalmanként áttörölgeti az ember egy minimálisan szappanos vizes kendővel.

(#10045) Zοltta válasza B1T3 (#10044) üzenetére


Zοltta
senior tag

Pont erre gondoltam én is egyik megoldásra :)

Van ennek vetélytársa amúgy? a Miton+ nak :F

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10046) <Adamsky> válasza Zοltta (#10034) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nagyon megfogott ez. Soundcore Motion+"
Nem csodálom. Jó kis cucc. Sokat hezitáltam anno, hogy kell-e ez nekem, de jött az Ali-n (amit tlala link-elt) egy olyan akció, aminek nem lehetett ellenállni. Nem bántam meg. ;)
Most is ott a legolcsóbb. A 2$ kuponnal gyk. 89,53$ ~ 27,5e Ft. Nekem kevesebb mint 48 óra alatt (!) itt volt.

#10045
"Van ennek vetélytársa amúgy?" - szerintem nincs. Se méretben, se ár/teljesítmény viszonyban.

Ahogy egyébként tlala is írta, ez az egyetlen komoly hibája. Nekem volt Soundcore 2-m, az ugyanilyen volt. Ujjlenyomat mágnes. Szerencsére csak koszolódott, de nem kopott.

[ Szerkesztve ]

(#10047) djnice válasza <Adamsky> (#10046) üzenetére


djnice
veterán

Így van, nincs párja. Haver Dockin D Fine-jával hasonlítottuk össze fej-fej mellett, a Dockin nagyon minimálisan hangosabb csak és ez igaz a mélyhangokra is, viszont jóval nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#10048) Zοltta válasza <Adamsky> (#10046) üzenetére


Zοltta
senior tag

Akkor fizunál instant veszem :D az biztos hogy lesz tokja :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10049) vicces válasza Zοltta (#10048) üzenetére


vicces
addikt

nekem ma lemerült a gyári töltésből a cumó. bekapcsoltam a régebbi hangszórómat - bluaudio mittudomén mi -, mert gondoltam az is jó lesz amíg töltöm a cuccot. és akkor döbbentem meg. fáj a fejem, cseng a fülem olyan sz@rul szól. pedig arról is azt hittem, hogy jól szól csak azért kell nekem új hangszóró, mert a csereakksi amit beleraktam kb harmad akkora kapacitású. /ez volt itthon parlagon. az a bizonyis kommersz nokia akksi, asszem 850mah/. igy is bir 3-4 órát, de a hangminőség összehasonlíthatatlan.
vegyétek az ankert, mert rohadt jó ;]

:)

(#10050) szetcsuszott válasza Zοltta (#10048) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

[motion+ tok] ma jött meg, 13 nap alatt ért ide, kifogástalan :)

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.