Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35002) Jahno válasza boost (#35000) üzenetére


Jahno
őstag

Nem régen szereztem egy D40-est, hogy legyen valami békebeli cuccom is, "csak úgy" játszani.

Eredetileg úgy terveztem, hogy majd APSC felé mennék, Fujira bevált a 12mm-es Samyang, azt megvettem Sonyra, mellé 7mm-t, aztán nézegetni kezdtem vázat, mikor az A7-III nálam maradt. Szóval újratervezés, el vagyok azon a kittel, szereztem rá Samyang 14mm-t meg egy 11mm-es TTartisan halat, esti fotókhoz kiváló, hétvégén bevetjük a rolleres fotózásokhoz, ott is kiderül mire lesz jó. Most azon gondolkozom, hogy ezt a 16-20+ gyutávot kellene lefednem, csak a 12-24es elég zsebbe nyúlós, közben APSCre kijött a Sigma 10-18as, ha átkapcsolom a vázat APSCre akkor megapixel is marad valamennyi, gyutáv 15-27 egész kellemes, obi új ára kb. 250ezer felett, az még vállalható lenne. Ha valami fényerőtlenebb létezne használtan, akkor meg is venném. Utoljára A-ra volt Sigma 12-24mm f/4,5-5,6, még azzal is el lennék, de nem feltétlen adaptereznék, ha nem muszáj.

Egyelőre a vázon legyek túl, hosszú távú terv meg a hajtogatós kijelző miatt valamelyik 6700 vagy újabb hasonló modell, arra akkor mehetne ugyanígy ez a nagylátó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.