Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41101) BiP válasza Anulu79 (#41100) üzenetére


BiP
nagyúr

Én a Westend pláza mélygarázs parkolójába mennék. Ott tuti van hely. A környéken az utca az mindig lutri.

[ Szerkesztve ]

(#41102) MADcat válasza Anulu79 (#41100) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A Ferdinánd híd alatt sztem.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41103) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez szerintem tényleg agyament képrejtvény.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41104) Golden9 válasza philoxenia (#41103) üzenetére


Golden9
addikt

Spagettiwestern? :F

[ Szeretkezve ]

(#41105) philoxenia válasza Golden9 (#41104) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az előadó legismertebb "száma" mint segítség...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41106) Anulu79 válasza BiP (#41101) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez lett a nyerő köszi! :R

(#41107) Vismajor01


Vismajor01
addikt

2022ben tenyleg itt tart a volanbusz? Meg jó h nem buszozok már 10 éve....
Paksrol mennek a motoromert Pestre ahova nyilván hülyeség kocsival menni.

-Pénztár hétvégén nincs nyitva
-Online nem lehet jegyet venni a jaratra mert misztikus piros W-vel van jelolve az appban, jelentsen ez bármit is
-Készpénzem nincs mert multinal vagyok alkalmazott honnan lenne

És akkor buszsoforrel kell egyezkedjek h nepligetbe veszek fel pénzt... 2022ben.. szánalmas

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41108) Top cat válasza Vismajor01 (#41107) üzenetére


Top cat
őstag

És Pakson nincs ATM? ;]

(#41109) Vismajor01 válasza Top cat (#41108) üzenetére


Vismajor01
addikt

Az állomáson nem volt, és a busz nyilván nem vár meg.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41110) Golden9 válasza Vismajor01 (#41107) üzenetére


Golden9
addikt

Igen.

#Elhiszem.

[ Szeretkezve ]

(#41111) philoxenia válasza Vismajor01 (#41109) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Neten nem tudtál jegyet venni?
Vonatra biztosan lehet...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41112) Vismajor01 válasza philoxenia (#41111) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem, van mellette piros W

Alatta: W-vel jelolt jarmuvekre az online jegyvasarlas nem lehetseges

Kosz teso etc

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41113) pjen válasza Vismajor01 (#41107) üzenetére


pjen
félisten

Ne haragudj azért valamennyi KP kéne, hogy legyen otthon. Elmegyek vásárolni egyszercsak bemondja a hangos:elnézést hálózati hiba miatt csak KP fizetés lehetséges. Párszor már jártam így (tesco). Akkor ott hagyok mindent? :)

(#41114) Cs1csó válasza pjen (#41113) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Persze sok Tesco-nál van automata tehát félretolod a szekeret - ha van családtagod akkor az megvár ott vele - és elmégy felvenni pénzt.

(#41115) BiP válasza Cs1csó (#41114) üzenetére


BiP
nagyúr

hm. Tehát vagy családtagot vagy KP-t vigyek magammal, ha biztosra akarok menni.
Akkor már KP-t egyszerűbb :)

Mi se készpénzezünk, ha nem muszáj (meg szerintem akinél túl sok KP van, az nekem mindig gyanús), de némi vésztartalék (párezer ft) mindig legyen az embernél, én amondó vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#41116) Cs1csó válasza BiP (#41115) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD úgy értem, hogy ha ott hagyod magára a kocsit széthordják. Vagy beletesznek valami drága dolgot amit nem szerettél volna. (volt egy vígjáték amiben csinált az egyik szereplő ilyen gerilla módszerrel vásárlásösztönzést.)

(#41117) pjen válasza Cs1csó (#41114) üzenetére


pjen
félisten

A piacon se tudok mindenhol kártyával fizetni, vagy a virágosnál. temetőbe a belépő is KP. Nálam egy 20 ezres és pár ezres mindíg van.

(#41118) Cs1csó válasza pjen (#41117) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerűen: még mindig nem lehetséges bárhol kártyával fizetni.

(#41119) BiP válasza Cs1csó (#41116) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, nem sejtettem, hogy ilyenre gondolsz, mert nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy otthagyjam.
Ilyen szituban én vagy anyázva visszapakolnék vagy rábíznám egy eladóra, hogy ugyanmár hadd hagyjam itt, amíg szerzek készpénzt. (bár ugye jobb nem is kerülni ilyen szituba).

#41117 pjen temetőbe a belépő is KP.
Azt hittem, hogy oda a 40év láncdohányzás a belépő :)
Komolyra fordítva: van olyan temető, ahol szednek belépőt? Tényleg? Hova süllyedt a világ.

#41118 Cs1csó : egyébként igen. Ezért praktikus, ha az ember hord magánál némi KP-t alternatívaként.

[ Szerkesztve ]

(#41120) pjen válasza BiP (#41119) üzenetére


pjen
félisten

Igen, Pesterzsébeti temető: 280Ft, ha kocsival mész be.

(#41121) Nikaré válasza pjen (#41120) üzenetére


Nikaré
őstag

Fővárosban mindegyikbe pénzt szednek (gépjárművel való behajtáskor) így tudom :(((

(#41122) BiP válasza pjen (#41120) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, kocsival. De hát akkor az nem belépő, hanem azt fizeted meg, hogy bevihesd a kocsit. (vagy parkolási díjnak is felfogható :) )
Megijedtem már, hogy a belépésért is fizetni kell, ami azért durva lenne.

(#41123) mephi666 válasza BiP (#41122) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ha hosszabb időre kívánsz maradni, akkor fizetni kell a parcelláért mindenhol :) ...de ez akkor már úgyse téged érint, hanem a hozzátartozókat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41124) pjen válasza BiP (#41122) üzenetére


pjen
félisten

Lőrincen például nem kell fizetni.

(#41125) BiP válasza mephi666 (#41123) üzenetére


BiP
nagyúr

:)
Bár azért ha valaki kicsit is felelősebben gondolkodik, akkor elintézi magának előre. Kivéve persze, ha váratlanul kell a "szállás".

(#41126) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok!

A nyár folyamán 5 eseményre szeretnék közreműködőket toborozni online formában. Adott tehát 5 időpont, amikre max. 3 fő jelentkezését várnám. Ehhez kellene egy olyan felület, amin az illető be tudja írni a nevét ahhoz az eseményhez, aminek az időpontja megfelel számára. Ha egy időponthoz megvan a 3 fő, akkor a felület kiírná a jelentkezőnek, hogy már betelt a létszám, válasszon másik időpontot.
Google Form segítségével gondoltam megoldani ezt, de az egy eseményre max 3 fő jelentkezése és betelt eseménynél a "hibaüzenet" kiírását nem tudom vele megoldani. Létezik a Google Form-on kívül más felület is erre, amivel megoldható úgy, ahogy én szeretném? Vagy valami tipp, hogy mit csinálok rosszul a Google Formban?

(#41127) FattyDove


FattyDove
őstag

Van olyan oldal, ahol visszamenőlegesen meg tudom nézni, hogy az adott számaimmal milyen nyereményeket nyerhettem (vagy nem) a korábbi Eurojackpot húzásokon?

(#41128) coco2


coco2
őstag

Egykori Cardiomegaly tippet köszönöm (elfelejtettem megköszönni).

Más.

TV kábelezési problémába ütköztem, és nem találtam olyat, hogy "azonnali tv-s kérdések" topic vagy hasonló. De irányítsatok át, ha van jobb hely a kérdésre.

Van egy optikai kábelmodem, amin jön befele tv jel. A kábel modemnek van antenna kimenete. A kábelmodem egy FiberHome HG6544C, és ilyen menetes antenna kimenete van, jelenleg ilyen kábelvég megy bele. A kábelvég kissé barkácsolt, egykori még t-com-os időkből később digis szolgáltatónk lett, ügyeskedtek a szervízesek. A tv egy Sony KDL-42W705B, a csatlakozójára ráfotózást sajnos nem tudtam megoldani, de a kábel menet-mentes, kép1, kép2. Szintén "okosan szerelt". A kábel 2 helyen is meg van szakítva, az egykori szanaszét hibrideken irányítás már nem is olyan irányba viszi a jelet és társai, mire a jel a tv-be ér, gyenge.

Ideje lenne azt az évtizedes szanaszét berhelt kábelt 1 darabra cserélnem, de ilyen kábelvégekkel (vagy legalább kompatibilisekkel) nem nagyon találok tv antenna kábelt.

Ha van valakinek ugyan így digis kábelmodeme + okos tv-je, egy tippet had kérjek, honnét lehet normális antennakábelt beszerezni? Vagy ha muszály átalakítózni, abból milyet?

A tippeket köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41129) pjen válasza coco2 (#41128) üzenetére


pjen
félisten

Menj el egy műszaki boltba, vegyél 3 x árnyékolt koaxot mutasd meg a képet, fognak adni csatit csak rá kell tekerni. A másik végére pedig egy Tv be való dugót. Szerintem az eladó 5 perc alatt meg is csinálja.

(#41130) Top cat válasza FattyDove (#41127) üzenetére


Top cat
őstag

Itt rá tudsz keresni, de csak az ideiekre.

(#41131) coco2 válasza pjen (#41129) üzenetére


coco2
őstag

Ami nem gyári géppel gyártott csati, hanem kézzel van egybenyomva, az már megint a barkácsolt cucc lesz, ami ugyan úgy jön szét, mint a mostani :((( Valami normális kellene, amire aztán nem kell odafigyelni, ha húzom a szekrényt, kábelek kicsit szétfeszülnek, és társai.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41132) philoxenia válasza coco2 (#41128) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek roppantott kábelek, fogó kell hozzájuk. Menetesben tudsz házilag szerelni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41133) philoxenia válasza coco2 (#41131) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyenre gondolsz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41134) donmackó válasza coco2 (#41131) üzenetére


donmackó
őstag

Kompressziós csatlakozót kell rá rakatni, azt nem fogod eltépni. [link] <-youtube link

Release the cable hounds!

(#41135) philoxenia válasza donmackó (#41134) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom boltban ráteszik-e?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41136) donmackó válasza philoxenia (#41135) üzenetére


donmackó
őstag

A kisebb boltokban ha van az eladónak affinitása hozzá, akkor igen, antenna boltban biztos. Nálunk a helyi barkácsban rá rakta a koma.

Release the cable hounds!

(#41137) pjen válasza coco2 (#41131) üzenetére


pjen
félisten

Ha normálisan van megcsinálva amit ajánlottam az nem barkács és nem jön szét. Nálam 5Tv van , mindegyikbe megy DIGI koax különböző osztókból+3 Tv be van voda oda is kell a koax. Mind rátekert és még egy se ment szét. De ha fontoy az Auchanban kapsz gyárilag öntött kábelt is.

(#41138) Top cat válasza FattyDove (#41127) üzenetére


Top cat
őstag

Itt van ami neked kell.

De biztos jó ötlet ez? Mit csinálsz, ha nyertél volna egy komolyabb összeget? ;]

(#41139) FattyDove


FattyDove
őstag

Jee, köszi mindenkinek :DDD

(#41140) coco2 válasza philoxenia (#41133) üzenetére


coco2
őstag

Az lehet pont jó lesz nekem, csak annyi a fájdalmam, hogy egy átalakítót miért nem mutatnak mindkét oldalról :F :O

Pld ezt itt csak az egyik oldaláról látom.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41141) coco2 válasza donmackó (#41134) üzenetére


coco2
őstag

Nincsen olyan fogóm. Azért akarok már úgy készített kábelt. És pontosan azt remélem berendelve megkapni :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41142) pjen válasza coco2 (#41140) üzenetére


pjen
félisten

Arra a másik végén egy F csati megy ami rátekerve csatlakozik a koaxhoz. Ez a dugó megy a Tv be, de Neked nem kell ilyen csak sima dugó amit tátekersz a koaszra. A másik végére kell a csavaros csati.

[ Szerkesztve ]

(#41143) philoxenia válasza coco2 (#41140) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez gyakorlatilag a "tekerős-dugós átalakító"...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41144) philoxenia válasza coco2 (#41140) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pont ez a fajta nem jó, mert ez hüvelyes végű.
Pontosan ilyen kellene, ha jól látom a képeidet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41145) pjen válasza coco2 (#41128) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen az a kábel vég ami a modembe megy teljesen normálisn van préselve, ha zavar egy ollóval vágd le a kilógó árnyékolást. Viszont ennek normális az impedanciája a készdn kapható pecs kábeleknek viszont leginkább nem.

(#41146) coco2 válasza philoxenia (#41144) üzenetére


coco2
őstag

Igen, azok a kábel végek azok, amik nekem kellenek, épp csak hosszabb kellene :(((

A soho router és a tv egymástól fal mentén kábelcsatornában olyan 9 és fél méter a kábel út, és nem baj, ha van egy kicsi ráhagyás. Gyakorlatilag egy 12 méteres kábel lenne jó. A 10+ méteres kábelekből viszont csak hosszabbító típusokat találtam, átalakítókat nem.

Amire gondoltam, hogy veszek mezei hosszabbítót olyat, ami legalább az egyik oldalra belepasszol, a másik oldalra pedig átalakító dugót kábel helyett.

A csatlakozó nevekból jönne jól egy gyorstalpaló, hogy a nevek között eligazodjak. Az "F-csatlakozó"-ról megtaláltam, hogy az a csavaros. A kábel mobem csatlakozója ezek szerint F-anya, abba kell egy F-apa. A TV oldali csatlakozó nevében nem vagyok biztos. Az egyik termék link "IEC"-nek nevezte, de arra rákerestem, és hálózati tápkábeleket találtam csak :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41147) philoxenia válasza coco2 (#41146) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem gyártasd le! Gyáriban nem lesz ekkora, vagy horror árban csak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41148) Inhouse válasza coco2 (#41146) üzenetére


Inhouse
őstag

Ne bonyolítsd, a TV-be koax dugó kell, mert a TV-n van a koax aljzat. Ennyi infó elég hozzá. A rátekerős F csatlakozó, ha a kábelhez való méretű a belső menetes része, és ügyesen van rátéve, akkor teljesen jó. Sőt azt is megteheted, hogy a másik végére is ilyet rak(at)sz és arra már csak rá kell tekerni az előzőleg belinkelt F-->koax dugó adaptert. Még így is jónak kell lennie, bár minden csatlakozás veszteség. Koax dugóból nekem a csavaróssal rossz tapasztalataim vannak, akkor inkább a 90fokos (pipás) csavaros rögzítésű, az is megoldható házilag.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#41149) pjen válasza Inhouse (#41148) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#41150) coco2 válasza Inhouse (#41148) üzenetére


coco2
őstag

Jó lenne az is, csak nem olyat találtam. Amit találtam, az egy dugó, amit - elméletben - rá tudok tekerni a router anya kimenetére, és a másik oldala koax apa. A képen nem lehet látni, had kérjek rá egy másodvéleményt, biztos nem néztem-e el?

Aztán a koax apa és a tv koax anya közé már van mezei hosszú antenna kábel.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.