Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41151) Borisz76 válasza coco2 (#41150) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne piszmogj már.....
Bemész a műszaki boltba és kérsz :
- Koax kábelt , megfelelő hosszban.
- " F " csatlakozót.
- TV-be menő szerelhető antenna csatlakozót.
( ez lehet akár " F " verziós is , ami ugye menetes , csavaros rögzítést jelent. )

Kifizeted , hazaviszed , összerakod , bedugod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41152) inf3rno válasza Borisz76 (#41151) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még jobb, ha ott helyben megszerelteti kompressziós dugókkal.

Buliban hasznos! =]

(#41153) Borisz76 válasza inf3rno (#41152) üzenetére


Borisz76
veterán

Így igaz !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41154) pjen válasza coco2 (#41150) üzenetére


pjen
félisten

Az a hosszú kábel egy sz@r. Eleve csak 2x árnyékolt ami 10 méternél már számíthat a vastagsága se szabványos tehát nem lesz megfelelő az impedanciája. + az az átalakító ami a routerhez megy örökké kontakt hibás lesz.

(#41155) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Segítség kellene!
Keresek Suzuki GSX-R 600/750/1000 K6 modellt (1:12 vagy mind1 mekkora) lehetőleg fekete/szürke színben, de a kék/fehér is jó.
Lényeg a K6 (egyezzen!)

Ha valaki tud konkrét helyet (linket) azt köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41156) Borisz76 válasza MaxxDamage (#41155) üzenetére


Borisz76
veterán

Én voltam 14 , édasanyám 31 , mindez 1990-ben.....
és muterom egy Suzuki GSX-R 750-s géppel rohangált....

Képek vannak róla de modellem nincs :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41157) MaxxDamage válasza Borisz76 (#41156) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem is volt 600-s K6 és jó lenne "emlék" modell.
K6-t nem kaphattál 90-be, mert az 2006-s modell. :D
Hasonlóra gondolok:

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41158) Borisz76 válasza MaxxDamage (#41157) üzenetére


Borisz76
veterán

[https://www.ebay.de] oldalon akad ....hasonló.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41159) coco2 válasza pjen (#41154) üzenetére


coco2
őstag

Az a kábel, ami most van, nagyon sokkal rosszabb.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41160) pjen válasza coco2 (#41159) üzenetére


pjen
félisten

Pedig annak a kábelnek ránézésre semmi baja, normálisan fel van préselve. Az,hogy kilóg az árnyékolás csak trehányság.

(#41161) philoxenia válasza MaxxDamage (#41157) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?
esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41162) philoxenia válasza Borisz76 (#41156) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem vagy túl késői gyerek.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41163) Golden9 válasza philoxenia (#41162) üzenetére


Golden9
addikt

Nem minden motoros ellenőrzi a gumi épségét. :D

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#41164) MaxxDamage válasza philoxenia (#41161) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, második jó is lehet :) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41165) Borisz76 válasza philoxenia (#41162) üzenetére


Borisz76
veterán

Meg van az az előnye , hogy én még ismertem és emlékszem a dédszüleimre. Sőt a most 15 éves fiam a mai napig imád a Dédi mamájával ( 86 éves ) kártyázni.

Még "tetéztem" azzal , hogy 7 hónapra jöttem a világra 1860 grammal !
3 hónap inkubátor....
Mondjuk erre speciel nem emlékszem :) , csak mesélték.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41166) philoxenia válasza Borisz76 (#41165) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két nagyszülőmet ismerhettem csak, közülük az egyik három éves koromban meghalt.... :(
Mondjuk Édesanyám már négy dédunokáját ismeri, ha minden jól megy nemsokára az ötödiket is. Ismeretségi körben ükunokázó mama is van. :K
1k 80 dkg voltam születésemkor, nyolc hónapra születtem, hét hónapos fejlődéssel Édesanyám elmondása szerint. Ő nemsokára 81 éves lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41167) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#41164) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most néztem újra és az csak egy plexi a K6-ra. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41168) philoxenia válasza MaxxDamage (#41167) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem se stimmelt újra megnézve... ;]

Mondjuk ez meg nem 1:12.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41169) MaxxDamage válasza philoxenia (#41168) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R :D
Az nem az, de K8-as modell ;] :K
Találtam egy pont megfelelőt, de az "árára" még alszok párat... :U

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41170) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Van itt olyan, aki biciklifutároskodik? Melyik a legjobb cég (footpanda, wolt..). Helyileg Debrecenről lenne szó. Őszig lehet kipróbálnám, ha legalább 200k-t meg lehet keresni napi 8 órában nettóban Kata és egyéb költségek levonása után. Privátban várom a tapasztalatokat, ha van valakinek, ne szemeteljük vele a topikot szerintem. Köszi!

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#41171) krizmo_ válasza SOAD19 (#41170) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Szerintem, ide is dobd be: Álláskeresés, interjú, önéletrajz

[ Szerkesztve ]

(#41172) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy a pesti oldalon a Rakpart már megvan-e nyitva? Legutóbb (pár hónapja) még fel volt túrva az egész. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41173) B.i.L válasza Lokids (#41172) üzenetére


B.i.L
senior tag

Igen meg nyitották,hétvégén le van zárva.

Horgászni mentem...B.i.L

(#41174) sutszi válasza Lokids (#41172) üzenetére


sutszi
veterán

Már néhány hete...rendszeresen arra járok. Nekem sokat rövidít.

Hétvégén valóban le van zárva.

kb 2 hete a Waze egyik hétköznap reggel fals lezárást mutatott rá... néztem is hogy mi van. Aztán senki nem ment arra pedig oké volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41175) inf3rno válasza sutszi (#41174) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem google navigáció vitt rá építési területre a múltkor. Én 2 óra keringés után feladtam, kikapcsoltam a navigációt, és inkább beálltam a dugóba, és benyomtam Mozart zenéjét. Relaxáltam talán negyed órát, de nyíl egyenesen mentem ki a városból, és nem volt ez az 50 féle fiszem faszom mellékutcába kanyargás, amit a google előadott. Az tette be nálam a kaput, amikor el akartam jutni egy 300 méterre lévő helyre, aztán berakott nekem két 8-as hurkot mindenféle felüljáróval meg anyámkínjával. Többször okoztam majdnem balesetet, mert egy tized másodperc alatt kell eldönteni kanyarban, hogy mire gondol, pláne, ha teljesen más van az adatbázisban és a valóságban. Kalap kaki az egész. Nem is értem, hogy kinek hiányzik ez. Legközelebb megnézem a térképen, hogy hova megyek mielőtt elindulok, aztán kész.

Buliban hasznos! =]

(#41176) Cs1csó válasza inf3rno (#41175) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Ebben az esetben nyomják meg a piros gombot, és nyugodjanak békében."

Macskafogó

(#41177) inf3rno válasza Cs1csó (#41176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#41178) mephi666 válasza inf3rno (#41175) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem van ilyenféle kattanásom: hiába vagyok it-s, nem szeretem navigációra bízni magam :DDD viszont szeretek tervezni, térképen megnézem mi a cél, megjegyzem hosszabb útnál, hogy pl melyikről melyik számú főútra hol kell rámennem és megyünk... ha nagyobb városba térünk be, akkor is előre megnézem (utcaképpel is), hogy hol-merre... fiunk 5 éves, szereti a térképeket... nyaralásra szerintem a tervezett útvonalakból nyomtatok neki és követheti útközben, hogy a térképen épp hol-merre járunk :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41179) pjen válasza inf3rno (#41175) üzenetére


pjen
félisten

Google néha nagyon hülye tud lenni. Rendben, hogy nem online az IGO én mégis jobban szeretem.

(#41180) inf3rno válasza pjen (#41179) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem azért, mert követi az összes kocsit, aztán abból szedi a dugó információkat, azt viszont nem kalkulálja bele, hogy minden sáv váltás, kanyarodás, stb. egy csomó plusz energiába, figyelembe, stb. kerül. Úgyhogy ha 1 másodperccel gyorsabb az út úgy, hogy hozzáad még 10 kanyart, akkor lazán megcsinálja neked. Van nekem valami offline navigációs kütyüm itthon. Azt hiszem beszerelem a kocsiba, és ezentúl azt használom a google helyett. Az nem próbál túl okos lenni, hanem azt csinálja, amire szükségem van.

Buliban hasznos! =]

(#41181) BiP válasza inf3rno (#41175) üzenetére


BiP
nagyúr

Hááát, azért a google maps nem a legjobb. Persze, jó dolog, de a friss dolgokat, útfelújításokat nem bírja lekövetni.
Ebben a waze jobb/gyorsabb.

Egyébként én is úgy csinálom, mint mephi. Előre kinézem azért az útvonalat nagyjából, így ha valahol elkavar, akkor az gyanús lesz.
Vagy pl. vasárnap a nap folyamatosan sütötte a telefont, így az túlmelegedett, és menet közben lekapcsolt a waze. Jól megijedtem, hogy most akkor mi lesz, most hol-mi-merre, hogy kerülöm ki a dugót, de nagyjából emlékeztem, merre akartam menni, így azért csak kikeveredtem.

[ Szerkesztve ]

(#41182) Cs1csó válasza BiP (#41181) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen "olcsó húsnak híg a leve" a Waze vagy az iGO ebből él, és elsősorban az autós közlekedésért.

(#41183) flash-


flash-
veterán

Nátrium citrát port hol lehet kapni? (emberi fogyasztásra kellene kb 1kg kiszerelésben)
(Sodium Citrate)
készítenék magamnak energiaitalt de sehol se találok ilyet itthon

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41184) philoxenia válasza flash- (#41183) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Guglival.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41185) philoxenia válasza Cs1csó (#41182) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk az újonnan átadott utat pl. a HERE jegyzi, az összes többi nem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41186) Nikaré válasza philoxenia (#41185) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez annyira nem általános mert elég sok hiányos útszakasz, átnevezett utca vagy házszám nem stimmel. Pedig jónéhányat jeleztem illetve térkép szerkesztettem, nagyon lassan megy át a rendszeren.

(#41187) Gála


Gála
csendes újonc

Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz . Lehet nem itt kellene a kérdésemet leirni és bizonyára volt már ilyen téma , de végig olvasni a rengeteg irást szinte lehetetlen feladat . Kérdésem a következő : Samsung Galaxy telefonról szeretnék képeket átküldeni PC fényképalbumba mely nem sikerül, hogyan tudom feloldani a zárolást ? Ugyanis olyan hiba üzenetet kapok hogy vagy nincs kép , vagy a zárolást oldjam fel , illetve csatlakoztassam az eszközöket. Az eszközök USB kábellel csatlakoztatva vannak ,képek is vannak , marad a zárolás mint hiba lehetőség .Tudom hogy egy általános iskolásnak sem jelentene ennek megoldása kihivást , de sajnos nekem igen.Az elkészült képek a telefon belső memóriájában vannak. A telefon beállitásainál kell valamit állitanom ? Köszönöm , ha valaki szán rá időt és válaszával segit !

(#41188) MaxxDamage válasza Gála (#41187) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Elvileg, ha (Android) telefont kábelre dugod (csatlakoztatod) és az a géphez van kötve, akkor alapértelmezett a "töltés" mód, de ha a telefonon feloldod a képernyő zárat és lehúzod az értesítési sávot, majd ott a listán a "töltés" - ott ki tudod választani, hogy pl. "fálj/adat átvitel" és azt "csak 1x" (akkor nem ez lesz az alap értelmezett) és fogsz tudni le menteni a telefonról gépre.

Remélem értehetően le írtam és nem okoz így gondot (és jóra gondoltam) :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41189) Gála válasza MaxxDamage (#41188) üzenetére


Gála
csendes újonc

Köszönöm a gyors választ !Lehúztam , megjelenik a csendes értesítések - beállítások: vezetékestöltés alatta értesítési beállítások és törlés felirat jelenik meg mást nem látok - választhatok.

(#41190) Gála


Gála
csendes újonc

Most éppen 100% -os lett a töltöttség , és már nem jelenik meg semmilyen értesítés , ugyanakkor az adat átvitel - kép küldés továbbra sem kivitelezhető !

(#41191) Gála


Gála
csendes újonc

Találtam valamit . Korábbi problémák : -Fotók:-Magas akkumlátorhasználat a háttérben :- Alkalmazás elaltat 2022.03.01 Hogyan lehet ezt alkalmazás elaltatást " felébreszteni " ?

(#41192) AndrewBlase válasza Gála (#41190) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Pedig ott kell lennie. (Szintén Samsung Galaxy...)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#41193) inf3rno válasza flash- (#41183) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Citromsavat és étkezési szódabikarbónát összeöntesz, és az fog keletkezni. A pH-ra érdemes odafigyelni, hogy nagyjából semleges legyen.

Buliban hasznos! =]

(#41194) Gála válasza AndrewBlase (#41192) üzenetére


Gála
csendes újonc

Meg próbálok a kijelzőröl feltölteni képet , nálam nem jelenik meg ilyen , csak a képen látható
variációk ( Samsung Galaxy A 20 )

(#41195) BiP válasza Gála (#41194) üzenetére


BiP
nagyúr

az usb kábelt ilyenkor ki kell húzni, újra bedugni.
Ha jól be van állítva a fájlátvitel, akkor a Windowsban a filekezelőben megjelenik a telefon, mint meghajtó, és tudsz róla másolni. ELVILEG

(#41196) flash- válasza philoxenia (#41184) üzenetére


flash-
veterán

koszi de ez a frugo nekem eléggé megbizhatatlam még a forditasa se jo, se semmi információ, gondolom nem magyar a forrás sem hát meg az ára ennyiért vicc 🤣

inf3rno
szuper! es akkor gondolom fogyasztható, állítólag sokkal jobban hasznosul a nátrium ezen formája mint az nacl..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41197) philoxenia válasza flash- (#41196) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért akarsz sok nátriumot?[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41198) MaxxDamage válasza Gála (#41194) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

BiP jól írta, jónak kell lennie.
Csatlakoztatáskor az "alapértelmezett" a "töltés" , de azt lehet változtatni (listából) és ott a megfelelőt kiválasztva automatikusan meg is jelenik a telefon/könyvtár. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41199) Gála


Gála
csendes újonc

Köszönöm a segítséget MaxxDamage és BIP sokszori kísérletezésre sem sikerült a problémát megoldani ( nyilván a bénázásomnak is köszönhetem ) feladom , már nincs türelmem ,majd máskor próbálom újra . Még egyszer köszönöm, hogy áldoztatok időt rá és elláttatok tanácsokkal !

(#41200) MaxxDamage válasza Gála (#41199) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Restart volt? Próbáld ki és aztán csatlakoztasd géphez (pin beírás és rendszer betöltés után)
Android telefonon ez "szabvány" , úgy mint ha pl. nem tudod be kapcsolni, akkor töltőre csatlakoztatva (bizt.funkció) automatikusan bekapcsol.
USB hibakeresés is legyen be kapcsolva (fejlesztői funkció)
Itt lehet pár hasznos tanács Androidhoz. [link]
AirDroid amivel le tudsz menteni (kicsi) fájlokat (premium előfizetés verzióval bármekkora fájl kimenthető/felrakható vezeték nélkül) [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.