Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41351) philoxenia válasza FattyDove (#41350) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor az egyik felének a begombolt lesz a jó, a másiknak a kigombolt.... ;]
Iránymutatás:[link]
Gombolás:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41352) coco2 válasza FattyDove (#41350) üzenetére


coco2
őstag

Az még rosszabb :)

Ha a vendéglátod figyelmes, és tudja, hogy protokol gondjaid vannak, előre jelezi, kitől kérdezhetsz napirendi pontokat illetően. Azt általában jó ötlet arra használni, hogy dress code és minden egyebet megkérdezel tőle. Ha nincs olyan lehetőséged, akkor az alantiak.

Előre meg kellene kérdezned, hogy légkondicionált helyiségben lesztek-e. Nem mindig van úgy családi eseménynél. Időnként a vendéglátás "elfelejti".

Ha lesz légkondi, maradnak mellény, zakó, és ne olvadjon meg a jégkocka a szádban (maximum kicsit psycho-nak néznek, de a vendéglátódat biztosan nem fogod megsérteni, és arra az egyre kell figyelned, a többi mellékes). Ha nincs légkondi, és előre tudod, hogy meleg lesz, a mellényt elhagyhatod, zakó maradjon begombolva. Ha a vendéglátód lazít, az az ő joga, nem a tiéd (leszámítva, hogy külön utasít rá téged, akkor hagyod magad). Bármit vittél, az elején add át, gratulálsz az ifjú párnak, stb. Mindez addig, amíg elő nem kerül az alkohol.

Amikor az alkohol előkerül, akkor lesz kérdéses, ki vagy te ott a családnak, kinek a vendége vagy, miért vagy ott egyáltalán? Annak függvényében elkezdhetsz, illetve el kell kezdened lazítani (ivás előtt levenni zakót, mellényt, nyakkendőt, inget is kigombolni, ezek mind hovatartozás kérdése), vagy lelépni a lehető leghamarabb.

Ha lelépni terveztél, lehetőségként nem kötelező a menyasszonyi táncig maradni, de akkor az összes ajándékot add át előre a párnak, és jelezd előre, hogy nem tudsz majd maradni. Unszolásnak nem kell hagynod magad (kötelességeid vannak másnap bla-bla stb), de ha a vendéglátód konkrétan utasít, hogy a táncig maradnod kell, akkor úgy jártál, és akkor a táncra szánt ajándékot a táncnál adod át.

Ha pénzt adsz át, normális borítékot használj. Esküvőre a fényes-mintás piros boríték a "tipikus".

Vészhelyzet esetére ha bármi szóváltásba kerülnél, és fogalmad sincs róla, ki-kicsoda, tipikusan "hagyod" magad az idősebbeknek. Azért még akkor is maximum kicsi szidást kapsz, ha nem kellett volna úgy tenned.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41353) BiP válasza coco2 (#41352) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha pénzt adsz át, normális borítékot használj. Esküvőre a fényes-mintás piros boríték a "tipikus".
Amikor épp pénzt adtunk, soha nem piros borítékban adtunk.

(#41354) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Ti hol vennétek Pest megyében,

-Kádat
-Zuhany fejet
-Kádhoz csapot
-Mosdót
-Wct
-Mosdóhoz csapot
-Kanapét
-Csempét
-Melegburkolatot
-Terasz/kinti bútorzatot
-Növényeket, kertbe virágok/fák/etc
-Szőnyeget
-Ajtókat
-Killincseket

Bárkinek bármi tapasztalata van ne tartsa magában, egész házra kéne bevásároljak :R

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41355) philoxenia válasza Vismajor01 (#41354) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szakemberes topikban jobban fogják tudni. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41356) philoxenia válasza BiP (#41353) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Direkt vannak erre a célra kész nyomtatványos borítékok. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41357) Vismajor01 válasza philoxenia (#41355) üzenetére


Vismajor01
addikt

Beirtam oda, beirom mindenhova ahova lehet mert most 4 napig szabin leszek és szeretnék mindent elintézni "HAHAHHA"

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41358) philoxenia válasza Vismajor01 (#41357) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenhová ne írd be, az tilos.... :N

Ár nem mindegy. Teraszra most vettünk itt bútort például, de ez aránylag drága, mert minőségi és fa.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41359) Nikaré válasza Vismajor01 (#41354) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Esetleg nézz rá a Bauhaus weboldalára.

(#41360) philoxenia válasza Nikaré (#41359) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szakboltokban mindig jobb ilyesmit venni. Szolnokon például több szakáruház is van fürdőszobacuccra. Pesten is. [link]
Nézelődni online érdemes, vásárolni viszont csak személyesen.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41361) Markk72 válasza philoxenia (#41327) üzenetére


Markk72
csendes újonc

@Csocsó Köszi!

phiépxenia az "érdemes lenne javítani rajtát" kicsit kifejtenéd :D
gondolok itt következményekre leginkább.
egyébknt köszi.
nem szoktam egyhuzamban olyan sokat játszani amúgy, legelvetemültebb napokon is egyhuzamban max 3 - 4 óra.

(#41362) Markk72 válasza BiP (#41330) üzenetére


Markk72
csendes újonc

Az a baj itt a 15. emeltről max a sötét lépcsöbe tudnék költözni de ott csöik laknak :O

(#41363) BiP válasza philoxenia (#41356) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, ilyeneket szoktunk mi is alkalmazni. (de nem pirosat)

A piros ütötte meg a szememet, ill. a központozás.
Esküvőre a fényes-mintás piros boríték

#41362 Markk72 : Akkor marad a légkondi. (extra hőt kell termelned ahhoz, hogy lehűtsd azt a hőt, amit a játékkal termelsz.)

[ Szerkesztve ]

(#41364) philoxenia válasza Markk72 (#41361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát van erre topik, ez a másik, árban és teljesítményben optimalizálhatóbbnak kellene lenni, már egy pasztacsere is javíthat, a ház hűtése sem mindegy, vízben is lehet gondolkodni esetleg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41365) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A Thunder merre tárolja az e-mail címeket? Ugyanis egy frissítés után ezek eltűntek. Létezik valami hasonló mint ami Fox könyvjelzők esetén van? Amit szerencsére több helyre is elmentettem. Előre is köszönet az infókért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#41366) Markk72 válasza philoxenia (#41364) üzenetére


Markk72
csendes újonc

Hát a házamnak jó hűtése van, proci most lett újrapasztázva mert új alaplapot kellett szereznem, légkondi nincs.
Igazábol szerintetek megomlik az élettartama ha ettől jobban? csak azért érdekel mert már azért pár éves cuccok a kártya vagy 5 és voltak sokszor "melegen" használva és a világon semmi bajuk nem lett. Egyelőre.
De köszi amúgy lehet beruházok egy jobb procihűtőre majd
#41363 BiP jaa érthető, csak a légkondi most nemigen megoldható.
Kösz mindenkinek.

(#41367) coco2 válasza BiP (#41353) üzenetére


coco2
őstag

Kik azok a "mi", és milyen környezetben?

Ami véleményt én írtam, az olyan tanács, amivel nem tud mellélőni akkor sem, ha nagyon finnyás a környezet. Amit linkelni láttam @philoxenia-tól, az már ott el van rontva, hogy magyar rajtuk a feliratozás. Sehol sem volt írva, hogy nem nemzetközi a környezet. Főleg azért nem jó semmi szöveg.

Kicsit több infó lenne, lehet az derülne ki, tényleg túlzás aprólékoskodni. De amikor valaki öltöny mellény gombolásán kezd görcsölni, az azt sejteti, bizony izzadni fog, és nem a melegtől. Nosza, oda raktam fel a mércét.

Persze nehogy azt hidd, hogy bármi vitát megér nekem. Nem éri meg. Peace..

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41368) FattyDove


FattyDove
őstag

Kössz a korábbi válaszokat mellény ügyben :K

(#41369) BiP válasza coco2 (#41367) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi=én a családommal.
Nincs ezzel semmi gond, csak nem láttam még ilyen mintás borítékból pirosat. Én meg nem is adtam még.
Ezért csodálkoztam rá, hogy ez lenne a többség.
Feliratos borítékkal szerintem nincs baj.
Aki adja, az meg csak el tudja dönteni, hogy a pár érti-e az adott nyelvet. (Nyilván magyar párnak magyart adnék, angol ajkú párnak angolt, mást meg úgyse lehet kapni :) )
Környzetet illetően meg még nem voltam olyan lagziban, ahol piros boríték lett volna az elvárt.

Abban egyetértünk, hogy ha mellénygombolásig apró részleteken aggódik a kérdező, akkor nem egy kötetlen falusi lagzi hangulata rajzolódik ki előttem :)

[ Szerkesztve ]

(#41370) Inhouse válasza macera2 (#41365) üzenetére


Inhouse
őstag

Mondjuk Win7-től:
Users\felhasználó\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\
De itt van ömlesztve minden, a levelek, szabályok is...hogy ezt hogy tudod kinyerni? Passz...
De egy újratelepítés után ezt kompletten bemásolva jó eséllyel minden adat visszakerül.

Üdv Inhouse

(#41371) inf3rno válasza Inhouse (#41370) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én próbálkoztam vele Win7 és Debian között, de nem jött össze. Tudomást sem vett róla a Thunderbird, hogy kicseréltem a profiles mappát. Pedig tutorial alapján csináltam. Mindegy, mert olyan a szerver, hogy tárolja a régi emaileket is, úgyhogy lerántottam onnan.

Buliban hasznos! =]

(#41372) Inhouse válasza inf3rno (#41371) üzenetére


Inhouse
őstag

A Debian a Linux-os fájlrendszer miatt más kiterjesztéseket használhat, de nem ismerem. Win-Win között szokott működni, de érdekességképpen pont a címjegyzék nem megy át így. Működő rendszer esetén talán lehet exportálni. Illetve a meglevő emailek alapján összeszedhető.

Üdv Inhouse

(#41373) coco2 válasza BiP (#41369) üzenetére


coco2
őstag

Egy hirtelen talált példa: [link]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41374) inf3rno válasza Inhouse (#41372) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem sok értelmét látom ennek a profil mappa másolásnak. Valszeg dobni fogom hosszú távon a TB-t is, és csinálok saját webes klienst. Annál legalább nem lesz ilyen backup restore anomália, és tudom jobban keresni. A Firefox könyvjelzőimnek is ugyanez lesz a sorsa, azokat sem találja meg soha a kereső, amikor kellenének.

Buliban hasznos! =]

(#41375) BiP válasza coco2 (#41373) üzenetére


BiP
nagyúr

Elhiszem, hogy létezik, de én még nem találkoztam vele a gyakorlatban lagzikon, ezért csodálkoztam, hogy ez lenne a "tipikus".

Biztos csak én nem mozgok ilyen körökben.

(#41376) Samus


Samus
addikt

Van itt olyan topik, ahol biztonságtechnikai eszközökkel foglalkoznak? Konkrétan füstérzékelőt akartam venni, de Honeywell-t nem kapni, sehol. Mit érdemes venni? Kombinált kellene (hő és füst).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#41377) Borisz76 válasza Samus (#41376) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán az : Építő / Felújító topik ?!
Egy próbát megér.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41378) pjen válasza Samus (#41376) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem várjál még. Beindul a fűtési szezon lesz mindenhol.

(#41379) Samus válasza pjen (#41378) üzenetére


Samus
addikt

Akkor nem a szén-monoxid érzékelők eladása ugrik meg? Abból is kell vennem még egyet (valószínűleg én vagyok az egyetlen, aki gáz főzőlap és kondenzációs kazán mellé is rak), de azt kapni (mondjuk abból is csak a sima XC100 van, bár a másik két variáció teljesen értelmetlen).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#41380) coco2 válasza Samus (#41379) üzenetére


coco2
őstag

mi a baj az xc100-assal?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41381) Samus válasza coco2 (#41380) üzenetére


Samus
addikt

Azzal semmi. A 70 és a 100D volt felesleges a piacon.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#41382) carl18


carl18
addikt

Üdv!

Júniusba lejárt a bank kártyám (OTP) Június 23-án kaptam egy sms-t hogy feladták az új betéti kártyám nekem postán.
Már lassan eltelt 1 hónap de még nem jött meg a kártya, írtam nekik is de csak fapota noname választ kaptam.

Ilyenkor mi van? Most már kezd rossz előérzetem lenni, eltelt 3 hét és a kártya meg sehol.

Ha meg elmegyünk abba az írányba hogy megint ki akarják küldeni és megint levonják a pénzt akkor meg bankot váltok és lezárom velük a dolgot. :(

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41383) Cs1csó válasza carl18 (#41382) üzenetére


Cs1csó
félisten

Válaszd a régi módszert, menj be egy OTP bankfiókba személyesen.

(#41384) carl18 válasza Cs1csó (#41383) üzenetére


carl18
addikt

Rendben, holnap hazafele majd oda veszem az írányt! :) :R
Csak már kezd unalmas lenni ,várni a semmire.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41385) Inhouse válasza carl18 (#41384) üzenetére


Inhouse
őstag

Az a legszebb, hogy csak postán küldik ki. Nekünk olyan szerencsétlenül sikerült bedobni, hogy a postaláda belső ajtaja mellett kicsúszott, a kutya pedig intézte. Bementem, mondtam van egy kis gond. Nézi a nő, hogy mi? Észre sem vette, hogy fognyomokkal van tele és éppen a chip is sérült. Ja, akkor egy másikat kell csinálni, természetesen az én kontómra. Mondom átvenném inkább itt...azt nem lehet, csak postán...ehh...
Ja és persze simán bedobják és semmi átvétel, értesítő...

Üdv Inhouse

(#41386) Top cat válasza Inhouse (#41385) üzenetére


Top cat
őstag

Ja és persze simán bedobják és semmi átvétel, értesítő...
A veszélyhelyzet miatt már régóta így van. Lehet hogy így is marad.

(#41387) AndrewBlase válasza Top cat (#41386) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Már előtte is ugyanezen módszer volt (ráfázós/citi banknál legalábbis). Jött egy levélben az aktiválókód, egy másikban a kártya.

Miért mindig én???

(#41388) Inhouse válasza Top cat (#41386) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez előtte volt jóval, akkor is sima bedobósként jött, OTP.

Üdv Inhouse

(#41389) Top cat válasza AndrewBlase (#41387) üzenetére


Top cat
őstag

Persze, az aktiválókód és a kártya külön jön. Most utána gondolva, régen sem ajánlottan jött.

Inhouse
Hogy hogy nincs bankfiókban átvétel? Persze az úgy drágább. Vagy az OTP-nél még mindig félnek a vírustól és minimalizálni akarják a személyes kapcsolatot? ;]

(#41390) pjen válasza Top cat (#41389) üzenetére


pjen
félisten

Unicredit nem is küld kódot, az első vásárlással aktüválódik. Én mindíg megkapom már lejárat előtt 1 hónappal.

[ Szerkesztve ]

(#41391) Top cat válasza pjen (#41390) üzenetére


Top cat
őstag

Az még jobb. Postás lenyúlja és mehet vásárolni. ;]

(#41392) pjen válasza Top cat (#41391) üzenetére


pjen
félisten

Pin kód kell, az első vásárlásnál.

(#41393) carl18 válasza Inhouse (#41385) üzenetére


carl18
addikt

Voltam bent ma az OTP_ben, mondtam nekik hogy eltelt 20 nap is a levél sehol és most már szűkségem lenne a bank kártyára.
Azt mondják ha nem jön meg újat kell ígényelni, de mondtam egyből és akkor azt azt én költségemre fogják csinálni?
Azt mondják vissza utalják a kártya árát és majd újra levonják.

Na erre kíváncsi vagyok, néha pedig belegondolok az ilyen bankoknak tulajdonkép mi értelme is van? Adnak hitelt stb, meg tárolják a pénzed.
De valahogy ez hogy sima levélként adnak fel egy bank kártyát elég nagy felelőtlenségre vall. Vagy hogy ennyire le akarnak sporolni minden forintot hogy nagyobb legyen a haszon.

Annnyit tudok +400 ft-ért át lehet venni a bankba is, így kellet volna kezdeni. :U

Hát ez az hogy csak a dolgozok jó indulatán múlik, elopja-e a levelet.
Vagy ha a postásnak rossz napja van szándékosan lenyúlja kidobja.

Valahogy azt se értem mi értelme a régi bank kártyát lecserélni ha nincs semmi baja, arra gondolok ez is csak arra jó hogy még több pénzt lehúzannak az emberekről. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41394) konci79


konci79
őstag

Hagyjátok már a postásokat, egyiket se fogja lenyúlni a bankkártyátokat.

(#41395) carl18 válasza konci79 (#41394) üzenetére


carl18
addikt

Mindenre van esély, csak lehet minimális 1% vagy 0.1%.
Ott van az a törvény is ami tönkre mehet, tönkre is fog. :K

De reménykedek 1 héten belül megjön a kártyám.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41396) mephi666 válasza konci79 (#41394) üzenetére


mephi666
nagyúr

...se a nyugdíjakat :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41397) Top cat válasza mephi666 (#41396) üzenetére


Top cat
őstag

Ez jutott nekem is egyből eszembe. :D

(#41398) #12516608 válasza carl18 (#41393) üzenetére


#12516608
törölt tag

Vizórát miért kell 8 évente cserélni? Pedig működik! --- AZÉRT, MERT LEJÁR A HITELESÍTÉSE!

Látszik, hogy sohasem dolgoztál a bankszakmában. Én 8 évet lenyomtam megyei rendszergazdaként. Az OTP-t is ismerem, 1993 óta vagyok ügyfél. Azért nem váltottam máshova, mert túl sok helyen kéne újra adatot egyeztetnem APEH/NAV, TB, Kormányhivatalok, szolgáltatók kisf@szom. A többi is levesz annyi jutalékot havonta kb.

Miért mezei levélben? Mert ez az olcsóbb! Csak te tudod hitelesíteni a PIN kódoddal. Na és közvetlenül onnét kapod, ahol fizikailag legyártják. A gyártónak tökmindegy, hogy egyenesen neked küldi, vagy az OTP-nek, mert az OTP-nek bankfiókonként kell szortírozni és belső postával kiküldeni. Ezért a +díj a bankfiókban történő átvételnél, ahol neked még a sorodat is ki kell várnod.
A postás késik, nem a bank!

MasterCard-om van az OTP-nél, neten keresztül bármit tudok fizetni...
A MasterCard kártyadíja a drága + az SMS értesítés...

(#41399) Hosssszu válasza #12516608 (#41398) üzenetére


Hosssszu
őstag

"Vizórát miért kell 8 évente cserélni? Pedig működik! --- AZÉRT, MERT LEJÁR A HITELESÍTÉSE!"

És azért jár le a hitelesítése, mert elvízkövesedik belül és így kevesebbet mér, mint a valós fogyasztás.

(#41400) #12516608 válasza Hosssszu (#41399) üzenetére


#12516608
törölt tag

" mert elvízkövesedik belül és így kevesebbet mér, mint a valós fogyasztás." --- Szart! Pont hogy többet mérne valamivel!
A lebegő szennyeződések és a mechanika működése miatt kopik. Emiatt tud valamennyit akadni/szorulni a mechanika, valamint kisebb lenne a nyomáskülönbség ami a szerkezetet hajtja.

Egyébként meg nem vízkövesedik. Pontosan ugyanaz a kémiai összetétel és a nyomás a szabványos határértékeken belül. Nyomás esésnél és melegítésnél van CO2 kiválás, ami megbontja az egyensúlyi kálcium-hidrogénkarbonát vs széndioxid arányát.

Ne vitatkozz vegyészmérnökkel akit hidrós gépészek is tanítottak. :K

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.