Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41601) MaxxDamage válasza coco2 (#41599) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Eleve bankszámlára lehet utalni, kártyára nem.
Kártyával fizetni lehet (tudtommal, ill. saját tapasztalat)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41602) FattyDove válasza MaxxDamage (#41601) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez mondjuk tévedés, mivel kártyára is lehet utalni.

#41600BiP: Azért már olyan nagy veszélyt nem jelent a dolog, mivel neked kell jóváhagyni manuálisan a tranzakciókat

[ Szerkesztve ]

(#41603) JóGéza válasza MaxxDamage (#41601) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Revolutról is lehetett egy ideig utalni kártyaszámra, néhány országban most is működik.

(#41604) coco2 válasza BiP (#41600) üzenetére


coco2
őstag

Hogyan jelenthetném fel? Ez a csevely fb messengeren van. Az fb foglalkozna money fraud attempt-el? Hogyan lehet olyasmit jelenteni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41605) ityam válasza coco2 (#41586) üzenetére


ityam
senior tag

amennyire nekem rémlik az átverős videókból az az hogy elküld neked egy fotót(ami moddolt/retusált) hogy elutalta neked a pénzt. Ez a banki hiba miatt nem jelentkezik nálad de majd megjelenik biztos előbb utóbb(persze persze) úgyhogy te teljesítsd amit ő szeretne.
Nem fog előre utalni ismeretlen neked gyakorlatban így megvárhatod nyugodtan azt amig ténylegesen a számládon nem lesz a pénz. Ha megérkezik a szálmálda a pénz(amit kétlek) akkor lehet ilyen esetben szerintem tovább menni a tranzakcióval. Itt is lehet trükközés de ehhez kevés átverős videót néztem figyelmesen. Lehet hogy valamikor vissza lehet hívni a tranzakciót de ez bajos lehet neki is(bizonytásügyileg hogy miért kéne visszavonni) és akár neked is.(ha sikerül visszavonni a tranzakciót).
A leggyanusabb ha át akar terelni más fizetési metódusra amit nem ismersz.és majd ott megkapod előbb utóbb szerinte....Ha nem ismered, akkor bármi tapasztalt ember(nek tűnő) sztoriját be lehet nyelni(ne nyeld. be).Legyen az költséghatékonyság vagy megbízhatóság vagy atyaúristeni parancsolat hogy neki így kell küldeni a píííízt.

[ Szerkesztve ]

(#41606) BiP válasza FattyDove (#41602) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha be van állítva. Meg bizonyos összehatár felett.
Nekem legalábbis nem rémlik, hogy minden tranzakció után kellett a 2lépcsős/banki azonosítás az utóbbi hetekben.

[ Szerkesztve ]

(#41607) mephi666 válasza FattyDove (#41602) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem mindenhol... be van állítva nálam is mobilbank meg minden: tranzakciók 90%át telefonon, pines azonosítás után kell jóváhagyni... aztán 1-1 oldalnál meglepődök, hogy kártyaadatok megadása után semmi biztonsági ellenőrzés, hanem "köszönjük a vásárlást" :DDD pl legutóbb emag-nál néztem egyet

#41606: lehet, hogy összegfüggő, mert ez egy 6ezres tétel volt... :K ja paypass-os fizetésnél meg hétvégén ott lepődtem meg, hogy 15-16ezer fölött szokott pint kérni, taxit kártyával fizettem (3600huf) és ott is kérte a pint...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41608) coco2 válasza mephi666 (#41607) üzenetére


coco2
őstag

A legtöbb mai bank kártyában van beépítve rfid kommunikációs asic, "érintéses vásárlás"-nak hívja a köznyelv. Ahhoz tartozik egy mikrotranzakciós limit. Amíg azt a limitet valaki nem éri el, a kártya szám + lejárati dátum + tulajdonos neve + cvc kód (kártya másik oldala) elég a 2 lépcsős azonosítás nélküli pénz utaláshoz. A limit jellemzően napi átutalási limit, minden nap lehúzhatnak annyit.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41609) #73959936


#73959936
törölt tag

Hát minő fura: rezsicsökkentés.

Semmi új nincs a nap alatt, csak nem értem. Főleg a gázt. A napra számolt fogyasztást.
A lényeg: van ugye nyár, amikor 15 m3 fogy és van tél, amikor 220.

A kérdés: nyáron ugye alig fizetek, de pl. mondjuk januárban vagy 70 ezret ? vagy hogy ? :U

vagy ha az előző éves fogyasztás nem éri el az éves kedvezményest semmi sem változik ? :U

:R

(#41610) I02S3F válasza #73959936 (#41609) üzenetére


I02S3F
őstag

Erre parancsolj!

(#41611) #73959936 válasza I02S3F (#41610) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#41612) Inhouse válasza Inhouse (#41552) üzenetére


Inhouse
őstag

Előrébb vagyok az online jogis intézéssel. Szóval vagy időpont a korményablakba és 4000Ft, vagy online. Az online intézéshez nem elég az ügyfélkapu, kell egy 3 évnél nem régebbi kép és aláírás minta. Na, ezen vagyok ma túl. Elvileg ezt is lehet a kormányablakban intézni és utána online, és így is ingyenes, de már végigvittem, mert felidegesített...
Szóval van ahol azt írják, hogy laptoppal, PC-vel is lehet, amin van kamera, mikrofon és hangszóró, de nem. Csak telefonnal (esetleg tablettel?), és talán abból is csak Androiddal?
Ügyfélkapu, ügyintézés, vezetői engedély, arckép és aláírás. Nem kell Skype, a weboldal megoldja, engedélyezni kell, hogy használhassa a mikrofont, kamerát... Lefényképezteti a jogosítványt, és magunkat is. Hiába jelöljük, hogy az előlapit szeretnénk a fotózáshoz, a hátsót adja utána, de átváltható. A végén jobb esetben bead egy ügyintézőt, csak kicsit várni kell...elsőre nem nyomogattam a kijelzőt, hogy ne tűnjön el, és mire 1 perc múlva ránéztem, kérdezte, hogy mennyire voltam elégedett... :Y Egy szót sem szólt senki...
Az újrapróbálkozásnál mindent újra (10 lépés kb.). Most sikerült az ügyintézőt, ő is lefotózta a jogsit és azt mondta, hogy 10 perc múlva ugyanezt újra, akkor lesz meg a kép és az aláírás. Ez utóbbit előre érdemes egy fehér papír közepére megejteni, figyelve, hogy a toll folyamatos vonalat húzzon, közelről nézve se legyen szaggatott. A fotó az kényesebb...csak az fogjon neki, akinek van világos színre festett szobája, de inkább fehér. Ez a fal csupasz legyen és szemben legyen vele egy ablak, ahonnan árad be a fény.
A 10 perc után hiába küzdöttem, a sor végén nem jött be az ügyintézős várakozás, azt írta, hogy sikertelen bejelentkezés és nyomjam meg a cookiek törléséhez a shift+del+mittomén...Androidon? Persze törölhető a beállításoknál, de semmi változást nem hozott, másik böngészővel és másik telefonnal is ugyanaz a hiba. 1 óra múlva egyszer csak sikerült. Ügyintéző droid, pörögnek, a többség egy zombi. A szobáról szobára járás a megfelelő háttér és fény keresése, közben wifi hatótáv kiesés, elfeketedik a kép, elmegy a hang, aztán mikor van újra internet, kis szünet után helyreáll. A mi házunkban nincs olyan helység, ahol augusztus 2-án verőfényes napsütésben megfelelne a kép. Ötször próbáltam újra kínomban már hőtükör fóliát raktam az ablak elé és mandínerből sugároztam a napfényt az ablakon keresztül befelé. Akkor sem volt jó. Átmentem anyósomékhoz és ott egy kedvesebb ügyintézővel sikerült. Ja, ebben az utolsó fázisban az eddig jól működő első kamerám képe elkeskenyedett, összenyomta az arcom, ezért a hátlapival kellet csinálnom. Az ügyintézés alatt nem is lehet más a helységben, tehát nem segíthet a fotózásnál. Ő látta amit kell és irányított, szinte az orromig kellett nyomni a telefont. Emiatt kicsit fura lett, de ilyenen ne akadjunk fel. Ja, itt is volt gond, csillog a szemüveg lencséje...de simán levehettem, elég, hogy a jogsiban benne van, hogy csak ebben vezethetek.
Majd pénteken megyek a háziorvoshoz, aztán az az eredmény is megy a rendszerbe. Utána még engedélyezni kell, hogy automatikusan hosszabbíthassák és az életút is követhető. Az előző után elvileg kapok majd egy igazolást, és belföldön 30 napig vezethetek vele, de 8 nap és jön az új. A régit meg tán be kell vinni a kormányablakba, de hátha ehhez nem kell időpont.

Üdv Inhouse

(#41613) Inhouse válasza #73959936 (#41609) üzenetére


Inhouse
őstag

Elég jól elcsípték ezt jelleggörbét, bár nem biztos, hogy mindenkinek jó lesz...
A piros az övék, a kék a mienk, valós.
Novemberben azért van bezuhanás, mert leolvasás van és nem lehet diktálni. Tavaly a szigeteléssel szépen benne vagyunk, egy kis áprilisi megingástól eltekintve.

Üdv Inhouse

(#41614) Borisz76 válasza Inhouse (#41613) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt hol tudom megnézni ha a saját ingatlanomra vagyok kiváncsi ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41615) I02S3F válasza Inhouse (#41612) üzenetére


I02S3F
őstag

Hú basszus! Rengeteg türelmed van! De muszáj is volt, gondolom, hogy legyen! :B

(#41616) mephi666 válasza Inhouse (#41612) üzenetére


mephi666
nagyúr

neked akkor cifrább volt :DDD a fehér hátteret el is felejtettem... munkahelyen csináltam a folyamatot és ott mindenhol fehér fal, délelőtt tökéletes megvilágítás... engem is baromi közelről fotózott le a csaj, olyan szinten hogy a hajam+szakállam nagy része benne sincs a képben (pedig nincs 20centis szakállam: ha már 3-4 centire megnő, levágom 1.5-re)

visszaemlékezve az első bejelentkezést és az okmány képét laptopról csináltam... első kör végén mondta a csaj, hogy 10 perc múlva telefonnal jelentkezzek majd vissza :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41617) AndrewBlase válasza Inhouse (#41612) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Hát basszus, inkább foglaltam volna online időpontot a kormányablakba, és leperkáltam volna a pénzt.
Ez így elég szívás.

Miért mindig én???

(#41618) Inhouse válasza AndrewBlase (#41617) üzenetére


Inhouse
őstag

Amikor elindítod a folyamatot, akkor még nincs tapasztalatod ezzel kapcsolatban, és úgy vagy vele, hogy miért ne? A végén persze már okosabb az ember. De az idő rövidsége miatt (hagytam elúszni), a kormányablakba foglalás is csak 2 hét múlva lehetséges szabad időponttal.
Ja az kimaradt, hogy voltam a teraszon is, ott jó volt a fény, világos a fal, de a nemesvakolat sem jó...akkor rakok fel egy lepedőt...az sem jó!!! Csak fal lehet...áááá
Látszik, hogy sok munkaóra van benne, van pl. olyan része, ami felismeri, hogy éppen jogsit fotóztál, és felismeri a számát is. De az egész egy nyögvenyelős, idegesítően bonyolult és feleslegesen sok ismétléssel járó folyamat. A kezelhetetlen hibák pedig, hogy nyomj billentyűkombinációt a cookiek törlésére pl., azután, hogy kompatibilitási vizsgálatot csinál mindenre kiterjedően az elején...ehh...illetve ugyanarra a hibára futás félóra alatt többször, majd egyszer csak újra működik. Persze a telefonok az ügyfeleknél vannak, azzal nem tudnak mit kezdeni, de nem azok minősége a gyenge pont.
Kicsit vicces volt (nekem), hogy amikor végre sokadjára, egy elb.szott fél nap után kérdezi, hogy jó lesz-e ez a kép szerintem (tehát már megfelelt, elfogadta a rendszer, csak az én áldásom kellett), talán visszafogtam magam és nem azt mondtam, hogy lesz.rom, csak legyen készen... :) Egyébként valószínűleg ez a kép bekerül ebben a felbontásban valami komolyabb rendszerbe, különben nem lenne értelme ennyit vacakolni vele ahhoz a körömnyi jogsi nyomathoz...ja és fekete-fehér kép készül.
Az utolsó sikertelen esetnél annyit mondtam az ügyintézőnek az összes szoba, és terasz végigjárása után, hogy most éppen nem tudok egy másik házat építeni, hogy egy jó képet tudjunk csinálni...akkor ugrott be, hogy "jó vicc volt", de nem is kell, mert van a közelemben másik ház, hátha. Anyósomék nem színeskednek a falaknál és hatalmas ablakaik vannak a napsütés irányába, nekünk meg pont arról van a terasz van, ami árnyékol, bár ez eddig nem volt gond...na, és ez be is vált. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#41619) Inhouse válasza Borisz76 (#41614) üzenetére


Inhouse
őstag

A jelleggörbéhez fenn vannak az adatok, hogy az adott hónap a megadott határértéket milyen arányban osztja le hónapokra. Az én adataim az MVM-nél vannak fenn, ezeket kimásolva és táblázatkezelőbe illesztve, be kell állítani a képleteket, majd kirakni diagramra. Mindet adat rendelkezésre áll, de amíg nem láttam így, fogalmam nem volt, hogy mennyire lesz életképes az én esetemben.

Üdv Inhouse

(#41620) Inhouse válasza AndrewBlase (#41617) üzenetére


Inhouse
őstag

Illetve a végén már elkapott a gépszíj...nanehogymárnelehessen! Sajnos ilyen vagyok, hogy nem tudom elengedni, amikor egy egyszerű dolgot, apró egyéb körülmények egy szerencsétlen folyamatban negatív irányba terelik a tervem megvalósítását...ha mást nem, akkor a saját lelkem nyugodt, hogy na, ugye hogy ugye?! :)

Üdv Inhouse

(#41621) BiP válasza Inhouse (#41618) üzenetére


BiP
nagyúr

Fura ez a fényképkészítési macera.
Mindenhol máshol, ahol igazolványt kellett fotóztatnom ellenőrzéshez, vagy magamat kellett azonosítanom, sose volt ebből macera, minden más hely/cég elfogadta.
De hogy ez a kormányhivatal/okmányiroda ennyire béna és macerás legyen?! Értem én, hogy miért szeretnék, bent azért a fotófülkében más a szint, de azért nem elvárható, hogy otthon is műtermi körülmények legyenek.
Fényképezze le magát a user, aztán bármilyen fényképszerkesztővel 1 kattintással körbevágják. Azon a 2x2centis képen úgyse fog látszódni a körvonal, ha lemarad 1-2 hajszál.

(#41622) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A Metroban hogyan tudok vásárolni? Régen úgy tudom, hogy kellett valami tagsági kártya, amit csak vállalkozók válthattak ki. Aztán hallottam olyat, hogy változni fog esetleg. Tud erről valaki valamit?

Ja közben nézem az oldalukon, hogy még mindig van ilyen kártyás dolog.

Tulképp az érdekel, hogy királyrákot lehet e szerezni bárhonnan, és hogy mennyire csillagászati összegért, aztán úgy rémlett, hogy nekik jó volt a halas részlegük. Fehérvár és Veszprém környéke a helyszín, BP-re most nem szeretnék elmenni érte, de azért érdekel, ha van tipp, hátha később arra járok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41623) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van olyan topic ahol a időjárás app-al foglalkoznak?
Már a sokadikat próbálom ki,de valahogy az egyik sincs köszönő viszonyban se a valós időjárással. :((

(#41624) BiP válasza ToBeY (#41623) üzenetére


BiP
nagyúr

Kinézel az ablakon, az a legtutibb. Windows alatt fut :)

De ha androidos kell, akkor
Meteora
Időjárás és Radar (Wetteronline gmbh)
de van Időkép meg Köpönyeg is.

[ Szerkesztve ]

(#41625) ToBeY válasza BiP (#41624) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,a kinézős módszer jó,de így nem tudni hogy milyen lesz az időjárás mondjuk két óra múlva.(kétszer áztam sz@rrá a gyári Huawei app miatt... az utóbbi időben.)
A weather&radar próbálgatom most,de az is néha téved.pl volt hogy vihart mondott miközben sütött a nap :D (és ez még jobbik eset)

[ Szerkesztve ]

(#41626) BiP válasza ToBeY (#41625) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha csak 2 óra múlvára kell, arra jó az ablakon kinézős is :)

Érdemes összevetni az app javaslatát az empírikus tapasztalattal, hogy mit látsz, abból mit tippelsz, és ezt a kettőt némi józan ésszel összefésülni.

De felmész a met.hu-ra, plusz infónak. (az OMSZ amúgy a Meteora-t ajánlja)

[ Szerkesztve ]

(#41627) mephi666 válasza BiP (#41626) üzenetére


mephi666
nagyúr

aztán keresztülhúzza az egészet, ha a közelben van weather control device, mint red alert2-ben... itt kecskeméten tuti van ilyen: csomószor 80-90% eséllyel írnak esőt egész délutánra, aztán a radart nézve jön a full piros kiterjedt viharzóna, város határában megszűnik... vagy épp innen a város mellől indul el egy :U most szombatra is minden előrejelzés 10mm csapadékokat írt... 1mm se esett... sőt kb az elmúlt 1.5hónapban nem esett összesen 10mm... környező települések kaptak azért csapadékot időnként, de itt a városban semmi, csak dögmeleg, panelban stabilan 30-32 fokok... (éjszaka is) ...katasztrófa

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41628) ToBeY válasza BiP (#41626) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha csak ha kinezek és minden frankonak tűnik majd elindulok és elkap egy brutál eső az annyira nem vicces :D

(#41629) donmackó válasza ToBeY (#41628) üzenetére


donmackó
őstag

Esernyőnek mindig helye van a táskában. :D

Release the cable hounds!

(#41630) fess válasza inf3rno (#41622) üzenetére


fess
őstag

Már lehet online, appon is kártyát igényelni, emailben, appon lesz elérhető.

(#41631) inf3rno válasza fess (#41630) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#41632) Inhouse válasza fess (#41630) üzenetére


Inhouse
őstag

De régen kellett ehhez egy vállalkozás, most már nem feltétel?

Üdv Inhouse

(#41633) mephi666 válasza Inhouse (#41632) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ha esetleg mégis kell, akkor az is járható út lehet, hogy keresni kell a közelben egy kisboltot, ahol metro sajátmárkás (aro?) cuccokat árulnak és rajtuk keresztül rendelni egyet :K ha rendszeresen onnan töltik az árukészletüket, szerintem simán segítenek ennyit

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41634) Davidkoma válasza Inhouse (#41632) üzenetére


Davidkoma
tag

Régen is volt olyan, hogy a vállalkozók kérhettek, csináltattak Metro-s, névre szóló társkártyát (a sajátjuk mellé), amivel lehetett tőlük függetlenül vásárolni.

Nekem is volt/van ilyen, és tudtam vele vásárolni.

Tehát ha van a közeledben olyan vállalkozó, aki Metro-s regisztrált ügyfél, megkérheted, hogy legközekebb, ha a Metroban jár, készittessen neked egy társkártyát.

Ez egy mágnescsíkos kártya, csak arra kell, hogy a bejáratnál -ha kérik- megmutatod/leolvastatod, és a pénztárnál, a vásárlás előtt lehúzza a mágnescsik olvasón.
Ami forgalmat generálsz, az jó lehet a vállalkozódnak (ha sokat vásárolsz :D )

(#41635) inf3rno válasza Inhouse (#41632) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt írják az oldalon, hogy magánszemélyeknek van gourmet micsoda tagság, a többieknek kell továbbra is a vállalkozás. Talán az utóbbi kedvezménnyel jár, passz. Igazából mindketten vállalkozók vagyunk, úgyhogy ez nem szempont. A gond, hogy nem látok királyrákot a honlapon, és hát, mint hős lovag megígértem, hogy megszerzem, ha addig élek is. :K

Buliban hasznos! =]

(#41636) Inhouse válasza Davidkoma (#41634) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem én vagyok a kérdező, csak jeleztem, hogy nem csak katt-katt és jön a Metro kártya magánszemélynek. Nekünk is volt pár évig, a munkahelyünk csináltatott minden dolgozójának egyet.

Üdv Inhouse

(#41637) Borisz76 válasza inf3rno (#41635) üzenetére


Borisz76
veterán

Szegődj el Forest Gump mellé a rákász hajóra....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41638) fess válasza Inhouse (#41632) üzenetére


fess
őstag

már nem. vállalkozó,őstermelői kellet hozzá talán, de már [link] nem kell hozzá semmi

(#41639) Inhouse válasza fess (#41638) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi!

Üdv Inhouse

(#41640) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Ritkán vonatozom. Kinéztem egy utat (Bp. -> Keszthely), és a MÁV appban azt látom, hogy helyjegy kötelező. Ha az appban veszem meg a jegyet, akkor az már tartalmazni fogja a helyjegyet is? Vagy azt hogy kell megvenni még hozzá?

(#41641) donmackó válasza Apollo17hu (#41640) üzenetére


donmackó
őstag

Igen, megveszi automatikusan a pót és helyjegyeket is. De a fizetés előtt ki is írja hogy mit veszel meg

Release the cable hounds!

(#41642) Apollo17hu válasza donmackó (#41641) üzenetére


Apollo17hu
őstag

köszönöm

(#41643) coco2


coco2
őstag

Influenzára milyen lázcsillapító tud hatásos lenni?

Eddig algopyrin és panadol (paracetamol)-t próbáltam, de csak karcolgatják a 38.8-at 1-2 tizedekkel. Gyakorlatilag hatástalanok.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41644) krizmo_ válasza coco2 (#41643) üzenetére


krizmo_
addikt

Az Aspirin Plus C vagy a Neo Citran hatásos szokott lenni.

Jobbulást! :)

[ Szerkesztve ]

(#41645) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Kérlek a megfelelő topikba irányítanátok, ha szükséges?

Ha vállalkozóként másodállásban, szabadidőmben számítógépeket szeretnék javítani. Laptopokat is, ahhoz akkor milyen vizsga kell? Milyen képesség kell? Hogyan tudom megszerezni első ügyfeleim?
Esetleg ha segíteni tudnátok, hogy hol tudok ennek utána olvasni, azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#41646) babcehh

Sziasztok!

Valaki esetleg tudja, hogy Steelseries Arctis Pro-hoz hol tudok fülpárnát venni? Épp most szakadt szét :W

(#41647) Nikaré válasza babcehh (#41646) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Esetleg
itt nézd meg vagy kérdezz rá.

(#41648) babcehh válasza Nikaré (#41647) üzenetére

Köszönöm, sajnos már próbáltam és nem árulnak, steelseries weboldaláról meg körülbelül 2 hét mire ideérne, így az nem lenne valami szerencsés :/

(#41649) Nikaré válasza babcehh (#41648) üzenetére


Nikaré
őstag

Ja, hogy azonnal kellene.
Esetleg őket is megkérdezheted.
Sajnos több tippem nincs.

(#41650) coco2 válasza I02S3F (#41645) üzenetére


coco2
őstag

Vizsga helyett akkreditációt szerzel közvetlen a gyártótól, hogy hivatalos márkaszervíz lehess. Minden gyártónál egyesével. Megnézed a honlapjukat, írsz nekik levelet, az angol írásban nem szabad, hogy probléma legyen.

Ugyan esküt nem teszek le rá, de magánvállalkozóként belföldön pár teáor szám felsőoktatási végzettséghez kötött. Vállalkozás bejelentéshez van valami lista, ott írják majd (nem fogod tudni eltéveszteni, ne aggódj).

Az ügyfelet megszerezni a kemény dió. Példának okáért ha a környékeden nincs még olyan szolgáltatás, szórólapokkal hirdetheted magad. Legyen egy normális webes bemutatkozásod. Domaint bérelsz, landing page-et hagysz ott. Az ilyesmire nincsen tankönyv "így kell" formulával, kreatívnak lenni kötelező. Ha az nem megy, inkább ereszd el. Az ilyesmi úgy szokott menni, hogy éppen az ügyfél szerzés nem probléma, és akkor neki esnek építeni egy céget rá. A "másik" oldalról törni be szerintem nem realitás. De ne nekem legyen igazam.

Jó szerencsét

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.