Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41451) Nikaré válasza Top cat (#41450) üzenetére


Nikaré
őstag

Én azt nem bánom :N

(#41452) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Bocs, ha nem ide való! Tudna segíteni valaki? Egy régi I5-ös konfig, 650W-os táppal, Radeon HD 7800 valahányas 2gigás vga-val, főleg internet böngészésre, letöltésekre illetve VLC-s film nézésekre van használva. Milyen fogyasztása lehet? Napi 5-6 órát megy és jó lenne tudni, hogy hanyagoljuk-e a bekapcsolását, a jelen helyzetben? Köszi

(#41453) Cs1csó válasza herrká (#41452) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a pontos típusokat megadod - eszközkezelőben is meg tudod nézni - akkor ki lehet számolni. DE IDLE állapotban jellemzően aktív monitorral valahol megállhat 100W körül.
Fölöslegesen ne menjen de ha rendesen egér-bill-nagy monitor akar netezni az ember az nem ugyanaz mint egy okostelefon 6"-os tapipadja.

(#41454) kenwood


kenwood
veterán

Nyolclakasos tarsashazban elek. Az egyik szomszed azt mondta,hogy ok tizenx evvel ezelott ket masik lakoval (akibol egy mar elkoltozott) behozattak a gazt az udvarra, igy 3 lakasban van gaz. Allitasa szerint nekik tobb,mint egymillio forint volt csak az udvari resz,amit szetdobtak,es ha valaki szeretne gazt a lakasaba, akkor eloszor nekik kell fizetnie. Letezik,hogy az udvarban a gazcso egy resze az o tulajdonuk, vagy siman felhivom az illetekes gazos ceget,es csak nekik kell fizetnem ?
Az udvari resztol eltekintve ez hogy mukodik ? Magan a gazkonvketor megvasarlasan kivul milyen koltsegeim lesznek ? (a viz es a fozes/sutes maradna elektromos).

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41455) Cs1csó válasza kenwood (#41454) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem baromság. A házig vagy a "közös" részig behozott gáz "közös" az már az ő bajuk, hogy anno ezt a költséget nem tudták szétdobni MINDEN lakóra.

(#41456) mephi666 válasza Cs1csó (#41455) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, szolgáltatót kell felhívni, mert velük fog szerződésben állni... aztán majd jöhet a harag a szomszédokkal, mert nem engedi magát hülyének nézni és nem tejel nekik :DDD

...nálunk 4emeletes panel, a szintünkön 5 lakás... lényegében L alakú az emelet, ahol a jobb alsó csücsökben van a mi lakásunk (ennek nagy része már évtizedek óta lezárva, bal alsó sarokban 1 lakás, kicsit fölötte a lépcsőház ajtajával szemben még egy, majd a felső sarokban egymással szemben 2 lakás) előttünk kb 2-3m2-es szakaszon kell végigmenni, hogy elérjük a lépcsőház ajtaját... kitalálták a bal alsó sarokban levő meg a felső csücsökben levő 2 szomszéd, hogy új laminált padlót akarnak lerakatni, mert ez a régi már nem tetszik nekik... "beszállunk-e a közös költségbe?" ...miután azt mondtam, hogy "1-2 éven belül tervezünk innen elköltözni és nekünk nincs semmi bajunk a régivel sem", azóta kicsit csúnyábban néznek ránk :DDD

...a gázos esetre: ez ilyen dolog, ha nekik kellett a gáz és x szomszédnak nem, akkor érthető, ha azok nem akartak belefizetni... senki nem dobál ki az ablakon feleslegesen 100ezreket azért, hogy a másik néhány szomszédnak jó legyen... ha azoknak kell, oldják meg saját költségen :K (mondjuk aki okos és spórolni akar, az beblöfföli, hogy neki nem kell, majd miután kiépítik a rendszert a házig, akkor "véletlenül" meggondolja magát és hívja a szolgáltatót :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41457) pjen válasza kenwood (#41454) üzenetére


pjen
félisten

Mikor nálunk hozták a gázt és csatornát az utcában még voltak üres telkek. Az építő közösség ezeket a telkeket is finanszírozta. Mikor ezek a telkek is beépültek a tulajok befizették a rájuk eső részt amit a közösség szétosztott. Hogy ez hány évig érvényes nem tudom.

(#41458) EmberXY válasza Cs1csó (#41455) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem is "közös", de legalábbis úgy tartanám logikusnak, hogy mivel társasházról van szó, a szolgáltató valamilyen szinten a társasházzal is kapcsolatban áll, nem csak azzal a lakóval, akihez a gázt bekötik. És ez alapján a közös képviselő valamiféle megállapodást vagy szerződést kéne, hogy csináljon a lakókkal, hogy ki fizetett bele és ki nem, ami később az ilyen vitás esetekben mérvadó lenne. Ez csak az én véleményem, a magyar viszonyokat alapul véve nem biztos, hogy így van, de társasházban, saját szakállunkra költséget bevállalni nem túl szerencsés dolog.

Up the Irons!

(#41459) Cs1csó válasza EmberXY (#41458) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K Ez így lenne helyes. De addig nem tudok róla, hogy ilyen esetben "rá lehet e" kényszeríteni az egyes lakókat hogy részt vegyenek ilyesmiben.
Ha pedig nem vesznek és kifizetik a bekötést és ő majd 1-2 év múlva mégis ráköti magát az már az ő nyeresége.
A panelprogramos felújítások sem tudom, hogy hogy működtek, hiszen ott is az egész házat kell egyben leszigetelni, tehát ha valaki kimarad nála is meg kell csinálni a szigetelést gondolom ott van törvény arra, hogy ha lakók több mint fele benne van akkor be kell építeni a közös költségbe gondolom itt is ez lenne a megoldás persze lennének kedvezmények pl. részletfizetés stb.

(#41460) herrká válasza Cs1csó (#41453) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Kb ennyire gondoltam én is.

(#41461) kenwood válasza mephi666 (#41456) üzenetére


kenwood
veterán

Igen,a csunya nezessel en is szamoltam, raadasul amugy joban is vagyuk veluk, de ha papiron nincs semmilyen joguk az udvari szakaszra, akkor en nem fogok szazezreket kidobni az ablakon. Eleve nem is tudom, hogynan kepzelne el a matekot ? Ha mondjuk kereken egymillio volt, akkor 250k esne ram,de ok 333kt fizettek ki,tehat a ket meg itt elo szomszednak adok 80-80 ezret,es megkeressuk az embert aki 6-7 eve elkoltozott, hogy itt van 80k neki is ajandekba? :D Megvarom meg a hivatalos bejelentest, mert az elozetes verzio alapjan az elektromos konvektor nagyon fajna, 10 ezer kwh felett van az eves fogyasztas.Eddig 20-25k volt a teli villanyszamla,most lenne 150k. Ha marad ez,hogy akinel van gaz,azt duplan tamogatjak,akinel nincs,az meg igy jart, akkor elso korben megkerdezem tole, hogy milyen papirjai vannak a bekotesrol ? Kik szerepelnek a bekotott szakaszon tulajkent, mennyi volt a pontos osszeg, stb ...

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41462) Cs1csó válasza kenwood (#41461) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az is kérdéses egy régebbi társasháznál, hogy pl. nagy energiaigényű eszközöket akar beépíteni : szárító, klíma, elektromos tűzhely stb. és a hálózat nem bírja tehát előbb a hálózatot kellene kicserélni.

(#41463) kenwood válasza Cs1csó (#41462) üzenetére


kenwood
veterán

Azzal nincs gond. 5 eves az osszes kabel a falban, es villanyora is. Villanyora elotti reszert 100 szazalekban az MVM felel.

Viszont ket kerdesem volt,es leragadtunk az elsonel. Esetleg valaki kottett mostanaban lakasba gazt,technikailag ez hogyan fest?
Utolso elotti lakas vagyok,az utolsoban pont van,igy a bejarati ajtom felett megy el egy jo vasatag cso.Gondolom, az legazna nalam is, bejonne a gazoraba, az orabol pedig egy vekonyabb cso a konvektorig. Eselyes, hogy kell egy parapet is az utcara nezo ablak ala. Ez kb. mennyi penz,kell meg mas is ? A heten szereltek be a nalam joval idosebb ablakok helyere az uj haromretegu nyilaszarokat. Ezzel az utca zaja,kulonos tekintettel a tolem 15 meterre levo buszvegallomase szinte teljesen megszunt (csukott ablak mellett). Ha lesz egy parapet, akkor a a hangszigetelest buktam is ? Ejszakai busznak is van vegallomasa, igy eddig hajnalban is behallatszott a jaro motor. Az visszaterne a parapettel ?

UI: most olvasom, hogy mar eljutott a hozzam hasonlok problemaja az illetekesekhez : [link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41464) carl18 válasza kenwood (#41461) üzenetére


carl18
addikt

Hát nem is tudom, én megbeszélném minden kép a szolgáltatóval. :)
Ők azt mondanak amit akarnak, nem várhatják add oda a készpénzt minden féle papír nélkül.
Anno ők ezt 3-an kötötték be, a 3. ember elközött de ez a ember ki is fizette ezt a díjat. Most tőled mégegyszer beszednéd ezt? :(
Vannak ilyen embereket akik verebet kerenek a horogra.
Nem tudom az ilyen társas házakba mi a norma, de ha pengetsz is pénzt csak a szólgáltatónak fizess. :U

Valami papírt kérj erről, mert ha ígaz akkor vannak róla hívatalos papírok. :K

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41465) Cs1csó válasza kenwood (#41463) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 carl
ne foglalkozz a lakókkal hanem közvetlenül fordulj a szolgáltató felé, és ha rábólint küldik a brigádot rákötnek és kész.

(#41466) mephi666 válasza Cs1csó (#41465) üzenetére


mephi666
nagyúr

nyakam rá, hogy utána kopogtatnának a szomszédok: "hát ezt hogy meg mint? megmondták, hogy velük kell először rendezni a számlát" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41467) Top cat válasza Cs1csó (#41465) üzenetére


Top cat
őstag

Aztán majd élvezheti a jó szomszédság előnyeit. ;]

(#41468) kenwood válasza Cs1csó (#41465) üzenetére


kenwood
veterán

Remelem, hogy valami megoldas lesz az elektromos futesre. Mar belengettek, ugye linkeltem is a cikket.
Az elso bejelentes nagyon feluletes,szondazos jellegu volt.
Az se derult ki,a tavfutesnel mekkora lesz az emelkedes. Anyuek 72 m2 panelban laknak,nekik elegge odavagna egy 5-8x.

Ha "en meguszom 2-3X a dragulassal a teli idoszakra, akkor azt 12 honapra elosztva meg be tudom vallalni, es akkor nem lesz lyuk a falon az utcara,meg a bekotessel kapcsolatos hercehurcat,koltsegeket sem kell viselnem.

Ha megis be kell kotni a gazt,akkor szerintem adok egy 50-100kt az szomszednak. Hiaba nem jogos a kovetelese papiron. Megneztem az elobb, mar a masik lakasban is uj lakok vannak,vagyis a 3-bol,akik fizettek, mar csak o el itt.

Nezzuk meg az o szemszogebol a dolgokat :
Tizenx eve egyaltalan nem volt gaz az udvarban. OK korbementek,bekopogtak nyilvan ide is, ahol a nagymamam elt akkoriban. O nemet mondott, maradt az elektromos futesnel, igy az a harom lako joval tobbet fizetett,mintha o is beszallt volna. Most meg jovok en es,azt mondom, hogy a bekotesben ugyan nem voltunk benne, de en akkor most ingyen racsatlakoznek arra a csore, ami az o penzukon kerult be az udvarra.

PS: a technikai reszre tovabbra is varom a reakciokat,biztosan van koztunk olyan,akinek az elmult evekben szereltek be gazkonvektort.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41469) carl18 válasza mephi666 (#41466) üzenetére


carl18
addikt

Az se jobb ha hagyja magát becsapni, főleg a mostani éhinséges időbe.
A közvetlen a szolgálatót kérdezi úgy is megfogja mondani hogy is lehet oda bevezetve a gáz.

Meg hát volt egy 3. Pali aki annó ezt már kifizette.
Most hogy új lakó van tőle még egyszer beszednék ezt a díjat? :K
Valami itt nagyon nem kerek.

Ha meg be lett kőtve arról kaptak papírókat és számlát. :U

Kb ez olyan mint ha a szomszédomba költözne valaki, és én át mennék hogy fizesse ki nekem a szenyvíz cső ásás díját, mert 5 éve én ástam ki :D Bőr nem lenne a képemen ilyen csinálni. :U

#41468kenwood
Én is kíváncsi vagyok akinek csak áram van, azokra milyen szabályok fognak vonatkozni. Mert a 210KW ha fűrdesz és fűtesz és semmire se lesz elég. :( De lehet ez a cél, mert majd nem mindenki 210KW fölött fogyaszt. Így lehet majd vastagon tejelni, ha meg az ígaz hogy a tavaly júliústól idén nyárig elszámolt összeget fogják új áron kiszámlázni akkor valóban polgárháború lesz. :(
Ha volt egy szerződés nem tudom milyen etikus utolag árat módosítani.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41470) mephi666 válasza carl18 (#41469) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt mondtam én is, hogy ne fizessen bemondásra a szomszédoknak, hanem menjen a szolgáltatóhoz, akivel majd szerződésben fog állni :)

...ez olyan, mintha egy pár éve szigetelt panelházba beköltözne valaki, majd mennének a szomszédok, hogy "ott volt egy lakó x éve, aki nem fizette a részét... megfinanszírozták helyette, de most ő lakik ott, fizesse ki ő a tartozást" (oké, hogy ez nem ilyen egyszerű, de hasonló a szituáció: mit érdekelje őt, hogy 15éve nem tudtak kifizettetni az előző lakóval egy szolgáltatást, amire nem is volt szüksége?) ...pl faluhelyen kopogtassa végig az ember az újabbnál újabb utcákat, mert "ő a 3. utcáig kifizette a szolgáltatás telepítését, de erre rácsatlakozik már a 4. és 5. utca is, tehát az ott lakók is részben azt az ágat használják, ami az ő pénzéből épült"??? ...elmebetegség az egész :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41471) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!
Azt tudja valaki hogy ha én általánydíjat fizetek gázban és szeptemberben jönnek leolvasni az órát(ekkor szoktak) akkor ami azon lesz plusz azt már piaci áron számlázzák vagy még régi áron(akkor lett elhasználva)?A havi 205m3-ra beállítva..Vagy érdemes lenne esetleg bediktálni vagy áttérni havi bemondósra vagy kérni leolvasást(nem tudom ilyet lehet-e) még augusztus 1.-ig...

[ Szerkesztve ]

(#41472) Top cat válasza Gyick (#41471) üzenetére


Top cat
őstag

Még azok sem tudják akik kitalálták ezt, hogy mi hogy s mint lesz.

(#41473) Cs1csó válasza Top cat (#41472) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ideje volt már megfogalmazni. Szerintem mindenki legyen nyugodt. Ráérünk még pánikolni. :R

(#41474) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Fel lehet jelenteni valakit azért, mert folyamatosan a lakásból kidobálják a csikket? az ablakuk alatt most már bőven 100+ csikk van. Megbüntethetnek ezért valakit? Albérlőt/lakás tulajdonosát (mivel nincs konkrét személy)?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41475) Nikaré válasza Lokids (#41474) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Talán, ha közterület akkor köztereseknek szólni.
Lakótelep pedig a közös képviselő.

(#41476) Kékes525


Kékes525
félisten

Vettem egy ROWENTA Formula 1® TN944MF0 villanyborotvát, amelynek lítium ion akkumulátora van. Több helyen ezt olvasom:

Magyarul:

Forrás: [link] A gyakori kérdések között van.

Én úgy tudom, hogy a Li-Ion akkumulátorokat nem kell formázni. Szerintetek? Másrészt 1óra 30 perc alatt teljesen feltöltődik a leírás szerint. Minek teljesen lemerülés és 3x 8 órás töltés az első lemerülés után 3x?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41477) Cs1csó válasza Kékes525 (#41476) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit en tudok a lítium akkukrol:
- az első alkalom után nem ajánlott soha maxra tölteni (a talafonomon egy app jelez zenével ha a feltoltottseg eléri a 80%-ot) és akkor lehúzom
- teljesen lemeriteni nem is lehet (a saját elektronika hagy benn e mindig vagy 10%-ot) úgy 30-40%-os merultsegnel már fel lehet dugni tölteni
- a nagy meleg és a nagy hideg sem tesz jót az akkunak tehát ne hagyjuk napon vagy egyéb helyen bár ez talán evidens
- elvileg a gyors töltő használata nem gond mert ( műszerrel mérve az sem nagyon tölt folyamatosan az akku hőmérsékletet monitorozza töltés közben)

Mivel 1-2 naponta töltöm ezért otthon nem is használom a gyorstöltő fejét (33W-os) helyette a kábelt dugom be egy olyan elosztóba amin van usb ( ha jól tudom 10W-ot tud alapban)

(#41478) Kékes525 válasza Cs1csó (#41477) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is pontosan így tudom, azért furcsa, hogy sok helyen írták a készülék esetében azt, amit fentebb írtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41479) Cs1csó válasza Kékes525 (#41478) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a lítiumos akksikra vonatkozik és több helyen is elérhető ezen elmélet tehát lehet jobb mint amit a cég ír rá, hiába a saját terméke.

(#41480) Kékes525 válasza Cs1csó (#41479) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek, így fogom csinálni. Lemaradtak egy-két brosúrával.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41481) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Jobb híján itt kérdezek!

Szeretnék valamit tanulni, amihez nem kell gépelni/minimálisan. Bármilyen ötlet érdekel! (tehát nem csak it)

Heti 20 órában. A hely kötött (a munkahelyem, egyedül vagyok)

Feltétel, hogy monoton/ismétlődő kézi igénybevétel ne/ne nagyon legyen benne.

Próbáltam olvasni, oktató videót nézni, rajzolni, ezek nem kötnek le. Valamit csinálni szeretnék. Akár másodállást is javasolhatnátok!

Például itn belül a kattintgatós, minimális gépelős tevékenységek jók lennének!

Érdekelnek a gazdasági témák.

Ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

(#41482) I02S3F válasza I02S3F (#41481) üzenetére


I02S3F
őstag

Szóltam a főnöknek. Ígért plussz feladatokat. Nekem ez is jó megoldás!

Munkaidőben dolgozni szeretek!

(#41483) inf3rno válasza I02S3F (#41481) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A gépelés kiváltható beszédfelismerő szoftverekkel.

Buliban hasznos! =]

(#41484) Borisz76


Borisz76
veterán

Szép....
Kijött a rezsőcsökkentés végleges változata :
Portfolió cikke : megvannak az új energia és földgáz árak!

Nálam , villany fogyasztás havi 600-700 KWh.
Ebből a 210KWh marad alapáron , ami kb 8000 Ft.

A fent maradó 400-500 KWh pedig 70 forintal számolva kb :
28.000 - 35.000 Ft.

Tehát összesen :
8+28=36.000 Ft/Hó vagy
8+35=43.000 Ft/Hó
( Az eddigi 20-25 EFt helyett lesz 36-43 Eft )

Ez csak a villany.

A gázt nem mertem még kiszámolni....
Mivel a gáz többet emelkedett....ezért azon spórolni kell jobban.
Cserébe viszont a klíma fog többet menni télen fűtésre.....
Azaz még több lesz a villanyszámlám mint a fent számolt !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41485) Inhouse válasza Borisz76 (#41484) üzenetére


Inhouse
őstag

És még ez is mennyivel jobb, mint az első tervezet, hát még ha full eltűnne a támogatás és telibe kéne fizetni az egészet...horror... :Y

Üdv Inhouse

(#41486) mephi666 válasza Inhouse (#41485) üzenetére


mephi666
nagyúr

ijesztegetni kell először, mint mindig :DDD

adjunk hálát bölcs vezérünknek, hogy újra megküzdött a rezsidémonnal és megint diadalt aratott :R (mondjuk lord pacal segítségére is szükség volt ehhez, de ő nem látszódik a felvételen)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41487) Nikaré válasza Inhouse (#41485) üzenetére


Nikaré
őstag

A tervezett és a "szakértők" a médiában fröcsögött különbsége az amire számítottál, szerintem.

(#41488) inf3rno válasza mephi666 (#41486) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tulképp nincs hozzáfűzni valóm, csak lájkolni nem lehet. Így lehet megtartani a népszerűséget, mert hát felfigyeltek a nép akaratára, közben meg még tudtak emelni is. Az első tervezet 150k villany volt, most lett helyette 50k. A Spar reklám szerint tulajdonképpen így spóroltunk 100k-t, nem pedig drágult az egész 25k-val a duplájára. Ez nekünk jobb. :R :R :R Talán a KATA-val is ez lesz, ki tudja...

Buliban hasznos! =]

(#41489) mephi666 válasza inf3rno (#41488) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez annyira tipikus: be kell dobni valami átgondolatlannak tűnő böszmeséget, amin vérszemet meg agyvérzést kap mindenki, majd nagy lendülettel nekiülni, hogy "kidolgozzuk a részleteket, hogy mindenkinek jó legyen" ...aztán 1 hét "kemény munka" után jönnek a részletek, ami azért kellemesebb sokkal, mint az előző verzió :DDD ...oké, emeltek, de azért nem annyit... tapsolhat hozzá mindenki... (ez a 70ft/kwh azért elég messze van a 240-től: mi továbbra is írjuk a napi fogyasztást, mert tisztába akarunk lenni azzal, hogy hol-mennyit tudunk fogni anélkül, hogy le kelljen mondanunk érezhetően bármiről is :K ha ez egyszer véget ér, perkálni kell majd)

az egészben az a durva, hogy egyik oldalon azt számolgatják az emberek, hogy 210kwh alá beférjenek, romlik az életminőségük erősebb spórolással... másik oldalon meg megy a pazarlás: pl akiknek a házában minden szobára van egy klíma, a medencét pedig folyamatosan megfelelő hőfokon tartják, holott hetente alig fürdenek benne... ez a durva kontraszt... a 40ft/70ft vs 240ft közti difit pedig mindenki ugyanúgy fizeti... ez nem épp igazságos :U

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41490) inf3rno válasza mephi666 (#41489) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nagyon okosan csinálják. Cirkuszt és kenyeret a népnek! :DD Egy pár napig engem is megvezettek. A KATA-val is ugyanez van. Várok augusztusig, aztán addigra a pánikolók úgyis kidolgozzák, hogy hogyan a legjobb, meg talán az állam is tesz valami engedményt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41491) EmberXY válasza inf3rno (#41490) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs itt semmi probléma, nem is értem, mit aggódnak sokan. Ha gond lenne, az M1 híradóban már biztosan mondták volna. ;]

Up the Irons!

(#41492) AndrewBlase válasza Borisz76 (#41484) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Tehát összesen :
8+28=36.000 Ft/Hó vagy
8+35=43.000 Ft/Hó
( Az eddigi 20-25 EFt helyett lesz 36-43 Eft )"

Plusz a rendszerhasználati díj. :U

Mondjuk az nekem még most se tiszta, hogy ez a 210 KWh mérőóránként értendő, vagy az egy számlázási címen lévő összes órára? Magyarul, hogy a nappali + vezérelt áram együttesen 210 KWh-ig kedvezményes, vagy külön-külön? :F

Miért mindig én???

(#41493) kenwood válasza mephi666 (#41489) üzenetére


kenwood
veterán

20 grammra emeltek 30-rol a csokolade fejadagot

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41494) mephi666 válasza kenwood (#41493) üzenetére


mephi666
nagyúr

én azt szoktam mondani, hogy "olyan gyors itthon a gazdasági fejlődés, hogy már ma jobban élünk, mint holnap" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41495) Borisz76 válasza AndrewBlase (#41492) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem !

A 70 Ft-ban benne van a rendszerhasználati díj !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41496) inf3rno válasza mephi666 (#41494) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon nagy. Mintha Hofi mondaná! :DD

Buliban hasznos! =]

(#41497) kenwood válasza mephi666 (#41494) üzenetére


kenwood
veterán

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41498) #73959936 válasza kenwood (#41497) üzenetére


#73959936
törölt tag

:K :DD

(#41499) Dinter


Dinter
addikt

mo.hu-n ha elindítok egy ügyet (lakcímbejelentés), utána hol tudom ellenőrizni a státuszát?

(#41500) Nikaré válasza Dinter (#41499) üzenetére


Nikaré
őstag

Basszus milyen oldal ez? Alig tudtam visszalépni!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.