Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41851) BiP válasza Cs1csó (#41846) üzenetére


BiP
nagyúr

Néztem én is, hogy óránként van limit, de nekünk nincs külön éjszakai. Anno drága lett volna villanybojler+ vezérelt kiépítése. Nem érte meg.
Helyette lett inkább pár évvel később napelem. Ami eddig pont fedezte az éves fogyasztásunkat, a bővítés meg csúszik, mert a világ legrógerebb cégével szerződtünk októberben :(

(#41852) Cs1csó válasza BiP (#41851) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem most minden cég túlvállalja magát.

(#41853) Nikaré válasza Borisz76 (#41850) üzenetére


Nikaré
őstag

Jaa, így kijön a fogyasztásod huhh, de eléggé jól szelektáltad és csökkentetted!
:K

(#41854) BiP válasza Cs1csó (#41852) üzenetére


BiP
nagyúr

Tavaly októberben szerződtünk. Az is egy szép kis út volt, de azóta illett volna felrakni.

(#41855) BiP válasza Borisz76 (#41848) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem csak egy szaros kis integrált procis (10W) gép van beállítva NASnak 3 vinyóval, de alapjáraton az is megeszik 35wattot. Ha 24/7megy, akkor az havi 30kwh. A ~300ból. Szóval elsőre aprónak tűnő dolog is komoly tétel tud lenni havi szinten.
Valahogy én is megpróbálom majd időzíteni, mert úgysem kell nonstop elérhetőnek lennie.

(#41856) Cs1csó válasza BiP (#41854) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y Január 1-ig vártam volna rájuk. A szerződésben nem volt kikötve valami intervallum?

(#41857) BiP válasza Cs1csó (#41856) üzenetére


BiP
nagyúr

folyamatosan kapcsolatban voltam velük, de mindig hitegettek valamivel, hogy miért csúszik, de mindjárt megjön, mindjárt meglesz, stb. és ilyen 2-3 hetekkel baromi sok idő elment.
A baj az, hogy a fele már ki van fizetve. De persze kellően hosszú határidő van megadva, de ha letelik, akkor sem tudok sokmindent csinálni a polgári peres eljáráson kívül, hogy pár év múlva visszakapjam a pénzem. De napelemem akkor sem lesz.
Az a gond, hogy nem azt mondják, hogy fél év múlva meglesz, november 16-án megyünk. És akkor lehetne valamivel kalkulálni. Hanem lebegtetnek folyamatosan.
Mert be akartam volna adni a lakásfelújítási támogatásra, (naívan azt hittem, hogy 1 év bőven elég) de már egyre jobban úgy tűnik, hogy abból nem lesz semmi.

(#41858) Cs1csó válasza BiP (#41857) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pech

(#41859) Vismajor01 válasza BiP (#41851) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nálunk meg teljesen jó áron (4m a 12kWh) vállalta el a kivitelező, beadták időben a papirokat, mondták hogyha vállalom a kockázatot akkor még engedély előtt felrakják a napelemeket, aztán beüzemelés amikor megjönnek az engedélyek ami 2 hónap is lehet. 07.12-én irtunk alá vállalkozóit, 08.06-án adták le az engedélyt (mi tartoztunk papirokkal), most hétfőn jönnek felrakni az egészet mindenestül. Megbeszéltük azt is hogy későbbre adjon számlát felújitási támogatás miatt, szal most kifizettem júliusban a 60%-át de csak kp átvételit kaptam, és akkor számlát ha ki fizettem az egészet.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41860) BiP válasza Cs1csó (#41858) üzenetére


BiP
nagyúr

Az. Bosszantó. Ha tudom előre, hogy ilyen nyögvenyelős lesz, akkor keresek egy kisebb céget. (direkt azért választottuk ezt, mert ez az eredeti telepítőnek a jogutódja, nagy cég, stb).
Elmondásuk szerint minden megvan, engedély, panelek, inverter, de valamiért még mindig a kivitelezőre vár a dolog. De én már nem hiszek el nekik semmit.

#41859 Vismajor01 : Az nem csak kedvező, hanem inkább már-már jutányos.
Sógoromék tavaly márciusban csinálták, nekik is kb. 2 hónap volt mindennel együtt. Beadták a támogatásra az igényt, 1 hónapon belül vissza is kapták az 50%-ot. Szóval hamar túl voltak rajta. Én meg itt idegeskedhetek. Meg hát addig is kieső pénz/áram, mert a túlfogyasztásomat a hálózatból kell vennem, és azt fizetnem kell.

[ Szerkesztve ]

(#41861) inf3rno válasza BiP (#41828) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akárhogy is nézem 4 érintkező van az x16-os kártyán egymás után, ami az x1-hez tartozik, viszont ha megnézek egy x1-es kártyát vagy foglalatot, akkor azon 6 érintkező van. Szóval valami nem kóser ezzel a levágós módszerrel. Gyanítom, hogy tönkretenném a kártyát, és egyáltalán nem működne vele.

szerk: Ja nem, mégis jó, csak a túloldalán van 6, ezen az oldalán meg 4, szünet, aztán még egy. A gond nem is ez, hanem hogy az 1080p 60Hz 3 Gbps, és 1 lane az 1 Gbps. Mondjuk a kártya számolja ki, de nem világos, hogy mekkora sávszélt kell hagyni neki, hogy normálisan tudjon működni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41862) w.miki


w.miki
veterán

Hegesztő Bőr kötényt hol lehet szerintetek kapni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#41863) Inhouse válasza w.miki (#41862) üzenetére


Inhouse
őstag

(#41864) sgergi válasza w.miki (#41862) üzenetére


sgergi
veterán

Bármilyen hegesztős vagy munkavédelmi boltban szokott lenni.

(#41865) MADcat válasza w.miki (#41862) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szétesik a V43 alattad? ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41866) w.miki válasza Inhouse (#41863) üzenetére


w.miki
veterán

Melyik bolt megbízható, és ajánlott ezek közül? Vagy mind1? :B
Honnan szoktatok ilyen munkavédelmi dolgokat vásárolni? Random?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#41867) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Van itt olyan személy, aki a veszprémi vagy a győri Tesco-ba szokott járni?
Ezt a két terméket keresném, elvileg a Tesco is forgalmazza, de nálunk nincs. Látott esetleg valaki a fent nevezett üzletekben ilyet?
Martontej zöldalmás ivójoghurt, és zöldalmás habart krémjoghurt

Miért mindig én???

(#41868) BiP válasza AndrewBlase (#41867) üzenetére


BiP
nagyúr

google, már az ajánlatoknál bedobta a martontej beírása után, hogy "martontej hol kapható". [link]
Pl. Tesco online, próbáltad már? Nálam listázza, ha rákeresek az ivójoghurtra. [link]
De ezek szerint auchan is forgalmaz Martontej termékeket a Gazdától az asztalig program keretében. [link]
Igaz, az Auchan online-ban csak barackos meg epres van. [link]
És ha már online rendelés, akkor a shoppy.hu is forgalmazza [link]
és a kifli.hu-nál is van. Igaz, csak epres. [link]

(#41869) AndrewBlase válasza BiP (#41868) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igen, kiírja, köszönöm. Néztem is. Nálunk is van (Pápa) Tesco, de mégsincs Martontej termék a boltban. Ezért kérdeztem, hogy esetleg a fent nevezett városokban látott-e valaki, mert akkor átmennék.
Online nem tudok rendelni, mert ide nem szállít egyik se. De azért köszi.

Miért mindig én???

(#41870) inf3rno válasza BiP (#41868) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ami online van, az a gyakorlatban sokszor nincsen. Én is így jártam fafül gombával nemrég. Granini sem szokott lenni a Sparban, pedig volt, hogy csak azért mentem be.

Buliban hasznos! =]

(#41871) Zsombor99 válasza mephi666 (#41839) üzenetére


Zsombor99
csendes újonc

Akkor nem láttad még a "Lupo, a farkas" sorozatot, az "Agyafúrt sztorik" vagy a "Veszélyeztetett fajok" sorozatot, amiket a TV2KIDS ad. :)
"Lupo, a farkas" az sajnos már nincs műsoron, de egészen jó volt, nekem legalábbis tetszett. Főszereplője egy farkas, aki minden részben megpróbál valamit, de mindig pórul jár.
A "Veszélyeztetett fajok" időnként kissé elborult tud lenni, egy fatönk házban lakik együtt egy barna mókus, egy fehér "'sirály-szerű" madár ("gull") megy egy sárga nyúl.
"Agyafúrt sztorik" ‒ eredetileg japán sorozat, nyulak városában él egy vörös róka, aki feltaláló, egy pók a "segédje" és mindig nagy bonyodalmakat szoktak okozni a meghibásodó találmányok, melyek eredetileg mindig valami probléma megoldására születnek.

#41834 Én tűrtem a "Miki egér játszótere" sorozatot, pedig már elmúltam 23 éves. :D Valóban, voltak benne repetitív részek, valamint Donald "tüdőbeteg" szerű alig érthető hangja se segített rajta. De nem kell tovább tűrnöd, sajnos megszűnt a "Disney Junior" műsorblokk az M2 csatornán. ☹
#41837 Nekem is inkább az az "autóversenyzős Miki egeres izé" tetszett jobban, bár Donald alig érthető hangja itt is fix volt.

Jó pap is holtig tanul. | Senki se tökéletes.

(#41872) mephi666 válasza Zsombor99 (#41871) üzenetére


mephi666
nagyúr

az a lupo olyan, mint a nu pogodi!? :DDD fiatalabb vagy, lehet neked ez kimaradt: ez volt az orosz tom&jerry... láncdohányos lókötő farkassal és meghatározhatatlan nemi identitású nyúllal :D '90 körül ilyen kvarcjátéka is volt ismerősnek, nagyon menő volt abban az időben

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41873) sgergi válasza w.miki (#41866) üzenetére


sgergi
veterán

(#41874) Zsombor99 válasza mephi666 (#41872) üzenetére


Zsombor99
csendes újonc

Nem éppen, egyrészt nem orosz, másrészt nem szerepel benne nyúl karakter. Csinálj egy egyszerű Google képkeresést. ;)
A "nu pogodi!" rajzfilmet ismerem, tavaly töltöttem le a YouTube-ról egy legalább két és fél órás epizód-összeállítást. Szerintem az a nyúl lány lehet, ha jól észleltem...

Jó pap is holtig tanul. | Senki se tökéletes.

(#41875) Inhouse válasza w.miki (#41866) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem ez volt az eredeti kérdésed...

Üdv Inhouse

(#41876) coco2


coco2
őstag

Otp direkt, éppen 2x is próbáltam belépni, egyszer sem sikerült, mert nem küldött sms-t. Valaki mostanában használta az régi otp direkt-et?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41877) Beni2360 válasza coco2 (#41876) üzenetére


Beni2360
félisten

Már tudtommal nem működik én már töröltem hónapokkal ezelőtt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#41878) coco2 válasza Beni2360 (#41877) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a tippet. A "Smart Bank" vagy mifene az, amire jelezték, hogy márciustól kivezetik, nem az otp direkt. Mostanra egyébként kikerült a narancs szöveg az oldalra, hogy hajnali 1-kor valami fejlesztést üzemeltek be. Remélem, legalább nem napokig lesz off, mert hogy "újítanak". A kérdést tekinthetjük megválaszoltnak. Köszi újra.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41879) Zsombor99 válasza coco2 (#41878) üzenetére


Zsombor99
csendes újonc

Az új rendszerrel picit óvatosan még, egyenlőre nem működik a külföldi utalás, legalábbis anyukámnak nem sikerült, személyesen kellett bemennie, valamint ha áttértél, akkor már nincs vissza út.

Jó pap is holtig tanul. | Senki se tökéletes.

(#41880) coco2 válasza Zsombor99 (#41879) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, az "új rendszer"-t az után fogom meglátni, hogy legközelebb sikerül belépnem? Utoljára tegnap előtt délután negyed 4-kor használtam, és még kutya baja sem volt. Azóta sikeresen tönkrefejlesztették?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41881) Beni2360 válasza coco2 (#41878) üzenetére


Beni2360
félisten

OK félre értettem. Ez valami új Androidos böngészőre való felület? Át olvastam nagyjából. Vagy ez megy win alatt is?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#41882) coco2 válasza Beni2360 (#41881) üzenetére


coco2
őstag

Ezt win 10 chrome böngészőből használom (mármint a bal oldalon lévő belépést), de ha kell, szerintem megy androidon is. Ma már a különbséget mikroszkóppal kell keresni. Egyszerűbb weboldalak esetében pedig a mikroszkóp sem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41883) Dinter


Dinter
addikt

A mosógép néha kopogó hangot ad ki centrifugálásnál, de nem mindig. Vajon csapágyas lehet vagy lehet csak egyenetlenül oszlik el a súly?

[link]

(#41884) Cs1csó válasza Dinter (#41883) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi gond, szerintem. A súlyelosztásra megpróbálhatsz jobban odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#41885) coco2 válasza Dinter (#41883) üzenetére


coco2
őstag

Ez már csapágy. Még egy ideig jó lesz, aztán letörik. Hány kiló vizes súly volt benne a felvételen?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41886) Dinter válasza coco2 (#41885) üzenetére


Dinter
addikt

Csak egy vékony szőnyeg volt benne, szárazon sztem egy kiló sem, vizesen kb 3-4 kg max.
Akkor miért nem hallani mindig? Hamarabb csináltatni olcsóbb/jobban megéri?

(#41887) Beni2360 válasza Dinter (#41886) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha egy szőnyeg volt benne akkor azt nem todja szét osztani csak egy oldalra és ütött forgás közben és ezért volt a kopogó hang. Oda érhetett a dob valahova mivel nem körkörös volt a mozgása. Ilyenkor kell még egy hasonló súlyú valamit mellé tenni. Mint régen az álló centrifuga is ütött ha nem volt az elhelyezés egységes.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#41888) coco2 válasza Beni2360 (#41887) üzenetére


coco2
őstag

Ameddig tompa mély hangon "puffog" a mosógép, addig csak súlyeloszlás. Amikor kattogássá válik éles tónusokkal, onnantól tengely / csapágy roncsolódtak.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41889) Beni2360 válasza coco2 (#41888) üzenetére


Beni2360
félisten

OK akkor ez hova tartozik?
"A mosógép néha kopogó hangot ad ki centrifugálásnál, de nem mindig." :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#41890) coco2 válasza Beni2360 (#41889) üzenetére


coco2
őstag

Nyilván egy roncsolt csapágy / tengely is bírni fogja hosszú ideig, ha csak jól eloszló 3-4 kiló vizes súly van benne. Például pár póló, alsógatya, zoknik, és nem a nagyszobaszőnyeg. Nem törvényszerű, hogy olyankor is kopogjon. Nem ismerjük az idézett kijelentéshez tartozó részleteket.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41891) Inhouse válasza Dinter (#41883) üzenetére


Inhouse
őstag

Mivel elég jól körbe van építve, nem ér bele valamibe a külső burkolat?

Üdv Inhouse

(#41892) Dinter válasza coco2 (#41890) üzenetére


Dinter
addikt

Alapból 5kg a max töltet, általában rendesen megtöltjük, nem csak pár ruhát mosunk. Egyébként most újra megfigyeltem, javítanék a megfigyelésen: amikor kicsit alacsonyabb fordulatszám van, pl mosás közben, akkor a forgás elindulásakor billen egy nagyobbat, aztán beáll, de látszik, hogy elég sokat mozog a dob. Aztán minél nagyobb a fordulat, pl. 1000-es centrin, ott szinte alig mozog.

(#41893) coco2 válasza Dinter (#41892) üzenetére


coco2
őstag

Ezek a mai mosógépek azt mondják, 5 kiló ruhát rakhatsz bele, és az úgy van számolva, hogy amilyen gagyi anyagból csinálják, garancia időtartam alatt tönkremegy. Ha az nem tetszik, tanuld meg kíméletesebben használni. Amit most eldönthetsz, hívsz-e hozzá szerelőt megnézetni mi a baj, vagy sem. A régi mosógépeket lehetett 20 éven át nyúzni, a maiakat nem lehet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41894) mephi666 válasza coco2 (#41893) üzenetére


mephi666
nagyúr

2006ban vett "szög egyszerű" felültöltős indesitet csak azért cseréltük le 3-4 éve csereprogramban, mert már ette a rozsda és úgy számoltam, hogy ha nem élünk a lehetőséggel, murphy elrontja hamarosan :D azt a gépet szerelő nem látta soha... szerintem még ma is megy, ha nem zúzták be... lekopogom: utódjával sem volt eddig gond (indesit az is, csak kicsit modernebb és elültöltős... wifi, színes lcd meg hasonlóktól mentes... nem kell nekünk fölösleges extra, ami plusz hibaforrás)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41895) Dinter válasza coco2 (#41893) üzenetére


Dinter
addikt

Otthon is van Beko, 7 éve megy hiba nélkül szinte mindig teli töltve, majdnem minden nap használva. Beszéltem szerelővel, valószínűleg csapágy, 25-40k.

[ Szerkesztve ]

(#41896) coco2 válasza Dinter (#41895) üzenetére


coco2
őstag

Közel annyiból új mosógépet kapsz. Opcióként használod eltörésig, aztán kidobod, és veszel újat.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41897) Cs1csó válasza coco2 (#41896) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legolcsóbb automata mosógép 76k NAVON, ami már ismertebb mosógép fronton márka az kb. 90k.

(#41898) Dinter válasza coco2 (#41896) üzenetére


Dinter
addikt

Ezt is használtan vettük 30k-ért, 4 évesen, de hibátlan állapotban. Most ha veszek egy másikat, mondjuk használtan, az is legalább 40k, és akkor még el kell hozni, el kell vinni a régit, plusz ugyanúgy lutri, hogy lesz-e vele valami vagy nem. Plusz kicsit reménykedem, hogy csak szállításkor esett szét valami, és olcsóbban meg lehet úszni.

[ Szerkesztve ]

(#41899) coco2 válasza Dinter (#41898) üzenetére


coco2
őstag

Akkor próbáld ki a szerelőt.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41900) Dinter válasza coco2 (#41899) üzenetére


Dinter
addikt

Az lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.