Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40601) Top cat válasza philoxenia (#40600) üzenetére


Top cat
őstag

Utalás volt a tiédre. ;]

(#40602) 6120 válasza krizmo_ (#40599) üzenetére


6120
tag

Nekem még a megfejtést is dekodolni kellett… Fáradt vagyok. Bodocs 9kor kezd! :C

(#40603) MADcat válasza philoxenia (#40597) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Bizber hiba jöjjön rád! :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40604) mephi666 válasza Top cat (#40598) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt elsőre nem értettem... azt hittem, hogy "f*sz-tó" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40605) inf3rno válasza mephi666 (#40604) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dehát ez fasziget. :P

Buliban hasznos! =]

(#40606) mephi666 válasza inf3rno (#40605) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ezért jár a fanóta :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40607) inf3rno válasza mephi666 (#40606) üzenetére


inf3rno
nagyúr

fasza :D

Buliban hasznos! =]

(#40608) FattyDove


FattyDove
őstag

Milyen olyan Vanced alternatívák vannak, amikkel be lehet jelentkezni a google fiókba?

(#40609) Cs1csó válasza FattyDove (#40608) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg úgy tudom, még nincs kész a VueTube tudni fogja.

(#40610) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Még sosem vettem jegyet bkk automatából, ezért kérdezném tőletek, hogy ha havi vagy 30 napos bérletet szeretnék venni bkk automatából akkor azt lehet? , illetve készpénzzel is lehet fizetni? , és hogy működik, úgy értem, hogy meg kell adni majd közben a személyigazolvány számot és az automata rányomtatja, vagy hogy megy ez? (qr kód nélkül) Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#40611) mephi666


mephi666
nagyúr

Helyett, helyen, helyezés... több sportműsorban is feltűnt már legalább 3 különböző kommentátortól, hogy megnyomják a ly-t nagyon és hellyen-nek hangzik... miért szokás ez? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40612) Golden9 válasza mephi666 (#40611) üzenetére


Golden9
addikt

Helyennként hellyeznek a helyetesek.

:DDD

[ Szeretkezve ]

(#40613) Cs1csó válasza mephi666 (#40611) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mert nem kaptak jó képzést beszédtechnikát. A legtipikusabb amikor a hangsúly rossz helyre kerül.

(#40614) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Iható, de nem túl drága barna sört hol érdemes beszerezni. Házi jellegű, vagy "kicsi sörfőzde" minőség. Tehát nem a Kozel barna és társai érdekelnek.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40615) mephi666 válasza Cs1csó (#40613) üzenetére


mephi666
nagyúr

Én sem kaptam, de el nem tudom képzelni, hogy ha valami leírva ly, azt miért kell megnyomni... hejj :D

40613: szentandrási fekete sör? Vagy van nekik izmosabb is: black rose... mindkettő nagyon jó... külföldiből ha gyengébb kell, akkor budweiser, krusovice, bernard? Erősebbekből esetleg dreher bak?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40616) BiP válasza Ice&Lime (#40610) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont így, ahogy írod. Gyakorlatilag mindenféle bérletet tudsz venni.
A személyi ig.számot be tudod írni, megjelenik egy billentyűzet.
De találtam ilyet (bemutató/user guide): https://bkk.hu/automata/

(#40617) Cs1csó válasza mephi666 (#40615) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kedvencem a különböző főzős műsorok amikor egy adott helységbe elmennek és ott az adott településre régióra jellemző ételt készíti egy helyi háziasszony.
Ott szoktak olyanok lenni, hogy "beteszem a süttőbe a husst" azt nagyon bírom.

Ha lett volna beszédtechnika képzése akkor az általad említett probléma is kiderült volna és rendesen rápirított volna az oktató, hogy legközelebb helyesen mondja.

(#40618) philoxenia válasza MADcat (#40614) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lidl kézműves söreit próbáld ki!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40619) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Első repülésünk lesz. Ryanairnél megcsináltam a check int, csak kézi poggyászunk lesz, megvan a boarding pass. Ilyenkor hogyan megy a beszállás? A reptéren nem kell semmit tennem, csak megvárni, hogy melyik kapuhoz kell menni, átvizsgálás és beszállás? Vagy kell ott is egy gyors checkolás?

(#40620) 6120 válasza mustang08 (#40619) üzenetére


6120
tag

Biztonsági ellenőrzés után a váróban megnézed, hogy honnan megy a gép. Odasetalsz, mutatod a jegyet és jóidő.

(#40621) Top cat válasza 6120 (#40620) üzenetére


Top cat
őstag

Van itt olyan aki mvmnext-nél, online bankkártyával fizet számlát?

Már két napja próbálom befizetni a villanyszámlát, de a fizetés végén mindig authentikációs hibára panaszkodik. :W

(#40622) mephi666 válasza Top cat (#40621) üzenetére


mephi666
nagyúr

mivel próbálsz fizetni? nekem asszem credit-el hasonló hibát dobott mindig (otp bonus-t szoktam minél jobban megforgatni és nullázni minden forduló előtt, hogy legyen jó éves vásárlási visszatérítés), de visa debit-el megy gond nélkül :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40623) Top cat válasza mephi666 (#40622) üzenetére


Top cat
őstag

Köszi a visszajelzést. Akkor lehet, hogy valami a banki oldalon lesz.

Rafi, mastercard debit-el próbálnám.

(#40624) MADcat válasza Top cat (#40621) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Revoluttal. Sose volt gondom. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40625) mephi666 válasza Top cat (#40623) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem a credit mastercard... lehet akkor valamiért mastercard-okat nem szereti?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40626) Inhouse


Inhouse
őstag

Csak én érzem úgy, hogy mint sok minden másban itt is átestek a ló túloldalára?
Chris Rock nem volt gentleman, beteg emberen nem poénkodunk. Will Smith az volt, lecsavart érte egy jelzésértékű sallert. A mérleg nyelve nagyjából helyrebillent, bár Rocktól belefért volna az értetlenkedés helyett egy bocsánatkérés. Ehhez képest ott tartunk, ahol...beteg egy világ ez, persze lehet, hogy csak szerintem. :( :F

Üdv Inhouse

(#40627) Top cat válasza MADcat (#40624) üzenetére


Top cat
őstag

Revolut nincs és most kellene fizetni. :D

mephi666
Eddig nem volt gond a mastercard-al. Nem az enyém a kártya, így nem tudok intézkedni.
De az ügyintéző annyit elmondott, hogy nem tudnak fizetési hibáról. Az mvm-nek is írtam, de
15, illetve 30 napon belül kell válaszoljanak. :D

Inhouse
Szerintem is nagyon túl van már tolva az ügy.

[ Szerkesztve ]

(#40628) BiP válasza Inhouse (#40626) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is.
Nézve az eredeti felvételt, Chris Rock (amúgy neki mi történt az arcával, botox?) nagyot hibázott. Elsütött egy poént, oké, amcsi trashkultúrába belefér egy GI Jane poén.
De amikor szóltak neki, hogy ember, ez mos kurvára nem vicces, csak értetlenkedett, és elsütötte még egyszer. (na, ez komoly hiba volt).
Ahogy felmenni, és lekeverni is hiba volt, mert elítélem az erőszakot, viszont emberileg viszont totál megértem. Védte a családját a nemtelen támadástól. Szólt neki, hogy álljon le, nem állt le, még neki áll feljebb, hogy "hát nem süthetek el egy ilyen poént". Chris Rocknak meg a rendezőnek gondolom nem volt erre forgatókönyve.
Viszont ami utána történik will smithszel, az már a cancel culture, ami rohadtul nem okés.

(#40629) Top cat válasza Top cat (#40621) üzenetére


Top cat
őstag

Felhívtam a bankot, az ő oldalukon minden rendben van. :D

Felhívtam az mvmnext-et, az ő oldalukon minden rendben van. :D

Több böngészővel, vírusirtó, tűzfal kikapcsolva sem megy. :W

(#40630) mephi666 válasza Top cat (#40629) üzenetére


mephi666
nagyúr

keress egy visa kártyát, azzal fogadni mernék, hogy menni fog... :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40631) Top cat válasza mephi666 (#40630) üzenetére


Top cat
őstag

Csak ez az MC van. :( Add kölcsön a te Visa-d. :DDD ;]

Szerintem az mvm oldalon sunnyognak. Nemzethy. :U

(#40632) HF77


HF77
őstag

üdv

egy olyan kérdésem lenne!
ha egy laptopon(neten pl. videa) lejátszok egy filmet, azt hogy, milyen formában tudnám a tévére kitenni? van rá mód?

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#40633) Borisz76 válasza HF77 (#40632) üzenetére


Borisz76
veterán

Megoldható ha olyan a laptop.
Tehát van rajta valamilyen másodlagos monitor / tv kimenet.

Ezt te tudhatod....mert konkrét laptop típus / fénykép nélkül csak találgatni lehet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40634) HF77 válasza Borisz76 (#40633) üzenetére


HF77
őstag

köszi....este megnézem, mert most még a HP laptopom konkrét típusa sem ugrik be
amúgy szimpla HDMI vel működhet?

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#40635) smc válasza HF77 (#40634) üzenetére


smc
addikt

Persze, arra való :) Még hang is menni fog rajta

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40636) HF77 válasza smc (#40635) üzenetére


HF77
őstag

:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#40637) emynsu


emynsu
újonc

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e a problémámmal kapcsolatban, ha nem, javasoljatok egyéb topicot rá légyszi. (garanciás topicba már írtam, de gondolom azt kevesen nézik)
04.01-én volt a Media Markt-nál egy akció, melynek keretében bizonyos Apple termékek mellé egy ajándék Airpods járt. Aznap megrendeltem egy Iphone 12-es készüléket, melyet tegnapi napon vettem át az egyik budapesti üzletükben, majd mikor a fizetés megtörtént, a hölgy átadta a számlát, illetve a jótállási jegyet, melynél jelezte, hogy 2 év garancia van a telefonra. Erre elkerekedtek a szemeim, hisz pont ezért vásároltam ott a készüléket, mivel 269.990 volt náluk a telefon ára, így mivel a 250 ezer forintos vételárat meghaladta, a jogszabály szerint 3 év garancia járna rá. A probléma abból adódott, hogy valamiért (számomra teljesen randomnak tűnő módon) a fülhallgatóból 8.696 Ft-ot levontak az 52.999 Ft-os listaárból, a többi fennmaradó kedvezményt pedig levonták a telefonból, így arra pedig 225.696 Ft-on lett kiszámlázva, így persze kiesett a 250 ezer forintos értékhatárból. Ezt a problémát az átvételes hölgynek jeleztem, aki előre irányított a vevőszolgálathoz, ők pedig javasolták, hogy vegyem fel a kapcsolatot az online ügyfélszolgálattal. Ez ma megtörtént, ahol jelezték, hogy ők nem tudnak semmit ebben segíteni, csak az üzlet tud, ahol átvettem a készüléket..
Természetesen vissza fogok menni hozzájuk, csak már így is eléggé felhúzták az idegeimet tegnap az áruházban, és ezen a mai telefonbeszélgetés sem segített.
Járt már valaki hasonló cipőben? Tudtok valamit javasolni, hogy mivel tudnék jobb érdekérvényesítést elérni a legközelebbi látogatás alkalmával? Nyilván kérem majd az üzletvezetőt is, ha végképp nem jutok előrébb, csak már látom előre, hogy ez mennyire nem lesz egyszerű menet..
Visszaküldeni nyilván visszatudnám őket, de egyrészt ez egy jó akció volt számomra, szóval veszni hagyni nem szeretném, másrészt viszont ezt a 1 év garancia megrövidítést sem tudnám lenyelni a jelenlegi állás szerint.

Köszönöm előre is, ha tudtok valami okosat mondani!

(#40638) ladybug válasza emynsu (#40637) üzenetére


ladybug
őstag

Úgy gondolom, hogy nem fogsz tudni jobb eredményre jutni akkor sem, ha a vezetővel beszélsz. Mivel akciós áron vetted a drágább készülékeket, nem az eredeti árat nézik a garanciához, hanem az akciósat.
Egy próbát viszont megér még egy beszélgetés, hátha meg tudod őket győzni.

Egyébként én a helyedben vennék plusz 1 vagy 2 év garanciát, mert szerintem árban még mindig alatta leszel így is az eredeti árnak. Vagy tévedek?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#40639) emynsu válasza ladybug (#40638) üzenetére


emynsu
újonc

Garanciakiterjesztéssel nagyjából ugyanott vagyok, kb. 20 ezerrel drágább a telefon, mint máshol, az Airpods ér max 45-50 ezret, a 25-30 ezer meg nagyjából elmegy akkor a + garanciára. Illetve az elveim is ellenkeznének ezzel az opcióval kapcsolatban, mert kvázi átverve érzem magam.

Egyébként lehet félreérthetően fogalmaztam, szó sem volt semmiféle akciós telefonról. Egy teljes áru készülék mellé járt egy AJÁNDÉK (ingyen) fülhallgató, így totál értelmetlen ez az egész, ahogy kiszámlázták a termékeket. Most egy másik példa, ha a szolgáltatónál valami extra nagy előfizetési csomag miatt "ingyen" kapsz egy 300 ezres telefont, akkor arra nincs garancia, vagy adnak rá 1 évet? Ez teljesen életszerűtlen. Ha jól olvastam ilyen esetekben pl. a telefon listaárát nézik a szolgáltatók, és az alapján jár a garancia. De még egyszer hangsúlyozom, itt akciós telefonról szó sem volt. Illetve a rendelés visszaigazolása is "normálisan" történt, csak a számlázás nem:

[ez látszik a rendeléseim között, illetve így van a blokkon is, amit kaptam]
[ez a rendelés visszaigazolási emailből van]
[ez pedig a fiókon belül a rendelésemnél, ha rámegyek a rendelés nyomtatási képére]

[ez pedig maga az akció]

[ Szerkesztve ]

(#40640) smc válasza emynsu (#40639) üzenetére


smc
addikt

Ezt akkor vissza kell adni szépen és elkérni a pénzt. Nem tudsz vele mit kezdeni szerintem, mert csak az számít ami a számlán szerepel. Nem is lett volna szabad átvenni ha a 3 év gari volt a lényeg és nem az ár.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40641) emynsu válasza smc (#40640) üzenetére


emynsu
újonc

Nyilván nem vettem volna át, ha ezt előre tudom, de álmomban se gondoltam, hogy így járok ezzel, a számlát pedig a fizetés után nyomták csak a kezembe, tehát akkor már hiába akadtam fent a dolgon sajnos..

(#40642) smc válasza emynsu (#40641) üzenetére


smc
addikt

Én értem, de 3 napig bármilyen indok nélkül vissza kellene venniük. Ezt ott helyben is lerendezhetted volna. Így ha már kibontottad az airpodst nem biztos hogy visszaveszik.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40643) emynsu válasza smc (#40642) üzenetére


emynsu
újonc

14 napig elállhatok tőle tudtommal, mivel online megrendelésnek minősül. Nem is ezzel van a gondom, hanem inkább az egomat bántja ez az egész, hogy őszinte legyek. Időt és energiát meg pénzt vesznek el az embertől a hülyeségükkel, keserű szájízt okozva a vásárlókban. Egyébként nem bontottam direkt ki a termékeket, szóval ezzel nem lenne gond.
De én továbbra is azt akarom elérni, hogy kapjam meg a jogszabály által előírt 3 évet a jelenlegi vásárlásommal. Na mindegy, bemegyek, futok még egy kört, de látom előre, hogy felesleges, és csak felhúznak majd.. :(((

(#40644) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Az mitől lehet,hogy Bluetooth fülhallgatónak a jobb oldali fülhallgatója nem vagy csak sokadszorra veszi fel a töltést amikor visszarakom a tartojaba?

(#40645) Catman válasza emynsu (#40643) üzenetére


Catman
aktív tag

Sajon a Media Markt-tal nekem sincsenek jó tapasztalataim. Két ugyanolyan laptopot vettem tavaly a gyerekeknek, két héten belül mind a kettő szervizben kötött ki. Alaplapcsere. Nem tartom kizártnak, hogy két visszaküldött példányt kaptunk. Ezután leírtam értékelésben a honlapjukon, hogy hogy jártam, de az értékelésem azóta sem jelent meg az oldalon...

(#40646) HF77 válasza emynsu (#40637) üzenetére


HF77
őstag

"kedvezményt pedig levonták a telefonból, így arra pedig 225.696 Ft-on lett kiszámlázva"

de ha jól értem olcsóbb lett a telefon..?

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#40647) BiP válasza HF77 (#40646) üzenetére


BiP
nagyúr

Az promo arról szólt, hogy veszel egy telefont 270-ért, és kapsz mellé egy ingyen fülest.
A számlán meg ezt technikailag már úgy oldották meg, hogy 225 a teló, meg mellé 45 a füles. Viszont emiatt papíron 250alá került a teló, ergo 2év gari csak a kötelező.

Feltételezem a cég szempontjából ez végig így volt tervben. Ugye nem tudja 0ft-ért adni a fülest, hanem mindkettőből lecsíp valamennyit, és kijön, hogy a szumma kedvezmény kiadja a füles árát.
Itt a promóban csúszik el a dolog, hogy átfogalmazzák vevőcsalogatóra, meg az átlag számára is értelmezhetőre.
(az ugye nem annyira vonzó megfogalmazás, hogy kapsz 225ért telót, ha veszel mellé 45ért fülest is. Nehezebben tálalható)

De ha 270ként hirdették a telót, akkor viszont tessék úgy számlázni, mert +1év gari múlik rajta. Vagy maradhat a számla,de akkor korrektül adjanak arra is 3évet. Az lenne a legjobb.

(#40648) HF77 válasza BiP (#40647) üzenetére


HF77
őstag

aha...így már világos!
akkor ez valóban elég cifrán van megoldva! valami okosság tuti van benne..!
de hogy ennek mi lehet a megoldása( értve a 3 év garit) valószínűleg meghaladja az itt lévők tudását! :))

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#40649) Cs1csó válasza BiP (#40647) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez így nem korrekt.

(#40650) BiP válasza Cs1csó (#40649) üzenetére


BiP
nagyúr

Elég sokmindent írtam. Mire gondolsz?

HF77: a legjobb az lenne, ha a kötelező 2 év helyett normálisan megadnák a 3 évet, ahogy az eredeti ár alapján amúgyis kötelező lenne neki.
És akkor tök mindegy, hogy magának hogyan oldja meg technikailag a számlát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.