Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41701) kenwood


kenwood
veterán

Ma delelott kiraktak egy megallni es varakozni tilos tablat egy ksiebb szakaszra elottunk. A kiegeszito tabla alapjan aki 08.13 00:00 utan ott all,annak elszallitjak a kocsijat.
Bennem az a kerdes merult fel, hogy mi a helyzet a nyaralokkal ?
Lehet ilyet csinalni, hogy nyarton ket napot adsz ra ?Az auto tulaja fizeti az elszallitast?
Vagy van annyi emberseg bennuk, hogy fotoznak egyet a tabla kihelyezesekor,es aki elotte ott allt, annak a lezarast tul keson kihirdeto igenylo (jelen esetben a BKK) fizeti az elszallitasat?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41702) BiP válasza kenwood (#41701) üzenetére


BiP
nagyúr

Ideiglenes tábla vagy állandó?
Pl. filmforgatás, egyéb rendezvény vagy rakodás miatt tették ki,
vagy innentől az ott lesz?
Amúgy nem szoktak sokkal többet hagyni, láttam már ilyet máshol forgatás miatt. Aki ott lakik, ott parkol, észreveszi, átáll máshova. Aki meg épp nyaral, az miért tartaná a ház előtt a kocsiját? (oké, taxival ment a reptérre, a kocsiját meg a ház előtt parkoltatja)
De gondolom ráverik a tulajra a szállítást, igen.

(#41703) kenwood válasza BiP (#41702) üzenetére


kenwood
veterán

Csak par napig lesz igy. Mi negyen megyunk most a balcsira,es a 4 kocsibol ketto ceges, igy nyilvan nem fogunk a ket privatra matricat venni,meg tankolni bele,mert minek. Mar a ketto is "pazarlas", csak nem egyszerre jovunk vissza, es a csomagok is kenyelmesebben elfernek kettoben. Repterre is egymast hordjuk, nagy luxus ket hetre lerakni ott a sajatot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41704) Golden9 válasza kenwood (#41701) üzenetére


Golden9
addikt

Lehet fotót kérni a tábláról? :R

[ Szeretkezve ]

(#41705) kenwood válasza Golden9 (#41704) üzenetére


kenwood
veterán

[link]
Ugyanilyen ,csak nincs zarodatum,tavolsag, es nem a foldon van :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41706) EmberXY válasza kenwood (#41705) üzenetére


EmberXY
addikt

Tedd arrébb 1 utcával és kész, problem solved. ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#41707) HF77


HF77
őstag

üdv
lehet ostoba a kérdés..!
ha egy laptopot és tévét HDMI kábellel összekötök, akkor a tévén (miután kiválasztom a jel forrást) egyből meg kell hogy jelenjen pl. a laptopon elindított video képe, vagy egy-két beállítást azért eszközölni kell?
sosem próbáltam még, ezért gőzöm sincs..! :U

köszi!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#41708) Golden9 válasza HF77 (#41707) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

A számítógépen nem kell állítgatni semmit, ilyenkor rögtön látni mindent a tévén, mintha egy pc monitor lenne.

[ Szeretkezve ]

(#41709) Sati1984


Sati1984
tag

Kedves topiktársak, klíma-kérdés következik.

Nemrég szereltettünk fel két Midea MG2X-12-SP típusú inverteres split klímát, és a kérdés az, hogy amikor elmegyünk otthonról, vagy éppen jó a hőmérséklet, és nem akarjuk, hogy fújja a levegőt, akkor milyen funkcióra érdemes kapcsolni?

Cél, hogy a kompresszor vagy hőszivattyú vagy mi ne álljon le, mert annak árt a ki-be kapcsolgatás, úgy tudom, hamarabb tönkremegy, ha ilyenkor simán power offot nyomunk, jobb, ha állandóan megy és sosem áll meg.

A manualban nincs benne sajnos az, hogy mely funkciók alatt megy illetve nem megy a hőszivattyú... :DD Találtunk egy "fan" módot, amikor csak ventilátorként működik a klíma, de ott nem tudom, hogy a hőszivattyút olyankor leállítja-e - ha olyankor is megy, akkor az lesz a nyerő, csak... tudja valaki? Vagy más, akinek inverteres klímája van, melyik funkcióval "pihenteti"? :)

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#41710) Borisz76 válasza Sati1984 (#41709) üzenetére


Borisz76
veterán

A hűtőgép is hőszipka elven működik.
Az is ki és bekapcsolja a kompresszort ahhoz ,hogy közel állandó legyen benne a hőmérsékletet.

Tehát ez alapján simán kikapcsolhatod.
Nem ártasz neki.

Vagy hagyod bekapcsolva egy beállított hőmérsékleten és majd magát kapcsolgatja ki-be ( a kompresszort )....a venti pedig folyamatosan megy.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41711) EmberXY válasza Sati1984 (#41709) üzenetére


EmberXY
addikt

Ilyen hozzáértéssel rögtön kettőt is beszereltettetek? ;]

Viccet félretéve, nyilván "hűtés" üzemmódban érdemes tartani és a hőmérsékletet úgy beállítani, hogy minél kevesebbet kelljen dolgoznia, pl ha nem vagytok otthon, akkor lehet neki adni a szokásoshoz képest +1-2 vagy több fokot, aztán ha otthon vagytok, akkor vissza, vagy csak simán egy adott hőfokra állítani. A ventilátor teljesítményt le lehet venni minimálisra, esetleg ha van benne "silent mode" vagy ehhez hasonló funkció, akkor azt bekapcsolva ezt automatikusan is megteszi (Nekem GREE-m van, nem tudom máshol hogy vannak ezek elnevezve). Ilyenkor eleve kisebb teljesítményen, halkabban próbál működni, ez akkor optimális, ha egyenletes a hőmérséklet, és nem kell neki erőlködnie.

Első körben érdemes képbe kerülni azzal, hogy a távirányót hogyan kell használni a különböző üzemmódokhoz, és hogy az ikonok közül mi micsoda.

Egyébként a ki-be kapcsolgatásnak szerintem inkább az a hátránya, hogy mindig a 0-ról kell kezdenie a hűtést vagy a fűtést, így összességében nagyobb a fogyasztás is.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#41712) Sati1984 válasza EmberXY (#41711) üzenetére


Sati1984
tag

Pont azért kérdezek, mert nem értek hozzá :) :DD

Akkor rendben, a hűtés üzemmód és a minimális ventilátor-állás lesz a nyerő, a funkciók elég egyértelműek az appban is meg a távirányítón is, szóval azzal nincs gond, csak a "mikor aktív a kompresszor" illetve köszi, hogy behoztad a "mikor a legalacsonyabb a fogyasztás" kérdést, mert az élettartam mellett ezt az optimumot is szeretnénk megtalálni.

Silent mód ebben a típusban nincs, de a ventilátor intenzitását százalékonként lehet az appban húzni, szóval 5-10%-ra belőve teljesen jó lesz :C

Köszi!

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#41713) Sati1984 válasza Borisz76 (#41710) üzenetére


Sati1984
tag

Köszi, ez a hűtőgépes dolog hasznos, van a családban egy 21 éves Electrolux, amit már sokszor le akartunk cserélni, most második hűtőként szolgál, és belegondolva tényleg ki-be kapcsol a kompresszora naponta többször is, és bírja.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#41714) HF77 válasza Golden9 (#41708) üzenetére


HF77
őstag

köszi :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#41715) EmberXY válasza Sati1984 (#41712) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit, nekem se túl régóta van, először én se voltam képben vele. :D

Az biztos, hogy ha használni kell, akkor a fogyasztás szempontjából az az optimális, ha folyamatosan megy és egyenletes a hőmérséklet (és az sem túl extrémre van állítva), ekkor csak időnként bekapcsol, mint a hűtő.

Egyébként a hűtés / fűtés üzemmódok áthidalására van elvileg egy általános üzemmód is, amikor csak a hőfokot kell megadni, és azt figyeli, ha kell, akkor hűt hozzá, ha kell, akkor fűt, bár én inkább a konkrét üzemmódokat szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#41716) babcehh

Sziasztok!

Valakinek esetleg van ötlete, hogy az alaplapi RGB-t ki lehet-e kapcsolni, amikor a gépet is kikapcsolom? Próbáltam már mindenhogyan, de nem sikerült, online források pedig eléggé kétértelműek, így mindent is írnak.
Az alaplapom: ROG B550 F Gaming
Illetve RAM-okat is szeretnék vásárolni, ha esetleg RGB-sre kerül sor, akkor az is világít, amikor a gépet kikapcsolom vagy az már ennél értelmesebb?

Előre is köszönöm! :DD

(#41717) Borisz76 válasza babcehh (#41716) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg az alaplapi BIOS-ban lehet ki be kapcsolni az RGB funkciót.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41718) babcehh válasza Borisz76 (#41717) üzenetére

Igen, azt próbáltam, de ezekszerint akkor marad teljesen OFF az RGB. Este a cicámat teljesen megzavarja a szivárvány felhő :D.

Esetleg RAM-okkal van tapasztalatod RGB téren?

Köszönöm!

(#41719) Borisz76 válasza babcehh (#41718) üzenetére


Borisz76
veterán

Nincs a gépemben RGB -s motyó , s így tapasztalatom sincs ezekkel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41720) Nikaré válasza babcehh (#41718) üzenetére


Nikaré
őstag

Esetleg lekapcsolod a tápot vagy kapcsolós elosztót (ha van?)

[ Szerkesztve ]

(#41721) Inhouse válasza Sati1984 (#41709) üzenetére


Inhouse
őstag

Mivel inverteres, eleve nem a hagyományos ki/be kapcsolgatós módon működik.
Azzal neked nem igazán kell törődnöd, hogy mi a jó a klímának, azt a gyártók már eldöntötték.
Egyébként ez az eszköz vezérelhető wifin keresztül is, tehát ha beállítod a kapcsolatot, akkor távolról is kezelheted a telefonodról.
A hűtő szerintem rossz hasonlat ide. A hűtőnél az ételek megromlását kell kivédeni, elhúzni ezt az időt, muszáj, hogy állandóan menjen. A fűtésnél is a kihűlés (és a komfort) miatt egy állandó hőmérsékletet érdemes tartani. Egy klímánál ez már egyáltalán nem ennyire egyértelmű, a mostani energiaválságos és egekbe szökő energiaáras világban meg pláne nem. Elmondom, hogy csináltuk mi eddig... Minden este kinyitogattuk az ablakokat, amikor a kinti hőmérséklet alá ment a bentinek. Amikor reggel kezdte elérni a kinti a bentit (vagy indulnunk kellett), akkor becsuktuk mindet. A redőnyöket szinte teljesen leengedtük. Így egészen jól sikerült kordában tartani a hőmérsékletet a lakásban, nem volt szükség az esetek többségében klímára. Amikor 40fok körül van a kinti csúcs és éjjel sem megy 23-24fok alá, akkor sajnos már bent is 26-27 fok lesz estére, az már elég kellemetlen. Ilyenkor este pár órára be szoktuk 24-25fokra kapcsolni lefekvésig. Ez pár nap szokott lenni egész nyáron, ha hétvégére esik és otthon vagyunk, akkor van 1-2 nap, amikor már délelőttől megy. Ezzel simán átvészelhető a nyár nálunk. Sokkal kellemesebb, mint szegény anyámnál, aki egy 4 emeletesben lakik a legfelső szinten, és nem bírja sem a klímát, sem a huzatot. Hogy örülne ő egy 27fokos lakásnak ilyenkor...
Eszembe nem jutna (eddig sem, ezután meg pláne), hogy egész nap járassam minden nap a klímát még akkor is, ha otthon sem vagyok...

Üdv Inhouse

(#41722) EmberXY válasza Inhouse (#41721) üzenetére


EmberXY
addikt

De ha egyébként is ideális a hőmérséklet az általad leírt módszerek miatt, akkor a klíma sem fog feleslegesen működni, csak abban az intervallumban, amikor egyébként is bekapcsolnád arra a pár órára, vagy tán nem?

Up the Irons!

(#41723) Inhouse válasza EmberXY (#41722) üzenetére


Inhouse
őstag

Addig is feleslegesen menne az elektronikája és a ventilátor is.
Illetve lehetne olyan időszak napközben, amikor mégis bekapcsolna egy rövid időre, holott estére mire bemegyünk az is lehet, hogy nem is kéne. Itt talán tizedfokok is döntenek, a klíma meg az inverteres is csak fokonként állítható. Van olyan, hogy hazaérve szinte be sem megyünk a házba, irány a kis medencénk. Este meg már minden oké, nélküle is.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#41724) EmberXY válasza Inhouse (#41723) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha egyébként sincs rá szükség, akkor lehet, hogy tényleg jobb, ha ki van kapcsolva.
De ha olyan helyzet áll elő, hogy több fokot kell egyszerre korrigálnia, mert mondjuk 28 fokról szeretnék lemenni 22-23-ra mondjuk 1 óra alatt, és előtte ki volt kapcsolva, biztosan több energiába kerül, mintha időnként, fél fokonként, fokonként szinten tartotta volna az adott időszakban folyamatosan.

Up the Irons!

(#41725) coco2 válasza I02S3F (#41692) üzenetére


coco2
őstag

Akkor meg mit kínlódsz? :) Hagyd a hócipőbe. Annyit kapnak, amennyit fizetnek. Ha nem tetszik nekik, nyugodtan elmehetnek a fenébe. Máshova úgyse tudnak. Pénz beszél, kutya ugat.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41726) HF77 válasza Golden9 (#41708) üzenetére


HF77
őstag

off lett

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#41727) Golden9 válasza HF77 (#41726) üzenetére


Golden9
addikt

(#41728) I02S3F válasza coco2 (#41725) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi a meglátást! Szégyellem magam, de hozzászoktam ehhez a nyugodt munka tempóhoz!

(#41729) Golden9 válasza I02S3F (#41728) üzenetére


Golden9
addikt

A gombák már csak ilyenek, ezt megmondhatja Bárki, zaY-ban is akár. :DDD

[ Szeretkezve ]

(#41730) I02S3F válasza Golden9 (#41729) üzenetére


I02S3F
őstag

A dolog oroszlán részét összefoglaltad :DD!

(#41731) Vismajor01 válasza I02S3F (#41728) üzenetére


Vismajor01
addikt

Az en hozzaszolasom pont erről szólt :) Menekülj!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41732) coco2 válasza I02S3F (#41728) üzenetére


coco2
őstag

Nincsen a kényelemmel a világon semmi baj.

De ha már eldekkolnál ott egy picit tovább, legalább töltsd hasznosan az időt. Fecsegj kicsit a kollégákkal, és derítsd ki róluk, kicsodák emberileg? Talán akad ott neked való családi háttér, ahova beházasodni érdemes. Nem csak munka létezik a világon. A magánéletet rendbe szedni ígyis-úgyis idő megy el vele, és kell hozzá a nyugalom.

Aztán ha az derülne ki, túl sok a friss tini lány az ottani családok környezetében, szólj nekem is! :D

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41733) I02S3F válasza coco2 (#41732) üzenetére


I02S3F
őstag

Minden coco2-nek maga felé hajlik a keze:DD.

Viccet félre téve van barátnőm kábé 1 hónapja, de most átkattant bennem valami! Most ilyen a melóm. Majd lesz másfajta is! Nem vagyok a munka ellen, mert szeretek dolgozni! És nem hiszem, hogy életem végéig maradnék itt!

(#41734) coco2 válasza I02S3F (#41733) üzenetére


coco2
őstag

Nem csináltam én titkot belőle sohasem, hogy egy önző alak vagyok :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41735) I02S3F válasza coco2 (#41734) üzenetére


I02S3F
őstag

Nyugi! Én is! Jó a f*sz azon végén lenni, amivel egybe vagyok nőve :DD!

Btw: Mit gondolsz a csúnya beszédről? Itt nem divat, mégis a poénjaim fele csúnya beszéd! Szerintem érdemes mérsékelni az alkalmazását! Csak eddig kis eredménnyel sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#41736) Hosssszu válasza I02S3F (#41735) üzenetére


Hosssszu
őstag

"Mit gondolsz a csúnya beszédről?"
Vannak hölgyek akik bizonyos szituációban kifejezetten szeretik. :DDD ;]

(#41737) I02S3F válasza Hosssszu (#41736) üzenetére


I02S3F
őstag

-Ernő! Súgj valami mocskosat a fülembe!
- Konyha! :DD

(#41738) Hosssszu válasza I02S3F (#41737) üzenetére


Hosssszu
őstag

:N :DD :C

(#41739) coco2 válasza I02S3F (#41735) üzenetére


coco2
őstag

Nem egy elegáns szokás - azt gondolom róla.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41740) I02S3F válasza coco2 (#41739) üzenetére


I02S3F
őstag

Szuper! Megpróbálok csiszolni rajta, mert a jó poénokhoz nem feltétlenül szükséges!

(#41741) coco2 válasza I02S3F (#41740) üzenetére


coco2
őstag

Ha nehezen menne, kezdésnek elég sima szócseréhez hozzászokni. Példának okáért nem mondasz olyat "fa**", helyette "szerelemkolbász". Meg nem "sza*" hanem "barna brumi". És hasonlók. Úgyis mindenki érteni fogja, mire gondolsz. Káromkodni, vagy beszólni valakinek nem csak vulgárisan lehet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41742) Beni2360 válasza coco2 (#41741) üzenetére


Beni2360
félisten

És olyan jó, hogy amit a paci a lába között himbal?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#41743) coco2 válasza Beni2360 (#41742) üzenetére


coco2
őstag

Napi poénnak: közel 20 centi hosszú, vastag, és a nők imádják, mi az?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41744) donmackó válasza coco2 (#41743) üzenetére


donmackó
őstag

Csekk könyv? ;]

Release the cable hounds!

(#41745) I02S3F válasza coco2 (#41741) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi:)

(#41746) Inhouse válasza EmberXY (#41724) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez esetben ez tűnik korrekt megoldásnak. A szinten tartás fontos, ha nem jó a szint, akkor borul az én megoldásom.
Azért írtam a mi esetünket, hogy legyen többféle verzió. Illetve, hogy ne kelljen mondjuk egy jó szellőztetési és passzív hővédelmi rutin mellőzésével csak a klímára hagyatkozva visszahűteni a lakást. A mi házunk nem is tökéletes, egy modern passzív ház gondolom jobb ebből a szempontból is. De mindenki azzal főz, amije van.

Üdv Inhouse

(#41747) Beni2360 válasza coco2 (#41743) üzenetére


Beni2360
félisten

Biztosan nem az enyém :DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#41748) coco2 válasza donmackó (#41744) üzenetére


coco2
őstag

Egy köteg papír pénz :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41749) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Térd izület "védő" táplálék kiegészítőben mi most az ajánlott?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41750) fess válasza MADcat (#41749) üzenetére


fess
őstag

[link] ezt nem tudom mennyire ajánlott, de nekem bevált. Biciklizés közben fájt a térdem, ebből napi 1 kanállal ittam és elmúlt. 2 zacsit betermeltem, most szünet, de még nem jött vissza a fájdalom.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.