Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39551) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok. Jövő hónap elején tervezek összerakni egy új gépet. Az alaplapom már megvan hozzá, egy Gigabyte GA-H67A-Ud3H B3. Erről a lapról mi a véleményetek? Valamelyikőtök rendelkezik ilyen lappal? Előre is köszi a válaszokat.

(#39552) Sugar Snekov válasza atti_2010 (#39549) üzenetére


Sugar Snekov
csendes tag

Üdv!

Azt megcsináltam, az az elsődleges boot hdd! Esetleg valami más ötlet?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#39553) Alpachino válasza atti_2010 (#39547) üzenetére


Alpachino
veterán

Win7 32

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#39554) zsoldi80 válasza Sugar Snekov (#39552) üzenetére


zsoldi80
tag

Az alaplapodon 2db SATA 6Gb/s és 3db SATA 3Gb/s foglalat van. A 2,3 és 4 -es foglalatok (kék) támogatják a 3Gb/s adatátvitelt, ami ugye kompatibilis a sata1-el. Tehát ha a kék foglalatba tetted a sata kábelt és nem a fehérbe, akkor jónak kellene lennie. :K

(#39555) Sugar Snekov válasza zsoldi80 (#39554) üzenetére


Sugar Snekov
csendes tag

Üdv!

Köszi a tippet,bár azt hiszem ezt már kipróbáltam, de még 1x végigzongorázom ezt is!

Üdv!

(#39556) RootRulez válasza Alpachino (#39545) üzenetére


RootRulez
félisten

Auto? Tuning van? Mert esetenként, a tuning meggátolja a C&Q működését. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#39557) Alpachino válasza RootRulez (#39556) üzenetére


Alpachino
veterán

Persze, hogy van tuning, ennélkül nem is kapcsolnám be a gépet :N

De a korábbi, 8k-s Asrock N68-is vissza vette tuning esetén a 2D-s proci szorzót :U

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#39558) tokand


tokand
tag

Üdv.
Valaki valami tipp?
A görgetésnél minden rendben, csak amikor lerakok valamit tálcára, az lassan tűnik el, fentről lefele mintha felgöngyölné valaki.
A vinyó sebesség megvan, a driverek a legújabbak, a monitor jó, 2 vga driver is ki lett próbálva.
Ja és nem folyamatosan csinálja, hanem amikor olyanja van.
Néha jó, aztán megint göngyölés:D
Valaki tapasztalt már ilyen problémát?
És ha igen, mi a gyógyír?
Próbáltam úgyis hogy mindent lehúzni a lapról, de úgyse jó.
Ez egy asus a8v lap, de abit av8-al is ugyanez a gond volt.
Esetleg a k8t800 nem szereti az nvidiát vagy a vga csatlakozást?
Táp 2 féle volt próbálva, sikertelenül.
Egy 400-as codegen, illetve 550-es chieftec.
Esetleg lehet hogy dvi vga-val kéne próbálkozni?
Bár egy gigabyte k8nsc lappal nem csinálja ezt.
A monitor frissítését is próbáltam állítani.
TFT 60hz/75hz, de semmi eredmény.
Röviden ennyi a gondom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39559) Sugar Snekov válasza zsoldi80 (#39554) üzenetére


Sugar Snekov
csendes tag

Üdv!

Sajnos beigazolódott, kipróbáltam, de nem jó... most rádugtam egy másik sata2-es vinyót, az tökéletesen működik... Nem értem... akkor csak arra tudok gondolni, hogy valami kompatibilitási probléma lehet...(sata1-sata2, vagy alaplaphiba, de akkor miért kezeli jól a 2db sata2-es vinyót) Valakinek esetleg még valami ötlete? Lenne valami a bios-ban amit nem jól állítok be?? :W

Köszönöm az eddigi tippeket és várom a továbbiakat... :R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#39560) pcguru1


pcguru1
őstag

sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni,a probléma a következö vettem egy Asrock 870 extreme3 alaplapot amit win7 64bit-es rendszerel használok.A gond az hogy sehogy sem tudok hangot kreálni rá,a telepitö lemezröl hiába telepitem néma csend,már huztam le másik hang progit is de még mindig nincs hang.Aki esetleg tudja hogy mi lehet a probláma,kérem irja meg
Köszi

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#39561) DonThomasino válasza tokand (#39558) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ahogy már javasoltam egy másik VGA val is meg kéne próbálni.

Másik XP vel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39562) DonThomasino válasza pcguru1 (#39560) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS ba minden OK?

Figyeltél arra hogy 64 bit es driver-ek lettek telepítve?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39563) pcguru1 válasza DonThomasino (#39562) üzenetére


pcguru1
őstag

A driverek 64bitesek,viszont sajna a bios állitgatáshóz nem értek ezért nem nyultam hozzá

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#39564) DonThomasino válasza pcguru1 (#39563) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hangszórót látsz az asztalon?

Mert ha nem akkor....
Lehet hogy a BIOS ba engedélyezni kéne a hangkártyát.

7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec)

Indítás után rögötn nyomsz egy DEL gomb ot és felugrik a BIOS.
Valami ilyesmit próbájl keresni és ENABLE re állítani.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39565) pcguru1 válasza DonThomasino (#39564) üzenetére


pcguru1
őstag

Hangszórót látni a tálcán,de átvan huzva egy piroskörben fehér x-el :K

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#39566) DonThomasino válasza pcguru1 (#39565) üzenetére


DonThomasino
veterán

Gondolom : nincs lenémítva keverő pultban?
Ha nincs akkor rá kéne nézni a BIOS ra, vagy
másik driverrel megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39567) pcguru1 válasza DonThomasino (#39566) üzenetére


pcguru1
őstag

Köszi a segitséget a bios-ban volt kikapcsolva a hang :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#39568) tokand válasza DonThomasino (#39561) üzenetére


tokand
tag

Másik xp-vel nem, mert ezzel ment eddig is.
Másik vga szerzése meg folyamatban.
Dehát eddig meg jó volt, azért nem értem.

(#39569) DonThomasino válasza tokand (#39568) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jobb ötletem momentán nincs.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39570) tokand válasza DonThomasino (#39569) üzenetére


tokand
tag

Még egy sp3-as win-t megpróbálok holnap, mert most sp2-es van fent.

(#39572) blackdog válasza zso73 (#39476) üzenetére


blackdog
csendes tag

Szia zso!
Csak most olvaslak! De persze hogy jó! Miért olyat ismersz?

(#39573) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Az én kérdésem az lenne, hogy van-e jelentősége egy crossfire rendszernél annak hogy az alaplap x8,x8ban tudja kezelni a két kártyát, vagy x16,x16? Mert árban igen nagy a különbség. 80e Ft körül láttam olyat ami x16,x16 crossfire esetén.
Ha esetleg nem mind1 milyen a VGA akkor legyen HD 6970ről szó.

(#39574) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám. WIN7 32 bit oprendszerem van, és NOD32 virusírtó.
Mélyreható vizsgálat után nagyon sok állományra azt írja, hogy "hozzáférés megtagadva".
Ezek az állományok itt találhatók:
"\Micfosoft\Crypto\RSA\ "
Ez valami hibára utalhat? Találkozott valaki már ilyennel? :R

(#39575) tokand


tokand
tag

Semmi eredmény.
Másik xp-vel is ugyanazt csinálja.
Akkor marad a másik vga-s próba, de ha nem lesz jó kibaszom az ablakon ezt az egész szart.
Kezd elegem lenni belőle.

(#39576) Heffi válasza DjDanee87 (#39573) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem nem éri meg a durva felárat a 2x16. Többször olvastam már itt külünböző fórumokban, hogy nem nagyon lehet észrevenni különbséget (persze ez konfiguráció függő a dolog).
Kicsit turkáltam a 3Dmark Vantage eredmények között. HD 5870-s CF áll a 11. helyen és a GPU-z szerint @8 módban vannak. Ati-k küzül csak egy HD 6970 CF előzi meg, az sem nagyságrendekkel, pedig azok @16-ban működnek.

Persze lehet, hogy mások más következtetésre jutnak az eredményekből, de nekem az jött le, hogy nem létkérdés a 2x16-os sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#39577) Heffi válasza Dexter74 (#39574) üzenetére


Heffi
őstag

A kérdésed inkább ide való, vagy valamelyik vírusirtókkal/vírusírtóddal foglalkozó fórumba.

(#39578) DjDanee87 válasza Heffi (#39576) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ahogy nézem itt régebbi driverrel van a teszt. A 11.4 illetve a 11.5ben is elvileg javítottak a 6900as széria teljesítményén.

(#39579) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

Adott egy Asrock H61M/U3S3 alaplap amiben nem működik az Intel Core i5-2400-as, az alaplapba ki lett próbálva 1 Intel Core i3-2120-as tökéletesen működött.
A processzor ki lett próbálva 1 Asus P8P67-M alaplapban és tökéletesen működött.
Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz a ram is ki lett próbálva másik gépben működött.

Mi lehet a gond?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#39580) Heffi válasza DjDanee87 (#39578) üzenetére


Heffi
őstag

Értelek, és elhiszem, hogy az új driver-el javítanak a teljesítményen, ami mondjuk mérhető ugyan abban a hardverkörnyezetben. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy @8 módban sem nagyon marad el a grafikai teljesítmény a 16ostól. Bár a kérdésben nem volt kifejtve milyen platformról van szó, de én LGA 1155/1156-ra tippelek. Ha nagyon fontos a 2x16, akkor szerintem még mindíg gazdaságosabb egy x58-s lapra váltani.

(#39581) V-Lee


V-Lee
csendes tag

Hali
egy asus m4a88td-v evo/usb3 alaplapom van, melyben egy g880-as chipset található ami támogatja a hibrid crossfire-t. egy HD4650 kártyát raktam az alaplapba, és megpróbáltam beállítani a hibrid cf-et de sehogy sem sikerül, mindent az utmutató szerint csináltam, de a catalystban nem jelenik meg a cf menü, és a HD4290-et letiltott vezérlőkén érzékeli :W :W
Valaki tudna segíteni? :R

(#39582) Storms


Storms
őstag

üdv

Az miért van hogy nehezen megy bele az alaplapi hangkártyába a jack dugó? Mindegyikbe néztem és nagyon nehezen megy bele, félek hogy ettől lefog törni a csati a lapról. Mennyi az esélye hogy a sok ki be dugdosástól letörik a csati a lapról? Vagy azért jól rávan forrasztva? Új még a lap, lehet azért megy nehezen bele a jack?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#39583) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Asus M2A-VM alaplapban van 2db ddr2 1gb mem.Sajnos az egyik 800,a másik meg 677mhz, és együtt csak 64 bitnek ismeri fel.Meg tudjátok mondani, hogy biosban hol állítsam be az erőltetett 128bitet? Az egyik Kingmax 1gb 800mhz,a másik Samsung 1gb 677mhz.
Előre is köszi!
Dodo

(#39584) tokand


tokand
tag

Üdv.
Újabb hibajelenség.
Amikor youtubon felrakok valamit teljes képre, akkor a hang sisteregni kezd, majd el is megy.
Kis idő után visszajön, ha leveszem teljes képről.
Ötletek?
Már a hangkártya is beszart? (xfi xtreme gamer)
Vagy okozhatja azt videokártya is?

(#39585) anonimus25


anonimus25
tag

sziasztok.lenne egy kérdésem.lett új alaplapom.a régi gépből át szeretnék mindent pakolni.ilyenkor ujra kell telepíteni a gépet?mert vannak rajta fontos dolgok.előre is köszi a választ.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#39586) Gabesz144 válasza Storms (#39582) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Miért akarod egyáltalán ki be dugdosni. Én általában összeszerelésnél szoktam 1 szer bedugni és kész. De nálam az Asus Sabertooth lapon is nehezen ment bele picit de azóta ki se húztam.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#39587) Boxi88 válasza anonimus25 (#39585) üzenetére


Boxi88
őstag

Xp-nél nagyon ajánlott, win7-nél nem szükséges, mert az már elég "alkalmazkodó" típus... bár azért én azt is újra szoktam tenni, biztos ami biztos alapon!

(#39588) anonimus25


anonimus25
tag

köszönöm válaszotok .

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#39589) Petzval válasza Storms (#39582) üzenetére


Petzval
senior tag

Ahol az alkatrészt gyártották ott lett szorosra csinálva. Nekem pld egy alaplap 1-es RAM foglalata meg laza azzal meg vigyázni kell mert nem mindíg érintkezik.

(#39590) gban válasza Storms (#39582) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tegyél bele egy hosszabbítót vagy mást, és abból huzigáld ki ha félsz hogy az alaplapot megviseli a tevékenységed.

Postázást nem vállalok.

(#39591) tkesy válasza V-Lee (#39581) üzenetére


tkesy
őstag

[link]Talán azért nem működik, mert hivatalosan nincs is a hibrid CFX támogatásban a kártyád?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#39592) tkesy válasza dodopek (#39583) üzenetére


tkesy
őstag

Melyik slotban van a két ram?

Itt egy ph elemzés a amd memóriakezeléséről. (Gangend / ungenged) de ez a procitól is függ...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#39593) Storms válasza Petzval (#39589) üzenetére


Storms
őstag

Ilyen hibával nem lehet gariztatni? Merrt végülis igy "hibás" nem? még 3 év gari van rajta.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#39594) RootRulez válasza RootRulez (#39212) üzenetére


RootRulez
félisten

Na srácok kipróbáltam egy 5770-essel és kiderült, megy benne. :K

═════════════════════════════════════════

(#39595) Gabesz144 válasza Storms (#39593) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ha működik rendesen akkor nem lehet.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#39596) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok valaki járt már úgy hogy tönkre ment a sata 2 vezérlő vagy csatlakozó a gépében az alaplapon? Nem botol be a gép ha sata vincseszter van a gépben csak ha ide és ha utólag van fel csatlakoztatva akkor is csak egy rövid időre ismerte fel a sata vincsesztert és egy kis idő után nem már nem is látta. Meg oldás e erre a problémára egy sata vezérlő kártya a gépbe köszönöm a választ előre is.

(#39597) Gabesz144 válasza Irvkhf (#39596) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Milyen alaplapod van?
Ha P67 és nem B3-as akkor garanciába elvileg cserélik.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#39598) dodopek válasza tkesy (#39592) üzenetére


dodopek
addikt

Úgy van benne,ahogy a dualhoz írja a deszka könyve.(Ha jól dereng,akkor 1.,3. slot. A proc egy AM2 3400+ sempron...

[ Szerkesztve ]

(#39599) zso73 válasza Irvkhf (#39596) üzenetére


zso73
veterán

A lap garanciális? Mert, ha igen, akkor cseréltesd ki!!
Ha nem akkor is elgondolkodtató, hogy megéri rákölteni pár ezret, és behal fél év múlva akkor mi van? Vagy egyből másikat venni? :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#39600) vammil


vammil
tag

sziasztok.Szeretnék megtudni 1-2 dolgot egy ASrock A780LM-S lapról.
Pontosabban hogy egy AMD fx-5000-el elboldogulna e,mármint megtudná hajtani?
A válaszokat várom. :R

email: vammilhtc [kukac] gmail.com |||| Telefonon 7.00-22.00ig hétköznap 06/húsz/232-1472 vagy 06/hetven/515-9609

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.