Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) polonic


polonic
félisten

Azért én nem igazán láttam még összeköpködött kijelzőt, de ok. :D

Én csak azért írtam, hogy óvatosan, nehogy ráfázzak. Én laptoppal és monitorral jártam így, hogy rámentem ablaktisztítóval és az lett a vége, hogy foltos lett, mintha oldotta volna picit a kijelzőt vagy csak a bevonatát. De onnantól kezdve úgy maradt és semmi sem segített rajta.

A képernyő tisztító szerintem teljesen megfelel, az direkt ilyen képernyőkre van kitalálva.

(#51202) d4d


d4d
tag

Képernyőkre,

- Whoosh Screen Shine (alkohol és minden mentes kifejezetten kijelzőkhöz, telefon, tablet stb).
- Koch Chemie ASC
- Gyeon Interior Detailer

A gyeon alkohol tartalmú, de kendőre fújva és azzal áttörölve a felületet még nem okozott problémát, amúgy is mindenféle fényes felületekhez brutál jó.
A Whoosh drága de tényleg jó. Létezik 500 milis verziója (lásd link), az érné meg a legjobban, de nehézkes a beszerzése itthon. Bár az alzán már fent van (régen ott is csak a kicsik voltak rendelhetők) csak "pillanatnyilag nem elérhető". Be is raktam figyelésre. Pl az apple boltokban meg hasonló helyeken használják a boltokban a kiállított telefonok tisztításához (de nem csak tisztító hatása van).
Még egyszer, a gyeonnál de akár más szernél is, ne közvetlen a felületre legyen fújva, hanem a kendőre (azt se eláztatva) és így áttörölni a kijelzőt vagy más felületet.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51203) FeRRaR1 válasza tibbike01 (#51200) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A legjobb ha egy tiszta mikroszálasra kevés vizet permetezel, azzal finoman át mész körkörösen, majd fordítasz a száraz oldalra és még egyszer. Nem kerül pénzbe, és a kijelzők 95%-át teljesen foltmentesre fogja tisztítani. Amennyiben annyira telibe van okádva hogy ez nem elég, akkor mehet ablaktisztító, ugyan azzal a módszerrel. Én vizes módszerrel csinálom a TV-ket, monitorokat is. A telefonokat pl már ablaktisztítóval mert sokkal zsírosabbak, több koszt szednek össze. De igazából az is működik a vizes módszerrel.

Mint minden esetben a lehető legkímélőbb opciótól megyünk a durvábbak felé. Ne vegyél kijelző tisztítót, gyakorlatilag kidobott pénz.

Szerk, ahogy a kolléga is írja, ha a belteret csinálom én is átmegyek a kijelzőn Gyeon Interior Detailerrel. De csak azért nem vennék.

d4d

Azért mondtam hogy bérelj egyet és próbáld ki NEKED mennyire válik be, mennyit tesz hozzá a munkádhoz. Teljesen más lesz egy gyakran takarított tiszta autón meg egy atom koszos alig takarított valamin. Bérelj / kérj kölcsön egyet és meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#51204) tibbike01 válasza d4d (#51202) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem Auto Finesse Spritz van beltér gyorstisztítás-ápolásra, a leírásban írja, hogy alkalmazható LCD kijelzőkhöz is. Lehet kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#51205) kazsolt


kazsolt
tag

sziasztok, van most valami best buy polírozó gép amazonon vagy akárhol a világban? olyan 100-140 euroig.

(#51206) stuka20 válasza FeRRaR1 (#51203) üzenetére


stuka20
aktív tag

Nézegettem ezeket a puha ecseteket, az ADBL cuccokat rendeltem korábban, így annál néztem meg, hogy nekik van e, de elég drágának tűnik. Megéri az árát vagy van olcsóbb alternatíva, esetleg pénzkidobás?
Úgy képzeltem el, hogy a port leszedni ecsetettel, majd a te módszereddel áttörölni.

(#51207) rog2357


rog2357
újonc

Sziasztok!

Bocsánat, ha nagyon off.

Debreceni munkavégzésre keresek olyan felelősségteljes, önmagára, munkájára és környezetére igényes embert, akit érdekel az autóápolás. NEM autókozmetika, tehát nem kell tudni polírozni, stb.

Érdeklődni, bővebb infót kérni e-mailben lehet: richard.grunwald96@gmail.com

Köszönöm!

(#51208) FeRRaR1 válasza stuka20 (#51206) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Kijelzőtől függ. Ha lapos, nincs keret akkor én csak ezért nem vennék. Ronggyal is át tudsz menni, lehet annyiszor is hajtogatni.

Alig érinted hozzá, saját súlyával lehúzod a port, utána meg ugyan úgy a többi lépés.

Óracsoport attól függ hogy egy üveg felület van, mint nekem a Volvo akkor oda abszolút nem kell. De ha több kis karika van, azoknak széle, kerete, pl Porsche egyes modelljei oda már használom.

De egyszerű, próbáld ki nélküle, és ha kell a szélekhez, sarkokhoz akkor veszel egyet és nem költöttél feleslegesen.

(#51209) Benny89


Benny89
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha nagyon offtopic, de talán ebben a fórumban van leginkább helye a kérdésemnek.
Adott egy 16 éves 5-ös Golf, aminek a küszöb legelejét az előző tulaj pár évvel ezelőtt megcsináltatta, mert erősen rohadt. Látszólag ezzel nincs baj. Viszont azóta hátrébb, kb. a B-oszlopok alatt mindkét oldalon erősen megjelent a rozsda, erről csatoltam képeket. Fotók és látszat alapján annyira nem durva, de kopogtatva érződik, hogy ez nagyon nem az igazi már...
Azért jöttem, hogy tudtok-e Budapesten vagy esetleg a közelében olyan karosszérialakatost, akit ajánlanátok? Valamint aki hasonló munkákat csináltatott a nagy drágulás óta: kb. mire számítsak? Szépnek nem kell lennie, de jó lenne még úgy 5 évig használni az autót, mert egyébként jó kocsi, kora és futása ellenére nincs vele nagy gond.
Döntenem kell, hogy mi legyen a kocsival, mert év végén lejár a műszaki, addig apránként más dolgokat is rendbe kéne tenni, de ha a rozsda javítása olyan összeg, ami nehezen emészthető, akkor már most el kell kezdeni gondolkozni a családnak a B terven.

Köszönöm!

[kép] [kép]

(#51210) F_Zolee válasza Benny89 (#51209) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát ez még műszakin fel se tűnik kategória kb. De 100at nyugodtan számolhatsz a javítására.

(#51211) stuka20 válasza FeRRaR1 (#51208) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm!

(#51212) d4d


d4d
tag

20 évnyi retek a szőnyegben. Kétszer mentem át rajta, p&s terminatorral és carpet bomberrel (1:5). Még mehetne egy harmadik és talán egy negyedik kör is, de a cél itt most csak annyi volt, hogy kulturáltabb legyen az egész.



elemlampa.blog.hu

(#51213) stuka20


stuka20
aktív tag

Ti honnét vásároljátok a mikroszálas törlőkendőket? (hazai boltok)

[ Szerkesztve ]

(#51214) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Azt szeretnem kérdezni,hogy elvileg szétcsúszott a féltengely az autóból.Ha mozgatom és betolom akkor vissza ugrik és elvileg helyen van.Ilyenkor szabad menni az autóval pár kilométert vagy felejtsem el és vontatás nehogy tönkre tegyen valamit?

(#51215) polonic


polonic
félisten

Egyébként a Würth és Berner termékekről mi a vélemény? Nem láttam még itt említve ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#51216) szőröscica válasza polonic (#51215) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem egy brutal fenyereju Werner ledes fejlampam van. Kiraly. :R

(#51217) Petyyyyy válasza polonic (#51215) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Féktisztítójuk és kézi/fejlámpáik teljesen jók.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51218) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Felnitisztító keféből mi az ajánlott manapság? Nem kell semmi fullextrás, erre a felnire használnám.
Köszönöm :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51219) Petyyyyy válasza chopin42 (#51218) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egy jó ecset kívülre [link] meg egy wheel woolie [link] és meg is vagy.
Ha már így le vannak szerelve, mehetne rájuk egy-két réteg wax is és sokkal könnyebb lesz az élet. :))
Akkor meg igazából elég egy sima habfürdő és lecsapatás a közel tökéletes eredményhez. Ha az kevés, akkor egy jó fallout remover / felnitisztító bevethető.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51220) chopin42 válasza Petyyyyy (#51219) üzenetére


chopin42
őstag

Nincs leszerelve, régi kép, csak hogy semmi flancos, azért xd tehát nem kell a leghiperebb kefe, hanem egy jó ár-érték. Köszönöm az alis linkeket, esetleg belföldi forrásból is van ajánlott? Ha nem, akkor megvárom az alist (bár ki tudja, mikor ér ide). :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51221) Petyyyyy válasza chopin42 (#51220) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nézz körbe rrcshop, automosó webshop. Ez a kettő rémlik, nem ismerem az itthoni boltokat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51222) polonic válasza szőröscica (#51216) üzenetére


polonic
félisten

Ez Berner és a jégoldójára gondoltam konkrétan.

(#51223) polonic válasza Petyyyyy (#51217) üzenetére


polonic
félisten

A würthből pedig a gumiápoló hab és az ablaktisztító érdekelne.

(#51224) AIex válasza polonic (#51223) üzenetére


AIex
tag

Egyikkel sem volt dolgom, viszont Würth, Berner általánosságban jó termékeket árul, ha jó áron, vagy a piacon kapható termékek kisker áránál olcsóbban hozzá tudsz jutni, akkor tegyél vele egy próbát.

@chopin42
Esetleg ez [link] ?

(#51225) d4d


d4d
tag

P&S Xpress Interior

elemlampa.blog.hu

(#51226) szőröscica válasza polonic (#51222) üzenetére


szőröscica
addikt

Elgepeltem, termeszetesen Berner a lampa. :)

(#51227) d4d


d4d
tag

Ez egy elég erős páros üvegre. A papírtörlő is csak úgy siklik, öröm volt az oldalüvegeket csinálni.

elemlampa.blog.hu

(#51228) bekiss válasza stuka20 (#51206) üzenetére


bekiss
csendes tag

Aliról rendeltem ugyan az! Persze ott a 2 volt szállítással annyi mint itt 1

(#51229) d4d


d4d
tag

Még mindig xpress interior



elemlampa.blog.hu

(#51230) bekiss válasza d4d (#51229) üzenetére


bekiss
csendes tag

Ez jó cuccnak tűnik! :C

(#51231) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Gumikéder maradványait mivel szedhetem le? Van itthon wd40, foltbenzin, izopropil alkohol, műanyag spakli. Majd belegebedek... :W
De alig haladok. Ha ezek nem jók, akkor van-e hatékony dedikált leszedő?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51232) Gaborkik válasza chopin42 (#51231) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Vannak ilyen tömítéseltávolítók. De sztem nem lesz sokkal jobb, mint amik otthon vannak.

(#51233) Petyyyyy válasza chopin42 (#51231) üzenetére


Petyyyyy
addikt

WD40 felejtős, az vízkiszorító ahogy a neve is sugallja. Az IPA-val lehet haladni, csak szerintem viszonylag lassan - áztass be vatta/bármi darabot és tapaszd oda. Minél tovább van a felületen, annál jobban segít.

Nálam a Q2M Tar a titkos fegyver hasonló esetekben, centírsúlyok eltávolítására eddig verhetetlen, szintén beáztatós módszer. A nitrohígító kicsit overkill, lehet vinné a fényezést is. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51234) Morris válasza chopin42 (#51231) üzenetére


Morris
veterán

Denautrált szeszt nyugodtan megpróbálhatod, de még a nitrohígítót is. A nitró nem viszi a fényezést. Ezzel sikerült leszednem a fényezésre égett, száradt polír pöttyöket is. Na ott alig haladtam, de leszedtem. Egy délelőtt volt a fél motorháztető. Rohhhagggyon meg aki ezt így hagyta

[ Szerkesztve ]

(#51235) FeRRaR1 válasza chopin42 (#51231) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Valetpro (vagy amelyik márkától van esetleg neked) tar and glue remover amivel próbálnám, kicsit rajta hagyni. Otthoni dolgok közül aceton / körömlakk lemosó is volt hogy segített.

(#51236) AIex válasza chopin42 (#51231) üzenetére


AIex
tag

Ami még nem hangzott el, az az aceton, de szigorúan a gyógyszertári verzió.

Ha van, akkor esetleg megpróbálni hőlégfúvóval megmelegiteni, hátha meglágyul, és le tudod kaparni a műanyag spaklival a nagyját.

(#51237) chopin42 válasza chopin42 (#51231) üzenetére


chopin42
őstag

Egyelőre el kellett mennem dolgozni, majd hétvégén lesz rá időm, addig úgy néztem, nem fog beázni (remélem). Mérlegelek, és ha kell, rendelek, köszönöm mindenkinek!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51238) TayRol válasza TayRol (#51154) üzenetére


TayRol
veterán

Sziasztok,

Ezzel kapcsolatban van esetleg valakinek tanácsa?
Illetve megbízható fóliást (kavics ellen) tudtok Budapesten ajánlani?

Köszi!

(#51239) tibbike01


tibbike01
őstag

Srácok, elfogyott a Sonax BSD és szeretnék helyére venni valami bitang jó wax/sealentet, de most látom, hogy annyiféle van, hogy nem tudok választani. Jó lenne, ha minél tovább tartana (6+ hónap), mivel évetente 2x csinálok nagytakarítást és minél hidrofóbb lis egyen, valamit egyszerű legyen a felvitele is.
Volt régen Fussom még a régi fajta 12months, azt szerettem, de azóta autót váltottam és kipróbálnék valami újat, modernebbet, jobbat.

Mit ajánlanátok első körben?

[ Szerkesztve ]

(#51240) joebacsi4


joebacsi4
tag

Sziasztok!
Van egy pár karc a kocsin amit szeretnék eltüntetni, halványítani otthon kézi megoldással. Tudnátok ajánlani valami lehetőséget?

(#51241) Petyyyyy válasza TayRol (#51238) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mielőtt bármit is írnék - ha esetleg tudnál mellékelni egy-két képet amin látható a különbség, az szerintem segítene.

tibbike01 - Sonaxnak van egy Ceramic QD-je is, de egyelőre várólistás mert még mindig félig van a BSD.
Ha bírjon ki legalább 6 hónapot, akkor inkább egy paste wax lenne célszerű. Collonite, CC Butter Wet Wax, Billt Hamber, Griot's Garage cuccai pl.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51242) tibbike01 válasza Petyyyyy (#51241) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! A bilt hamber double speed waxal szemezek. Ha jól tudom neked is az van. Jókat írnak róla mindenütt, meg díjakat is nyert. Könnyű vele dolgozni? Nem hagy túl "zsíros" kinézetet maga után, mint pl a fusso vastag rétegben kenve?

(#51243) chopin42 válasza tibbike01 (#51242) üzenetére


chopin42
őstag

Én is használom, szuper vele dolgozni, nem nehéz vissza törölni, és sokáig bírja.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51244) Petyyyyy válasza tibbike01 (#51242) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kínosan ügyelek rá hogy vékonyan kenjem, de ettől függetlenül visszatörlés előtt pontosan egy nagyon halvány zsírosnak tűnő képet kell látnod.
Az első pár elemen nagyon könnyű dolgozni vele, aztán egyre nehezebb lesz - én nem szoktam megvizezni az applikátort, valószínűleg emiatt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51245) d4d


d4d
tag

Koch Chemie MZR 1:5, erőlködés nélkül, egyszeri alkalmazás. 18 éves tgk.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51246) tibbike01 válasza Petyyyyy (#51244) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi-köszi, akkor lehet beszerzek egyet, nem nagyon találok jobbat, mármint találok, de csillagászati áron.

(#51247) Petyyyyy válasza tibbike01 (#51246) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Milyen drága alternatívákat találtál?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51248) tibbike01 válasza Petyyyyy (#51247) üzenetére


tibbike01
őstag

Amire leginkább ráizgultam az a Infinity Wax Primo Wax 50ml - 11500ft.
50ml kb 4 alkalomra lenne elég, de mivel évente 2szer csinálom így 2 évig kitartana.

(#51249) Petyyyyy válasza tibbike01 (#51248) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem célom kekeckedni, de biztosan csak négy alkalomra lenne elég? Avagy nem hordod fel vastagabban, mint az ideális? Megcsináltam pár autót meg jónéhány szett felnit is a BH-val, de kitartott ~három évig.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51250) tibbike01 válasza Petyyyyy (#51249) üzenetére


tibbike01
őstag

Valamelyik leírásban olvastam, hogy 4 autóra elég ez a mennyiség, de igazad lehet, olyan ez, mint az autógyár által megadott átlagfogyasztás. :)
A BH ugye 250gr, ez meg csak 50ml/gr.

Te újra vásároltad a BH-t vagy mi váltotta?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.