Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) zolikaDB válasza KisBundi (#50650) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nincs hígitóm :DDD Igen, felújított.
Miért, mit kellene látnom?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#50652) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Csodaszivacsot használhatok habosított APC-vel, van ebben valakinek tapasztalata? Egy 2003-as Swift belsejét szeretném rendbetenni, a műszerfal, illetve inkább az ajtók kemény műanyag elemeinek a pólusai elég szennyezettek, ezt ki tudom tisztítatni úgy, hogy vettem GreenStar-t, illetve ilyen pici habosítós palackot és mondjuk 1:20-1:15-be bekeverve a műanyagra felviszem, hagyom hatni pár percet, majd elkezdem a csodaszivaccsal "radírozni"?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#50653) robag93 válasza hentes555 (#50652) üzenetére


robag93
aktív tag

Én előbb szimplán ecseteléssel próbálkoznék. Ha tényleg nagy a retek a csodaszivaccsal csak össze fogod karistolni. Ha nem tetszik az ecsetelés után mikroszálassal letörölve, még mindig csodaszivacsolhatsz.

(#50654) d4d


d4d
tag

Az a szivacs kb olyan, mint egy nagyon finom csiszolópapír, semmiképp nem kezdenék azzal. A swiftek ajtónyitó fogantyúi és a körülötte lévő műanyag elemek szeretnek kifakulni ezektől a szerektől, mindenképp próbálj rá mielőtt telibefújnád apcvel, de jobb, ha valami kíméletesebb megoldást keresel ezekre az érzékenyebb részekre. Hiába van hígitva a green star, az akkor is egy zsíroldó lúgos szer. És lehetőleg desztillált v ioncserélt vízzel keverd be.

(képet tehetnél fel, hogy mégis miről van szó, mennyire koszos)

Én is 2003-as autón akartam szöszölni egy kicsi tegnap (golf) de ilyen fos anyagokat még nem láttam. Az a gusztustalan tisztíthatatlan ragadós réteg sok helyen, teljesen elvette a kedvem. Lehet hogy korábbi rossz szerrel való tisztítások okozták ezt, lehet az uv, az idő nem tudom, de ennyire nem "tisztításbarát" belteret még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50655) hentes555 válasza d4d (#50654) üzenetére


hentes555
senior tag

Ahajó, asszem ezt sikerült is produkálnom, miután átmentem rajta 1:20-ba csapvízzel hígított habosítós palackból kinyomott GreenStar-ral :D

Amúgy ilyen sokat számít, hogy egy szert csapvízzel vagy desztvízzel keverek be?

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#50656) FeRRaR1 válasza hentes555 (#50655) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hatékonyabb a szerek működése és nincs benne vízkő / vegyszer és apró részecskék amivel tele a csap víz. Nem kötelező, de a fenti előnyök miatt én úgy csinálom. Persze nekem van szűrő berendezésem munka miatt...

(#50657) hentes555 válasza d4d (#50654) üzenetére


hentes555
senior tag

Illetve a GS helyett mit ajánlanál, ami hatékony ilyen célra, de kíméletes is?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#50658) Czimby válasza hentes555 (#50657) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem a Koch Chemie Mehrzweckreiniger-t ajánlotta korábban.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50659) Czimby válasza Czimby (#50658) üzenetére


Czimby
addikt

A Koch Chemie Pol Star pedig kíméletesebb mert Ph7 míg az MZK Ph12.5 akárcska a Green Star.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50660) d4d válasza Czimby (#50658) üzenetére


d4d
tag

Igen, abban az esetben ajánlottam, ha mégis lúgos szer kell. Az Mzr jobb anyag kompatibilitással rendelkezik beltérben, mint a green star, de speciel ezt a műanyagot emlékeim szerint még az 1:10-es pol star is megtudja fogni, nemhogy a lúgosabb társai. Időnként nekem is szokott gondot okozni ez a terület, rohadtul bosszantó. Műanyagápolóval lehet valamennyire korrigálni. Talán egy Koch Chemie ASC elég lightos ehhez vagy egyszerűen még nagyobb hígításban kellene használni a többi szert (ez nekem is szól). Ha legközelebb belefutok egy swiftbe biztos jobban megnézem ezt a területet.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50661) hentes555 válasza d4d (#50660) üzenetére


hentes555
senior tag

Van itthon egy ilyenem, múltkor vettem a Carzoneshopb-ban, ezzel viszonylag szépre vissza lehetett hozni, én azt mondom kb. 90%-os most.

Viszont ugyanezzel a Greenstar keverékkel fújtam az ajtókárpitra is, ecseteltem rajta egy kicsit egy random ecsettel, majd megtöröltem a felületet, volt kb. másfél perc ezen a kis részen, látványos a különbség, a telefon nem is igazán adja vissza.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#50662) tibbike01


tibbike01
őstag

Üvegekre ki mit használ? Imádtam a zöld békás ablaktisztítót, de szerintem változtattak az összetételén, a design is változott. Most ilyen csillámló pöttyöket hagy az üvegfelületen, ami akkor látszik nagyon ha rásüt a nap és a zsírt sem oldja olyan jól.

[ Szerkesztve ]

(#50663) robag93 válasza tibbike01 (#50662) üzenetére


robag93
aktív tag

IPA

(#50664) hentes555 válasza tibbike01 (#50662) üzenetére


hentes555
senior tag

Szia!

Én most vettem teszter kiszerelést (200 ml) UltraCoat Superior Glass-t. Ez egy üvegtisztító, hozzáadott SiO2-val, ez kb. egy hidrofób réteget képez. A körülmények elég makacsok voltak, ahol bizonyítania kellett, az itt általam már többször említett 200-as Swift, ami kap hideget-meleget, lényegében határbajárós autó, utazóautó, ingázóautó, minden egyben, sajnos csak csilaggarázs van fölötte, sőt sokszor a társasház előtt is csak a fa alatt tudok megállni, ahol a tetvek, stb. bizony nem kíméli. Soha nem volt az üveg polírozva, rendszeresen tisztítva sem.
Na, megvettem ezt a Superior Glass-t, vettem az Aldiban mikroszálas kendőt, valami 650 Ft volt 3 db. Elmentem egy mosóba, mert borzasztó poros, koszos volt a szélvédő, samponos magasnyomásúval átcsapattam az autót a szélvédővel együtt, majd lemostam. Maradt még azért rajta kosz. Hazamentem, befújtam a belső felületét a spray-vel, Aldis mikroszálassal átdörzsöltem fel-le, jobbra-balra, körkörösen, majd egy másik száraz kendővel áttöröltem. Utána elővettem az előző kendőt, lefújkáltam kint is a szélvédőt, vártam fél percet, szintén több irányból áttöröltem, majd szárazzal. Szerintem a kosz nagyon nagy részét leszedte, pedig tényleg nem volt egy nagy munka, 4-5 perc kompletten. Amitől féltem, hogy emiatt a Si2O bevonat miatt mázgás lesz este ha fény felé nézek, de nem, teljesen fasza, semmi csíkosodás, tükröződés, mázgásodás nincs. Az előbb elkezdett esni az eső, csináltam egy szar minőségű random videót, hogy szaladtak le róla a vízcseppek. Majd ha holnap is esik, megyek egy kört, megnézem menetszélben mennyire működik, nagyon kíváncsi leszek.
Videó: [link]
/Na most ezt visszanéztem így feltöltve YT-ra, hát sokat nem mutat, de szerintem nagyon szépen jön lefelé minden vízcsepp, ami ráesik./

Viszont nem tudom megmondani, más hasonló termékekhez képest milyen, ez az első "prémium" cucc, amit használok rá.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#50665) bekiss válasza FeRRaR1 (#50641) üzenetére


bekiss
csendes tag

Köszönöm szépen! :R :R

(#50666) tibbike01 válasza robag93 (#50663) üzenetére


tibbike01
őstag

IPA egy az egyben direktbe az üvegre? Hol veszel IPA-t és mivel hordod fel?

(#50667) robag93 válasza tibbike01 (#50666) üzenetére


robag93
aktív tag

Carzoneshopban vettem ezt. Egyelőre még próbálkozom hogy lenne jó higítani. Simán ráfújom az üvegre nedves mikroszálassal áttörlöm, utána pedig szárazra.

(#50668) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Valaki javított már otthon saját magának jégkáros autót?
Megvannak a felszereléseim talpas kinyomó, kiütő rúd, kar stb. A fekete csíkos PDR lámpával lenne gond, nem lehet jól látni vele. Akit csinalt ilyet, érdekel a tapasztalatokra. :)

(#50669) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Megjött a legfontosabb része a szettemnek.


Az egyedi vödör matricáim :DDD

(#50670) Czimby válasza d4d (#50660) üzenetére


Czimby
addikt

Beltéri műanyagok tisztítása során Pl a Pol Start, MZR-t , mivel érdemes felvinni, eldolgozni az anyagon?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50671) robag93 válasza Czimby (#50670) üzenetére


robag93
aktív tag

Ecset.

(#50672) Czimby válasza robag93 (#50671) üzenetére


Czimby
addikt

Bocsi rosszul fogalmaztam.
Azt sejtettem, hogy ecset vagy kefe, de konkrétan milyen, akár pontos típussal.
Yt videókban altom, hogy úgy nyomják neki az ecsetet, hogy teljesen szetlapulnak a sörték.
Hát annak úgy nem sok értelme van szerintem. :U

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50673) tibbike01 válasza Czimby (#50672) üzenetére


tibbike01
őstag

A videókban sokszor, jól habzó beltér sampont használnak, ami alapos, de mégis kíméletes a felülettel. Engem az érdekelne, hogy melyik cucc tudja ezt a habzást úgy, hogy nem kell közben félni tőle? Illetve én is kíváncsi vagyok, hogy melyik ecset való erre a folyamatra, ami nem megy szét, de kíméletes és nem karcolja a felületet.

[ Szerkesztve ]

(#50674) hentes555 válasza tibbike01 (#50673) üzenetére


hentes555
senior tag

Szia!

A habzás részéhez annyit tudok hozzátenni, hogy vannak ún. habosító flakonok, én a Carzoneshopban vettem Debben, 1000 Ft volt (FX protect), ez annyit tud, hogyha beleöntesz valami cuccot (én GreenStar-t hígítva raktam bele), akkor ha nyomod kifelé habot csinál a keverékből, amit tudsz utána ecsetelgetni a felületen. Ahogy az előző hozzászólásomban látszik, nekem a GreenStar kifakította a 2003-as Swift ajtókilincsét, de csak azt, szerintem más fajta műanyagból van, más beltéri műanyagokon nem tapasztaltam ezt. Szóval kényes részeknél óvatosan a GS-ral, van helyette pl. Pol Star, asszem ez kíméletesebb pH-jú, nem annyira durva lúg, mint a GS.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#50675) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
bp-n tudtok valakit aki autó belsőben a zongoralakkot le fóliázná (akar valami értelmesebbre?
elore is köszönöm

(#50676) bekiss


bekiss
csendes tag

Srácok az asszony arclemosó habjának a dobozát kimostam és abba raktam a cuccokat megfelelő higításban! Rossman , dm, tecsó itt lehet ilyeneket kapni sztem vagy 700Ft és még az asszony is örül! Vagy ha nem akkor kiöntöd ami benne van és van ócón habosító flakonod…

(#50677) bekiss válasza bekiss (#50676) üzenetére


bekiss
csendes tag

Helyesbítés! Sajnos ahogy nézem a legolcsóbb ilyen bizge egy 1000.

(#50678) WiZARD


WiZARD
addikt

Biztos nekem maradt ki valami, de bármi működő bevonat mellett minek szárazoló?
Lefújom és száraz, cseppmentes, garantáltan nem karcol.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#50679) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok, nemrég elvittem bőrápolásra a kocsit, és olyan kellemes illata volt utána 2 hétig, hogy most olyan illatosítót keresek, aminek hasonló az illata. Tudtok segíteni?

(#50680) robag93 válasza KilgoreTrout (#50679) üzenetére


robag93
aktív tag

Ehhez előbb meg kellene tudnod, hogy mit használtak bőrápoláskor.

(#50681) Vanek úr


Vanek úr
csendes tag

Sziasztok,
a képen látható műanyag elemek ápolására szeretnék valami jól bevált és könnyen használható műanyag ápolót beszerezni.
Matt vagy selyemfényű ápolóban gondolkodom.
Ilyenem van :Sonax-műanyagápolo-matt-pumpas-300ml
Ezt is lehet kívülre használni?

[ Szerkesztve ]

...nincs klímám, windows van.......

(#50682) tibbike01 válasza Vanek úr (#50681) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen, lehet kívülre használni és jó cucc. De azért vannak tőle jobbak, mint pl Wolf Black Out (új néven Tire and Tirm gel) vagy a sokak által kedvelt Koch Chemie Plast Star, amik kifejezetten kültéri műanyagokra vannak.

[ Szerkesztve ]

(#50683) Vanek úr válasza tibbike01 (#50682) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Köszönöm!

...nincs klímám, windows van.......

(#50684) d4d


d4d
tag

Carpro Reset samponos mosás + carpro hydro2 lite + otthon P&S Absolute + P&S Bead Maker.


elemlampa.blog.hu

(#50685) d4d válasza d4d (#50684) üzenetére


d4d
tag

Ja a Bead makernek elvileg kellene még vagy 8 óra hogy igazán megmutassa mit tud, ha "megköt" még fényesebb lesz, mint a felvitel után, pedig az se semmi, meg a simaság amit maga után hagy. Illata mangós.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50686) nebulo5 válasza Vanek úr (#50681) üzenetére


nebulo5
senior tag

Talán pont egy éve, hogy ismerősöm ajánlására beszereztem [ezt] a külső műanyag ápolót! Eléggé szkeptikussan álltam a felvitelhez, mivel vízbázisú. De az idő bebizonyította, hogy remek a készítmény! Mai napig újszerű a műanyag a 23 éves járgányomon, pedig havonta min. 2 alkalommal megyek mosóba.

Üdv: nebulo

(#50687) d4d válasza d4d (#50684) üzenetére


d4d
tag


elemlampa.blog.hu

(#50688) Morris válasza d4d (#50687) üzenetére


Morris
veterán

Baromi szép. Alapból kerámia van fent?

(#50689) d4d válasza Morris (#50688) üzenetére


d4d
tag

Ezen semmi nem volt előtte, csak az lett végigcsinálva amit fentebb írtam, amúgy 16 éves. Pont egy ugyanilyen fehér E merci mellett sikerült megállni, ami jó 7 évvel fiatalabb volt és annál is szebb fénye lett.

elemlampa.blog.hu

(#50690) hentes555 válasza d4d (#50684) üzenetére


hentes555
senior tag

Múltkor vettem egy UltraCoat Bead Prince-t, a napokban kipróbálom, kíváncsi leszek az milyen :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#50691) d4d válasza d4d (#50689) üzenetére


d4d
tag

elemlampa.blog.hu

(#50692) Vanek úr válasza d4d (#50687) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Köszönöm!
Ezt ismerem és az a baj, hogy ez inkább festék és nem ápoló.
Régi családi autón, ahol szürke volt már az eredetileg fekete műanyag, ott használtam.
Sajnos fényes felületet adott így is.
Most új autó ápolása lenne a cél.
Azt hiszem, hogy a #50682 tibbike01 által ajánlott Koch Chemie Plast kerül beszerzésre.

...nincs klímám, windows van.......

(#50693) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A véleményetekre volnék kíváncsi.

Autó kozmetikába szeretném vinni az autómat, egy 2004-es Renault Clio2-t.

Az alábbi dolgokat végzik majd el az autón:

1, Lámpa polír és kerámia bevonat 1év garanciával 2db: 15.000ft.
2, Belső tisztítás, ülések kiszedésével együtt, de maga az ülések nem lesznek tisztítva, mert ülésvédő van rajta: 10.000ft

3, Külső az ami bonyolultabb, és több tételből áll majd:

- Polír + waxolás
- Röp rozsda eltávolítás
- Dob betétek eltávolítása, hogy mögüle is ki legyen mosva a kosz, így megakadályozva a rohadást/rozsdásodást.
- Kifakult műanyag elemek valami "olajos festékkel" történő átkenése, ezzel visszaadva az eredeti színét.

Ajándék ózonos belső fertőtlenítés, illetve mivel ott kell majd nála hagynom a kocsit 1-1,5 napra ezért ingyen hazavisz.

Ezekre a tételekre kaptam egy 75.000ft-os árajánlatot.
MIvel teljesen laikus vagyok a témában, érdeklődni szeretnék, hogy mennyire reális ez az ár? Mielőtt félreértenétek, csak kíváncsi vagyok, illetve nem szeretném ha átvernének.

Köszönöm a választ előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50694) tibbike01 válasza Predator2 (#50693) üzenetére


tibbike01
őstag

Korrekt ár, bár itt a políron van a hangsúly, hogy hány lépcsős és milyen szereket használ, illetve hogy valóban elvégzi-e a fenti műveleteket és normálisan előkészíti. Én az olajos festéket kihagynám.

(#50695) Petyyyyy válasza Predator2 (#50693) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Polír + kerámia 1 év garival szerintem nem sokat ér, mert kb annyit bír maximum egy ilyen mutatvány. Cserébe ezt nem lehet ismételgetni szüntelenül, mert idővel elfogy a műanyag is, megreped.

A fényszórókat maximum políroztatnám, véletlenül sem kérnék rá semmilyen bevonatot. Ez kb. 10-15 ezer forint körül megy egy párra, formától függően. Ezt követően lehet fóliáztatni nagyjából ugyanennyiért és 10 évig nincs rá gondod, plusz jobb a védelem is.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50696) tibbike01


tibbike01
őstag

Szerintetek nagy biznisz lenne nyitni Budapesten egy olyan fedett mosót-csarnokot, ahol csak a magasnyomású mosó és szennyvíz elvezető van és saját cuccokat kell/lehet vinni a mosáshoz?

Olyasmi, mint ahol magad szereled az autót, csak a csápos emelőt és szerszámokat bérled.

Vagy kevés az a réteg, akit ez érdekelne?

[ Szerkesztve ]

(#50697) Vanek úr válasza tibbike01 (#50682) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Szia,
a Koch Chemie Plast Star -ból a PS, vagy PSS?
Az egyik szilikonos, a másik nem.
Van valami tapasztalat, javaslat?
Előre is köszönöm!

...nincs klímám, windows van.......

(#50698) Predator2 válasza tibbike01 (#50694) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Köszönöm a választ.

Miért hagynád ki az olajos festéket?
Mutatta az autóját, elég jónak tűnt rajta.

Sajnos a többivel kapcsolatban nincs információm, szerintem nem fogja megmondani, de ha el is mondaná sem érteném, mert nem értek hozzá.
Van esetleg valami amire érdemes rákérdezni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50699) Predator2 válasza Petyyyyy (#50695) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Köszönöm a választ.

Elmondása szerint a kerámiára a gyártó 2 év garanciát vállal. Levédi magát is, ezért vállal rá ő csak 1 évet.

Hol vállalnak fóliázást? Sehol nem találkoztam még vele.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50700) Czimby válasza Predator2 (#50699) üzenetére


Czimby
addikt

Ahol fóliáznak autót ott meg tudják csinálni a fényszóró fóliázást.

A legjobb a 2K-s UV aálló lakkal újrafujás lenne egyébként.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.