Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) Petyyyyy válasza -secret- (#50399) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szvsz inkább kézikefe.
Colourlock kefe sörtéi nekem kicsit kemények, de meglepően jól lehet vele dolgozni, szépen teríti a habot.
CG bőrtisztító keféi puhák, remekül működnek.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50402) -secret- válasza Petyyyyy (#50401) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

GYEON keféje?

(#50403) d4d válasza Petyyyyy (#50401) üzenetére


d4d
tag

Én is kefét használnék és egyetértek a colourlock kefével kapcsolatban is.
A Gyeon keféjét is tudom ajánlani.

elemlampa.blog.hu

(#50404) Petyyyyy válasza -secret- (#50402) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akár az is, hibátlan. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50405) -secret- válasza Petyyyyy (#50404) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:R

(#50406) d4d


d4d
tag

Belga csomag érkezett (cardetail.be). Első rendelés. A szállítási költség kicsit fájdalmas, 20-on pár eur volt, de csak innen tudtam beszerezni pl a detail factory keféket. Végig a DPD kezeli a csomagot. Rögtön rám is ilyesztettek egy 170x30x30as csomag mérettel ami teljesen irreálisnak tűnt, tekinttettel a rendelt árura.
Kérdeztem a dpd-t, de a magyar fél csak megerősíteni tudta a méreteket és amíg nem jön be az országba, addig ők se tudnak pontosabbat. Na mindegy.

A webshop mindenesetre nem szeret kommunikálni, két levelet írtam nekik egyre se jött válasz. Ha délutan 4ig rendelsz elvileg aznap feladják a csomagot. Na hát nekem ültek rajta két napot, amikor pedig rákérdeztem válasz ugye nem jött viszont szinte azonnal jött a dpd-s tracking.
Emiatt a kis késés miatt meg kellett várni a hetvégét, de végülis minden rendben ment. Pár kép, plusz egy kefe, ecset összehasonlító kép, hogy mi mekkora.
A 245gsmes szegély nélküli TRC kendő és a két illatosító ajándék volt.




[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50407) AIex válasza robag93 (#50396) üzenetére


AIex
tag

Nem szükséges,

Az előszűrőt a gép, és a kút közé kell beiktatni, bár hosszútávon lehet nem ártana a szivattyúnak sem, ha elé is kerülne egy szűrő,

Többféle szűrőt is választhatsz, a legpraktikusabb az, ami patronos, és gépre szerelhető [link] [link] , ennél olcsóbb lenne, ha a szivattyú elé, vagy után épitenél be egy szűrőt, de ezt már neked kell tudni,

Széljegyzetnek még annyit, hogy érdemes megnézni a gépnek mekkora (hány ") a bemeneti csatlakozója, amire a gyorscsatlakozót tekered fel.

(#50408) robag93 válasza AIex (#50407) üzenetére


robag93
aktív tag

Nagyon köszi, akkor amíg várom az utolsó csomagot ezt még megugrom :DD

(#50409) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok! Hamarosan erkezik a csaladba egy ilyen hupikek Skoda, mint a linken van: [link]

Bar ceges lesz, de vadi uj, ezert szeretnek vigyazni ra, es felvinnek egy Fussot. Light van itthon belole, eddig feher autom volt. Jo lesz erre a kekre is, vagy mindenkepp vegyek egy darkot?

(#50410) Petyyyyy válasza szőröscica (#50409) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Teljesen jó lesz erre is. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50411) szőröscica válasza Petyyyyy (#50410) üzenetére


szőröscica
addikt

Koszi! Barmi tipp a karcmentes felvitelhez? :)

Vettem uj mosokesztyut, mikroszalasokat.

(#50412) Petyyyyy válasza szőröscica (#50411) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Felület megfelelő előkészítése.
Két vödrös mosás, kémiai (reprozsda, kártrány) és igény esetén fizikai (gyurmázás, amit az előző kettő nem szedett ki a lakkból) dekontaminálás. Zsírtalanítás IPA-val. Zárt, lehetőleg pormentes garázs.

A felvitel nem szokott karistolni, hacsak nem maradt valami olyasmi a felületen, amit a wax felkenésével mozgatsz a lakkon.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50413) jozsi252


jozsi252
veterán

Beltér tisztításához ti használtok ilyen habosítós palackot? Jobb ilyennel tisztítani mint mondjuk szórófejes flakonnal felvinni a felületre a szert? Vagy ez a megoldás inkább mondjuk bőrhöz jó?
FX Protect Habosító Palack 170ml

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#50414) Drughi válasza jozsi252 (#50413) üzenetére


Drughi
addikt

Ha mondjuk ebbe teszek valamilyen APC-t, akkor habként fújná ki magából?

Pixel 7a

(#50415) -secret- válasza jozsi252 (#50413) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Most rendeltem Ahifi-ről. Videók alapján jó lesz.

(#50416) AIex válasza jozsi252 (#50413) üzenetére


AIex
tag

Szerintem annyi haszna lehet, hogy a tisztószer lesz miatta kiadósabb,

Egyéb iránt, ka kefével dolgozol, akkor azzal is ilyen habosnak kellene lennie,

Illetve olyan helyre jó, ahol valamiért nem opció, hogy a takaritóeszközzel vidd fel a tisztitószert, és nem szeretnéd, ha máshova / más felületre is kerülne.

(#50417) d4d válasza jozsi252 (#50413) üzenetére


d4d
tag

A habosító a bőr mellett olyan felületekhez ideális amit nem akarsz nagyon "eláztatni". Pl tetőkárpit vagy az oszlopokon, ajtókon lévő szövet felületek. Hasznos kiegészítő.

elemlampa.blog.hu

(#50418) d4d


d4d
tag

Ahifis csomag. A koch chemie-s kefe nagyon tetszik, brutál sűrű. A valetpro ecsetek is érezhetően magasabb szinten vannak mint a bauhausos ecseteim, ami nem azt jelenti, hogy azokat teljesen mellőzöm, mert szarabb feladatokhoz jók lesznek, meg olcsók, de szerettem volna kicsit normálisabb eszközöket is. Meglátjuk hogy bírják a használatot.
Jött még két kis 50milis carpro palack, aranyosak, egy SO2Pure és egy Spotless 2.0. Egyikből se mertem a nagyobb kiszerelést megvenni, látni kell előtte mit tudnak. Nem találtam kellő mennyiségű visszajelzést ezekkel kapcsolatban.




elemlampa.blog.hu

(#50419) robag93


robag93
aktív tag

Milyen arányban érdemes higítani az ipát? Ablaktisztításhoz leginkább.

(#50420) d4d válasza d4d (#50418) üzenetére


d4d
tag

Most nézem hogy nem a 2.0-ás SO2Pure-t küldték, pedig az volt rendelve. Na holnap kiderül hogy kezelik az ilyen helyzeteket.

elemlampa.blog.hu

(#50421) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Használt már itt valaki plasti-dip-et vagy bármilyen más fujhato fóliát?
Kormány középső (funkció nélküli) dísz részét lefoliaztam, de nem lett tökéletes, illetve iszonyat meló, és baromi nehéz, mert teljesen amorf, mindenféle ívek, hajlások, radiuszbol radiushba hajlás. A gyárilag festett verzió meg a hüvelykujjaknál lekopik.
Van egy másik ilyenem, ezt már fujnam, ha lehet.
Valamennyire tisztíthatóak ezek, hogy ne roncsoljam a plasti dippel fújt felületet?
Ez lenne az (az ezüst):

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#50422) balage25


balage25
senior tag

Magasnyomású mosó vásárlása elött állok, a régi elromlott. Nem csak autómosásra használnám, így nagyobb teljestítményű gépet szeretnék.

Kaptam kölcsön egy Parkside-os gépet, de az nem volt az igazi, szerintem messze nem tudja ami rá van írva. Utána kölcsönöztem egy Nilfisk e145.9-es gépet. Na ez már nagyon tetszik. Most mostam át az esővízelvezető csöveket a kertben, a Parkside csődöt mondott, de a Nilfisk simán vette az akadályt.

150e környékén milyen gépeket érdemes még kipróbálni? Van jobb gép ebben a kategóriában, ársávban, mint a Nilfisk?

(#50423) robag93 válasza balage25 (#50422) üzenetére


robag93
aktív tag

Sajna segíteni nem tudok, de azért nem annyira fair egy negyedannyiba kerülő gépnek felróni, hogy gyengébb :D

(#50424) Czimby válasza zolikaDB (#50421) üzenetére


Czimby
addikt

Haveromnak a BMW-ben meg lett fújva a kormány hasonló része, nem szép már, hogy úgy fogalmazzak...

Szerintem festék + lakk(akár több rétegben) és akkor nem kopik.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50425) AIex válasza balage25 (#50422) üzenetére


AIex
tag

Nagyon elszálltak sajnos az árak,

Mivel nagyobb teljesitményű gépet keresel, én az egész keretet ellőném egy Nilfisk gépre, esetleg titkos tippnek a Husqvarna , ami rebranded Nilfisk.

(#50426) d4d válasza d4d (#50420) üzenetére


d4d
tag

na úgy kezelik hogy először előadták hogy márpedig minden rendben a termékkel. Ez az új 2.0 csak a csomagolás a régi... na mondom ilyet még nem látott a világ az biztos. Ilyen magyarázatot nem fogadok el.. jó, másodszor jön a válasz, jobban utánanéztek és valóban nem jót küldtek, de a beszállító a hibás. Az újból nincs raktáron így ha nem felel meg postázzam vissza, visszaadják az árát.. ja mindjárt rohanok is 2500ft miatt a postára.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50427) balage25 válasza AIex (#50425) üzenetére


balage25
senior tag

Köszi, a Nilfisk olcsóbbnak tűnik a sok kiegészítővel együtt.

robag93 azzal nincs baj, ha gyengébb, csak ne írjanak rá valótlan adatot

(#50428) tomisanzero válasza balage25 (#50427) üzenetére


tomisanzero
tag

Melyik Lidl gépről van szó pontosan? Autómosasra se lenne alkalmas szerinted? Csak azért kérdezem, mert én nézegettem egy ideig az olcsóbb parkside modelleket, de nekem kizárolag hétvégi kocsi lecsapatasra kellene valami.

(#50429) Morris válasza tomisanzero (#50428) üzenetére


Morris
veterán

Ha nem kezelt (lágy) vízzel csapatod le, akkor mindenképp át kell törölni. Ha át kell törölni, akkor samponos szivacsos vagy kesztyűs mosást kell alkalmazni. Ha ezt kell alkalmazni, akkor már felesleges a magasnyomású mosó. Bőven jó a slaug egy jet szórófejjel a végén.
Erre jöttem rá a hétvégén.

[ Szerkesztve ]

(#50430) tomisanzero válasza Morris (#50429) üzenetére


tomisanzero
tag

Így mosok autót ahogy leirtad, csak van egy ezer éve vásárolt habosító flakonom, amit régóta szeretnék használni, ha már megvan, de kellene hozzá egy magasnyomású :) A folyamatosan karbantartott autóimnal bőven elég a kerti slag, de néha mikor beesik egy két cimbora autója, amik sosem láttak kézi mosást, lehet hatékonyabb lenne habosítóval felaztatni a szutykot, de aztán lehet csak parasztvakitas, kitudja.

(#50431) balage25 válasza tomisanzero (#50428) üzenetére


balage25
senior tag

Autómosásra jó lehet, oda szerintem nem kell akkora erő és vízhozam. Biztosan vannak itt nálam profibbak, akik jobban meg tudják ezt válaszolni.

(#50432) tibbike01


tibbike01
őstag

Srácok a gumi oldalfala mitől sárgul be? Roton Pro-val majd 1:10 Green Strarral tisztítottam, de hiába, maradt ugyanolyan sárgás-barnás. Képet sajna elfelejtettem csinálni, de szerintem tudjátok miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#50433) -secret- válasza jozsi252 (#50413) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Komoly borotvahabot csinál. :D

Jó a szer is, szépen kiszedi a bőrből a piszkot.

[ Szerkesztve ]

(#50434) Czimby válasza -secret- (#50433) üzenetére


Czimby
addikt

A habosítóhoz tudnál linked adni?
A szer Pol-Star vagy Green-Star?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50435) -secret- válasza Czimby (#50434) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

szer
habosító
kefe
rongy

[ Szerkesztve ]

(#50436) F_Zolee válasza tibbike01 (#50432) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gumiból kiválik anyag vagy a fékpor amit nem szed le az emlitett szer. Erre szoktam osanba kapható sheron felni tisztítót használni plusz kefével ledörgölni. Már ráfújás után csorog a barna lé lefele.

[ Szerkesztve ]

(#50437) -secret- válasza -secret- (#50435) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nagyjából az ajánlott higítás 1:5 nagyon piszkos, 1:20 enyhén piszkos felületre között kevertem. 20 ml cucc, 180 ml desztillált víz.

Ecsetet vettem volna de másik kocsiban Alcantara van. Ezért inkább kefét rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#50438) tibbike01 válasza F_Zolee (#50436) üzenetére


tibbike01
őstag

Most kezdek rájönni, hogy a gumiápoló ragacsos-zselés anyag és beleragad a fékpor, ami később szépen beleivódik a gumi anyagába ezért lesz ilyen sárgás-barnás a gumi. :U

(#50439) -secret- válasza tibbike01 (#50438) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én Carbonax Black Tyre Shine-t vettem. Felkenve ilyen, de ha megszárad sima "gyári" újgumi hatást mutat nem pedig ragacsos zseléset.

[ Szerkesztve ]

(#50440) F_Zolee válasza tibbike01 (#50438) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én békás gumiápló gélt használok. Annál nem annyira jellemző a barnulás.

(#50441) tibbike01 válasza F_Zolee (#50440) üzenetére


tibbike01
őstag

Én ezt a Meguiarst használom. Nem gondolnám, hogy rossz cucc. De mivel ápolja a gumit, nedvesíti a felületét ezért a fékpor könnyeben beleragadhat, nem pereg le, mint pl egy száraz guminál. Ez minden gumiáplóra igaz!

[ Szerkesztve ]

(#50442) Czimby válasza tibbike01 (#50438) üzenetére


Czimby
addikt

Biztosan nem mert van olyan gumim ami sose volt ápolózva és megbarnult.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50443) Czimby válasza -secret- (#50435) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi, kereshettem én "habosító" meg "foam" meg mindenhogy :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50444) tibbike01 válasza Czimby (#50442) üzenetére


tibbike01
őstag

Akkor valószínüleg rossz az elméletem. :)
Továbbra is érdekelne, hogy mitől barnul be a gumi. Olvastam a fórumban volt, akinek alig pár hetes gumija barnult be.

(#50445) d4d


d4d
tag

Barnuláshoz
[link]

elemlampa.blog.hu

(#50446) Czimby válasza tibbike01 (#50444) üzenetére


Czimby
addikt

Lentebb írták a fékporos teóriát ami hihető is lehet szerintem.
Vagy a gumi anyagából válik ki a gyanta, motoroknál ilyen szivárványos kékes gyantakicsapodás van keményebb menet után. Auto gumi más anyag, lehet itt barna.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50447) tibbike01 válasza Czimby (#50446) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen-igen, a gumi anyagából válik ki az "antiozonant", ami a gumi öregedését lassítja. Nade miért válik ki egy rendszeresen tisztított és ápolt gumiból, ami 2 éves, garázsban tartott?

Lehetséges, hogy a Green Star 1:10-ben sok lenne neki? Bár nem gondolnám.

[ Szerkesztve ]

(#50448) tibbike01


tibbike01
őstag

Ismertek olyan autóáplásról szóló youtube csatornákat, amiket érdemes nézni?

(#50449) -secret- válasza tibbike01 (#50448) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Reklámmentest? :N

(#50450) tibbike01 válasza -secret- (#50449) üzenetére


tibbike01
őstag

Mindegy, ráklámos is jó, csak jó legyen :) pl szerek tesztjei, tippek a tisztításhoz, jó ha tudod...stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.