Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) focvis válasza gabcsikovo (#32000) üzenetére


focvis
veterán

Akkor használd a dollárost! ;]
Teljesen biztonságos oldal, nem lesz gond. :)

Más téma:
Változott a hétvégi programunk. Szerintetek van értelme ma waxolni kb. 8 fok-ban?

[ Szerkesztve ]

(#32002) choco01 válasza choco01 (#31996) üzenetére


choco01
addikt

Szerintetek lehet használni kút vízről szivattyuval, vagy csak halozati vízről? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#32003) BigBlackDog válasza focvis (#32001) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én a szokásos, Sonaxos folyékony waxszal akarom átkenni. Remélem nem lesz annyira hideg.

(#32004) nandow


nandow
aktív tag

Ha már szóba jöttek ezek a házi magasnyomású mosó berendezések.
Ha vidéken szülőknél (egyébként budapesti vagyok, ahol házi mosásra lehetőség nincs) szeretnék csinálni egy két vödrös mosást, hogy csináljam?
Ott nincs magasnyomású mosásra lehetőségem. Van Valetpro előmosóm, ha azt felspricnizem és lecsapatom csak sima slaggal, jobb mint a semmi? (utána meg jönne a két vödrös kézi mosás)

[ Szerkesztve ]

(#32005) BigBlackDog válasza nandow (#32004) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy szoktam, hogy előző nap este lecsapatom lágyított vízzel valamelyik kútnál a kézi mosóban. Aztán otthon előáztatás, habosítás/előmosás és utána jöhet a mikrószálas kesztyűvel való simogatás.

(#32006) ΞΔGLΞ válasza focvis (#32001) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én tegnap waxoltam a szüleim autóját turtle-vel 4 fokban (már öregek ilyen mutatványokhoz), és meglepődve tapasztaltam, hogy milyen könnyen törölhető volt és és lett fényes még ilyen hidegben is.

(#32007) focvis válasza ΞΔGLΞ (#32006) üzenetére


focvis
veterán

Folyékony vagy kemény (tégelyes) viasszal dolgoztál?
Az utóbbi típussal tervezem, Collonite 476s.

@BBD: Az menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#32008) ProdyG válasza weres78 (#31963) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi a választ!

Soha életemben nem csináltam még ilyesmit, de az itt olvasottak alapján veszek egy adag Fusso Coat-ot. nagyon csak nem fogom elrontani :) Hogy tudnám egyébként elrontani, mire figyeljek?

Gondolom sokáig eláll ez a cucc (van valami szavatossága?), mert sztem én 5 év alatt sem fogom felhasználni. úgy érzem, nekem egy ilyen waxolás egy teljesen napos móka lesz, szóval nem szeretnék túl sűrűn waxolni, Tényleg évi néhány alkalommal csak. Ilyen szempontból jónak tűnik a Fusso Coat.

A fő kérdésem, hogy honnan szerezzem be? Ebay, vagy Pesten is lehet esetleg venni valahol? Nyilván a legjobb ár/sebesség arányú hely érdekelne :)
Amit adnak hozzá szivacs, az jól használható felvitelre?
köszi!

(#32009) ΞΔGLΞ válasza focvis (#32007) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Folyékony.

(#32010) focvis válasza focvis (#32001) üzenetére


focvis
veterán

Utánanéztem, 13 és 27 fok Celsius (55 és 80 Fahrenheit) között ajánlott a használata a 476s-nek, így ma sztornó; max kézzel lemosom az autót, november óta először.

[ Szerkesztve ]

(#32011) weres78


weres78
senior tag

Ilyen +8 fokokban szerintem erősen felejtős a waxolás Collonite vagy Fusso termékekkel. Az ideális azt gondolom 20 fok környékén lenne, vagy valamivel melegebb, 30 fölött már erősen ég mindkét termék, ami értendő levegő és felület hőmérsékletre is.

ProdyG
Fussonal hiba ha túl hidegben/melegben viszed fel, túl sokáig hagyod/nem hagyod elég ideig a felületen, túl vastagon viszed fel, nem a megfelelő mikroszálassal törlöd vissza (ezzel csak megnehezíted a dolgod), nem megfelelően előkészített felületre viszed fel (ezzel "csak" a tartóssága csökken).
Nem tudom meddig áll el, de rengeteg autóra elég egy tégely. Érdemes jól tárolni (egyenletes hőmérséklet, nem túl meleg, nem túl hideg - pince tökéletes, lezárt tégely).
Én Ebayről rendeltem, de Pesten is van valahol nem sokkal drágábban.
Az applikátor amit adnak hozzá tökéletesen megfelel.

choco01
Mindegy milyen víz, de legyen rendesen megszűrve. A homok és az apró szemcsék hamar kinyírják még a drágább cuccokat is.

[ Szerkesztve ]

(#32012) FeRRaR1 válasza troll81 (#31999) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Kellett volna előtte képet csinálnom, mivel kb 4 hete eladtam az XC-t és még nincs itt a céges autó, szóval napi használatban van, kb 1 hete van jobb idő, előtte hó, jég, eső, sózások stb... Szóval nem volt valami szép látvány. Viszont a Fusso ezt is bírta, bár 1 hónapon belül újra kenem mindenképp, de le a kalappal előtte.

ProdyG

A lényeg hogy lehelet vékonyan vidd fel, és ne hagyd rajta túl sokáig, mert akkor nagyon nehéz lesz vissza törölni. Én is évi 2x kenem fel, tél előtt és tél után. weres78 kolléga szépen összefoglalta.

[ Szerkesztve ]

(#32013) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Fogalmatok sincs, hogy kell autót mosni. :D

(#32014) MPowerPH válasza MunezXBK (#32013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most mi a gondod ezzel? :))

Don't Tread On Me

(#32015) RBJ válasza MunezXBK (#32013) üzenetére


RBJ
addikt

Drótkefével. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#32016) FeRRaR1 válasza MunezXBK (#32013) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Rengeteg videóban lehet látni, még car youtuberek is csinálnak ilyet Lamborghiniken... de élőben is igen fájdalmas látvány. Egyáltalán minek tartanak ilyet autó mosóba???

(#32017) MunezXBK válasza FeRRaR1 (#32016) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kerekekre, de az isten barma sikálja vele a kasztnit.

És az összes ezt csinálja. :D

(#32018) FeRRaR1 válasza MunezXBK (#32017) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Már a zacskó mogyoróra rá képesek írni hogy vigyázat mogyorót tartalmazhat, akkor már igazán tehetnék egy olyan vödörbe amin egy felni képe van és/vagy ráírva hogy felnihez való. Amennyi egy bites ember van... Hozzá teszem én a felnimhez se nyúlnék vele. Nem is hiszem hogy túl hatásos.

Mondjuk pont felnin nem láttam még akárkit is hogy használja, sem élőben sem videón, csak a fényezés játszik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32019) MunezXBK válasza FeRRaR1 (#32018) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A mosó másik oldalán található + külön gombja van, de ez nem akadály. :D

(#32020) Pardise válasza MunezXBK (#32013) üzenetére


Pardise
senior tag

Sok ilyet láttam már én is :D Van, akiket nem érdekel a kocsi. Barátnőméknek is új Clio van, ők is így mossák. Barátnőm meg is mondta, hogy őt/őket nem érdeklik a mosókarcok, mert nekik egy használat eszköz a kocsi. Idejük nincs ápolni meg foglalkozni vele, nem is értenek hozzá. Az meg furcsa, hogy én mennyit foglalkozok a kocsimmal, hát kinek mi!

Your car, your life ;)

(#32021) RBJ válasza Pardise (#32020) üzenetére


RBJ
addikt

Nálunk meg pont az asszony mondja azért van. Nők főleg nem értik, pedig nekik van szépérzék.
De ha te gányolnád össze a lakást akkor már megy a vinnyogás. :DDD
MÁsik dolog, gyerek mellett azért nehéz.
Múltkor az asszony és a gyerek jöttek ki utánam a telekre.
Gyerek nagyon kész volt semmi se jött be neki. Erre az asszony odaadta neki a dörmi piskótát.
Azzal csend lett, de nem megeszi a gyerek, hanem szépen elmorzsolja hátul ahova lehet belekenni,
gyerekülés, ajtó, ajtó kapaszkodó stb.
És mondja a babám milyen jól elvolt. Remek mondtam.
De hát nincs mit tenni gyerek közveszélyes a rendre. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#32022) Unsign


Unsign
tag

Sziasztok!

Jön a jó idő és ismét magasnyomású téma. Én eddig még nem használtam ilyen házi készülékeket.

Ez mennyire életképes ötlet alig több mint 10e ft-ért?

[link]

Havi egy-két-három autómosáshoz gondoltam. Ehhez gondolom lehet csatlakoztatni az Alis habositot is.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#32023) MPowerPH válasza FeRRaR1 (#32016) üzenetére


MPowerPH
félisten

En nyaron latom eleg gyakran, hogy a bogarakat sikaljak vele az auto elejerol, meg a szelvedorol.

Don't Tread On Me

(#32024) Kleroo válasza RBJ (#32021) üzenetére


Kleroo
veterán

Szigorúnak kell lenni.

A tied a lehetoség, hogy eleve rendtisztelőre neveld a gyerkocot.Én úgy nőttem fel, hogy alapvetés volt h biztonsagi ov, tisztasag, es vigyazni az autora, mert ertek.
Ehettem ihattam, de 1-2 morzsan kivul soha aemmikor semmilyen problema nem volt. csak ez az elejen plusz energia es lelkiero a szulonek. En a sajatokat is igy fogom nevelni. az elejen nehez, es lelkileg sem konnyu, de mindenkinek jobb

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#32025) weres78 válasza Unsign (#32022) üzenetére


weres78
senior tag

Volt apósomnak van egy ilyen. Egy robogót le lehet vele mosni szépen lassan. Nem a nyomás a baj, hanem hogy rendkívül kevés vízzel dolgozik.
Havi két - három mosásra ha nem akarsz rá egy napot szánni mindenképp valami nagyobbat vennék. Ha van rá egy napod akkor a gép fog meghasalni hónapok alatt (ez csak feltételezés, semmi alapja). Még a tömlő végére szerelt normálisabb szórófej is sokkal hatékonyabb mint ez - mondjuk árban lehet ugyanott van az is.
Ennyi pénzből egyébként nem értem hogy hoznak ki bármit. Baszki, egy normális tömlő drágább...

(#32026) Attix70 válasza weres78 (#32025) üzenetére


Attix70
aktív tag

Nekem lassan 1 éve van és teljesen meg vagyok vele elégedve, pedig nem csak autó mosásra használom. Azért mer olcsó nem biztos, hogy rossz.

(#32022) Unsign
Szerintem nagyon jó. Vásárlás után ha nem tetszik akkor van lehetőséged visszavinni (bizonyos időn belül). A műanyag Karcherek ehhez képest nem érnek semmit.

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#32027) Unsign válasza weres78 (#32025) üzenetére


Unsign
tag

Köszi, hogy leirtad. Nagy elvárásaim
Maximális átfolyas a leírás szerint 6,2L/perc. Papíron talán nem olyan vészes.
Habot fújni azert jó lehet?
Esetleg öblíteshez maradna a klasszik slagos megoldás.
12 mosás árábol lehet letesztelem, - rosszabb esetben visszaviszem (neten rendelem akkor) - aztán nézek egy Lidl-ös csodát. :)

Attix70: köszi, teszek egy próbát, csak azért ne egy bekapcsolasig bírja, mert akkor hagyom
Habositó csatlakoztatásához kell valamire figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#32028) d4d válasza FeRRaR1 (#32016) üzenetére


d4d
tag

Nálunk is van a mosóban kefés cucc, nem használnám így hogy ki tudja ki mit takarított vele, de amikor megnyitott a mosó annak idején, odamentem és megfogdostam, sűrű és iszonyatosan pihe-puha volt az egész, nagyon finom lágy sörtékből állt + használat közben folyamatosan folyik belőle a víz v samponos akármi nem tudom.

elemlampa.blog.hu

(#32029) Attix70 válasza Unsign (#32027) üzenetére


Attix70
aktív tag

Nem fogod megbánni !
Még másnak is fogod ajánlani.
Sokak úgy vannak vele ha valami nem drága akkor az nem is lehet jó. Ami többszörös árban van (műanyag szivattyúház) az biztos tuti.
teszt

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#32030) Unsign válasza Attix70 (#32029) üzenetére


Unsign
tag

Milyen vagy mivel kompatibilis a lándzsa csatlakozója? Rendelnék MJJC habositót.
A videót néztem én is, azért is bátorkodtam ide feldobni a témát.

[ Szerkesztve ]

(#32031) Attix70 válasza Unsign (#32030) üzenetére


Attix70
aktív tag

Azt nem tudom, ha majd neked kiderül akkor oszd meg (érdekel a habosító)

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#32032) hun114 válasza Unsign (#32030) üzenetére


hun114
újonc

Az MJJC habositó rendelésekor meg kell adni a csatlakozó típusát. Érdemes utánanézni, hogy a mosónak milyen van. Gépcserekor erre is gondoljatok. A kis nyomás nem tudom mennyire habosít. De van kézi habosíto is, érdemes megnéznetek. Pl Altafoam 2000

(#32033) RBJ válasza Kleroo (#32024) üzenetére


RBJ
addikt

1,5 éves gyereknek ha akarod elmagyarázhatod. ;] azért nem fogom leharapni a fejét. Nem azon az 5 percen fog múlni, hogy kiporszívózom gyorsan. Szeretem ha tisztaság van de azért mániákusan nem fogom egy totyogót szabályozni. Az már nem egészséges kategória. :DDD
Morzsálás amit említettem az anyja hülyesége nem a gyereké.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#32034) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Megjött a bőrápoló cucc: :D

Mikroszálasom van a balzsam felvitelére, de applikátorom a tisztítóhoz nincs. Sima szivacs vagy másik mikroszálas jó lehet erre?
Illetve mennyire dörzsölhetem a kormányt , üléseket, ajtókárpitot?
Mennyi időt hagyjak a tisztítás és a balzsamozás között?
Néztem róla videókat, hogyan kell felvinni, de még nem fogtam hozzá, mert annyira nem néz ki egyszerűnek: Video
Túlgondolom a dolgot vagy csináljam olyan egyszerűen, mint a saját videójukban? :DDD Cleaner, Care Balm :D

Az ülés félig bőr-félig textil:

Ja, és az Autocare-es kendők is megjöttek szárazolásra/ wax visszatörlésre: :D

[ Szerkesztve ]

(#32035) Unsign válasza hun114 (#32032) üzenetére


Unsign
tag

Köszi, azért is érdekel, hogy milyet rendeljek majd de kideríteni.
Elvileg 100 bar-tol ajánlják, ez 105 bar-os. Határeset.
Kézinél azért csak kényelmesebb ez a megoldás.

(#32036) Pardise válasza RBJ (#32021) üzenetére


Pardise
senior tag

Hehe, ez is fasza :D Én jeleneg csak magam vagyok, rajtam meg a barátnőmön kívül más nem igazán ül a kocsimban, szóval amennyire lehet vigyázok a tisztaságra.

Your car, your life ;)

(#32037) Petyyyyy válasza 1stVikman (#32034) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szia!

A tistzító használatához én inkább egy kefét javasolnék, abból is a puhább, állati szőrből készültet.
Letörléshez pedig mikroszálast vagy akár nedves szivacsot. Utóbbival addig töröld le a cuccot, míg nem látsz habosodást és szárazra mikorszálassal.
A balzsam felvitelére pedig megintcsak egy sima háztartási szivacsot javasolnék, tökéletesen megteszi.

Videóból ez áll közelebb a valósághoz: [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#32038) zoltan.bagi


zoltan.bagi
csendes tag

Lidl mostani autós cuccaiból van ajánlott kategória? Nem kell profi szintű, csak egy lelkes amatőr számára értelmesen használható. 🤣 Tisztító, ápoló szerekre gondolok. (Felni, bogároldó, wax...)
Köszi, Z.

(#32039) jozsi252 válasza zoltan.bagi (#32038) üzenetére


jozsi252
veterán

Szélvédőmosó koncentrátum.

;] ;]

Ha szükséges hogy az olcsóbb kategóriába tartozzon akkor inkább Sonax vagy Wolf termékek körül nézelődj.

Felnitisztító nagyon jó a Wolf-nak, gyorsviaszból pedig a Sonax-nak a Brilliant Shine-t érdemes megvenni. Bogároldóból én a Sonaxét használom az szintén jó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#32040) Cirmos


Cirmos
csendes tag

Sziasztok. Mitől van az hogy egy ujrafényezett bal ajtón hámlik a felső átlátszó rétegg a festék az nem.? Most vettem észre ahogy nagy nyomásúval tisztitottam a kocsit.... :(

(#32041) Czimby válasza Cirmos (#32040) üzenetére


Czimby
addikt

Gyenge minőségű lakk, nem megfelelő munka a fényező részéről.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32042) choco01


choco01
addikt

Magasnyomásúba milyen mosószer a bevált?

Ez a Karcher amit az Aldiba nyomnak majd a mosó mellett jó lehet? Eléggé habos?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#32043) weres78 válasza Cirmos (#32040) üzenetére


weres78
senior tag

Mikor volt festve?

(#32044) martillo válasza zoltan.bagi (#32038) üzenetére


martillo
tag

Wax-ot en adok neked fussot, csak gyere el erte ;-)

(#32045) Cirmos válasza weres78 (#32043) üzenetére


Cirmos
csendes tag

Nem tudom sajnos kb 3-4éve.

(#32046) lorcsi


lorcsi
veterán

belefutottam fb-n a Lotus cleaning nevű cégbe..
ők tényleg profik kozmetika-kerámiázás terén?
tapasztalatok vannak velük?

(#32047) weres78 válasza Cirmos (#32045) üzenetére


weres78
senior tag

Jól írta fentebb a kolléga, anyaghiba, nem megfelelő lakk, nem megfelelő bázis + lakk kombináció (ez a fényező hibája valószínűleg), nem megfelelő technológia okozhatja,nagyjából talán ebben a sorrendben.
A probléma megoldása az újrafényezés lehet. Ehhez én eltávolítanám a fent lévő lakkot, füller, bázis, lakk... Szóval még csak nem is egy egyszerű újrafújás.

[ Szerkesztve ]

(#32048) #00809728 válasza lorcsi (#32046) üzenetére


#00809728
törölt tag

Lotus -Angelwax és Kamikaze utóbbi a legjobb...Ismerem őket napi szinten beszélünk.
+most aki akar most megtanulhat polírozni ill. waxolni is egy 2 napos kurzuson kell részt vennie.
Komolyan össze hozták és nagyon neves szakértők tartják az oktatásokat :R

(#32049) Gergőke88 válasza #00809728 (#32048) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lehet tudni többet erről a kurzusrol?

(#32050) jozsi252 válasza Gergőke88 (#32049) üzenetére


jozsi252
veterán

http://lotus.solared.hu/ 100-160k +áfa.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.