Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) MasterMark válasza szabi325 (#50200) üzenetére


MasterMark
titán

Írja a cucc leírásában is hogy évente újra rá kell rakni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50202) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok!
Egy kisteher autó fülkéjét szeretném telibe fújni. Már csinálgattam pár kisebb munkát, de inkább kezdőnek mondanám magam.
Kérdésem az lenne, hogy 20-25000 ft környékén milyen fényező pisztolyt ajánlanátok ?

(#50203) nebulo5 válasza álarc (#50199) üzenetére


nebulo5
senior tag

Már több éve használom (és még legalább általam tudott/ismert 8 autótulaj) ezt a Sonax profiline fényszóró védőt. Évente le kell takarítani és újra átkenni vele a fényszórókat és tökéletes! A dobozban 10 tasak trutyi van, egy tasak elegendő a két fényszóróra. Nehezen hihető (bár előfordulhat) hogy van gazdaságosabb és "tökéletesebb" hasonló törődést igénylő trutyi. De tessék variálni, komplikálni, kísérletezni, mert ez a módszer túl egyszerűnek tűnik egy szépen felpolírozott fényszóró védelméhez! ;]

Üdv: nebulo

(#50204) Safranek válasza simonjoe (#50183) üzenetére


Safranek
aktív tag

Még nincs használatból eredő tapasztalat , de ezek vannak rajta a "wish list"-en. :B
Talán majd szeptemberben lesz tapasztalat.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#50205) jozsi252


jozsi252
veterán

Rászántam magam és közvetlenül az MJJC-től rendeltem Foam Cannon Pro V2.0 habosítót. Sokat rágódtam rajta hogy mi legyen, de végül maradtam az MJJC-nél. Európai raktárból küldik.
Beszámolok róla hogy milyen amikor megjön.

iPhone 13 Pro Max

(#50206) álarc válasza nebulo5 (#50203) üzenetére


álarc
aktív tag

Köszönöm, és mindenkinek is! :R
A mikro karcaimat nem tudom mivel tudnám eltüntetni. Valami kézi wax.
Full polír túlzás lenne, de lehet nincs más megoldás :F
Lámpák gyári nagyon szép állapotúak, csak ezek a kóklerek megkarcintották kissé.
Rajt a gyári lakk, ha van olyan egyáltalán. (Suzuki sx4 scross)

(#50207) nebulo5 válasza álarc (#50206) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ha rászánod magad és a továbbiakban a Sonax (vagy valami hasonló funkcionalitású) trutyival tartanád karban a fényszóróidat, akkor a gyártó által felvitt lakk réteget egy "full polírral" érdemes lenne leszedni - leszedetni, hiszen már amúgy is meg van karcolva.
Házilag is aránylag egyszerű a lakk (már ha van egyáltalán rajta) eltávolítása, csupán olyan személynek kell végeznie, aki már csinált hasonlót, hogy tudja miért - meddig látszik a lakkréteg intarziája - ne szedjen le feleslegesen a búra anyagából sokat.
Akár 1500-as smirglivel is lehet kezdeni és a 2500-assal már vizezni kell. a polírozáshoz pedig nem is kell valami bazi drága paszta. Fúrógépbe befogott tépőzáras tárcsára a szivacskorong is megteszi. (a lényeg, hogy nem kell minden - a "szakemberek" által túllihegett - polírozási mesének bedőlni.) Nekik kötelességük "felfújni" a polírozási folyamat művésziességét, hiszen így tudják a lámpánként 4 - 7 ezres számlát benyújtani.

Üdv: nebulo

(#50208) MasterMark válasza tomisanzero (#50174) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyet látott valaki valahol?

Switch Tax

(#50209) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Hamarosan esedékes a vásárlás, mert fogyóban egy-két cucc.
-Sonax bsd-hez hasonló gyorswax néha itt felmerül, talán Gyeon, de passzolok, a lényeg, a kemény wax mellé kéne rendszeres mosáshoz valami sparywax amit letörlök. Ha nincs jobb, marad a Sonax.
-Korrosol fogyóban, így röprözsdaeltávolító is kell, de igazából csak felnire használom, szóval van-e valami all-in felnitisztító, ami kátrányra/rozsdára is jó? Bilt Hamber All-wheel megteszi?
-Valet PH neutral snowfoamot használok kézi pumpással, még talán 1 mosás van benne. Van-e jobb azonos áron, vagy hasonló esetleg más alternatíva? Elégedett vagyok, de kipróbálnék mást is.
Köszönöm a tippeket, remélem érthető minden. :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#50210) jozsi252 válasza jozsi252 (#50205) üzenetére


jozsi252
veterán

Holnap teszt. 😁 Szerdán rendeltem az MJJC webshopból ma pedig már du. hozta is a DPD Lengyelből.

iPhone 13 Pro Max

(#50211) ginola válasza jozsi252 (#50210) üzenetére


ginola
addikt

Weboldal tudnál adni ehhez honnan látom hogy milyen raktáron van?

(#50212) jozsi252 válasza ginola (#50211) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia, persze.

https://www.mjjc.com/

Amikor kiválasztod az országot akkor kiírja hogy honnan szállítják. Nem tudom hogy minden van-e raktáron Lengyelországban.

iPhone 13 Pro Max

(#50213) ginola válasza jozsi252 (#50212) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm.
Mármint hol választom ki az országot?

(#50214) 6030D


6030D
Ármester

Ez vót má?
Becsületes nepper Lexus RX200t. Kár, hogy nem mondja meg a km-t, de a B oszlop alapján 75e km alatt van. Tízen évesen. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#50215) jozsi252 válasza ginola (#50213) üzenetére


jozsi252
veterán

Hozzáadod a terméket a kosárhoz, majd a kosárnál rámész hogy change address, oda beírod a címed és kiírja hogy honnan szállítja a terméket.

iPhone 13 Pro Max

(#50216) Laca1212 válasza 6030D (#50214) üzenetére


Laca1212
őstag

(#50217) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szeretnék valami nagyon - nagyon puha mikroszálas törlőkendőt vásárolni (OLED tv tisztításhoz)
Úgy gondolom, hogy ti fogjátok a legjobban tudni, hogy milyet érdemes vásárolni.

Mit gondoltok mi lehet jó?

(#50218) MasterMark válasza smallmer (#50217) üzenetére


MasterMark
titán

Ha csak poros, akkor elég egy pronto duster.

Switch Tax

(#50219) Fr3eWar válasza Morris (#50198) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én szélvédőre asszony DM-es Bad Reiniger-jét használom (a HG csaptelepeink is teljesen vízkő mentesek lesznek tőle :D)
Aztán átmegyek egy sima citrusos clin-el, 1000%-al hatásosabb mint az előtte kipróbált mindenféle márkás többezres gyeon glass és társai.

(#50220) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ez a fémes színű elem az alvázon mire szolgál? Csak egy sima fém lap, ami védi az alvázat? Van valami neve?

(#50221) jozsi252 válasza Brandynew (#50220) üzenetére


jozsi252
veterán

Hővédő lemeznek hívják.

iPhone 13 Pro Max

(#50222) MasterMark válasza jozsi252 (#50221) üzenetére


MasterMark
titán

Ebből már az is kiderül mire szolgál. :))

Brandynew: Lényeg az, hogy a kipufogó hőjétől védje az ott lévő dolgokat, és hogy ne a kasztnit melegítse át.

Switch Tax

(#50223) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok,
nem klímás autónál is van értelme a klímatisztító bombának? Az autó szellőzőrendszerét szeretném ha nem is tisztítani (van benne egy vékony réteg porlerakódás), de legalább fertőtleníteni. Nincs rossz szag az autóban, de a szellőzőrendszert még nem tisztítottam egyszer se mióta nálam a kocsi. Vagy milyen egyéb hatékony módszert tudtok ajánlani, ha van (2006 mk5 fiesta ha számít).
Előre is köszi :R

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#50224) tibbike01 válasza vimes (#50223) üzenetére


tibbike01
őstag

Van néhány nagyobb autókozmetika, akik végeznek szellőző rendszer takarítást, gondolom van mindenféle porszívó fejük, habjuk, stb. Nézz körül a környékeden.

(#50225) d4d


d4d
tag

Perl 1:1

elemlampa.blog.hu

(#50226) Petyyyyy válasza d4d (#50225) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hibátlan.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50227) vedini válasza d4d (#50225) üzenetére


vedini
őstag

wow, szep lett nagyon

gondoltam nyaralas elott en is kicsinositom a verdat, hetfon adtam le, lassan kesz lesz, kaptam par kemfotot :D

workworkwork...

(#50228) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Két kérdésben szeretnék segítséget kérni!
1, háromféle mikroszálast szeretnék venni:
- kasztni-szárazolásra-minel több valid GSM
- külső/belső üvegfelületek
- műszerfal, belső műanyagok
Leginkább alis forrás kellene, olyan, amit ismertek már, és bevált.

2, újrabőrözött (műbőr, így vettem) kormány tisztítására mit ajánlotok? Mit s hogyan érdemes csinálni?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#50229) vedini válasza vedini (#50227) üzenetére


vedini
őstag

Elkeszult vegul, nagy az orom :)

Halszem miatt nem olyan eles a video :(
[link]

Par kep:
[kép] [kép] [kép]

workworkwork...

(#50230) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Vettem egy közel 10 éves autót, ami nagyon szép, közel gyári külső-belső állapotban van. Eddig nem nagyon törődtem az autóápolassal (az autó egy használati tárgy volt elsősorban), de ez olyan szép, hogy szeretném legalább szinten tartani. Nyilván a nagyon költséges dolgok kiesnek (kerámia félmillióért vicces lenne az autó értékéhez képest), illetve időm is igen korlátozott, de szeretnék valami rutint kialakítani, hogy minél inkább megmaradjon az autó állapota.

Napi kb. 35-40 km-t autózok, részben pályán budapesti agglobol Bp-re, plusz van két kisgyerek is.

Sötétszürke fényezés, bőr ülések és műszerfalboritas. Milyen gyakran érdemes kézi mosóba vinni? Mik azok, amit kis időráfordítással (mondjuk heti fél óra) érdemesebb sajátkezuleg csinálni?

(#50231) d4d


d4d
tag

Nálam így megy, nem bonyolítom annyira,

Előmosó: Bilt Hamber Touch-less (marolex pumpás permetezőbe bekeverve dm-es desztillált vizzel)
Sampon: Carpro Reset, Descale vagy Bilt Hamber auto wash
Felni: P&S Brake Buster, Bilt Hamber Auto Wheel, Poorboys World Spray and Rinse.
Gumi: Carpro Perl, Darkside
Reprozsda, kátrány stb: Bilt Hamber Korrosol, Gyeon Tar
A végén (öblítés után) Gyeon Wetcoat vagy Carpro Hydro2 Lite
Szárítani nem szoktam, mosóba lágy vízzel öblítek aztán kész. Szerencsém hogy kb 3 kmrre van a mosó ahol nem szólnak, ha odamegyek szöszmötölni a vödörrel. Általában este megyek, akkor nem nagyon van senki, főleg hétköznap.

Ezután amíg a wetcoat/hydro2 bírja, elég kb sima vízzel öblíteni a mosóban. Felnikre se kell auto wheel szintű szer rendszeresen, ha egyszer megtisztítottad normálisan. Ha csak enyhén szennyezett, poros az autó akkor itthon mosom öblítés mentes (rinseless wash néven lehet rákeresni) módszerrel, amihez P&S Absolute-ot használok.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50232) d4d válasza d4d (#50231) üzenetére


d4d
tag

Beltérre ezeket használom,

Tisztítószerek: Koch Chemie Pol Star (főleg habosítóval), MZR (ritkán) valamint a két kedvenc a P&S Xpress Interior Cleaner és a Carpro Inside
Ápoló: Poorboys Natural Look, Koch Chemie Leather Star
Gumiszőnyegre, pedálra, fellépőkre, padló borításra pl kisteherautóknál, ahol feltétel hogy ne legyen csúszós a felület, Koch Chemie Guf.

Összességében a Pol Star jó választás, elérhető itthon is, ára is jó, nem durva (ph7). A Xpress Interior 8,5es, az Inside 9-10, az MZR 12,5-es. Utóbbi ph értéke megegyezik a házon belüli APCvel, a Green Starral csak az MZR kifejezetten beltéri használatra lett tervezve, jobb az anyagkompatibilitása, az illata is szerintem és a színe is marha jó neon zöldes.

Vannak lightosabb szerek is pl Koch Chemie ASC, Carpro InnerQD, Gyeon Interior Detailer, Soft99 Wash Mist+. Ezek is jók, de nem olcsók.

elemlampa.blog.hu

(#50233) tibbike01 válasza d4d (#50231) üzenetére


tibbike01
őstag

"Nálam így megy, nem bonyolítom annyira."

...és milyen, amikor bonyolítod? :DDD

Kifejezetten fékpor felniről való eltávolítására mit ajánlasz?

(#50234) d4d válasza tibbike01 (#50233) üzenetére


d4d
tag

Nem bonyolítom, sokmindent felsoroltam, de ha egyszer megvan csinálva az autó kívül belül, utána az állapot megőrzéséhez már nem sok minden kell. Reprozsdát, kátrányt, felnikről a beleégett szarokat nem kell hetente pucolgatni. Bent is ha egyszer rendesen megvan csinálva onnantól egy kendővel egy puha ecsettel és vmi ápoló vagy lightos tisztítószerrel könnyen tartható az állapot.

Ezt tegnap este vittem el (15 éves) kézzel lemosni, carpro reset sampon plusz wet coat. Hazahoztam az esőben, ma elvittem 200ftból újra leöblítettem, utána itthon lemostam az Absolutettal, ez után készült a kép. Innentől kezdve hogy rajta a wetcoat, minimum pár hétig nem nagyon kell foglalakozni a mosással, elég a 200 ftos öblítés és ha ki akarom maxolni, itthon v bárhol egy öblítés mentes mosás. Azért használom ezeket a fújható bevonatokat is, mert ennél egyszerűbb, gyorsabb megoldás nem nagyon van és ahhoz képest elég tartósak is. Nem kell visszatörléssel bajlódni.

A brake buster fékporra való és hígítható, habosítóban is használható, sajnálom, hogy itthon nem elérhető. De szerintem egy normális előmoső, mint a touch less is, hasonlóan megfelel ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50235) jozsi252


jozsi252
veterán

TikTokon találtam egy csatornát ahol a srác kozmetikával foglalkozik, kimegy házhoz és akkor ott csinálja. Na nem is ez a lényeg hanem hogy amikor eső van akkor egy fasza kis összecsukható sátrat használ aminek Bulhawk a márkája. Már egy ideje gondolkozok rajta hogy mit találjak ki arra hogy a kocsival ne kelljen beállni a garázsba hanem hogy kint tudjam hagyni az udvaron árnyékos helyen.
Napvitorlát már próbáltam de szart se ér. Ez a sátor nem túl jó megoldás fix megoldásnak de mondjuk arra jó lehet hogy szombat reggel felállítom vasárnap este meg összecsukom, és akkor a köztes időben lehetne ott parkolni, illetve az autó felülete nem hevülne fel, így bármikor le tudnám napközben mosni.
Plusz ha bármilyen kis sütés főzés van akkor lehetne alatta csinálni. Itthon nem találtam forgalmazót erre, de van aki hasonló megoldást használna?
Legjobb megoldás az lenne hogy zártszelvényből egy keretet csinálni, aztán menne rá egy trapézlemez vagy bármi más, de most erre nem nagyon van lehetőség.
Így néz ki az a Bulhawk sátor. Sajnos UK-n kívül nem szállítanak.

iPhone 13 Pro Max

(#50236) d4d


d4d
tag

"az autó felülete nem hevülne fel, így bármikor le tudnám napközben mosni"

Ez az egyik előnye az öblítésmentes mosásnak, hogy napon is végezhető elemről elemre haladva. Nem a legideálisabb, főleg sötét autónál, de megoldható. Vagy fogom a vödröt, permetezőt stb és oda megyek autót mosni ahova akarok. Nem vagy vízforráshoz kötve.

elemlampa.blog.hu

(#50237) jozsi252 válasza d4d (#50236) üzenetére


jozsi252
veterán

Az az igazság hogy van egy technika amiről nem szeretnék váltani és ahhoz kell az hogy ne legyen a felület felhevülve. Ez a öblítésmentes mosás olyan hogy keversz be egy szert szórófejes flakonba, befújsz vele egy elemet és addig törlöd amíg tiszta nem lesz? Láttam olyat amikor valaki nagyon koszos kocsit kezd így el törölgetni kb 50 mikroszálas kell hozzá, nálam ez a fajta mosás felejtős. Nem hiszek benne hogy ne karcolná össze a felületet.
Igazából egyik vegyszernek se jó ha felhevült felületre fújod fel, vagyis nem a vegyszernek hanem a felületnek. :D

Én a felnikkel kezdem, utána bogároldás, majd habosítás BH Auto Foam-al. És akkor utána jöhet a vödrös mosás GYEON Bathe +-szal.

iPhone 13 Pro Max

(#50238) d4d válasza jozsi252 (#50237) üzenetére


d4d
tag

Ahogy rendes vödrös mosásnál sem állsz neki egyből a koszos autónak, hanem előtte előmosol stb, ahogy leírtad, úgy ezt itt is illik megcsinálni. Bármilyen furcsa, de a megfelelő technikával végezve még biztonságosabb is lehet ez a módszer.

elemlampa.blog.hu

(#50239) d4d válasza d4d (#50238) üzenetére


d4d
tag

+
Az hogy 8-10 kendőt használsz, spec ehhez való szivacsot, mosópadot azt mindenki maga dönti el, amelyik szimpatikus, amit jobbnak tartasz, mennyire koszos a felület. A fontos különbség hogy míg egy samponos mosásnál főleg nyáron, megy a verseny hogy ne száradjon a felületre plusz öblíteni kell és arra is figyelni hogy az a víz se száradjon rá..hát nekem ehhez nincs kedvem. Ez az absolute is vmi polimeres cucc nagy gondot nem tud okozni.

Ennyi volt most a fenti autóhoz, kb 7 liter víz 1:256 arányban keverve az absolutettal, egy mm mosópad, egy 40x40es mm chipmunk hibrid kendő és egy 2 literes marolex amivel előáztattam a felületet, szintén 1:256os keverékkel. Plusz van egy dirt lock a vödör alján. Ha rendben van a fényezes, akkor úgy siklik a mosópad rajta, hogy tényleg öröm használni. Én is még valamennyire tanulom, de nem véletlen van óriasi felhasználói köre ennek a módszernek kint.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50240) robag93


robag93
aktív tag

Lesz a Lidlben gumiápoló. Ez jó lehet, vagy feloldja a gumit? :D

(#50241) tibbike01 válasza robag93 (#50240) üzenetére


tibbike01
őstag

Én használtam. Soha többet. A hab miatt nem tud szépen egyenletesen terülni, foltos marad a gumi. Nagyon olcsó kinézete lesz tőle és még a por is beleragad. Én nem ajánlom.

(#50242) jozsi252 válasza d4d (#50239) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha nem nagyon koszos a felület akkor még azt mondom hogy ki is próbálnám hogy milyen, de ha bejön az esős időszak akkor tényleg felejtős lenne. Utánanézek YT-on ennek a terméknek hogy milyen módon csinálják, mennyire koszos kocsikat csinálnak vele, stb..

Más téma. Régóta keresgélek egy normális összecsukható munkapad után aminek jó a teherbírása, ha el akarom vinni valahova akkor szükséges volt hogy kevés helyet foglaljon, és szerencsére a legutóbbi időben ráakadtam a tökéletes választásra. Pár napja meg is vettem és amennyire tudtam le is teszteltem. Azt kell hogy mondjam nagyon jó választás volt! Jár hozzá alapból 2 szorító ami jó minőségű, így ha flexelek fúrok vagy bármit csinálok akkor könnyedén le tudom szorítani velük az adott dolgot.
Autót épp lemostam nagyon jó volt rajta porszívózni a szőnyegeket, plusz tárolásra is tökéletesen megfelel. Keter a márkája és 237005 a cikkszáma, így minden infót megtaláltok róla. Amúgy gyári adat szerint 453kg a teherbírása amit el is hiszek neki mert nagyon kemény és nagyon stabil.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#50243) d4d válasza jozsi252 (#50242) üzenetére


d4d
tag

itt van meg pár hasonló szer, valami tisztítóerőben jobb valami jobban siklik, van ami hagy maga után vmit amitől fényesebb lesz a felület van ami csak tisztít és semmi más, de kb ezek a legjobbak a témában. Sajnos egy részüket nem lehet az Euból beszerezni, bár a Diy detail már megjelent az angoloknál, remélem jön közelebb is, mert azt szeretném kipróbálni.

- DIY Detail Rinseless Wash
- Feynlab Pure Rinseless V2
- Optimum No Rinse (ONR) Wash and Shine Rev. 5
- szintén ONR, Wash and Wax (Carnauba tartalmú)
- McKee's 37 N-914 Rinseless Wash

A mafra is készül ilyen cuccal, ami úgy néz ki nagyon jó lesz, hozzájuk tartozik a labocosmetica márka, azon belül a maniac line vonalon fog megjelenni egy ilyen öblítés mentes mosószer hamarosan.

Amúgy amihez tényleg sok kendőt szoktak használni az a "waterless wash" nevű módszer az megint más téma, még én se próbáltam, de a Carpro Ech2o pl egy ehhez való szer.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50244) jozsi252 válasza d4d (#50243) üzenetére


jozsi252
veterán

Hasznos lehet azoknak is akiknek nincs vízvételezési lehetőségük, így rá vannak úgymond szorulva arra hogy egy önkiszolgáló autómosótól jobb eredményt tudjanak elérni.
Váltani én nem fogok mert jól bevált ez a módszer ahogy én csinálom, szerencsére adott a hely, víz, és minden más is hozzá de ahogy a YT-os videókat nézegettem tegnap óta jó nagy tábora van ennek a megoldásnak amit írsz, és jó sok videó is van fent a módszerről.

iPhone 13 Pro Max

(#50245) d4d


d4d
tag

Igen nálam is fontos szempont, hogy társasházban vagyok, elég macerás lenne megoldani egy komplett mosást minden felszereléssel együtt. Eleve 30 méterre kéne kicipelni mindent, aztán vissza is. Ennyit nem ér az egész művelet. De mivel kb 3-kmre van olyan mosó ahova mehetek vödörrel, így nincs is különösebb ok arra, hogy emiatt erőlködjek. Na meg a vízfogyasztás se mindegy.
Visszatérve a karcokra. Veszély különben nem is feltétlen mosás alatt van, szárítás közben nagyobb az esély, hogy karcolod a felületet, ezért is jó vmi plusz száradás segítőt és a megfelelő kendőt választani. A lehető legkisebb ellenállással csússzon a felületen. De ha eleve van valami wax, kerámia stb az autón az még nagyobb segítség. Minél jobb állapotban van ilyen szempontból az autó, annál könnyebb lesz tisztán tartani.

elemlampa.blog.hu

(#50246) bekiss válasza Fr3eWar (#50219) üzenetére


bekiss
csendes tag

Na én el is ugrottam a Dm be és vettem ilyen cuccost kocsin még nem próbáltam de fürdőben brutál hatékony. Mondjuk gázálarc beltérben kötelező! Hamarosan tesztelem kocsin is! Köszi a tippet! Kemény 699Ft volt :R :R :R :R

(#50247) bekiss válasza jozsi252 (#50242) üzenetére


bekiss
csendes tag

Szuper a cucc ezt nézegettem én is most a nem írom ide barkácsban 36990Ft nem olcsó de elég strapabíró néz ki

(#50248) jozsi252 válasza d4d (#50245) üzenetére


jozsi252
veterán

Vannak nagyon jó légfúvók amik szűrt meleg levegőt fújnak ki magukból azokkal lehet igazán karcmentesen szárazra "törölni" a kocsit. De nekem annyit nem ér meg jelenleg amennyibe kerülnek, pedig hasznos kis cuccok, főleg a résekből kifújatni a vizet jók. De ezek ugye akkor nagyon jók amikor van bevonat a kocsin, akkor tudják igazán jól lefújni a vizet a felületről, bár nekem a GYEON Bathe+ sampon is olyan réteget hagy fent ami szintén nagyon megkönnyítené ennek a fúvónak a használatát.

bekiss
Nagyon jó vétel volt maximálisan tudom ajánlani! :R

iPhone 13 Pro Max

(#50249) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Tegnap délután autót "mostam", ami fekete.
Ezzel a módszerrel "gyorskerámiáztam" (ADBL Ceramic QD): [link]
Hiába volt már a tiszta kocsi sterimoval, vízzel lehűtve, olyan 30 fok körül járt a levegő hőmérséklete es a "gyorsviaszozas" enyhén szólva szarul fest a kocsin, mintha valami fa alatt álltam volna, és csepegett volna rá a levéltetű lé...
Mit tudok most ezzel csinálni jómagam??

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#50250) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok. Milyen műszerfal ápolót ajánlotok amit érdemes megvenni? Eddig semmilyet nem használtam de a jelenlegi autónak a műszerfalát és a műanyag belső elemeit szeretném megvédeni és ápolni.
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.