Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! A hammerite fujos festek műanyagra is jo lehet? Nem oldja meg? Robogót szeretnek lefujni vele.

(#51652) d4d


d4d
tag

Kellemes feladat lesz. Lentebb a próbatisztítás Omniaval csinálva (1:10), a falcon az eco washhal mentem át. Majd meg lesz pucolva normálisan is (mármint a falc, de így se rossz) de most gyors megoldásokkal kellett dolgozni, hogy lássam miről van szó.






[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51653) stuka20


stuka20
aktív tag

Mi a hátránya a lejárt szavatosságú ablakmosó folyadéknak?
Rendeltem sonaxot, készrekevert 5l, de kibontás után láttam, hogy 2022.07. hó van rajta...

(#51654) tibbike01 válasza stuka20 (#51653) üzenetére


tibbike01
őstag

Ha van benne alkohol és normális helyen volt tárolva, akkor nagy baja nem lehet. Esetleg tégy egy próbát üvegen, műanyagon.

(#51655) d4d válasza stuka20 (#51653) üzenetére


d4d
tag

Biztos, hogy az nem a gyártási dátum? Nekem ami van vagy volt Sonax termék, azokon a gyártási idő volt feltüntetve.

elemlampa.blog.hu

(#51656) stuka20 válasza d4d (#51655) üzenetére


stuka20
aktív tag

Nem tudom, csak egy dátum van rajta, semmi több. Én is gondoltam rá, hogy lehet, hogy az. Na mindegy, jól habzott az biztos.

(#51657) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ablak gumiperemből mivel tudom kitakarítani a beleégett mocskot? (Ugyanilyen van a házunk ablakainak gumiperemein is ahol tűzte a nap)

(#51658) d4d


d4d
tag

Alakulóban




elemlampa.blog.hu

(#51659) joebacsi4


joebacsi4
tag

Sziasztok!
Plüss autós szőnyeggel van valakinek tapasztalata? (Tartósság, takaríthatóság). Szeretnék venni új szőnyeget, csak nem tudom eldönteni, hogy plüss vagy spagetti legyen.

(#51660) Safranek válasza simonjoe (#51649) üzenetére


Safranek
aktív tag

Az nem az , erről van szó
[link]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#51661) RWD válasza Gaborkik (#51650) üzenetére


RWD
tag

Köszi szépen!
Lámpa polírhoz szerintetek érdemes többlépcsős polírpasztákat beszerezni, vagy elég egy K2 Lamp Doctor paszta? Magunknak csinálom, családon belüli autókon.
Illetve kérdés hogy ugyanilyen felhasználási körülményre milyen keménységű szivacskorongot érdemes beszerezni?
Polírgépnek az EVOXA minijét néztem ki, lámpára gyanítom megfelelő lesz (75mm)
[link]
A megelőző vizes kézi csiszoláshoz gondolom majdnem midegy milyen márkájú csiszolóvásznat veszek, csak legyenek meg a lépcsők (800-1000-1500-2000?)

Csak lámpákat políroznék (újabb típusokon az elsőket, illetve a régieken a hátsókat).

(#51662) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Esős idő után jellemzően így néz ki a waxolt autóm.
Szerintem pont hogy rosszabbul, mintha nem is lenne rajta semmi védelem. :DDD (Fusso)
Kérdésem az lenne, hogy kerámia bevonat (pl itt nagyon javasolt Gyeon) esetén is ilyen lenne? Erősen gondolkodom hogy váltok waxról…

(#51663) Morris válasza koxkids (#51662) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanez lesz ott is

(#51664) Drughi válasza joebacsi4 (#51659) üzenetére


Drughi
addikt

A plüss nagyon hamar koszolódik és nehezebb tisztán tartani.
Én vettem olyan autóba amibe napi szinten 2 gyerkőc utazott. Nem kellett volna... ;]
"Spagetti" alatt ez a kis kunkori szálas,de műanyag szőnyeget érted?
2 éve a gyári gumiszőnyeg van már a kocsiba, nem olyan esztétikus, de praktikusabb.

(#51665) fecke78


fecke78
senior tag

Tegnap megvolt az autó átvétele. korando . Elég sok zongoralakk belső rész van benne , azok karcolásmentes takaritását hogyan végezzem ?
Pl ez alkalmas rá ?
köszi

(#51666) joebacsi4 válasza Drughi (#51664) üzenetére


joebacsi4
tag

Köszönöm a választ.
Igen a kis kunkori szálas műanyag szőnyegre gondoltam “spagetti” név alatt. Nagyon nem szeretem a gumiszőnyeget, így azt nem szeretnék venni.

(#51667) d4d


d4d
tag

Ragasztó maradvány volt, nincs. Viszont erősen ajánlott szabadtéren használni. Vagy zárt térben gondoskodni kell arról, hogy legyen aki a végén összeszed az autó mellől miután elájultál a szagától.


[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51668) d4d


d4d
tag

Egy utolsó sor, most már egész jó :) az üléseknek lehetne még nekiállni, de szerintem, azt meghagyom az új tulajnak. Elég jó próba volt az Omnianak.



[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#51669) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Sziasztok,
Úgynevezett vegán bőr ülések tisztítására, ápolására egyszerűen beszerezhető termékek közül mit ajánlatok?
Nem akarok rendelgetni, hanem csak bemenni egy boltba, és megvenni az erre a célra szolgáló terméket.
Köszönöm.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#51670) BigBlackDog válasza HUTCHDB (#51669) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem az Autoglym Leather Cleaner és Leather Care Balm párossal van pozitív tapasztalatom, de Ikeás bőrápoló szettel is sokan elégedettek voltak. Előbbit is elég sok helyen láttam (pl. Homasita).

(#51671) HUTCHDB válasza BigBlackDog (#51670) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#51672) hemaka válasza d4d (#51667) üzenetére


hemaka
nagyúr

A maxolenes 8 tar remover is nagyon jo erre, mi azt hasznaljuk a demo autok lematricazasa utan, de az is pusztulat budos.

(#51673) WiZARD válasza HUTCHDB (#51669) üzenetére


WiZARD
addikt

[link]
Hogy szokott-e lenni a boltjukban azt nem tudom, most épp nincs.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51674) AIex válasza HUTCHDB (#51669) üzenetére


AIex
tag

Ikea-s bőrápoló készlet,

szerk. időközben megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

(#51675) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#40094) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jetta mellé új szépség érkezett a családba (a feleségemnek), az állapota azt hiszem hogy magáért beszél:

Egyelőre egy nagymosáson, gumi és műanyag ápuláson vagyunk túl, de az autót egyébként kívül belül tiszta állapotban kaptuk meg (megvigyázott garázsos autó volt, gépi mosót nem látott), egyedül a motortér foglalkozós és egy új váltógomb kell majd.

13 éves autó, 93e km-el.

Amit kapott:

- Koch Chemie AS Autoshampoo
- CarPro IronX
- CarPro Perl

Beltérre még nem volt időm, egyébként ilyen szép állapotban van:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#51676) Petyyyyy válasza Motion_Blur (#51675) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51677) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Alufelniről leszedett keréksúlyok ragasztó maradványainak eltávolítására van valami hatékony vegyszer? (Tesa Professional márkájú matrica-ragasztó eltávolítóval, ill. tiszta alkohollal próbáltam, de semmi eredmény. Gumiradírral meg nem férek hozzá.)

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#51678) F_Zolee válasza newmoonlight (#51677) üzenetére


F_Zolee
veterán

Étolaj szokott még a palettán lenni. :D

(#51679) newmoonlight válasza F_Zolee (#51678) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hááátöööizééé...:U Valami "tudományosabb" módszer esetleg?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#51680) FeRRaR1 válasza newmoonlight (#51679) üzenetére


FeRRaR1
őstag

ValetPRO Tar and Glue Remover, kozmetikai vatta padra vagy rongy darabra felitatva, ráhelyezve.

Kreténebb házi megoldás lehet koromlakk lemosó, az az aceton. Valaki szerint a WD40 is leszedheti, esetleg féktisztító.

Minél régebbi annál nehezebb lesz. Ha nagyon nem akarja az igazat akkor műanyag spaklival kicsit megkapargatni a tetejét.

(#51681) Ummon válasza newmoonlight (#51679) üzenetére


Ummon
csendes tag

Kell egy kis idő amíg a ragasztóeltávolító szer hat, addig meg elpárolog. Próbáld lefedni valami nem légáteresztő anyaggal (nájlonzacskó pl :) ) miután befújtad a felületet.
Így is kell vakarni, de valamivel könnyebb lesz.

(#51682) Motion_Blur válasza Ummon (#51681) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ehhez kapcsolódik az én kérdésem is, hatsó szélvédőn a klasszikus "baby on board" plecsni leszedésének hogyan érdemes nekilátni? A fűtőszálak miatt izgalmas a kérdés.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#51683) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Van erről valakinek véleménye-tapasztalata?
[link]
Az érdekelne, h milyen lesz a felület, matt avagy fényes?? :F

#51677newmoonlight:
Én erre a Sonax gyanta eltávolítóját használom, nem találtam jobbat, hatékonyabbat.
[link]

Joe

(#51684) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

F_Zolee, FeRRaR1, Ummon, simonjoe: Köszi szépen!:R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#51685) Ummon válasza Motion_Blur (#51682) üzenetére


Ummon
csendes tag

A ragasztók hőre lágyulnak. Hajszárítóval lehet melegíteni aztán óvatosan húzni és figyelni nehogy baj legyen. Fűtőszállal nincs tapasztalatom.

(#51686) Petyyyyy válasza Motion_Blur (#51682) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gondolom úgy rágyógyította az UV, hogy öröm nézni. Jó esetben a papír vizes áztatás után simán lejön.
A ragasztóra a szálak miatt én IPA-val mennék rá meg mikroszálassal. Véletlenül sem durván dörgölve.

Ehhez pl nyúl lennék. :D
#ytalert

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51687) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Wax-al kezelt autónál mi a legjobb mosási módszer (önkiszolgáló mosóban)?
Sima öblítés csak? Aktívhab/mosószer károsíthatja a bevonatot.. Szárazolás mennyire javasolt, hogy nem volt kontakt mosás?

Köszi! :U

(#51688) gg72


gg72
veterán

Tudnátok ajánlani vmi használható polírozó szert kézi polirhoz? Nemrég vettem egy régi C4est, alapból jó állapotú a fényezés, de azért egy-két helyen be van mattulva (motorház ill. a tető egy kis része), gondoltam megnézem mire jutok vele, ha magam csinálom, gépivel meg eszembe sem jutna nekiállni. Pl.:
Sonax Polish AllInOne
Menzerna Cut Force Pro

(#51689) Petyyyyy válasza koxkids (#51687) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Attól függ mennyire koszos az autó. Ha csak megázott egy sima esőben és esőfoltos, jellemzően elég egy tiszta vizes lecsapatás. Ha már mondjuk bogaras, akkor egyszer vagy kétszer be is habozhatod és öblíted.

Utóbbi elméletileg nem károsíthatja a wax réteget, még sosem tapasztaltam. :N
Sőt, egyszer egy nagyon erős PH-jú hab még meg is újította a hidrofób hatást.

A wax a feláldozható réteget jelenti, szóval ha tisztának látod mosás után, nagyon finom, alacsony nyomású mozdulatokkal szárazolhatsz.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51690) szabi325 válasza gg72 (#51688) üzenetére


szabi325
tag

Az a menzerna tökéletes választás lenne amit írtál, bár szerintem kézzel sokra nem fogsz menni, egy excenteres gépet nyugodtan vehetsz azzal nehéz elrontani illetve kárt okozni.

[ Szerkesztve ]

(#51691) gg72 válasza szabi325 (#51690) üzenetére


gg72
veterán

Van vmi régebbi gép a garázsban, de fogalmam sincs milyen, majd lefotozom. A Wolf's polirjai amúgy már nem ajánlottak?

(#51692) gg72 válasza szabi325 (#51690) üzenetére


gg72
veterán

Ilyen gépünk van, jó régi, talán egyszer használtuk, ezzel tudnám mepróbálni:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#51693) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Vasárnap végre sikerült lemosni a verdát. Ismerős házánál csinálom, 1-2 havonta, ahogy össze tudom hozni. Most van időm írni.
Bő 5 óra volt:
felnitisztítás/kerékjárati ívek (KC Gentle Snow Foam, Sonax Sampon)
előmosás (KC GSF)
2 vödrös mosás (Sonax sampon)
szárazolás (Gamma dryer+Lotus féle kendők)
kemény wax (Bilt hamber double speed)
gumi/műanyagápolás (KC Ps9)
gyorsfény (Gyeon Q2M)
ablakpucolás (Clin)
Habot a marolex féle habosító adta. Sajnos a Korrosol otthon maradt, de nem kellett, illetve a lámpákról nem jött le minden bogár. Itt kérdezném meg, mi az ajánlott, gazdaságos, hatékony bogároldó? Ami nem bántja a műanyagot, és akár csak úgy magában használható, száraz autón.
Az előmosást sajna tűző napon kezdem, reggel 8-kor már ezerrel odasütött, ahol még 1 hónapja árnyék volt ilyenkor, de a kézi mosáshoz átálltam árnyékba. Szerencsére nem égett rá semmi a kocsira. Kerékrjárati ívekhez és gumikhoz egy rövid szőrű Gyeon kézikefét használok, erre van valami nyeles, hosszabb sörtéjű hatékony ajánlott? Sajna ezzel nem az igazi, sem a gumi, sem a kerékdobok.
A waxolás ugye a jó öreg Bilt hamber double speed-el ment, de lassan elfogy, már csak az edény oldalán van. Van valami, ami könnyen felvihető bevonat, lehet spray, 1 hónapig bírja mondjuk, és nem feltétlen kell elemenként felkenni/pár perc múlva visszatörölni? Gyeon ceramic detailer?
Lotus kendők: két félét vettem, kellett némi mikroszál, és 8k volt a 6 darab, 3x400gsm és 3x550 gsm. Jó áron voltak. A 400-as ilyen , az 550-es ilyen. Nagyon puhák, az 550-es waxhoz és tiszta szárazolt munkákhoz lett véve, a 400 pedig kíméletes szárításhoz, tisztításhoz. Részemről ajánlott. Negatívumok: az egyik rózsaszín szöszölt, de a többi rendben volt. Első mosás után a szürke megszínezte a rózsaszínt, második mosásra kijött belőle.
Az ajánlásokat köszönöm előre is. :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51694) koxkids válasza Petyyyyy (#51689) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi szépen! ;)

(#51695) Petyyyyy válasza chopin42 (#51693) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Patikán fest a gép. :K

Bogárra nem tudok ajánlani, főleg nem szárazon.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51696) Safranek válasza chopin42 (#51693) üzenetére


Safranek
aktív tag

Vikan kefék

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#51697) szabi325 válasza gg72 (#51691) üzenetére


szabi325
tag

Hát nekem voltak wolf polírpaszták is (úgy 8 éve), de pl karcot kiszedni aztán finishelni a feketét hogy szép is legyen a menzernával sokkal gyorsabban ment.
De mivel írtad hogy csak a matt foltokat akarod polírozni nem a teljes kocsit tehetsz velük egy próbát, árban régen a 250ml olyan 1500 ft volt, ha most is akörül megy annyit megér de ha menzerna árban van akkor nem...
Ezzel a géppel próbálkozhatsz, többre fogsz vele menni mint kézzel kárt se tud okozni, de sok idő lesz mire végzel :) néha kézzel nyúlj hozzá a felülethez amin dolgozol a lényeg h ne forrósodjon fel.

(#51698) gg72 válasza szabi325 (#51697) üzenetére


gg72
veterán

Ok, köszi. Hát ezért a Wolf pasztái jóval olcsóbbak, 225ml 3000 Ft alatt van, a Menzerna 250ml pedig 8000 Ft.

(#51699) d4d


d4d
tag

Ha valaki ahifiről rendelne gyeon cuccokat figyeljen oda vagy kérdezze meg őket előtte mit küldenek, mert sok terméknél már a legújabb designos flakon szerepel, de erősen kétlem hogy mindenből van is nekik raktáron. És pl az ironnál vagy az iron wheel cleanernél az összetétel is változott, úgyhogy nem csak esztétikai kérdésről van szó. Már nem olyan büdösek mint a legtöbb hasonló szer plusz még hatékonyabbak lettek.

elemlampa.blog.hu

(#51700) hemaka válasza d4d (#51699) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az új wet coat kerámia flakon feje olyan jól sikerült, hogy rátekertem csutkára, fújtam a kocsit és egyszer csak leesett a tartály része, rip lóvé rendelhetek másikat kifolyt az összes a mosó padlójára, akkor bontottam fel... De most már rendelek hozzá inkább egy szórófejes flakont. A bilt hamberes 1 literes jól bírja?

(#51701) d4d válasza hemaka (#51700) üzenetére


d4d
tag

Nálam sose volt gond, pedig nem kevés gyeon van itthon, a most futó legújabb széria előttről. Utóbbiakkal még nincs tapasztalatom, az eco washoz külön palackot használok.
Egyébként, ha az ahifitől vetted érdemes panaszkodni, ha mást nem, párezer ftos kedvezményt ki lehet velük alkudni, amit egy következő rendelésnél levonnak. Többször volt reklamációm ennél kisebb dolog miatt is, mindig felajánlottak valamit.
Nekem a Koch Chemi gyári flakonja vált be, de kicsit olcsóbban a ValetPro se rossz, már ha az ahifi kínálatát nézzük. De a Koch Chemie masszívabb felépítésű.

Időközben megjött a válasz az ahifitől, jól sejtettem. A gyártó kérésére cserélték le a képeket, de kb mindenből még a "régit" küldik. Azt írták lehet akár másfél hónap is mire kifut a mostani készlet és kapnak új szállítmányt, remélhetőleg már az új csomagolással, új formulákkal.

Annak aki nem akar várni, alternatív forrásként a belgákat tudom javasolni. Már 50 eur felett sincs postaköltség, ha dpd-s csomagpontra kéred. Már van raktáron a legújabb cuccokból, még ha nem is a teljes választék. Iron, Iron Wheel, TAR (4 literesek is), Trim Cleaner (korábbi Vinyl Cleanert váltja), Echo Wash, bőr tisztító stb

A fenti kefés kollégának egy összehasonlítós kép, hogy mi mekkora, hátha segít. A vikan keféket én is jó szívvel ajánlom, made in Denmark, ezeket nem két hónapra veszed, ha vigyázol rájuk évekig kiszolgálnak. De a gumi oldalfalához egy kicsit lightosak. Balról a második, a Detail Factory kifejezetten erre a célra tervezett keféje. Ennél nagyon el van találva a szálak erőssége, plusz a szálak hossza is változó, brutál ergonomikus, kényelmes gumírozott teljes egészében. Sajnos nem hogy itthon, de euban se sok helyen lehet kapni. Van egy XL-es verziója is ami ideálisabb teherautó, pick up stb kerekeihez.
Gondolkodtam az amerikai rendelésen de az amúgy sem olcsoló cuccokra rájönne még 50-60 dollárnyi szállítási költség (igaz 2 nap alatt itt lenne express), plusz vám, áfa. Egyedül nagyon meredek belevágni. Pedig nagyon vinném az új "ectoplasm" színű cuccaikat. Szinte esélytelen hogy ezekből bármi eljusson az euba sajnos.



elemlampa.blog.hu

(#51702) AIex válasza chopin42 (#51693) üzenetére


AIex
tag

Olcsó bogároldónak, próbáld ki a Mannol Universal cleanert,

Kauffer hivatkozott rá bogároldó ként, amikor ismerkedtem az autómosással, akkor vettem először, mostmár tudom, hogy egyébként a termék egy APC,

Az akkori autó mindig garázsban állt, szóval az UV-nak nem volt sok esélye, hogy a bogarakat "ráégesse", de amit egy 150 Baros multis magasnyomású mosó nem hozott le, azt ezzel befújtam, állt 5-10 percet, és a mosó után lehozta a 95%-át, a maradék 5%-ot pedig a mosó szivacs egy törléssel,

Miután elolvastam a termék cimkéjét, láttam, hogy egyébként béltéri műanyagokra is használható, használtam párnázott műszerfalon is, azt sem marta, vagy fakitotta meg,

Kefével szépen habzik, eltudom képzelni, hogy falcokhoz is jó szolgálatot tud tenni,

Azóta leginkább lakásban használom, főként szintetikus anyagok tisztitására, mivel jó tisztitóerővel bir, de nincs kellemetlen szaga, kezet sem bántja,

Ne érts félre, nem egy szuper szer, és a nagy nevekkel nem veszi fel a versenyt, de ha az ember egy gazdaságos terméket keres, amivel egy alapvetően karbantartott autót tud szinten tartani, ott szerintem lehet létjogosultsága.

(#51703) chopin42 válasza d4d (#51701) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm a tippeket!
+#51702 AIex
+#51696 Safranek
Nektek is!
A Detail factoris az ez?
Bogároldás: a green star elvileg erre (is) jó, majd ha végre nem lesz fos idő, szórófejes flakonokkal leugrok, és finoman beáztatom, majd alaposan hígított green starral lefújom, puha ecset, öblítés és finom letörlés a terv. Remélem beválik. :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#51704) d4d válasza chopin42 (#51703) üzenetére


d4d
tag

Igen ez az. Én még Belgiumból rendeltem tavaly nyár végén, meg van egy francia forrás is, de egyiknél sincs raktáron elég régóta, de amúgy a postaköltség mindkét helyen viszonylag magas kb 20 eur.
Amerikai rendelésnél az a baj hogy sokat kéne költeni, hogy "megérje". Persze úgy is fájdalmas, a szállítás és az áfa rohadt sokat vinne el. Sőt ha igaz az áfát a teljes költségre számolják, tehát a postaköltséget is beleveszik..

Hol vannak a régi szép idők amikor valahonnan Texasból rendeltem 3v os elemeket, jóval olcsóbban, mintha bementem volna ide a 15km-re lévő media marktba..

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.