Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) Pug válasza Alastair' (#8196) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem kulturált hangnemben kérdeztem és nem "észt osztottam" :B
Olvastam az előző hsz-eket is :K

"Unegine

A proci tesztek általában kis felbontásban szoktak futni, most nem a vga-kat mérjük össze.
lsc hozzászólásait elolvasni is kár.
"

A hsz-edben jelenidőben beszéltél, ezért gondoltam, hogy az Unigine tesztre vonatkozik :U
Azt a hsz-t meg nem találtam meg, hogy kérésre lett futtatva az Unigine, szóval no offense, de mondom én csak kérdeztem, fennhéjázás nélkül :U

(#8202) Alastair' válasza Pug (#8201) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem a hangnemmel volt a gond, hanem, hogy kiröhögtél minket.
klikk

miresz: 1280x720, 8xaa: klikk

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8203) Wukiwo válasza miresz (#8200) üzenetére


Wukiwo
senior tag

Azonos beállítások és most én is 4x AA val mértem mert a korábbiakban 8X-al tettem ezt

[link]

(#8204) miresz válasza Wukiwo (#8203) üzenetére


miresz
veterán

Uhh,hogy meg ugrott a score. :Y

(#8202) Lord Vader: Lefuttatom én is 8xAA-n pill.

[ Szerkesztve ]

(#8205) Alastair' válasza Pug (#8201) üzenetére


Alastair'
nagyúr

lsc pedig általában idejön, mond egy "okosat", majd távozik. Vannak ideái, amitől nem lát tovább. Soha semmiben nem vesz részt, csak mások tesztjeit linkelgeti, és ezeket isteni igazságként kezeli.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8206) Pug válasza Alastair' (#8202) üzenetére


Pug
veterán

Azon nevettem, hogy egy totálisan vga limites teszt programmal mértek cpu limitet, de mivel írtad, hogy az Unigine-es mérést nem ezzel a céllal készítettétek, így a nevető smiley-m is tárgytalan :R

(#8207) miresz válasza Alastair' (#8202) üzenetére


miresz
veterán

1280x720 8xAA: Itt
:DDD 1 pontal több az eredményem hát ennyit a cpu limitről. :DDD

Köszi mindenkinek a mérést! :R

Lekapom az R5E-is ha már így belejöttem a mérésbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#8208) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Van még esetleg RE5 mérésem is: beállítás, beállítás, és az eredmény.

miresz: ebben a tesztben (unegine) a jó isten procija se tudna többet tolni a 6850-esbe, ez tisztán kirajzolódott.

Én is megköszönöm mindenkinek, aki részt vett a mérésekbe. :R

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8209) miresz válasza Alastair' (#8208) üzenetére


miresz
veterán

Ezért mondtam,hogy szerintem ez a legjobb DX11-es tesztprogram,Pl.3DMark11-el szemben mert az eléggé CPU függő,és nem mér reális eredményeket.Ez szerintem reálissabb eredményt mutat VGA-ra tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#8210) keke69 válasza Alastair' (#8119) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#8211) Alastair' válasza keke69 (#8210) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az enyém biosában is szerepel a 775-ös órajel is, meg a 820-as (nálad 900-as) is.

A régebbi játékok nálam is csak 40-50%-os gpu kihasználtságot eredményeznek.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8212) ///Krisz\\\ válasza csucsbicep (#8121) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igen az ő aláírásában voltak a hiba bejelentések számai gyártókra lebontva, de már kitörölte, mert vissza vették a kártyáját és egy GTX560Ti-t vett helyette, tehát neki már nem aktuális. De szerintem ha megkeresed privátba megmondja, hogy mi volt az utolsó állás. Egyébként ha jól emlékszem a Gigabyte tartott 21-nél az MSI 3-nál a többiből meg csak 1-1 volt (Ez csak az AMD fórumán bejelentett számok!!!).

(#8111) Beri: Nem, pont ezt magyarázom, hogy a nagyker nem veszi vissza mivel a Gigabyte nem ismerte el a hibát, ergó a nyakán maradna a cucc. A kereskedő meg volt olyan jó fej, hogy a vásárlónak cserélte, esetleg vissza adta az árát, majd a hibás kártyát vissza küldte a nagykernek és imádkozott, hogy vissza vegyék. Ezért dícsérem azokat a kereskedőket akik vissza vették, mert ezzel elnyerték a vevő bizalmát ugyanakkor bevállalták, hogy esetleg a nyakukon marad a kártya és ezzel kár éri őket. És ez a helyes mentalitás, mert így a vevő vissza tér és más cuccokat is tőlük vesz és hát igaz, hogy ott maradt rajtuk az a kártya, de az elenyésző ahhoz képest amit a vevő esetlegesen vásáról majd a jövőben. És szerintem ez a helyes mentalitás és nem az, hogy körmünk szakadtából ragaszkodunk ahhoz, hogy márpedig az a kártya jó.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#8213) t.kristof válasza lsc (#8187) üzenetére


t.kristof
senior tag

De gondolom a vtx sem lehet annyira hangos játékok alatt, hogy +2k-ért megvegyem a sapphire-t, vagy igen? :F Egyébként játékra lenne majd. Egyébként várható a vga-k árcsökkenése?(új vga-k jönnének v vmi..)

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#8214) csucsbicep válasza ///Krisz\\\ (#8212) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Értem. Egyébként erről az MSI-ről van szó?

(#8215) miresz válasza Alastair' (#8208) üzenetére


miresz
veterán

Na azért itt azért már jelentős a különbség. Viszont a VGA alig dolgozik a cpu az viszont igen. Ez elég erőssen CPU limites játék.
R5E eredmény

(#8216) Alastair' válasza miresz (#8215) üzenetére


Alastair'
nagyúr

De nekem ez nem 1280x720-on ment. Az AA-t hányszorosra állítottad?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8217) csucsbicep válasza miresz (#8215) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Procid mennyi ment? Mert az övé 3,6-on.

(#8218) ///Krisz\\\ válasza csucsbicep (#8214) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Jó kérdés. A listában csak simán az MSI-k voltak (nem volt pontos típus). De valószínűleg azok az MSI HD6850-ek voltak amik megjelentek addig a napig amíg wittman frissítette a listát. Azt viszont nem tudom ,hogy melyik MSI kártya mikor jelent meg, meg már arra sem emlékszem, hogy mikor frissítette a listát utoljára. De szerintem ezt is megtudja majd válaszolni.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#8219) csucsbicep válasza ///Krisz\\\ (#8218) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszi. :R Már küldtem neki privit.

(#8220) miresz válasza Alastair' (#8216) üzenetére


miresz
veterán

Igen csak itt sincs nálam 1440x900-as felbontás. AAx8-as volt.és a proci 3400Mhz-n ment (alap)

(#8221) Beri válasza ///Krisz\\\ (#8212) üzenetére


Beri
addikt

De igen, visszaveszi a nagyker. Legalábbis én tudok konkrét esetről, amikor ez történt. Nem kell imádkoznia a kereskedőnek, meg holdöltekor éjfélkor fáláldoznia egy kecskét a nagy tónál, aztán hátraköpnie hármat.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8222) Alastair' válasza miresz (#8220) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Itt az eredmény az általad használt beállításon: RE5, itt valóban hozott a 4 mag.

Alister from Hell

(#8223) ///Krisz\\\ válasza Beri (#8221) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Akkor jó, dícséret nekik. De ha a Gigabyte az elején elismerte volna, hogy hibázott akkor egész végig nem lett volna ez a szenvedés, találgatás, reménykedés. És nem kellett volna, hogy nagy hírverést kapjon (hogy elijessze a vevőket) csak annyit kellet volna tenniük, hogy leadják a drótot a nagykereknek vagy forgalmazóknak, hogy igen hibásak a kártyák vegyétek vissza ne legyen hiszti csak szép csendbe cseréljétek ki. Ehelyett a Gigabyte szart az egész, kussolta a kis vackába és kiadott néha ilyen wunder bioszokat amivel hitegette hónapokig az embereket azzal, hogy majd ettől jó lesz a kártya. És szerintem ez undorító hozzáállás. Ráadásul ezzel a Gigabyte és mi is rosszul jártunk.

(#8219) csucsbicep: Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#8224) miresz válasza Alastair' (#8222) üzenetére


miresz
veterán

Na így viszont már nem, akkora a különbség. Annyival többet nem hozott a +2 mag.

(#8225) lehel22 válasza t.kristof (#8213) üzenetére


lehel22
tag

Inkabb a Saphire-t ajanlanam.Hasznlatam nehany napig egy peldanyt es teljesen szimpatikus kartya volt.A hangja (OC nelkul) nagyon ok mind 2d mind pedig 3D alatt . Egy VTX et is lattam nehany percig de nekem hangosabbnak tunt .Ismetlem(tunt) ez szubjektiv dolog mert Db nem mertem . Az is fontos kerdes , hogy a gepedben a tobbi alkatresz mennyire hangos, mert hiaba egy nagyon halk VGA ha pl. a tap vagy egyeb legkavaro hangos.
Hogy arcsokkenes varhato e a kozeljovoben erre nem tudom ki tudna valaszolni.Egy biztos gigabyte kartyara ne hagyd ravbeszelni magad.Lattam hogy olyan velemenyek vannak miszerint "reg kifutottak" a hibas darabok , de erre csak annyit mondhatok hogy semmi garancia nics ra , hogy ez igaz es semmi ertelme reszkirozni.Ezt csak azert irtam mert ezelott 3 nappal lattem egy jelenetet mikor egy powercolor problemas kartyat Gigara akartak cserelni......

(#8226) csucsbicep válasza lehel22 (#8225) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én is néztem sok tesztet és a Sapphire a mérések szerint halkabb, mint a VTX3D(uaz, mint a powercolor hűtője).

(#8227) kira467


kira467
csendes tag

Sziasztok,edig valaki nagyob tunigot adot a ati 6780,en nek?

én edig jutotam, FurMark-alat tesztelgetem:D és nem fagyot ki csak annyi hogy már ott nagyon meleg:S 86fok:)

[url=http://kephost.hu/share-397F_4D862D9C.html][img]http://kephost.hu/image-397F_4D862D9C.gif[/url]

[ Szerkesztve ]

(#8228) Beri válasza ///Krisz\\\ (#8223) üzenetére


Beri
addikt

A nagyker visszakapja a kártyát, leteszteli, látja, hogy hibázik, cseréli. Nem kell ezen megbeszélni semmit a gyártóval.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8229) kira467


kira467
csendes tag

http://kephost.hu/share-397F_4D862D9C.html bocs hogy 2x:)

(#8230) polonic válasza kira467 (#8229) üzenetére


polonic
félisten

Segítek:

(#8231) Alastair' válasza kira467 (#8227) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 6850-esek elmennek 950/1200 körül, a 70-esnek lazán mennie kell 1000/1250-en.

Alister from Hell

(#8232) jegenye77 válasza kira467 (#8229) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem akarlak piszkálni vagy ilyesmi,de borzasztó helyesírással írsz. :Y

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#8233) miresz válasza jegenye77 (#8232) üzenetére


miresz
veterán

:DDD

(#8234) kira467


kira467
csendes tag

na igen deh akkor is az azért már elég meleg lenne nem?, nem próbáltam ki deh nekem hogy igy van bealítva 86fokos 40%venti tejesitmény igyis már elég hangos: (

(#8235) polonic válasza kira467 (#8234) üzenetére


polonic
félisten

Kérlek, tényleg írj magyarul! :)

(#8236) Gaboman válasza Alastair' (#8120) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mi igazol téged, egy alapórajeles eredmény?
Hát az nagyon érdekel engem, kb semennyire, a csodadriverre meg ne várjál ami 20-25%pluszt hoz a kártyádnak. ;)

A többit privátban ha folytatni akarod de részemről lezárva, ha neked jobb ezt hinni akkor felőlem. :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#8237) Alastair' válasza kira467 (#8234) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mindennapi használatra én alapórajelen használom. 3-5 fps-ért nem hajtom szét.

Alister from Hell

(#8238) wittman válasza Beri (#8228) üzenetére


wittman
aktív tag

Ez azért sajnos nem teljesen igaz.

Nekem is úgy cserélte ki a magyarországi importőr a hibás Gigabyte HD6850-es 2db kártyámat, hogy szó szerint én sajtoltam ki a gigabyte-tól a garanciális cserére jogosító levelet.

Mivel én viszonteladó vagyok nekem sem volt könnyű kicseréltetni, de a levél adu volt a kezembe...

Azóta sapphire HD6850-eseket szerzek be, azokkal eggyel sem volt gond.

www.vmh59.hu

(#8239) Wukiwo válasza Alastair' (#8237) üzenetére


Wukiwo
senior tag

mérek én is egyet ,mert a mostan i nem ment végig és korán kiléptem
kártyák alapon gondolom

[ Szerkesztve ]

(#8240) t.kristof válasza lehel22 (#8225) üzenetére


t.kristof
senior tag

Lehet akkor rá szánom magam és megveszem a Sapphire-t. Driverekkel hogy állnak mostanában az ati kártyák?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#8241) Wukiwo


Wukiwo
senior tag

(#8242) Tirexi válasza kira467 (#8227) üzenetére


Tirexi
addikt

Hajrá Norbi!! Megy az a VGA még jobban is. :C

(#8243) kira467


kira467
csendes tag

Kösszi:) majd még probálkozok:D

(#8244) miresz válasza t.kristof (#8240) üzenetére


miresz
veterán

Neked is AMD kártyád van nem? Nem szoktál driver frissíteni? Vagy inkább adatlapot? :D

[ Szerkesztve ]

(#8245) lsc válasza t.kristof (#8213) üzenetére


lsc
nagyúr

A hang az sokmindentől függ, ha van egy hangosabb procihűtőd vagy tápod akkor akár csendesnek is mondható terhelés alatt , pl egy régi chieftec 450-es táp mellet biztosan csendes mert az terhelésre egész jól felhangosodik. Az erősebb hang is főleg a venti szélzaja, az nem annyira zavaró mint a motorhang.

Nézem az adatlapod, a mostani gépedbe raknád ?

Mod #8190 miresz : Igen láttam hogy páran helyén kezelik a kártyát, és az is igaz hogy azért ez sem elég mindenre egy "akármekkora" procival sem. Viszont az árához képest / meg főleg a nagyobbak árához képest/ nem rossz amit nyújt.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#8246) miresz válasza lsc (#8245) üzenetére


miresz
veterán

Ez így van.De azért én szerintem beruházok egy crossfire-re. :) Meg majd ha ki jön egy Bulldózerre+ alaplapra,ha csak nem lesz bios frissítés a mostanihoz.Már gyűjtök már amennyire a fizetésem meg az asszony engedi. :DDD

(#8247) t.kristof válasza lsc (#8245) üzenetére


t.kristof
senior tag

Mostaniba igen,de tudom hogy nem hajtaná ki, de majd fejlesztve lesz nyáron sandy-re :)

miresz: Mire célzol?

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#8248) miresz válasza t.kristof (#8247) üzenetére


miresz
veterán

Az adatlapodon 4850 van. Az is AMD kártya.......

(#8249) t.kristof válasza miresz (#8248) üzenetére


t.kristof
senior tag

Igen, de 4850-esekhez már nem optimalizálják ugy a drivereket mint a 6xxx-es szériának. Most is 9.11-es drivert használnék mivel ezzel semmi bajom nincs játékok alatt.(perpill vga nélkül vagyok)

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#8250) lsc válasza t.kristof (#8247) üzenetére


lsc
nagyúr

A helyedben inkább megvárnám egybe a nyarat, addig a 4850-nel is el lehet lenni, az meg elég is a gépedbe. Természetesen Te döntesz, de egy kiegyensúlyozatlan konfig sem a legjobb, tapasztaltam.

Mod : Az más, akkor nem szóltam.

Mod miresz : Hát igen, evés közben jön meg az étvágy :) . Én most nem akarok a gépre költeni egy-két évig, ritkán játszom már, egyelőre elég, aztán majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.