Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) Vistaboy válasza Dictator^ (#7098) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mint mondtam, ne kérdezd. :DDD

Már megrendeltem, tehát ez lesz. Ha most megint mást mondok, lehet hogy olyat már nem tud perpillanat szerezni az, akivel hozatom, és megint várhatok plusz egy hetet.

MOD: Inkább azt áruld el, hogy felpörög-e a ventilátora induláskor és milyen hangosan? Ha már ilyen van neked is, ezt tudhatod. :)

Isc: Köszi a linkeket, majd átnézem reggel, most már lassan megyek.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7102) aginor válasza Alastair' (#7058) üzenetére


aginor
veterán

Nincs mit!
Holnap nézek AvP-t is, épp most szedi a Steam, előző valamiért hibás volt és állandóan kifagyott, különben már ma meg lenne.

Senki nem szarozta le a kétmagos procikat, csak kimondta az igazságot, hogy egy ilyen kártya alá ma már minimum egy nénymagosat illik rakni. Akinek telik 50k-s vga-ra, annak kellene tellenie egy 30k-s procira is. Ha nem, akkor csak magát károsítja meg olyan téren, hogy vesz egy drága vgat, ami kb. 60-70%-on fog futni. SZERINTEM.

zH.: a PC 6850 nem a referencia nyákra épül, inkább a 6870-re hasonlít, csak egy áramkört üresen hagytak. Viszont pont ezért lehet rámegy a 6870 blokkja. Igazából jobban utána kéne járnod. De tessék, Google második találat PC 6850 PCS+ nyák, referencia 6850, referencia 6870.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7103) alibaba78 válasza Dictator^ (#7090) üzenetére


alibaba78
őstag

Ez egy eleg komplikalt kerdes. A 2. generacios i5-ot, es i7-et eleg magas orajelekre lottek be, es ha architekturalisan nagy kulonbseg (sebessegben) nincs is, alaporajelen az i5 2500(k) 3.3ghz veri az alaporajeles i7 950 3.06ghz-et. [link] Mindemelle alacsonyabb fogyasztas 95w vs 130w, szelesebb koru utasitaskeszlet, es nem utolsosorban az ujdonsag varazsa :D , ami mellette szol. Nem ketseges, hogy melyiket vennem. Most meg csak a s1156 utodai erkeztek meg, igy nem meglepo, hogy veri az elso generacios i7-et. A s1366 utodai legutolso infoim szerint ev vegen erkeznek. :)

[ Szerkesztve ]

(#7104) aginor válasza Alastair' (#7100) üzenetére


aginor
veterán

Valahol olvastam, hogy az X-edition változaton 1250MHz-re hitelesített ramok vannak, gondolom akkor a simára is ilyenek kerülnek, nem hiszem, hogy lenne köztük bármi különbség is.
Nincs valakinek ilyen X-edition bios?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7105) Alastair' válasza aginor (#7102) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Próbálok majd beszerezni minimum egy Q8400-ast.
Alapvetően az volt a bajom, hogy páran csak fújták a magukét, de egy tesztet sem voltak képesek megcsinálni. Pont arra vagyok kíváncsi, hogy ugyan az a vga egy 4 magossal mennyit gyorsúl. Köszönöm, hogy vállalkoztál a tesztekre, és bizonyosságot kapok eredményekben is. :R

Nem lenne szükség az "X" biosra, mert a sajátja is jó, de hiába írom át 850/1100-re, nem tudom elmenteni, valami hibát ír. Érdekes jelenség, ha a gyártót megváltoztatom akkor engedi menteni, de akkor meg nem rakja rá a winflash, mert nem stimmel a bios ID.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7106) Alastair' válasza aginor (#7104) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez a bios nekem ugyan olyannak tűnik mint a VTX, csak egy tuningosabb verzió. 820/1100
Ha van bátoságod próbáld meg rárakni: klikk

Alister from Hell

(#7107) Dictator^ válasza Vistaboy (#7101) üzenetére


Dictator^
veterán

Legalább mostmár értem , miért fogy a sima vapor-x verzió :))

Majd megnézem, szerintem nem, de mint írtam, nálam a 2 venti olyan hangos , hogy nem is igazán hallanám.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7108) Vistaboy válasza Dictator^ (#7107) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én sem tudnám megmondani, valamiért az tetszik. Mint amikor beleszeretsz egy csajba, de nem tudod megmondani, hogy mi tetszik benne. :) Úgy általánosságban tartod szépnek.

...de persze később lehet hogy jobban örülnél egy másiknak, de akkor már késő. :DDD Mindegy, ennyi rizikót bevállalok, végül is nem ekkora a tét. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7109) Alastair' válasza Alastair' (#7106) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Felraktam a Powecolor 6850 PCS biosát (anyacég), Atiwinflash gond nélkül tette a dolgát:

Erről a VGA-ről van szó:

eredeti bármikor visszarakható

Ez a PCS:

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7110) Alastair' válasza Alastair' (#7109) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy aktuális Vantage GPU Score, az emelt biossal: klikk

Alister from Hell

(#7111) Torry válasza Alastair' (#7109) üzenetére


Torry
addikt

Noh asszem ezt én is feldobom, ha hazaértem.
Úgy is ezeken az órajeleken használom, csak mindig be kell állítani afterburner-el.

(#7112) Alastair' válasza Alastair' (#7109) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Arra vigyázzon minden VTX tulaj, hogy az Ati winflash-t ne 3D Aero felülettel futtassa, mert úgy lefagy. Egyszerű megjelenítéssel, rendszergazdaként kell indítani a progit, majd megadni neki a fentebb linkelt PCS bios helyét. Katt a programra és mikor kéri a restartot, újraindítani.
( csak saját felelősségre!! )

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7113) Torry válasza Alastair' (#7112) üzenetére


Torry
addikt

Nekem van integrált vga-m.
Esetleg dugjam flash alatt arra a monitort? Vagy ha valami elszaródik úgy is vissza tudom majd flashelni mivel van integrált?

(#7114) Alastair' válasza Torry (#7113) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem a 6850-est használd a frissítés alatt. Elszaródni nem fog. Hacsak nem lesz egy áramszünet a flash alatt. :DDD

Alister from Hell

(#7115) mimic1979 válasza Alastair' (#7065) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Meg oldódott a hiba! Elötte GTX460 volt a gépemben, és csak driver csere történt! Újra raktam a Win7et , és hibátlanul teszi a dolgát , sőt soha ilyen jól nem tette, ezen azt értem hogy néhány játéknál jöttek + FPSek, és a memóriám felhasználtsága se olyan magas mint eddig volt!
Tehát újra érvényesült az aranyszabály: hardvercsere=op.rendszer csere

(#7116) Alastair' válasza mimic1979 (#7115) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen így érthető. Én is húztam neki friss wint.

Alister from Hell

(#7117) miresz válasza Alastair' (#7110) üzenetére


miresz
veterán

Hi!

Neked melyik verziószámú GPU observer gadgeted van hogy fel ismeri a kártyádat mert nekem nem ismeri fel.
+még egy kérdés ez mindenki felé:6850+5850 CF működik?

[ Szerkesztve ]

(#7118) Alastair' válasza miresz (#7117) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Innen szedtem le a gadget-et. A cf nem működik.

Alister from Hell

(#7119) miresz válasza Alastair' (#7118) üzenetére


miresz
veterán

Köszi a választ.Nekem ez az observer sem működik egyszerűen nem talál gpu-t.

(#7120) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Szerintetek is nagyon visszafogja ez a cpu a kártyámat? katt

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#7121) Neo85 válasza miresz (#7119) üzenetére


Neo85
tag

Giga OC 6850-em van ennél nem lehet feszt emelni, de miért?Ha már OC akkor lehessen.

(#7122) Dictator^ válasza mimic1979 (#7115) üzenetére


Dictator^
veterán

Ez alapszabály. Én is új Wint húztam a 6870 alá, mégis produkálta, de mint kiderült softwares probléma volt csak.

Tegnap COD MW2-t kipróbáltam, ott 125 fps, (mintha korlát is lenne) néha 100ig esett, de tovább sosem. Bár ez se a legújabb játék :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7123) aginor válasza Alastair' (#7105) üzenetére


aginor
veterán

Igen, kéne a 4 mag. Cop-ba több helyen is 50%-ot hozott, pedig 1000MHz-el lassabb volt. Engem is érdekel ez a 2 vs. 4 mag kérdés, meg különben is, azért vagyunk itt fórumon, hogy segítsünk egymásnak.

Szerintem csinálok egy saját biost, a max stabil alapfeszes órajelekkel, ez a pcs 820MHz-e nem olyan sok.

Taifa Díaz: röviden, igen nagyon. Nem rég csináltunk mérést 2mag 4GHz és 4mag 3GHz-en Cop benc-hel, nem egy helyen +50%-ot hozott a +2 mag, még alacsonyabb órajeleken is.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7124) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki tudna mondani egy vga alapórajeles 3d mark 11-es pontszámot?

(#7125) Alastair' válasza aginor (#7123) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem tudom elmenteni a biost, hiába írom át az órajeleket benne, hibát ír. Marad a 820/1100, elég az bőven.

Alister from Hell

(#7126) aginor válasza Alastair' (#7125) üzenetére


aginor
veterán

Megnéztem az Alient:
Minden max, DX11, Tessalaton on, AAx1, AFx1, túlélő mód, moholith pálya (ha jól emlékszem így hívják), kb 4-5perc játék: min: 77 átlag:122 max:178
Két mérést csináltam, azok eredményeit átlagoltam ki.

Mivel szerkesztetted a biost?

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7127) Alastair' válasza aginor (#7126) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Radeon Bios Editor.

Alister from Hell

(#7128) Johnny001 válasza Vasinger! (#7124) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Pont tegnap néztem HD6850: 3391 (vga alapon, proci húzva - annyin mint nálad)

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#7129) Alastair' válasza aginor (#7126) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Jó lett volna ha az ember első pályát viszed végig, amit én is, úgy tudtuk volna összehasonlítani rendesen. Engem az érdekel, hogy az ajtó nyitásoknál 4 maggal is behúzza-e, vagy ez a 2 mag kiváltsága.

Alister from Hell

(#7130) aginor válasza Alastair' (#7129) üzenetére


aginor
veterán

A kedvedért megnéztem azt is. ;)
Első mérés a Tekiláig vezető rész második fele: 34, 176, 111.041 az első felét szemmel "mértem", ott nem esett 59 alá és ebben volt ajtónyitás is. Nem tudom igazából hol esett le ennyire, de csak egy helyen volt, és 6frame-ig tartott. Manuálisan végig kéne követni, hogy hol és miért történik.
Második mentés Tekilától az átmeneti bázisig, benne a harc a bárban, ott sokat fáklyáztam is: 59, 170, 108.319

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7131) Vasinger! válasza Johnny001 (#7128) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hm...oké. Nekem is pont 3456 pontom lett. Szóval nem annyira vészes eredmény.

Még ha húznék a procin, a ramon és a VGA-n 4k is meglenne, de minek, ez is bőven elég mindenhova.

Majd a napokban megnézem, hogy x4 és C2D között mennyi különbség van a játékokban 6850-nel, mennyire volt vagy esetleg van proci limit.

(#7132) keke69


keke69
őstag

Beléptem én is a 6870-es klubba 1 ilyen szépséggel!
Ha van valakinek valamilyen hasznos tanácsa azt szivesen venném!
Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7133) aginor válasza aginor (#7130) üzenetére


aginor
veterán

Bekapcsolt képjavítók 16xAF/16xAA: 25, 118, 62.719, 8frame ami 30fps alatt van, ez is egy kupacban, szerintem az első alien ajtófeszítős rész lehet az.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7134) rocket válasza aginor (#7133) üzenetére


rocket
nagyúr

16xAA nincsen AMD kartyaknal.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7135) keke69


keke69
őstag

2D-ben nálam 300/300 az órajel,ennyinek is kell lenni?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7136) Alastair' válasza aginor (#7133) üzenetére


Alastair'
nagyúr

16xaa nincs, 4x a max. (ebben a játékban) De akkor az a rész valóban bugos, és nem a 2 mag miatt van.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7137) aginor válasza Alastair' (#7136) üzenetére


aginor
veterán

Elírtam, de azért van különbség a kettő között, kb 10%, ami már nem mérési hiba. Talán a script miatt, lehet azt ilyen 30fps környékére lőtték be. Amúgy a játék DX11 megvalósítása köztudottan elég bugos, még igy a sokadik javítás után is, bár már legalább jól játzszható
Közben néztem egy dragon age 2-őt is: 27, 126, 40.270 minden maxon, látványjavítók is. A demó első csatáját mértem végig harcossal, odáig, hogy az ogár (vagy mi a szösz) elpatkol.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7138) ///Krisz\\\ válasza keke69 (#7135) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

igen az normális.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7139) rocket válasza ///Krisz\\\ (#7138) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem normalis, 150/300-nak kene lennie :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7140) Skiller válasza Alastair' (#7136) üzenetére


Skiller
tag

Nekem nem volt fps esés ajtó nyitásnál. Veryhigh dx11 720p-be.

Nem a részvétel hanem a fontos!

(#7141) Dictator^ válasza keke69 (#7135) üzenetére


Dictator^
veterán

11.2? Véletlen nincs extended monitor vagy több monitor rádugva a kártyára? Esetleg erősitő HDMIvel?

Nálam akkor produkálta ezt.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7142) Taifa Díaz válasza rocket (#7139) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nálam is 300/300 a terheletlen órajel, és az én kártyám is Gigabyte. Azt hiszem, a 11.1-es driver óta van ez.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#7143) rocket válasza Taifa Díaz (#7142) üzenetére


rocket
nagyúr

Tudom jol, de ettol meg nem normalis, egyebkent elirtam mert nem 150/300 kene legyen, hanem 100/300 :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7144) keke69


keke69
őstag

1 megjelenítő van rajta csak és a 11.2 es driver!Valami ötlet? :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7145) ///Krisz\\\ válasza rocket (#7139) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

De most már ez a normális.

(#7144) keke69: Nyugi ez a jó érték ennél a driver-nél. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7146) keke69


keke69
őstag

Nem vagyok nyugodt mivel lényeges volt nálam a 2D-ben a 19 wattos fogyasztás!Gondolom így már nem annyi!
A drivers miatt 300/300?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7147) ///Krisz\\\ válasza keke69 (#7146) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

igen a driver miatt. emiatt kár izgulni, mert a fesz nem emelkedik csak az órajel és az is csak kis mértékben, tehát vagy semmit vagy csak nagyon keveset emelkedik ettől a fogyasztás.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7148) Alastair' válasza Taifa Díaz (#7142) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szintén 300/300. 100/300 helyett. Talán majd a 11.3

Alister from Hell

(#7149) keke69


keke69
őstag

Nekem előtte msi 5770-m volt és ott is volt ilyen probléma,csak,hogy ne reménykedjetek attól nem fog helyrejönni sajnos:((( De ne legyen igazam!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7150) polonic válasza keke69 (#7146) üzenetére


polonic
félisten

Az a wattos fogyasztás nem valószínű, hogy megugrott ennek a 300/300-nak a hatására.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.