Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) polonic válasza keke69 (#7500) üzenetére


polonic
félisten

Miért is kéne ilyen neked? Nem csökken vissza ennyire, igaz?
Ez nem biostól van, minden biosban ez az érték van beállítva. A driver miatt egy kisebb hiba van benne.

(#7502) bogeone


bogeone
csendes tag

sziasztok!

nekem egy sapphire 6870-esem van és a következő a problémám vele...

a konfigot most állítottam össze nem rég és egyelőre nem is vagyok benne biztos, hogy a videokártyával van a baj.

a következő lenne a probléma: az eredeti és a "másik fajta" játékokkal is fagyást eredményez a gép. pontosabban az eredeti bf bad company 2vel és a cod 2, cod4-gyel is.

- a fagyás a cod-oknál úgy néz ki, hogy befagy a kép 10-15 másodpercre utána egy pillanatra egy sima fekete képernyő és már megy is tovább a játék onnan ahol a fagyás történt. ( a kép nem szaggat nem esik szét csak egy egyszerű "stop" lesz észlelhető) ezt adja win 7 és win vista alatt is.

- a bf bc 2-nél pedig fagyás után szinte egyből dob egy teljes fehér képernyőt és marad is a továbbiakban. a hangokat hallom közben, lövöldözni is lehet, csak a fránya képet nem akarja visszaadni... ezt csak win7 alatt próbáltam.

megannyi driver próbáltam már mindkét oprendszerhez, de semmi. vt már nem egy embernél is a gép, de ők sem tudtak rá mit mondani. max annyit, hogy talán ez a kari lesz? vagy maga a konfig? vagy a ram? vagy kitudja???.

szóval nálamnál sokkal dörzsöltebb processzorprofesszorokon is kifogott ez a fos...

gondolok esetleg a black screen jelenségre, talán egy bios frissítéssel kéne próbálkoznom, nemtom... tanácstalan vagyok

talán itt valaki tud ebben segíteni hátha találkoztatok már ilyenféle problémával...

előre is kösz a válaszokat!!!

(#7503) keke69 válasza polonic (#7501) üzenetére


keke69
őstag

Igen.Az a bajom,hogy nem veszi vissza 2D-ben 100/300-ra.Tudom nem jelent semmit de azért engem bosszant ha valami nem úgy működik ahogy az meg vagyon írva :D
Neked már másik driversel volt,hogy jó volt?
Ugyan én nemrég vettem a karit és nem próbáltam csak a 11.2- vel.Ha most azt írod,hogy neked jó volt már az xy driversel akkor megnyugszom,bár csak 1 kicsit még hozzá azért mert volt 5770-m és az sem vette vissza 2-d ben a legkisebbre az órajelet és nem grivers probléma volt sajnos.
Köszi!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7504) polonic válasza bogeone (#7502) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

Ilyen hibával én még nem találkoztam. A BS jelenség sem illik rá teljesen. Meg egyébként is az 50-es vga-kon fordult elő.
Ki kéne venni a vga-t és betenni más gépbe és ott megnézni, hogy produkálja-e. Ha igen, akkor egyértelműen a vga a hibás.

(#7503) keke69

A 10.10e és a 10.12-vel is 100/300 volt az órajel. A 11.1-től kezdődően van ez. De tényleg ne foglalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

(#7505) lsc válasza keke69 (#7500) üzenetére


lsc
nagyúr

A driverrel van gond, nálam a 10.12-nél 100/300 volt, a 11.1a és a 11.2-vel meg 300/300. Volt ilyen az 5770-nel /meg a többivel / is tavaly, a 10-5 és a 10.10 és a közöttiek is magasabb 2d órajelen mentek.

Az élet kegyetlen .

(#7506) Beri válasza lsc (#7505) üzenetére


Beri
addikt

Próbaképp letakarítottam a catalyst-ot driver sweeperrel, majd feltettem a 11.2-t. Ahogy felállt a vindóz, meg is kaptam a 100/300-at. Viszont ahogy egyszer is elindítottam egy afterburnert, már csak 300/300-at kapok, bármit is csinálok. Tehát tényleg az üüüberdrájv miatt akad be az órajel, csak aztán nem áll vissza.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7507) bogeone


bogeone
csendes tag

igen erre gondoltam. csak sajna ismerőseim közül mindenki, vagy lapitopival rendelkezik, vagy régebbi konfiggal (agp) na mind1. próbálkozok felhajtani valakit, akinek a megfelelő a háttere az efféle problémamegoldásra.

(B)köszönöm polonic(/B) a gyors választ!!!

(#7508) lsc válasza Beri (#7506) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem használok semmi plusz progit, de a két említettel nálam 300/300 volt. De pl az 5770-eknél csak akkor volt magasabb az órajel ha engedélyezve volt az overdive, tehát tuning sem volt.

Az élet kegyetlen .

(#7509) keke69


keke69
őstag

Köszönöm a válaszokat és megpróbálok hozzászokni!
Nekem az 5770-nél(MSI) a biosban volt elírva,ott átírtam és onnantól kezdve jól működött driverstől függetlenül!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7510) penge111


penge111
addikt

Sziasztok, mint írtam nekem sajnos Black screenes a Gigabyte 6850-es kártyám, most egy Msi 6850-et ajánlanak csereként, szóval mi a véleményetek erről a kártyáról, akinek van msi kártya mennyire hangos, mennyire megbízható, ebből is van bs-es? Thx a választ előre is!

[link] ez lenne a kártya, gigabythez képest nekem gyengébbek tűnik a hűtője

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#7511) sabaton667


sabaton667
csendes tag

Sziasztok!

Egy 3 magos phenom II-es proci 3,3-3,5 Ghz-en mennyire passzol egy 6850-es kártyához?

1680-as felbontáshoz lenne.

Köszi,

" Don't listen to the news,Don't know what you hear, they never make it clear,They like to keep your state confused,Propaganda time, the official line "

(#7512) ittakary válasza sabaton667 (#7511) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szerintem nem vészes, a legtöbb játékhoz elég lesz.

(#7513) lsc válasza penge111 (#7510) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] tesztelik, szerintük hangos.

Lassan be kell rakni ezt a tesztet az 1-es hsz-ba.

Az élet kegyetlen .

(#7514) mimic1979 válasza keke69 (#7459) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Ebbe a mi volt a lényeg ? Nem értettem hogy mi az ami fontos ebben.

(#7515) lehel22 válasza penge111 (#7510) üzenetére


lehel22
tag

Egyetlen Msi kartyat lattam mukodes kozben de 3D ben egy ido utan (mikor a ~65C meghaladta) egy furcsa morgo hangja volt. Nyilvan, hogy ez lehetett annak az egy kartyanak a baja es a tobbire nem ervenyes .Esetleg kerdezd meg, hogy van e lehetoseg kiprobalni mielott hazavinned.

(#7516) keke69 válasza mimic1979 (#7514) üzenetére


keke69
őstag

Miben mi volt a lényeg?Mert ezt meg én nem értem! :U

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7517) Valdez válasza bogeone (#7502) üzenetére


Valdez
őstag

Valószínűleg a VPU recovery miatt van. Legalábbis akkor szokott ilyen jelenség lenni. Ez egy ati driver feature a gép lefagyásának kiküszöbölésére.
Általában akkor fordul elő ha túl van húzva a kártya és/vagy túlmelegszik.

(#7518) alibaba78 válasza mimic1979 (#7514) üzenetére


alibaba78
őstag

Szeretne egy 3tremark11 eredmenyt mas 6870 tulajtol, hogy osszehasonlithassa a sajat eredmenyevel.

mod.: keke69: Tessek: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#7519) RegiSVK


RegiSVK
tag

Gyarapitottam a 6870 es tulajok számát ! ezzel a zafirral

Mivel csak vantage van lezavartam és egy ilyen eredmény született

Majd a későbbiekben rendesen is megcsinálom . AMD X6 1090 van mellette 4 GB DDR3 ... Performance beállitáson 1280x1024 (5:4)

[ Szerkesztve ]

(#7520) lujo10 válasza RegiSVK (#7519) üzenetére


lujo10
aktív tag

Szép darab, használd egészséggel ;)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#7521) keke69


keke69
őstag

Ennek a 3dm11-nek csak az a baja,hogy mindent összevetve ad pontszámot,így elég nehéz viszonyítani bármit is!De azért köszi!

Basszus az enyém nem ilyen! :Y Nekem teljesen máshogy néz ki,csak a pontszám látszik!

[link]

[ Módosította: Ndruu ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7523) RegiSVK válasza lujo10 (#7520) üzenetére


RegiSVK
tag

Köszi ! :)

(#7524) ///Krisz\\\ válasza keke69 (#7522) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Te kinek válaszolgatsz? Nem lenne rossz ha használnád a válaszgombot. Nem kötekedésképp csak egy jó tanács. ;)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7525) alibaba78 válasza keke69 (#7522) üzenetére


alibaba78
őstag

Ha megveszed 20 amcsi penzert az adv. verziot, akkor neked is igy fog kinezni.

Ha megnezed jobban a kepeket, akkor a graphics score a vga, a fiziksz pedig a proci pontokat jelenti.

(#7526) steve0707 válasza keke69 (#7509) üzenetére


steve0707
tag

Hali.
Ment a PÜ.

(#7527) Ndruu válasza keke69 (#7521) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Használd a Szerkesztés gombot! Már nem először szólunk.

Harrrr!!!!

(#7528) Alastair' válasza RegiSVK (#7519) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy darabig nem lesz gondod a géppel. Jó kis cucc.

Alister from Hell

(#7529) keke69 válasza steve0707 (#7526) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm,már írtam is vissza! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#7530) LEON-T


LEON-T
aktív tag

AMD Catalyst 11.4 Early Preview Win7/Vista x86/x64: [link]

(#7531) alibaba78 válasza LEON-T (#7530) üzenetére


alibaba78
őstag

Probaltad?

mod.: Amugy koszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#7532) lehel22 válasza LEON-T (#7530) üzenetére


lehel22
tag

Kiprobaltad? Van valami szembetuno valtozas ? 2D orajelek? Gyorsulas?

(#7533) Alastair' válasza LEON-T (#7530) üzenetére


Alastair'
nagyúr

De durva, a 11.3 kimaradt?

Alister from Hell

(#7534) LEON-T válasza alibaba78 (#7531) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Nem reg ertem haza szoval meg nem., mondjuk ami nekem problema azt meg ebbe nem javitottak. Legalabbis ezen az oldalon azt olvastam :S

(#7535) Alastair' válasza Alastair' (#7533) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 2D-s órajel maradt 300/300

Alister from Hell

(#7536) alibaba78 válasza Alastair' (#7533) üzenetére


alibaba78
őstag

Ez meg nem biztos. Szerintem mar reg kesz a 3, es a 4-et fejlesztik, ami vmi "veletlen" folytan kikerult a guru3d oldalara. :D

(#7534) LEON-T: Szabad kerdezni, neked mi gondod volt az elozoekkel?

mod.: (#7535) Lord Vader: De gyors voltal. :Y

[ Szerkesztve ]

(#7537) LEON-T válasza alibaba78 (#7536) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Sajnos az hogy pl hibernacio utan a 2. kartyam gpuja 99% porog. Emelett ugye 3d orajelen megy a ram meg a gpu . Ahogy olvastam 10.10e-nel meg nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#7538) dreim76


dreim76
csendes tag

sziasztok!

van valakinek tapasztalata az MSI R6850 Cyclone Power Edition kariról?
Teljesítmény, hűtés, zaj.......talán a zaj lenne a legfontosabb.....mármint a csendessége :K

[ Szerkesztve ]

(#7539) Alastair' válasza alibaba78 (#7536) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Felmegy az hamar. :DDD

Alister from Hell

(#7540) alibaba78 válasza LEON-T (#7537) üzenetére


alibaba78
őstag

Ez erdekes, mert en meg nem tapasztaltam ilyen jelenseget. Nem lehet, hogy nalad a problema, vagy masok is panaszkodtak erre?

(#7539) Lord Vader: De ilyen gyorsan? Az asszony eszre sem veszi, ha atmesz rajta, mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#7541) LEON-T válasza alibaba78 (#7540) üzenetére


LEON-T
aktív tag

nem egyedi. lattam masoknal is. mondhatnank ne hasznaljak hibernaciot de igy kenyelmesebb:D

(#7542) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért csinálja azt megint a vga, hogy 300/1000-en megy IDLE-ben?

Azt hiszem anno mikor ezt csinált az volt a baj, hogy FF flashes cucca kavart be.

Már Chrome-om van és direkt be is zártam e miatt, 11.2-es driver friss winnel. Nem értem.

(#7543) Alastair' válasza Alastair' (#7539) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Minden esetre a Vantage nem keveset gyorsult az CS+ biossal. 13600 körül volt a 11.2-vel a gpu srore: Vantage Az E8200-es itt is csak 400x8-on ment.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7544) LEON-T válasza Vasinger! (#7542) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Hmm nalam akkor van ilyen ha flashvideot vagy ha mkv/ blu-rayt nezek. Utobbi gondolom DXVA miatt. maskor nem igazan...

(#7545) Dictator^ válasza Vasinger! (#7542) üzenetére


Dictator^
veterán

Esetleg nincs több megjelenitő a kártyára kötve?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7546) Vasinger! válasza Alastair' (#7543) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

CS+ bios? Mesélnél róla, hogy mi ez a csoda bios?

LEON-T: De ennek nem kéne így lennie, nem?

Dictator^: Nem. Csak egy DVI kimeneten van egy monitor.

(#7547) Dermesztő


Dermesztő
aktív tag

Sziasztok!
Sapphire 6850-el nincsenek gondok?
A héten vennék valamit.

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#7548) ///Krisz\\\ válasza Dermesztő (#7547) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Azzal nincsenek. :N

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7549) ittakary válasza LEON-T (#7544) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én még ide tudnám sorolni pl GoogeEarth nézegetést is, egyszóval mindent, ami kicsit is használja GPU-t (ugye más flash videók is rendelkeznek hardveres gyorsítással)

(#7550) Vasinger! válasza ittakary (#7549) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azzal nincs baj, hogy felemeli, de miért marad úgy??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.