Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Milka 78 válasza miresz (#7899) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az az érdekes,hogy ahol balhé van ott ott vagy...rosszindulatú ámdés vagy! :DDD :DDD :DDD

(#7902) xakta válasza Alastair' (#7895) üzenetére


xakta
tag

Igen köszi csak melyik abból a legmegbízhatóbb , mi ajánlanál ? Ref. hűtéssel ?Az kifelé fújja az ájjert azt tudom. Vagy Sapphire Toxic ?

[ Szerkesztve ]

(#7903) CHIPman válasza Wukiwo (#7900) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ja, ezek szerint csak benn feletetted a caps lockot? :DDD De ha megnézed, a max órajel@alapfesz kérdést is feltettem pár napja. Azzal olyannyira nem volt gondja senkinek, hogy le se sz@rtátok. :)

hardverapro.hu/tag/chipman

(#7904) miresz válasza Milka 78 (#7901) üzenetére


miresz
veterán

Ez nem igaz! Kikérem magamnak. Csak nem szeretem mikor hülyének néznek. í( nem tudok szmájlikat tenni mert telórol vagyok,de képzeld oda)

(#7905) LEON-T válasza xakta (#7902) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Tesomnak 6850 toxic-ja van, es teljesen meg van vele elegedve. Szerintem neked is megfelelo lenne.

(#7906) xakta válasza LEON-T (#7905) üzenetére


xakta
tag

Jaja nézegettem , meg brutál ahogy kinéz ! Mondjuk csukott házban sok jelentősége nincs . :) Házat nem akarok cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#7907) alibaba78 válasza Milka 78 (#7896) üzenetére


alibaba78
őstag

Mar miert tuloznek? cpu 4.2ghz, vga-k 1000/1150-en, es nem futnak le a tesztek. Sem vantage, sem 11. :W Kulon-kulon erdekes modon vegigmegy mindket teszt. Ez a tap is keves lenne? :F

mod.: Szoval nem tuloztam, nekem nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

(#7908) Pug válasza alibaba78 (#7907) üzenetére


Pug
veterán

Nem hiszem, hogy 600wattot kiszipkázna a géped a 12V-os ágról :F

(#7909) ittakary


ittakary
nagyúr

Azt hallottam 11.4-es beta driverről, hogy eléggé el lett találva. 6850-nel megéri felrakni? :) Aki használja: vélemény róla?

(#7910) alibaba78 válasza Pug (#7908) üzenetére


alibaba78
őstag

Akkor megis mivel magyarazod, hogy 4.2ghz-es procival, kartyak alapon lefutnak a tesztek, 3.72ghz-es procival, vga-k 1000/1150-es lefutnak, de 4.2ghz-es procival, es 1000/1150-es orajelekkel :( ?

[ Szerkesztve ]

(#7911) ittakary válasza alibaba78 (#7910) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem tudsz kölcsönkérni valakitől konnektoros fogyasztásmérőt?

(#7912) Pug válasza alibaba78 (#7910) üzenetére


Pug
veterán

Hát vagy a 4.2-es cpu tuning nem stabil, vagy az 1000/1150-es vga és a crash csak akkor jön elő, ha együtt járatod...
ezekkel az órajelekkel futtattál Prime + Furmarkot egyszerre?

[ Szerkesztve ]

(#7913) ///Krisz\\\ válasza alibaba78 (#7910) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Mit jelent az, hogy nem futnak le? Kikapcsol a gép vagy mit csinál?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7914) alibaba78 válasza Pug (#7912) üzenetére


alibaba78
őstag

Egyszerre meg nem, de a cpu linx 20kor stabil, a vga-k pedig 50%-os ventifordulat mellett sem melegednek 55-60C fok fole furmark alatt. Nemsokara kiprobalom....

(#7911) ittakary: Sajnos ninncs lehetosegem, de hamarosan beszerzek egyet.

(#7913) ///Krisz\\\: Olyan merevre fagy, mint a felesegem, mikor kozlom vele, hogy sb-t veszek hamarosan. :D

[ Szerkesztve ]

(#7915) Beri válasza Wukiwo (#7891) üzenetére


Beri
addikt

Tehát ha valakinek te mondasz ellent, az elmés hozzászólás, viszont ha én teszem, az ovis mentalitás. Csodálatos világnézet.
Ha megnézed a PH 6850 tesztjét, a 9 játékból 6nál beesik a minimum fps 30 alá 1080p-ben. Ez nem hiszem, hogy olyan elenyészően pici szelet lenne az épp aktuális kínálatból.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7916) ///Krisz\\\ válasza alibaba78 (#7914) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ez jó! :D Szerintem ha elfogyna a táp le is baszná a gépet nem csak befagyna plusz ha eszetlen fogyasztásokkal is számolsz akkor is bőven bírja az a táp. Én az alaplapra gyanakodnék, mert azért 1400MHz proci tuning nem kevés fogyasztás többletet jelent plusz a lap egyébként is max 95W-os CPU-kal boldogul és nem lepne meg ha a tuning következtében 150W-ot is harapna a procid. Igen láttam, hogy csak a proci tuningnál lefut a teszt, de a kártyáid is az alaplapról veszik fel az áramot és nem tartom kizártnak, hogy ennyi többlet fogyasztást már nem bír ki az a lap. (Csakhogy nehogy teljesen alaptalan legyen amit mondok: Ugye ez a lapod?)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7917) Wukiwo válasza Beri (#7915) üzenetére


Wukiwo
senior tag

Magamnak hiszek és nem a teszteknek,ennyi!
Jellemző magyar mentalitás,hogy egy cseppet sem tudunk örülni annak amink van :S
Min. Fps esetenként 30 alá megy ...huhh..te is tudod,hogy nem ettől játszhatatlan egy játék!?
Komolyan nem értem miért nem válaszoltad meg egyszerűen CHIPMan-nak a kérdését és vonultál volna vissza mint ahogyan ezt eddig is tetted. ;)
Majd szólok eskü ha olyan szituáció lesz amikor előmerészkedhetsz okoskodni -alkalmanként bizonygatni ,hogy milyen szar kártyád-kártyánk is van :))

:W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#7918) Beri válasza Wukiwo (#7917) üzenetére


Beri
addikt

Magamnak hiszek és nem a teszteknek,ennyi!
Én azért hiteles forrásnak tekintek egy PH-s tesztet.

Jellemző magyar mentalitás,hogy egy cseppet sem tudunk örülni annak amink van
Mért ne örülnék? Viszont az nagyon jóindulatú túlzás, hogy bármihez elég egy 6850 1080p-ben, amihez pedig nem, az egy bughalmaz.

Min. Fps esetenként 30 alá megy ...huhh..te is tudod,hogy nem ettől játszhatatlan egy játék!?
Nem játszhatatlan, csak van, akit zavar. Mindenkinek más elvárásai vannak.

Komolyan nem értem miért nem válaszoltad meg egyszerűen CHIPMan-nak a kérdését és vonultál volna vissza mint ahogyan ezt eddig is tetted.
Amiben tudtam, segítettem.

Majd szólok eskü ha olyan szituáció lesz amikor előmerészkedhetsz okoskodni -alkalmanként bizonygatni ,hogy milyen szar kártyád-kártyánk is van
Az ilyen magatartást pedig mellőzd, kérlek.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7919) Wukiwo válasza Beri (#7918) üzenetére


Wukiwo
senior tag

Továbbra is azt mondom elég és nem zavar az a bizonyos min.fps 30 alatt időnként (még nem tapasztaltam)

Javaslom lehetőséged szerint tegyél egy komolyabb vasat a kártya alá és talán javul a véleményed. 2 éve pont ilyen gépem volt mint a tiéd (4870-el) és akkor elég volt mindenre .

Mindenki azt a hangnemet kapja amit véleményem szerit megérdemel.Nem kötelező postolni velem .Sajnálom

(#7920) Beri válasza Wukiwo (#7919) üzenetére


Beri
addikt

Javaslom lehetőséged szerint tegyél egy komolyabb vasat a kártya alá és talán javul a véleményed
Semmi bajom a kártyámmal, vagy a konfigom többi részével. Arról meg, hogy kihalycsae, már beszéltünk eleget.

Mindenki azt a hangnemet kapja amit véleményem szerit megérdemel.Nem kötelező postolni velem .Sajnálom
A személyeskedés nem ide való. Semmilyen formában.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7921) Milka 78 válasza alibaba78 (#7907) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most nézem...fix,hogy nem a tápod.Egy brutális 12v-s ág,672w,56Amper???Én csak álmodok az ilyen tápról.Nekem ettől gyengébb van és viszi.Lehet,hogy 750-es és CWT beles,de 4 ágra van osztva,4x18Amper ami tud szívatni rendesen.Az X4 meg egy áramtemető.Hogy lásd:3winyó,2dvd,6 ledes venti,2 neon,proci 1.5v,kártyák 1.3v,4 memória modul 1.9v-n,külön bővítő és hangkártya...tehát minden agyig húzva,tele pakolva különböző plusz fogyasztókkal és viszi a tápom.Pedig CF-hez nem ajánlják a 4 ága miatt :N
Nálad nem az a baj mint nálam?proci agyig húzva kártya alapon,ccc vel húzva és okés.AB-t átírom és koppig nyomom erre a 2-es gpu megvadul és nem szabályoz minek az az eredménye hogy a 2 gpu külön órajelen dolgozik.Furmark be és már dobja is magát el a gép.Hibaüzit és kékhalált is kaptam már ilyenkor.Nekem külön le kell ellenőriznem,hogy mindkét kártya azonos órajelen fut.Majd ha visszaállítom kell egy restartot nyomnom,mert hajlamos a 2-es kari beragadni oc-állásban,míg az egyes szépen gyári órajelen megy./OFF]

[ Szerkesztve ]

(#7922) rumkola válasza alibaba78 (#7910) üzenetére


rumkola
veterán

a tápod brutál, talán a lapod nem bírja a tehelést (fesszabályzók, pcie slot, ramfesz), esetleg a procinak kell több fesz ha a vga is csutkára van húzva

(#7923) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Csak nem...azért az komolyabb lap mint az én belépő szintű deszkám,de tény hogy érdekes :F

(#7924) ///Krisz\\\ válasza Milka 78 (#7923) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Pedig nagyon is elképzelhető. :K A te lapod 140W-ig megbirkózik a procikkal + egy 8 pin-es külön tápcsatlakozó van rajta. A T5 XE pedig 95W-ig viseli a procit és "csak" egy 4 pin-es tápcsatlakozó van rajta.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7925) Dictator^ válasza Beri (#7915) üzenetére


Dictator^
veterán

De az FPS esés mitől van? Nálam 6870 nél is van, még mindig.. remélem driver lesz...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7926) Beri válasza Dictator^ (#7925) üzenetére


Beri
addikt

Mert a max is 30-40 között van. Kevés a kártya és kész.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7927) Milka 78 válasza ///Krisz\\\ (#7924) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most nézem,hogy tényleg... :K

(#7928) alibaba78 válasza ///Krisz\\\ (#7924) üzenetére


alibaba78
őstag

Az osszes s1156-os proci maximum 95w-os tdp-vel rendelkezik, tehat nincs ertelme 130w-ra hitelesiteni egy lapot. Az am3-nal, s1366-nal mas a helyzet. Hogy mennyi energiat kepes atadni a 4pines cpu kabel, azt itt megnezheted, de ha nem tevedek, akkor 192W, aminek boven elegnek kell lennie. Persze extrem tuninghoz mar keves, de azert nezd meg ezt! :)

(#7922) rumkola: Ez elkepzelheto. Ki kell probalnom linx, es furmark egyideju futtatasaval. :)

(#7921) Milka 78: Ne almodozz, gyujtsd az uvegeket! :D En is azt teszem. :)) Nalam tokeletesen mukodik az AB, ezzel nincs gond. Egyedul a benchmarkok nem mennek, de meg tesztelnem kell, hogy biztosan ki merjem jelenteni, mert Pug is bogarat tett a fulembe. Remelem, nemsokara ertekelheto eredmennyel jelentkezem.

Mindenkinek koszonom a segitseget! :R

[ Szerkesztve ]

(#7929) Misua


Misua
senior tag

Csatlakozok a 6850-s klubbhoz VTX3D-vel :D

Első percek első kihívások - alapjáraton 50 fok fölé igyekezett egyfolytába a vga...56-nál is járt. Pedig leszedtem a régi vga driverét, felraktam cd-ről az újjat, plusz leszedtem 11.2-t is...kezdtem volna anyázni, még jó hogy legújjabb GPU-Z szedtem le és furcsáltam az órajeleket - nem stimmeltek a defaulttal :Y Vmiért a 5750-s órajeleit használta (annó tuningoltam) - gyorsan default a CCC-ben és mióta írok 43 fok, venti 38% :))
Megyek adok neki furrmarkot 1 órán át ;]

(#7930) ittakary válasza Misua (#7929) üzenetére


ittakary
nagyúr

Megkérdezhetem: minek???

(#7931) ///Krisz\\\ válasza Misua (#7929) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nem ártana még egy csökkentett módban futtatott driver sweeper. Ha ennyire ragaszkodik a driver a régi kártyád értékeihez ki tudja még mit örökölt meg tőle. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7932) alibaba78


alibaba78
őstag

Nem tudom, hogy mi tortent, de ugyanazokat a beallitasokat eszkozoltem, mint tegnap, de most: [link], [link].

Koszonom megegyszer mindenkinek, es elnezest a sok offert! :R

(#7933) LEON-T válasza alibaba78 (#7932) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Szep munka , Te Vadallat :C

(#7934) _Fefe_


_Fefe_
tag

Hi !

Ez kapható már szerintetek valahol ? ---> PowerColor Radeon HD 6850 SCS3
Én nem találom az ismertebb boltok árlistáiban.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#7935) alibaba78 válasza LEON-T (#7933) üzenetére


alibaba78
őstag

:R

(#7936) Misua válasza ittakary (#7930) üzenetére


Misua
senior tag

A kérdés jogos :D a válasz is: annói vgam Gigabyte 5750 defektes volt, hosszú játék után (3 óra) mindig lekapcsolt. Nos furmarkkal ez a hatás 15 perc után megvolt, így bevittem a szervízbe és vadi újjat kaptam helyette...azóta mindig így tesztelek, pláne hogy 3 napos visszavételi gari szerintem pont erre való - tesztelés.

Amugy lefutott a furmark: max 85 fok, fanspeed 82%...kissé mást vártam, mivel a régi 5750 ha alapjáraton 49, akkor furmark alatt 83...ez a vga meg más logikán műkszik ;)

(#7937) rocket válasza Dictator^ (#7925) üzenetére


rocket
nagyúr

Drivernek semmi koze az FPS eseshez, nalam a TDU1-et leszamitva (jol remlik akkor x1950PRO-m volt akkor) ami a jatek hibaja volt, sose volt meg ilyen problema.

Mas komponens befolyasolhatja mint pl. a vinyo, toredezett, vagy rosszul van felosztva, en az elso vinyon, de kulon particiora telepitem mindig a jatekokat, ahol csak azok vannak.

Masik gyakori problema ami FPS esest okozhat a hatterben futo alkalmazasok, legegyszerubbek is mint egy torrent kliens (foleg ha megy a le es/vagy feltoltes), vagy MSN is bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7938) Misua válasza ///Krisz\\\ (#7931) üzenetére


Misua
senior tag

Remélem mást nem örökült, mivel a módszeredet sajna nem ismerem :D

(#7939) ///Krisz\\\ válasza Misua (#7938) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha lesz vele valami driver gond akkor írj és szívesen leírom, hogy hogyan kell csinálni.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7940) Misua válasza ///Krisz\\\ (#7939) üzenetére


Misua
senior tag

:R

(#7941) jam123


jam123
csendes tag

Sziasztok!

Na ettől olcsóbban még nem láttam: [link]

Ez kamu lehet? :F

J@M

(#7942) csucsbicep válasza jam123 (#7941) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pixmaniáról nem sok jót hallani.... Nézz be a rossz boltok topikjába.

(#7943) Wukiwo válasza jam123 (#7941) üzenetére


Wukiwo
senior tag

VGA VTX3D Radeon HD 6850 1 GB DDR5: 38.990,-
Gianninál

(#7944) Misua


Misua
senior tag

Olvasgatom a 6850-s tesztjeit, és felmerült pár kérdésem VTX3D tulajdonosaihoz:

- alapjáraton GPU/memory clock csak 300/300 Mhz-re esik vissza?
- Furmark alatt mért max hő az mennyi? Nálam 85 fok (lehet hogy ez norma...csak VTX3D-ről nem igen van teszt, más márkákról pedig van, és ők sokkal jobb fokokkal dicsekednek)
Köszi

(#7945) Dictator^ válasza rocket (#7937) üzenetére


Dictator^
veterán

1:1-ben ugyanaz fut mint a 4890 -emnél, és annál nem volt fps drop.
Ha csak annak a teljesitményét is hozná sem kéne akadnom.. ezt már letárgyaltuk.
Vinyó sem volt törezedettségmentesítve.. és akkor is ment a 4890el.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7946) Wukiwo válasza Misua (#7944) üzenetére


Wukiwo
senior tag

nálam is 300/300

Max hő 60fok

(#7947) Wukiwo válasza Dictator^ (#7945) üzenetére


Wukiwo
senior tag

majd jön Beri és azt mondja kevés a kártya és kész :P

Markokat futtattál? Ott hozza az elvárt szinteket?

sorry..szerk. kimaradt

[ Szerkesztve ]

(#7948) Misua válasza Wukiwo (#7946) üzenetére


Misua
senior tag

Ez a max hő 60 fok az 1 órás furmark alatt?
Még az Iponos tesztben is 77 fok...(mondjuk ott asus, na de akkor is)

(#7949) Wukiwo válasza Misua (#7948) üzenetére


Wukiwo
senior tag

hozzáteszem alul is van egy 12cm venti a házban ami pont a vga-ra nyomja a levegőt
délután megnézem anélkül neked

(#7950) lsc válasza Misua (#7944) üzenetére


lsc
nagyúr

Az órajelek a driver hibája, a hőfok meg függ a ház szellőzésétől is. Az a hőfok játékok alatt legalább 10 fokkal kevesebb, az meg teljesen jó, de a 80 fok körüli sem sok, többet is bírnak ezek a csipek. Visszaolvasva nálad a szellőzés nem jó, nálam 33-34 fokos a kártya 33%-os ventivel alapjáraton.

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.