Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16751) lipido válasza d@minator (#16750) üzenetére


lipido
senior tag

Eddig semmi bajom nem volt/van vele. Szerintem lehet már vagy ... saccperköbö 7-8 éves! Cskhát sztem a 6870 megszakítaná! Egy hetes a kicsike, és nem tehetem bele wáááá ;] :O :o :((( :W :(

[ Szerkesztve ]

(#16752) @matthew@ válasza lipido (#16751) üzenetére


@matthew@
őstag

Miért nem veszel másik tápot?

Matthew 24:42

(#16753) lipido válasza @matthew@ (#16752) üzenetére


lipido
senior tag

Azon vagyok, csakhát ez a válság, no meg O.V beb@szott! Kicsi pénzért meg csak x@rt kapnék!

Szerk: Ha megszánna vki mondjuk részletre, szivesen efogadom :B :K :R

[ Szerkesztve ]

(#16754) @matthew@ válasza lipido (#16753) üzenetére


@matthew@
őstag

Ez igaz. Én az elmúlt évek eseménye miatt nem tudok VGA-t venni hála az összes vezetőnek :U

Matthew 24:42

(#16755) d@minator válasza lipido (#16751) üzenetére


d@minator
addikt

Szerencsére nem sokat fogyaszt az a kártya így egy minőségibb 400W-os is bőven elég neki. Sajnos azok is 9-10e-be vannak. Amúgy is venned kellett volna ha a régi 7-8 éves.

Ha már OFF-olunk: a kártyához adott Dirt3 kupont ez évben kell felhasználni. Ha utána eladnám a kártyát el tudom vele adni a Dirt-öt?

(#16756) lipido


lipido
senior tag

Szerintem az a kód a letöltött játékhoz való, és mivel regisztrálod a játékot az acc-odhoz, más acchoz nem lehet felhasználni (onlány) offline természetesen fel lehet, de akkor kb annyit ér, mint bármelyik törött játék!

Szerk: Mondjuk én EZT a tápot néztm, csak kicsit gyanús az ára!

[ Szerkesztve ]

(#16757) lipido válasza lipido (#16756) üzenetére


lipido
senior tag

Esetleg HIPRO?

(#16758) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Helló!
Szerintetek az működne, ha egy két pci-express slotot tartalmazó lapba beteszek egy 6850-es kártyát és mellé egy 8600gt-s kártyát. Előbbi a játék miatt kell, utóbbi meg, hogy legyen 4 monitor kimenet.

(#16759) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Skyrimet valaki próbálta már?
Szép a grafika és jól is fut 1600x1200 8xAA 16xAF UltraHigh nagy tájnál 30FPS alatt még nem volt, igaz az elején járok most jöttem ki a barlangrendszerből, ott 60-40FPS között van.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16760) Gaboman


Gaboman
nagyúr

A Skyrim furcsasága hogy a kártyát nem használja ki igazán, ingadozik, 89-50% között, átlagosan 65-70%ban hajtja csak ki.
MSI Afterburnerrel monitoroztam, kipróbáltam 4xAA és 8xAAval is, semmi változás FPSben.
Sokkal jobb értékeket lehetne kapni ha rendesen meghajtaná a kártyát, melegedni sem melegszik 55fok fölé nem ment a játék alatt.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16761) Attix82 válasza Gaboman (#16760) üzenetére


Attix82
őstag

CPU limit?

(#16762) Gaboman válasza Attix82 (#16761) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Q8400 3300Mhz, nem tudom hogy CPU limitem lenne e?
De elképzelhető, lehet egy jobb procival sokat javulna a dolog.
Most levettem az AA és AFet is teljesen így is pont ugyanazokat az értékeket produkálja, semmi jelentősége hogy rákapcsolom őket, valami más végett van ugyanaz az érték.
De nem a kártya limit az biztos.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16763) TheCube válasza Mr. Teddy (#16758) üzenetére


TheCube
csendes tag

kizárt dolog, hogy működne.. mivel ilyen felállásban csak physx-re használhatnád az nv karit, és ahhoz is csak patch-el driverek kellenek vagyis hogy azzal menne csak.

mivel gondolom nincsen hardveres gyorsítású lucid hydra chip az alaplapodon.?

ilyen pl az asus crosshair iv extreme

TheCube

(#16764) Attix82 válasza Gaboman (#16762) üzenetére


Attix82
őstag

Feladatkezelő, mennyin megy a proci magjai...de szerintem ott keményen CPU limit van...nekem is volt Q8400@ 3,4 Ghz :)....de sajna az gyenge már.

(#16765) Mr. Teddy válasza TheCube (#16763) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

De nem akarom összekötni híddal a két kártyát. Csak menjen egymás mellett hogy legyen sok monitor, de játékra csak egyiket használná.

(#16766) TheCube válasza Mr. Teddy (#16765) üzenetére


TheCube
csendes tag

semmiféle képpen se tudnák a radeon és az nv-t híddal össze kötni :D ha szeretnéd sem :D
de ezt így akkor sem lehet sőt még valószínű hogy hydra chippes lappal sem ebben a formában ahogy te szertnéd.. amit te szeretnél az a radeon eye infinity technologia

TheCube

(#16767) Mr. Teddy válasza TheCube (#16766) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Na várj, félre értesz!
Nem akarok úgy játszani, hogy egyszerre 4 moncsin menjen a játék.
A játék elég egy monitoron, az ati kártyán, csak kéne még egy kártya, ami megy, ha a windowsban vagyok.

(#16768) d@minator válasza d@minator (#16746) üzenetére


d@minator
addikt

Na azért így este lehet hallani alapon, hogy van ennek a VTX3D 6850 ventinek egy kicsit idegesítő hangja. Ezért átírtam 60C fokig 25%-ra a venti fordulatot.
A művelet egyszerű:
1. GPU-Z-vel lemented az eredeti BIOS-t.
2. ATI RBE programba betöltöd a lementett BIOS-t és a FAN fül alatt elvégzed a módosítást. Utána elmented a BIOS-t más néven.
3. ATI Winflash programba betöltöd a módosított BIOS-t és Program gombra kattintva már fleasheled is. Újraindítás után kész vagy.

(#16769) TheCube válasza Mr. Teddy (#16767) üzenetére


TheCube
csendes tag

akkor sem kivitelezhető ez igy.

már csak azért sem mert ati és nvcidia egymás melett? :F

nncs is hivatalosan ilyen driver amik megtűrik egymást.

[ Szerkesztve ]

TheCube

(#16770) smisa válasza Mr. Teddy (#16767) üzenetére


smisa
őstag

Erről az egyetlen megoldásról hallottam eddig [link] azóta update is van hozzá.

Itt nem az volt a cél amit TE akarsz de ezt az egy megoldásról tudok ahol akét kártya elmegy egymás mellett

[ Szerkesztve ]

(#16771) Misua válasza d@minator (#16768) üzenetére


Misua
senior tag

Másik (egyszerűbb) módszer hogy PCS+ biost rakod rá. 100% az együttműködés, mivel egy annyuk van (TUL)
Jobb a ventiszabályozás, visszaáll 100/150-re, na meg eleve 820/1100-n ketyereg

[ Szerkesztve ]

(#16772) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Ma este megyek 1 ilyenért:GIGABYTE GV-R687OC-1GD
Erős fenntartásaim voltak giga-val szemben, mert 5770 kategóriában elég hulladék kártyákat gyártott, alaplap terén sincsenek mostanában a top-on. A fórumot olvasgatva viszont jókat írtatok erről a kariról, ezért is bólintottam rá végül :) Nyugtasson meg azért plz vki hozzá értő, hogy nem fogom megbánni, hogy nem Sapphire-t vettem :)
:R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#16773) TheCube válasza zoleeno1 (#16772) üzenetére


TheCube
csendes tag

nekem van egy másfél hetes zsir uj sapphire karim ha gondolod elboltolhatjuk rá.

(bár csak azért mert giga lapom is van,életemben először)

amúgy nem tudom, nekem 9800gt oc rev2 volt anno gigából és nem jött benagyon nem.

[ Szerkesztve ]

TheCube

(#16774) zoleeno1 válasza TheCube (#16773) üzenetére


zoleeno1
addikt

ment pü :)

a véleményeket azért várom még a giga-ról :) :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#16775) Mr. Teddy válasza TheCube (#16769) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Értem. És ha két nvidia kártyát tennék be? Azzal nem lenne gond?
Egy erősebb kari meg egy 8600gt.

(#16776) lipido válasza zoleeno1 (#16774) üzenetére


lipido
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#16777) d@minator válasza Misua (#16771) üzenetére


d@minator
addikt

Próbáltam amit Lord Vader belinkelt de mikor kiírta, hogy eltér vagy nem tudom már mi volt nem nyomtam tovább. Azért sem mertem, mert az órajelek eltérnek a Lord Vader eredeti órajelétől. Lehet más a kártya? Ez X edition.[link] Nálam 800/1050MHz az övé kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#16778) TheCube válasza Mr. Teddy (#16775) üzenetére


TheCube
csendes tag

ezek régi karik.. ujabbal lehet már

TheCube

(#16779) emmm


emmm
senior tag

Tegnap kipróbáltam az új 6850-em...istenkirály kártya! :C Jó ez a Gigabyte OC-s változat...csak egy 6-pines csati van rajta, és még 2 centivel rövidebb is, mint a 4870-em volt :)
Különbség ~70-80 % teljesítménynövekedés...

#16772) zoleeno1

Szerintem nem fogod :)

[ Szerkesztve ]

(#16780) emmm válasza Gaboman (#16762) üzenetére


emmm
senior tag

Az i5 2500K-mal alapon röccenésmentes volt a 4870-es kártyával is.

(#16781) Misua válasza d@minator (#16777) üzenetére


Misua
senior tag

A kari teljesen ugyanaz, csak nálad plusz pénz ellenében más matricát rakták rá egy szép nagy X betüvel, mely OC-re utal...igaz nem túl nagy ez az OC ;)
Biosz csere után megváltozik az alapórajel, nálam volt 775/1000 lett 820/1100...már csak egy tripla X matricát kéne ráragasztanom :D

Bios updateléskor nekem nem írt ki semmit, igaz én parasztosan updateltem a bioszt. Nem DOSból ahogy a fehér emberek szokták, hanem egyszerüen asztalra csomagoltam ki a winflasht, azt onnan indítottam ;]

(#16782) csucsbicep válasza emmm (#16779) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

C2D mellett?

(#16783) d@minator válasza Misua (#16781) üzenetére


d@minator
addikt

Megpróbáltam ezt a BIOS-t is. Ezt írja: Subsystem ID mismatch. Ezután tovább a continue-ra semmi. Winflash 2.0.1.14

(#16784) Gaboman válasza zoleeno1 (#16772) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ugyan ez van nekem is, nem fogod megbánni előre leszögezem, hűs, halk még terhelés alatt is.
SOC órajeleit viszi, erős, jó kártya.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16785) csucsbicep válasza csucsbicep (#16782) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Vagy 2500K-d van, mert az adatlapod néztem csak?

(#16786) zoleeno1 válasza csucsbicep (#16785) üzenetére


zoleeno1
addikt

szerk: bocs, rossz helyre ment a reply, (#16784) Gaboman-re írtam.

köszönöm a választ, neked is emmm :R Este majd jól letesztelem/megf*ngatom a kicsikét :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#16787) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Ha vennék egy 6870-es kártyát, amin van 2 dvi, 2 minidisplay port, azt rá lehetne egyszerre 4 monitorra kötni? Tehát működnek a kimenetek egyszerre, úgy hogy rajtuk más-mást jelenítek meg?

(#16788) lsc válasza Mr. Teddy (#16787) üzenetére


lsc
nagyúr

Sapphire flex verziók [link] tudnak egyszerre 4 megjelenítőt kezelni /nem csak 6870, a lényeg a flex verzió/. Azt viszont nem tudom hogy a négy monitor milyen elosztásban mehet.

Az élet kegyetlen .

(#16789) HabyRolika


HabyRolika
tag

sziasztok

a Gigabyte 6870OC és SOC között mi a különbség??

köszi

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#16790) @matthew@ válasza HabyRolika (#16789) üzenetére


@matthew@
őstag

Én úgy tudom h igazából csak az a +50Mhz-s GPC órajel különbség ja és a memória órajele is +50Mhz-val jobb a SOC verzió javára. Én a SOC verziót néztem ki magamnak, de mind2 ugyan olyan elméletileg, hűtésben is. A kérdéses igazából az h neked az a +50Mhz megér-e annyi különbséget :F

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#16791) gbal65 válasza emmm (#16779) üzenetére


gbal65
aktív tag

Azért nincs az 70-80% :N

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#16792) Asbee


Asbee
veterán

Valakinek nincs ötlete ezzel mit lehetne kezdeni? A monitorom 1920-on 60hz-et tud. 11.10-es driver óta újonnan telepített játékoknál, teljes képernyőn alapban nem 60hz-en van a játékban, a kép elsötétül és írja hogy 1920x1080 60hz kéne. Ablak módban be tudom állítani vagy kisebb felbontásban, de van olyan játék ahol nem tudok képfrissítést állítani, ott full screenben szintén sötét kép, felirattal.

(#16793) TheCube válasza Asbee (#16792) üzenetére


TheCube
csendes tag

töltsd le a 11.11 drivert.. nekem megoldott egy jópár bugot.

TheCube

(#16794) Asbee válasza TheCube (#16793) üzenetére


Asbee
veterán

Azt használom de nem változott semmi.

(#16795) csucsbicep válasza TheCube (#16793) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

11.11 stabil driver lett?

[ Szerkesztve ]

(#16796) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Nos elhoztam a GIGABYTE GV-R687OC-1GD-t Pocok9b kollégától és eddig nagyon pozitív csalódás a gigában :) Mint azt du. írtam féltem tőle, azért is kértem a megerősítéseket, de eddig kiváló. Sz@rrá terheltem furmark-al, 1 órás 99-100% load után sem ment 63 fok fölé és a 3 venti is nagyon csendes. 3DMark 11 tesztem ilyen lett (alap, performance) beállításon. Ebben a kategóriában nem nagyon tudom, ez mennyire számít jónak? Húzni nem húztam, gyári 915/1050 órajeleken megy. Játékokra most nincs időm, de éjjel, vagy holnap rámegyek Crysis 2-vel és BF3-al, ott majd elválik mire képes a kicsike :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#16797) Roliiii válasza csucsbicep (#16795) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Nekem hibátlanul fut.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#16798) Asbee


Asbee
veterán

Azt vettem észre hogy 100 Hz-re is lehetne állítani a monitort, amit nem tud fullhd-ban és sokszor arra állítja be automatikusan. Régebben nem volt winben se 100Hz-re állítási lehetőség. Most van.

(#16799) TheCube válasza csucsbicep (#16795) üzenetére


TheCube
csendes tag

nekem ilyen driver lefagyos dolgokat megoldott.. volt egy pár program amitől kiakadt az ati driver ha el akartam inditani.. na most azok mind jók.

TheCube

(#16800) csucsbicep válasza TheCube (#16799) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nálam 10.10 nem volt jó, most 11.9 van fent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.