Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) miresz válasza belinho (#16243) üzenetére


miresz
veterán

sinya85 kolléga szerint már pedig igen is csoda proci,hisz egy 6850 társaságában a BF3-at is 50-60FPS-el vitte FULL HD/full garafikai beállítások mellet.Ez szerintem is csoda.Csupán ezért voltam kíváncsi rá. Persze lehet etetni a népet hülyeséggel,csak annak nem ez a topicja.

(#16252) Turbolada II válasza miresz (#16251) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az i3-2100 is elveri az E8XXX sorozatot, pedig az sem egy komoly proci.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#16253) miresz válasza Turbolada II (#16252) üzenetére


miresz
veterán

Nem hiszem! :N :DDD Ez mindent visz! :DDD

(#16244) smisa: Nem minden pénz kérdése,tudod: AMD smarter choice. Különben sem nekem van méregdrága Intel konfigom,mert az Intelre mindent el lehet mondani,csak azt nem,hogy olcsó lett volna valaha is.Sajnos. Újan kb kétszer olyan drága volt mint az akkori Athlon megfelelője,és nekem akkor is AMD volt.

[ Szerkesztve ]

(#16254) smisa válasza miresz (#16253) üzenetére


smisa
őstag

mondtam ne ved támadásnak csak irigykedek a konfigodra nekem az alap már lassan 3 éves akkor lett intel akciósan :B évente cserélek benne valamit (deszka vga ram vga cpu), sajna most én is kezdem látni a végét a dolognak a S775 már haldoklik nagyon, mint írtam én a Q6600 cseréltem e8500 szinte szőrén és nekem megérte mivel a +órajel jobban kinyomja azokon a játékokon a szemét a gpunak amivel én játszom ennyi de tudom hogy a legkomolyabb tétel a gépemben a VGA :B

[ Szerkesztve ]

(#16255) smisa válasza Turbolada II (#16252) üzenetére


smisa
őstag

ezt azért szívesen megnézném főleg mondjuk költség teljesítmény arányba :DDD

(#16256) HabyRolika


HabyRolika
tag

végre ma megjött az új cuccok egy része :) !!!
ASROCK 970 Extreme 4
Phenom II 955BE
FSP HEXA 500W
2x4Gb Kingston HyperX BLU DDR3 1600Mhz

ehez jó lenne egy ilyen videókártya(Mhz ilyenek stimmelnek)??!

[link]

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#16257) Turbolada II válasza smisa (#16255) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az i3 5 ezer forinttal drágább az E8200-nél és ráadásul nem használt. Olcsóbb hozzá a memória, szóval csak az alaplap komolyabb tétel. Az i3-2100 még az E8600-at is elveri, főleg akkor, ha játékon kívül másra is használod a gépet. Milyen ár/érték arányról beszélsz?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#16258) csucsbicep válasza Turbolada II (#16257) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem kicsit veri el az E8600-ot.

(#16259) smisa válasza Turbolada II (#16257) üzenetére


smisa
őstag

Adott, hogy van egy konfigod mondjuk alaplap amibe megy egy E5300 van ramod ami ha nem is 1066-n de 900 elmegy és van egy hűtőd ami elég jó akkor mire is kell költeni és menyit ? mert ezt eladni nem tudod mostanság hidd el én próbáltam max veszel egy e8500 20k-ért és akkor kérlek írd le mennyi egy új lap +mem + i3 és akkor beszélgesünk.

Erről az ár/érték arányról beszélek :W

az hogy a régi cuccoknak fent az ára az csak azért van mert mindenki a meglévőt probálja minél olcsóbban upgradelni tetszik érteni? Mert erről beszélek

(#16260) lsc válasza HabyRolika (#16256) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen.

Az élet kegyetlen .

(#16261) Turbolada II válasza smisa (#16259) üzenetére


Turbolada II
őstag

Proci 5K, alaplap 10K, memória -2K. Ez 13e Ft. Cserében van egy sokkal jobb gépem. :)
USB3-ról, proci IGP-ről, alacsonyabb fogyasztásról nem is beszélve.

Ez a 12-13e Ft 20% teljesítménytöbbletet ad kb. Ha a játékokat nem nézzük 30-40%-ot.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#16262) Kalos7


Kalos7
tag

Gigabyte GF GTX460 SE 1GB 256bit DDR5
MSI Radeon HD6790 1GB 256bit DDR5

Melyik VGA képes jobb teljesítményre 22 colos Full HD monitornál?

(#16263) Turbolada II válasza Kalos7 (#16262) üzenetére


Turbolada II
őstag

Kb. egálban vannak, de talán a GTX460 SE valamivel jobb.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#16264) Kalos7 válasza Turbolada II (#16263) üzenetére


Kalos7
tag

GTX460 SE-ből milyen márkát javasolsz, melyiket érdemesebb megvenni?

(#16265) gbal65 válasza smisa (#16259) üzenetére


gbal65
aktív tag

Ezt csak kb úgylehet megvalósítani, hogy a félretett/kuporgatott pénzből pár hónap után lesz annyi az összeg, hogy a töredék áron eladott S775 konfigot kipótolod+30K-val. (ismerős szituáció ám.)

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#16266) Turbolada II válasza Kalos7 (#16264) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nekem az MSI általában bevált. Mennyi pénz szánsz rá?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#16267) gordonfreemN válasza Turbolada II (#16266) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem is jó márka az MSI. Most egy alaplapom van tőle, de anno volt egy FX5800 (XT?) -m :Y még abba az időbe. Nagyon tetszett :K

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16268) zolisx4 válasza gordonfreemN (#16267) üzenetére


zolisx4
őstag

Jó márka de nekem úgy cincogott mintha muszáj lett volna Msi 5850 Twin Frozr II volt .
Vagy változott valami ? :F

(#16269) HabyRolika válasza lsc (#16260) üzenetére


HabyRolika
tag

köszönöm!!!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#16270) gordonfreemN válasza zolisx4 (#16268) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez alaplap és táp függvénye is.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16271) smisa válasza Turbolada II (#16261) üzenetére


smisa
őstag

nem igazán értem ezt az okfejtést de ha veszel nekem 13k ért egy alaplap proci mem kombót már most küldöm a pénzt, nem a különbözet a fontos hanem a befektetett pénz ami kapásból 60-70k, és lesz egy i3-m ami 1 év múlva megint karcsú lesz

(#16272) belinho válasza miresz (#16251) üzenetére


belinho
senior tag

A hozzászólásodból látszik, hogy nincs meg neked a játék, és így is véleményt mondassz róla pedig nincs igazad.
A játék rohadt jól van optimalizálva, nagyon sokat dolgoztak rajta, hogy jól fusson meg az AMD is állandóan dobálta a preview meg beta drivereket.
Én nem játszok multiba, mert oda kevés a procim, meg időm se nagyon van rá de a campaign része is csodásan fut.
Ha meg nem hiszed akkor ott egy friss cikk a játékról az ipon.hu-n, ezt nem sinya85 készítette, de azért ez furcsa, hogy ezen a gépen is jól megy, pedig ez még az én gépemnél is gyengébb.
Egy Athlon II X2 és egy 5770-nel 1920X1080 high graf átlag 30-40fps, ultra-n meg 1280x720-ban is remekül fut, akkor gondolhatod, hogy egy erősebb e8500-as meg egy 6850-es ami jóval erősebb az 5770-nél még ennél is jobb eredményeket produkál.

(#16273) miresz válasza belinho (#16272) üzenetére


miresz
veterán

Ha egy kicsit többet olvasnád a fórumokat akkor rájönnél,hogy mekkora baromságokat beszélsz. Még az FX6100-al is leteszteltem a játékot. Baromságokat meg mondtam már lehet beszélni,de ez nem az a topic. Szerintem maradj az évenkénti 209 szakmai hozzászólásnál.

(#16274) Asbee válasza belinho (#16272) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem megvan a játék. Phenom II x4 (3,6) 8 giga ram , 6850 (920/1125). 1920x1080, minden Ultra és bekapcsolva, kivéve Terrain Quality, az High , 2x AA, 8x Anisotropic filter. Átlagban 35-45 fps. Ez single, multit majd este kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#16275) GeneraL_XTX válasza Asbee (#16274) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

multiban vedd csak le szépen high-ra, élsimítást felejsd el. és örülhetsz ha úgy normálisan elmegy:) és lehet hogy így se lesz meg a minimum 35 FPS-ed mondjuk egy Caspian Borderen

[ Szerkesztve ]

(#16276) Asbee válasza GeneraL_XTX (#16275) üzenetére


Asbee
veterán

Persze, ott mindenképpen leveszem. Csak nem tudom itt páran miről beszélnek, amikor singleben is elég gyakran van sajnos éppen 30 egypár fps.

(#16277) smisa válasza miresz (#16273) üzenetére


smisa
őstag

Hát pont az FX6100-ról lehet olvasgatni hogy használatban nem hozza a teszt eredméyneket, de lezárva részemről a téma :R

(#16278) gordonfreemN válasza belinho (#16272) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem phenom 2 maggal mikroakadások, voltak, 3 maggal 3,6-on ez megszűnt. HD6850-el a multi 40-65 FPS között ingadozott, inkább a 40 környékén járt, zárt tereknél ment feljebb, illetve ahol a látótáv nagymértékben lecsökken. Mindez 900-on hajtott maggal, 1440x900!-ba minden high-on, minden szürés (AA,AF, HBAO->SSAO) kikapcsolva. Na már most ugyanezzel a konfiggal (3maggal stb) single módban 44-69 volt az első pálya első pár percének a mérése (amikor ránk lőnek), de ott ultrára volt állítva minden beállítás, plusz a szűrés is be volt kapcsolva egy gyengére.
Szerintem nem lehet megállapítani egy teljesen más konfigról, hogy az hogyan vinné a gammát. Sok minden beleszól a képletbe.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16279) miresz válasza smisa (#16277) üzenetére


miresz
veterán

Pont,hogy egyedül a BF3 alatt teljesített észrevehetően jobban az FX6100 a Phenom II-nél. Olvasd el a blogomat,ha érdekel amit írtam róla.

(#16280) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

szerintetek az msi afterburner miért nem engedi a giga 6850 oc karim gpu clockját 850-nél magasabbra állítani, míg a sapphire trixx viszont igen. de a trixx-nél nem tudom rendesen beállítani, hogy adott hőmérsékleten mennyin mennyen a venti, mert minden gép újraindításnál visszaállítja az alapra

az msi-ben viszont jól működne. amúgy most mi a legfrisebb bios erre a karira?

(#16281) Ricsiii1992


Ricsiii1992
tag

:W :W
Elmehet az összes 32e ft-ért MSI 6870-et áruló bolt a jó **********-ba!
Írtam emailt két boltnak is.
Az első visszaírta, hogy 5 napon belül már tudják is küldeni. Mondom tiszta jó, megrendelem 32-ért...GTX-emet elviszik 25körül...
Másnap nézem az oldalt...levették a karit...inkább nem írom le mit gondoltam...

Aztán visszaírt a másik bolttól egy kedves nő, hogy már van raktáron a kártya, szombatra meg is kapom, ha megrendelem.
Aztán ez a **** bolt tegnap levitte az árat 32e-ről 30.500-ra. Na tiszta jó, gondoltam én, 32e-ből kijövök postával.
Erre ma nézem a linkemet... és 54.679Ft az MSI.

:((( NET-RUN Computer, http://rdigital.hu/
Ez volt az a két bolt. Az a durva, hogy még válaszra is méltattak...ezért gondoltam, tényleg van nekik.(meg ugye írták is hogy van...direkt rákérdeztem, hány nap rendeléstől)
Azért ment egy szép kis fél oldalas válaszlevél mind a kettőnek.

(#16282) GeneraL_XTX válasza Ricsiii1992 (#16281) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

most tényleg komolyan is gondoltad hogy ennyiért kapsz egy 6870-et? Really? :U

ezt az árgépes dolgot csak azért csinálják hogy ők legyenek az első helyen. A többi majom meg megy utána hogy nehogy már náluk drágább legyen.

[ Szerkesztve ]

(#16283) miresz válasza GeneraL_XTX (#16282) üzenetére


miresz
veterán

Az árgépen szereplő boltok többsége kamu fos.

(#16284) Ricsiii1992 válasza GeneraL_XTX (#16282) üzenetére


Ricsiii1992
tag

Hát, kezdetben nem.
De miután konkrétan megírták válaszemailben:

"Kedves Richárd!
A videókártya már van raktáron, amennyiben megrendeled, szombaton tudod átvenni a terméket.

Üdvözlettel:
Pandur Éva
Rajkai Digital Bt.
"

a másik meg:
"Kedves Richárd, 5 napon belül tudjuk a kártyát beszerezni.

Üdvözlettel:
Mészáros Tibor
NET-RUN Computer
"

Gondoltam, azért a szemembe nem hazudnak....de mégis...marad a 768-as GTX460 :D...850/4100-ra húzva úgyis 6850 felette tud kicsivel. Csak ugye a vram...szerencsére tökéletesen fut a Battlefield 3 multi 1920-ban high-on 30+ fps-el.

Szerk.: kaptam választ a NET-RUN-tól, fél oldalban elnézést kértek. "Sajnos a nagykerben, ahonnan a több ezer termékről kapjuk az árlistát bizony valaki rosszul árazott."namind1....egy életre megtanultam, hogy ezeket még figyelembe se kell venni, mert tuti vmi nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#16285) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

mivel tudnám letesztelni, hogy a kari egy adott tuningnál stabil-e és nem fog kékhalálozni vagy esetleg kikapcsolni

(#16286) Kalos7 válasza Turbolada II (#16266) üzenetére


Kalos7
tag

Innét néztem GF GTX460 SE-set:
http://www.argep.hu/trend/GTX4/Gtx-460-1gb.html

40-en alatt melyiket érdemes megvenni, melyik a jó márka?

[ Szerkesztve ]

(#16287) lsc válasza Kalos7 (#16286) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt [link] a topicot láttad, ez az ilyen kérdésekért van. Ha meg megvan a kártya típusa akkor a topicjában ismerik a legjobban, talán ott kellene érdeklődni.

Az élet kegyetlen .

(#16288) Ricsiii1992 válasza kungzi (#16285) üzenetére


Ricsiii1992
tag

Szerintem felesleges Furmark-kal kínozni.
Teszteld azokkal a játékokkal, amikkel játszol. (én pl. dirt3, F1 2011, crysis, bf-el szoktam nézni, röktön kiderül, ha nem stabil a kártya)

(#16289) kungzi válasza Ricsiii1992 (#16288) üzenetére


kungzi
veterán

köszi. már cs source alatt kiderült hogy nem az. most 930/1150-en megy alapfeszen :)

(#16290) belinho válasza miresz (#16273) üzenetére


belinho
senior tag

Én beszélek baromságokat?
Az iponos teszt is téved akkor? Miért nem lehet elhinni, hogy egy gyengébbecske gépen is jól fut a játék.
Nem pazarlom rád tovább az időmet, van aki dolgozik is ebben az országban és van magánélete nem egész nap a ph-t, meg a fórumokat olvasgatja.

(#16291) csucsbicep válasza Ricsiii1992 (#16288) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez, így van. Furmark hőmérséklet tesztelésére jó nem stabilitás vizsgálatra.

(#16292) agemate


agemate
addikt

Sziasztok! Kicserélték a Sapphire 6850 kártyámat (kerregett rajta a venti) és érdekes dolgokat tapasztaltam az új kártyával:

- ~2cm-el hosszabb
- zöld a NYÁK
- nem hátul, hanem felül van a tápcsatlakozó

Mindezek közben a kártya teljesen ugyanúgy néz ki, ahogy ki kell neki néznie.

:U

(#16293) polonic válasza agemate (#16292) üzenetére


polonic
félisten

Gondolom, ez egy új reviziója.

(#16294) agemate válasza polonic (#16293) üzenetére


agemate
addikt

Én is erre gondolok, de miért lett hosszabb vajon? Éppenséggel elfér, de jól meg kellett variálnom a kábelrendezést, hogy elérjen a tápcsati a helyére.

(#16295) GeneraL_XTX válasza miresz (#16251) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Single-ben mindenképp, mert ahhoz a scriptrengeteghez proci nem sok kell,de multiban már nemigen hinném h versenytársa lenne az intel prociknak.

(#16296) miresz válasza belinho (#16290) üzenetére


miresz
veterán

Az Iponos teszt nem téved,de azért kicsit messze áll tőle amit állítottatok,hogy idézem még egyszer:"FullHD-ban Full grafikai beállítások mellett 50-60FPS-el viszi a játékot" az E8500+6850. Na ez az ami nem igaz.Félre értettél. Én nem azt mondtam,hogy esetleg kisebb felbontáson,vagy alacsonyabb grafikai beállításokon nem fut jól a játék,a konfigotokon.

Ui: Senki nem mondta,hogy pazarold rám az idődet,és képzeld el én is dolgoztam,és most értem haza. Üdv: Miresz.

Részemről OFF.

(#16297) gordonfreemN válasza GeneraL_XTX (#16275) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Amúgy érdekes, hogy stauffenberg az ellenkezőjét írja.[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16298) Karajev7


Karajev7
tag

Scythe Musashi VGA-hűtő rámegy a 6870es kártyára?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#16299) GeneraL_XTX válasza gordonfreemN (#16297) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ha nekem nem hiszel kérdezz a fórumjában.

az én 6870-em se bírja, majd pont a 768MB-os GTX-e fogja bírni nem?

(#16300) gordonfreemN válasza GeneraL_XTX (#16299) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem írtam, hogy nem hiszem, csak hogy érdekes a teszt konklúziója. Nekem is az a véleményem, hogy ha nem is rosszabbul, de jobban se semmivel. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.