Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16501) polonic válasza Beri (#16500) üzenetére


polonic
félisten

Olvasd el az egészet, ne csak ezt ragadd ki belőle.

Ja, és egyébként meg a QVL listában az a GEIL ram benne van típuszsámra teljesen azonosan, amit én vettem.

(#16502) Beri válasza polonic (#16501) üzenetére


Beri
addikt

Akkor ugyanaz a helyzet. Hibás lap.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16503) polonic válasza Beri (#16502) üzenetére


polonic
félisten

Ne beszélj már zöldségeket!

Miért lenne hibás? Az előbb leírtam, hogy a gép, a lap, minden, azóta is műkdök. . .
Goodram és kingmax memóriákkal. A goodram meg benne sincs a QVL-ben. . .

Mégis hogy van ez akkor?

Nem, nem inkompatibilitás, mi? Na jól van. Én befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#16504) alibaba78 válasza Beri (#16500) üzenetére


alibaba78
őstag

"Én olyannal találkoztam, hogy egy VTX3D HD6770 egy Asrock (1155 foglalatú) lapba nem adott képet, másik lapba igen. A lap egy Sapphiral adott képet, viszont ha windwosból újraindítottad a gépet már nem volt :D....kikapcs gép majd újra be és megint volt. Lapcsere gyógyította meg a dolgot, tök ugyan arra a fajtából.

Vagyis szerintem egy lapcsere megoldaná a problémát."

Egyertelmu, hogy a lap volt hibas mert mindket kartyaval szarakodott. Az en esetemben viszont nem.

[ Szerkesztve ]

(#16505) Beri válasza polonic (#16503) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem továbbra is laphiba. Nem cserélgetnék, hanem gariztatnék.

alibaba78: Ahogy nálam is gond nélkül működött a 6600GT, a 4850 viszont nem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16506) polonic válasza Beri (#16505) üzenetére


polonic
félisten

Elolvastad amit írtam?

Miért lenne hibás? Az előbb leírtam, hogy a gép, a lap, minden, azóta is műkdök. . .
Goodram és kingmax memóriákkal. A goodram meg benne sincs a QVL-ben. . .

Ismét leírom:
A gép kitűnően működik. NEM HIBÁS

Ez miért lenne hiba? Ez egy kurvára nagy inkompatibilitás.
Miket beszélsz te, atyaég. . .

[ Szerkesztve ]

(#16507) alibaba78 válasza Beri (#16505) üzenetére


alibaba78
őstag

De nalam a gtx 275 nem, 285 igen, 470 igen, 460 nem, 6850 igen, 6870 igen, 4870 igen. Nem hinnem, hogy a lap volt hibas. Jah, az uj vevo sem panaszkodott meg ra eddig. Ennyi, a tovabbiakban feladom.

(#16508) Beri válasza polonic (#16506) üzenetére


Beri
addikt

Mi más lenne, ha nem hardverhiba? Ha még tesztelték is koppra ugyanazzal a memóriával?

alibaba78: Teljesen biztos vagyok benne, hogy vannak emberek, akik ugyanazt a lap-VGA párost használják, ami nálad nem működött.
Ez is ugyanaz a helyzet, mint amikor a lakótársam G500-as logi egere minden felületen tévesztett, kivéve egy tízezer forintos razer padot, meg a boltban egy asztallapot. Nem lehetett gariztatni, mert elvileg működött. Gyakorlatilag meg használhatatlan volt. Bújtuk a fórumokat, találtunk megelégedett vásárlókat, akik ugyanazt az egeret használták pontosan ugyanolyan padokkal, amilyenekkel mi próbáltuk, minden hiba nélkül. Ez sem inkompatibilitás, simán csak hibás volt az egér.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16509) Hikvision válasza Beri (#16508) üzenetére


Hikvision
senior tag

Akkor meglehetne fogalmazni úgy, h akadnak egy adott konfigurációban lévő egyedi inkompatibilitási esetek.

20 éve a PH-n.

(#16510) alibaba78 válasza Beri (#16508) üzenetére


alibaba78
őstag

Nem jo a pelda, ugyanis a lakotarsad eseteben tudni lehetett, hogy csak bizonyos feluleteken mukodik az eger, de meg mindig nem ertem, hogy az en esetemben hol a logika, hibaleiras.

(#16511) Beri válasza Hikvision (#16509) üzenetére


Beri
addikt

Amik hardverhibára vezethetők vissza.

alibaba78: Neked meg csak bizonyos VGA-kkal működött a géped. Ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16512) alibaba78 válasza Beri (#16511) üzenetére


alibaba78
őstag

Jah, csak eppenseggel tobb volt azoknak a szama, melyek mukodtek, mint azok, amelyek nem. Azon kivul a lakotarsad eseteben lehetett tudni az okot, ugyanis mint irtad, komolyabb feluleten (10k-s egerpad, es valszeg minosegi, hibamentes asztallap), mig nalam nem magyarazhato semmivel. De talan te tudod a valaszt.

(#16513) Begi válasza Beri (#16511) üzenetére


Begi
senior tag

Azért kategórikusan kijelenteni hogy HW hibához vezethetőek vissza kicsit durva.
Ilyen megmagyarázhatatlan esetekben általában nem a HW a hibás, hanem az SW. És itt most ne PC-s softwarekre gondoljatok.

[ Szerkesztve ]

(#16514) polonic válasza Beri (#16508) üzenetére


polonic
félisten

Jó, hardverhiba! Akkor hibátlanul használom a hardverhibás gépemet innentől.

(#16515) Beri válasza alibaba78 (#16512) üzenetére


Beri
addikt

Pont az aszallapon való hibátlan működés volt az igazán megdöbbentő, mert egy szétrúgott, ezeréves asztal volt, egyenetlen és teljesen random helyeken megkopott, karcolt, ütött-vágott felülettel. Jaés addig sem ötszáz forintos teszkós padokon próbálgattuk, hanem az én steelpad qck+-omon, az ő razer mantis-án, aláraktunk még razer goliathus-t, roccat taito-t, sota-t...
Simán csak hibás volt az egér, viszont nem jött ki minden felületen, így nem volt gariztatható. Csere lett a vége, mert 3 napon belül volt még. Kár érte, baromijó dolog az a szabadonfutó görgő.
Ugyanez a probléma szvsz nálad is. Nem 100%-os a lap, viszont nem jön ki a hiba minden kártyával.

polonic: Én is hibátlanul használtam a hardverhibás lapomat a 6600GT-vel, míg meg nem untam és vissza nem vittem a lapomat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16516) csucsbicep válasza dik (#16488) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én a helyedben visszavinném egyből. Te hibátlan, tökéletes termékért fizettél. Vegyél inkább Asust sztem.

(#16517) Beri válasza csucsbicep (#16516) üzenetére


Beri
addikt

Ezt mondom neki elejétől fogva. Azt írta, hogy komplett gépet vett. Akkor vigye szépen vissza az egészet egyben, aztán sakkozzák ki a boltban, hogy mi a baj. De valószínűleg csak user error volt, mert mióta beírta, hogy megy az új kártyája, nagyon csendben van :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16518) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!
Hamarosan beújítok egy Gigabyte 6870OC Windforce hűtéssel.
Véleményeket kérnék a kártyáról, teszteket elnézve gyári órajeleken szépen hozza az 5870 alapórajeles eredményeit.
Hangosság, melegedés, tuningolhatóság érdekelne.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16519) polonic válasza Beri (#16515) üzenetére


polonic
félisten

Csak azt nem értem, hogy ha hardverhibás a gépem, akkor miért működik most is? :U

[ Szerkesztve ]

(#16520) dik válasza Beri (#16517) üzenetére


dik
őstag

Ja mert dolgoznia is kell valakinek azért vagyok csendben. De most irom hogy már nem megy a cucc ismét nincs kép! Akárhogy mozgatom ezt a durung vga-t. 36 orából ment 2-t. Fogalmam sincs mi a baja. Lapot, vga, memot, procit vettem. De úgytűnik beszívtam szépen...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16521) kungzi


kungzi
veterán

mit kell ezen gondolkodni? ha másik lapban ment a vga, akkor a lapod a bűnös, ha ott sem ment akkor a vga

vidd vissza és mond hogy nem kóser vmi. csináljanak vele vmit

(#16522) dik válasza kungzi (#16521) üzenetére


dik
őstag

Ok gianni örülni fog.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16523) gordonfreemN válasza Gaboman (#16518) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha ez így van, máris lecserélem az 5870et

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16524) kungzi válasza dik (#16522) üzenetére


kungzi
veterán

de most őszintén kit érdekel, hogy örül vagy nem örül. ha xar, akkor xar. nincs mit tovább ragozni. vidd vissza és mond, hogy nézze meg és cserélje ki, gariztassa le. ennyi

(#16525) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Gondolkozom egy Gigabyte HD6870 Super OC-ben, de igazából nem tudom eldönteni h HD6870-ek közül melyiket lenne érdemes megvenni. Néztem Sapphire-t is, pl: FleX, Vapor-X és egyebeket, szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni? Az árkülönbség, h a Super OC drágább az nem érdekel annyira mivel legalább alapból tuningolt és én nem szeretnék tuningolni később sem nagyon, mivel félek a garivesztéstől. Szóval szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni márka és típus terén? Illetve most olvasgattam h valakinek nem ment Giga lapban a Giga VGA, ettől mennyire kell tartani vagy ritka, azt már levontam a beszélgetésekből h ott kell venni a VGA-t ahol a többi nagyobb dolgot, ez nálam meg is oldható.

Matthew 24:42

(#16526) Gaboman válasza gordonfreemN (#16523) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Erre alapozva mondom.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16527) alibaba78 válasza Beri (#16515) üzenetére


alibaba78
őstag

Csakhogy nalam nem az volt a helyzet, hogy mindossze 1-2 vga volt hajlando mukodni a lapban a 6-7-bol, hanem forditva, ami meg veletlenul sem enged kovetkeztetni laphibara. Mar csak azert sem, mert mindket gyarto kartyajabol volt, tobb generacion at a ket ev alatt, amig megvolt.

(#16528) gordonfreemN válasza alibaba78 (#16527) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mondjuk azt igaz nem vettem figyelembe, hogy OC. 5870 OC-zva 6970 felett lehetne ilyen alapon.
Milyen OC-t kapott ez a PCS 6870? Beelőzi a 6950-et, sőt helyenként még a 6970-et is? Ez hihető? :B

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16529) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok, erre megérné lecserélni egy 5770-et? nem nagyon találok olcsón 6870-et, 47körül van boltba ez használtan 33e lenne.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#16530) Malibutomi válasza gordonfreemN (#16528) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ott van 975/1150. De még igy sem kellene sztem.

(#16531) Gaboman válasza gordonfreemN (#16528) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az igazság hogy már a második teszt is hasonlóan néz ki.
Számomra is meglepő, bár én nem bánom ha tényleg ilyen jól mennek, viszonyítási alapom lesz most egy 5870 van a gépben.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16532) Beri válasza polonic (#16519) üzenetére


Beri
addikt

Ugyanúgy, ahogy az én hibás lapom azzal a kártyával. Azzal a párossal nem jött elő a probléma.

dik: Akkor vidd vissza. Majd kisakkozzák, hogy melyik a bűnös.

alibaba78: Ha a kártyák mentek másik lapban, akkor a lap a bűnös.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16533) @matthew@


@matthew@
őstag

Erre tud vki vmit mondani? Illetve ezt a tesztet amit előzőleg linkelt egy fórumtárs elnézve elég jó kis kártyák ezek, ezek most valós értékek lehetnek?

Matthew 24:42

(#16534) alibaba78 válasza Beri (#16532) üzenetére


alibaba78
őstag

Es ha a lapban masik kartyak mentek, akkor is? Micsoda logika....

(#16535) Beri válasza alibaba78 (#16534) üzenetére


Beri
addikt

Igen, akkor is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16536) gordonfreemN válasza Gaboman (#16531) üzenetére


gordonfreemN
addikt

BF3-as teszteket elnézve meg igencsak még a 6950-et is elveri az 5870. Na most akkor kinek legyen igaza?

[link]

De körülbelül igy nézhetnek ki az erőviszonyok[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16537) Beri válasza @matthew@ (#16525) üzenetére


Beri
addikt

A flex azt tudja, hogy nem kell dp-re kötni semmit az eyefinityhez, egyébként ugyanaz, mint a vapor-x. A giga hűtője orkánt csinál a házadban, hűt mint az állat, de nem süvít. Bár van, aki tart attól, hogy 3 venti forogjon csak a VGA-ján. Te döntesz.
Ha példa kell arra, hogy giga lapban giga kártya megy, itt vagyok mindjárt én. Még az előző VGA-m, egy 4850 is giga volt. Annál a fórumtársnál valószínűleg az egyik versenyző hibás, vagy user error van. Ilyen ez a popszakma.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16538) @matthew@ válasza Beri (#16537) üzenetére


@matthew@
őstag

Aham. Most gondolok bele h 2 ismerősnek is giga a lapja és VGA-ja és megy nekik szépen. Amúgy a Giga Super OC-s hűtése nagyon gáz lehet, vagy éppenséggel jó? Engem az nem zavarna ha 3 venti van rajta csak hangja ne legyen akkora mint a HD4850-emé, bár ez sem zavar annyira. Amúgy az 1. mondatot nem teljesen értem, mivel annyira nem vagyok jártas a témában, mi az a dp és eyefinity (bocsi ha nagy hülyeséget kérdezek de télleg nemtom mik ezek).

Matthew 24:42

(#16539) Beri válasza @matthew@ (#16538) üzenetére


Beri
addikt

A giga hűtője nem hangos, attól nem kell tartanod.
Az eyefinity az AMD sokmonitoros okossága (pl.: [link]), aminek van egy olyan megkötése, hogy a megjelenítők egyikét kötelezően DP-re (displayport) kell kötni. Tehát vagy egy natív DP-s monitorra van szükség, vagy egy aktív DP adapterre.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16540) Gaboman válasza gordonfreemN (#16536) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ki fog derülni mint mondtam egy 5870 van jelenleg a gépben, letesztelem mind a kettőt mit tudnak.
Amelyik színpatikusabb lesz az marad meg.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16541) gordonfreemN válasza Gaboman (#16540) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mikor várható teszt? Erre nagyon kíváncsi leszek...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16542) @matthew@ válasza Beri (#16539) üzenetére


@matthew@
őstag

Rendben, akkor sztem a Giga lesz a nyertes, amúgy akkor ha nem játszok/használom több monitorral akkor nincs jelentősége ennek az okosságnak ugye?

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#16543) Gaboman válasza gordonfreemN (#16541) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Remélem a héten tudok tesztelni!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16544) dik válasza Beri (#16532) üzenetére


dik
őstag

Én is sakkoztam egy jót vele. DVI kábelt kidobtam és beletettem egy régit átalakítóval evvel kis játék után (kártyamozgatás és reset után) megy szépen már pár órája. Nem tudom ennek mi köze hozzá. De ez javított a helyzeten valamenyit.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16545) gordonfreemN válasza dik (#16544) üzenetére


gordonfreemN
addikt

ööö, megfelelő DVI-vel köötted össze? (tudod DVI-A DVI-I DVI-D nem tudom van-e még)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16546) Jim Tonic válasza @matthew@ (#16538) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A venti jó, nagyon csendes. A VGA bivaly, de az enyémmel pl. lehet, hogy memória gondok vannak. Most egy darabig jó volt, de ma megint hibázott.
Most levettem alap órajelekre, 900/1000. Megnézzük itt, mit csinál. De cserés lesz, szerintem.
Előtti még nyüstölöm kicsit Linux alatt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16547) dik válasza gordonfreemN (#16545) üzenetére


dik
őstag

Öööö nekem egy van dvi amit a viewsonic vp930-hez adtak annó eddig bajom nem volt vele csak most. Vagyis ezzel a dvi-vel is ment egy pillantig aztán semmi. D-sub1 ír a monitor így jó. Játékokat is próbáltam hibátlanul viszi.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16548) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv, nagyon gondolkozom egy az ilyen fajta kártyák közül jelenleg egy Asus EAH 4850 1gb kártya van a tulajdonomban és a választásomat a legjobb ár/erő arány alapján szeretném megválasztani ami a nagy hátul ütőm az az hogy 450w os noname táp egységem van és ha az nem bírja el a 6870 et akkor valószínűleg csak 6850 et veszek de ha azt sem bírja el akkor ajánljatok egy olcsó tápot amin elmegy a 6870 mert akkor már azt veszek előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#16549) ///Krisz\\\ válasza gordonfreemN (#16536) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

"De körülbelül így nézhetnek ki az erőviszonyok"

Inkább a 1920x1200 mutatja a valóságot, mert ott már azért VGA limit van míg 1280x1024-ben inkább a proci dolgozik. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16550) Beri válasza Baryka007 (#16548) üzenetére


Beri
addikt

Nóném tápra semmit nem kötnék, nincs annyi pénzem, hogy megengedhessem magamnak a spórolást. Tápajánlós topic: [link]

@matthew@: Nem, nincs. Ettől flex a flex.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.