Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) Alastair' válasza hsnl (#16397) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 11.10-es driver nem jó, a BC2 nekem is csodálatos fagyásokat produkált. használd a 11.9-est.

Alister from Hell

(#16402) polonic


polonic
félisten

Érdekes.
Nekem semmi bajom ezzel a legújabb whql driverrel egyik játékban sem.

(#16403) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Frissíteném a drivert az aktuálisra és a kérdésem az lenne hogy szükségem van e a CCC-re ha Shappire trixxet használok?

Szóval ebben az esetben elég e a display driver?
CCC nélkül is 150, 100hmz az idle órajel?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#16404) DRB válasza gordonfreemN (#16380) üzenetére


DRB
senior tag

Nekem nem teljesen egyértelmű, hogy a kártya a hibás, valami szoftveres dologra gondoltam/gondolok első körben, de ezért is kérdeztem hátha már valaki tapasztalt hasonlót, esetleg tudja is a megoldást. Ha meg mégis tré a kártya, akkor megy vissza gariba, nincs ezzel semmi gond.

(#16405) Alastair' válasza polonic (#16402) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem ez az első driver eddig ami nem jó. Még sose volt ilyen gondom. Viszont az 5670-es meg megy vele rendesen. :F

Alister from Hell

(#16406) hsnl válasza Alastair' (#16401) üzenetére


hsnl
csendes tag

AMD vision control center-em van, a legújabb, hogyan/honnan teszem fel a 11.9et ami megoldhatná a problémát? köszi előre is.

(#16407) Alastair' válasza hsnl (#16406) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A telepítőt elindítod, kiválasztod az eltávolítást. Letöltöd az AMD honlapjáról a 11.9-est és feltelepíted.

Alister from Hell

(#16408) HartgeH3-2.8 válasza zolisx4 (#16385) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

performance tuning (overclocking)
"In addition, the efficient SAPPHIRE original cooler ensures that there is a good margin for performance tuning (overclocking) by enthusiast users. A new overclocking tool - TriXX - is available to SAPPHIRE users.."

Ezen az oldalon nekem úgy tűnik nem, hogy mint lehetőség adott de kifejezetten a kártyán lévő (megbízható hűtést kiemelve) nyilván ésszel bizonyos keretek között de a felhasználót a kártya még jobb teljesítménybeli kihasználására ösztönzik.
Szerintem nem beszélnek ők a levegőbe ilyen kijelentésekkel..

Meddig megy..?! Ismerek (többek között) 4890 Toxic kártyákat (mai napig brutálisak) és tökéletesen teszik a dolgukat, 24/7 tuningban, sőt.......

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#16409) Beri válasza zolisx4 (#16385) üzenetére


Beri
addikt

Tovább bírja a kártya, mint ameddig bárki használni szeretné.

hsnl: Nem hiszem, hogy szoftveres probléma. Simán csak instabil a kártya.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16410) hsnl válasza Beri (#16409) üzenetére


hsnl
csendes tag

Kipróbáltam a régebbi driverrel, ugyanaz a probléma. Akkor valószínüleg becseréltetem garival =/

(#16411) Gabpassy19


Gabpassy19
csendes tag

Sziasztok!

6850 crossfire-ban mekkora tápot igényelne? Jelenleg egy 450W-os chieftech-em van.

Előre is köszi!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Kedves Vásárló! Ha lehet, inkább telefonon keressetek, a megadott telefonszámon szinte bármikor elérhető vagyok.

(#16412) ///Krisz\\\ válasza Gabpassy19 (#16411) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Józan paraszti ésszel:
i5 2300 - 95W
2 db 6850 - 254W
alaplap+ram+hdd+odd+ventik - max. 60W (kb.)
= 409W

Tehát elméletileg elvinné ez a táp is, de én mindenképpen vennék hozzá egy 550-600W-os tápot mivel az 1 kártyás 6850 rendszerhez is már 500W-ot ad meg minimumnak az AMD, másrészt meg nem tudom a tápod pontos típusát, de valószínűleg nincs elég PCI-E tápcsatlakozó és hát molexről átalakítózva táplálni egy Crossfire rendszert... :N
Szóval én inkább azt javaslom, hogy vegyél hozzá egy új tápot.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16413) DoxaM válasza ///Krisz\\\ (#16412) üzenetére


DoxaM
aktív tag

400W-t ír az 1 kártyáshoz.Egy 500W chieffel szerintem biztonságos lenne..450-el nemmernémbevállalni, én.

(#16414) DoxaM válasza hsnl (#16397) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Nekem is ugyanez, de nem válaszolt senki se.

(#16415) ///Krisz\\\ válasza DoxaM (#16413) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Én 500W-ot látok. Mondjuk az meg megint egy dolog, hogy ez erős túlzás egy normál 6850 köré épített konfighoz.
Igen egy 500W-os már elég lenne csak akkor meg nuku tuning.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16416) DoxaM válasza ///Krisz\\\ (#16415) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Aha, hát nekem giga van és [ezt] írja..400W-t.egy q6600al mellette mind2 húzva, nincs táp gondom. (3kop:D)

[ Szerkesztve ]

(#16417) DoxaM válasza Alastair' (#16407) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Nekem a 11.9-el is ugyanezt csinálta...asszem a 11.8-al nem :S

Ja, valami Volt vezérlési gondra asszociálok..mert alapon hajtottam a kártyát és úgy is kifagyott így 10 mp-re..majd visszaállt, de az asztalon hibák "jelentek" meg.Mintha, 3D-ben nem kapna annyi feszt..vagy 1 pillanatra az Idle feszt adja a karinak és "megkattan".

Hm, este megpróbálom majd, hogy ha a TV-t is rákötöm..mintha, akkor nem lett volna gond, mert akkor nem állíttotta a memóriát 150MHz-re a V-t 0.95re a catalyst ..kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#16418) DoxaM válasza hsnl (#16410) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Megtudod most úgy probálni, hogy még 1 kijelzőt rákötsz?beállítod CCC-ben extendálod a desktopot, ha megtudnád nézni HW ID-val, hogy normálisan kap-e Voltot idle-ben is az jó lenne, és probálj meg úgy játszani.Más esetben jó kérdés, h mi a megoldás (mármint,ha valakinek nincs másik kijelzője :S)

(#16419) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

Asus HD6850-em van és egy elég érdekes hibát produkál a kártya vagy driver a Battlefield 3-al. X percnyi játék után a kép jobbra elcsúszik 100-200-1000 pixelt (mikor hogy) és ami jobbra kicsúszott, az balról bejön értelemszerűen. Csak win7 restart oldja meg a problémát.
Tapasztalt már valaki ehhez hasonlót? Egyelőre csak ezzel a játékkakl vettem észre,

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16420) smisa válasza esox (#16419) üzenetére


smisa
őstag

Nekem volt iylen még amokir túl húztam a VGA-t és nem elégé szelőzöt a ház szerintem akkor a memóriáknak volt melege a VGa-n de ez csak egy kosza ötlet ha minden alalpn megy akor pasz

(#16421) esox válasza smisa (#16420) üzenetére


esox
senior tag

A kártya nincs túlhúzva, minden high-on megy (alapból 1920 x 1200), de majd ránézek a hőmérsékletekre.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16422) nszero


nszero
csendes tag

Hello

Szeretném megosztani tapasztalataimat HD6870 Videokariról.
Vásároltam egy VTX3D Radeon HD6870-es karit.
Felraktam a legújabb drivert win7 alá. Proci AMD Pfenon 4x , 6GB DDR2 800Mhz GEIL.
BF3 1280x1024-es felbontásban a kari hőfoka tartósan 74 fok.
Következő lépés Accelero TWIN TURBO PRO felszerelése a gyári hűtés helyére.
BF3 1280x1024 es felbontásban a kari hőfoka tartósan 59 fok.
:C :C :C

(#16423) DoxaM válasza nszero (#16422) üzenetére


DoxaM
aktív tag

engedj rá egy kis furmarkot ;] :DDD

(#16424) dik


dik
őstag

Valaki segíthetne egy nagyon amatőr kérdésem van. Vettem egy új gépet összeraktam de nincs kép akárhova teszem a monitor csatlakozót. Gigabyte 6870 van szó van valami kis trükk esetleg? Mit kellene csinálnom?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16425) keke69


keke69
őstag

Szerintem elég soványkás információ,hogy bárki is tudjon valami értelmeset mondani!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#16426) Beri válasza dik (#16424) üzenetére


Beri
addikt

Nehogy már trükközni kelljen, hogy képet kapj egy vga-ból...
Ha rendesen a helyén van a kártya, kap elég áramot és a kábel is jó, akkor hibás a kártya. Esetleg beépített VGA-s a lapod és abból jön a színes csoda, nem a 6870-ből.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16427) DoxaM válasza dik (#16424) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Nincs bedugva (a kártya) hátulra a 6 pines csati..szerintem.

(#16428) dik


dik
őstag

Mind a két tápkábel ok. 3 lehetőség közül az alaplapon a legfelsőbe van 16x. A vga tetején a ledek világítanak. Én még ilyet nem láttam a pár év alatt hihetetlen. Akármit csinálok nincs kép. Megpróbálom másik foglalatba hátha...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16429) smisa válasza dik (#16424) üzenetére


smisa
őstag

Amenyiben van integrált VGA alap bois azt inditja

(#16430) csucsbicep válasza dik (#16428) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az is lehet, hogy nem szereti egymást a vga és az alaplap...

(#16431) csucsbicep válasza dik (#16428) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

2x

[ Szerkesztve ]

(#16432) Beri válasza csucsbicep (#16430) üzenetére


Beri
addikt

Nem, nem lehet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16433) dik


dik
őstag

Gyors szereztem egy másik vga-t és azzal simán van kép megy minden. Akkor mostmár nem tudom.
Esetleg a VGA halott?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16434) Beri válasza dik (#16433) üzenetére


Beri
addikt

Elolvastad, amit írtam? Mindent ellenőriztél?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16435) hsnl válasza DoxaM (#16418) üzenetére


hsnl
csendes tag

Köszi a tippet de sajna nincs másik monitorom :S meg azóta már a boltba visszavittem a konfigot, hívtak is h állítottak vmit a kártya ventijén és h holnap menjek be kipróbálni, gamelni kicsit, remélem megjavult és h nemcsak annyit csináltak h controllerben felhúzták a ventit 100%ra.

(#16436) dik válasza Beri (#16434) üzenetére


dik
őstag

Olyan sok lehetőség nincs tápokat cseréltem más ágról kapják vezetéket minden fasza mert akkor másik kártyával sem lenne kép. Az meg kizárt hogy minden vezeték rossz legyen. Így akkor ennyi volt úgy tűnik. Még teszek egy két próbát de szerintem felesleges.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16437) DoxaM válasza hsnl (#16435) üzenetére


DoxaM
aktív tag

NA megvan szerintem...hw monitorral néztem, és 0.95Vt (idle)-t adott a kártyámnak 3D-ben is..szóval, nem tudom mi van elqrva, de rossz feszt ad..

(#16438) Jim Tonic válasza Beri (#16432) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De, ez lehet. Simán belefutottunk pár hónapja. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16439) csucsbicep válasza Beri (#16432) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Simán lehet, nekem is volt ilyen....

(#16440) Beri válasza dik (#16436) üzenetére


Beri
addikt

Olyan is lehet, hogy eleve nem jön ki elég kraft a tápból. A cserekártya meg kevesebbet fogyaszt. Sőt, simán lehet hibás a lap is. Inkompatibilitás nem létezhet.

Jim Tonic: Milyen lap és milyen VGA?

csucsbicep: Ugyanazt kérdezném tőled is, amit Jim Tonictól.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16441) dik válasza Beri (#16440) üzenetére


dik
őstag

Corsair hx520 tápom van. A másik egy 8600 volt tehát tuti kevesebbet eszik. Ha hibás a lap akkor hogy tudta win7 betölteni stb.Nem értem én ezt...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16442) Gabpassy19 válasza ///Krisz\\\ (#16415) üzenetére


Gabpassy19
csendes tag

Sziasztok!

Kössz az infót neked is meg DoxaM-nek is.
Még akkor annyit kérdeznék, hogy melyiket kéne vennem:
CHICONY Hipro 500W HPC-500W-ACTIVE -11.450
CHIEFTEC iArena 500W GPA-500S8 -10.750 bár ezen csak 1 vga csati van
CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX OEM -12.687?

Vagy inkább 550W-osat nézzek?

Köszi.

Kedves Vásárló! Ha lehet, inkább telefonon keressetek, a megadott telefonszámon szinte bármikor elérhető vagyok.

(#16443) csucsbicep válasza Beri (#16440) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

H55PRo+7300GS. De volt már rá példa másnál is...

(#16444) miresz válasza dik (#16436) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem kevés a táp. Milyen tápod van?

szerk. Most már láto,hogy nem kevés a táp. Akkor bios reset,ha meg úgy sem akkor valoszínü dög a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#16445) Asbee válasza Gabpassy19 (#16442) üzenetére


Asbee
veterán

Az első kettő nem ajánlott táp. CTG 500 , 400W-ot tud 12V-os ágon. Szerintem CTG 500 jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16446) dik


dik
őstag

Vtx-ről mi a vélemény esetleg arra tudnám kicseréltetni?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16447) Gabpassy19 válasza Asbee (#16445) üzenetére


Gabpassy19
csendes tag

Ok, akkor CTG 500 esetleg 550, majd meglátom, hogy lesz keret.
Ha próbából össze rakom a mostani 450-sel, mi baj történhet? Leégne valami vagy csak 1xúen meg sem nyikkanna?

Kedves Vásárló! Ha lehet, inkább telefonon keressetek, a megadott telefonszámon szinte bármikor elérhető vagyok.

(#16448) Asbee válasza Gabpassy19 (#16447) üzenetére


Asbee
veterán

Pontosan milyen a mostani 450-esed?

(#16449) Gabpassy19 válasza Asbee (#16448) üzenetére


Gabpassy19
csendes tag

Egy minimum 3 éves Chieftec 450W, pontosabbat nem tudok.Nem a legolcsóbb de nem is a drágább kategória. :D

[ Szerkesztve ]

Kedves Vásárló! Ha lehet, inkább telefonon keressetek, a megadott telefonszámon szinte bármikor elérhető vagyok.

(#16450) Asbee válasza Gabpassy19 (#16449) üzenetére


Asbee
veterán

Elindulna. Menne is vele de eléggé határon lenne járatva. Chieftecben kárt nem csinálna, maximum lekapcsol a táp. CTG 500-at ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.