Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) P.M.S válasza janika1337 (#17350) üzenetére


P.M.S
csendes tag

Azért mert túlárazott kissé neked jobban megéri?
Nem értem a logikádat. Megszabadulni meg nehezebb lesz tőle mint a HD6850-től.

(#17352) Mi5i válasza janika1337 (#17350) üzenetére


Mi5i
aktív tag

De a tudat, hogy sokan bevásároltak 5850-ből 29-30ért, és most 45-ért megy aprón, ront az összképen irányában - pedig én is vágytam rá egy évig, végül túltettem magam rajta :D
Figyi, amúgy, cseréld, csak erre ne vegyél mérget, hogy az árát annyira tartja majd - legyen úgy. Csak hiába megy 45ért, ha 6870 meg beszerezhető mindenféle garanciával akörül, gyorsabb, és a driverek is mellette szólnak.

Cseréld, tisztán látszik, hogy eldöntötted, és valahol abban bíztál, hogy támogatnak majd az észérvek is. Nem így lett, de tudom milyen érzés, cseréld el, és akkor nyugodtan alszol ;)

[ Szerkesztve ]

(#17353) janika1337


janika1337
tag

meggondolom :) köszönöm mindenkinek a készséges segítségét :)

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#17354) zsole84 válasza janika1337 (#17353) üzenetére


zsole84
senior tag

Nekem volt 5850 (Sapphire rev. 2), nagyon jó kártya, de a helyedben nem cserélnék. Minek? Pár % plusz teljesítmény, de nagyobb a fogyasztás, illetve driverek tekintetében jobban támogatott a 6850. Ha egyébként meg vagy elégedve a kártyáddal én nem sok értelmét látom.

(#17355) gordonfreemN válasza janika1337 (#17350) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem meg egy dolog, hogy valamit 45ért árulnak, és egy másik dolog, hogy mennyiért tudják eladni. Sokak bevállt módszere, hogy eleve túlárazva teszik fel, mert ugyis alkudnak.
Kizárt, hogy épeszű ember használt 5850-et vesz 45ért.
még 38 is elég mohó át érte. Szerintem még tájékozódj kicsit, nem árt az 5870et meg a 6870et is megnézned, mennyiért árulják itt. És akkor majd elgondolkodsz.
Mi5i kollegának meg egy +1 jár az utolsó véleményére.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17356) DoxaM válasza miresz (#17324) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Miben?és mennyivel?képek, linkek pls kíváncsi lennék.És egy ár összehasonlítás

(#17357) janika1337


janika1337
tag

Valahogy csak lesz majd... 1000 éve egy ilyen karit akarok, tleg lehet, hogy már eldöntöttem és bíztam a támogatásban... majd látjuk mi lesz, de nekem azok a kártyák nagyon tetszenek... még lehet hogy januárban összejön annyi zsetonom, hogy veszek rá vizes blokkot, akkor meg elég istenesen meg fogom húzni az is biztos :) és akkor már tuti, hogy megérte a vétel... szinte biztos vagyok benne, hogy sokkal több tuning van benne, mint a 6850-ben...

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#17358) gordonfreemN válasza janika1337 (#17357) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Vissza minden, amit emlitettem, szerintem is érdemes megfontolni a vásárlást! :K
[link] ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17359) miresz válasza DoxaM (#17356) üzenetére


miresz
veterán

Ne csak írj,olvass is elötte egy kicsit és rájössz.

[ Szerkesztve ]

(#17360) belinho válasza miresz (#17331) üzenetére


belinho
senior tag

Kedves Miresz!

Nem én vagyok az értetlen, hanem te nem tudod egyszerűen megérteni a dolgokat.
Ezzel a linkkel is csak a saját "butaságodat" bizonyítottad.
Ugyan annál a boltnál a Sapphire HD6850 1GB DDR5 meg 8300ft-tal olcsóbb, mint az általad linkelt Sapphire HD6870 1GB DDR5, ez is aktuális ár, és ez is egy jó halk és erős kártya a te szavaiddal érve, szóval még mindig jóval olcsóbb.
Egyszerűen nem értem mit nem lehet ezen érteni?

(#17361) miresz válasza belinho (#17360) üzenetére


miresz
veterán

Normális hűtésel rendelkezőt írtam,kicsit olvass figyelmesebben. A buta hozzászólásokat megnem én gyártom szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#17362) lipido válasza gordonfreemN (#17358) üzenetére


lipido
senior tag

:P :P Nagy rafkó! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#17363) belinho válasza miresz (#17361) üzenetére


belinho
senior tag

Na jó én itt adom fel, befejeztem ha A-t mondok és a helyes megoldás A, te akkor is be fogod bizonyítani, hogy márpedig a jó válasz a B.
Direkt ugyanattól a gyártótól vettem a példát, hogy nehogy bele tudj kötni, akkor ezek szerint ami a 6850-en van az nem normális, ellenben ami a 6870-en van az normális.

(#17364) miresz válasza belinho (#17363) üzenetére


miresz
veterán

:D Nyugi. A lényeg az szerintem,hogy jelen esetben jobban megéri a 6870.

(#17365) darkling


darkling
tag

Sziasztok!

Mától gazdája vagyok egy ilyen kártyának: Sapphire 6870 OC.

Remélem hűen ki fog szolgálni a következő 4-5 évben :)

Mi az amivel érdemes tesztelni, h. megfelelően működik-e?

Telepítettem egy pár játékot (Crysis 2, MW3, BF3, Metro 2033, JC2 meg egy rakat demó), gondolom ha ezek alatt jól szerepel, akkor gond nem lehet vele.

(Csak zárójelben jegyzem meg, h. valamiért elég macerás volt a VGA rendelésem. Először megrendeltem a ED-ből 1 Asus DCU-t 54ezerért, másnap megszüntették a forgalmazását, 1 hétig vártam, majd töröltettem, mivel azt mondták nem is várható, így megrendeltem Gianni-tól a fenti Sapphire-t. Persze, h. 2 nappal később újra lett Asus, immár 58ezerért. Vártam a Sapphire-t G-től, de mondta, h.még nem jött, rendben, várok. Közben itt az aprón találtam egy új Sapphire 6950 1GB-t 58 + postáért, filóztam rajta a hétvégén és tegnap lebeszéltem az eladóval, G-nek pedig írtam, h. lemondom a rendelést. Erre ma reggel megjött a 6870. Egy pár percig agyaltam, h. akkor eladjam a 6870-t és jöjjön a 6950, de aztán úgy döntöttem, h. elég nekem a 6870 és lemondtam a 6950-t. Lehet, h. nem jól választottam, de már nem variálok.)

D.

Why is a soap bubble round?

(#17366) gordonfreemN válasza darkling (#17365) üzenetére


gordonfreemN
addikt

De, jó döntés volt, nyugodj meg. Nincs értelme erősebb VGA-nak, ha nincs hozzá 2GB ram. A full beállitásokat emiattbugysem fogja vinni, a high beállitáshoz meg nem kell egy ekkora batár gpu, ami csak feleslegesen fogyaszt 200+ W-ot.

A mostani kártyám akitől vettem, rákérdeztem mikor megérkezett hozzám a kártya, hogy ő mit tervez helyette. 5870et mondott, ami akorra meg is volt neki. Felhivtam a figyelmét ugyanerre, amire neked. Majd kicsit tesztelt és irt nekem, hogy igazam volt, megbánta, hogy eladta a 6870et.

Crysis és Bf3 a legjobbak tesztelni terhelni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17367) belinho válasza miresz (#17364) üzenetére


belinho
senior tag

Pont erről beszéltem az előbb, mindegy mit fogok írni akkor is az ellenkezőjét fogod állítani.

Jelen esetben a két kártya között árban 20% különbség van,ami már elég jelentős, viszont ez teljesítményben sehol nem mutatkozik meg, ahol meg a 6850 kevés lesz, ott a 6870 is el fog fogyni, ezért ár-teljesítmény viszonylatban jobban megéri a 6850.

(#17368) DoxaM válasza miresz (#17359) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Ha olvasgatok nem azt látom különböző szitukban, amit te mondasz.Szóval, jó lenne, ha bizonyítanád normálisan.

(#17369) miresz válasza belinho (#17367) üzenetére


miresz
veterán

Akkor legyen így. Szerinten nem igy van,de mindegy. Mindegyik jó kártya az tény.Nekem volt mindkettő.(ezér is mondom,hogy jobb a 70-es)

( #17368 ) DoxaM: Látom azért nem nagyon olvastál vissza.De akkor neked külön leírom mégegyszer.Váeom a lapom garanciális cseréjét,ergo per pill nincs lapom,de ha lesz akkor majd bizonyitom.

[ Szerkesztve ]

(#17370) DoxaM válasza belinho (#17367) üzenetére


DoxaM
aktív tag

3D Mark pöttyökben megmutatkozik.15%-kal gyorsabb a 6870-es és 30%kal drágább.A 15% nagy felbontásnál új normális multitask játéknál pár fps-t jelent.Szóval igen, ahol a 6850 kevés lesz ott a 70-es is új játékoknál.Régieknél mutathat értelmes pluszt.Persze, azt sem szabad elfelejteni, h többet fogyaszt.Nincs ezzel egyébként az égvilágon semmi baj, abban az árkategóriában szerintem fölösleges pénzkidőbás 40-50k huf, de ha valakinek van fölös zséje, nyugodtan kidobhatja rá.Szerintem 6850-es után a következő érdemes vétel az 560Ti és a 6950es a magasabb árkatban...vagy 6850CF :))

(#17371) belinho válasza miresz (#17369) üzenetére


belinho
senior tag

Pedig így van, ha nem így lenne akkor nem vitatkoznék veled elhiheted!

Mindenki tudja, hogy erősebb a 6870-es, ennek az ellenkezőjét senki nem állítja, ha 3- 4 ezer forint lenne a különbség közte, akkor én is 6870-t vettem volna, de a 8-10 ezer forint az már sok, annyival nem tud többet a 6870.

(#17372) miresz válasza belinho (#17371) üzenetére


miresz
veterán

Te vagy a szakértő,én csak azt tudom,hogy a 70-es húzva sok helyen hozza a 6950-est.

(#17373) zolisx4 válasza belinho (#17371) üzenetére


zolisx4
őstag

Sziasztok
Látom még megy mindig a téma melyik jobb melyik nem ,holott ezt szépen megbeszéltük pár napja este azt hiszem hogy aki végig olvasta a hozzászólásokat az megérti miről is volt szó .
De itt egy teszt teljesen alapon minden ,ezt tudja a gépemben a 6870 es ez az eredmény többen hivatkoztak hogy nincs kép a tesztről .
Sajnos a 6850 ről nem találtam meg a teszt eredményt .valaki csináljon 1 tesztet .

[ Szerkesztve ]

(#17374) Ershess válasza miresz (#17372) üzenetére


Ershess
csendes tag

Nem értem miért kell flegmázni a gyerekkel. Tisztán látszik, hogy jobban képben van % ügyileg, mint te. Nem érted, hogy több %??? Nem lényeg, hogy napokig teszteltünk 6850nel, 6870nel és 6870 CF-fel is, pontosan azért, hogy értelmes, valós, saját szemmel látott eredmények alapján tudjunk ajánlani másoknak, ô biztos sokkal több tesztet olvasott róla a neten. 6870 & 6870 CF ftw. A teljesítményrôl meg annyit, hogy egy húzott 6850 kb egy 6870 szintje, viszont egy jó minôségû 6870 simán hozza stabilan a 6950 szintjét ami már komoly ár és teljesítménynövekedést is jelent.

(#17375) zolisx4


zolisx4
őstag

Azért nem 9 ezer az eltérés a 2 kártya között ,lehet úgy is választani hogy ez jóval kevesebb .
Egy példa VGA VTX3D 6870 1 GB DDR5: 43.990,-
VGA Gigabyte 6850 1 GB DDR5 duplaventis: 39.990,-
Ez itt a hardver aprón van ,igaz nem egy típus de egyik sem rossz ,és nincs akkora ár eltérés .
Ershess
Mielőtt írsz azért beleolvashatsz a topikba bátran ,hogy miről is van szó konkrétan :R

(#17376) Ershess válasza zolisx4 (#17375) üzenetére


Ershess
csendes tag

Olvasgatok egy ideje, csak éppen nem bírtam már szó nélkül hagyni belinho és kis csapata vergôdését a 6850-rôl, amikor tisztán látszik, hogy nincs képben 6870 fronton. Úgy gondolom miresz adott már pár hasznos tanácsot itt, eleget ahhoz, hogy ne kelljen azt feltételezni, hogy csak puszta unalomból, vagy passióból "ha te A akkor én B" módon vitatkozik valakivel. Amennyiben a smiley-k hiánya miatt esetleg azt a "cseppnyi" iróniát nem vetted volna észre, amit a mondandómba csempésztem, elnézést. ;)

(#17377) csucsbicep válasza miresz (#17372) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Te is tudod, hogy erre nincs garancia. Mármint a tuningra.

(#17378) miresz válasza csucsbicep (#17377) üzenetére


miresz
veterán

Ez igaz,de én még személy szerint nem találkoztam olyan 6870-el ami alap feszen ne ment volna 960/1150-9et.Persze ettől elképzelhető,hogy van ilyen is.

( #17376 ) Ershess: Azért egy két tesztet,játékot,stb,lenyomtunk már egy-két kártyán az tény.....:)

[ Szerkesztve ]

(#17379) DoxaM válasza zolisx4 (#17375) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Jó, ez buta hasonlítás, van xfx 6870-es 60 ezerért is, 6850 meg 37ért is....Mindkettőből a legolcsóbbat kell nézni, és tuning nélkül... hogy objektív képet kapjunk, csúsztatgatni meg fölösleges és tuningokról vizionálni (attól függetlenül, h 6850ben is van potenciál), mert a 6950-est is lehet húzni, sőt 6970"esíteni" is.Ahhoz, h objektív képet kapjunk, vegyük az alapot mindegyikből pécézzünk ki egy normális üzletet és meglehet nézni, h mi a helyzet..és legfőképp a pénzt, h kinek mennyi van.Ez általában szab gátat a dolgoknak.Szóval, szerintem fölösleges vergődni ezen.

[ Szerkesztve ]

(#17380) szasanyi válasza DoxaM (#17379) üzenetére


szasanyi
félisten

Szóval, szerintem fölösleges vergődni ezen. - és akkor most mi is folyik? :F Rosszabb mint az ATI vs NV vita, mert ott még van is értelme, ti. a driverek és a GPU is sokban különbözik. De a 6850 vs 6870 témában ennyit vitázni az valami csúcs! És tudod az érdekes - és ettől (is) meddő a vita -, hogy akinek 6850-van, az foggal körömmel "érvel" a 6870 ellen, és fordítva. Ez érthető, én is azért vettem 6870-et mert azt tartottam jobbnak, és megtehettem. Az is érthető, ki-ki elmondja mit gondol a témában. De ez... ez ami megy, ezen a szinten már nem az.

Ezt nem bírtam már megállni szó nélkül, de ezzel be is fejezem, és nem növelem tovább ezt az "akadémiai" vitakurzust további hsz-szel.

(#17381) miresz válasza DoxaM (#17379) üzenetére


miresz
veterán

Akkor te nézd a legolcsóbbat tuning nélkül.Én úgy szoktam kártyát venni,hogy knézem mit akark,utánna megnézem,hogy mi a gyártók felhozatala(halk jó teljesítményű hűtő,stb) és nem feltétlenül a legolcsóbbat veszem meg.

( #17380 ) szasanyi: Ott a pont. :D

[ Szerkesztve ]

(#17382) DoxaM válasza szasanyi (#17380) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Ja, nagy hempergés megy egy ideje erről, látom :)) Máskérdés, h én nem védem a 6850-et sebességben.Viszont szerintem fogyasztás/sebesség arányban a legjobb..és ár arányban.Szerintem nincs még1 ilyen kari (ebben az árkategóriában!).Mert amúgy ha lett volna 45-öm (35k helyett) akkor nyilván 6870et veszek, ha lett volna 55öm akkor meg 560Ti-t..ha 70-em akkor STB..Lehet folytatni a sort pénztárca mérettől függően :)

Ezenfelül én természetesen normálisnak tartom a vitát még a 2 kártya között is..csak olyankor már tényleg méllyebbre kell ásni és tényekkel nézegetni a dolgokat.Ha az egyik játékban a 6850-es 28fps-t nyom a 6870 meg 31-et, akkor el lehet gondolkodni.De itt (méllyebbre ásva) vannak még különböző szempontok : A usernek fontos az a játék?a usernek egyáltalán fontos a játék?Mennyire előremutató a kérdéses játék?Mennyire időtálló az architektúra?STB..szóval, lehet értelmesen is vitázni és egymással a tapasztalatokat megosztani, nem pedig hurrogni :)

(#17383) DoxaM válasza miresz (#17381) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán tudod mit jelent az objektív szó....vagy egyáltalán tudnád értelmezni mit ír a másik.

(#17384) L4mie


L4mie
veterán

Na! Uraim, itt van még1 vitaalap, lehet majd koptatni a billentyűket, mi éri meg jobban :D 850-870-930-950 :D nyehehehe
[6930]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17385) szasanyi válasza L4mie (#17384) üzenetére


szasanyi
félisten

Mivel 256bit + 1GB VRAM sokat nem várnék tőle. Egy HD6870 (pláne GTX560-Ti) kártyát aligha érdemes erre cserélni. Persze két pontos adat - a pontos ár és a valós-, mért teljesítmény - hiányzik a végleges döntéshez.

(#17386) miresz válasza DoxaM (#17383) üzenetére


miresz
veterán

Látom nagy szakértővel állunk szemben személyedben. És ez az én szubjektív véleményem a te állítolagos objektív gondolkodádodról.

[ Szerkesztve ]

(#17387) Ershess válasza miresz (#17386) üzenetére


Ershess
csendes tag

I can sense a massive win right there bro'.

(#17388) Mi5i


Mi5i
aktív tag

(#17389) DoxaM válasza miresz (#17386) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Aha, hát szerintem objektívebb egy legolcsóbb ref teszt mint, pl. 6850-esből egy tuningos verzió pl. egy ref 6870-essel szemben..vagy egy 6870-es tuningolt egy ref 6850-essel szemben.Főleg, hogy a tuningos verziókból kb 10 fajta van, mindegyik másik órajelen, a referencia pedig csak 1...Másrészről a tuning pedig lutri.Szóval, én úgy gondolom, hogy referencia kártyák összehasonlítása a korrekt, és objektív.De lehet, hogy én gondolom rosszúl, és az összevissza tesztelgetés mindenféle példányokkal a "normális".

[ Szerkesztve ]

(#17390) L4mie válasza szasanyi (#17385) üzenetére


L4mie
veterán

Gondolom nem is azoknak szánják akiknek már van 58xx vagy a fölötti kártyája, hanem az olyan usereknek mint én akik 48xx-ről váltanak, mert már kezd kevéske lenni, és nem bírják kivárni a 7xxx szériát ^_^
Nekem már a 6870 is húú de jó lesz, csak jönne már meg a fránya :P

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17391) miresz válasza DoxaM (#17389) üzenetére


miresz
veterán

Részemről befejeztem az OFF-ot,és a veled való meddő vitát. Ez a te véleményed,amivel én nem értek egyet.

(#17392) Raidon válasza miresz (#17391) üzenetére


Raidon
őstag

Ez egy fórum végülis megosztottuk a véleményeket de mindenki saját maga húzhatja meg a vonalat hogy miről vált mire mire van pénze és mivel van el egy jó darabig.
Az tény hogy 6870 jobb mint a 6850. De olcsóbb,számomra noname márkából nem válogatok. Maradt MSI 6850 OC Power Edition.
Már megrendeltem :B

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#17393) zolisx4


zolisx4
őstag

Na akkor beszéljünk a kártyáról .
Az egyik barátom ma vett 1 Sapphire 6870 , 5830 as volt előtte ,ami hibátlanul is ment a gépében .
Új kártya kicsomagol belerak a gépbe működik minden ,.próbáljuk ki játék elindít ,pár perc játék után ,ez a kép fogad, ez furcsának tűnt .semmire nem reagál a gép .
Megnyugtattam a srácot hogy rossz a kártya ,ennek nagyon örült :K
Újraindítottuk tökéletesen ment a kártya semmi pixel semmi hiba ,végigteszteltük FurMark ,videó memória teszt ,semmi minden jó sehol hiba ,nem meleg a kártya ,még egyszer játékkal próbáljuk az eredmény ugyan az pár perc játék és meg áll .
Vissza a régi kártya az hibátlan ,újra telepítettük a gépet ,játék elindít megint a szokásos kép fogad .
Kártya átrak a gépembe itt teljesen hibátlan ,nem tudtuk előidézni a hibát ,az én 6870 es kártyám is jól ment a gépébe ,nem volt hiba .
Vissza cserél az egész természetesen ugyan az a hiba megint előjön.
Pontosan ugyan az a gépe van mint nekem,csak az alaplapja P55 Deluxe ennyi az eltérés .
Itt a kérdés hogy mi a baj????

[ Szerkesztve ]

(#17394) DoxaM válasza zolisx4 (#17393) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Gép tuningolva van?Memória?

(#17395) DoxaM válasza miresz (#17391) üzenetére


DoxaM
aktív tag

azt csinálsz amit akarsz, bár az eredményeket azért majd várom.Mert, hát ha már állítasz valamit, és kérik, h igazold arra nem árt felelni.

(#17396) zolisx4 válasza DoxaM (#17394) üzenetére


zolisx4
őstag

Minden alapon megy ,nincs húzva de nem is az a lényeg hanem az én gépembe meg nincs az a hiba és az ö gépébe teszem az én kártyámat akkor az is jó .
Biztosan a kártya szórakozik holnap megy vissza gariba neki ,csak érdekesség képen írtam hogy ilyet nem láttam még ,vagy hátha valaki mond valami okosat .

[ Szerkesztve ]

(#17397) DoxaM válasza zolisx4 (#17396) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Nekem volt amikor a RAM timing miatt képes volt, a vid karim "hibát" generálni..majdnem visszaküldtem, csak visszavettem a ram időzítéseit és "megjavult" minden.Szóval, nem 100%, hogy a karinak lesz/van baja, evval csak arra akartam utalni, h nem mindig a vid kari a bűnös.Legalábbis, ha nem folyamatos a szemetelés a képernyőn, meg a hiba. (ha nálad meg hibátlanul megy, akkor meg egyértelmű, h a kártya teljesen jó)

[ Szerkesztve ]

(#17398) miresz válasza DoxaM (#17395) üzenetére


miresz
veterán

Elég értetlen egy ember vagy. Ha megjön a lapom meglesz ne izgulj már annyian.

(#17399) zolisx4 válasza DoxaM (#17397) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez igaz ,csak az a furcsa hogy nála meg az én kártyám , nem csinálja a hibát ezért érthetetlen .

(#17400) zoleeno1 válasza zolisx4 (#17399) üzenetére


zoleeno1
addikt

nem egyforma a 2 kártya, lehet az a lap vmiért pont azt nem szereti... úgy próbáltátok, hogy a te géped az ó memóriájával?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.