Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15851) GribMate


GribMate
aktív tag

Üdv!

Egy rövid kérdés:
Egy ilyen kártya tuningolva kb. mekkora órajelig megy el alapfeszen?
Tudom, hogy ez sok mindentől függ és néha leginkább a szerencsétől, hogy milyen modellt fogok ki, de mégis, körülbelül :F

És némi feszemeléssel (egy jól szellőző házban) mennyit megy, még értelmes hőfokok mellett :F

:DDD

(#15852) b3Ro válasza GribMate (#15851) üzenetére


b3Ro
senior tag

1000/1250 van realis esely

(#15853) Baryka007 válasza zsole84 (#15848) üzenetére


Baryka007
őstag

Akkor bocsi :P én azt hittem hogy az AMD kártyákra gondolsz hogy azok sose verték az nvidiát :P

(#15854) GribMate válasza b3Ro (#15852) üzenetére


GribMate
aktív tag

Értem.
Az MSI Afterburner program megfelelő még ha nem is MSI a kártya, hanem Sapphire :F

És a progiról még egy kérdés: valóban real-time tudom vele állítani a frekvenciát, feszültséget, stb., vagyis a hatás azonnali (pl. újraindítás-szükség mentes :DDD) :F

[ Szerkesztve ]

(#15855) dangerzone válasza GribMate (#15854) üzenetére


dangerzone
addikt

Nem kell hozzá újraindítás. Ahogy az Apply-ra kattintasz, egyből állítja az órajeleket.

(#15856) GribMate válasza dangerzone (#15855) üzenetére


GribMate
aktív tag

Köszi.
És végül még annyit szeretnék tudni, hogy ha kis lépésekben is haladok, de előbb-utóbb elérkezek ugye a pontra alapfeszen, ahol instabillá válik a kártya.
A Furmark hogyan jelzi pl. ha hibázik a kártya (honnan tudom meg, hogy már fesz kell neki)?
És ha véletlen egy frekiemeléssel instabillá teszem akkor károsodhat a kártya, vagy újraindítás, esetleg BIOS reset után max. visszaáll alapórajelre és semmi baja nem lesz?
Gondolom feszemeléssel már nagyobb esély van tönkretenni, ezért azt nem is annyira akarom.

(#15857) dangerzone válasza GribMate (#15856) üzenetére


dangerzone
addikt

Szerintem az msi kártyákon kívül, az afterburner csak 0,1V-tal engedi emelni a feszt. Bár ebben nem vagyok biztos, ezt majd úgyis meglátod. Szerintem 1,25V alatt, ha jól hűtöd, semmi gond nem lehet. Többet meg felesleges neki adni, mert annyival úgysem javul a teljesítmény.

Én crysis 2-vel teszteltem mindig. Ha az alatt stabil, akkor bármikor, ha megfagy alatta, akkor bibi van.
Furemarkot szerintem hanyagold.
Ha crysised nincs, akkor teszteld vmi más vga zabáló játékkal.
Nekem speciel crysisnél elég volt 4-5 perc, hogy előjöjjön, ha gond van.

Ha csak órajelet emelsz, feszültséget nem, a kártya nem károsodhat. Ha kékhalál van, akkor reset. :)

De újraindítás után visszaáll a rendes órajeleire, ha nem állítod be másképp az afterburnert. ( Előre megszabott 2d/3d-s profil. De azt majd akkor állítsd be, ha jól kitesztelted. )

(#15858) GribMate válasza dangerzone (#15857) üzenetére


GribMate
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget. :R Furmarkot mért hanyagoljam :F

(#15859) dangerzone válasza GribMate (#15858) üzenetére


dangerzone
addikt

Túlzottan leterheli a kártyát. Én személy szerint nem ajánlom, hogy azzal tesztelj.

(#15860) gordonfreemN válasza dangerzone (#15859) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Miért, az tönkre teszi? (na ez amugy egy szó, vagy kettő) :U :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15861) ///Krisz\\\ válasza gordonfreemN (#15860) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Dehogy teszi, ezek a kártyák már rendesen ki vannak bélelve védelemmel, előbb lekapcsol minthogy valami baj történne. :K
Egy szó. :D (másold be a gugliba és kijavítja)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15862) #21346560 válasza ///Krisz\\\ (#15861) üzenetére


#21346560
törölt tag

"Egy szó" Nekem erről ez jutott eszembe :DDD

(#15863) dangerzone válasza gordonfreemN (#15860) üzenetére


dangerzone
addikt

Én anno a radeon 4870-es topikban olvastam olyat, hogy valakinek elszállt a kártyája alatta.
Persze ez nem bizonyítja azt, hogy 100%-ban a program a hibás.

De én személy szerint nem nyektetném azzal a programmal a kártyám.
De hangsúlyozom: személy szerint.

(#15864) D.Orion válasza dangerzone (#15863) üzenetére


D.Orion
veterán

Furmark-al felesleges tesztelni már. A program fejlesztői kijelentették anno a HD5x és GTX5x család megjelenésekor, hogy nem fejlesztenek tovább, mert úgy tele vannak pakolva a kártyák védelemmel, hogy nem lehet rájuk olyan programot(Furmark alapokon) írni ami 100%-osan leterheli őket.

Továbbra is lehet vele szórakozni, de közel sem ad már olyan terhelést a kártyának, mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#15865) Alastair' válasza dangerzone (#15863) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"nyektetném" :Y :DDD kemény :DDD ezt a szót se hallottam még. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#15866) Misua válasza D.Orion (#15864) üzenetére


Misua
senior tag

Annyiban még jó a Furmark, hogy kiderítse hogy vga működőképes vagy sem.
Annó pl előző karimmal ritkán játszottam (napi 1 órát), aztán elkezdtem stalkerezni és 3 óra után vuala - lekapcsola gép és bekapcsnál 1 hosszú 2 rövid síp (ha jól emlékszem) - vga gond. Kari nem melegedd fel soha, de a lekapcsolás hosszú terhelésnél megmaradt. :F
Nos 15 percnyi furmark után a hatás megvolt - lekapcsolt, így szervízben könnyű volt bizonyítani...kaptam is egy másik karit.

(#15867) Misua


Misua
senior tag

Még annyit, hogy a párom vett egy szobabiciglit, és hogy ne uncsizzon bicajozás közben - lecserélte a monitoromat :O egy TV/Monitorra...és nekem is kell majd ezt használnom :O - HD ready dög 1366x768 felbontású...nos valaki 6850 tarsaságában használt e ily felbontásban? Mennyire türhető...vagy állítsam át más felbontásra?

(#15868) kungzi


kungzi
veterán

egy 6850-nek mennyi még a tűrhető tuning?

akinek ilyenje van, az mutatna képet a tuningjáról? köszike :R

[ Szerkesztve ]

(#15869) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy Sapphire 6870-em van, CU hűtéses nagy ventis, nemrég vettem.

Az a problémám, hogy elég gyakran spontán felpörgeti a ventit, és akkor percekig olyan hangja van, mint egy hajszárítónak! Pedig olyankor még csak nem is játszok rajta, csak a windows fut.

Ez mitől lehet szerintetek?

üdv: Coleen

(#15870) Misua válasza coleen (#15869) üzenetére


Misua
senior tag

Nézd meg a GPU órajeleit - nálam annó kb u.ez volt - kicseréltem a 5750-t, de valahogy megjegyezte a régi alapbeállításokat (főleg hogy kézzel tuningoltam), hiába Ati uninstal/install.

(#15871) dangerzone válasza kungzi (#15868) üzenetére


dangerzone
addikt

Alapfeszen, vagy feszültségemeléssel? :)

Szerintem a 15% tuning alapfeszen : ~ 900/ 1100 az már jónak számít.

Feszemeléssel : 1,3V alatt 950/ 1150 - szerintem ez szintén jó.

Nekem alapfesszel megy 950/1150-et.
1,28V-tal pedig 1050/1190-et.

Lord Vader: Rábaközi tájszólás :D

[ Szerkesztve ]

(#15872) gordonfreemN válasza Misua (#15867) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ne foglalkozz ilyenekkel, tökéletes felbontás az is.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15873) Malibutomi válasza ///Krisz\\\ (#15861) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hehe,nekem a legdurvább ami történt, memória tuningnál, hogy az egész kép átfordult balra (értsd, a bal oldala átjött jobb oldalra, jobb alul volt windows start menu :) ) de ujrainditás után megjavult :)

(#15874) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Ez mi ez? :W Hozzá se nyúltam (azt se tudom, hogy hol kell állítani), csak ma reggel bekapcsolom és látom, hogy x8-on megy.

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám visszaállítani?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15875) petyus_


petyus_
senior tag

Az létezik, hogy egy core i3-2100+HD6870+8GB RAM nem bírja a FIFA 12-t 1280x1024-ben, ha mindent max-ra állítok a CCC-ben? Tehát 8xAA, 16xAF, minden quality-re állítva? Nem folyamatosan akad, hanem néha folyamatos, aztán 1-2 mp-ig akadva megy.

(#15876) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Ha Sapphire Trixxet használok, akkor fölös mellé a CCC?
idle órajelek nélküle is mennek automatikusan?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#15877) sinya85 válasza ///Krisz\\\ (#15874) üzenetére


sinya85
senior tag

igazábol nem probléma, hogy 8x osoan megy kitudja szolgélni a 6850-et

ஜ۩۞۩ஜ

(#15878) ///Krisz\\\ válasza sinya85 (#15877) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Jó csak furcsa, mert amióta megvan a gép még sohasem csinált ilyet és én nem állítottam el tudtommal. Úgyis terveztem egy Win reinstallt hátha az majd megoldja. :o

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15879) dangerzone válasza ///Krisz\\\ (#15878) üzenetére


dangerzone
addikt

Biosban nem tudsz valamit matatni?

(#15880) atesz0071pro válasza petyus_ (#15875) üzenetére


atesz0071pro
tag

Fifaconfigban vedd ki a várakozás függőleges szinkromizálásra-ból a pipát, és rakd be az Ati mikrosszagatás-t

(#15881) ///Krisz\\\ válasza dangerzone (#15879) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Néztem már, de sajnos nem. Csak egy beállítás van a PCI sínekre vonatkozólag az is a frekvenciájuk, de nem hiszem, hogy a BIOS-ba kéne valamit állítani, mert nem állítottam ott semmit. :N

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15882) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#15881) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Csak szedd ki és rakd vissza. megjavúl magától. :K

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#15883) Baryka007 válasza ///Krisz\\\ (#15874) üzenetére


Baryka007
őstag

Nyomj 1 BIOS defaultot és jó lesz vagy az alaplapban mozgasd meg a kártyát lehet rosszul csatlakozik :)

(#15884) sinya85 válasza Baryka007 (#15883) üzenetére


sinya85
senior tag

Fail

ஜ۩۞۩ஜ

(#15885) alibaba78 válasza ///Krisz\\\ (#15881) üzenetére


alibaba78
őstag

Igy van. Szedd ki, es tedd vissza. Ha hosszabb ideig hasznalod ugy, hogy nem nyulsz hozza elofordulhat ilyen anomalia.

(#15886) Baryka007 válasza sinya85 (#15884) üzenetére


Baryka007
őstag

Fail

(#15887) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#15882) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

+(#15883) Baryka007 + (#15885) alibaba78: Rendben, holnap mindenképp teszek egy próbát. Köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15888) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Urak mit lehet tudni a catalyst 11.10 WHQL driverről? Mikor jön?

(#15889) polonic válasza GeneraL_XTX (#15888) üzenetére


polonic
félisten

Október 31.

(#15890) GeneraL_XTX válasza polonic (#15889) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát az elég baj, jó lett volna a BF3 előtt... :(((

(#15891) Alastair' válasza GeneraL_XTX (#15890) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez miért nem jó? 11.10 :U

Alister from Hell

(#15892) polonic válasza Alastair' (#15891) üzenetére


polonic
félisten

Mert nem whql, gondolom ezért.

(#15893) Alastair' válasza polonic (#15892) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezt azért nagyjából én is sejtettem.
De BF3-hoz írták.

Alister from Hell

(#15894) GeneraL_XTX válasza Alastair' (#15891) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerettem volna újrarakni a gépemet a BF3 előtt és nem szeretnék holmi sebtiben összetákolt béta drivert feltenni.

Az nvidia kártya után nem volt még újrarakva a rendszer és elég sok furcsaságot csinál ( pl Crysisban és még pár játéknál pl driver san fransisco, nem hajlandó fullhd felbontásnál kirakni a képet a teljes monitorra, van kb 2-2 cm fekete sáv körben)
Hiába van minden overscan opció normálisan beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#15895) polonic válasza GeneraL_XTX (#15894) üzenetére


polonic
félisten

Akkor tedd fel a 11.9 whql-t, aztán ha kijön, mehet a 11.10.

(#15896) Alastair' válasza GeneraL_XTX (#15894) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én a Rage miatt feltettem, teljesen jó. A 11.4 is áttörés volt, mér béta korszakában sokkal jobb volt mint bármelyik WHQL-es elődje. Nem zárkózom el az ilyen "tesztektől".

Alister from Hell

(#15897) Wukiwo válasza Alastair' (#15896) üzenetére


Wukiwo
senior tag

1001 éve nem láttalak :DDD
Büntibe voltál vagy csak nem jársz a phenom topikba? (azt szoktam nézni)

(#15898) Alastair' válasza Wukiwo (#15897) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Néha játszok is :D a Phenom topilban vam 1-2 oltós gyerek, akikkel nincs kedvem feszt vitázni.

Alister from Hell

(#15899) zserbox válasza ///Krisz\\\ (#15887) üzenetére


zserbox
őstag

nem lehet hogy amiatt van hogy energia takarékos vagy kiegyensúlyozott módban van a windows?

(#15900) ///Krisz\\\ válasza zserbox (#15899) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nem, sajnos azt már néztem, kiegyensúlyozottban van, de egyébként nem is állítottam át. :N
Most még tanulnom kell, de este fele kipróbálom amit a többiek mondtak, hogy kiszedem majd visszarakom, hátha. :))

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.