Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) polonic válasza joker1220 (#15500) üzenetére


polonic
félisten

Nem normális. Az első bios-szal volt ilyen baj.
Tedd fel a legfrissebb bios-t.

(#15502) joker1220 válasza polonic (#15501) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi!

Azt hol találom, mert a giga honlapján ennél a kártyánál a letöltések részben csak egyetlen egy darab bios van!?

Itt kerestem, vagy ez lenne az új?:)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#15503) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Itt olvastam, de már nem tudom ki írta, hogy nem megbízhatóak a Gigabyte kártyák. Vagy a garanciával vannak gondok. Ez tényleg így van, vagy csak valamit elnéztem? Azért is kérdezem, mert megfordult a fejemben, hogy olyat vennék.

osu-no seishin

(#15504) polonic válasza joker1220 (#15502) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ez az új!

(#15505) joker1220 válasza Töki bácsi (#15503) üzenetére


joker1220
őstag

Kinek mivel mi a tapasztalata:)

Én ugyanezt tudnám elmondani az asus összes cuccáról (mindig szívtam velük valamiért), gigabyte al még sosem volt semmilyen gondom, van aki meg pont fordítva van ezzel, szóval ez szerintem egy nagyon nagy általánosítás:)

Minden termékből amit sorozatban gyártanak, kerülhetnek gyengébb darabok is forgalomba a nem megfelelő vagy eleve gyenge minőségellenőrzés miatt, teljesen mindegy miről beszélünk a világon.

Ez benne van a pakliban.

Mondjuk ez legyen a legnagyobb baja ennek a karinak hogy idle 32 fokos , terhelve meg 45 nél nem megy feljebb játéknál :D

polonic:

Köszi szépen!

Még az lenne a kérdés hogy itt a listában az alsó progi lenne az amivel frissíteni lehet, ugye?! Nehezebb egy VGA bios frissítés mint egy alaplap bios frissítés?:D Még sosem csináltam:)

Ezeknél a kártyáknál nem lehet unlockolni a shadereket ugye!?

Köszi mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#15506) polonic válasza joker1220 (#15505) üzenetére


polonic
félisten

Igen, az lesz az a progi.

Gigabyte vga esetében nem tudom, hogy milyen bios-t frissíteni. De a program nevéből ítélve, hasonló vagy ugyanolyan lehet, mint a gigabyte alaplapoknál. Ott is ezt a programot kell használni.

Ezeknél a kártyáknál nem lehet unlockolni.

(#15507) DoxaM válasza joker1220 (#15500) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Nekem giga van, de OC-s...alapjáraton 44%-on megy.

(#15508) joker1220 válasza polonic (#15506) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi!

Igen valóban sok helyről mondják hogy nem lehet de több helyen is láttam hogy bizonyos kártyákat sikerült, például;

RADEON HD 6850 UNLOCKING

Dual Bios Unlockable HD6850 from Colorfire

DoxaM:

Köszi de az OC-s verzió más felépítésű és másfajta bios is van rajta, a giga oldalán az OC verzónál nincs is letölthető bios.:)

Este frissítem a biost, kíváncsi vagyok hogy megoldódik e a gond.

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#15509) polonic válasza joker1220 (#15508) üzenetére


polonic
félisten

Ez felettébb érdekes.

Mert a 6950-nél volt ilyen lehetőség mert ugyanazok a chipek kerültek rá, mint a 6970-re.
De a 6850-nél csonkított Barts van rajtuk, elvileg. Ezek szerint lett volna pár darab, amin megegyező Barts mag lenne?

Írják is, hogy nagyon ritkák az ilyenek. Tehát csak erről lehet szó.

(#15510) joker1220 válasza polonic (#15509) üzenetére


joker1220
őstag

Szerintem ez a titka a dolognak;

1120-Core "Fixed" Radeon HD 6850 Video Card Review Samples Shipped to Media

Itt azt írják hogy tévedésből 6870 GPU val szerelt 6850 ek kerültek ki a tesztoldalak számára a megjelenés előtt, valószínűleg ezek közül lehetett egy pár darab amiről fent vannak ezek a képek!

Tehát a forgalamzott 6850 közt valószínű hogy egyáltalán nincs oldható ezek szerint.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#15511) gordonfreemN válasza joker1220 (#15510) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A kerdes mar csak az, hogy hogyan lehet ezt kideriteni, tesztelni? ha feldobok egy 6870 biost, vege a karinak, nem?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15512) joker1220 válasza gordonfreemN (#15511) üzenetére


joker1220
őstag

A cikkben benne van hogy ezek csak a tesztoldalak
számára tévesen 6870 es gpu val szerelt 6850 ek voltak.

Valószínűleg kereskedelmi forgalomba nem kerültek, tehát szvsz nem érdemes vele
próbálkozni.

Ráadásul a cikk is elég régi, ha jól emlékszem nemrég az AMD ki is adott egy közleményt hogy lézerrel levágták a letiltott shadereket tehát szoftveresen nem lehet működésbe hozni őket.

A 6950 ből is csak a referencia modellek voltak oldhatóak ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#15513) #41133696 válasza #41133696 (#15482) üzenetére


#41133696
törölt tag

:D

(#15514) polonic válasza #41133696 (#15513) üzenetére


polonic
félisten

Ezt még nem láttam a gőzben.

Ezt melyik játék indításánál írja ki?

(#15515) #41133696 válasza polonic (#15514) üzenetére


#41133696
törölt tag

L4D2, érdekes L4D1-nél nem jelent meg a párbeszédablak :)

Előbb a feltöltés részleteire kattintottam, utána meg a folytatás így is -re :)

(#15516) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok! Frissítettem a biost és megjavult a cucc elég keményen! 72% helyett 40% on megy a venti idle ben és mostmár tényleg van normális automata venti vezérlés! Köszönöm a segítséget polonic!

Ez még semmi, amikor összeraktam a gépet tegnap előtt lefuttattam egy 3dmark vantage-t GPU ra 12107 pontot adott, CPU ra 8500 körül, most a bios frissítés után ugyanazokkal a beállításokkal GPU 13150, CPU 10949!!

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#15517) Flashget válasza Torry (#15497) üzenetére


Flashget
félisten

Nézd már meg mire írtam azt amit..Gianninire.

erre a kérdésre meg..mert romlik a Ft az Euro meg drágul..ilyen egyszerű.

Realme GT Master Edition

(#15518) Torry válasza Flashget (#15517) üzenetére


Torry
addikt

Igen, félrenéztem. Az árfolyamváltozás témát vágom, azért írtam azt, amit.
Mindenesetre a topicban van pár negatív kritika giannit illetően, nyilván a sok plusz mellett.
De ha lehet választani, akkor inkább a 100%-os feedback-el rendelkezőtől veszek. A számlás téma megint nem fix, van akinek ad, van akinek nem. Én 2x kérdeztem rá, még csak nem is válaszolt.

(#15519) Flashget válasza joker1220 (#15505) üzenetére


Flashget
félisten

Giga 6600GT (AGP) kártyám volt anno..szintén BIOSt kellett frissíteni rajta hogy legyen hő kijelzés (nem nehéz rájönni miért akarta a gyártó hogy az user ne lássa a celsius fokokat milyen pocsék ventit raktak rá)Giga lapom is volt 2 hétig..csere asusra..én is így vagyok vele soha többet giga cucc.
Asussal nem volt bajom 6. éve már.

Realme GT Master Edition

(#15520) Flashget válasza Torry (#15518) üzenetére


Flashget
félisten

1. lehet számlát kérni..miért nem kérnek?
2. a garit is intézi, de van ami a nagykertől függ nem tőle az idő. ebből él már évek óta (5 vagy 6 éve vettem tőle először) nem érdeke, hogy átverjen bárkit is.
3. eszedbe sem jut, hogy van konkurencia és ők járatják le kamu beírásokkal?

4. nekem volt kiskerrel gariztatás 2005 környékén..vga kártyát ami garis volt vagy 2 hónapig megtartották (elkérték és nem adtak másikat) majd visszaadták 2 hónap elteltével úgy hogy hiányos volt amit visszadtak és nem a hozzákapott CD-vel, hogy nem adtam dobozt hozzá így nem garis. Vehettem hozzá ventit (annak a lapátja törött el)hogy tudjam használni.
Persze azóta ez a bolthálózat már rég nincs..nem csodálom.

Gianni nekem ad számlát ha kérek. biztos a két szép szememért teszi.

Realme GT Master Edition

(#15521) gordonfreemN válasza joker1220 (#15512) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:U
na jo, szerintem hagyjuk ezt az egeszet.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15522) Csillag01


Csillag01
aktív tag

hello

az lenne a kerdesem hogy Gigabyte 6850 1gb vkartyam van Samsung 2233rz monitorral ami 120hz-es,szal a fent emlitett radeon kartya tamogatja a 3d vision-t?

Asus Rog Phone 6

(#15523) Begi válasza Flashget (#15520) üzenetére


Begi
senior tag

Nem akarok belefolyni, de pont azért nem Gianni-tól vettem a HD6850-et, mert nem tudott volna számlát adni, csak gari papirt. Persze ez lehet hogy egyedi eset.
Peace

(#15524) Hanok válasza Begi (#15523) üzenetére


Hanok
senior tag

Azért Én is úgy gondolom hogy egy "megbízható" kisker garancialevelét és számláját nem múlja felül semmi, persze vannak ellenpéldák, mindíg is lesznek de az ilyen himi-humi rajtam keresztül gari meg hasonló dolgokra Én már kifizettem a tanulópénzt, egy-két ezres minuszt nem ér meg az ha esetleg felmerülnek problémák. És azért itt is tűntek már el HC barter emberek akikről soha nem gondoltuk volna...

(#15525) Alastair' válasza Csillag01 (#15522) üzenetére


Alastair'
nagyúr

milyen 3d vision-re gondolsz? Be tudod linkelni?

Alister from Hell

(#15526) SpZ


SpZ
senior tag

üdv
Mi a vélemény erről a kártyáról? Főleg a hűtési teljesítménye és hangja érdekelne.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#15527) Tothgera30 válasza SpZ (#15526) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem nem rossz, bár én középkategóriába sorolnám, talán jobb döntés lenne egy DirectCU/Cyclone ha zavar a hang. Mondjuk én a VGA tájékon úgy vagyok a hangokkal hogy nekem így is ez a leghangosabb komponens a gépemben.

#15528 SpZ: Szemezz csak. Eddig az én balf@szságom miatt ugrott vissza két vevő is. Mivel nem voltam itthon az előző héten, ezért mondtam hogy várni kellene, ők persze türelmetlenek voltak. De hát így jár az aki nem vár ki a megfelelő alkalomra.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15528) SpZ válasza Tothgera30 (#15527) üzenetére


SpZ
senior tag

Most éppen a 6850 eddel szemezek :D

(#15529) Csillag01 válasza Alastair' (#15525) üzenetére


Csillag01
aktív tag

hali

http://www.nvidia.com/object/product_geforce_3D_VisionKit_us.html

ilyenre.geforcom volt de most radeont vettem de nem tudom kiprobalni mert eladtam a szemuveget.viszont megint vennek ha tamogatna az ati kartya is.

Asus Rog Phone 6

(#15530) polonic válasza Csillag01 (#15529) üzenetére


polonic
félisten

A linkelést legközelebb normálisan tedd be, kérlek!

Nvidia technológia nem működik AMD kártyával.

Ha 3D-t szeretnél, akkor az AMD HD3D technológiával kell használnod.
Mindent megtalálsz a linken.

(#15531) Csillag01 válasza polonic (#15530) üzenetére


Csillag01
aktív tag

akkor ezt beneztem rendesen.erre nemis gondoltam hogy nem tamogatja.akkor adhatom el es cserelhetem le geforcera.

koszi a valaszt

Asus Rog Phone 6

(#15532) I'm Jocc


I'm Jocc
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen Sapphire Radeon HD6870-em. 900/1050 az órajel. Idle 37-38 fokos, Furmark alatt 91-92. Az a kérdésem, nem sok az egy kicsit? Volt, aki azt mondta, hogy sok, volt aki azt, hogy Ref. hűtőknél nincs vele probléma. Nem pasztáztam újra, soha nem szedtem szét, nem tuningoltam, nem is szeretném és Barts magos a cumó. Előre is köszönöm! :R

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#15533) gordonfreemN válasza I'm Jocc (#15532) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Furmark alatt elfogadható az érték, egy hétköznapi játék alatt meg se közelíti ezt az értéket. Egyébként az elmult párszáz hsz-ben volt is erről bővebben szó.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15534) joker1220 válasza gordonfreemN (#15533) üzenetére


joker1220
őstag

Persze hogy nem érdemes piszkálni, kár hogy nem lehet rajtuk egyszerűen feloldani a shadereket bios bol mint az unlockos prociknál:)

Aztán vagy működik rendesen, vagy nem:D

Azért én így is elégedett vagyok ezzel a 6850 el, ez a bios frissítés mintha kicserélte volna a kártyát.

Van olyan játék ahol 20-30 fps el több van mint eddig, 3dmark vantage ban több mint 1000+ pont a VGA ra, CPU ra + 1500, ezt nem tudom hogy de teljesen azonos beállítások voltak.

Rohadt jól szalad;)

A furmark egy videokártya gyilkos tesztprogram, a lelkét is kihajtja a kártyának, volt is egy cikk róla hogy hardveres védelem van a furmark ellen a kártyákban (Nvidia - Ati is megcsinálta), különben gond nélkül leégetné őket, az hogy 100c nél lekapcsol a kártya attól még nyugodtan károsodhat kisebb mértékben...

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#15535) Pingvin1985


Pingvin1985
tag

Sziasztok!
Tavasszal már érdeklődtem itt 6850 iránt, azonban akkor meghiúsult a vásárlás. Most úgy néz ki, hogy lesz belőle valami. Akkor a Sapphire, valamint az Asus DirectCu típusokat ajánlottátok, mivel fontos a hűtő hangja. (Sajnos játék közben sem szeretem úgy érezni, hogy mindjárt elrepül mellőlem a gép!)
Az alap 2 ventis gigánál valami BS hiba volt, ha jól emlékszem. Ha ilyet rendelek, akkor szerintetek bele lehet még futni hibás darabba?
Melyiket lenne érdemes venni a 3 típus közül, esetleg azóta befutott valami újabb, szintén halk hűtéssel rendelkező kártya? 1680x1050-es felbontáson használnám egy I3 2100 társaságában.
Előre is köszi a segítséget!

(#15536) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!

Adott egy ATI 6870 VTX 3D videokártya, amire két Samsung 913N monitort szeretnék rákötni.
Minkét monitor RGB csatlakozóval rendelkezik, így egy DVI-->RGB átalakítóval vannak rákötve a videokártyára. A gond az, hogy csak a felső DVI kimenetre kötött monitort észleli a rendszer. Ha kizárólag az alsó DVI-out-ra kötök egy monitort, úgy sem észleli, nincs kép.
A probléma nem jelentkezik, ha DVI-képes monitorral próbálom.

Van tehát így két monitor, amiből csak az egyiket tudom használni :(

Segítségeteket kérném! :R

(#15537) gordonfreemN válasza Erdei88 (#15536) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A ket DVI-bol az egyik DVI-D a madik meg DVI-A. Szerintem az atalakitod nem illik a tipusba (na nem fizikalisan gondolom) es az oka a keptelensegnek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15538) jambiyya válasza Pingvin1985 (#15535) üzenetére


jambiyya
őstag

Az MSI cyclone-t is nyugodtan számításba veheted.

(#15539) ///Krisz\\\ válasza Pingvin1985 (#15535) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igazából mindegy, hogy melyiket veszed csak ne ref. hűtős legyen (ha a hangot vesszük figyelembe). De ahogy látom hajlasz a giga fele, de mégis tartasz a BS-től. Lehet, hogy akkor az OC-s gigát kéne választanod, mert most egész kellemes áron hozzád vágják és annál nem volt már BS. :N

A felbontás és a proci is illik hozzá, jó társuk lesz. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15540) Erdei88 válasza gordonfreemN (#15537) üzenetére


Erdei88
veterán

Köszi a gyors választ!
Megnéztem a gyártó honlapját, ott azt írják, hogy két fajta csatlakozó van rajta: egy DL-DVI-I és egy SL-DVI-D. Valószínűleg a felső csatlakozó DL-DVI-I, ugyanis működik a monitor a DL-DVI-I-->RGB átalakítóval, valamint a SL-DVI-A-->RGB átalakítóval is. Ez persze csak a felső. Az alsó csatlakozó egyikkel sem. Ha szerzek tehát egy SL-DVI-D-->RGB átalakítót, akkor menni fog az alsó csatlakozón is a monitor?
Köszi! :)

(#15541) lsc válasza Tothgera30 (#15527) üzenetére


lsc
nagyúr

Olyan sapphire-t használok, teljesen csendben van terhelésnél is, nem igazán értem ezt ha zavar a hang. A venti fordulat 60 fok fölött kezd emelkedni, addig 1000 mint 2d-ben, és ott nem hallani.

Az élet kegyetlen .

(#15542) Bali27


Bali27
addikt

Asus 6850 nél valaki cserélt már Biost vagy állított valamit??? Összesen 1 Bios van fent hozá... Sebességre ugyan az csak a feszültséget emelték meg picit...
Ennyire tökéletes lett? :)

(#15543) lsc válasza Bali27 (#15542) üzenetére


lsc
nagyúr

VGA bioszt általában csak hibajavítás miatt adnak ki újat, ha nincs gond a kártyával akkor miért lenne több új ?

Az élet kegyetlen .

(#15544) Bali27 válasza lsc (#15543) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja.. ezt kérdeztem.. Nekem semmi bajom vele, csak az az uj bios amit ide [link] feltöltöttek más feszültséggel van ellátva.. Nem értettem hogy miért

(#15545) lsc válasza Bali27 (#15544) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nincs vele gondod akkor miért keresel magadnak ?

Az élet kegyetlen .

(#15546) Bali27


Bali27
addikt

Ja a több feszültségges a Direct Cu V2.. Hogy nem verte ki a szemem :D :C

(#15547) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Valaki hajt Giga 6870 OC-t cf-ben?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15548) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Egy kérdést hagy dobjak már be a közösbe:

6850 vagy 5850? Ti melyiket választanátok és miért? fogyasztás kevésbé, ár, hütés nem számít, referencia mind2ből? :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15549) jambiyya válasza gordonfreemN (#15548) üzenetére


jambiyya
őstag

ha az ár+fogyasztás nem számít, akkor: UVD3 > UVD2

(#15550) Winne válasza gordonfreemN (#15537) üzenetére


Winne
nagyúr

Nálam is ez van. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.