Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) csucsbicep válasza STC Speed (#15043) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kártyától függ meddig lehet tuningolni. A memóriánál kell jobban figyelni a húzásra, mert az hajlamosabb beszarni.

(#15052) miresz válasza GeneraL_XTX (#15044) üzenetére


miresz
veterán

Fps-ben ez mit jelent? Élsimítást én is kilövöm,de a V-syncet azt nem.Nekem ne hullámozzon a képernyő! :DDD A BF2 (ha lehet hinni a fraps-nak) Nem húzott kártyával,full HD-ban,4x élsimítással,high beállításokkal átlag 60fps, a min 47fps volt.Gondolom ezek az értékek itt felejtősek?

[ Szerkesztve ]

(#15053) DoxaM válasza GeneraL_XTX (#15044) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Hogy lehet elinditani, van valami link ahonnan le lehet húzni gyorsba? :D meg kell hozzá vmi kulcs?vagy lehet offline...kíváncsi lennék rá én is :B :)) thx

(#15054) miresz válasza DoxaM (#15053) üzenetére


miresz
veterán

[link] De qurva lassan jön

[ Szerkesztve ]

(#15055) GeneraL_XTX válasza miresz (#15052) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

40-45-50fps körül mozgott végig. 11.10-es driver, 1920x1080/Minden Ultra/ AA,blur off.

természetesen közel nincs a BFBC2 értékeihez, de látványban is fejlődött nem is egy lépcsőt...

[ Szerkesztve ]

(#15056) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

De az mondjuk látszik hogy a kártyának inkább a High beállítás lenne a legmegfelelőbb amit Auto-n is beállít magának a gém. Ultrán vannak egyfajta fura FPS drop-ok nagyritkán, nem tudom miért.

(#15057) Giggles


Giggles
tag

Végre megjött a 2 ventis xfx 6870-em, csináltam is egy kis tesztet:
BC2 mission2 teherautós rész: [link]

950/1120-on:
idle 50C, venti auto 33%
100% 69C venti auto 58%

kb 61% venti felett hallatszik ki a gép többi alkatrésze közül

hétvégén megnézem BF3 kifingatja-e a jó öreg e5200-t

még mielőtt beírnátok, hogy édes kevés a proci ehhez a kártyához: majd lesz új lap+cpu+ram a november eleji fizuból :)

(#15058) DoxaM válasza miresz (#15054) üzenetére


DoxaM
aktív tag

köszi..1.5-2MB-tal jön, nem olyan gáz :R key-t kell szerválnom valahonnan? :)

[ Szerkesztve ]

(#15059) ///Krisz\\\ válasza miresz (#15054) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Miért nem szeditek a Battlefield oldaláról? Én is onnan töltöm és 2,9MB/s jön. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15060) miresz válasza ///Krisz\\\ (#15059) üzenetére


miresz
veterán

lusta voltam regisztrálgatni. :DDD

(#15061) GeneraL_XTX válasza DoxaM (#15058) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

open béta van már délután óta:)

(#15062) miresz válasza GeneraL_XTX (#15055) üzenetére


miresz
veterán

Az nem is rossz. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeimet a game! :)

(#15063) DoxaM válasza GeneraL_XTX (#15061) üzenetére


DoxaM
aktív tag

az zsir.kulcsot lehet szerválni valahonnan? :D vagy kammolnom kell a live chaten, h kértem de nem kaptam :( :D

(#15064) DoxaM válasza DoxaM (#15063) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Ja nem...adtak hozzá :DDD

(#15065) GeneraL_XTX válasza miresz (#15062) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Háát izé...Caspian Border-en ezekkel a beállításokkal játszhatatlan. Olyan FPS droppok vannak mint állat. Kevés a V-Ram :( :( :(

[ Szerkesztve ]

(#15066) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A 6790 mennyivel gyengébb egy alapórajeles 6850-nél? A 6790-ek úgy tudom nem oplyan jól tuningolhatóak, igaz-e?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15067) miresz válasza Tothgera30 (#15066) üzenetére


miresz
veterán

Tunigoható (bár csak a shappire-ról van tapasztalatom) 5770-estől egy hangyaf@sznyit jobb volt pl.Bf2-ben.De nem nagy volt a külömbség

(#15068) Flashget válasza GeneraL_XTX (#15044) üzenetére


Flashget
félisten

:C

én hagytam a memokat is 1050-en

Realme GT Master Edition

(#15069) DoxaM válasza DoxaM (#15064) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Na asszem ez a bf3 nem lesz hosszúéletű nálam....mondjuk én aki q3-on meg cs-n szocializálódott, nekem ez lassu tré...tökömnek nincs ideje settenkedni kúszni mászni percekig meg tökölni a fun-ért..hogy aztán egylövéssel halott legyek :D

Ja, technikai oldala : A víz nagyon gáz még, belementem semmi...napfény nincs úgy mint crysis2-ben?sunrays vagy mi a tököm...vagy ez még nem dx10es game?90% high pár ultra beállítás, aniso 8x és no AA-val egyébként abszolut jól futott 1680x1050-ben...bár mondjuk, grafikailag semmi sem indokolja hogy lassan fusson..se sunrays se tessalation...viz tré, lövésnyomok nem látszódnak.. :F megyek is cszek egy jót :DD

[ Szerkesztve ]

(#15070) Pala válasza DoxaM (#15069) üzenetére


Pala
veterán

Szinte szóról-szóra ugyanezt írhattam volna én is! Még a Q3 is stimmel, csak a CS helyett nálam inkább UT szerepel. :DDD

De tényleg, a pörgős multi fps-ek mellett ez biza' nem kicsit vontatottnak tűnik. :F

[ Szerkesztve ]

(#15071) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Heló emberek...játszok a BF3 Betaval és elgondolkodtam,h mi lenne,ha bedobnék egy másik 6870-et a mostani mellé...FullHD-be tolom..gáz lenne a GPU-nként 1giga vram? :F

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#15072) DoxaM válasza Pala (#15070) üzenetére


DoxaM
aktív tag

áhá, akkor te maradtál a "quake" vonalon inkább :) ha fogalmazhatunk így...nekem is bejön az ut..sokat is nyomattuk 3mal..meg tournament, lehet azért nem folytattam a dolgot, mert CS:source-ból vettem meg az eredetit :) .Ja vontatott,lassú ez nagyon jól illik rá.De van akinek ez adja :D

(#15073) miresz válasza DoxaM (#15069) üzenetére


miresz
veterán

Tehát szarabb lett mint a BF? Nekem a BF2 az bejött,csak ott is sok az intro meg a duma,azon "spórolhatnának"és helyette inkább tettek volna be még plusz mapokat. Mondjuk a COD-oknál csak jobb lett,mert azok szerintem kimerítik a ganyétréfos jelzőt! :DDD :DDD

(#15074) miresz válasza Petya2900XT (#15071) üzenetére


miresz
veterán

Na erre én is kíváncsi lennék mert én is tervezem még egy 6870 beszerzését. De szerintem biztos,hogy sokkal f@xában futna a game. :)

[ Szerkesztve ]

(#15075) Petya2900XT válasza miresz (#15074) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Én viszont nem vagyok ebben olyan biztos...lehet,h csúnya dropolna egyfolytába az 1gigusz rammal FullHD-be :(((

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#15076) csucsbicep válasza Petya2900XT (#15071) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem határeset. Későbbiekben lehet, hogy néhol kevés lenne a vram.

(#15077) miresz válasza Petya2900XT (#15075) üzenetére


miresz
veterán

Azt hiszem azt írták a gépigényben,hogy 560TI SLI-ben fullon megy.Akkor 6870 CF-ben is hasonló teljesítményt kell hoznia.

(#15078) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

csá all!

beb@szott a VGA-m. POST kepernyőnél csikozódik a kép (sok kis fehér csik) aztán boot közben függőlegesek lesznek a csikok es jo vastagok meg szinesek. Aztán feketeség. Szerintetek memóriahiba? AQUA-ba szól a garancia. Akitől vettem, az talán ott rakatta össze a gépét és abból van nálam a vga. Garancia is csak ugy van, hogy egy összesitoszámla, amin szerepel a vga is.
Vannak szerintetek buktatók ebben? kérhetik a vga dobozát? És van valakinek tapasztalata, hogy menyi idő alatt cserélik, ha a dohány utcaiba viszem a csupasz kártyát?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15079) ///Krisz\\\ válasza gordonfreemN (#15078) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igen ez tipikus VRAM hibára utaló jelenség. Ha nem volt leragasztva matricával a gépház akkor elvileg nem lesz gond a garanciáztatással, de ha volt garis matrica akkor lehet még harc a bolttal, hogy miért nyúltál bele a gépbe és miért nem hoztad be egybe. Ha a bolt rakta össze a gépet és nem is adtak hozzá dobozt akkor nyilván nem kell azt vinned. AQUA-ba még nem garanciáztattam, de a 6850-esem már igen az nagyjából 1 hét volt.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15080) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

No fura, a BF3 bétához vissza kellett vennem a kártyát alapra (930/1050) különben kidobált "display driver stopped..." hibaüzenettel. Mondjuk valszeg ez inkább a beta játék hibája mint a gépemé, mert minden más teljesen jól megy.

(#15081) ///Krisz\\\ válasza Malibutomi (#15080) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Melyik driver-el?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15082) Malibutomi válasza ///Krisz\\\ (#15081) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

11.8-al is csinálta meg 11.10-el is
Visszavettem alapra, akkor nem. Fura olyan mintha a driver hibázna a kártya húzás miatt (980/1150-en volt), de semmi más tesztben játékban nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#15083) ///Krisz\\\ válasza Malibutomi (#15082) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Akkor lehet, hogy hibázik a kártya ergo nem stabil a tuning. Mert nekem is húzva van, de semmi ilyesmi hiba nem volt. Ráadásul jól meghajtja a játék ezeket a karikat szóval lehet, hogy emiatt nem jött elő más játékokban. Próbáld meg kisebb órajel emelés mellett is és ha ott nem hibázik akkor biztos, hogy a tuning instabil viszont ha ott is hibázik (még a legkisebb emelés hatására is) akkor lehet driver gondra gyanakodni.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15084) DoxaM válasza ///Krisz\\\ (#15083) üzenetére


DoxaM
aktív tag

ez tuning hiba sajna.Instabil azon.

(#15085) gordonfreemN válasza ///Krisz\\\ (#15079) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Talan mintha nem lett volna lematricázva. De a garipapiron, vagyis a szamlan az alkatreszek kulon kulon garanciaidovel szerepelnek. Akkor elvileg sima ugy, nem?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15086) Jim74 válasza gordonfreemN (#15085) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha a garipapíron nincs feltüntetve sehol, hogy a boltban lett összerakva, akkor gyakorlatilag az szerepel a számlán, hogy vettél egy zsák alkatrészt. Ebből most az egyik elromlott gariidőn belül. Ergo simán mennie kell a gariztatásnak. Elvileg a dobozt sem nagyon kérhetik, de egy cserénél nem árt, ha megvan minden tartozék, mert úgy egyszerűbb. Annyire mélyen nem ismerem a jogszabályi hátteret, hogy mik a pontos feltételek, csak a gyakorlati tapasztalataimat osztottam meg (nem Aquás tapasztalatok).

(#15087) gordonfreemN válasza Jim74 (#15086) üzenetére


gordonfreemN
addikt


Ez érdekes. Az elején azt írja, hogy a konfigurációt ők szerelték össze, ők látták el matricával és a megbontás garanciavesztést okoz. De lentebb írja, hogy a matrica sérülése a konfigurációs garancia megszünésével jár, ezután az alkatrészre külön érvényesíthető csak a garancia. Akkor most nyert ügyem van? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15088) Jim74 válasza gordonfreemN (#15087) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha a "Szervizünkben összeszerelt.....blablabla..." szövegre gondolsz, akkor az szerintem csak egy általános szöveg az általuk összerakott gépekre. A matrica sérülés pedig a konfiguráció garanciájának vesztésével jár. Tehát, ha megsérül a matrica és Te beviszed, hogy nem megy a gép, akkor a hiba feltárását ki kell fizetned, hiszen megbontottad a konfigurációt. De ettől függetlenül a számlán szereplő alkatrészre még vonatkozik a garanciális ügyintézés.

Pl.: beviszed az egész gépet, hogy nem megy. Ha van matrica, akkor ingyen megnézik, hogy melyik alkatrész a hibás és intézik a garanciális ügyintézést. Ha sérült a matrica, akkor bizonyos összegért bevizsgálják a gépet és, ha kiderül, hogy a rossz alkatrész a számlán szereplő valamelyik tétel, akkor arra vonatkozólag elkezdik a garanciális ügyintézést.

Tehát, ha gépen nincs matrica, és konkrétan nincs sehol feltüntetve, hogy a számlán szereplő alkatrészekből ők állították össze a gépet, és tudod, hogy a VGA a hibás, akkor vedd ki a gépből és csak azzal az alkatrésszel sétálj be, hogy ott vetted, itt a számla és rossz.

Szerintem.... ;)

(#15089) gordonfreemN válasza Jim74 (#15088) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ok, akkor ebben egyetértünk, én is így gondolom. Viszont a gép nincs itt, mert a kártyát én attól vettem akinek a többi tétele szerepel a számlán. Igaz, ez mostmár ezek szerint tök mindegy!

Arra esély sincs, hogy mivel egyértelmű a vram hiba, még ma kicseréljék?
Illetve mivel egyértelmű, hogy cserés, akkor arra mi vonatkozik? Azonnali csere? Ezt sajna nem írja le.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15090) Jim74 válasza gordonfreemN (#15089) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt majd ők döntik el bevizsgálás útján, hogy cserés-e, vagy sem. Az szerintem teljességgel esélytelen, hogy azonnal cseréljék. Meg fogják nézni, hogy nincs-e külsérelmi nyom (égés, fizikai behatás, stb.), meg gondolom bele fogják tenni majd egy gépbe is tesztelésre. Elvileg így szokott lezajlani egy bevizsgálás. Drukkolj, hogy minél hamarabb kijöjjön nekik is a hiba.

Nekem csak Ipon-nal van tapasztalatom VGA garancia ügyben és ők kb. 1 hét alatt lezongorázták. Korrektek voltak. Azt hiszem a törvény 15 napot ír, de ebben nem vagyok biztos.

Gondolj bele. Ha Neked lenne PC boltod, Te sem cserélnél azonnal mindent, amit behoznak hibásan. Mondjuk user szétfeszelte a VGA-t és az megsült, akkor azért az nem garanciális hiba... :DDD

(#15091) gordonfreemN válasza Jim74 (#15090) üzenetére


gordonfreemN
addikt

persze. mondjuk egyből ki fog nekik jönni, mert nekem be se lép a winbe, ott lekapcsok. a post meg boot kepernyőn ott vannak a csikok allandoan.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15092) Jim74 válasza gordonfreemN (#15091) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez elképzelhető, de biztos, hogy nem fogják ott rögtön berakni egy gépbe. Ha mégis, akkor nagyon rendesek és jó fejek :K

(#15093) Malibutomi válasza ///Krisz\\\ (#15083) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyelőre hagyom a tuningot, minden más fut rendesen (összes játék, összes teszt), a BF3 meg annyira nem az én játékom, béna vagyok FPS-ben ugyis :) De ha nagyon akarok vele játszani (és a véglegessel is lesz ez a hiba), akkor majd visszaveszem :)

(#15094) Flashget válasza Malibutomi (#15093) üzenetére


Flashget
félisten

de ez milyen játék (még ha beta/demo), hogy a futtatásához kell egy weboldal is? mi ez már... :Y

Realme GT Master Edition

(#15095) Tothgera30 válasza miresz (#15067) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hmmm, akkor érdemes 5k-val drágábban 6850-et venni, vagy jó a 6790 is?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15096) - = Zk = - válasza DoxaM (#15042) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meg a BF2-3 is kihaszálja...megmég pár játék, amin sokan meglepődnének, ha tudnák/látnák ;]

ki mondta, hogy elveri az 5770-em a 6950-et? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15097) miresz válasza Tothgera30 (#15095) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem igen! :K

(#15098) Tothgera30 válasza miresz (#15097) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor hagyom a 6790-et...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15099) Alastair' válasza Tothgera30 (#15098) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az igazán komoly helyzetekben a 6790, 16 ropija elfogy DX11-ben. Semmi sem menti meg tőle. Átlag játékokban hozhatja a 6850 teljesítményét.

Alister from Hell

(#15100) Jim74 válasza Tothgera30 (#15095) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha van 5k pluszod rá, akkor egyértelműen 6850 :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.