Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107701) TechN7ne válasza Head88 (#107688) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Utóbbi elég egyszerű és használható ,köszönöm. :R

Ram kihasznnáltságra vlmi kijelző program még esetleg létezik?

(#107702) emvy válasza plejik (#107700) üzenetére


emvy
nagyúr

En meg annyi RAM-mal, amennyire szukseg van.

while (!sleep) sheep++;

(#107703) Head88 válasza plejik (#107700) üzenetére


Head88
addikt

M1 Pro CPU-s gépeknél a 16GB ram az alap kiszerelés. (nincs 8GB)

(#107704) plejik válasza Head88 (#107703) üzenetére


plejik
addikt

Az lehet, Én ezt is nem is figyeltem.. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107705) moleculez válasza plejik (#107700) üzenetére


moleculez
veterán

32GB/1TB a kiszemelt :B

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107706) plejik válasza moleculez (#107705) üzenetére


plejik
addikt

Nem tudom mire fogod használni, de azzal jó darabig elleszel. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107707) moleculez válasza plejik (#107706) üzenetére


moleculez
veterán

Data Science / AI tanulmányokat folytatok. Nyilván nem ezzel ugranék neki production scale munkának, de modelleket prototypeolni nagyon hatékony. A szakmailag releváns youtuberek után pár early adopter kartárs is megerősített ebben. Most hogy szükséges python libek már natívan futnak, nyugodtan beleugrok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107708) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Elkezdtem használni az apple tv+-t, mint lejátszó nincs a helyzet magaslatán. Néha úgy kell noszogatni hogy eltűnjön a lejátszási sáv, ha meg leállítom és elalszik a kijelző, felébresztés után csak a hang indul el, kép nem. Ilyenkor ki kell lépni, majd epizód folytatása. Elég fapados.

(#107709) consono válasza moleculez (#107707) üzenetére


consono
nagyúr

Azért ezt is olvasd el, mielőtt beleugrasz: [link] egy 3060Ti 3-6x gyorsabb mint az M1 Pro, árban meg kevesebb jóval egy olyan noti, amiben ez van... Meg ezt is, ha real world tesztekre is kíváncsi vagy: [link] Nekem úgy tűnik ebben az esetben a unified memory inkább hátrány, mint előny... Persze nem olyan szexi egy gamer noti mint egy Apple, az biztos, meg nagy és nehéz is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#107710) moleculez válasza consono (#107709) üzenetére


moleculez
veterán

Persze ez megvan, vannak jobb "célszerszámok", de ahogy mondtad is, azok nehezek (számomra) csúnyák - ok a Razer gépek bejönnek, na' :B - meg nem macOS, amit azért megszerettem. Ha célszerszám akkor már nem is laptop, hanem építenék egy PC-t. Ha úgy van azt bármikor meg tudom lépni, addigis ha a gép a bottleneck akkor még mindig ott a cloud.

De a tanulmányaim során most fontosabb a mobilitás, meg stabilitás, amekkora volumenű munkákra meg befogom, pár perces eltérések generálódnak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107711) kchris78


kchris78
veterán

Én egy új vétele helyett végül egyelőre előszedtem a céges late2016 rMBP 15-öst. Kicsit felidegesített hogy ez már a Ventura által nem támogatott gép... úgy általában vannak érdekes gépek, illetve egy cikk által feszegetett téma hogy vajon amiket most árulnak inteles gépek azok vajon hány évig lesznek támogatva (egyáltalán hány évig lesz még inteles MacOS...). Tekintve hogy ezen Xcode is kell ahhoz meg legfrissebb oprendszer kell.. Persze van OLCP remélem azzal megoldható egy időre a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#107712) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Egy M1Air-el Nas-ról Nas-ra másolás irdatlan lassú (Synology DS720+) (Windows alatt villám). Van arra módszer, hogy gyorsabb legyen, akár áthelyezéssel, vagy van olyan alkalmazás ami másolásokat kezel (megállítja, később elindítható...stb.)
Fogd és vidd módszerrel másoltam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#107713) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Srácok,

Vissza akartam állítani gyári állapotba m1 mac book air, de itt valami nem stimmel, ezt a képernyőt kapom és nem történik semmi.

Mit kell it csinálni?

(#107714) TigerCat válasza ΞΔGLΞ (#107713) üzenetére


TigerCat
nagyúr

M1 Mac esetén ez a visszaállítás menete: Az összes tartalom és beállítás törlése a Macen

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#107715) ΞΔGLΞ válasza TigerCat (#107714) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyszerűen nem tudom beírni a kukac jelet, nem tudod hogy ilyenkor mi a kombinációja?
Kell neki az Apple Id.

(#107716) Kicsirics77 válasza ΞΔGLΞ (#107715) üzenetére


Kicsirics77
veterán

alt+q= @

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#107717) Smiley válasza ΞΔGLΞ (#107715) üzenetére


Smiley
őstag

Shift+2 ha visszallt volna angolra.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#107718) ΞΔGLΞ válasza Smiley (#107717) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen ez volt az. Omg elfelejtettem már. :R

(#107719) kchris78


kchris78
veterán

egy aprság: ha egérrel tekerek lefele a görgővel, elég zavaró hogy először nagyon lassú aztán begyorsul. Ezt a hatást nem lehetne kikapcsolni? :)

Illetve: normál hatás az ha egy late2016-os gépet egy TB3-on keresztüli használat teljesen felforrósít? nem tudom másra fogni mert semmi CPU terhelés nincs...

(#107720) Kicsirics77 válasza kchris78 (#107719) üzenetére


Kicsirics77
veterán

próbáld meg a rendszerbeállítások--»egér--»görgetési sebességet levenni lassúra.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#107721) moleculez válasza kchris78 (#107719) üzenetére


moleculez
veterán

Mit értesz TB3-n keresztüli használat alatt? Töltés közben? Vagy van rajta vmi TB3 eszköz?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107722) kchris78 válasza moleculez (#107721) üzenetére


kchris78
veterán

elnézést a lényeg kimaradt: TB3-külső 4k monitor használat. (TB3 - Displayport kábel)

(#107723) kchris78 válasza Kicsirics77 (#107720) üzenetére


kchris78
veterán

:R köszönöm ez így megjavította (és annyira nem is lett lassú).

[ Szerkesztve ]

(#107724) TigerCat válasza kchris78 (#107723) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglalóban van pár hasznos apróság, fusd át azt is, érdemes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#107725) ΞΔGLΞ válasza Smiley (#107717) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz Mindenkinek még egyszer! :R
Olyan régen állítottam vissza MacOs-t, hogy mindent elfelejtettem.
Ezt a Shift+2, ha nem írod be, biztosan nem jöttem volna rá magamtól.

(#107726) Smiley válasza ΞΔGLΞ (#107725) üzenetére


Smiley
őstag

Orulok, hogy sikerult. Ezert jo ismerni/hasznalni az ANSI-t mert ez az egyetlen layout ami mindenhol ugyanaz kivetel nelkul.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#107727) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A lányom akar most egy új Macbook air-t (m2) 16gb, 512gb.
De én mondtam neki, hogy a MacBook Pro 14", M1 Pro 8‑core CPU, 16GB, 512GB.
Ami hasonló árban van, ég és föld a különbség, mármint az M1 PRO javára.
Ugye nem mondtam hülyeséget? :U

---------------

#107726Smiley
Igen ezt most megjegyeztem. :R

[ Szerkesztve ]

(#107728) kchris78 válasza ΞΔGLΞ (#107727) üzenetére


kchris78
veterán

Hát félig:
MacBook Air M2-ből a 256/8GB-asat mondják nagyon szarnak mert csak 1db memória vezérlő chipet kapott. Az 512/16-osban már megvan mindkettő. Úgyhogy a legnagyobb difi a hűtés.. az Airben nincs hűtés, ha meghajtod throttlingol. Kijelző tudtommal mindkettőben már tudja a DCI-P3-at...

Ha a lányod a kecsesebb (vékonyabb/könnyebb?) Airt akarja akkor... :)
Racionálisabb gondolkodással persze itt mind a Pro-t választanánk :D.

[ Szerkesztve ]

(#107729) Alexios válasza kchris78 (#107728) üzenetére


Alexios
veterán

A legnagyobb különbség azért a képfrissítés, és az IO is a hűtés mellett :)

(#107730) moleculez válasza kchris78 (#107728) üzenetére


moleculez
veterán

Promotion display, nagyobb mem. sávszél, erősebb hardver a 14" javára.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107731) plejik válasza kchris78 (#107728) üzenetére


plejik
addikt

Ha van rá keret szintén a +1 a Pro mellett. Ha alap felhasználás, akkor viszont pénztárca barátabb az Air.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107732) kchris78


kchris78
veterán

hátha van akit érdekel a melegedésről: [link]

(#107733) Stauffenberg válasza kchris78 (#107732) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Láttam a korábbi posztodat, véletlenül nem tükrözött módban használod a gépet?

Nálam az M1 Air tudott rohadtul melegedni standby módban és rákeresve ez egy évek óta ismert bug a macOS-ben, de az Apple szarik rá.

Azért volt így beállítva, mert a Windows-zal ellentétben a macOS nem tud olyat, hogy külső monitorra csatlakozva lekapcsolja a belső kijelzőt. Nekem ilyenkor kell a billentyűzet, de a kijelző nem, hát levettem a kijelző fényerejét nullára. Csakhogy így meg folyton melegedett random helyzetekben a gép terhelés nélkül is, sokszor még standby módban is.

Azóta kiterjesztett asztalként használom (pedig munkán kívül halál felesleges nekem) és nincs melegedés.

(#107734) kchris78 válasza Stauffenberg (#107733) üzenetére


kchris78
veterán

most próbálgatom mi mennyire számít. Ahogy látom a powersave mód annyira nem (legalábbis ennél a 2016os gépnél). Nem tükrözésben megy, kiterjesztésben. Így hogy nem megy a powersave, kipróbáltam, ha lecsukod a fedelet akkor kikapcsolja a belső kijelzőt és annyival kevesebbet fogyaszt. Viszont ilyenkor nem olyan jó a hűtés ezért egy picit amennyire engedi nyitva van a fedél - éppen hogy csak ne kapcsolja be a belső kijelzőt :D. Illetve feltettem a fan-controlt és felhúztam a 2000rpm-et egyelőre 3500-ra így most a cpu 50 fok körül van, a GPU meg 45-50 között... Így a gép a belső kijelzőt nem rendereli, kicsit kevesebbet fogyaszt ami már jó.. kézrátétellel a zsanér rész nem forró inkább csak langyos, és a 3500-as rpm is még semmi az 5500hoz képest :). Muszáj valamit tenni mert amilyen forró volt biztosan tönkremegy a hőterheléstől pár hónap alatt... Nem így szeretném hogy tönkremenjen...

Rohadék ez a bug, az is szerencsétlen hogy az Iris nincs kivezetve AMD GPU esetén.. M1 Air-ben meg aktív hűtés sincs amivel lehetne kontrollálni a dolgot.
A HP Envy 14-em kitolja az Irist a geforce helyett és csak langyos. Mondjuk ott meg olyan bug van hogy ha sokszor van standby - normál mód akkor egyszer csak elfelejti bekapcsolni a ventiket és ki-be kapcsolni kell hogy ne melegedjen az egekbe hűtés nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#107735) kchris78 válasza kchris78 (#107734) üzenetére


kchris78
veterán

Jó is hogy ez előjött céges macen, nem is gondoltam volna erre, ha beszerzek magánba drágán egy Mac gépet aztán 99% külső monitor használattal melegedik mint állat ami eszi az egész gépet, a panelt, az aksit...

(#107736) kchris78


kchris78
veterán

Windowsos magyar kiosztásra van mód? A legegyszerűbb módon feltettem egy egyéb layoutot, de az leginkább csak külső programok által látott kiosztás. Gondolom security korlátozások miatt nem láthatnak a belső programok csak gyári layoutokat?

(#107737) blakey válasza kchris78 (#107736) üzenetére


blakey
titán

Windowsos magyar kiosztásra van mód? - mac-hun-keyboard

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107738) kchris78 válasza blakey (#107737) üzenetére


kchris78
veterán

pont ezt tettem fel, de ezt a layoutot egyszeruen nem latjak a programok... csak az utolag feltelepitettek. safari etc, HU van meg EN és kész...

(#107739) ΞΔGLΞ válasza kchris78 (#107728) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Rábeszéltem az m1 pro pro-ra. :)
Egyébként az M2, 512-es, 8gb air-rel már nincsenek ezek a lassulási problémák, csak a 256-ossal? Vagy kell a 16Gb ram is?

(#107740) Årpi válasza kchris78 (#107738) üzenetére


Årpi
őstag

Nem pont ezt használom, de nálam minden program látja a custom layoutot.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#107741) kchris78 válasza ΞΔGLΞ (#107739) üzenetére


kchris78
veterán

512-es elég.. van 512/8?

(#107742) kchris78 válasza Årpi (#107740) üzenetére


kchris78
veterán

"I had the same issue, except with Notes (I didn't try Pages). If the layout was installed in "/Library/Keyboard Layouts", it wouldn't work, but if I installed it to "~/Library/Keyboard Layouts" (that is, only installing it for the current user as opposed to system-wide), it works." Remélem ez lesz a megoldás! :) most nincs itt a gép nálam.

(#107743) Årpi válasza kchris78 (#107742) üzenetére


Årpi
őstag

Valszeg ez lesz a megoldás, én azt hiszem mindkét helyre bemásoltam anno :)

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#107744) blakey válasza kchris78 (#107738) üzenetére


blakey
titán

Akkor nem jó helyre másoltad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107745) ΞΔGLΞ válasza kchris78 (#107741) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Például...

[link] MM-ban 750k

(#107746) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Macbook Pro 2021 14-nél érdekes dolgot vettem észre. Filmnézéskor sötét jeleneteknél feketén foltosodik a kép. Ez mitől van?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#107747) emvy válasza Hegyirabló (#107746) üzenetére


emvy
nagyúr

Local dimming. A mini-ledes kijelzo a sotet helyeken probal tenylegesen feketet adni ugy, hogy leveszi a hattervilagitast.

while (!sleep) sheep++;

(#107748) Hegyirabló válasza emvy (#107747) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia, köszi!

Akkor mondhatjuk, hogy ez a technológia velejárója?

Aquila non captat muscas.

(#107749) emvy válasza Hegyirabló (#107748) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen.

while (!sleep) sheep++;

(#107750) Hegyirabló válasza emvy (#107749) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem lehet ellene tenni valamit? Vagy törődjek bele, hogy ez ilyen?

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.